fPolitici hebben zich schandalig grote Privileges toegekend' Morion giV elz ij ns werkers iijreigen elk §verleg af te breken Cruise naar t zonnige noorden T I I I I I I Veel gemeenten doen iets voor milieu Munitiefabriek in moeilijkheden Voor alle zekerheid... Werkgelegenheid bij NS door uitstel in gevaar Apothekers praten over gezondheidszorg 'De Standaard' herdrukt Vrouw verdronken Bedrijf in Ede mag alleen bij gunstige wind rook uitlaten als jan-en-alleman in t zonnige zuiden zit. Verlaging van wiebeltax gaat door Hef weer HJW/KWARTET VRIJDAG 28 APRIL 1972 H' Itinncnland T3 K5 ■Qfooteboom: Ambtenaren zijn bevoorrecht IJvii Bf Drs. G. Noote- 10, N HAAG h3el >m (D'66) heeft gisteren in de •3.1 eede Kamer een dringend be- sljaP êedaan op de regering om einde te maken aan het "klvilege van het Algemeen Bur- -lijk Pensioenfonds. Dit privi- i e maakt het mogelijk, dat al- ig n aan ambtenaren gegaran- ,ot ird welvaartsvaste pensioenen ikj rden toegezegd. ambtenaren verkrijgen deze pensi- en zonder geïndixeerd beleggings- "tteriaal als kapitaaldekking, omdat .h l tekorten immers werden bijgespij- uit het belastinggeld. Verder tyk drs. Nooteboom terzijde over indalige superprivileges, die de po- ofi i zich zelf hebben toegekend, r deze superprivileges had hij en- gegevens die minister Geertsema menlandse zaken) hem had ver- kt in een persoonlijke brief. In woord op vragen in de Kamer de minister mee. dat de waar- v van de rechten op levenslange "nodieke uitkeringen van een ka- 110-rlid van 50 jaar met 10 dienstjaren 000 gulden bedraagt. '^zichtbaar 37v|st zijn schadeloosstelling, aldus Nooteboom, heeft het Kamerlid onzichtbare belastingvrije belo- gekregen, die groter was dan schadeloosstelling (salaris) ook. 1 minister heeft na acht dienstja- uitkeringsrechten verworven van miljoen gulden. De minister ver- ADVERTENTIE ji m Kant en klare universele kunsthars pulpasta met gebundelde hechtkracht op ELK materiaal, droog of vochtig, (n_ binnen of buiten. Krimpt of scheurt e J piet, zet niet uit. Onschadelijk voor ijflianden. Onbeperkt houdbaar. Geenver- resten. Onmisbaar bij elk karwei: en STOPPEN, PLAMUREN, HERSTELLEN beton, houtrot. afdichten, enz. 1 kg ƒ8.55. 2 kg ƒ15.30, 5 kg ƒ29.95 bij p»"winkels in hobby- en dhz-artikelen. 2 95 verfwaren, ijzerwaren en bouwstoffen. drs. Q. Nooteboom diende dus in feite per jaar 140.000 gulden meer dan zijn zichtbaar sala ris. De waarde van twee hoge ambte naren was volgens de brief van de minister 900.000 en 1.2 miljoen gul den. De D'66-er bracht de bevoorrechte positie van de ambtenaren ter sprake bij de behandeling van het wetsont werp voor de regeling van de pensi oenvoorziening voor de vrije beroe pen. De bedoeling is een raamwet te maken waarbinnen de beroepsgenoten vrijwillig hun pensioenregeling kun nen maken, die door de minister moet worden goedgekeurd. De heer Nooteboom ontwikkelde zijn bezwaren tegen privilege van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds toen hij een vergelijking trok met de ontworpen pensioenregeling voor huisartsen. Een pracht pensioen van meer dan 70 procent ook voor de hoogstbetaalden, aldus drs. Nooteboom, kan alleen ge realiseerd worden als je een groep maakt met weinig hoogbetaalden en heel veel laag betaalden, die je kunt laten opdraaien voor de premie van de hoogbetaalden. Het tweede privilege, dat de heer Nooteboom uit de wereld wilde heb ben. is dat van de levensverzekeraars, die het voor elkaar hebben gekregen, dat de spaargelden voor de oude dag niet worden belast met inkomstenbe lasting als dit geld aan hen wordt overgedragen. 'Maar tegen de ophef fing van dit privilege verzet zich een bedrijfstak met een vermogen van 50 miljard gulden.' DRIEBERGEN Voor het eerst in haar toch niet zo piepjonge bestaan heeft de Algemene Nederlandse Phar- maceutische studentenvereniging haar jaarlijks congres aan een maatschap pelijk onderwerp gewijd: 'De apothe ker in een optimale gezondheidszorg'. ANPSV-voorzitter Chiel Gekster: Dat is een heel bewuste keuze gewest. In andere vakken zie je hevige discussies over maatschappelijke problemen, maar je ziet dat de apotheker daar niet aan mee doet. Dus hadden de pharmaceutische stu denten twee apothekers uitgenodigd die nadrukkelijk wèl meedoen. De heren J. P. R. Vissoher en O. A. Singelenberg waren het er over eens dat de apotheker als academisch ge vormd (en betaald) middenstander een bedenkelijke figuur aan het wor den is. Hun opvattingen werd ge steund door een klein steekproefje van Amsterdamse studenten onder apothekers in hun woonplaats, waar uit men de indruk overhield dat de gemiddelde artsenijberedder in de hoofdstad bovendien meer midden stander dan specialist van academisch niveau is, tenminste wat betreft zijn feitelijke tijsbesteding. Op het congres in Driebergen, dat vandaag nog voortduurt, komen wij nog nader terug. Geen orders voor Vietnam: ontslagen Van een onzer verslaggevers DEN BOSCH Bij de Nederlandse wapen- en munitiefabriek 'De Kruithoorn' in Den Bosch zullen op z'n minst enkele tientallen arbeiders moeten verdwijnen. Ook de sekretaris-generaal van de NAVO, de heer Luns, ontkomt niet aan det veiligheidscontrole bij aankomst op het hoofdkwartier van SHAPE in het Belgische Casteau. Van onze sociaal-economische redactie UTRECHT Het almaar uitstellen van de noodzakelijke expansie van het railverkeer betekent, dat de werkgelegenheid bij de Neder landse Spoorwegen het kind van de rekening wordt. Hls regering profijtbeginsel invoert: w II een onzer verslaggeefsters 'Wij zijn in alle opzichten tegen het profijtbeginsel voer het welzijnswerk. Zo dat toch door de overheid wordt doorge- ,ers'ferd, breken wij ieder overleg met de regering af.' Met deze motie antwoordden de ongeveer tweeduizend welzijnswerkers op het ;leGJmonstratief congres in Utrecht de opmerking van minister Engels n ta). t 60, minister had namelijk de vraag en Jteld: 'Zullen we in het welzijns- Sfc niet ook een stuk van de kosten Vten toerekenen aan mensen die 3.' Ban profiteren. Dan pas kunnen we tersfcelijk spreken van participatie 1 de bevolking.' iHNfder dan het constateren van een iveiiirm financieel tekort in de wel- kwaim het congres niet. ia, [roepen van oongresgangers als: Ij lijken hier met z'n allen net op zachte eitje, waarvoor de regering houdt' en 'We zitten hier bij :hoofear als een stelletje papieren tij- ;5°'k waren dan ook niet van de L80,pt. Het congres nam tenslotte een sn Sie aan, waarin van de regering de werden gesteld dat de afbraak n, cl het welzijnswerk onmiddellijk worden stopgezet en dat er ^'«maatregelen moeten worden ge- pen om de structurele financiële >d van de welzijnsinstellingen op te !fen. De arbeidsrechtelijke positie de werkers moet verbeterd wor- a en er moet meer ruimte gegeven rden aan het experiment Tenslotte et de regering voor januari 1973 1 meerjarig welzijnsplan opstellen. teruggang in het welzijnswerk ft vooral het noorden, vindt op- rerker Besteman: 'De werkloos die in het noorden schrikbarend leemt, de afvloeiing uit land- en ïbouw, de steeds nijpender tekor- leggen, dat doe ik wel in het parle ment'. Zoals bekend is zaterdag een rapport verschenen van de KVP (de partij van minister Engels) waarin wordt gesteld, dat het bedrag voor de wel zijnssector naar verhouding sneller moet stijgen dan het nationaal inko men en dat er volgend jaar egentlg miljoen extra moet worden weggelegd voor het welzijnswerk om de achter stand op te vangen. Gevraagd naar zijn commentaar zei de minister: 'Ik zal dit proberen waar te maken, maar het zijn moeilijke tijden'. Hij zal echter niet de portefeuillekwestie stellen als hij met minder moet doen, zo zei hij. Dit verklaarde de voorzatter van de bedrijfsgroep spoorwegen van de Ka tholieke bond van vervoerspersoneel, de heer J. H. Schoër gisteren bij de opening van de in Utrecht gehouden driejaarlijkse algemene vergadering van deze bedrijfsgroep. De herstructurering van het wagonla- dingverkeer kust ruim 2000 arbeids plaatsen. Het rangeerwerk wordt op een beperkt aantal rangeerstations ge concentreerd. Bovendien wordt het rangeerwerk alle geroep om sprei ding van de werkgelegenheid ten spijt voornamelijk in het westen samen getrokken. De sociale consequenties noemde de heer Schroër ernstig, hoe wel nog niet bekend is hoeveel arbeids plaatsen moeten verdwijnen. Wel is bekend dat er arbeidsplaatsen zullen vervallen in de rayons die als groeps- hoofdstation uitgeschakeld worden. Er wachten nog meer reorganisaties, on der andere door de modernisering van het wegonderhoud en vereenvoudi ging van afgifte en controle van plaatsbewijzen. In dat licht lijkt het aannemingsbe- leid van de spoorwegen meer op pa niek dan op weloverwogen beleid', aldus de heer Schroër. In 1970 en 1971 werden er veel mensen aangeno men. Het bedrijfsplan 1973 berekent nog een grotere behoefte aan machi nisten van 85 man, maar op 1 juni 1972 zullen er al 285 machinisten teveel zijn'. 'Zo'n beleid van hollen en stilstaan is misschien wel te argumen teren, maar het blijft niettemin on aanvaardbaar, aldus de heer Schoër, die ook nog eens benadrukte dat on vrijwillige opwachtgeldsteliing onaan- De eerste oplage van de herdruk van De Standaard' is uitverkocht. De twee de is op komst. Alle binnengekomen bestellingen worden, zodra deze twee de druk gereed is, uitgevoerd. De directie vaardbaar is. Het vrijwillige wacht geld zal volgens hem een vorm moe ten krijgen van vervroegd pensioen. GRONINGEN Een 74-jarige vrouw uit de Parklaan te Groningen is don derdagmorgen omstreeks half negen in het Noordwillemskanaal aangetroffen. Een brugwachter ontdekte het lichaam van de vrouw. Later op de morgen werd de vrouw door haar broer als vermist opgegeven. Het is mejuffrouw E. B„ die met haar broer samen een huishouding voerde. De vrouw bleek om 5 uur donderdagmorgen nog in leven te zijn geweest. Het is onbekend hoe zij te water is geraakt. Een woordvoerder van het bedrijf ontkent dat het aantal ontslagen 200 zou bedragen. Op dit ogenblik worden met de vakbonden besprekingen ge voerd. Na 9 mei kan een communique over de reorganisatiemaatregelen wor den verwacht. De slechte gang van zaken bij de Kruithoorn houdt verband met het verlies van orders aan concurrenten en het terugtrekken van de Ameri kaanse grondtroepen uit Vietnam, waardoor de leveranties aan het VS- leger verminderd zijn. De omvang van het aantal ontslagen, zo is uit het gesprek met de vakbonden gebleken, zal mede worden bepaald door het afkomen van opdrachten. Onlangs ver loor de Kruithoorn een order voor stalen 20 mm patronen voor het Duit se leger aan de firma Diehl in Neu renberg. Met name in de poedermetal- logie-afdeling heeft de fabriek in Den Bosch een sterke concurrentie te doorstaan van andere bedrijven. Bo vendien blijkt een groot deel van de Duitse markt voor de Kruithoorn ver loren omdat de schaarsere orders daar Van een correspondent ARNHEM De president van de Arnhemse rechtbank heeft de N.V. de gebroeders Hamstede Metaalhandel te Ede verboden anders dan bij zuidwes telijke wind rook in de lucht te laten of de smeltovens te gebruiken op straffe van een dwangsom van 10.000 gulden per overtreding van dit ver bod. Dit verbod gaat in op de dag na het betekenen van het vonnis. De dwangsom moet telkens worden betaald aan de eisers in dit kort geding, elf Edenaren. Dezen hebben namelijk last van rook en andere geuren van deze tingieterij. Mr. Nouwen uit Amsterdam trad tij dens de behandeling van het kort geding op als raadsman van de vereni ging 'Schoon Ede, hij had aangedron gen op maatregelen tegen dit bedrijf dat het milieu rond de Kleefseweg te Ede op ernstige wijze zou verontreini gen. (ADVERTENTIE) Verken't dak van de wereld als de zon er dag en nacht schijnt. Verlies uw gevoel voor tijd en maak kennis met de intense stilte van het hoge noorden in zomertooi. De miljoenen bloemen, de heldere zee en de prikkelende lucht die iedereen aan boord in een feestroes brengt. Amsterdam cruise 481. 16 dagen. Vertrek 24 juni 1972 vanaf f998,- Twee weken per jaar viert de Q natuur aan de Noordkaap feest. Weg sneeuw.Weg koude wind, Ruim baan voor de zon en't zoele zomerweer. Zorg dat u't feest niet mist.Wij cruisen erheen. De negende juli kiest u het ruime sop vanuit Amsterdam. De 21ste bentuterug van een reis, waarnaar u uw leven lang zult terug verlangen. Amsterdam cruise 482. 13 dagen. Vertrek 9 juli 1972 vanaf f 797,- Stuur mij volledig vrijblijvend documentatie over uw cruises met het s.sChusan naar Spitsbergen en de Noordkaap. Naam-Straat Plaats-r Versturen aan P&O Lines, Postbus 1917, Amsterdam. THE British Cruise Line Acties ran inwoners hebben redelijke kans op succes 5.® op het gebied van de beschikbare "weidingen voor onze kinderen, bren- maatschappelijke problemen met '™n mee, die niet opgelost kunnen ™Jxien met 'recreatief welzijnswerk'. orlirriEGROEPEN pen half uur voor het geplande slot Bijl het congres nam een half leegge- jj^en zaal het strategievoorstel over, ,j regionale actiegroepen te vormen l bI eerst de achterban moet zien 'lieirm te krijgen voor het welzijns- Otifk. 'Want dan pas kunnen we een jprgtst maken, als de bevolking zelf de PoPdzaak van ons werk inziet', aldus Ij van de woordvoerders. es uister Engels beantwoordde in de eili Uze, informeel, wat vragen. Hij wil- iatii geen discussie in de zaal, 'want dit "ert alleen maar een welles-nietes- illetje op. En', voegde hij eraan hoef tenslotte tegenover deze isen geen verantwoording af te van onze redacteur wetenschappen AMSTERDAM Van de Nederlandse gemeentebesturen vindt 84 procent dat het tot zijn taak behoort, liet milieubesef van de burgers te bevorderen. 63 pro cent laat liet niet bij die mening, maar doet er ook echt iets aan. Wie in een gemeente woont die op dit punt niets doet, kan daar met redelijke kans op succes verandering in bren gen door een actiegroep op te richten, wantoestanden op de vuilnisbelt te ontdekken en misschien volgende keer een wat linksere gemeenteraad te kiezen. Of hij bij zijn streven ook overigens de omstandighe den mee heeft, kan hij lezen in en uitrekenen met het rap port 'Gemeenten en milieube sef', dat gisteren werd aange boden op de vergadering van de Raad van Europese gemeen ten, sectie Nederland, in Den Bosch. Het onderzoek dat tot al deze conclusies leidde, werd op ini tiatief van de sectie gehouden door het sociologisch instituut van de Nijmeegse universiteit (dr. N. J. M. Nelissen), met steun van het ministerie van CRM. De Nijmeegse groep heeft eerst gegevens verzameld over wat er in feite gebeurt. Een kleine helft van de gemeenten doet iets aan milieu-opvoeding en 'onderwijs, een kwart be- druft min of meer systema tisch voorlichting op dit ter rein, in eenzesde bestaan vor men van wat de onderzoekers samenspraak noemen. Vervolgens heeft men onder zocht of de gemeentelijke acti viteiten ter bevordering van het milieubesef systematisch samenhangen met een aantal factoren. Daar kwamen vrij voor de hand liggende dingen uit. Gemeenten met veel in dustrie, veel recreatiegebied, of een grote bevolkingsdicht heid, doen meer. In indruk wekkende tabellen wordt het precieze verband uitgeplozen tussen gemeentelijke karakter trekken en de aard van de ontplooide aktiviteiten. Invloed heeft ook duidelijk de toestand van het milieu in de gemeente. Die is wat lastig te peilen, maar de Nijmeegse on derzoekers hebben het gepro beerd door te informeren naar 'milieu-incidenten' gedurende de onderzoekperiode 1968- '71). Die waren in ruim de helft van de gemeenten voor gekomen, waarbij ellende met vuilstortplaatsen duidelijk de eerste plaats innamen (30 pro cent), gevolgd door massale vissterfte (13 procent), ge luidshinder door vliegtuigen (elf procent) en het bestem men van natuurgebied voor andere doelen (zeven pro cent). Het bestaan van dit soort milieuproblemen bleek inderdaad geleid te hebben tot meer gemeentelijke activiteit ter bevordering van het mi lieubesef. Daarbij bleek het bestaan van actiegroepen in dc gemeente bovendien een duidelijk stimulerende rol te spelen. Politieke kleur Moeilijk hadden de onderzoe kers het met het bepalen van de invloed van de politieke kleur van het college van bur gemeester en wethouders. Zij maakten tenslotte maar een ruwe verdeling die aansluit bij de regeringssamenstelling van de laatste jaren, en onder scheidden colleges die zich ln meerderheid rekenen tot de christelijke partijen plus de VVD, colleges die voor het merendeel de opvattingen van PvdA, D'66. PPR, PSP en CPN aanhangen, en tot slot gemeenten waarin deze twee groeperingen ongeveer in evenwicht zijn. De uitslag van die verdeling is overigens op zichzelf al boeiend: volgens deze definities wordt 72 pro cent der gemeente 'christelijk- liberaal' bestuurd, 18 pro cent door een half-om-half-col- lege en 10 procent door wat meer linkse bestuurderen, die de Nijmegenaren trouwens de licaat aanduiden als 'overigen'. Van die 'overige' bestuurde gemeenten bleek 69 procent actief aan het milieubesef te werken, van de 'christelijk-li- berale' 65 procent en van half- om-half-gemeenten slechts 55 procent. Het rapport besluit met een duizelingwekkende maar erg mooie analyse van de onder linge beïnvloeding van alle be keken factoren, waaruit onder andere blijkt dat de stimule rende invloed van vorm-ken- merken, milieu-incidenten en actiegroepen in links bestuur de gemeenten duidelijk ster ker doorwerkt dan in christe- lijk-liberale. 'Reagerend' Het moet de samenstellers van het rapport in hun 'konklusies en aanbevelingen' van het hart dat het optreden van de gemeenten in het algemeen een 'reagerend' karakter heeft: pas als de ontwikkelingen er toe dwingen wordt er iets on dernomen. Met de nu verwor ven inzichten moeten de ge meenten zich meer actief kun nen opstellen, meent men. Al leen al het houden van de enquête heeft in een aantal gemeenten trouwens activi- rend gewerkt. De Nijmeegse vragenlijst bleek de bestuur ders op concrete mogelijkhe den voor actie attent te ma ken. in de eerste plaats naar de eigen industrie gaan. Volgens een personeelslid van De Kruithoorn is de wapenfabriek in ex tra moeilijkheden gebracht door de Amerikaanse 'Vietnamiseringspoli- tiek'. In 1966/67 en later zoals in mei 1970 waren er regelmatig orders van de VS die bestemd waren voor de oorlogshandelingen in Vietnam. Nu Amerika althans z'n grondtroepen te rugtrekt is er minder oorlogsmateri aal nodig. Volgens de werkgroep De Kruithoorn is er onlangs mondeling een Franse militaire order geplaatst bij de fabriek in Den Bosch, die tot dusver niet schriftelijk bevestigd is. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De Tweede Kamer heeft zich gisteren met het voorstel van de regering verenigd om de wie beltax per 1 juli van vijf tot drie procent te verlagen. De verlaging geldt voor de loon- en inkomstenbe lasting, de bijzondere verbruiksbelas ting op nieuwe auto's, de accijnzen en de vennootschapsbelasting. Bij de stemming over het voorstel bleken alleen PvdA, D'66 PPR en PSP tegen te zijn. Deze partijen wil den aan de werkloosheidsbestrijding de hoogste prioriteit geven. Handha ving van de wielbeltax zou de beno digde financiën moeten opbrengen om het geld voor een programma ter bestrijding van de werkloosheid te financieren, een motie van de socia list Dolman (PvdA) om dit te berei ken werd echter verworpen. Ook een motie van drs. De Goede (D'66) waar in werd gevraagd de verlaging van de wiebeltax opnieuw in overweging te nemen werd verworpen. Van de regeringspartijen had de ARP zich aanvankelijk zeer kritisch opge steld. Minister Nelissen (Financiën) had echter kans gezien het grootsté' bezwaar van deze partij, n.l. dat de verlaging onevenredig door zou wer ken in dc particuliere consumptie, weg te nemen. Wel bleef de ARP-er Vermaat het bezwaarlijk vinden dat de belastingen nu worden verlaagd en wellicht later weer zullen worden ver hoogd. (K)oud verhaal Van onze weerkundige medewerker April is, in tegenstelling tot maart, een vrij koude maand geweest. Van de 27 april-dagen die we nu achter de rug hebben, waren er in De Bilt 16 te koud, 10 zachter dan normaal en 1 juist normaal getemperatuurd. Vooral de laatste dagen zijn, ther misch gezien, zeer teleurstellend ge weest. Kijk bijvoorbeeld eens naar dinsdag de 25-ste. Ondanks 13,5 uur zonneschijn geen hoger etmaaltempe- ratuurgemiddelde dan 4.6 graad Celsi us, wat neer komt op een negatieve afwijking van 4.3 graden Celsius. We moeten helemaal tot 13 maart terug gaan voor een lagere waarde (2.1). Nog op 8 april creëerde de natuur een waarde van 11.1 graad C. (afwij king -f3.6 gr. C en dat is weer een heel andere stijl. De temperatuur is momenteel in een groot deel van Europa in de versuk keling. Donderdagmiddag om 4 uur haalden Oslo, Moskou en Zurich geen hogere kwikstand dan 7 graden Celsi us: Parijs, Berlijn en Praag 9 graden Celsius; Warschau 10 en Londen 11 graden Celsius. In Madrid was het 9 graden warmer dan woensdagmiddag (nu 18 graden), in Lissabon 21 gra den. Jn Egypte nam de hitte nog toe: 39 graden Celsius in Cairo, warmer dus dan de temperatuur van een koortsvrij mens. De vooruitzichten voor de komende twee tot drie dagen geven geen ui- zicht op stabieler weer. Een nieuw in betekenis toenemend lagedrukgebied bij IJsland verplaatst zich in oost- tot zuidoostelijke richting. Het minimum gaat tussen het oude maximum van 1035 millibar ten westen van Ierland en een minimum van 990 millibar in de Finse Golf door in de richting van Denemarken of de Noordzee. Dit bete kent aanhouden ran het onstandvas- *ig weer met hoogstens tijdelijk wat verbetering bij de passage van een zwakke rug van hoge druk. De tempe raturen blijven overwegend aan de lage kant, maar voor het gevoel zou het in het week-end teel eens wat minder koud kunnen zijn. Weerrapnorten van gisteravond 7 uu; maxi mumtemperaturen van gisteren en neerslag tussen 's morgens en 's avonds 7 uur. Amsterdam regenbul 10 0.2. De Bilt regenbul 11 1. Deelen hall bewolkt 10 0.1 Eelde half bewolkt 10 0.4. Eindhoven regenbul 10 1. Den Helder half bewolkt 9 0.1. Luchth. R'dam licht bewolkt 10 0.6. Twente half bewolkt 10 0.2. VtlMtngcn regenbul 10 0.2. Zuld-Llm- burg regenbul 10 0.1. Aberdeen zwaar be wolkt 9 0.3. Athene zwaar bew 22 0. Barce lona onbewolkt 21 0. Berlijn zwaar bew II 0.6. Bordeaux licht bew 15 0. Brussel half bew 11 0. Frankfort regenbui 11 1. Genève zwaar bew 12 0.1. Innsbrilck geheel bew 7 2. Kopenhagen onbewolkt U 0. Lissabon licht bew 22 0. Locarno half bew 17 0. Londen zwaar bew 10 0.1. Luxemburg half bew 10 0.4. Madrid onbewolkt 19 0. Majorca onbe wolkt 16 0.1. München hagelbui 6 2. Nice licht bew ïfi o. Oslo regenbui 10 0.1. Parijs regen 13 2. Rome zwaar bew 17 0. Split on bewolkt 17 0. Stockholm onbewolkt 3 1. We nen zwaar bew 11 1. ZUrlch zwaar bew 9 1. Casa Blanca licht bew 19 0. Las Palmas on bewolkt 18 0. Tel Aviv onbewolkt 36 0. Tunis zwaar bew 17 1. HOOG WATEK. 2» april: VUsslngen le getij 2.15. 2c getij 14 33: Haringvliet 4.05-16.22; Rotterdam 4.59-17.32: Schevcningen 3.39-15 53; IJmulden 4.12-16.31; Den Helder 8.09-20.28. Harllngen 10.31-22.43; Delfzijl 0.13-12 39.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5