|/Voubrugge krijgt 6 mei een nieuwe jurgemeester Raad blij met nieuwe woonruimteregeling ïieuw riool in Warmond Dr. Veerman sprak in Hazerswoude voriete LSRG verloor sserijberichten muiden Zwarte band voor Reinoud de Bruyn Huishoudschool houdt expositie Meer nieuws uit Leiden e.o. zie pagina 10 Twintig poloballen Inbraken in Alphen Alkemade tegen fluordering Marktberichten Regionale tv Zoetermeer? Leids journalist voorlichter van Ridderkerk DUW/KWARTET DINSDAG 25 .APRIL 1972 HEGBO» tEVROUW BROUWER: WIJ HEBBEN NOG NIETS GEHOORD. één onzer verslaggevers MUBRUGGE - MLJNHEEREN- ■t ND Op 16 mei krijgt Wou- u igge een nieuwe burgemeester: heer D. Brouwer de Koning n) jaar), zoals de naam voluit 0 dt, volgt de heer J. C. van Wa lingen op, 'Het komt niet als volslagen verrassing. Eigen- had ik het wél verwacht', al- zei ons de toekomstige eerste burger van Woubrugge. Eerst toonde hij zich aan de zeer voor zichtige kant, omdat, toen wij het echtpaar benaderden, het in huize Brouwer nog niet officieel bekend was. 'Ik kijk er van op, want wij hebben nog niets gehoord', aldus mevrouw Brouwer de Koning-Tupker (40), die ons dan ook naar haar man op het [DERDORP De afdeling Leider- p van K. en O. hield in een zaal de Scheppingskerk een tentoon- Hing van de resultaten van de in afgelopen seizoen gegeven creatie- cursussen. Er was veel te bewonde ren, zoals sieraden, wandlappen, loeej- stukjes, maeraméicerk, emailleerwerk en borduursels. De kwaliteit maakte een bezoek aan de tentoonstelling zeer de meoite waard. Op de foto zo'n artistiek cursusresultaat. gemeentehuis verwees. Maar ook hier werd in eerste instantie gezwegen. Rondom het middaguur werd de heer Brouwer echter officieel van zijn be noeming in kennis gesteld. De heer Brouwer kwam per 1 januari 1956 naar Mijnsheerenland, waar hij in dienst trad bij de gemeente als adjunktcommies. Nu is hij hoofdcom mies-comptabele op de afdeling secre tarie van Mijnsheerenland en West maas. 'Ik heb altijd burgemeester willen worden', zo liet hij ons weten. Het echtpaar Brouwer verheugt zich bij zonder op de kennismaking met de toekomstige gemeente. 'Natuurlijk wordt het wel een hele verandering'. De aanstaande burgemeester is her vormd en lid van de CHU. Op 30 december j.l. zijn ze 'stiekum' al in Woubrugge wezen kijken. Verder zijn ze er nooit geweest. Zowel de heer Brouwer, als zijn echt genote is geboren en getogen in het Rotterdamse Vreewijk. Het echtpaar heeft drie kinderen: Tim (11), Marieke (9) en Jan (7). Ook voor hen zal het een hele verandering zijn, maar zij zullen evenals hun ouders vast wel gauw acclimatiseren. Feest is het in de Laan van Moerker ken 23 in Mijnsheerenland. Er was gistermiddag al kontakt met Wou brugge. Het college van (loco) burge meester en wethouders zal vanochtend om half elf een bezoek brengen aan het nieuwe hoofd van de 'gemeente. In Mijnsheerenland, onder de rook van Rotterdam, is de heer Brouwer president kerkvoogd: 'Daar zit zoveel werk aan vast, dat het eigenlijk mijn hobby is. Daarnaast tennis ik nog wat'. In Mijnsheerenland sloeg de me dedeling van de benoeming in als een bom. Alleen wat naaste familieleden en collega's waren van de sollicitatie op de hoogte. LRMOND De gemeenteraad ging :oord met een krediet van 70.000 voor de uitvoering van de iede fase van de nieuwe riolering, trdoor zal wel de rioolbelasting rden verhoogd. De raad vond het ïttig te vernemen dat "Den Haag* grip heeft voor de wens van War- nd voor verhoging van het plaatse- ;e voorzieningenpeil. vaststelling van het bestemming- an-west werd verdaagd. heer G. v. d. Krogt werd tot lelijk wethouder benoemd tijdens het burgemeesterloze tijdperk. De Seminarielaan werd aan het open baar veiikeer onttrokken en de Bis schopslaan werd eraan toegevoegd. De subsidie voor de peuterspeelzaal werd verhoogd en de ouderbijdrage werd op 3,50 gesteld. Nadat de raad ook nog akkoord was gegaan met de nieuwe caravan- en tentenverordening ging men in gehei me zitting. Op 9 mei zal de comissa- ris der Koningin et de raad praten over het profiel van de nieuwe burge meester. HAZERSWOUDE Dr. A. Veerman, voorzitter van de ARP, sprak over 'Christelijke politiek en het samen gaan van ARP, CHU en KVP'. Hij stond stil bij het in 1967 verschenen rapport over het samengaan en op de daarna op gang gekomen gedachten- wisseling. 'Als drie partijen zijn wij op elkaar aangewezen', aldus de heer Veerman. Historische verschillen mo gen geen rol meer spelen. Wel moet .het geloof in-het evangelie niet verlo ren gaan. IDEN Op het terrein bij het t Paaltjenspad heeft de RC Den ag het kampioenschap van Neder- d behaald tegen het favoriete Leid ie Studenten Rugby Gezelschap, der het kritisch oog van ruim 2500 angstellenden (een record voor Ne land) werd om drie uur het eerste itsignaal gegeven. Vanaf dat mo- nt ging Leiden fel in de aanval, t een op papier sterk team kon het RG grote druk uitoefenen hetgeen ulteerde in een penalty-kick, die Dr R. van de Graaff werd benut en echter de druk niet gehandhaafd n worden was het vooral aan de itine van de HRC te danken dat een try en een goal de stand op •10 kwam in het voordeel van Den ag. ink zij een groter enthousiasme wa- 1 de laatste tien minuten van de rste helft weer voor het LSRG en r via een penaly-kick bracht R. de Graaff de ruststand op 610. t was duidelijk geworden dat via el drie-kwartenspel de zege in de cht gesleept kon worden, maar hoe- 1 het enthousiasme en de conditie t deden verwachten kwamen de nvallen niet uit de verf. Het LSRG n daardoor zijn overwicht niet uit tikken en Den Haag maakte daar nkbaar gebruik van door nogmaals a drop-kick en een try te scoren, eindstand werd daardoor bepaald 176 voor de HRC, die daarmee ïderlands kampioen is geworden. verband met de veranderingen bij ize krant moesten enkele voorzienin- n worden getroffen wat betreft het nemen van marktberichten, waaron- r die van de visserij te IJmuiden. Dewel hieraan hard is gewerkt, on- rvindt de berichtgeving nog steeds rtraging, overigens buiten de schuld n onze visserijmedewerker. oplossing is evenwel nabij en nnen enkele dagen zullen de laatste istakels' overwonnen zijn. Wij ver eken onze geïnteresseerde abonnees ig even hun geduld te bewaren, et spreekt vanzelf dat tóch wordt probeerd de visserijberichten de ko- ende dagen op tijd onder de markt- richten in de krant te krijgen. 0UDEKERK De leden van de eref. Kerk van Koudekerk en Ha- irswoude-Rijndijk hebben de plannen «gezonden gekregen voor een verga- ergebouw achter de kerk. De kosten Uilen naar schatting ƒ210.000 bedra- en. was al ƒ64.000 bijeen. Nu is in ïn spontane actie nog eens 50.000 Degezegd. De Geref. Kerk telt 100 den. Volgende week wordt beslist toneer de eerste paal de grond in- LEIDEN De Leidse gemeenteraad, voor het laatst onder leiding van de op 1 mei aftredende loco-burgemees ter S. Menken, hield zichmaandaga- vond voornamelijk bezig met de door b. en w. voorgestelde nieuwe regeling voor de woonruimteverdeling. Zoals wij al schreven, komt dc nieu we regeling neer op een zekere ver soepeling van de huurquote (de rela tie tussen huur en inkomen) en van de inschrijvingsnormen. Er resteren na 1 juni nog maar twee groepen ingeschrevenen: de a-groep (urgentie) en de b-groep (bewijs van inschrijving). Woningzoekenden met een inkomen van meer dan 2100 per maand, worden niet meer inge- chreven. In het algemeen had de raad veel waardering voor de nieuwe regeling. Zelfs psp-er Gerkema stak de heer Menken als verantwoordelijk wethou der een pluim op de hoed. Mej. Van Buel (kvp) diende een niet- haalbaar amendement in. Zij wilde de urgentiegroep, behalve echtparen, die samen 50 jaar zijn of die langer dan drie jaar zijn getrouwd, zien uitge breid met echtparen, die twee of drie kinderen hebben. De heer Amptmeijer werd (weer) geïnstalleerd als raadslid voor de psp. De tribune bood de heer Amptmeijer bij deze gelegenheid een bos rode tulpen aan. LEIDEN Bij de judo-examens die maandelijks in sportschool Van Gor- sel in Vlaardingen worden afgewerkt, is Reinoud de Bruyn, 16 jaar en lid van Sportschool Luiten, geslaagd voor zijn zwarte band. Dat deze examens zwaar zijn, bewees het feit, dat maar 10 kandidaten van de 60 slaagden. Alle geslaagden ontvingen van de voorzitter een diploma en kregen te vens de le dan omgeknoopt LEIDEN Zaterdag 6 mei wordt hel verenigingsgebouw van de Chr. Geref. Kerk aan het Sleenschuur geopend. Het pand werd eind 1968 gekocht voor een gedrag van 67.000 gulden. De gevel en het dak vallen onder Monumentenzorg, zodat ze in samen werking met die instelling konden worden gerestaureerd. Toen men ech ter begon met de werkzaamheden in liet pand, vond Monumentenzorg het interieur zo waardevol dat het dit ook onder zijn bevoegdheden liet vallen. De restauratie heeft ruim anderhalf jaar geduurd. Het had ook sneller gekund, maar de kerk wilde eerst met vrijwilligers het interieur herstellen. Dit bleek later te veel moeilijkheden m §mm op te leveren, zodat men toch terug moest naar professionele uitvoerders. Dit is nu gedaan onder leiding van architect P. van der Sterre uit Leider dorp. Zaterdagochtend 6 mei is er eerst een officiële opening voor genodigden, waarna er om twee uur gelegenheid is voor leden en verdere belangstellen den een rondgang in het gebouw te maken. Daarbij zullen zij op deskun dige wijze worden voorgelicht. Het nieuwe gebouw wordt hoofdzake lijk gebruikt voor verenigingswerk. Ook is er de mogelijkheid voor ande re dan de kerkelijke verenigingen zalen te huren KATWIJK Een bijzonder te waar deren initiatief toont de christelijke huishoudschool aan de Jan van Bra- kelstraat. Hier wordt van alles georga niseerd om aan geld te komen voor de aankoop van een rolstoelt en be hoeve van het Rotterdamsch Zeehospi tium. Zo'n stoel kost duizend gulden en die moet er komen. 'Eigenlijk was het de bedoeling voor een elektrische rolstoel een aktie te houden, maar die kost vierduizend gulden en dat is toch wel een erg groot bedrag', aldus een woordvoerdster namens de school. Het is namelijk zo dat aleenl de ouders van de leerlingen een bezoek aan de tentoonstelling en wat er meer is mogen brengen. De expositie toont eigen werkstukken van de leerlingen. Er is zelfs een ontwikkelingsplan voor Katwijk te zien. Dan is er hoe kan het anders een modeshow en ook Oud-Katwijk is vertegenwoordigd. Ouwehand N.V. laat zien dat de vis in Katwijk nog steeds een bijzondere plaatsinneemt n stelde een vitrine en uiteraard vis beschikbaar. Ook vindt men ei' een beroepentntoonstelling. Mocht men tijdens de rondwandeling dorst krijgen, of iets hartigs lusten, dan kan dat ook. Leerlingen maakten lek kere hapjes die te koop zijn, waarbij ook de Katwijkse Knip niet ontbreekt. Er is een bazaar: tal van ouders zrgden voor artikelen. De midden stand liet zich ook al niet onbetuigd. De ouders van de leerlingen kunnen er vandaag nog terecht. Vanmiddag tussen 3 en 4 uur is er de modeshow. Gistermiddag werd deze 'aktie voor het Zeeho' gehopend. KATWIJK AAN DEN RIJN 34 april Groenteveiling: Waspeen Al 510-870. A2 280- 880. BI 910-1080. B2 390-650. Andijvie 107, Radijs 33. Spinazie 87-95, Witlof 107-157. Selderij 34. Raapstelen 103. Rabarber 36-43, sla 11-14. Aanvoer waspeen 170.000 kg. ALPHEN De vierjarige Martin El- ling, die met zijn fietsje over het balkon van de ouderlijke woning in de Irenelaan reed werd omver ge sprongen door een hond. Hij brak zijn linkerbeen. ALPHEN Een 25-jarige kok bot ste door oververmoeidheid met zijn auto op de Kennedylaan tegen een lichtmast. Hij kwam met de schrik vrij, maar van zijn auto was niet veel over ALPHEN Het eerste zevental van de poloclub AZC heeft zich in het seizoen 1971-1972 in de polocompetitie van de hoofdklasse goed kunnen handhaven. In de laatste thuiswed strijd van het seizoen moest men tegen HZ en PO uit Den Haag met een 43 nederlaag genoegen nemen, maar er waren wel degelijk winstkan sen. Uit erkentlijkheid voor de pres taties in het seizoen boden midden standers twintig poloballen aan. De club van honderd (supporters) houdt 2 en 3 mei een aktie voor AZC om de trainingskosten blijvend te kunnen dragen. ALPHEN Insluipers en inbrekers zijn weer actief geweest in onze ge meente. In een pand in de Prins Hendrikstraat drong men binnen via de deur. Er werd voor ƒ4000,aan gouden sieraden meegenomen. Tot de buit behoorden zeven gouden dames horloges en twee gouden ringen. In de Stevinstraat maakte een inslui per gebruik van een niet afgesloten achterdeur. Uit een jas werd een agenda ontvreemd, waarin 160, aan bankbiljetten en 8 betaalcheques. Verder werden inbraken met vernie lingen geplèegd in de chr. technische school en de r.k. school aan de Para dijslaan (buit 150, KOUDEKERK Als het eerste elftal van Koudekerk zaterdag in de vierde klasse van de KNVB kampioen wordt, is er na afloop in het clubhuis een instuif. Het officiële feest volgt later. Vergadercentrum achter kerk ALKEMADE De gemeenteraad van Alkemade heeft zich maandagavond uitgesproken tegen fluoridering van het drinkwater. Het drinkwater wordt geleverd door een waterleidingbedrijf te Boskoop. B. en W. hadden voorgesteld nog geen uitspraak te doen en eerst alle argu menten van de voor- en tegenstanders te bestuderen. De fractie geemeente- belangen wilde echter wel een uit spraak en na enige discussies bleek dat de raad unaniem, inclusief het college. Roelofarendsveen, 21 april. Bloemen veiling. Anjers 26-39, Rozen Garnette, Motrea, Carol 17-21, Zorina, Faberge, Spanish Sun, Sonora, Tawny Gold 24-32, Super Star 38-45, Carla 64- 65, Sonia 37-50, Prominent 33-38, Be linda 31-47, Esther Ofarim 3344, Cari na 27-29, Alstormeria 65, Gerbera's 32- 40, p. st. Fresia's 70-2,35, Margrieten 85-1,70, Ixia 80, Anemonen 60-1,00. Irissen 1,35-1,80, Chrysantenjaarrond 1,85-2,90, Colvilleis Floriade 4,70, Dho- ronicum 47-65, Lathyrus 1,60-2,05, Dui zendschoon 1,05-1,70, Narcissen 23-62, Tulpen Robinea, Prominence, Paris, Kees Nelis. Eddy, Bellona, Olaf, v. d. Eerden. Charles, Pink, Trophy, Won derland 65-1,05, Lustige Witwe, Apel doorn, Blenda, Bonanza, Christmas Gold 85-1.45, China Pink 1,75-1,85, Golden Eddy, Mirjoran. Copland 1,00- 1,25, Dubbele tulpen 60-1,05. Tulpen (gesneden éénblad) 47-75 p. bos. KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water woensdag 26 april: hoog water 2.14 en 14.29 uur, laag water 10.13 en 22.37 Van een onzer verslaggevers ZOETERMEER De gemeente Zoe termeer is in vergevorderde bespre king met de NOS over een samenwer kingsvorm om te komen tot lokale- regionale televisie. Vandaag zou de gemeente hierover op departementaal niveau een bespreking hebben. Gisteravond werd door het college van B. en W. meegedeeld dat de gemeente in de gelegenheid gesteld zou kunnen worden mee le doen aan het experiment waarbij vijf gemeen ten lokale televisie mogen realiseren. De financiën spelen hierbij echter voor Zoetermeer een grote rol. Naar het zich laat aanzien, zo deelden B. en W. mee, is de kans groot dat de samen werkingsvorm met de NOS de gemeente niet voor grote geldelijke problemen zal stellen. Eind van het jaar zullen voorts 10.000 woningen aangesloten zijn op het cen- traal-antennesysteem waardoor de bur gerij behalve de twee Nederlandse stations ook verschillende buitenland se tv-uitzendingen inclusief de lokale programma's kan volgen terwijl bo vendien een grote verscheidenheid aan stations van de FM-band binnens kamers kan worden gebracht. RIDDERKERK Ook de plm. 44.000 inwoners tellende gemeente Ridder kerk heeft nu een voorlichtingsambte naar. B. en W. hebben als zodanig benoemd de in Voorschoten wonende journalist L. Verkaik (41), stadsredac- teur van de Nieuwe Leidse Courant. De Ridderkerkse voorlichter is sinds 1950 werkzaam geweest in de dagblad journalistiek, aanvankelijk als streek- redacteur bij de Nieuwe Leidse Cou rant, vervolgens als redacteur binnen- en buitenland bij de Emmer Courant en sinds 1958 als stadsredacteur bij de NLC. Hij werd gekozen uit een zestig tal sollicitanten. De benoeming gaat omstreeks 1 augustus in. OEGSTGEEST Burgemeester van Eysinga gaf in het Rijnlands Lyceum het startsein voor de grote onderwij- sactie ten behoeve van Botswana. KO:P Voetbal DEN HAAG Wethouder P. Vink zal op zaterdag 29 april om 1 uur 's middags het permanente volkstuin complex 'Zonneweelde' bij de Finnen- burg officieel openen. JIJLUI;1 |l LEIDEN Dc Pauwbrug over dc Oude Vest-Oude Singel vordert al goed. De breedte van de brug wordt nu duidelijk zichtbaar. Ze verschilt zeer belangrijk met die van de oude ophaalbrug waar auto's elkaar niet konden passeren. De nieuwe brug wordt een schakel in de noord-zuid- verbinding die het stadscentrum ont last van ove-bodig verkeer. De noord-zuid-verbinding loopt van de Lammenschansweg via de Hooigracht en de Marnixstraat (in de toekomst) naar dc Willem de Zwijgerlaan. Bo vendien krijgt ze bij de Langegracht aansluiting op de oost-west-route.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3