'Nederland' als laatste test Leeds United behoudt uitzicht op 'dubbel' Leeuwarden nog niet rijp voor nationale amateurtitel Frantisek Fadrhonc lost oude beloften in door opstelling -• "H Barotti sluit eerste fase van Peru 's voorbereidingen op WK '74 af Kovacs en Groot naar Inter TROUW,/KWARTET DINSDAG 2 MEI 1972 Sport TH Kil Dick Schneider en Jan Klijnjan Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Lajos Barotti hinkt op twee gedachten: liet contract met de Peruviaanse voetbal bond verlengen of teruggaan naar Hongarije. Zijn verblijf in Zuid-Amerika betekent een (finan cieel) weldadig bestaan, anderzijds lieeft hij moeite zich de mentaliteit van de Peruviaanse voetbal ler eigen te maken. Bovendien weet Barotti dat er in Hongarije, zijn geboorteland en nog altijd stand" plaats, stemmen opgaan hem opnieuw de functie van bondscoach aan te bieden. Donderdag, direct na de confrontatie tussen Nederland en Peru, vertrekt hij naar Boedapest. 'Teneinde enige zeker heid over m'n toekomst te verkrijgen,' zegt hij. 'Voornaamste punt van gesprek: geeft het ministe rie mij überhaupt toestemming m'n buitenlandse verblijf te verlengen. Speelt men inderdaad met de gedachte mij tot bondscoach te benoemen, dan is elke discussie zinloos. Hetgeen tevens impli ceert, dat Peru na het mini-wereldkampioenschap in Brazilië een nieuwe man moet aantrekken.' Het is de vraag of Barotti een derge lijke ontwikkeling zou betreuren. De trainer, die ooit 'Hongarije drie keer op een rij naar de eindresultaten van de wereldkampioenschappen (Zweden, Chili, Engeland) voerde, weet dat hij in Peru zijn reputatie snel kan verlie zen. 'Omdat mijn opvattingen over voetbal niet stroken met die van de Peruanen. Spelers en club trainers doen geen enkele concessie aan de eisen van het moderne systeenivoet- bal. Hoeven dat ook niet, want er is geen vraag naar. Het publiek wil vooral mooi voetbal, pas daarna resul taten. Het optreden van de individue le speler staat centraal. Zo zal je zelden zien, dat er iemand zonder bal de ruimte zoekt. Mijn grootste pro bleem is derhalve: hoe maak dk van deze, inderdaad stuk voor stuk uiterst vaardige balartiesten, een ploeg die collectief werkt. Dat vergt tijd. En intensief trainen. Maar ik betwijfel of dat mogelijk ds. Net als in Nederland wegen de clubbelangen zwaar. Men, de club, staat met tegenzin spelers aan de nationale selectie af'. VOORBEREIDING De trip, die het Peruaanse elftal mor genavond in Rotterdam afsluit en die al op 28 maart werd ingezet, geldt als de eerste voorbereiding op de kwalifi catieronden voor het wereldkampioen schap in West-Duitsland ('74). Het doel: de nationale formatie te con fronteren met de omstandigheden (klimaat, terreingesteldheid) die zich later in '74 ook zullen voordoen en met het georganiseerde voetbal, dat Europese ploegen propageren. De re sultaten, die achtereenvolgens tegen Schotland (0-2), Roemenië 2-2), Mexico (1-2), Rusland (0-2), Columbia (1-1) en Algerije (1-1) werden be haald, vormen voor Barotti de beves tiging van z'n theorie die wil, dat de fysieke gesteldheid van zijn pupillen beneden niveau ligt. Barotti: 'Steeds weer bleek, dat de ploeg kracht en conditie tekort kwam. Tot het straf schopgebied oogstten de aoties veel bewondering, maar op het beslissende moment faalde men. De ploeg wist zich geen raad met de hard ingrijpen de verdediging van bijvoorbeeld de Russen'. Wat door dé vedette van het Peruaan se voetbal, Cubillas, onderstreept wordt Cubillas: 'Mexico '70, waar we in de kwartfinale door Brazilië wer den geëlimineerd, heeft bewezen, dat de ploeg de potentie had om mee te draaien in het internationale voetbal. Punt is alleen, dat we door ploegen, die gebruik maken van lichaams kracht geïntimideerd worden. We zijn te week. Dat vooral heeft ons deze trip geleerd. En als zodanig kan Ba- rotti's kennis van het Europese voet bal van grote waarde zijn'. JONGE SPELERS De formatie, die Barotti morgenavond in het Feyenoordstaddon zal presente ren. kent maar een paar namen van spelers, die in Mexico furore maakten en door hun simpele, maar attractieve spelopvatting (meer doelpunten pro duceren dan de tegenstander; alleen de aanval is belangrijk) veel sympa thie verwierven. Figuren als Baylon (disciplinaire maatregel), Gallardo en Challe (beiden geblesseerd) werden om verklaarbare redenen thuis gela ten, anderen zijn inmiddels gepas seerd. Barotti selecteerde rond een kern van routiniers (Cubillas, Chum- pitaz, Sotil, en Mifflin) vooral jonge spelers, die zich eerder waarmaakten in de Olympische ploeg. Barotti: 'Van de twintig spelers, die ik nu heb meegenomen, blijven er hooguit tien Van onze speciale verslaggever ZEIST De opstelling, die bonds coach Frantisek Fadrhonc giste- middag op het sportcentrum in Zeist bekend maakte, is illustratief voor het belang van de vriend schappelijke wedstijd, die het Ne derlands elftal morgenavond tegen Peru speelt. Niet het sterkst moge lijke team treedt in de Kuip aan tegen de Zuid-Amerikanen, maar een formatie, waarbij Frantisek Fadrhonc op het eind van het seizoen nog enkele oude beloften aan spelers en clubs inlost. Het geeft de bondscoach tevens de ge legenheid om die spelers nog eens een kans te geven zich in het Nederlands elftal te manifesteren. In vergelijking met het elftal, dat in Athene van Griekenland won, heeft Fadrhonc zijn formatie op drie plaatsen gewijzigd, Johan Neeskens (blessure), Theo de Jong (meniscus-operatie) en Hans Ven- neker (gepasseerd) zijn buiten het elftal gelaten. Hun plaatsen wor den ingenomen door Jan Klijnjan, Wim Jansen en Dick Schneider. Fadrhonc: 'De vervanging van Venneker is geen kwestie van lou ter 'passeren'. Maar ik wil gewoon de mogelijkheid hebben om eens een ander te testen. Deze wedstrijd legen Peru biedt mij daartoe een uitstekende gelegenheid. Daarom heb ik Dick Schneider opgesteld, een speler, die ik het hele jaar door nogal kort heb gehouden. Schneider verkeert misschien niet in zijn beste vorm, maar toch is dit voor hem een mogelijkheid om zich te manifesteren.' De verkiezing van Klijnjan op het middenveld, boven de Ajacied Ger- rie Mtlhren betekent het inlossen van een belofte. Fadrhonc: 'Ik wil Jan Klijnjan de mogelijkheid ge ven om te tonen dat hij werkelijk in de selectie thuishoort. Hij krijgt in deze wedstrijd een aanvallende taak. Ik wil het zo attractief moge lijk maken. De jongens krijgen de gelegenheid te voetballen en zo weinig mogelijk strikte opdrachten. Iedereen heeft nu kans om zijn capaciteiten te etaleren.' De Ajacied Arie Haan stond wel op het verlanglijstje van Fadr honc. 'Ik kon over hem niet be schikken omdat hij verplichtingen had aan het militaire elftal. Haan had ik graag in de selectie gehad. Ook al omdat het voor hem een bewijs zou zijn, dat hij recht heeft op een dergelijke plaats.' De wedstrijd tegen Peru betekent voor Frantisek Fadrhonc de afslui ting van de eerste fase in de voorbereiding op de voorronden voor het wereldkampioenschap. Voor het komend seizoen wil ik toe naar een selectie van twintig tot tweeëntwintig spelers. Ik heb nu de afgelopen periode voorname lijk gebruikt om een goede relatie op te bouwen met de clubs. Want zonder de medewerking van de clubs kan het nationale elftal niet draaien. Ik geloof dat er wat dat betreft nu al heel wat bereikt is. Er bestaat begrip voor de proble matiek van de bondscoach. Er is bereidheid om mee te werken; om te werken naar dat ene grote doel, het wereldkampioenschap in 1974 in West-Duitsland.' Mogenavond wordt tevens de laat ste wedstrijd gespeeld in de serie, waarvoor een sponsorpremie van vijfentwintig mille (te verdelen on der de spelers van het beste Ne derlands elftal) dat beschikbaar is. De KNVB. is duk bezig om ook voor het komende seizoen een sponsor te vinden. Henk Zon, voor zitter van de begeleidingscommis sie: 'Er worden met de oude spon sor en met nieuwe gegadigden on derhandelingen gevoerd om de spe lers ook het volgend seizoen finan cieel tevreden te kunnen stellen.' In dat volgende interland-seizoen, dat op 30 augustus begint met een wedstijd tegen Tsjecho-Slowakije streeft Fadrhonc naar een eenheid op zo breed mogelijke basis. 'Wat de wedstrijd van mor genavond betreft: het probleem voor mij is om de Ajacieden in de ploeg weer op te laden en om de spelers, voor wie de compe titie minder gunstig is verlopen, te activeren. Het is moeilijk om dan een eenheid te bereiken. Maar dat -zal er het komend najaar zeker van moeten komen. Daarom zal ik de selectiiegroep aan het begin van de nieuwe competitie aanzienlijk uitbreiden. Na de wedstrijd tegen Tsjechoslowakije zoeken wij nog een tegenstander voor 10 oktober, waarbij wij aan Italië of Frankrijk denken. Dan volgen op 1 en 19 november wedstrijden - tegen res pectievelijk Noorwegen en België en in februari en mei 1973 spelen wij een uit- en een thuiswedstrijd tegen Spanje.' Fadrhonc zal in deze wedstrijden naar alle waarschijnlijkheid ook kunnen beschikken over Ander- lecht-spits Jan Mulder. Fadrhonc: 'Ik heb een afspraak met Jan, dat hij bij het tekenen van een nieuw contract een clausule zal laten op nemen, waarin staat dat hij be schikbaar moet zijn bij een eventu ele selectie voor het Nederlands elftal.' Opstelling: Jan van Beveren (PSV): Dick Schneider (Feyenoord), Barry Hulshoff (Ajax), Rinus Israel (Fey enoord), Ruud Krol (Ajax); Wim Jansen, Wim van Hanegem beiden Feyenoord), Jan Klijnjan (Sparta); Henk Wery (Feyenoord), Johan Cruijff, Piet Keizer (beiden Ajax). Wisselspelers: Piet Schrijvers, Epi Drost (beiden FC Twente), Hans Venneker (Sparta), Gerrie Miihren (Ajax), Jan Jeuring (FC Twente). JOOP HOLTHAUSEN LEEUWARDEN Na het doelpunt loze gelijkspel, waarmee de Noordelij ke amateurkampioen Leeuwarden de nacompetitie om het (zondag) kampi oenschap van Nederland tegen titel verdediger Caesar even verrassend als teleurstellend was gestart, wilde aan voerder-doelman Arend Mud nauwe lijks vooruitkijken naar nog meer ver rassingen. Mud, ex-prof van Cambuur nuchter: 'Met een beetje geluk pakken we Caesar. Maar wij hebben op dit moment gewoon nog niet de ploeg om Nederlands kampioen te worden.' Dat gemis aan routine en zelfvertrou wen bij Leeuwarden Mud: 'De ploeg is gemiddeld nog geen twintig jaar, dat is te jong om op de beslis sende ogenblikken de druk en de zenuwen goed de baas te kunnen blijven' heeft Caesar gistermiddag in het zonnige Cambuur-stadion ge red. De Limburgers, die vorig seizoen de nationale titel veroverden, mani festeerden zich voor de ongeveer 5000 toeschouwers wel in technisch opzicht als een volwaardige kampioensploeg, maar mochten tenslotte toch de han den dichtknijpen met het ene winst punt. Want de beste en de meeste scoringskansen waren voor de niet aflatende Friezen, die na een impone rende eindsprint (sinds december on geslagen) woensdagavond pas de titel in de eerste klasse C veroverden via een 31 zege in de beslissingswed strijd tegen de gedoodverfde kampi oen Oosterparkers, maar dat slopende beslissingsduel, het feest en de recep tie toch niet meer in de benen hadden Uitblinker Johan Toornstra slaagde er echter niet in het aantrekkelijke voetbalgevecht te beslissen. Na een dieptepass van Tj. Schaaf schoot hij KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND LeeuwardenCaesar 00. Sparta '25 Xerxes Caesar Leeuwarden Ede Elinkwijk 1 0—0 0 1—2 0 1—2 eenmaal tegen de bekwame Caesar doelman Gerardu op. Een minuut voor rust kwam de overigens goed leidende scheidsrechter Göransson de Limburgers te hulp toen Toonstra in het strafschopgebied professioneel was afgestopt. De Haarlemse arbiter wees echter alle appèls van de woedende Friezen voor een strafschop gedeci deerd van de hand. Ook in de tweede helft balanceerden de Limburgers het meest op de rand van de nederlaag. Twee keer brak gangmaker Toonstra het centrum, waarin Sjef Horssels (ex Fortuna 54 en VW) de zaken overigens knap organiseerde, open om de uitlopende doelman Gerardu te passeren. Maar beide keren diep linksback V.ey om de (boog)bal van de doellijn trappen. Met dat gelijke spel aan de andere kant kwam de gevaarlijke Rudy Jans sen. vorig seizoen met vijf (van de zes) treffers de grote man voor de Limburgers in de kampioenscompeti tie, slechts zelden los van de stugge positiedekking, maar dan was er altijd nog de uitblinkende» doelman Mud die trouwens ook alle voorzetten moeite loos plukte was Leeuwarden achter af niet ontevreden. Mud: 'Van der Ley (trainer van Leeuwarden die met ingang van het nieuwe seizoen jeugd trainer bij SC Cambuur wordt) heeft Caesar vorig jaar tegen Drachten zien spelen. Wij wisten dus dat het toch wel een goede ploeg was. Er heeft voor ons wel meer ingezeten, maar nogmaals: wij zien het echt niet zo zitten. Wij hebben van te voren ge zegd, alles wat wij in deze na-competi tie winnen is meegenomen.' Leeuwarden: Arend Mud; Post, De Grosso, Aan Mud, Bunnlng; Zeer, Schaaf, Zijlstra, Helnkes; Toonstra (Booy), De Jong. Caesar: Gerardu ll -ulr Timlisler. Hnrssels, Vey: Theunis. V.. Lacrnis. 11 Lacrois; Jans sen. Klimbers. Bouwcns 'u-li Het elftal van Peru was tijdens de wereldkampioenschappen van 1970 de relevatie van het toernooi. Op de foto scoort Hugo Sotil, één van de Peruanen, die ook nu nog deel uitmaakt van de selectie, het derde doelpunt in de strijd tegen Marokko. Lam rant Abdallah komt juist te laat. over. Het is een basis, niet meer. Terug in Peru zal er opnieuw geselec teerd worden. Aanvankelijk kwamen 54 spelers in aanmerking voor een plaats in de nationale ploeg. Vóór het mini-wereldkampioenschap moet de definitieve ploeg geformeerd worden. Brazilië betekent de tweede fase van de voorbereidingen op Duitsland. Daar zal moeten blijken of de kwali teit van de ploeg is toegenomen. En: of die kwaliteit ook omgezet kan worden in prestaties, resultaten. Die worden namelijk wèl van de nationale ploeg verwacht'- Veel belang mag er niet aan het treffen tussen Nederland en Peru ge hecht worden. Maar, vriendschappe lijk of niet, Barotti benadert het duel serieus. Hij zegt: 'De waarde van de trip dient hier, in Rotterdam, bewe zen te worden. Voor verschillende spelers is het zelfs een laatste kans. Ik beschouw deze wedstrijd als een test-case. Ik ken de kracht van het Nederlandse voetbal. In '66, toen Hon garije óók in Rotterdam gelijk speelde met Nederland (2-2, red.) was ik nog bondscoach. Maar ook daarna heb ik de ontwikkeling van Ajax en Feyen oord in het bijzonder gevolgd'. Dl Dl Blijft uiteraard de vraag of Barotti Peru naar Duitsland mag leiden. Ook Cubillas heeft daar geen antwoord op. Weet zelfs niet of hij gelukkig moet zijn met Barotti. De geest van Didi, de Braziliaan, die Peru zo veel succes sen bezorgde, leeft nog altijd. Cubil las: 'Barotti benadert ons als een echte trainer. Hij dwingt respect af, ihoudt ons ook op een afstand. Bij Didi was dat anders. Die redeneerde nog als speler, sprak onze taal, stimu leerde op zijn manier. Een wijze, die ons destijds aansprak. Ik heb veel aan de periode Didi te danken. Mijn op treden in het wereldkampioenschap heeft me veel zelfvertrouwen gegeven Dat is Didi's verdienste geweest'. Diezelfde Didi wacht intussen als ont slagen trainer van de Argentijnse club River Plate op het moment, dat de Peruaanse voetbalbond hem ver zoekt weer in dienst te treden. Barot ti: 'Dat ligt tenminste wel in de lijn der verwachtingen. Hij zal in ieder geval geen problemen met de mentali teit van de Peruaanse voetballer heb ben. Ik wel. Volwassen opvattingen zijn hun moeilijk bij te brengen'. JOHN LINSE Utve Seeler neemt afscheid van Hamburger SV in benefiet Verrassende 0-0 score tegen favoriet Caesar Uwe Seeler in actie tijdens zijn afscheidswedstrijd,. Links de Britten Gordon Banks,, die in het doel van het Europese elftal stond en Bobby Moore. Het Europese elftal won met 7-3 van de Hamburger SV; Seeler maakte twee van de Duitse treffers. LONDEN (Reuter) Leeds United, sinds jaren een van de toonaangeven de ploegen in de Engelse competitie, is sinds gisteravond de voornaamste kandidaat voor de titel. Leeds won van Chelsea (20), terwijl de groot ste concurrent, Liverpool, tegen het voor z'n laatste kans vechtende Derby County opliep. Manchester City is door deze ontwikkeling uitgeschakeld; do ploeg is uitgespeeld en heeft één punt minder dan Derby County, dat eveneens niet meer aantreedt. Leeds volgt op een en 'Liverpoo' op twee punten. Leeds United komt bovendien nog in aanmerking voor de nationale beker, mét Arsenal. Leeds United kan het kampioenschap volgende week maandag beslissen als de ploeg tenminste gelijk speelt tegen Wolverhampton Wanderers. Het doel- gemiddelde van Leeds kan door de dan als enig overgebleven kandidaat Liverpool alleen nog theoretisch over brugd worden: een netto verschil van negen doelpunten. Bij verlies van Leeds United en winst van Liverpool, komen Liverpool en Derby County in aanmerking. Coventry Clty-Arsenal 0-1, Derbij County-Ll- verpool 1-0, Leeds United-Chelsea 2-0, West Ham United-Southampton 1-0. Stand op kop: 1. Derby County 42-5S (uitgespeeld). 2. Le>ds United 41-57, 3. Manchester City 42-57 tuit. gespeeld), 4. Liverpool 41-56. AFSCHEID Uwe Seeler heeft gistermiddag af scheid genomen. Met een wedstrijd van de Hamburger SV, waarin hij achttien jaar lang heeft gespeeld, te gen een Europees elftal zette hij voor de ogen van 61.000 fans een eind achter een carrière die vol successen is geweest. Seeler kwam in totaal vier keer uit in een toernooi om de we reldtitel, hij speelde 72 interlands waarin hij 43 doelpunten maakte en hij werd drie keer uitgeroepen tot voetballer van het jaar. De strijd tussen het Europese elftal en de Hamburger SV is in vele op zichten een show geworden. Nadat Geoff Hurst, Ferenc Bene en Franz Beckenbauer het Europese elftal naar 3-0 had geschoten, maakte Uwe Seeler in de 42e minuut uit een strafschop het eerste doelpunt voor de HSV. Gerd Mtiller maakte een minuut later 4-1, maar nog voor rust verkleine HSV door Zaczyk de achterstand. In de tweede helft voerden Meszoely, Geor ge Best en Eusebio de score op voor in de 82e minuut Seeler zijn laatste doelpunt voor HSV mocht scoren. Het was zijn 766e doelpunt voor zijn club. SPANJE Am het einde van een met louter teleurstellende resultaten ingezette competitie lonkt Barcelona toch nog naar de landstitel. De Spaanse compe titie telt nog twee wedstrijddagen en Real Madrid, dat van het eerste mo ment af aan kop vescheen, ervaart plotseling de concurrentie van de Ca talanen, die op twee punten zijn gena derd. Het gevolg van de nederlaag die de Madrilenen opliepen tegen La Co- runa, de club die zich via deze zege nagenoeg in veiligheid bracht. Real Madrid maakte in deze wedstrijd een onzekere indruk, vooral nadat Cervera twintig minuten voor tijd het enig( doelpunt scoorde. Op grond van de tegen La Coruna geleverde prestatie kan verwacht worden dat Real een moeilijke finish wacht, temeer daar de uitwedstrijd tegen plaatsgenoot At- lebico nog moet worden afgewerkt Barcelona won zelf het duel tegen Burgoss: 2-1. Het programma van de goed getrainde formatie van Michels is aanzienlijk lichter dan dat van Real. Betis-Las Palraas 2-1; Celta-Espanol 4-2; Sa- badeU-Real Sociedad 3-1; Atletlco Bilbao- Malaga 0-0; Valencia-Cordoba 4-2; Barcelona- Burgos 2-1; Granada-Sevllla 3-0: Coruna-Real Madrid 1-0. Stand: Real Madrid 45; Barcelo na 43: Valancia 41; Las Palmas 35; Atlctlco Madrid 33. Portugal Halve finales om de Portugese beker: Bele- nenses-Sporting 2-2 (na verlenging): Benflca- Porto 6-0. VCan onze sportredactie AMSTERDAM Ajax richt zich. hoewel ook de finale om de KNVB-bekcr nog op het pro gramma staat (op 11 mei In het FeJJenoord-stadion tegen FC Den Haag), volledig op de Europa Cup finale van 31 mei tegen In- temazionale. AJax-tralner Stefan Kovacs, 'waarnemer' Henk Groot en assistent-trainer Han Grijze»- hout zullen zich de komende we ken uitgebreid oriënteren over de Milanese ploeg. Kovacs zelf bekijkt één duel van Inter; op 21 mei in Milaan tegen Mantua. Henk Groot reist tweemaal naar Italië (op 7 en 28 mei, wanneer Inter tegen Sampdoria en Vare- se aantreedt) en éénmaal naar Brussel. Die laatste tocht, op 13 mei, gaat hij samen met Grijzen- hout. Een aantal Inter-spelers komt dan in het Italiaanse elf tal uit tegen België voor de twee de kwartfinale-wedstrijd In het toernooi om het Europees lan- denkampioenschap. Ajax speelt voor de Europa Cup finale in Rotterdam ook nog een oefenduel. Om de periode tussen het competieslot (21 mei) en de finale (31 mei) te vullen, staat voor 27 mei een vriendschappe lijk (uit)duel tegen Beerschot op het programma. schorsing 1 In de finale AJaxInter zal ove rigens Mario Corso niet van de partij zijn. De commissie van beroep van de Europese voetbal unie (UEFA) heeft het gratie verzoek van de Italiaan afgewe zen. Corso, door scheidsrechter Sjef Dorpmans uit het veld ge stuurd bij de eerste wedstrijd Borussla Mönchengladbach-In- ternazlonale was door de UEFA lot 31 december 1972 geschorst. Inter had om gratie verzocht 'omdat Ajax in de finale ln eigen land toch al ln het voor deel zou zijn'. schorsing 2 Pierre Carteus van de FC Brug ge blijft eveneens nog enige üjd geschorst Vorige week verwierp het hof van cassatie in Brussel het verzoek om annulatie van het arrest van het Gentse hof, waar bij de Brugge-speler naar aan leiding van de dopingaffaire een speelverbod van drie maanden opgelegd had gekregen alsmede een boete van ruim 200, trainers 1 Cor van der Gijp, de oud-inter national, is met ingang van 1 Juli benoemd tot trainer van eerstedivisieclub Veendam. Van der Gijp, die thans nog trainer is bij de amateur-derdeklasser Sliedrecht, volgt Leo Beenhakker op. Cor van der Gijp, 41 jaar, speelde 13 keer ln het Neder lands elftal. Zijn debuut maakte hij op 7 maart 1954 tegen En geland (10). Zijn laatste wed strijd speelde hij op 22 okto ber 1961 tegen Hongarije (3 3). De manager van Veendam, Otto Bonsema, heeft verder mee gedeeld, dat hij met ingang van 1 Juli zijn funktie neerlegt De thans 62-jarige Bonsema, die ln totaal 6 keer uitkwam ln het Nederlandse elftal, wil het wat rustiger aandoen trainers 2 De Brit Ronnie Allen treedt het volgende seizoen op als coach van de Portugese club Sporting Lissabon. Eerder had Allen At letico. Bilbao en Wolverhamp ton Wanderers onder zijn hoede. Allen volgt in Lissabon Fernan do Vaz op. die begin dit Jaar bij Sporting vertrok. Met Aliens benoeming staan de twee Por tugese topclubs (Hagan bij Ben- flca) nu onder Britse leiding. staking De voetbalscheidsrechters In Israël hebben het afgelopen weekeinde gestaakt Vijfhonderd arbiters steunden de massale staking, waardoor de competitie geheel werd stilgelegd. De scheidsrechters voelen zich niet meer afdoend beschermd tegen aggressieve toeschouwers. Zij eisen kleedkamers van beton, hoge IJzeren hekken rond het veld en meer politie bij de wed strijden. Vorig seizoen werden 36 scheidsrechters door het pu bliek aangevallen. Dit seizoen zijn dit er reeds 42, hoewel de competitie pas voor tweederde gedeelte is afgewerkt. Vorige week werd in Tel Aviv een bom geplaatst ln een sportzaak, eigen dom van twee scheidsrechters. Niemand raakte bij de ontplof fing gewond, maar het was voor de vereniging van scheidsrech ters wel aanleiding de staking uit te roepen. BOKSEN Het gevecht om de Europese titel in het halfzwaargcwlcht tussen kam pioen Chris Finnegan (Eng) en uitdager Jan Lubbers wordt zeer waarschijnlijk dinsdag 6 Juni in de Royal Albert Hall ln Londen ge houden. PAARDESPoRT De Twentenaar Hans Brug man heeft op overtuigende wijze de leiding genomen in de samengestelde wedstrijd tij dens de Kemptsche rultordagen In Hooge Mierde. Brugman, die zijn eigen paard ge blesseerd op stal moest laten staan, bleek met het paard van zijn vader 'Narclsso' na de dressuur en uithoudlngsproef goed voor een totaal van 14.14 pnt. Rademakers met 'Montano' staat In deze eerste Olympische selectiewedstrijd tweede met 3.4 pnt. zegt de paardesport vaarwel. ZIJ Is sinds drie maanden In Johannesburg woonachUg en gehuwd met de Zuidafrikaan Wucher- pfennlg. VOETBAL Dynamo Dresden en Carl Zelsa Jena hebben zich geplaatst voor da finala van de Oostdultse beker. ZAALHANDBAL SparUk Kiev heeft ln finaio met 12-8 verslagen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11