Kritiek op werk van bedrijfspsychologen Ruiken rozen nog? T "I Leraren ontkomen niet aan taaksalariëring FAMILIEBERICHTEN H. W. DAMES TKOLW KW ARTET ZATERDAG 29 APRIL 1972 God is goed, daarom is het leven goed. Cliristiaan Jonathan Go en Ornella Verburg Go VIII Loenen a.d. Vecht. 27 april 1972, Koningin Julianaweg 44. H. Boon S. A. C. Boon- Van Velzen In het huwelijk traden. Blij en dankbaar «la wij iljn. wUlen wij ook u de gelegenheid geven ln onxe vreugde te delen. Daar toe hopen wij een receptie te houden op raterdag 6 mei a.a. van 3 tot 5 uur ln de trouw- aaal van de Ccref. Kerk te Bar- ntveld. Gr. v. Prinstererlaan 2 C. M. van Dijk A. P. van Dijk-Heller de dag te herdenken, waarop zij 25 Jaar geleden in het huwelijk UJn getreden. Familie, vrienden en kennissen die hen willen feliciteren, lijn van haite welkom op de recep tie van 19 30—21.00 uur ln 'Nep- tunut' te Ulnim Tonnis en Dieneke Elly en Harry Piet A lid* Cor Ulrum. Schapenweg 36. Ia plaats van kaarten Zo de Here wil hopen wij woensdag 10 mei a.s. met onze kinderen en kleinkinderen de dag te herdenken dat wij 40 jaar getrouwd zijn. J. Bos L. Bos-Van den Berg Arie en Nel Jan Kees, René en Helma Ad en Adri Helene De Meern, april 1972, Pr. Christinalaan 18. Familie, vrienden en bekenden, die ons willen felicite ren, zijn op deze dag van harte welkom in Hotel 'Rhe- nomare', Meerndijk 1 te De Meern, van 16.0017.30 uur. Op woensdag 10 mei a.s. hopen wij, zo de Here wil, met onze Ouders A. W. Biewenga en S. Biewenga-Jeltes te herdenken dat zij 40 jaar getrouwd zijn. Wij danken God dat wij dit met hen mogen beleven Mei 1972. Haren, Anjerlaan 2. Uithoorn: Hengelo: Amstelveen: Arnhem: Sleen: Garsthuizen: Utrecht: Assen: Den Haag: Amsterdam: Simon en Loes Berthe en Bas Jeike Ebie Annet en Frits Jelte en Wiebe Tineke Siet en Johannes Arend Willem en klemkinderea Receptie: woensdag 10 mei van 17.30 tot 19.00 uur ln Postiljonmotel, Haren. Op 11 mei a.s. is het 40 jaar geleden dat onze lieve Ouders A. H. Wiclhouwer C. Wielliouwer-Hes ln het huwelijk zijn getreden. In grote dankbaarheid willen wij dit heuglijke feit samen met hen gedenken. Wij stellen u gaarne in de gelegenheid onze ouders geluk te wensen en wel op 3 mei 1972 van 1819.30 uur in gebouw ,,'t Slag", Sandelingplein 20, Rotterdam-Zuid. De dankbare kinderen en kleinkinderen. 1932 40 jaar 1 D.V. 11 mei zijn onze Ouders en Grootouders C. Paul en J. Paul-de Groot 40 jaar getrouwd. Zij hopen deze dag te vieren op 3 mei a.s„ Gelegenheid tot feliciteren van 8-9.30 uur in de zaal van de Ver rijzeniskerk, Alexanderstad. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Rotterdam, Gratamastraat 7. Zo de Here wil en wij leven, hopen onze geliefde Ouders F. Roffel H. Roffel-De Raaf a.s. 6 mei hun 50-jarig huwelijksfeest te vieren. Gele genheid te feliciteren 's middags van 16.00 tot 17.30 uur in 'Het Anker', Jan Frankensingel, Oosterwolde - Friesland. Hun dankbare kinderen Oosterwolde (Fr.), Dorpsrichterstraat 99. Dankbaar aan God, blij om zoveel jaren samenzijn, hopen wij vrijdag 5 mei met elkaar te gedenken, dat onze Ouders en Grootouders O. Mobacli en H. R. Mobach-Oudeman 50 jaar getrouwd zijn. Lies en Aad Paul, Hans, Fred, Eric Ank en Harm Caroline, Leo Iny en Jan Frits, Robert, Wilma, Caroline '•-Gravenhage, Azaleastraat 79. Om hen hiermee te feliciteren bent u van harte welkom in Restaurant "Meer en Bosch', Heliotrooplaan 5 te Den Haag op vrijdag 5 med a.s. van 19.00 tot 20.30 uur. Jezus zeide: Wie in mij gelooft zal leven, ook al is hij gestorven. Johannes 1125b. Heden overleed in de ouderdom van 77 Jaar mijn geliefde Echtgenoot, onze Broer, Zwager en Oom Willem Peter Janssen Uit aller naam: G. Janssen-Gillebaard 's-Gravenhage, 26 april 1972, Laan van Meerdervoort 1215. Geen bezoek De rouwdienst zal gehouden worden ln de aula van de begraafplaats 'Westduin', Ockenburgh- straat, Loosduinen, op maandag 1 mei a.s. om 12 uur, waarna de teraardebestelling zal plaats vinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de ontvangkamer van de begraafplaats. Heden is zacht en kalm in zijn Heiland ontslapen mijn lieve Man, onze zorgzame Vader en Groot vader Dirk van der Plas A. H. van der Pias-Methorst kinderen en kleinkinderen Hillegom, 28 april 1972, Van Meerbeekstraat 13, De overledene is opgebaard in één der rouw kamers Zijlweg 63 te Haarlem. Gelegenheid tot bezoek van 14.00 tot 15.30 uur. De crematie zal plaatshebben dinsdag 2 mei in het crematorium te Velsen, na aankomst van trein 14.55 uur, halte Westerveld. Vertrek van rouwkamer Zijlweg 63, omstreeks 14.25 uur. Geen bezoek aan huis. In Jezus ontslapen mijn lieve Man, onze lieve Vader en Opa Marius Brauns Hij mocht 78 jaar worden. A. E. Brauns-Van Splunder Monster: D. M. Schouten-Brauns P. J. Schouten Frank en Jacqueline Tortola: L. W. Brauns Hoogvliet: W. L. Brauns E. L. Brauns-Van Velsen Marijke en Chiel Joke 's-Gravenhage, 28 april 1972, Esdoornstraat 100a. Geen bezoek geen bloemen Geen toespraken De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden dinsdag 2 mei om 13.00 uur in de aula van de begraafplaats 'Oud Eik-en-Duinen', Laan van Eik-en-Duinen 38 te 's-Gravenhage, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Het Bestuur van de Bond van Chr. Politieambte naren in Nederland, afdeling 's-Gravenhage, geeft met leedwezen kennis van het overlijden van haar erelid Marius Brauns in de leeftijd van 78 jaar. De begrafenis zal plaatshebben op dinsdag, 2 mei 1972 te 13.00 uur, op de Begraafplaats Oud Eik en Duinen, Laan van Eik en Duinen te 's-Gra venhage. 's-Gravenhage, 28 april 1972. Namens het Bestuur: M. Schollema (voorzitter) G. Arkeraats (secretaris) Johannes 14 vers 2 Heden heeft de Here van ons weggenomen, na een geduldig gedragen lijden, onze lieve Zuster, Behuwdzuster en Tante Jaapje Paulina van Mannek es op de leeftijd van 64 jaar. Mede namens de familie: C. v. Mannekes Berkel, 28 april 1972. Noordeindseweg 14. Gelegenheid tot condoleren na 19 uur aan het woonhuis. De teraardebestelling zal plaatsvinden dinsdag 2 mei op de Algemene Begraafplaats te Berkel om 1.30 uur. Vertrek vanaf het woonhuis om circa 1 uur. Na een ernstige ziekte is ln Jezus ontslapen onze lieve Zuster, Schoonzuster, Tante en Nicht Wilhelmina de Bres in de leeftijd van ruim 63 jaar. „Maar - t blij vooruitzicht, dat mij streelt! - Ik zal, ontwaakt. Uw lof ontvouwen U in gerechtigheid aanschouwen Verzadigd met Uw godd'lijk beeld" (Psalm 17 8, oude ber.) Alkmaar: M. Kieft-de Bres A. Kieft Dordrecht: Joh. H. de Bres G. de Bres M. de Bres-de Zeeuw M. M. D. Hopma-de Bres H. J. Hopma neven en nichten Dordrecht, 28 april 1972. Corr.-adres: Ruys de Beerenbrouckweg 173. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van de N.V. Begrafenisvereniging Corn, van Beverenstraat 36. Gelegenheid tot bezoek aldaar dinsdagavond van 6.457.30 uur. De rouwdienst zal gehouden worden in de Zuid- hovenkerk, Zuidhovenlaantje 2 woensdag 3 mei a.s. aanvangende 10.30 uur, waarna de begrafenis zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats om 11.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de be grafenis in de ontvangkamer van de aula. Na een korte ziekte is uit onze gemeente wegge nomen de heer N. Goedliart Vele jaren diende hij de Gereformeerde kerk van Oudewater als ambtsdrager. Hij zal in onze herinnering voort blijven leven als iemand die pal stond voor de zaak van Gods koninkrijk. Namens de kerkeraad: J. P. Verweij, praeses. W. J. Schippers, scriba Heden nam de Here van ons weg, geheel onver wacht, onze geliefde zorgzame Man, Pleegvader, Broeder, Zwager en Oom Arie Sterkenburg in de ouderdom van 71 jaar. T. C. Sterkenburg-Guis Gerda Dordrecht, 25 april 1972. Frans Lebretlaan 41. Geen bloemen - Geen toespraken De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het Gemeenteziekenhuis, Ban kastraat 57. Ge legenheid tot bezoek aldaar op dinsdag a.s. van 18.30 tot 19.30 uur. De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 3 mei a.s. op de Algemene Begraafplaats om 13 uur vanuit de aula. Vertrek vanaf het ziekenhuis om 12.45 uur. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de aula. „In het huis mijns Vaders zijn vele woningen" God nam tot zich mijn lieve Vrouw en onze zeer zorgzame Moeder Alie van Stam-Boer op de leeftijd van 47 jaar. H. van Stam Willy en André Els Len Henriëtte Noordwijk, 28 april 1972. Stakman Bossestraat 34. De rouwdienst is vastgesteld op dinsdag 2 mei a.s. om 13.30 uur in de Vinkenlaartkerk te Noord- wijk Binnen, waarna de begrafenis zal plaats vinden op de Algemene Begraafplaats te Noord- wijk om ong. 14.15 uur. De overledene is opgebaard in de aula van Huize Groot Hoogwaak waar tevens gelegenheid is tot condoleren maandag 1 mei 's avonds van 7 tot 8.30 uur en direkt na de begrafenis in de zaal van de Vin'kenlaanikerk. Enige algemene kennisgeving Heden nam God tot Zich Mejuffrouw Johanna Maria Louisa Koudijs in de ouderdom van 88 jaar. Namens de familie: Haags Hervormd Rusthuis „Oostduin" en het bestuur der Vereniging „Salem" 's-Gravenhage, 27 april 1972. Goetlijfstraat 5. De begrafenis zal plaatshebben dinsdag 2 mei om 15.00 uur op „Nieuw Eykenduynen", Kamper foeliestraat 2a te 's-Gravenhage. „Nooit kan 't geloof te veel verwachten" Heden ontsliep in haar Heer en Heiland onze lieve Moeder, behuwd- en Grootmoeder Maria Slot-van der Knaap weduwe van Kors Slot op de leeftijd van 75 jaar. Katwijk: Rotterdam: Katwijk: M. Kanbier-Slot W. H. Kanbier P. Slot M. Slot-Oosthoek A. Slot L. M. Slot-van Rhijn K. Slot L. M. Slot-Bins P. den Dulk-Slot C. den Duik en kleinkinderen Katwijk, 28 april 1972. Parklaan 92. Gelegenheid tot condoleren zondag 30 april en maandag 1 mei 's avonds van 7.309 uur en na de teraardebestelling in gebouw „Irene", Voor straat 35 te Katwijk aan Zee. De rouwdienst zal gehouden worden dinsdag 2 mei des nam. 2.45 uur in gebouw „Irene", Voor straat 35 te Katwijk aan Zee, waarna de ter aardebestelling zal plaatsvinden omstreeks 3.30 uur op de Algemene Begraafplaats Duinrust aan de Parklaan. Na een gelukkige echtvereniging van, op 1 dag na 35 jaar, nam de Here toch nog onverwacht tot Zich mijn innig geliefde Man, onze zorgzame Vader en Grootvader Tjeerd Henstra geliefde eohtgenoot van Jeltje Akker Hij bereikte de leeftijd van 61 jaren. Zijn laatste woorden waren: „Ik ga naar Jezus". Soestdijk, 28 april 1972. Korte Bergstraat 1. Soestdijk: J. Henstra-Bakker Soest: T. Nijenhuis-Henstra K. H. Nijenhuis Beverwijk: A. Kruithof-Hensfcra K. Kruithof Soestdijk: F. K. Henstra Sandra, Martin, Eddy Jessica en Corina Geen bloemen De rouwdienst zal D.V. gehouden worden woens dag 3 mei a.s. om 1 uur njn. in de Julianakerk aan de Juhanalaan te Soestdijk, waarna aanslui tend tegen 2 uur de begrafenis zal plaatshebben op de Hervormde Begraafplaats aan de Veldweg te Soest „Heer wees mijn Gids" Heden nam de Here tot Zich onze geliefde Zwager en Oom Nioolaas Stolk Familie Stolk Familie Schouten Amsterdam. 28 april 1973. „De Schutse". Hemsterhuisstraat 123. De begrafenis zal plaatsvin den woensdag 3 mei om 11 uur op de Oosterbegraaf plaats aan de Krulslaan. De rouwdienst in „De Schutse" vangt aan om 9.45 uut. Geen bloemen Het Is ons een behoefte onze hartelijke dank te betuigen voor de vele blijken van belangstel ling en medeleven die wij ont vingen na het overlijden van onze zorgzame, onvergetelijke, lieve Vrouw. Moeder en Ome Maria Reyertje Bruynis-Griffioen Voor uw deelneming om be toond na het heengaan van onze Ueve Vader en Grootvader Hendrik Ouwehand betuigen wij u onze hartelijke dank. Gaarne hadden wij u persoonlijk willen bedanken, maer door de vele reacties is ons dit niet mogelijk. Mede namens verdere familie: J. Ouwehand 's-Gnevenhage, april 1973, Vijzelstraat 175. De Here heeft tot Zich geno men mijn geliefde Broer en onze altijd belangstellende Uevo Oom Nicolaas Stolk oud 94 Jaar. B. Kars-Stolk en kinderen Berend Jan Cramer oud hoofd dor Chr. Lagere Landbouwschool te Musselkanaal op de leeftijd van 7S Jaar. .,'t Blij vooruitzicht dat mij streelt". (Ps. 17 S ber.) J. B. J. Cramer-MeiUnk De begrafenis zal plaats hebben dinsdag 3 mei a.a op de begraafplaats aan de Bruchterweg te Hardenberg. De rouwdienst zal worden gehouden ln de Gerefor meerde Kerk. Wilhelmina- straat te Hardenberg. aan vang 14.00 uur. Vertrek naar de begraafplaats om 14.3C uur. Voor de dienst gelegen heid tot condoleren. Voor alle medeleven, ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve, zorgzame Moeder Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Maria Otten-Van Gardereu betuigen wij allen onze welgemeende dank. Gouda, april 1972. Uit aller naam: C. Otten Heden ging van ons heen onze lieve, zorgzame Zuster. Schoonzuster en Tante Johanna Petronella Gerstel Namens de familie: Mr. E. P. J. J. Gerstel Leiden. 37 april 1973. Correspondentieadres: Hugo de Vrlesplein 4. Heemstede. De overledene is opgebaard tn het Rouwcentrum Van der Luit. Haagweg 31, Lelden. Bezoek dinsdag n.m. van 2 2.30 uur. De begrafenis Is bepaald op dinsdag 2 mei a.s. om 3 uur op de begraafplaats 'Rhijn- hof' te Lelden. U wordt verzocht de begra fenis te willen bijwonen en daartoe om uiterlijk 2.45 uur ln de wachtkamer van de begraafplaats verwacht. Heden nam de Here tot onze diepe droefheid in het Zie kenhuis Bethel (te Delft) ln de Hope des Eeuwigen Le ven* uil ons midden weg mijn geliefde Man. onze zorgzame Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader Leendert de Koning echtgenoot van Pietje van den Ende ln de ouderdom van 63 Jaar "s-Gravenzande: P. de Koning-Van den Ende L. Smit-De Koning K. Smit J. de Koning J. de Koning-De Braai P. de Koning S. de Koning- Van Staalduinen klein en achterkleinkinderen 's-Gnavenzande. 27 april 1972 Condoleantlea/dres: Naaldwijkseweg 213. Gelegenheid tot condoleantle van 7-9 uur n.m. De rouw dienst sal worden gehouden dinsdag 2 mei a s des na middags 1.30 uur ln de aula op de Algemene Begraaf plaats te "s-Gravenzande, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Door ons nog niet verwacht, maar door God beschikt. Is van ons heengegaan onze Ueve Zuster en Schoon zuster Jantje de Vries- Veltman 27 april 1973. Winschoten: B. Hut-VeKman P. Hut Drachten: G. G. E. Veltman- Steenhuls Papen drecht: J. Steenhuls P. Steenhuis-Jonker 's- Gravenhage: R. Medema-Veltman H. Medema Baflo: J. Veltraan A. Veltman-Brouwer Amsterdam: P. Veltman M. M. Veltmin-Hoeksema Jantje de Vries- Veltman I van 64 an F. de 1 Cor. 6 20 A Dokkum, 27 april 1972. Amstelveen: S. A. de Vries A. de Vrles-Broekema Groningen: T. de Vrles-Luurtsema Emmeloord: P. de Vries J. de Vries-Geertsema Algemene kennisgeving Heden behaagde hel de Hee- Te. zacht en kalm uit one midden weg te nemen, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader Pieter van den Oever weduwnaar van Arendje v. d. Plas, eerder weduwnaar van Arendje v.d. Plas in de ouderdom van 77 Jaar. Uit aller naam: familie Van den Oever famiUe Van Duyn Katwijk aan Zee. 28 april "73 Huize 'Salem'. Rouwbezoek: Thymstraat 53, des namiddags van 7.30 tol 9.30 uur. De rouwdienst zal gehouden worden dinsdag 2 mei 1972, des namiddags om 1.45 uur, ln het Jeugdhuis aan de Voorstraat, waarna de ter aardebestelllng zal plaats vinden omstreeks 2.30 uur op de algemene begraaf plaats aan de Zuidstraat te Katwijk aan Zee. In plaats van kaarten Voor de vele bewijzen van deel neming welke wij ontvingen na het overlijden van mijn liev< Man, onze Vader en Opa Klaas Rus Broek op Langedilk, april 1972. Voor de zeer vele blijken van belangstelling en medeleven on dervonden na het overlijden van onze lieve Man, Vader, Groot vader en Overgrootvader Willem Frederik George Lodewijk Walburg betuigen wij onze oprechte dank OUDERWETSE SERVICE IN EEN MODERN INGERICHT Verhuisbedrijf BONGERS WAGENINGEN. TEL. 08370-11112. Binnenland T18 K18 L Studenten sigtuileren vooroordelen Van een verslaggever UTRECHT Vijf studenten in de psychologie van de rijksuniversiteit te Utrecht hebben kritiek geleverd op de werkzaamheden van de bedrijfspsycholoog. De rijf concluderen als de bedrijfs psycholoog niet wil blijven morrelen aan de marges en niet wil blijven steken in het creëren van lap middelen, zal hij radicaal stelling moeten nemen tegen het eenzijdig winstbejag van de ondernemer. De studenten hadden als studieobject voor hun kandidaatsexamen een on derzoek van de bedrijfspsychologie ge kozen. De uitkomsten van dat onder zoek hebben ze verwerkt in een rap port met de titel 'Van selectie tot sociale actie'. De werkgroep noemt het optreden van bedrijfspsychologen soms erg pa triarchaal en zegt dat het streven om een 'geschikt verlengstuk van de ma chine' te vinden nog met geheel is verdwenen. Laakbaar is ook dat in veel gevallen allerlei persoonlijke din gen worden gevraagd die niets met de uitoefening van de functie hebben te maken. Eén van de onderzochte bedrijven vraagt bijvoorbeeld welke dag- en weekbladen men leest, welk beroep wordt uitgeoefend door familieledei en bij welke firma's navraag kaï worden gedaan. Volgens de studenteiu. is de rol die intuïtie en vooroordelen!*1 spelen bij de uiteindelijke beslissingftv aanwezig, maar niet te achterhalen. 2j Wat de testtechniek betreft komen dtp studenten tot de conclusie dat menP' nog steeds op het niveau van de jaren&t twintig staat. Als conclusie menen zijrlc dat de bedrijfspsychologie moet wor%gi den ontkoppeld van de bedrijven. Zij bepleiten een instituut van breeq*1 opgezette regionale welzij nscentraBV waarin aan indiviuele mensen diemei sten kunnen worden verleend. L In die centra kan ook de selectie van? mensen voor bepaalde functie, of noi t beter de selectie van functies voojj bepaalde mensen worden ondergc bracht Voor hun onderzoek hebben de sti denten werkbezoeken afgelegd aan d( Nederlandse Spoorwegen, de PTT, Philips, Hoogovens, de RijkspsycholojJ1, gisehe dienst, de schooladviesdiensf 0 en de Willem Arntszhoeve. v Wie een bos rozen krijgt is geneigd er meteen zijn neus in te steken, omdat vooral de óuderen onder ons nu eenmaal van een roos verwachten dat zij zal geuren. Vaak wordt dat een teleurstelling, vooral bij kasrozen. prachtig van uiterlijk, maar arm aan de verrukkelijke rozengeur, die met de oude rozen en vooral de botanische soorten zo onverbrekelijk verbonden was. In het internationale rosarium van het Westbroekpark in Den Haag, waar jaarlijks de meest volmaakte roos met de 'Gouden roos van 's Gravenhage' wordt beloond, worden de rozen ook naar geur beoordeeld. Er wordt daar voor jaarlijks een speciale geurprijs toegekend. En wie zou denken dat vele rozen zij aan zij strijden om de meest geurend» roos van de show te worden, heeft 't helaas mis. Het vorig jaar kon er zelfs géén geurprijs wor den uitgereikt, waar toch alle promi nenten in de rozenwereld hun mooi ste en nieuwste aanwinsten bijeen hadden gebracht. Toch bestaan er nog geurende soor ten, waarvan de meesten tot de groot- bloemige theehybriden behoren. Mis schien voor echte rozenliefhebbers de moeite waard om de namen te weten van soorten die de laatste jaren een geurprijs of geurcertificaat hebben verworven. De rozen kunnen nog ge plant worden en ou kwekerijen waar ze ook in oplospot worden gekweekt, is het planten op andere tijden zelfs tijdens de bloei nog mogelijk. Zo'n oplcspot bestaat uit geprepareerd as falt met een speciaal geselecteerd grondmengsel voor rozen. Eenmaal in de grond verteren de potten vrij spoe dig en de rozen ondervinden geen last van het verplanten. De geurprijs voor 1970 was voor Lady Seton, in 1969 kreeg Pépé deze onder scheiding. Daarvóór was de floribunda grootbloemige trosroos) Chinatown de gelukkige, terwijl zelfs een dwerg roos nl. Frosty in de prijzen viel. Leuk voor rotspartij en muurtje, maar je moet wel knielen om de geur op snuiven. Verdere geurprijzen viele^ sinds 1961 ten deel aan Silver Linin Prima Ballerina, Wendy Cussons, Ga g den Party, allemaal grootbloemige i >en zen. pi, Gelukkig zijn er nog meer rozen d i thans verkrijgbaar zijn en uitmunti in\ door hun geur. Duftwolke (Fraga Vc Cloud) is een sterk geurende flo en bunda, die haar naam alle eer a se doet. Hertog van Windsor, Ena Haxf ness, Ezotica, 'First Lady, Goldkron Henkell Royal, Königin der Roseis Mainzer Festnacht (lila), Perfectpio Sutter's Gold, Bingo, Charles Mali zi rin. Eminence (lila), White Chriffdu mas, Eden Rose, Grace de Monadtan Ook weer grootbloemige theehyb den, die nu eenmaal 't beste uit ler! bus komen. tc Plant nooit grootbloemige en trosi 11 zen door elkaar en zet nooit rozen 1,1 een oud rozenbed zonder de grond tfen plaatse 70 cm diep te verversen. I leverancier kan er u nog veel me van vertellen. A. C. Mulder - Idzer n, te dat va ey ei den De minister van onderwijs heeft hier en daar al proefballonnetjes opgela ten, vervolgde de heer Van Dalen. De, heer Van Dalen, tevens voorzitter van dc door het hoofdbestuur van de ABOP ingestelde commissie taaksala- riëring. zei dat de gevolgen van het 'uurloner' zijn, de laatste jaren door de leraar moet worden beschermd gevoeld. Tevens wordt het steeds dui delijker, dat het al of niet bevoegd voor bepaalde vakken zijn, in het huidige systeem extra nadelig werkt. Maar voordat een systeem van taaksa- liëring wordt ingevoerd, wilde de heer Van Dalen een antwoord hebben op de vragen: 'hoe groot is die taak?' 'moet een 'lesuur' zwaarder worden gewogen dan een normaal arbeidsuur en hoeveel lesuren zijn maximaal aan vaardbaar binnen die taak?' Het huidige systeem van salariëring is nij AMERSFOORT 'Het wordt steeds duidelijker, dat het onderwK" zend personeel aan een of andere vorm van taaksalariëring nil zal ontkomen of wij willen of niet', voorspelde de heer L. G. van Dalen, voorzitter van de gezamenlijke secties beroepsondel wijs van de ABOP op de jaarvergadering van de secties VWO/HA\| in de Algemene Bond van Onderwijzend Personeel te Amersfool gebaseerd op een statisch uitganj punt. Elke verandering in de orga «p. satie van het onderwijs werkt door de inkomsten van de leraar. Gevcior hiervan is, dat de leraren een tpge va zin krijgen tegen elke veranderiiw.i. Bij het systeem van taaksalariëring er de mogelijkheid tot een dvnai scher uitgangspunt. Naar de opvatting van de commisi )gs taaksalariëring van de ABOP zoudf het aantal taken en lessen aan school kunnen worden bepaald aan hand van een formule, die teve ït. bepaalt wanneer een leraar mag w( den benoemd or ontslagen. Volgens nieuwe formule zal het salaris van leraar geen gevaar meer lopen, ma de leraren steeds duidelijker word ebr tegen mogelijke willekeur bij de h ïps verdeling van taken aldus de hefe cc Van Dalen Garage ANTUMA Off. Mazda dealer biedt aan: Simca 1000 Rally1966 Opel Kadett1971 OpelRekord1967 Slmca1967 Opel Kadett LS1968 Opel Caravan1965 Nu' enige demonstratieauto's Momenteel enige voorraad nieuwe Mazda's Inruil plus financiering mo gelijk Wirdum Oude Rijksweg 23 Tel. 05967-220 DENKT U AAN MOEDERDAG? GEEF EEN WAARDEVOL GESCHENK Diamenten armbanden Briljanten ringen Diamanten broches v.a. 975,- v.a. 275,- v.a. 375,- WIJ HEBBEN MOOIE AANBIEDING VAN ZILVEREN CASSETTES (OCCASIONS) 12 pers. o.a. in modellen Rond filet van 3450— voor ƒ2950,- Oud Hollands van 3950,— voor ƒ3500,- Oud Hollands van 3100,— voor ƒ2650,- Punt filet van 2650,— voor 2250,- JUWELIER/ANTIQUAIR Kruisstraat 19, Haarlem Tel. 023-320431 elft h at Va; 1 ge op ik me rde end ee r fi ipie; esb: rlijl en er m n ron In ngei me. dir< Ie. hei 'eba was n h ild, i

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 18