ong Oranje Vergeet' k.o. ohn van Westrenen vecht voor ome-back op hoogste niveau Denis Law leidt Peru naar verlies Twee uitnodigingen voor Lau van Ravens imar Hunt ILTF :koord mdscoach Fadrhonc mist Neeskens en Kila Omkoperij met schorsing gestraft Roche geen partij voor Tom Okker Onze grote zorg of hoe kleden wij onze officials Hockeydames starten met overwinning K WARTET DONDERDAG 27 APRIL 1972 W Sport T11/K15 (een speciale verslaggever 2N Het was de wedstrijd van twee gezichten. Voor rust een jarse jeugdploeg, die Jong Oranje geen mogelijkheid liet. Na de jatting een Nederlands team, dat dankzij een volledige inzet de stander in grote paniek bracht, van de 02 achterstand binnen minuten op 22 kwam en toen helaas niet de kans greep de ïslagen Bulgaren de k.o. toe te dienen. gelijke spel, dat in deze eerste rijd voor de tyvartfinales van Suropese toernooi voor landen- van spelers van onder de 23 jaar lagavond in het met ruim twin- ?nd toeschouwers bezette en jlle stadion Pleven, was evenwel ïen verdiend. eerste helft bepaalden Kolev en v, de ervaren tendem van de na- ranglijstaanvoerder Sska Sep- iisko Zname, met briljant spel middenveld het aanzien van de rijd. René Notten en Karei Bon regen geen gelegenheid het ini- over te nemen. Daarbij kwam it Fadrhonc's wapen: de snelle -attaque niet juist jiverd gehan- Te langzaam kwamen de Neder- naar voren. 'Natuurlijk', gaf ïdscoaoh later grif toe, 'dat was aar deze spelers kennen amper mogelijkheden. De tegenstan- peelde zes oefenwedstrijden en eho weihEN (ANP) De Internationa- Tennisfederatie (ILTF) en de Jchampionship-Tennis-Groep l1) van Lamar Hunt hebben gis- in Londen hun geschillen bijge- Dit betekent echter niet dat de ipelers zullen deelnemen aan ./imbledon-toernooi van dit jaar. ®eiroor is deze vrede te laat geko- Want Hunt heeft reeds contrac tsloten voor een toernooi met —tennissers in St. Louis, dat tege- kanjnet Wimbledon zal worden ge- 70)Pii. Het conflict tussen de beide ïoirf^aties bestond sinds juli vorig ieidtoen het bestuur van de ILTF in sp (Italië) besloot WCT-spelers per 'g Jiuarl 1972 uit te sluiten van taii-toernooien. De Internationale isfederatie en Lamar-Hunt kon- geen overeenstemming bereiken financiële zaken. Wanneer de con- jen tussen Hunt en zijn 32 spelers ^»en, zal de ILTF geen onderscheid j maken tussen contractprofs en ief<^ankelijken. Ook zullen alle -toernooien gesanctioneerd wor- jioor de ILTF. Lamar Hunt zal op beurt zijn spelers aanmoedigen jeel te nemen aan de vier grote "nqooien: Wimbledon, Parijs, Rome prest Hills. De bekendste van de JCT-spelers zijn John Newcombe iibledonkampioen). Ken Rosewall, Laver, Arthur Ashe Cliff Drysda- iny Roche Marty Riessen en Tom r. ging twee weken in een trainings kamp. In Nederland is dat eenvoudig onmogelijk gezien de belangen van de topclubs die op het spel staan. Waar bij nog komt dat ik sterke spelers als Neeskens en Kila moest missen'. Het Bulgaarse overwicht resulteerde in twee treffers. Beide kwamen op naam van Milhailov. De eerste ont stond al in de twaalfde minuut uit een strafschop. Met een gave een-twee passeerde AÏeksandrov en Denev de laatste lijn van de Nederlandse verde diging. Karei Bonsink deed het enige wat hem overbleef en bracht Denev ten val. Moeiteloos benutte Mikhailov de strafschop. Onnodig daarentegen was het tweede doelpunt. Wegens vermeend huiten- spel bleef de Nederlandse defensie zeven minuten voor rust staan, waar door Mikhailov vrij veld kreeg en ook nu geen fout maakte: 20. De ont moeting scheen beslist. GEESTDRIFTIG Gesteund door de aanmoedigingen van de geestdriftige toeschouwers zou den de Bulgaren, die overigens nu kennelijk evenveel last hadden van de sterke tegenwind als de Nederlanders in de eerste helft, deze marge gaan vergroten. Jong Oranje echter vocht met volle inzet terug. Een glanzende combinatie tussen Rene en Willy van de Kerkhof met de onvermoeibare Karei Bonsink en Rene Notten de uitblinkers in de Nederlandse ploeg bracht vijf minuten na de hervat ting Oeki Hoekema vrij voor doelman Staikov: 12. De Bulgaren raakten op slag hun zelfvertrouwen kwijt. Een ware pa niek ontstond toen Rene Notten even later na een afgeslagen aanval met FRANKFURT (ANP) De strafcommissie van de West- duitse voetbalbond heeft giste ren Volkmar Danner, doelman van MSV Duisburg (Bundesliga) voor vier maanden geschorst. Hij werd schuldig bevonden aan het accepteren van tweeduizend Mark van derden, welk geld hem moest stimuleren al het moge lijke te doen om zijn club de competitiewedstrijd tegen Bayern Milnchen op 5 juni 1971 te laten verliezen. Hoewel er nergens in de reglementen staat dat een dergelijke handelwijze verboden is, vondt de straféom- missie de houding van Danner verregaand onsportief. Rene Notten .uitblinker een gericht afstandsschot de gelijkma ker scoorde: 22. Helaas, het ontbrak Oranje aan de kracht en de durf door te gaan. En juist in die periode moest Rene van de Kerkhof zich wegens een lichte spierblessure in de dij enkele malen langdurig aan de lijn laten behandelen. Toen eenmaal de Hage naar Hans van Eede zijn plaats had ingenomen, waren de Bulgaren hun ergste schrik te boven. Opnieuw kwam Nederland te langzaam op en posteerde bij de aanvallen te weinig mankracht in de voorste linie. Jong Oranje durfde geen al te grote risico's nemen, omdat de 22 van Pleven een alleszins redelijke uitgangspositie is de tweede wedstrijd wordt 10 mei in Groningen gespeeld voor een plaats in de halve finale. De matig leidende Zwitserse arbiter Keiler heeft in dit felle, maar zeker niet onsportieve duel drie Nederlan ders opgeschreven: Rene Notten, Willy van de Kerkhof, beiden wegens te hard aanvallen van een tegenstan der en Willem Rijsbergen omdat hij de bal hoog in de tribunes schopte. Commentaar van delegatieleider Henny van Dalen: 'Daaraan moeten wij van de KNVB bij de UEFA iets doen. Die overtredingen kan je ten slotte best met een vrije traD alleen afdoen. Toen Rijsbergen de bal weg trapte was het spel bovendien niet dood.' Jong Bulgarije—Jong Oranje 2—2 (2—0). 12. Mikhailov 10 (strafschop). 37. Mikhailov 2—0. 50. Hoekema 2—1. 52 Notten 2—2. Scheidsrechter: Kellor (Zwitserland) Toe schouwers: 22 000. Jong Bulgarije: Staikov. Vetishkov. Todorov. Stoikov. Evgeniev; Denev, Kolev (Zaflrov): AÏeksandrov (Geor- gijev). Mikhailov, Panov en Dimitrov. Jong Oranje: Barih: Rijsbergen. Krijgh, Krol, Visser; Willy van de Kerkhof. Notten. Bon sink: Ren6 van de Kerkhof (Van Eeden), Hoekema. Van Marwijk. ATLETIEK Chi Cheng uit Taiwan houd ster van drie records op de damessprints. is voor tenminste zes maanden uitgeschakeld als gevolg van een operatie aan haar linker been. Chin Cheng, wereldrecordhouster op de 100 en 220 yards en de 200 meier, zal in ieder geval nioi meedoen aan de Olympische VOETBAL De competitiewedstrijd FC Gro- ningen-Foyenoord. die was vastgesteld voor Tweede Pinksterdag <22 mei) is vervroegd. Hij zal nu worden gespeeld op donderdaga vond IS mei. FC Groningen heeft hierom gevraagd omdat de Groningers de Pinkster dagen op het eiland Schiermonnikoog willen doorbrengen. DENVER (ANP) Tom Okker heeft tijdens het internationale tennistoer nooi in Denver zijn partij voor de eerste ronde herenenkelspel tegen de Australiër Tony Roche gemakkelijk tot winst gebracht: 1 63. De als eerste en tweede geplaatste Australiërs Rod Laver en Ken Rose wall hadden wel moeite met respec-. tievelijk Roy Barth (VS, 57, 6C 60) en Brian Fairlie (NwZ, 64 7—5). (ADVERTENTIE) itterdammer tegen Feyenoord lieer op iverpersplaat (onze honkbalmedewerker aan zijn 1 ,'v n gecon- rd. Vo n i; de meest itvolle van Neder- zou hei nog langer beoefe- topsport onherroepelijk algehele invaliditeit leiden, verbijsterd Sparta leek zijn ,t jirste seizoen tegemoet te Zonder sterwerper van Wes- pn en met een geblesseerde t de Brouwer. Maar het pakte imatrs uit. Met de 'alternatieve' mstj>er Fred Beckers op de plaat I Sparta tóch kampioen van prland. Sparta overwon zijn n twijfels. Maar dat deed ook i van Westrenen. Want als fdag de competitie van start Co\ en Sparta tegen Feyenoord fit dan is ook John van Wes- van de partij. Alsof hij nog Drft is weggeweest. ■o^nber 1970. John van Westrenen g tijdens een loopoefening in mi- Je dienst een ontzettende pijn aan knie. De militaire arts die geraad- werd kon aanvankelijk niets 5 constateren. De clubarts van kwam eraan te pas en een specialisten. De dreun kwam hterl aan: verschijnselen van tbc. jvan Westrenen ziet het allemaal Jor zich. 'ik schrok me het weet orüwat. Het was ook zo'n gekke tijd. a Bp van de een naar de andere ig j£r en bijna allemaal vonden ze S(1eJnders. Eigenlijk gaf me dat soms wel weer een beetje hoop. Vooral It men toen ook wel over een Lorftie sprak'. Die hoop werd werke- schfcid. Nog eens talloze onderzoeken töntgenfoto's wezen uiteindelijk cem<at er geen sprake was van tbc f van een 'gewrichtsmuis.' Een dat wel operatief weg te halen John van Westrenen (midden) hier met Hudson John, Richardson en Bouts. zou zijn. Maar de twijfels bleven. 'Ondanks de wat gunstiger berichten bleek toch dat het bot zo groot was dat het gevaar van aangroeien bleef bestaan. Daarom kreeg _ik toch het advies om na de operatie zeker nog twee jaar niets te doen.' INZINKING De inzinking liet niet lang meer op zich wachten. 'Ik herinner me dat nog als de dag van gisteren. Er loopt een weggetje achter ons veld en op dins dagavond als onze ploeg trainde ging ik er altijd naar toe om contact met de jongens te houden. Ik reed daar met mijn auto en ineens klapte ik helemaal weg. Je liep ook maar steeds te prakkizeren of het ooit nog wel goed zou komen, begrijp je. Ik ging toen de betrekkelijkheid van alles zo duidelijk inzien. Gelukkig hebben de jongens me toen geweldig opgevan gen. Ze hebben me steeds voorgehou den dat ik weer kon spelen, terwijl ze wisten dat het waarschijnlijk nooit meer zou gebeuren.' April vorig jaar werd John van We strenen geopereerd. Net één dag na de start van een competitie waarin Sparta op machtige wijze alle tegen slagen te boven zou komen. De opera tie lukte en nu brak de lange weg aan naar herstel. 'Veel te langzaam' volgens John van Westrenen. 'Man ik miste de sport zo erg. Gewoon een lege plek. Ik leefde naar de trainin gen en naar de wedstrijden toe. Als er belangrijke ontmoetingen voor Sparta waren zat ik ongelooflijk in m'n rats. Net als voorheen.' John van Westrenen werd naar een militair revalidatiecentrum gestuurd. De onwillige knie kreeg langzaam maar zeker weer wat veerkracht. 'Ik ging er toen weer een beetje in geloven, weet je. Stlekum ben ik toen ook weer wat gaan lopen en slaan. En toen dat naar mijn gevoel een beetje ging ben ik naar onze coach Henk Hendriks gestapt om te zeggen dat ik het wel weer eens wilde proberen. Dokter Van der Hoeven, onze club arts, heeft me toen een venvijsbrief gegeven naar dokter Ten Cate, die weer foto's heeft gemaakt. Hij belde me een poosje later zelf op om te vertellen, dat ik het mocht proberen. Jongen, wat was ik blij! Ongelooflijk! ZELFVERTROUWEN Er moest elke dag gefietst en met gewichten worden gewerkt. Sparta- masseur Henk Klamer leerde John van Westrenen weer lopen. Maanden lang kreeg van Westrenen alle mede werking van Sparta en zijn werkgever om elke dag de zwakke knie de nodi ge training te geven. De zilveren werper van 1970, met toen maar één verloren wedstrijd op zijn naam, kreeg zijn zelfvertrouwen terug. 'Ik voelde dat het weer ging. Als ik me' werpen trainde gingen de ballen weer bewegen en werden sneller. Elke dag ben ik er hard tegenaan gegaan. Veel lopen. Meestal in m'n eentje. De plannen van Sparta om John van Westrene er bij te houden en hem bijvoorbeeld te betrekken bij het coa chen kunnen wel weer de ijskast in. Van Westrenen is terug. 'Ik weet natuurlijk niet hoe het allemaal zal lopen, maar ik heb gewoon het gevoel dat het gaat. Ik heb nu een aantal oefenwedstrijden gegooid en het is redelijk goed gegaan. Nat"""!']'- hen ik nog een beetje mijn kwijt. En ben ik ook wel nc de snelheid is er weer 'en draaien als de zenn 'k ondanks het koude v en armklacht'-n geha.' 'f zelf dat het wel 1 heb vertrouwen. Hoe h 'strij den zal gaan? Och, da» wiet je na tuurlijk nooit. Man staren zich hier nogal blind op die Europese honkbalbeker, w Nou dan halen we dat ding toch gewoon even naar Nieuw Vreelust.' PRIJSWINNAARS VIERDE RONDE! GOUD (10 minuten GRATIS WINKELEN) F. Sloven. Woensdrecht. R. A. v. d. Laar. Haarlem H. van Marwijk, Leiden. ZILVER (7Va minuut GRATIS WINKELEN) A. de Jeu. Alphen a/d Rijn. H. H. de Jonker, Groningen. H. de Jonge, Nijmegen. R. van Kollenburg, Eindhoven. BRONS (5 minuten GRATIS WINKELEN) M. Panneman, Veendam. C. M. de Bruyn-Jongsma, Den Haag. M. Oud, Soest-Zuid. Mevr. Klaren, Almelo. H. C. Rijnbeek. Amsterdam. PROFICIAT! Onze gelukwensen ook aan de 200 winnaars van een drink-chequc en de duizenden anderen die hun aantrekkelijke beloning inmiddels al ontvangen hebben. DOE MEE! Spaar de letters D-O-R-S-T onder de doppen van de literflessen Coke, Fanta, Sprite, Lift en Kinley Tonic. Serie compleet? Stuur dan het deelnemersformulier (bij uw winkelier) of een briefkaartje met de tekst: „Ja ik heb ze", aan: Shopping Olympiade,- Postbus 8370, Amsterdam-W.II. DEN HAAG Vergaderingen van sportorganisaties kenmerken zich vaak door een slaapverwek kende onbenulligheid. Veelal is het iveinig meer dan luisteren naar die ene sterke man in het bestuur, onder wiens leiding no tulen financiële verslagen, begro tingen en commissie-verkiezingen als onverkoopbare veiligstukken worden weggehamerd. Specifieke ingrediënten van dergelijke bij eenkomsten zijn gepast applaus, vriendelijke woorden voor dege nen die zich hebben onderschei den, uit te reiken bekers of lint jes en bladen met drank, te nut tigen nadat de vergadering is gesloten en nog even de alledaag se sportproblemen worden uitge wisseld. De Olympiërs, de mensen uit 26 sportbonden die al jaren het oog hebben gericht op het deze zomer in Milnchen te houden vierjaar lijkse 'feest van de jeugd van de wereld', vormen naifcelijks een uitzondering. Wanneer het Ne- derlandsch Olympisch Comité de instantie die bepaalt welke Nederlandse sportmensen naar de Spelen mogen afreizen eens in het jaar de aangesloten sportbon den bijeenroept, viert de vriende lijkheid hoogtij en blijven zaken als beleid en visie daarop bui tenshuis. De laatste jaarvergadering van het NOC (dinsdagavond in het Haagse hotel de Wittebrug) ver liep volgens hetzelfde patroon, ondanks het feit dat 1972 een Olympisch jaar is en dat de pro blematiek rond die spelen groter lijkt dan ooit. Wanneer voorzitter Kees Kerdel zijn one-man-shou (opgebouwd uit urenlange volzin nen die grammaticaal veelal vlek keloos zijn maar die zo propvol niets overblijftheeft voltooid, is het enige concrete dat rest de umkondiging voor een herden king van het 60-jarig bestaan, de instelling van een nieuwe, eens in de vier jaar uit te reiken trofee, die de naam van de overle den oud-voorzitter Charles Pahud de Mortanges draagt en de over handiging van de Van Tuyll-be- ker voor de elfde achtereenvol gende keer aan de schaatsenrij- dersbond. Dat daarbij de topsporters (die per slot van rekening in Müncheh het werk zullen moeten opknappen) niet aan bod zijn gekomen, is niet zo verwonderlijk want het NOC wil nu eenmaal niets met topsporters zelf te ma ken hebben Verwonderlijk is echter dat een van de meest brandende problemen van de Olympische sport, dat van het amateurisme, wordt afgedaan met de mededeling dat het overigens onbegrijpelijke en tot willekeur gelegenheid gevende artikel 26 na Milnchen weer op de helling zal gaan en het een voorrecht is dat jonkheer Herman van Karne- beek, als vice-voorzitter van het IOC nauw betrokken bij het ama teurprobleem, de bijeenkomst met zijn aanwezigheid luister bijzette. In dit licht gezien is het niet zo verwonderlijk dat andere vragen, die momenteel vooral in de bondsrepubliek, worden opgewor pen en die betrekking hebben op het gigantische, pompeuze karak ter van de miljarden verslinden de spelen, op de functie van die spelen (maatschappelijk, sportief maar ook politiek) en op de toekomst van die spelendat der gelijke vragen geheel niet aan de orde komen. Wat de werkelijke problemen zijn waar de olympiërs mee in de maag zitten, bleek bij Kerdel's schets van de weg naar Milnchen en bij de rondvraag. De Problematiek bleek toen samen te vatten in drie hoofdstukken} die van de Olympische kostuums, die van de kostuums en de positie van de officials en van de zo moeilijk te verkrijgen toegangs kaarten. Wat het eerste betreft: het is duidelijk dat wanneer atleten op het laatste moment fworden aangewezen, het opmeten voor de pakjes wat haast-werk wordt. Op 5 augustus bij de presentatie van de ploeg in Scheveningen, hoopt men echter de meesten reeds in het juiste pak te hebben gesto ken. Het tweede probleem, dat van de officials, bracht Annct Vlothuizen (van de zwembond) treffend onder woorden. Het stak haar dat de officials er vaak 'zo bijlopen.' (organisatorisch maar ook wat kleding betreft) en dat terwijl fee toch onze beste en betrouwbaarste officials sturen. Een stelling die later werd aan gevuld met de opmerking dat het zaak is dat we ons, als Neder lands afvaardiging, op het (kapi taal) evenement zo goed mogelijk presenteren. Helaas zo meldde de heer Kerdel kan het NOC voor de officials ('hoewel ze onze bij zondere aandacht hebben') wei nig doen. Volgens bestuurslid drs. Van der Ploeg zijn reeds de maten genomen voor (groeii dacht hij) kostuums voor scheids rechters en dergelijke personen. De boksbond kon dit bevestigen, want van de uitgekozen Neder landse arbiters waren reeds de maten opgevraagd. Jonkheer van Karnebeek tenslotte bracht uit komst over de vraag wie nu voor die kostuums moet zorgen en ze moet betalen: het is de taak van de internationale sportfederaties en de gelden moeten uit de tele visierechten komen. Al te best liep dat overigens niet in het verleden, want voor Mexico heeft het NOC jury-leden ed. 2.000 gulden subsidie per persoon gege ven. Voor het probleem van de kaar ten bestaat geen pasklare oplos sing. De algemene klacht was dat bij de verspreiding van de |«/eini- ge kaarten men zonder aanziens des persoons handelde d.w.z. dat bondsmensen geen voorrang ge noten boven niet in de sport toerkzame burgers. Hoe moeilijk het allemaal wel is, schetste de heer Kerdel aan de hand van het feit dat hij een maand geleden een lijst met namen van minis ters, hun familie-leden en de wedstrijden die zij willen bezoe ken aan Willy Daume had gege ven en nu nog steeds op ant woord wacht Voor de atleten die wel eens iets anders willen zien dan hun eigen sport zijn kaarten gekocht lot een bedrag van 13000 dm Tenslotte liet Van Karnebeek opnieuw een verhel derend licht over de problema tiek schijnen 'Het is jammer dat de spelen in Milnchen worden gehouden, krant dat ligt midden in Europa en dan kunnen er zoveel mensen komen. Overigens als de spelen over een jaar of tien in Amsterdam worden gehou den, wordt het nog drukker. Maar dan komen ze misschien op fietsen en slapen ze op campings. HANS SCHMIT GLASGOW (Reuter) Peru, op 3 mei in het Feyenoord-stadion tegenstander van het Nederlands elftal, heeft gisteravond in een vriendschappelijke wedstrijd met 2-0 verloren van Schotland. Bij de rust was de stand nog 0-0. WINKEL OOK EENS GRATIS I De Schotten hebben zich de hele wedstrijd sterker getoond dan hun Zuidamerikaanse tegenstanders. Toch duurde het tot de derde minuut in de BARCELONA (ANP) Het Neder landse dameshockeyelftal heeft gister middag de eerste wedstrijd voor hei toernooi om de Josselin de Jongbeker te Barcelona tegen België met 2C gewonnen. De ruststand was 10 de vierde minuut na een strafcorner. Eén minuut voor tijd scoorde Cathrien Hilbrands (SCHC) het tweede doel punt. De wedstrijd telde voor groep a waarvan verder Spanje en Zwitserland deel uitmaken. DEN HAAG (ANP) Scheidsrechter Lau van Ravens heeft voor volgende maand van de UEFA en FIFA uitnodigingen op naam ontvangen voor twee voetbalwedstrijden. Op 17 mei zal Van Ravens in Londen de tweede finale wedstrijd om de UEFA-Cup tussen Tottenham Hotspur en Wolverhampton Wan derers leiden. Hij wordt geassisteerd door de heren Boosten en Hoppenbrouwer. Een week later, op 25 mei, is Lau van Ravens in Stockholm scheidsrechter bij Zweden-IIongarije. Deze wedstrijd wordt gespeeld in het kader van het kwali ficatietoernooi voor het wereldkampioenschap. De grensrechters in de Zweedse hoofdstad zijn Van Gemers en Wellinga. Voor de finale van de strijd om de KNVB-beker tussen Ajax en FC Den Haag, die op 11 mei in Rotterdam wordt gespeeld, zijn naast scheidsrechter Dorpmans Derks en Vervoort aangewezen als grensrechters. tweede helft alvorens John O'Hare met een kopbal Schotland de leiding gaf. De Schotten voerden daarna een waar bombardement uit op de Peruvi aanse defensie. Aanvoerder Denis Law, voor het eerst sedert drie jaar weer in het Schotse team maakte een tweede doelpunt, maar dit werd we gens buitenspel afgekeurd. Een plotse linge aanval van Peru bracht Cubillas vrij voor de Schotse doelman, maar hij mikte net iets te hoog. Twee minuten later revancheerde Law zich voor het afgekeurde doelpunt. Uit een pass van O'Hare schoot hij zijn ploeg naar 2-0. BELGIË De Belgische coach Raymond Goethals ziet als het grootste probleem voor zijn team in de confrontatie met Ita lië het maken van een doelpunt. Goet hals wijst daarbij op de wedstrijden, die de Belgische topclubs in het ka der van de Europese toernooien heb ben gespeeld tegen de Italiaanse clubs. In totaal zijn er zes wedstrijden ge weest: Anderlecht tegen Bologna in het toernooi om de UEFA-Cup, Lierse tegen AC Milan in het toernooi voor bekerwinnaars en Standard tegen In- ter Milan om de Cup voor landskam pioenen. Goethals: 'In 540 minuten voetbal zijn de Belgen erin geslaagd om welgeteld één doelpunt te maken als resultaat van een aanvalsactie.' Dat gebeurde in het laatste duel tus sen Standard en Inter in Luik. De andere drie doelpunten die door Bel gen werden gemaakt waren het resul taat van vrije schoppen en strafschop pen. Het Belgische team dat zaterdag in het San Siro stadion aantreedt be staan voornamelijk uit spelers van Anderfecht en Standard. Zestien spe lers maken de reis naar Italië mee.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 15