SPORTPROGRAMMA DOTO optimistisch CSVD kan Zwerver de titel bezorgen ortknipseis Zwartwit onderschat IJsselmeervogels niet liners inginnedag eidsrechters He van Feyenoord sol-RZ Eerste klassers Hektrawler in Leiden te water Topsport in Ahoy' Schoolsportdagen in De Heuvel Motorcross Om de schaaktitel Zilveren dambord De Sport sluit goed seizoen af Lotenactie voor 'Open huis' 'Kunt u nog wandelen' Boerenleenbank met expositie heropend Cof Brio in een nieuw uniform Delft moet meer de bus gebruiken Herten voelen zich thuis in Giessenburg Wim Bravenboer thuis F/KWARTET VRIJDAG 28 APRIL 1972 Regio RHL21 eer J. Leermakers, dit seizoen in $t bij Zwervers, gaat komende ietitie NSW trainen. Isendoorn at de Numansdorpers. Waar hij gaat is nog onbekend. Mogelijk lt dit EOwaar Van Esdonk ekt. Trouwens ook de andere in Sprang Capelle zitten bin- ort zonder oefenmeester omdat Schoots (SSC) en Frans Kauff- (Wit Zwart) een andere vereni- willen zoeken. De 's-Gravenzand- wrtvereniging onderhandelt druk iiverse personen, die de opvolger »n willen worden van Zoltan Sza- Vanavond wordt de naam van de oe trainer bekend. Jan Bol heeft mtacten met Zuidland verbroken. otterdammer blijft dus voorlopig een 'wij' man. Vierde klasser inxveld heeft de heer C. J. van elrooy als trainer aangesteld. Hij momenteel nog Streefkerk onder oede. Advokaat verlaat Hardinx- Gerard Weber is definitief rond RVVH. eze dag wordt druk gevoetbald, ernis komen de eerste klassers en SHO om half drie de gras- op voor een vriendschappelijke Daarvoor spelen de dames van en Bloemsof een voorwedstrijd, het zelfde tijdstip wordt in waal het beginsignaal gegeven SSS-Sparta-amateurs. Ook daar ttra trekpleister in de vorm van lamesvoetbalwedstrijd tussen de yrganiseerden' van Klaaswaal en nsdorp. Hoogvliet en Meeu- aat komen op het terrein aan de weg tegen elkaar in het veld een benefietwedstrijd. De op- it komt in handen van de vv ■nplaat; dat het clubgebouw wolg van een brand verwoest mden. In het stadion Nieuw \e Katwijk komen de oudjes van Boys en Noordwijk weer eens wei. Aanvang 2.30 uur. Zwart ioniseert een damesvoetbaltoer- waaraan wordt deelgenomen Belvedere, DEH, Heinenoord, luis, Bolnes, DCL, GOZ Helle- 2lis en Zwart Wit. Het evene- begint om tien uur. Good Luck om half acht een lichtwedstrijd een elftal van de afdeling Bra- e KNVB-scheidsrechters van dis- botterdam aan het werk wil zien lolgende iveek donderdagavond t in IJsselmonde, ivaar de veie- van Zwervers het in de strijd bal zullen opnemen tegen de In het team van de fluitisten I o.a. opgesteld de heren Van Bol, Mast, Van Driel en Brand. ter-coach-elftalleider-verzorger is H. A. van Merkesteijn, De lig is om half acht. Twee dagen -bor worden alle referee's (maar idere belangstellenden) uitgeno- gebouw 'De Heuvel', Sint Insp laats 5 te Rotterdam. Daar iseren de gezamenlijke COVS- kn van iVest II een samenkomst tij de bekende criminoloog prof. I P. Hoefnagels uit Rotterdam Ireken over het onderwerp 'A- i en straf op het voetbalveld'. hg acht uur. |t parcours aan de Maashaven maandag de traditionele Ronde '.yenoord verreden. In tegenstel- >t de laatste jaren komen dit 'eer de profs aan de start. Om iur wordt het startschot gelost '.en koers over 110 kilometer, imers zijn ondermeer Leo Duyn- "arm Ottenbros, Dieter Kemper, Bugdahl, Sigi Renz, Willy De- ter, Jan Hordijk en Piet de Wit. morgenuren rijden de amateurs witerium over 100 kilometer. 9.00)m half tien. Op dezelfde dag de [fan Middelharnis, waar alleen wteurs aan bod komen. Twee prdt het vertreksein gegeven. ROTTERDAM 'Thuis moeten we ons waar maken', meent Wim van der Gijp, doelend op de eerste ontmoeting om de landstitel tegen IJsselmeervogels welke morgenmiddag om drie uur op De Vaan wordt afgewerkt. De Dortenaar zal IJsselmeervogels bepaald niet onder schatten. Het woord 'makkie' zal men de Zwart Wit-trainer niet horen zeggen. Liever had hij ACV als tegenstander ontmoet. 'Maar ja, weet je wat het ook weer is met ACV', zo merkt hij op, 'je had je er als ploeg alleen maar op kunnen verkijken. Aan IJsselmeervogels weet je wat je hebt. Ze hebben een gewel dige mentaliteit. Opgeven zullen ze nooit'. Over de prestaties van Zwart Wit is hij wat 'betreft de laatste weken tevreden. 'Tegen Heer- jansdam en DOTO zakten we tijdens de wedstrijd nogal. Dat is de afgelo pen tijd niet meer voorgekomen Neem nu die kampioenswedstrijd te gen Kozakken Boys. Die ga6ten maken op een gegeven ogenblik 11, maar Zwart Wit blijft gewoon doorgaan met aanvallen, zonder in paniek te raken. Vroeger is dat wel eens anders geweest. Tegen WHC hebben we voor. rust verschrikkelijk goed gespeeld. Ik ben blij, dat sommige spelers weer lekker in vorm zijn'. Zwart Wit bereidt zich rustig voor op het treffen van morgen. Van der Gijp: Dinsdagavond is er weinig getraind en gisteravond zijn we met z'n allen naar Ferry ter Mors geweest. Die verloofde zich. Vanavond gaan we nog even trainen en een praatje houden. Kijk, de jongens zijn goed in vorm. Daar hoeft niets aan te veranderen. Het belangrijkste is de sfeer te harlJ- haven, zoals die op het ogenblik heerst. Angst heb ik daarom niet. Want als ik voor de thuiswedstrijd bang ben, kom ik in Spakenburg helemaal niet meer aan de bal. Als de weersomstandigheden gewoon zijn, redden we het morgen wel'. IJsselmeervogels' oefenmeester Piet Stevenaart (32 jaar) acht Zwart Wit licht favoriet. 'Die jongens hebben wat meer routine', verklaart hij, 'Zwart Wit heeft veel meer ervaring in dit soort dubbelwedstrijden. Kansloos zijn we echter niet. Integen deel zelfs, ik zie de beslissing nog niet zo direct vallen in twee wedstrij den (beslissingswedstrijd in 'sGr.a- venzande?, red.)'. Dat IJsselmeervogels de titel greep is ook voor Stevenaart een verrassing. 'Want op een gegeven moment zat het er echt niet meer in. We verloren toen bij Huizen. Toen we kort daarop hoorden, dat ACV was verslagen door SHO, hadden we weer volop kansen'. Voor IJsselmeervogels is Zwart Wit Hans Helleman geen vreemde ploeg. Stevenaart in het dagelijks leven onderwijzer weet zich nog te herinneren hoe zijn pupillen in de vorige competitie Zwart Wit de laatste nederlaag (12 september 1970) toebrachten (31). Ach, je kent de namen van die drie spelers. Je weet dus ongeveer hoe ze spelen', aldus Stevenaart, die de afde lingstitel evenals de spelers feitelijk belangrijker vindt, 'je moet maar re kenen op twee nerveuze elftallen'. Hoewel Stevenaart een selectie van vijftien spelers bekend maakt, mag worden verwacht, dat IJsselmeervo gels in de volgende formatie zal ope reren: d: P. Heinen, a: E. de Graaf en Koelewijn, v: Zwaan Van der Groep Zwart Wit heeft geen wijzigingen in zijn elftal: d: Reitsema, a: De Winter, Wander, C. Wander en Helleman, m: Van der Sande Viergever en Ter Mors, v: Blaak, Steur en Luhrman. Arbiter is de heer J. de Looper uit Amsterdam. De heren P. Ouwerskoot (Valkenburg, ZH) en R.K.W. Bos (Den Haag) fungeren als grensrech ters. ROTTERDAM Voor DOTO wordt het er op of er onder. De beslissings wedstrijd om de degradatie zal moe ten uitmaken of de Pernissers ook in de toekomst nog eerste klasser blij ven. Destijds op eigen terrein wist DOTO de Wierdenaren met 42 te kloppen. In Overijssel verloren ze evenwel met 20. DOTO-oefenmeester Arie van Embden is optimistisch gestemd. 'Het wordt natuurlijk enorm moeilijk' bekent hij, 'maar toch zie ik het wel zitten. Als de jongens zich voor de volle honderd procent inzetten, zal het best lukken'. Van Embden heeft daarbij geen angst voor de sterke defensie van SVZW. 'Waarom zouden we bang zijn voor SVZW?', vraagt hij zich af.' In Pernis hebben we er tegen hen vier inge stopt.' Vanavond trekt het gehele DOTO- gezelschap richting Wezep. In het Zwols hotelletje wordt de nacht door gebracht. Bovendien heeft men de beschikking over 'geheim wapen' Joop de Ronde. De aanvalsspits heeft de afgelopen dagen keihard aan een ren tree gewerkt. Niettemin blijft hij in (mes van Transol-RZ zijn naar edivisie gepromoveerd. Nadat Pfaff Stars in eigen omgeving B32 werd geklopt, werd ook met 7246 teruggewezen. Tran- i is nu met Fiat Stars de enige ping in Nederland, die zowel als heren in de eredivisie heb- men. In het toernooi om de Dokterscup wordt morgenmiddag één wedstrijd gespeeld. In Sassenheim ontmoet Ter Leede streekgenoot Quick Boys. Het beginsignaal wordt verwacht om half vijf. Kozakken Boys speelt zijn jubi leumwedstrijd. In Werkendam i shet pas kampioen geworden, DFC-B de tegenstander. Kivart over vier wordt er afgetrapt. ERDAM Donderdag ontspoorde een tram in de Coornhert- reed tegen de huizen aan. Er deden zich geen persoonlijke Heken voor. J eerste instantie op de reservebank en als het even verkeerd mocht uitapk- ken lijkt hij de ideale figuur om z'n trainingsjack uit te trekken. Piet Keemink is inmiddels weer her steld van een hardnekkige blessure, waardoor Siem de Jong buiten de ploeg wordt gelaten en Koos van Dijk weer in de achterste linie is terecht gekomen. Van Embden over de laatste wedstrijden: 'Kijk, tegen Heerjansdam verloren we verdiend. Daar valt niet over te redetwisten. Maar tegen DO TO hebben we verschrikkelijk veel pech gehad. Schoten tegen paal en lat. Nee, het zat ons daar erg tegen.' Hoe de uitslag op het terrein van WHC ook is, Van Embden blijft niet bij DOTO. 'Ook als we een goed seizoen zouden hebben gehad, dan zou ik zijn weggegaan. Je moet namelijk nooit te lang bij één club blijven. We gaan in goede harmonie uit elkaar. Welke club ik nu ga trainen, is nog onbekend. Ik ben bezig met andere clubs.' De opstelling van DOTO is: d Offen- berg, a: Van Dijk, Keemink, Van Beelen, Wijntjes en Tasma, m: Won- dergem, Wesdorp en Hordijk, v: Pol derman en Duvalois. Het treffen wordt geleid door de heer Postma uit Groningen. Hij wordt geassisteerd door de heren Goedhart (Zwolle) en Kok (Kampen) LEIDEN Op vrijdag 28 april om 2 uur wordt bij Scheepswerf Boot de vierde van een serie diepvrieshektraw- lers te water gelaten, de SCH 23 Jacob vap der Zwan, rederij Jackson te Scheveningen. Dit schip maakt deel uit van zes identieke schepen, die in opdracht werden gegeven bij de N.V. Sleephel- ling Mij te Scheveningen. Er werden er twee in Scheveningen gebouwd en twee in Leiden. Het eer ste schip, de Prins Claus der Neder landen, werd vorig jaar door Z.K.H. in Scheveningen te watergelaten. Het tweede kreeg de naam Egmond, gé- bouwd voor de Visserij-onderneming v/h J. C. Pronk te IJmuiden en is ook in de vaart evenals het derde schip dat de naam Frank Vrolijk kreeg voor de rederij N.V. Visserij Mij. Corn. Vrolijk te IJmuiden. De hoofdafmetingen zijn: lengte over alles 54.16 m, breedte 9.20 m, holte 4.20/6.45 m. Het schip biedt accommo datie aan 24 bemanningsleden. Op het bovendek bevindt zich de kombuis, alsmede de messroom Het brugdek is geheel gereserveerd voor stuur- huis/kaartenkamer. Doordat de ruimte geheel intact is gelaten en niet is onderverdeeld, wordt een maximaal uitzicht gegaran deerd. De snelheid van het schip zal 14 15 knopen bedragen. Zo spoedig mogelijk wordt de kiel gelegd voor een diepvrieshektrawler voor de N.V. Visserij Mij. Corn. Vro lijk te IJmuiden. corbulo Is uitgenodigd deel te nemen aan liet Westeuropees komploenschap volley bal, waaraan zestien clubs meedoen. In Voorburg strijden komend weekend Mont- peellier, Ruinl Florence, SFC en C ORBULO. In Overschie wordt morgen een presta tieloop georganiseerd door de Atletiekvereni ging Rotterdam (AVR), De afstanden zijn vier en zes kilometer. De start vindt plaats om elf uur. Het parcours ls in de nabijheid van het vliegveld. Morgen gaan in Rotterdam de gemeente lijke seizoenzwembaden open. Dit gebeurt om negen uur Het zwembad Meeuwenplaat wordt diezelfde dag echter pas om 12 uur geopend. De wandelsportverenlging OranjeGarde houdt morgen de Heinenoordse wandeltocht. Afstanden zijn 8, 12 18 en 25 kilometer De start is vanaf tien uur in het recreatieoord Binnenmaas. ROTTERDAM Vele Internationale topsporters zijn op vrijdag 26 en za terdag 27 mei in 'Ahoy*, waar dankzij de medewerking van een verzekerings concern een groots opgezet sporttoer nooi wordt gehouden. Aandacht wordt besteed aan proftennis (met Tom Ok- ker, Roger Taylor, Mark Cox en Nicky Pilic), voetbal (een zaalvoetbal- competitie, waarbij o.a. een Brits team met Nobby Stiles, Jimmy Grea ves en Jacky Charlton van de partij is) een sprinttoernooi voor beroeps- wielrenners met Leijn Loevesijn, Ro bert van Lancker, Gordon Jhonson en T. Mountford. Verder zullen de Olym pische sporten turnen, atletiek en bas ketbal aan bod komen. Bekende ar tiesten als Sandra en Andres, Ben Cramer en het Cocktail Trio zorgen voor de nodige ontspanning. Elles Berger en Henk Terlingen hebben de presentatie in handen. Een deel van de recette van dit evenement wordt afgedragen aan het NOC. Leidschendam Op 12 en 13 mei zal voor meisjes een zaalhanbaltoernooi worden gehouden in de sporthal van het sportcentrum 'De Fluit'. Er zijn dit jaar 3 schoolsportdagen en wel voor leerlingen van de basisscholen van de 4e klas op 30 mei (bij slecht weer op 2 juni), voor leerligen van de 6e klas op 26 mei (bij slecht weer op 29 mei) en voor leerlingen van de 5e klas op 25 mei (bij slecht weer eveneens op 29 mei). Deze school sportdagen worden in het sportcom plex 'De Heuvel' gehouden. Het jeugdvenkeersexamen voor de leerlingen van de 5e klas van de basisscholen in Leidschendam en Stompwijk wordt op 29 en 30 mei gehouden. Op 23 juni vindt de uitrei king plaats van de diploma's hiervoor en de oorkonden voor de jeugdver- keersbrigadiertjes. WADDINXVEEN Zeker 200 motor rijders komen aan de start bij de op 1 mei (Koninginnedag) te houden mo torcross op het Noordeinde in Wad- dinxveen. Zij komen uit in de 50 cc, de 250 cc en de motor met zijspan- klasse. De organisatie van deze KNMV-cross is in handen van de MCC-Holland. een der grootste vereni gingen op dit gebied in ons land. Samengewerkt wordt met het Wad- dinxveense Oranjecomité. Veel rijders uit het noorden komen aan start, die meetelt voor het nationaal kampioen schap. Ook de gebruikelijke stunt ont breekt niet. Starter Arie Anne komt naar het cross-terrein met een heli kopter, bestuurd door de Goudse vlie ger Piet Hofman. 'S GRAVENZANDE Het was weer een schaakdrukte van belang in 'De brug', eigenlijk niet zo verwonderlijk als men weet dat er gestreden werd om de Westlandse schaaktitel 1972. Om half acht werd het jeugdkampi oenschap gestart door de voorzitter van de Haagse schaakbond de heer L. v. Doorn, deze verrichte bij Schaak- matkampioen J. v. Paassen de ope ningszet. Even later waren alle jeugdspelers in diep gepeins verzonken, vast besloten om een gooi naar de Westlandse jeugdschaaktitel te doen. Om acht uur begon het grotere werk. Na een openingswoord van M. v. d. Sar, de voorzitter van het schaakcomi té en een korte rede van de heer van Doorn werd door laatstgenoemde ook hier de openingszet gedaan en wel bij de kampioen van het vorig jaar, dc heer A. Doelman uit Maasland. Vol goede moed begon daarna een ieder zich een plaats te veroveren in de rij van de Westlandse schakers. De uit slagen waren van deze eerste ronde: Eerste klasse: A. Doelman-D. v. Duy- venbode 10 W Duyvesteyn-H. Har- land 10; J. v.d. Heiden-J. v. Leeu wen 01, Jac. v.d. Sar-N. v.d. Sar 1 0; K. v.d. Sluis-J. Tamerus 10; G. Vermeer-L v.d. Wetering 0,5—0.5. TWEEDE KLASSE: G. J. Boekesteyn- J. Dekker 0.5—0.5; H.F. v. DijkJ. Giskes 10; F. M. v.d. Griendt- J. v.d. Meer 10; A. v.d. Most-L v.d. Nieuw- kerk 01; J. J. Ratté-J. Siepman 10; A J. Storm-A. v. Straal en 0.5—0.5; H. Winters-L. J. Wisse 10; DERDE KLASSE: P. Bol-H. Brouwer 01; A. J. Haartsen-W. Looyen 10; P. M. Meier-C. J. Oussiren 01; N. Reyntjes-C. Siepman afgbr. G. C. v. Staalduinen-J. de Vetten 01; Fr. Vreugdenhil-H. v. d. Zande 0.50.5. VIERDE KLASSE: S. de Bakker-B. Barendse 01; A. v.d. Berg-O. Ge leedst 01; A. E. Jouwstra-N. F. Looyen 10; H. W. Oostveen-G. Thijs- sen 0.5.0.5 J. Vreugdenhil-C. Wolte- rink 10; J. Jansen-P. Kortekaas uit- gest. JEUGDGROEP: Hans Abbink-Ted Ba rendse 01; Ben Boers-Jan de Boer 0, Kees van Daalen-Dick van Geest 10; Peter Koppert-Jan van Paassen 01, Bruin v.d. Sar-Piet v.d. Sar 1 0; Jil Schut-Ben v.d. Valk 01. Henk Veerman-Koos v.d. Ven 10. ROTTERDAM Morgen kan zich, naast Jodan Boys,,, ophieuw een nieuwe eerste klasser aanmelden. In de tweede klas B wacht een bijzonder spannende laatste competitieronde. Spijkenisse en De Zwerver beginnen met één punt voorsprong op SSC en Arnemui- den, die tegen elkaar uitkomen, aan hun laatste duel. Want de laatste Loodjes wegen immers nog altijd het zwaarst. In theorie zouden zelfs nog vijf clubs op de eerste plaats kunnen eindigen. Stel voor, dat Arnemuiden en SSC gelijkspelen, dat De Zwerver en Spij kenisse verrassend zouden verliezen en dat CSVD tenslotte de inhaalwed strijd tegen Wit Zwart eveneens in winst omzet, dan laat de beslissing nog enkele weken op zich wachten. Spijkenisse beseft terdege, dat CSVD een moeilijke tegenstander is, vooral nu de produktiviteit van de vuurlinie de laatste weken te wensen overlaat. Trainer Lagrand heeft middenvelder Wim van der Ban buiten het elftal gelaten, waardoor Aren Buvens bin nen de lijnen komt De formatie ziet er als volgt uit: d: Lankhaar, a: Van der Meer, Hokke, Van Kralingen en Clavan, m: Buvens, Koopman en Den Arend, v: Postma, Van Ooyen en Verboon. De Zwerver ontmoet op eigen terrein het gehandicapte Wit Zwart, dat niet de beschikking heeft over Albert van Beek (pas grouwd), Dick van Beek (geblesseerd). André van Beek (ge schorst) en Joop Le Sage (nog altijd geblesseerd). De Kinderdijkers heb ben de beschikking over een kern ploeg van dertien spelers, waaruit oefenmeester Cees van den Bosch de definitieve ploeg samenstelt. Aangeno men mag worden, dat Gerrit Slag boom op de reservebank blijft. De opstelling is dan: d: De Jong, a: P. de Jong, Smidt, Keesmaat en Stolk, m: C. Slagboom en Vink (of De Bal), v: Van Steenis, Lodder, De Pauw en Birahy. In Sprang Capelle vechten SSC en Arnemuiden om aansluiting bij het leidende duo. SSC zal het doen zonder de om disciplinaire redenen geschor ste Piet Faro. Het elftal luidt: d: DEN HAAG In de strijd om hei" Zilveren Dambord heeft Van Zonne veld aan de kop gezelschap gekregen van Rowie. De GONA-speler nam te gen concurrent Kok geen enkel risico en aangezien deze ook weinig strijd lustig was, besloten beide spelers na ruim een uur spelen tot een verdeling van de punten. Rowie drukte Molhoek vanuit de opening in de verdediging en dwong in het middenspel schijf winst af. Moeiteloos wikkelde de RGD-er af naar de partijwinst. Ooi Dibbets had het vrij gemakkelijk te gen de laaggeplaatste Op den Kelder. De Monstenaar had de GONA-speler in een klemstand genomen waaruit deze zich alleen met schijfverlies kon bevrijden. In het verdere verloop waf Dibbets oppermachtig. De Koning be sliste de partij op combinatieve wijze. Horsten hielp hem snel uit de droom. Jaffa hield zich lang staande tegen Dekker maar moest zich toch in de eindfase gewonnen geeven. Grouwstra versloeg Van Setten in een combina- tierijfce partij. 's—GRAVENZANDE Voor de 's— Gravanaandse Sportvereniging behoort een goed seizoen in de eerst klas morgenmiddag tot het verleden. Am stelveen, eveneens knap debuterend in de topklasse, komt naar het West- land. De winnaar weet op minstens de derde plaats beslag te leggen. Trainer Szalay moet het stellen zonder Dick Stolze en de geschorste Ted Moritz. De opstelling is waarschijnlijk: d: De Blok, a: Koole, De Jonge, Stolze en Van der Meer, mrpajic, Vos en Van Geest, v: Koedood, Koremans en De Haan.- Deze ontmoeting is in handen van arbiter Van Rijk, uit Alblasserdam, die voor de eerste keer in de eerste klas fluit. RVC speelt tegen Rijswijkse selectie RIJSWIJK Ter gelegenheid van Koninginnedag zal op 1 mei 's mid dags om half drie het elftal van RVC op eigen terrein spelen tegen een Rijswijkse selectie bestaande uit: doel G. Weber (Rwk); achter M. Jochemse (Semp.A.), R. Weber (Rwk), C. van Benschop (Vredenb.), R. van Zanten (Flam.); midden P. Bekking (Vre denb.), R. de Wolf (Nivo); voor A. Goudman (Nivo), J. Domburg (Vre denb.), F. Linde (Semp.A.), C. van Gemert (Rwk), G. Lut (Flam.). Scheidsrechter is de heer A. Deins. Vorig jaar won RVC van de Rijswijk se selectie met 3-1. Voetbal Om het kampioenschap van Neder land: Zwart Wit-IJsselmeervogels 3 u. le klas A: 's-Gravenz. SV-Amstelveen 3 u. Beslissingswedstrijd om degrada tie iOp terrein WHC: DOTO-SVZW 2.30. 2e klas A: Zwaluwen-RWH 2.30; SI- ZO-ASWH 4.15; Jodan Boys-Geinoord 2.30; VRC-HBSS 3.00; Rijnsburgse Boys-NDSM v.30. 2e klas B: SSC-Arnemuiden 3.00; Spij- kenisse-CSVD 3.00; Woudrichem- NSW 4.15; De Zwerver-Wit Zwart 3.00; NEO-Zuidland 3.00; De Meeuwen- Excelsior 2.30. 3e klas A: Die Haghe-'sGravenzande 3.15; PPSC-Naaldwijk 2.30; DUNO- Maasdijk 2.30; Voorne-Zwervers 4.15; Spirit-Vlaardingen 2.30; Loosduinen- ARC 2.30; 3e klas B: JAC-VVGZ 3.30; SSS-Baren- drecht 4.15; Rijsoord-Haaften 4.15; Groote Lindt-Ameide 3.00; Melissant- Oranje Wit 4.00. 4e klas A: Duinoord-Zevenhoven 2.30; Unicum-Capelle 4.15; Randstad Sport- Oegstgeest 4.00; UVS-Koudekerk 4.15; DEVJO-Scheveningen 2.30; SVOW- TSB 4.15. 4e klas B: Floreant-Monster 2.30; Er- celsior P-Schoonhoven 4.15; TAW- NSU 4.15; De Lier-SV'35 4.15; Kat- wijk-HVO 4.15; DSO-Ornas 2.30. 4c klas C: Rozen b u r g-H ardinxve 1 d 4.15; Groot Ammers-GJS 2.30; ZBVH- TOGït 4.00; Piershill-RSM 4.15; LRC- Maasdam 4.15. 4e klas D: Wieldrecht-Asperen 4.15; Hoogvliet-Everstein 3.00; Hermandad- HSSC 3.00; Pelikaan-WNC 4.15; Bolne- s-Arkel 4.00. 3A West I: ADM-AMVJ 3.00; HCSC-De Geuzen 2.30; LJmuiden-Kennemerland 3.30; Wieringermeer-Marken 4.15; RCL-Zwaluwen '30 4.15; PSZ-Blauw Wit 2.00. 3B West I: PVWA-DVS 2.30; DESTO- Veluwse Boys 4.15; DOSC-Vlug en Vaardig 4.00; Altius-Wartburgia 2.30 Sportlust-SSVU 2.30; SDCP-NSC 3.00. 4A West I: KMVZ-Odin 2.30; Intimis- OSDO 2.00; VEW-Halfweg 2.00; Hoofd- dorp-KlC 2.30; SMS-SAC 4.15; Jong Hercules-Flora Boys 3.00. 3 Zuid: Dint el oord-Hoek 4.15; Nivo Sparta-Krabbendijke 4.15; Sleeuwijk- Roda Boys 2.30; NOAD-Smerdiek 4.15; Rillandia-Good Luck 3.00; PTT Breda- Terneuzense Boys 4.15. 4A Zuid: BVC-Zwaluwse Boys 4.15; Almkerk-Rust Roest 4.15; Altena-Wil- helmina 4.15; GDC-Beatrix 4.15; Veen- Tricht 4.15; Heukelum-Brakel 4.15. 4B Zuid: AZW-Yerseke 2.30; BWR- VCK 4.15; WHS-Wolphaartsdijk 3.30; Kapelle-Wissenkerke 4.15; WN- Nieuwdorp 4.15; Nieuwland-Chrislan- dia 4.15. Volleybal Heren Eredivisie: Valuas-HVS; Liba- non-Corbulo 7.00; US-Bouwlust 4.00; NSH-Robot. Dames: Valuas-AMVJ/RLVC; Bekker- veld-Corbulo; Amsterdam/B-Octopus 2.00; Vredestein-DVC; Detry Haag-Vre- destein 3.45. Korfbal Hoofdklasse: Archipel-PKC. Overgangsklasse A: Het Zuiden-Pernix Eerste klas: A: VES-Vriendenschaar; OWO-Kinderdijk; Exoelsior-GKC; ADO-Ons Eiland. Piet Faro Treffers, a: Spierings, De Roon Van Peer en Dekkers, m: Van Boxtel, Van der Schans en Kramer, v: Bax, Vierge ver en Paulides 's-GRAVENZANDE De Stichting 'Open Huis' organiseert opnieuw een verloting met een Simca 1000 LS als hoofdprijs In totaal zijn er 4000 lo ten, die afgelopen zaterdag in roulatie zijn gebracht Het bestuur, bijgestaan door een aantal medwerkers/sters, zal via een huis-aan-huis verkoop de loten aanbieden De trekking vindt plaats op 30 juni Een andere aantrekkelijke prijs is een vakantiereis naar eigen keuze Het ziet er naar uit, dat de actie van de stichting 'Open Huis' een succes zal worden De eerste bosloop die onlangs werd georganiseerd, heeft rond 1000, opgebracht Een volgende bosloop staat op stapel HARDINXVELD—GIESSENDAM Op zaterdag 6 mei 1972 wordt door de wandelsportvereniging 'HAGI', on der auspiciën van de Zuidhollandse Wandelsport Bond, aangesloten bij de Nederlandse Wandelsport Bond, en met medewerking van de personeels vereniging Scheepswerf en machinefa briek 'De Merwede', de in deze streek traditioneel geworden, 9e Merwede- wandeltochten, georganiseerd. De deelname is opengesteld voor wandel-, bedrijfs-, school- en padvinder9groe- pen, B.B., Jeugdverenigingen, gymnas tiekverenigingen, sportverenigingen, trimverenigingen, drumbands, enz. en individuele wandelaars. Afstanden 5. 15, 20, en 40 km. POELDYK De Boerenleenbank is na 5 maanden van verbouwing hero pend, door het verzilveren van een cheque van 2000,- voor de plaatselij ke muziekvereniging Pius X en de zangkoren van Deo Sacrum. Deze han deling werd verricht door de oudvoor zitter, de heer G. H. V.d. Berg, die eerder op de middag in café Westland te Poeldijk gesproken had tijdens een voor deze gelegenheid bijeenkomst met genodigden. In vogelvlucht liet hij de historie van de Boerenleenbank vanaf de oprichting in 1905, de reveu passeren. Hij sprak de wens uit, dat bij een mogelijke fusie met de Raif- feisenbank dit niet ten koste gaat van de zelfstandigheid van de plaatselijke bank. Drs. A. Bierings complimenteer de namens de directie van de Centra le Bank te Eindhoven. In het archief is door de heer P. J. ter Laak een expositie opgebouwd van oud West- land, kerken en tuinbouw.Deze ten toonstelling is elke avond open, (be halve vrijdagavond) en zaterdagmor gen tot 13 uur. De bezoekers kunneh dan tevens het modern ingerichte ge bouw bezichtigen. ALPHEN In verschillende onder delen van de feestviering op 1 mei a.s. zal de drumband Con Brio een dominerende wil hebben, nl. 's mor gens bij een muziekale rondgang, 's middags bij de voetbalwedstrijd in het sportpark De Bijlen en ^avonds bij de optocht in Ridderveld. Er zou geen speciale aanleiding zijn dit te vermelden als het niet zo was, dat het korps die dag voor het eerst nieuwe uniformen zal dragen, waarvan de overdracht a.s. zaterdagavond, door burgemeester Gallas zal plaatsvinden in de aula van de Immanu elsehool aan de Anna van Burenlaan. Een groot deel van Allphens burgerij heeft door middel van diverse acties bijgedragen aan de aanschaffing van de nieuwe uniformen. Wat het reeds genoemde feestprogramma betreft het programma ls nog uitgebreid met een voetbaltoernooi voor a-junioren door de voetbalvereniging ARC: dit toer nooi begint 's morgens om 9 uur. Een ander sportief element vormt nog de Koninginnerit van de MAC Rijnland, waarvoor men zich op die dag na 2 uur kan laten inschrijven in het res taurant van de Rijnstreekhal, vanwaar ook de start zal plaatsvinden. DELFT De raad drong woensdaga vond aan op het populariseren van het openbaar busvervoer, gezien het exploitatieverlies van de N.V. Vere nigd Streekvervoer Westnederland, dat het afgelopen jaar bijna een half miljoen groot was. Binnenkort zal een stadsbus naar het bejaardendienstencentrum De Delf- gauwse Weije rijden, (goedkeuring G.S. is verleend). De raad ging ak koord met de garantie voor een even tueel exploitatietekort bij de Delftse stichting voor huisvesting van be jaarden. Het tekort kan voortvloeien uit de exploitatie van een verzorgings tehuis, dat de stichting aan de West- landseweg hoek Papsouwselaan wil bouwen. In dit tehuis kunnen 133 bejaarden worden gehuisvest. Kosten van dit project: ruim miljoen. De stichting wil bij het verzorgingstehuis later 25. zelfstandige bejaardenwonin gen bouwen. Vier interpellaties werden na de raadsvergadering gehouden. Een interpellatie van De Menk over de taptoe werd door de meerderheid van de raad afgewezen. GIESSENBRG Wie in het polder land een hert signaleert denkt nog altijd te doen te hebben met een zeldzame verschijning. Zo dacht ook de autorijdende familie M. uit Har- dinxvéld er over toen ze in Neerpol der een overstekend volwassen hert voor de wielen kreeg. Het dier sprong in de boezem, zwom die snel over en maakte zich uit de voeten Deze hinde behoort tot een zich gestaag uitbreidende kudde, die al jarenlang in Giessenburg en Hardinx- veld verblijft. Herten, voelen zich blijkbaar ook buiten de bosgebieden thuis, want zelfs de1 voortplanting verloopt naar wens. De herten houden vetblijf in de grienden op de grens van Giessendam en Hardinvxeld. Ze steken daar nogal eens de weg over- Plaatsing van de borden 'Overstekend wild' schijnt men nog niet te overwegen. Wel ivordt de ontwikkeling nauwlettend in de gaten gehouden, met name door jagers die bepaald geen visioenen hebben van een hertenjacht, maar uit liefhebberij deze fauna beschermen. Een griend, waarin de dieren huizen, is met opzet niet gekapt, om aan hun 'huisvesti ging' tegemoet te komen. Ook op andere plaatsen in de Alblas- serwaard en Vijfheerenlanden worden ivel eens hert en families gesignaleerd. Zo schijnen zij zich ook regelmatig op te houden in grienden tussen Vuren en Leerdam, in de buurt van de Linge. G.S. adviseren Delft over bejaardenzorg DELFT Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben het college van b. en w. laten weten dat met het oog op de totaalplanning verzorgingstehui zen voor bejaarden de Delftse Katho lieke Stichting voor Bejaardenhuisves ting voor 1975 geen toestemming krijgt een derde tehuis in Delft te bouwen. Volgens de'in 1967 opgestelde progno se zullen in 1980 voor de katholieke groeperingen in totaal 290 bedden beschikbaar moeten zijn. G.S. merken op dat op dit moment slechts sprake is van incidentele behoefte tot plaat sing van bejaarden uit Pijnacker en Schipluiden in Delftse tehuizen. Dit aanbod is niet van wezenlijke invloed voor de planning van het aantal in Delft benodigde verzorgingsbedden voor bejaarden. De totaal-planning op dit moment voorziet in 943 bedden. KLAASWAAL De 25-jarige Wim Bravenboer zal nooit meer fietsen. De Klaaswaler kwam in de zesdaagse van Groningen (begin maart) ten val en liep ernstige hoofdwonden op. Bra venboer heeft daarbij o.a. een deel van z'n gezichtsvermogen verloren, waardoor de wielrennerij onverant woordelijk zou woeden. Z'n andere kwetsuren zijn naar wens hersteld. Bravenboer, die woensdag uit het zie kenhuis werd ontslagen, zal voorlopig nog moeten rusten. 's-GRAVENZANDE Door het Oran jecomité Heenweg is voor Koninginne dag het volgende programma samen gesteld. Door alle scholieren zal vanaf half tien worden deelgenomen aan de spe len op het militair oefenterrein in het Staelduinse Bos. Ter afsluiting wordt om 20.30 uur een lampionop tocht gehouden. De muzikale omlijs ting wordt verzorgd door het Jeugd- korps de Show- en Drumfanfare van 'De Glazen Stad',

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 21