ASC 80 jaar Swift wordt geholpen Agenda Leiden Ds Vroegindeweij nam afscheid van Katwijk Echtpaar Dijckmeester kreeg bankstel Onderwater onderzoek naar putten onder schouwburg Dode bij schietpartij in Haarlemmermeer Warmond geen springplank voor verdere carrière Ziekenhuizen Leiden e.o. gaan samenwerken Nieuw schip voor Parlevliet Loting Zilveren Molen-toernooi Receptionisfe bestolen God is de Grote Zender van verlossing en genade Echtpaar Van der Vlugt 60 jaar getrouwd Mutaties bij Sikkens Judovereniging vierde eerste lustrum Koninginnefeest in Nieuw-Vennep Prijsuitreiking KNBB Jaarprijs voor C. van Veen Bejaardenwoningen voor Lissenaren TROUW/KWARTET MAANDAG 1 MEI 1972 Regio Lil ADVERTENTIE LEIDEN Zaterdagmiddag heb ben drie leden van de Leidse On derwatersportvereniging 'Calyp so' een eerste onderzoek ingesteld naar de onder de schouwburg- vloer gevonden waterputten. Als bouwkundige was hierbij aanwe zig de chef van de afdeling bouw kunde gemeentewerken,, W. J. Loeve, ing. Gebleken is dat er twee putten zijn, HAARLEMMERMEER De om streeks 30-jarige L. L. T. Schoot zich zelf dood, nadat hij eerst een aanslag pleegde op zijn vrouw van wie hij gescheiden leefde. De vrouw werd in een long getroffen en moest naar een ziekenhuis worden overgebracht. Zondagochtend bracht T., die in Am sterdam woont, een beozek aan het ouderlijk huis van zijn 29-jarige vrouw L. T.-P., aan de Kruisweg in Hoofddorp. Na enige woorden trok hij een revolver en schoot eerst op zijn vrouw en daarna op zichzelf. In de loop van de middag overfeed hij in het ziekenhuis. Zijn vrouw is buiten gevaar. WARMOND Dinsdag 9 mei zal de Commissaris der Koningin de raad van Warmond horen, in verband met een nieuw te benoemen burgemees ter. De raad heeft zich intussen uitgespro ken voor een jonge burgemeester (leeftijd tot 40 jaar), met o.a. een zakelijke inslag en zonder aristocrati sche trekjes. Hij moet aan menselijke aspekten en verhoudingen een belangrijke plaats toekennen en interesse hebben voor de recreatieve funtie van Warmond. De toekomstige burgemeester moet Warmond niet zien als 'n 'springplank' voor verdere carrière. De raad wil de wensen van de bevol king weten. Men kan een verlanglijst indienen op 3 mei 's avonds om half negen in de raadszaal van het ge meentehuis. Sassenheimer benoemd tot burgemeester SASSENHEIM Mr T. A. G. M. van der Weijden, die per 1 juni is be- noernd tot burgemeester van de ge meenten Alphen en Riel (adhter Til burg), zet een traditie voort. Zijn grootvader, P. A. T. van der Weijden was van 1920-1932 burgemeester van Nieuwkoop en Noorden en werd daar opgevolgd door zijn zoon P. M. M. van der Weijden, die later van 1952- 1967 hoofd van de gemeente Noord wij kerhoul was. De nu benoemde burgemeester (31 jaar, gehuwd en twee kinderen) woont sinds 1967 in Sassenheim en neemt aktief deel aan het maatschap pelijk leven. Hij is werkzaam bij De Raad van State en dus niet onbekend met de magistratuur. Alphen en Riel is een overwegend agrarische gemeente met ruim 4500 inwoners. LEIDEN Vrijdag 26 mei om half vijf zal in de medische bibliotheek van het Diaconessenhus, Houtlaan 55, de officiële oprchting van de Stich ting Samenwerkende Ziekenhuizen in Leiden en omstreken plaats vinden. KATWIJK Het zusterschip van de hektrawler Kw 42 'Rijnmond V' zal woensdag 10 mei worden 'overgedra gen'. Dit schip zal als visserijmerk voeren: Kw 135 'Rijnmond VI'. Het is een aanwinst van N.V. Rederij en Haringhandel N. Parlevliet jr. te Katwijk aan Zee. De Kw 135 is afkom stig van N.V. Scheepswerf Haak te Zaandam. LEIDEN De tussentijdse loting op de helft van het Zilveren Molentoer- nooi gaf de volgende te spelen wed strijden te zien. Woensdag 3 mei speelt LFC tegen Zwart Wit '28 (eer ste winnaarsronde). Op 10 mei UVS Quick Boys (Tweede winnaarsronde). Woensdag 17 mei wordt de verliezers- ronde voor de 3e en 4e prijs gespeeld. De finale is op dinsdag 30 mei waar de ploegen om de le en 2e prijs moeten voetballen. ALPHEN .AAN DEN RUN De receptioniste van garagebedrijf Cen tral NV te Alphen aan den Rijn is vrijdagmiddag voor 4.000 bestolen. Een ongeveer 35-jarige man vroeg de juffrouw, die ook is belast met het beheer van de kleine kas, in mengel moes van talen, ook gebrekkig Neder lands, 100 te wisselen. Nadat zij dit bankbiljet had gewis seld, wilde hij ook een briefje van 25 klein hebben en tenslotte een biljet van 5. Om aan dit laatste verzoek te voldoen, verliet zij even haar kantoortje. Van haar afwezigheid maakte hij gebruik om 4.000 uit de kas weg te pakken. Dit merkte de receptioniste pas, toen de man met dank voor het wisselen, was vertrok ken. waarvan één ongeveer van twee meter lagere bodem heeft dan de bovenste put. Die lagere put is overigens gesta peld, dus niet gemetseld zoals de andere. De vloer bestaat uit een laag schelpen. Dat het zeer heldere water niet uit de gracht komt, bewijst het verschil in peil; het schouwburgwater heeft een hoger peil dan dat van de gracht. De duikers van 'Calypso' hebben me tingen verricht, zodat de bouwkundi ge situatie nu wel duidelijk is. In de diepe put stelden de duikers, de he ren Altona, Kramer en Van Dijk, de aanwezigheid vast van enkele voor werpen, die volgende week boven wa ter zullen worden gehaald. Het zijn vermoedelijk een grote pot en een platte aardewerk schaal. Het enige dat boven water kwam was een soort aarden jeneverkruikje, dat als merk een gekroonde leeuw droeg, waaromheen de bijna onleesbare naam 'Fachinger'. Zaterdagmiddag gaan de duikers weer naar beneden. EZ IE! O Gi bvi KANTOORINRICHTING BRANDKASTEN KANTOORMEUBELEN j DIREKTIEKAMERS i MAGAZIJNKASTEN j KANTINEMEUBELEN j TOONZALEN Geopend van 9-17 uur DRIE BRANDKASTEN GEKRAAKT ALPHEN a d. RIJN Bij het bouw bedrijf BATO te Alphen a.d. Rijn hebben inbrekers vrijdagochtend vroeg drie brandkasten geforceerd. Zij verdwenen met 24.000 aan loon en 11.000 aan vakantiebonnen voor het personeel. Intrede ds. C. J. van Ree: LEIDEN In de kerk van de Doops gezinde Gemeente, deed ds. C. J. van Ree, zijn intrede. Aan deze dienst verleende het kerkkoor medewerking. Ouderling M. van Kerkvoort verwel komde het echtpaar Van Ree. Hij zei dat de laatste jaren tot de „magere" behoorden. Ds. Van Ree hoopte dat nu de vette jaren eouden komen: „Niet alleen de predikant alleen moet echter het werk doen". De predikant schonk aan dacht aan de ruimtevaarders van de Apollo 16. „Het geld dat daaraan werd besteed, had beter gebruikt kun nen worden voor de mensen in nood. Dagelijks sterven er 15.000 van de honger. Ds. Van Ree citeerde rijf teksten, namelijk Ex. 3: Daniël 10:11; Openb. 13:8; Joh. 5:24 en Petrus 1:12. „Niet alleen deze teksten, maar ook anderen geven antwoord op de waag wie God is. God is de Grote Zender en wil door de mensen worden gekend. Hij is de Grote Zender van Verlossing en gena de. God wil niet dat. iemand verloren gaat. De Schrift laat ons zien dat God wil verlossen. Israël is niet in zijn verlossing staande gebleven. Met Pe trus moeten wij bereid zijn reken schap af te leggen dat God is, wie Hij is en dat Zijn Woord betrouwbaar is". Ds. Van Reè besloot zijn verkondiging met de psalm „Uw Woord is mij een lamp voor mijn voet en een licht op mijn pad". NOORDWIJK Dinsdag 2 mei is het zestig jaar geleden dat de heer P. Van der Vlugt als schilder werkte. Al van den Berg te Noordwijk in de huwelijksboot stapten Dit diamanten- feest wordt op 30 april a.s. van drie tot vijf uur gevierd met een receptie in hun woning aan de Sartoriusstraat 18. Na zijn huwelijk vestigde het echt paar zich te Leiden, waar de heer Van de Vlugt als schilder werkte. Al spoedig moest hij in militaire dienst. De bruid ging toen inwonen bij haar ouders aan de Bronckhorststraat, in het pand, waar nu de kapperszaak van de heer Binnendijk is gevestigd. Na de eerste wereldoorlog betrok het jon ge paar een alleenstaand huisje aan de Heilige Geestweg. Vijftig jaar heb ben zij daar gewoond De heer Van der Vlugt werkt nog altijd in het psychiatrisch ziekenhuis 'Sancta Maria'. Hij kwam daar in 1923 als schilder toen het ziekenhuis in aanbouw was. SASSENHEIM Met ingang van 23 mei is benoemd tot adjunct-directeur van Sikkens Verkoop Nederland N.V., drs. K. Bakker, te Drunen. Per 1 juli is benoemd tot manager doe-het-zelf sector van Sikkens Verkoop Neder land N.V., de heer F. A. Verwey, directeur van Herm&link Hollander N.V. te Almelo. De heer Bakker zal zich bezighouden met distributie-aangelegenheden. De heer Verwey volgt de heer A. Greshof op die per 1 juli directeur van Synco- flex N.V. te Bodegraven wordt. ALKEMADE In het Cultureel Cen trum werd het 5-jarig bestaan van de judovereniging 'Alkemade' gevierd met een judotoernooi voor junioren. Er deden 56 leden mee. De belangstel ling van de ouders was groot. Uitslag: (leeftijd 4 tot en met 6 jaar) 1 W. Voskuil: (7-8 jaar) 1 T. van Hameren; (11 en 12 jaar) 1 G. van Hemerik. In Leiden en omgeving zijn vrijdag tientallen onderscheidingen uit gereikt. Deze foto maakten wij in Rijnsburg: links marktmeester Passchier (zilver), in het midden burgemeester Koomans die in Den Haag de versierselen van het ridderschap in de Orde van Oranje- Nassau kreeg, en rechts rijkspolitieman Docters van Leeuwen (goud). OEGSTGEEST Ruim anderhalve maand gaan de festiviteiten rond het 80-jarig bestaan van ASC duren. Za terdag 29 april was er een receptie gehouden wegens het behaalde kampi oenschap, maar dan, op 2 mei, begint het feest met de nederlaag-wedstrij den tegen een aantal bekende Leidse voetbalverenigingen. De sportvereniging 'Ajax-Sportman- Combinatie' werd in 1892 opgericht en was wat het voetballen aanging in de eerste jaren nog van geringe bete kenis. Er werd wel gevoetbald, maar hoogst primitief en met primitieve middelen. Het doel bestond uit twee ronde palen met een lintje er over gespannen. De kleding meestal uit een oude lange broek met gedeeltelijk afgeknipte pijpen en één of ander soort trui of vest. Een enkeling had echte voetbalschoenen. De meesten ge bruikten oude hoge schoenen, waarop dikke neuzen werden gezet en die van onderen werden voorzien van opge- spijkerde leren latjes. 'Dat het voetbal len daardoor niet te lijiden had, be wees het grote aantal doelpunten dat in het seizoen 1898-1899 werd ge maakt. Maar liefst 199 doelpunten. Het ongeslagen kampioenschap in de tweede klasse was het met geringe resultaat. Tot het seizoen 1939-1940 ging het op en neer met de vereniging. Na deze datum lukte het ASC echter niet meer te promoveren, totdat, eindelijk dit jaar, de promotie naar een hogere klasse volgde. Na deze summiere historische over denking gaat ASC stevig feestvieren. Dinsdag begint om half 9 de eerste wedstrijd van de nederlaagwedstrij den. Deze wedstrijd is tegen Rooden- burg 1. Op 9 mei wordt de tweede gespeeld tegen LFC 1, waarna op 16 mei Lugdunum 1 in het strijdperk moet treden. UVS 1 speelt 23 mei als hekkesluiter de vierde wedstrijd tegen ASC. OUDE ROEM Ook worden er weer sentimenten op gehaald want 7 mei is er een 'Oude Roem Jeugd-toernooi' waar o.a. VOC en Apeldoorn aan deelnemen. De ve teranen van Feyenoord, onder wie C. Veldhoven en R. (Beertje) Kreyer- maat, spelen 20 mei een partij tegen het eerste van de Oegstgeestenarn. Ook aan de 'zitters' is gedacht; op 10 mei is er een introductie-bridgedrive, waarna de belangstellenden op 24 mei getuige kunnen zijn van ee bridge drive met de vaste ASC-kernen. Het alom beproefde klaverjassen is niet vergeten, want 12 mei is er een inritatie-roernooi met op 19 mei even eens een avond met de vaste ASC- kern. Theo Koomen komt ook naar Oegst- geest. Hij houdt op 26 mei tijdens een jeugd-filmavond een sportpraatje. Een dag later wordt er een jeugd-sportdag gehouden waarna een dansavond. De Leidse KNVB-verenigingen en LDWS leggen wat oud gewicht in de schaal door voetballers van weleer in het veteranentoernooi te laten spelen. Om voor iedereen de feestvreugde te volmaken is er van 23 tot en met 26 mei kermis op ht ASC-terrein. Als iedereen dan uitgefeest is. volgt er in het clubgebouw, waar nu met man en macht aan getimmerd wordt, op 1 juni een nieuwjaarsviering om een nieuwe periode in te luiden. Het clubhuis zal twee dagen later echter wel te klein blijken als er een recep tie in gegeven wordt en de reünisten worden ontvangen. CRICKET in tegenstelling tot het voetbal heeft het cricket niet zo'n groed gekend. Maar tocfh heeft deze tak van sport zich 80 jaar kunnen handhaven. In 1894 nam Ajax voor het eerst deel aan de competitie en een jaar later was het na een fusie met de Leidse Cricket Club direct raak en werd Ajax kampioen van dc tweede klasse en ging in de eerste klasse spelen. Nadien werden de resultaten minder en duurde het 21 jaar voordat men weer in dc uitgangspositie van 1946 was beland: de tweede klasse A. Maar nu belooft de cricketmatch Ajax 1-Ne- derlands Jeugdteam (19-23 jaar) op 24 juni een goede wedstrijd te worden. Eerst is er op 17 juni nog een jeugdmatch tegen het HCB-team. NIEUW-VENNEP Vandaag viert ook Nieuw-Vennep koninginnefeest. Het programma vermeldt: 8.45 uur handbaltoernooi; 14 uur puzzel wandel tocht; 14.30 uur kindertoneel („Lassie en de rover"); 18 uur prijsuitreiking handbaltoernooi in Vespohal; 20 uur tienkamp in Vespohal; 20.30 uur lampionnenoptocht. LEIDEN Zaterdagmiddag trad het drum-, pijper- en trompetterkorps 'Kunst en Genoegen' in zijn nieuwe uniform op het terrein van de Doelenka zerne aan. Het korps was aanwezig om de vereniging Dragers Bronzen Leeuw en Bronzen Kruis muzikaal hulde te brengen. Prins Bernhard, die was uit genodigd om een boekwerk in ontvangst te nemen (Operatiebevel Eedsaflegging van Zijne Doorluch tige Hoogheid Prins Bernhard etc. op 23 december 1936 te Den Haag), kon wegens verplichtingen elders niet aanwezig zijn. KATWIJK Na de Hervormde ge meente in Katwijk achteneenhalf jaar te hebben gediend, nam ds. W. Vroe gindeweij gisteravond afscheid in de Nieuwe Kerk. Het was voor deze pre dikant een bijzonder moment, omdat hij met emeritaat gaat. Dat betekent niet dat ds. Vroegindeweij nu stil gaat zitten. Voorlopig zal hij nog hulppredikant in Eemnes-Binnen zijn. Bij zijn afscheidspreek ging de predi kant uit van Timotheus 1:15: dit is een getrouw woord, en alle aanne ming waardig, dat Christus Jezus in de wereld is gekomen, om de zonda ren zalig te maken, van welke ik de voornaamste ben. 'Het gevaar zit er in dat deze dienst iets persoonlijks gaat worden. Men wil uiting geven van gevoelens en dat maakt weemoedig. Maar wij zijn bij een in de dienst des woords. De prediking des woords moet overheer sen. Door alle verdriet heen, heb ik dit vaak mogen doen met veel blijd schap tot de laatste dag toe. Ik zou nooit iets anders hebben willen doen', aldus de predikant. Ds. Vroegindeweij zei dat de prediker piet belangrijk is, Gods werk gaat altijd door. 'De te kortkomingen in mijn werk zijn er niet weinig geweest'. De predikant noemde het spreken over Jezus een machtig werk. Hij ging niet voorbij aan tegenstand die hij ontmoette in de gemeenten die hij diende. 'Ik heb mensen ontmoet die met de wet kwamen aandragen, maar een wettisch leven maakt ons niet zalig. Paulus noemde zich de grootste zondaar en deed alles om Jezus te winnen. Ds. Vroegindeweij meende dat de mens de wereld klaar wil maken voor Gods Koninkrijk, maar dat de elementen brandende zullen vergaan. Het nieuwe Jeruzalem komt onverklaarbaar van boven. 'Wij leven in een kosmos die verforen ligt voor LANGERAAR In restaurant De Plas werd de ledenvergadering gehou den van de afdeling Veen- en Rijn streek van de KNBB. Voorzitter A. H. Egberts zei dat de vereniging Het Regthuys weer tot het district wil toetreden. Vervolgens reikte hij de bekers uit aan de win naars van de afgelopen competitie. In de afdeling c-1 ging de eerste prijs naar het team van Roelofarendsveen 1. In de afdelingen c-2, c-3 en c-4 werden kampioen resp. Roelofarends veen: Nieuwe Wetering 2 en Jacobs- woude 2. Voorts werden persoonlijke prestatieprijzen uitgereikt aan J. Bak ker (Roelofarendsveen) en aan zijn clubgenoot J. van der Meer. De prijs voor de jeugdcompetitie ging naar Jacobswoude. God, maar hij heeft zijn eigen maat staf en in ons woont geen goed. Wat wij nodig hebben is de ontdekkende genade'. De predikant stelde de vraag: hoeveel minuten per dag blijven er over voor de dienst van God? Aan mensen waar geen vreugde aan te beleven is, heeft God zijn heil gegeven. Jezus heeft de storm van Gods oordeel doorstaan om ons te redden. Tot slot werd ds. Vroegindeweij toegesproken door ds. C. H. Bergh. (ADVERTENTIE) HORLOGES KLOKKEN De mooiste en de ruimste keuze, in de allerbeste merken. SEIKO - ETERNA - CERTINA CITIZEN - PRISMA - LASITA JUNGHANS - EWE ANCRIi. Voor 39,50 heeft u bij ons al een echt Anker Uurwerk, Schokvrij, Onbr.. Veer. Door eigen ateliers, de beste vak-service. Uw horloger v.d. WATER Haarlemmerstr. 191 Leiden BENTHUIZEN De jaarjrijs van de gemeente Benthuizen is uitgereikt aan de heer C. van Veen voor zijn verdienstelijke werk op velerlei ter rein. onder meer ten bate van het Verenigingsgebouw, de openbare school en de soos. Burgemeester Keij- zer heeft hem de prijs, en oorkonde, uitgereikt. LISSE Mevrouw Berends, echtge note van de burgemeester, sloeg de eerste paal voor 160 bejaardenwonin gen op de hoek Stationsweg-Westcr- dreef. Na afloop hield burgemeester Berends een toespraak. Hij vond het prettig, dat gelukkig steeds meer mensen bejaarden gaan zien zoals zij gezien willen worden, dit wil niet zeggen: niet meer als mensen, die niet mee kunnen maar als mensen die in spraak en meespraak willen. Wat de vrij hoge huur voor de nieu we woningen betreft het juiste bedrag is nog niet bekend maar het zal tussen de 250 en 400 per maand liggen zei de burgemeester, dat het niet maatgevend is of men dit wel of niet kan betalen, waarbij hij doelde op de mogelijkheden, die de bijstandswet in deze biedt. LEIDEN De wensen van Swift tot het verkrijgen van een eigen accom modatie, een oefencircuit met kleed- en wasgelegenheid, hebben volle aan dacht. Zo antwoorden B. en W. het raadslid Kwik dat vragen stelde over de accommodatie van deze Leidse toer- en renvereniging. Een reële mo gelijkheid om aan deze wensen te voldoen heeft zich echter nog niet voorgedaan. Het parcours in de Waard dat Swift berijdt, zien B. en W. zeker niet als een definitieve op lossing. B. en w. hebben besloten Swift toe stemming te verlenen nabij de Admi- raalsweg een kleed-clubgebouw te plaatsen. De grond, alsmede het voor malige noodkleedgebouw van het voetbalcomplex Pieter Bothstraat, hebben zij kosteloos aan Swift in gebruik gegeven. Het opzetten van het gebouw en de bijkomende werken dienen door en voor rekening van Swift te geschieden, met dien verstan de, dat de Sportstichting de vereni ging zoveel mogelijk zal tegemoetko men in de materiaalkosten. (ADVERTENTIE) hoelang slaapt u al zo slecht? neem 'n PULLMAN de betere matras HAARLEMMERMEER Meer dan vijfhonderd belangstellenden, die alle lagen der bevolking ver tegenwoordigen, kwamen zater dagmiddag afscheid nemen van het echtpaar Dijckmeester-De Brauw. De burgemeester van Haarlemmermeer, die per 1 mei is benoemd in Apeldoorn, werd namens de inwoners toegespro ken door de heer A. de Koning, die een kapitaal bankstel en een door zwaar gehandicapte inwo ners van Ethiopië waar een zuster van mevrouw Dijckmees ter werkzaam is met de hand geknoopt tapijt, aanbood. Onder de gasten bevonden zich onder meer burgemeester S. Samkalden van Amsterdam, mr. Chr. Barends, korps chef van de gemeentepolitie te Lei den en mr. J. C. H. A. van Stapelen, direkteur van Schiphol. Vóór de openbare receptie begon was er een samenzijn met het gemeente- personeel. Voorzitter van de perso neelsvereniging A. Beeker, sprak de burgemeester toe en bood een fiets aan. Ook van het politiekorps nam mr. Dijckmeester afscheid. De heer Dijckmeester: 'U heeft een slechte reputatie in ons land vanwege het aantal bekeuringen dat u uitdeelt voor te hard rijden. Laat het zo blijven'. De politie bood de scheidende burge meester een boekwerk aan: 'Castles of Europe', en een register met de na men van de politiemannen. Camera: 'Jane Eyre'. dag. 7. 9.15 cn do. vr. dl 2.30 uur. Jeugdmatinee "In het paleis van de waterkonlng' za. wo 2,30 uur. zo en ma 2.00 en 4.15 uur. Nachtv.: vr. en za. 11.30 uur 'Wusa' 18 Jaar. Luxor: De vier vuisten van de duivel', dag. 2 30. 7.00 en 9.15 uur. Zo en ma 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: 'Zablskle Point' 14 Jaar- dag. 2.30. 7.00 en 9.15 en zo en ma 2.30, 4.45, 7.00 cn 9.15 uur. Lido: 'Ted Carter' 18 jaar: Dag. 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uurREX: 'Dracula s lustige Vampiervrouwen'. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. 18 jaar. Trianon: 'Straw Dogs'. Dag. 2.30, 7.00 en 9 15 uur. zo. 2.15. 4 30. 7.00 en 9.15 uur. 18 jaar. WOENSDAG 3 MEI LEIDERDORP Nleuw-Ouderzorg. 8 uur: afd. Lelden Chr. Plattelandsvrouwenbond, bingo-avond. Hooigracht 84. 5-7 uur: spreekuur bureau gezamenlijke voorlichting sociale wetgeving. Dijkstraat 2a, 10-11 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Stadhuis, 4.30-6 u.: spreekuur sociale raads vrouw. DONDERDAG 4 MEI LEIDERDORP: aula mavo-schooi Van Geer straat, 7.30 u.: dodenherdenking, schrijfster Margo Mlnco leest voor uit „Het bittere kruid". Stadhuis, 6-8 uur: spreekuur sociale raads vrouw. Marekerk. 7.30 u.: Dodenherdenking. Na afloop stille tocht naar monument tegenover De Valk. Herdenkingswoord In Marekerk door ds. A. Klamer. radiopastor. VRIJDAG 5 MEI Vestestraat 40, 8.30 uur: Imperium met ..Een draad in het donker". Rapenburg 24. Jazz-zolder Hot House, 10-3 u. naar. Oranjebal met Greenrlber Jazzband. ZATERDAG 6 MEI Lcvendaal 150. 8.15 uur: Rob van ReIJn en Nellie dc Wekker, pantomime-voorstelling, met o.a. ..Dc dagdromer" cn „De pianist". Vestestraat 40, 8.30 uur: Imperium met „Een TENTOONSTELLINGEN Rapenburg 94, galerie 't Duivcnhuys: goua ches en tekeningen van Jan Kok, van 5-26 mol, dl. tot cn met zond. van 2-8 uur. draad in het donker". ken GESLOTEN zijn. Voor s. vallen zijn geopend: Apotheek Leiden Zuid- West Brahmslaan 20. Leiden. Tel. 21522 Oegstgeesterapotheck. Wilhelminapark 8. Oegstgecst Tel 53274. Apotheek Van Breest Smallenburg. Loevestein 6. Leiderdorp. Te- lef. 42947. BEHANDELING NA ONGEVALLEN wordt van dinsdag 12 uur Cs middags) tot De poliklinische behandeling na ongevallen woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis 'Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Academisch Ziekenhuis. Doktersdlenst: 5 maal 2. (Zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brandweer: 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. GEMEENSCHAP ZUIÜ-WEST Hulpverlenings- en informatiedienst voor Lei- voor hulpverlening telefoon 20480; voor informatie telefoon 33921. BEZOEKUREN ZIEKENHUIS Academisch Ziekenhuis: Dagelijks, behalve op dinsdag van 19.00-19.45 uur: dinsdag van 13 00-14 u: zaterdag en zondag van 14,30- 15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10 - 12.30 en van 15-20 u. Voor kraamvrouwen: van 10-11.30. 15-17.30 en van 18.30-20 u. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdeiing (alleen voor ou ders); dinsdag niet. Ma., wo.. do., en vrij.. van 18.30-18.45 uur; za. en zon. van 15-15.15 uur. Diaconessenhuis: Isle klasse dagelijks: 11-12 u 1315-14 u; 18.45-19.30 u. 2de en 3de klasse: dagelijks 13.15-14 u: 18.45-19.30 u. Kinderafdeling: dagelijks 14.45-15.30 u en maandag, woensdag- en vrijdagavond 18.30-19 Elisabeth Ziekenhuis: Volwassenen: 3de klas alle dagen van 14-15 u en van 18.45-19.30 u: 2de klas: alle dagen van 11.30-12 u van 14-15 u cn van 18.45-19.30 u. 1ste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdeling: 3de klas: van 15-16 u en van 18.45-19.30; 2de klas: van 11.30-12 u (alleen vaders) van 15-16 en van 18.45-19.30 u.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3