i'Nieuwe poging doen om inflatie terug te dringen' I Veel reclame voor vrouw beledigend J* I VNO: prijsstijging stuk beneden de vijf procent houden jw probleem ok het; onze Schade door valse bouwvakzegels. Amnesty International bezorgd over EEG Wij ontvingen Geschillencommissie vervangt Reiskamer Presidente Vrouwenbond CNV: Nel Tegelaar secretaresse NVV Vissersboot werd slachtoffer van dieptebom N.V. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE PETROLEUM MAATSCHAPPIJ "Begraafplaats Vredenhof" N.V. (ROUW/KWARTET VRIJDAG 21 APRIL 1972 BIKNKVLAND T1S/K17 ,act ms Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Regering, bedrijfsleven en vakbeweging moeten een nieuwe gezamenlijke poging doen om de autonome (dat wil zeggen: de niet geïnporteerdeinflatie terug te dringen, waarbij de ^gemiddelde prijsstijging een stuk beneden de vijf procent zal moeten worden gehouden. (In 1971 be- jn {droeg de gemiddelde prijsstijging 7.5 procent, voor dit jaar is ze geraamd op 6.5 procent). a v .ed Jit zegt het Nederlands Verbond van ter Indernemingen in zijn jaarverslag- J1971. Het terugdringen van de Inflatie ADDIUUS MOPtt 111 Pi n êfcoet volgens het VNO geschieden -cM'Piauo IluCAl IUCi Hfloor vermindering van de spanning ussen middelen en bestedingen en toen G sla de rel door vergroting van de middelen n beperking van bestedingsgroei, ndi rean oor in de eerste plaats de collec- ieve bestedingen in aanmerking ko- ïen, gecombineerd met een druk op vorming van de particuliere inko- nens. Daartoe zijn naar de mening an het VNO de volgende drie punten ssentieel: Getracht moet worden tot overeen- temming te komen over aanvaardba- e richtlijnen voor een zeer beperkte nkomiensstijging in de komende jaren. Op het stuk van de sociale verzeke- ingen moet de hand worden gehou- De en aan het bestaande, door de socla- jjd e partners overeengekomen en door el e overheid aanvaarde prioriteiten- _,r chema. (Hierover is, zoals gemeld, i binmiddels overeenstemming bereikt in rtvje Stichting van de arbeid). Er zal een einde moeten komen iven die niet zijn voorzien van naam en es kunnen niet in behandeling worden nomen. Geheimhouding is verzekerd. Vra- n die niet onderling met elkaar In verband jan moeten in afzonderlijke brieven worden Weid. Per brief dient een gulden aan post- ltels te worden Ingesloten. Adres: redactie iiuw-Kwartet, postbus 859, Amsterdam. DEN HAAG Er moet een einde komen aan de voortdurende achteruit gang van het industriële klimaat in ons land. zegt het VNO in zijn jaar verslag. En ter toelichting: 'Hierbij gaat het zeker niet alleen om materië le voorwaarden. Het is mode gewor den de particuliere onderneming voortdurend verwijten te maken. Gaat het goed, dan maakt zij teveel winst. Gaat het minder goed, dan ligt dat aan slecht management. Applaus hoeft niet, maar iets meer begrip voor func tie en de problemen van de onderne ming in deze tijd is zeker gerecht vaardigd.' aan de voortdurende achteruitgang van het industriële klimaat in ons land. 'Beentje lichten' Het VNO herhaalt dat het centrale matigingsoverleg, eind vorig jaar, op een mislukking is uitgelopen. 'De vrees wordt bewaarheid dat on danks de verdere toeneming van de werkloosheid en de teruglopende con junctuur de loonsom in 1972 meer zal stijgen dan de 11.7 procent, die de meerderheid van de SER (vakbewe ging en kroonleden) verantwoord vond. Een pikante bijzonderheid is echter, dat voorstanders van toen nu waarschuwen dat het mis gaat. Spijt optanten?' zo vraagt Nederlands grootste werkgeversorganisatie zich af. Het VNO verklaart dat de loonmaatre gel van 1970/1971 (waarmee ook de werkgeversorganisaties indertijd niet ingenomen waren) op zichzelf be schouwd geen verkeerde maatregel was. 'De vakbeweging had er verstan dig aan gedaan een minimum aan medewerking te geven, dan zouden de problemen thans minder groot zijn geweest. Maar zij heeft zich op de borst geklopt en gezegd: wij hebben voorspeld dat de loonmaatregel ave rechts zou werken. Maar na afloop van de matigingsperiode stelden de vak bonden alles in het werk om het effect van de maatregel onmiddellijk ongedaan te maken door een reële loonsverhoging over het hele contract jaar te eisen van 2,5 tot 3 procent. Dat is hetzelfde als wanneer iemand jecafraag; Een vader laat zijn zoon lec^4.000 na. Hoeveel successierecht c Mioet worden betaald? "Antwoord; Over dit bedrag is geen S- juccessierecht verschuldigd. Wel moet —ie zoon bij de belastingdienst aangif- e voor successierechten doen. 'raag: Waarvan is de naam Scheve- lingen afgeleid? ntwoord; Sdheveningen of Schever- nge en dergelijke benamingen kun- Sn afkomstig zijn van bet Nederduit- Schever of Scheve (Hoogduits he:hiefer, kiezelzand). Van het woord irgebheve zou een verkleinwoord Scheve- afgeleid kunnen zijn (dus: heel zand). Een andere verklaring i ey lekt verband met het oud-Keltische OP O lOIl eel Sceavian, dat uitkijken bete- n jalent (vergelijk de naam van het ei- bi nd Schouwen en de Engelse woor- ij en to show en tot shew). Anderen enken aan de afleiding van een voor- zi aam. uigfraag: Wat moeten ouders doen als jun kind op school en thuis proble- en geeft? iHj ntwoord: U kunt zich wenden tot me- isch opvoedkundige bureaus die in 24 jen groot aantal plaatsen gevestigd ijef jn. Mri raag: Hoe moet men wit-marmeren rjgSfafstenen met ingebeitelde zwarte ■infttters onderhouden? ntwoord: In het algemeen berust het ark iderhoud van kerkhoven en dus ook >or in grafstenen bij het personeel van we$enbare werken van de betreffende imeente. Vooral in de gemeenten de Moerdijk gebeurt dit lak. Het onderhoud van wit marmer ivert geen problemen op al kunnen carte letters gemakkelijk beschadigd orden. Bij een liggende steen dient apr en elk jaar de verf van deze letters te werken. Dat is uiteraard een leel precies werk. va raag: HoeVeel bedroeg de aow over ank 171? :n ntwoord: De uitkeringen krachtens b algemene ouderdomswet over 1971 et inbegrip van alle suppleties be oegen voor gehuwden ƒ7.029,53 en oor ongehuwden ƒ4.958,09. raag: Is de obligatie van de va ocent premielening 1959 van Zuid- olland reeds uitgeloot (nummer op- Ie geven)? eldintwoord: Deze obligatie is nog niet ree tgeltfot. U kunt hierover inlichtin- n verkrijgen bij de provinciale grif- bij een bank of uit financiële ^jaden. Hebt u meer obligaties dan int u ze bij de bank in depot geven gen een bepaald bedrag per jaar. raag: Wordt het jaar 1900 tot de gentiende dan wel tot de twintigste uw gerekend? ieKfotwoord: De meeste chronologen re- inen dat onze tijdrekening met het ar één en niet met het jaar nul igint. Volgens deze berekening be nt de twintigste eeuw pas op 1 nuari 1901 en niet op 1 januari 00. Dit is evenwel niet zo belangrijk s het lijkt want de geboortedatum n Christus staat niet vast. De chris- lijke jaartelling is immers het eerst bruikt door de Romeinse monnik Di- lysius Exiguus in 532 na Christus, ebleken is echter dat deze monnik ch vier jaar heeft vergist. Men re- ïnt dat Rome op 21 april 753 voor iristus is gesticht en dat het jaar 754 de stichting van Rome samenvalt et het jaar 1 van de christelijke artedling. ingezien het begin van onze Jaartel- tg niet vastaat, is het mogelijk dat en het jaar waarin Christus werd boren als nulpunt neemt en het ir 1900 als het begin van een eeuw. p 1 januari 1900 is het begin van de intigste eeuw feestelijk gevierd. Er iren er echter ook die streng aan 1 nuari 1901 hielden. Van een verslaggever AMSTERDAM De schade, veroor zaakt door vorig jaar in omloop ge brachte valse bouwvakzegels, schat het sociaal fonds voor de bouwnijver heid op maximaal drie ton. Eind vorig jaar arresteerde de Amsterdam se politie een aantal personen, die duizenden vakantiezegels hadden gesi- stribueerd onder tientallen bouwbe drijven in het Gooi, Utrecht en en in Noord-Brabant. Destijds verwachtte men, dat de scha de enige tonnen hoger zou zijn. Het sociaal fonds vermoedt, dat door de berichten veel zegesl a bij de werkge vers 'tevoorschijn' kwamen. Verder heeft het fonds veel zegels bij de werkgevers in beslag kunnen nemen, nadat deze zelf reeds de valsheid hadden ontdekt. Van een verslaggever DEN HAAG Amnesty International is ernstig bezorgd over de onderhande lingen, die de EEG voert met een aan tal Europese landen die geen 'demo cratische staatsvorm kennen'. In een brief aan de raad van ministers van de EEG zegt Amnesty International, dat bij het overwegen van nauwe banden met landen als Portugal, Spanje en Turkije de eisen, die het Europees parlement heeft gesteld aan landen die een associatie-overeenkomst wil len, niet verontachtzaamd mogen wor den. Er mogen, aldus Amnesty Internatio nal, niet slechts handelspolitieke maat staven worden aangelegd. 'De basis van de Europese gemeenschap is na melijk niet strkt economisch'. Kerk en tegenkerk, ondertitel: de oe cumenische beweging getoetst aan de Heilige Schrift, door J. A. E. Ver- maat. Uitg. Buijten Schipperheijn, Amsterdam. 132 pag., prijs 10,- Dit boek (ingeluid door de chr. geref. ds. J. C. Maris en de geref. dr. E. Masse- link en uitgeluid door o.m. een goed verzorgd register!) geeft op de vraag of de wereldraad van kerken dienst baar is aan de komst van Gods rijk, een ontkennend antwoord. De auteur (van wie gemeld wordt dat hij door zijn functie regelmatig in aanraking komt met parlementaire en politieke aangelegenheden en dat hij in Leiden rechten studeert) wijdt ook een kri tisch hoofdstuk aan de oecumene in ons land. voorspelt dat hij zal vallen en hem dan een beentje licht. De hoofdoor zaak van het falen van de loonmaatre gel ligt in de houding van de vakbe weging', aldus het VNO. 'De enige manier om de inflatore loonkosten ontwikkeling in het belang van iedereen af te remmen is het gezamenlijk tot gelding brengen van de verantwoordelijkheid van werkne mers, werkgevers en overheid'. Groei en rem Verdere groei van de economie is volgens het werkgeversverbond nodig om allerlei verlangens te kunnen fi nancieren (met name ook de beveili ging van het leefmilieu, waarvoor vol gens berekeningen van het VNO jaar lijks vier tot vijf miljard gulden no dig zal zijn), temeer omdat naar ver wachting de economische groei in de komende jaren waarschijnlijk belang rijk minder zal zijn dan in de jaren vijftig en zestig. 'Daarom moet er een einde komen aan de voortdurende verslechtering van de concurrentiepositie en van het rendement van het bedrijfsleven, me de om een onaanvaardbare blijvende werkloosheid te voorkomen'. Vergro ting van de middelen kan volgens het verbond onder meer ook worden ver kregen door beperking van de arbeids tijdsverkorting, het terugdringen' van het ziekteverzuim, tewerkstelling van gehuwde vrouwen enz. Daarnaast is het nodig de bestedings groei (zowel collectief als particulier) af te remmen, temeer omdat de geza- Van een onzer verslaggevers UTRECHT Met het doel de consu ment meer te betrekken bij de behan deling van klachten over reizen heeft de Algemene Nederlandse Vereniging van Reisbureaus een nieuwz geschil lencommissie opgericht, waarin ook de Consumentenbond is vertegenwoor dig. De commissie die per 1 juli haar adviteiten begint, komt in de plaats van de Stichting Nederlandse Reiska mer, die op dezelfde datum wordt opgeheven. Een en ander is mede het gevolg van het feit, dat de huidige stichting teveel de schijn van betrok kenheid met de ANVR heeft. De nieuwe commissie zal uit drie personen bestaan: de huidige voorzit ter, de jurist mr. T. van Dijken, en twee leden, te benoemen door de ANVR en de Consumentenbond. ANVR-voorzitter F. Benningen die dit gisteravond op een persconferentie be kend maakte, deelde voorts mee het niet eens te zijn met het optreden van de Rijksluchtvaartdienst, die woensdag op Schiphol twintig toeris ten uit het vliegtuig haalde omdat het reisbureau een te lage reissom had berekend. De ANVR is het met de controle eens, aldus de heer Benningen, maar vindt het onjuist dat de toerist daar de dupe van wordt. De vereniging zou liever zien dat het reisbureau wordt aangepakt. Zij heeft het betrokken bureau dan ook inmiddels verzocht het verkopen van reizen die in prijs onder de door de RLD gestelde limie ten blijven, te staken. menlijke belasting- en sociale premie druk reeds de hoogste in de EEG is. De maximaal toelaatbaar geachte pre miestijging van drie procent geduren de deze kabinetsperiode mag niet wor den doorbroken, hoewel deze ruimte onvoldoende is om alle wensen te vervullen, aldus het VNO.' 'In nieuwe gemcenschapsnaden kan echter slechts worden voorzien door beperkingen el ders. Overtreding van dit gebod maakt elk sociaal-economische beleid tot een ilussie. Het is de hoogste tijd voor een vrij radicale koersverande ring, want de sociale zekerheid dreigt onbetaalbaar te worden. Men moet de moed hebben het stelsel te ontdoen van dat wat niet strikt (meer) nodig is'. Kreten Het VNO meent dat de vakbeweging weinig blijk geeft van deze waarheid doordrongen te zijn. 'Wie kijkt naar de veelheid van bestemmingen, die zij aan de opbrengst van de economische groei wil geven, kan niet optimistisch zijn. Zich beroepend op haar actiepro gram koppelt zij het ene verlangen aan het andere en bemoeilijkt daar door het overleg'. Over de particuliere inkomensgroei zegt het VNO, dat, indien de beste- dingsdrang in deze sector niet onder druk kan worden gezet er niets ander overblijft dan de vorming van inko mens van bovenaf te beïnvloeden. 'Het vraagstuk van de inkomensverde ling is echter het stadium van opper vlakkige kreten nog steeds niet te boven. Het trieste is dat zelfs de felste voorstanders van een inkomens politiek geen kans zien hun wensen concrete vorm te geven.' De Amerikaanse acteur Roger Moore brengt op het ogenblik als toerist een bezoek aan Israël, Moore, 'The Saint', overhandigt hier het beeldje van de beroemde heilige aan de Israëlische minister van defen sie, Dajan. Op zijn beurt kreeg Moore een door Da jan getekend boek over de Israëlische luchtmacht. Van onze sociaal-economische redactie ZWOLLE De presidente van de vrouwenbond CNV, mevrouw G. C. Borstlap-Lagendijk beeft zich op de vergadering van deze bond in Zwolle gekeerd tegen elke vorm van reclame die beledigend is voor de vrouw. Van onze soc.-economische redaktie AMSTERDAM De verbondsverga dering van het NVV heeft gisteren mej. Ne. Tegelaar tot secretaresse ge kozen, in welke functie zij (per 1 juli) de opvolgster zal zijn v an de heer F. J. Willems, die een functie buiten de vakbeweging heeft aanv aard. Mej. Tegelaar is de eerste vrouw, die deel uitmaakt van het bestuur van een vakcentrale. 'Het lijkt langzamerhand of er geen kurketrekker meer kan worden ver kocht indien daarvoor geen reclame met foto's van halfblote meisjes wordt gemaakt', zei de presidente van de vrouwenbond. Ook wees zij in dit verband op een Japans warenhuis dat het kerstmannetje heeft vervangen door een juffrouw met een Hawai- aans rokje aan, op een Engelse loterij voor gehandicapte kinderen nota bene die als hoofdprijs een topmodel voor een avondje uit be schikbaar stelde en op de Poolse staatsdienst die ter wille van de toe risten per advertentie buitenlandse meisjes aantrekt als strlptease-danse- res. Problemen Mevrouw Borstlap-Lagendijk vroeg zich af of vrouwen wel voldoende actieve belangstelling kunnen opbren gen voor de problemen, die de samen leving raken. 'Of zijn we echt nog die vrouwen, die zoals radio- en tv-recla- rae suggereren alleen maar belang stelling hebben, tot het ziekelijke toe, voor het vuil geworden truitje van Jantje of voor de koffiemelk van oma. Of is het andere uiterste in de reclame de vrouw vooral een sex-symbool, dat vrij voor allerlei commerciële doeleinden raag worden uitgebuit', vroeg de presidente, die tegen beide vormen van reclame wilde protesteren. Volgens mevrouw Borstlap-Lagendijk is de vrouwelijke helft van de bevol king zwaar ondervertegenwoordigd in de leidinggevende instanties. Als voorbeeld noemde zij de manier waar op er is verschoven om in het kabi net Biesheuvel toch nog één vrouw te kunnen opnemen, 'al is het dan maar als staatssecretaris'. Ook de verhoging van de collegegelden tot 1000 gulden per jaar kan volgens haar leiden tot een teruggang van het aantal meisjes studenten, "zodat vrouwen steeds min der gelegenheid zullen krijgen verant woordelijke posities in de samenle ving in te nemen'. Koffie Als voorbeeld van een geslaagde actie noemde zij de koffieactie van het Angola-comité. 'De fabrikanten gin ging', aldus mevrouw Borstlap-Lagen dijk, 'door de knieën voor ons Vrou wen van Nederland, die beslissen over de aankoop van verreweg de meeste artikelen die in de handel zijn'. Zij wees erop dat dit vrouwen economi sche macht geeft, die zij kunnen ge bruiken bijvoorbeeld in het verzet tegen vervuiling van het milieu. 'We v/eten dat veel soorten plastic het milieu bederven. Waarom zouden we dan niet weigeren artikelen te kopen die zonder noodzaak in plastic zijn verpakt?', aldus de presidente. Na een oproep te hebben gedaan plastic weggooi-potjes weer te vervan gen door glazen potjes en flessen met statiegeld, spuitbussen met insectici den te vervangen door de vliegenvan ger en geen gekleurd toiletpapier meer te kopen rekende zij de CNV- vrouwen voor dat wanneer we per persoon vijf plastic zakjes gebruiken, dat voor heel Nederland komt op 65 miljoen zakjes per week, 3380 miljoen zakjes per jaar. 'Dat zijn enorme bergen afval, die moeilijk kunnen worden vernietigd, niet tot compost kunnen worden verwerkt, bij verbran ding soms nog giftige stoffen opleve ren en die dus de vervuiling nog erger maken dan het nu al is', aldus de presidente van de vrouwenbond CNV. Van een verslaggever AMSTERDAM Als de bemanning van het Texelse visserschip Cornelia Wilhelmlna de dieptebron, die ze vo rig jaar in haar netten vond, niet overboord had gezet, was het projec tiel nooit ontploft. Dit bleek gisteren op de zitting van de raad voor de scheepvaart over het ongeluk, waar door de boot op 26 juli ten westen van Texel werd getroffen. Bij het ophalen van een net zagen de vissers de bom aan voor een olie drum. Eenmaal aan dek produceerde het voorwerp een sissend geluid. De vissers, die wisten dat een 'pratende', mijn weinig goeds in de zin heeft, werkten het ding met spoed over boord. Even later ontplofte de bom onder water, waardoor het schip uit haar voegen raakte. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Een marine-deskundige verklaarde dat de bom waarschijnlijk is ontplofte, doordat hij in het water werd terug geworpen. De bom was 20 dagen eer der door een marinevaartuig op die plaats gedeponeerd, maar niet ont ploft omdat het gaatje van het ontste kingsmechanisme onklaar raakte. Bij het boven water halen kwam het gaatje weer vrij, wat het sissend ge luid veroorzaakte. Niet wetend dat dit sissen de bom in feite op veilig stelde, wierpen de vissers hem in paniek over boord. Het schoongemaak te mechanisme werkte toen wel. zodat de ontploffing volgde. Nagekomen familieberichten Ik weel mijn Verlosser leeft. De Here heeft heden tot Zich genomen onze lieve Tante Trijntje Gutter op de leeftijd van 84 Jaar. Uit aJler naam, H. W. Wljnen-Seegers Weesp. 20 «pril 1872 Correspondentie-adres: Nobelstraat 100, Apeldoorn De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het bejaardencentrum ..Niftar- lake" aan de Aetsveldselaan 76 te Weesp. Bezoek aldaar zaterdagavond van 7-8 uur. De rouwdienst ral D.V. ge houden worden maandag 24 april a s om 10 uur in bo vengenoemde rouwkamer, waarna tegen 11 uur de be grafenis zal plaatshebben op de begraafplaats ..Lands- croon" te Weesp. Maria Folrner in de ouderdom van 67 jaar. Zij was gedurende 34 Jaren aan ons Huis verbondon. Zijn barmhartigheden zijn alle morgen nieuw Klaagliederen 3 23 Namens Bestuur en Zusterkrlng: Zr H. Verbecke, Besturend Zuster Dr J. C. Hooykaas, Voorzitter Ds. A. M. Nortier, Predikant Directeur 's-Gravenfoage, 19 april 1972. Diakonessenlnrichting, Bronovolaan 5. De overledene is opgebaard in de rouwafdeling van Bronovo, Bronovolaan 9. Be zoekuren: 13.30—15.30 uur. De uitvaartdienst Is bepaald op maandag 24 april 1972 te 10.00 uur in de Kapel van de Diakonesseninrichting ..Bronovo", Bronovolaan 5. waarna de teraardebestelling zai plaatsvinden op de Be graafplaats ..Oud Eik en Duinen". Laan van Eik en Duinen, te ongeveer 11.00 uur Romeini i 28 Voor ons nog geheel onver wacht is in volle vrede in Jezus ontslapen, na een langdurig gedragen lijden, mijn lieve Man, onze lieve Vader, Opa. Broer en Zwa ger Nicolaas Adrianus van den Berg in de leeftijd van 71 jaar. Nieuwe Wetering. A. M. Fltppo-v.d. Berg A. v. d. Bcrg-Kroon Alphen a.d. Rijn. F. J. Flippo C. Venlnga-v. d. Berg P. A. Veninga Nieuwe Wetering. A. J. v. d. Berg-Horsman kleinkinderen en verdere familie. De rouwdienst in de Gere formeerde Kerk te Oude We tering zal D.V. plaatsvinden maandag 24 april a s des namiddags 2.30 uur, waarna de teraardebestelling sal vol gen op dc Gereformeerde begraafplaats aldaar. Gelegenheid tot condoleren aan het sterfhuis en na af loop van de begrafenis in het Jcugdgobouw van de Ge reformeerde Kerk. Oleg Polunin BLOEMEN EN PLANTEN VAN EUROPA GEÏLLUSTREERDE FLORA MET MEER DAN 1000 FOTO'S IN KLEUR Beschrijving van 2800 voornamelijk in het wild groeiende soorten, met vermelding van de vind plaatsen en tal van bijzonderheden. 856 bladzijden, 1087 kleurenfoto's, 420 lijntekeningen, uitvoerige tabellen gebonden f 65,- Ingeleid door Prof. Dr. H.C.D. de Wit Verkrijgbaar In da boekhandel/een boek ven Zomer Keunlng Wageningen Geveetlgd te 's-Gravenhage In de op 20 april 1972 te 's-Gravenhage gehouden Jaarlijkse Algemene Vergadering van Aandeelhouders werd het dividend over 1971 vastgesteld op f 7,25 per aandeel. Hierin Is begrepen het reeds In 1971 betaalbaar gestelde Interim-dividend van ƒ3,50, zodat het slotdlvldend f 3,75 per aandeel bedraagt. Tot het slotdlvidend op de aandelen aan toonder, waarvan de bewijzen z|jn voorzien van een dividendblad dat niet la eamengesteld uit afzonderlijke dividendbewijzen (z.g. CF-stukken), zijn diegenen gerechtigd die op 20 april 1972 bij sluiting van de kantoren houders van die aandelen zijn en wier dividendbladen op genoemd tijdstip onder berusting zijn van een bewaarder, eangealoten bij het Centrum voor Fondsen- admlnl8tratle N.V. Het slotdlvidend zal onder aftrek van 25 dividendbelasting op 25 april 1972 worden voldaan aan vorengenoemd Centrum, dat voor de doorbetaling aan de betrokken bewaarders zal zorgdragen. Het slotdividend op de aandelen aan toonder, waarvan de bewijzen zijn voorzien van dividendbewijzen, is onder aftrek van 25% dividendbelasting tegen Inlevering van dividendbewijs No. 151 vanaf 25 april 1972 In Nederland verkrijgbaar bij: Algemene Bank Nederland N.V. Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. Kas-Assoclatia N.V. Bank Mees Hops N.V. Plerson, Heldring Plerson Van der Hoop, Offers Ik Zoon te AMSTERDAM. 'a-GRAVENHAGE of ROTTERDAM voor zover aldaar gevaatlgd. Tot het slotdlvldend op de aandelen Ingeschreven In het Nederlandse Register van Aandeelhouders ta Amsterdam zijn diegenen gerechtigd, wier aandelen op 1 mei 1972 bij alultlng van de kantoren In dat register ataan Ingeschreven. Aan deze aandeel houders zal het dividend onder aftrek van 25% dividendbelasting uiterlijk 23 mei 1972 door de Gemachtigde voor de Overdrachten, de Algemene Bank Nederland N.V. te Amsterdam worden betaald. Houders van aandelen, ingeschreven In genoemd register, die gerechtigd zijn het dividend zonder of onder gedeeltelijke Inhouding van Nederlandse dividendbelasting te ontvangen, dienen het bewijs hiervan, mat gebruikmaking van de hiervoor voor geschreven formulieren, tijdig aan da Algemene Bank Nederland N.V., Vijzelstraat 32, Amsterdam, In te zenden. 'e-Gravenhage. 21 april 1972 DE DIRECTIE Het Huis met de Groene Lantaarn N.V. gevestigd te Amsterdam Ten kantore van liet Handelsre gister te Amsterdam is ter ken nisneming van een leder neer gelegd een besluit tot wijziging van do statuten, onder meer houdende een vermindering van het maatschappelijk en geplaatst kapitaal alsmede een terugbe taling op aandelen. De direktle. Oproep tot bijwoning der Alge mene Vergadering van Aandeel houders op woensdag 17 mei 1972 om 11 30 uur v.m. ten kantore van Mr. D. Schut. Keizersgracht 586. Amsterdam. Voor het uitoefenen van «tem- recht dienen de aandelen uiter lijk op 12 mei 1972 gedeponeerd te worden ten kantore der ven nootschap Haarlemmerweg 867, Amsterdam. De jaarstukken over het boek jaar 1971 alsmede punten van behandeling liggen tot de ver gadering ter inzag* ten kan tore. De Directie. DORDTSCHE PETROLEUMINDUSTRIE MAATSCHAPPIJ N.V. gevestigd te Amsterdam De Raad van Beheer heeft be sloten aan de Preferente en Ge wone Aandeelhouders een eerste Interlmdivldcnd over het boek jaar 1972 uit te keren van 26,4% In contanten onder aftrek van 25% dividendbelasting. Op Preferente aandelen zal der halve 99.—, op Gewone aan delen 198.—, op Preferent* on- dcraandelen 19.80 en Gewone onderaandelen 39,60 worden uitbetaald. Dc uitbetaling zal van 27 april 1972 af geschieden door Bank Mees Sc Hope NV te Amsterdam. Rotterdam en 's-Gravenhage en door de Kas-Assoclatie N.V. te Amsterdam tegen Intrekking v dividendbewijs n~ ferente en Gewo onderaandelen. Amsterdam, 20 april 1972.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 17