mister Stuyt opende Leids verpleegtehuis TERMIJN SPAREN Vuilafvoer in duin- en bollenstreek geregeld Agenda Leiden Oegstgeest Actief jubileerde Woningbouw voorop in structuurplan Noord wijk Leiden krijgt een dienst sociale werkvoorziening half oosi irenwijk wordt |i|toffeerd Jdemische examens komt u bij ons aan tafel... Kritiek op plastic- bloemen in Lisse Maandag geen debat over Witte Singel Geen hoge flatbouw in Katwijk a.d. Rijn Stichting moet tekort van jongenstehuis opheffen Quick Boys klopt Luffdunum Leiderdorp streeft naar trimbaan Prijzen uitgereikt Paaspuzzeltocht Nou't voelt wel effe gladder dan gister. Raadhuis-gymzaal weer in gebruik 'JhfAL TOTALE LEEG-VERK00P PERZISCHE- TAPI.JTEN DUW, KWARTET DONDERDAG 20 APRIL 1972 ItEGIO L 3 ADVERTENTIE DEN Minister dr. L. B. J. lyt (volksgezondheid en milieu- lëne) opende gisteren (woensdag) al enige tijd in gebruik zijnde fcileeghuis tussen de Haarlemmer- t en de Oude Vest aan de Caecili- lat; het Sint Elisabeth Gasthuis- Een bijzonder verpleeghuis, om- oud en nieuw hier elkaar op Jrbeeldige wijze de hand hebben Lkt. t zal niet gauw een modern ver- Hghuis voor chronisch zieke bejaar- zijn te vinden, dat op histori- •r grond is gevestigd dan het Sint ibeth Gasthuis. Al in het begin jjde vijftiende eeuw werd ter plek- een 'Sinte Elisabetten Gasthuys' icht. In de tweede helft van die werd daar een ziekenzaal bijge- 'd, waarna weer een vergroting met het complex en de gebou- van het belendende St. Ursula- iter. In het begin van de zeven- ,e eeuw werd het gasthuis be- jven als hebbende 65 bedsteden, 'leprooshuis' met 19 bedden niet gerekend. 1773 werd het gasthuis als zieken- gesloten en het complex kreeg verschillende bestemmingen. Zo geruime tijd 'theathrum ana- van prof. Du Pui, gaarkeu- efvoor de zeer verarmde bevolking, ïtjterbewaarplaats en kappersschool. nu in gebruik genomen verpleeg- in mei 1970 werd hier de te patiënt al opgenomen telt 73 njlen. Na aftrek van de subsidies ti^de de realisering van het plan investering van 5,5 miljoen, de 65 personeelsleden woont een in de hofjeswoningen. Zuster ien van Paridon en de heer J. J. vormen de directie en dr. M. orfan Dongen is voorzitter vaji het iie KEN De plantsoenendienst is men met de 'stoffering' van de jde van Arendshorst en Condor- in de Merenwijk. parkeerplaatsen worden acht- ibomen geplant, Canadese es- is, de zogeheten Maple Leaf, mo- lee 1 in de aanvallige leeftijd van 0 jaar. De Maple Leaf is een ieier, d.w.z. dat hij net als de met 20 tot 25 jaar volwassen zijn. dantsoentje wordt ingezaaid met klaver. Niet alleen omdat dit eens wat anders is dan gras of 's at het 's zomers met witte mpjes levendiger is, maar vooral Jit klaver een onverbeterlijke bo- ^erbeteraar is. En dat zal van pas pn als in het volgende plantsei- in het plantsoentje een zeer rieerde lieester(struik) beplanting t. Het is nog een vraag of de »r dan als onderbegroeiing ge- fhaafd blijft of weg moet. ■■Baadjes die door h;et plantsoen ;n te kopen worden meteen van gemaakt, waardoor het onder- minimaal kan zijn. ÏN Geslaagden universiteit: Seml- ^amen. D. M. Paré, Apeldoorn: H. J. iel. Leiderdorp: R. Soebhag, Leiden: E. klbeehm, Den Haag. i: A. Ph. Booij, Amsterdam; MeJ. L. teil Doesschate, Rotterdam; H. S. Fauske (Noorwegen); W. B. Ovaa, laag; C. J. M. Schrama. Leiden; R. G. Leiden; W. M. Stomps, Borne Usscl); J. F. Trijzelaar, Rotterdam: Th Weel, Rotterdam. ADVERTENTIE De kantoorinrichting bij nieuwbouw, verbouw of vervanging is een gesprek waard. Er is namelijk veel informatie voor u. Nieuwe ontwikkelingen waarmee u uw winst kan ooen. U hebt plannen, misschien al tekeningen? Komt u dan aan tafel in ons tooncentrum. Wij zijn graag uw gesprekspartner. En denkt u vooral niet dat wij er alleen zijn voor grote projekten. Ook kleine kantoren interesseren ons bijzonder! Belt u eens voor een afspraak. ,J1 ASPA* LEIDEN NV Willem Barentszstraat 23 (Industrieterrein 'De Waard') Telefoon (01710) 20342* zaandam leiden delft breda dordr&ht den bosch utrecht eid NOORDWIJK De gemeente raad werd geconfronteerd met één van de eerste studiepunten van het structuurplan. Over een punt waren alle frakties het eens: het belang van de*, woningzoeken den moet voorop staan. Wethouder Van Duyn ging uitvoerig in op hetgeen door de raadsleden naar voren was gebracht. Wat betreft het uitgeven van grond voor woning- LISSE Dinsdagavond had de afde ling Lisse van Tuinbouw- en Plant kunde een zeer druk bezochte bijeen komst. Voorzitter W. F. Grimme jr. maakte kritische opmerkingen: ten eerste de ze: dat hij het een belediging voor een plaats als Lisse vindt dat men zich als centrum van de bollenstreek bij de straatversiering bedient van plastic bloemen. De tweede kritische opmerking was, dat de overheid van Lisse, het Gemeentebestuur, dat ten aanzien van de ingezetenen een opti male service behoort te verlenen om de landschapsvervuiling tegen te gaan, zélf aan de vervuiling gaat me dewerken door de ophaaldienst van huisvuil tot éénmaal per week te beperken. LEIDEN B. en W. hebben besloten het voorstel inzake onttrekking van een deel van de Witte Singel aan het openbaar verkeer af te voeren van de agenda voor de a.s. maandagavond te houden raadsvergadering. KATWIJK AAN DEN RIJN Voor de forumavond, die gisteravond werd gehouden in de hal van de W. van Veenschool aan de Huetingstraat. van wege de gecombineerde christelijke partijen CHU, KVP en ARP bestond goede belangstelling. Het forum bestond uit de raadsleden drs. J. van Raalte, J. J. Timmermans en H. J. Grimbergen. In hoofdzaak werd gesproken over de plannen tot uitvoering van de verbe tering van de dorpskern van Katwijk aan den Rijn. Gesteld werd dat de inbreng van de achterban over het algemeen niet voldoende is. In alle voorkomende gevallen zal die inbreng er moeten zijn, wil men niet voor voldongen feiten komen te staan. Concrete gegevens over de hoeveel heid af te breken woningen, bedrijven en winkels waren niet op tafel geko men, evenmin de wijze van vervan ging. Wel werd gezegd dat het 'Rijn dorp' van hoge flatbouw gevrijwaard zal blijven. De heer H. J. Grimbergen gaf in grote trekken aan, hoe het plan centrum zal worden opgebouwd. Verder werd gesproken over bejaar denwoningen en over de plannen ten aanzien van de toekomst van de zan derij Westerbaen P De ideale parkeerplaats voor uw termijnspaargelden (veilig en met hoge rente) OEGSTGEEST - In de Drakenzaal van kasteel Oudpoelgeest heeft de winke liersvereniging „Oegstgeest Actief" gisteren een zeer druk bezochte recep tie gehouden ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan. Het voltallige college van B. en W. was present, alsmede veel leden van de gemeente raad, de gemeentesecretaris, oud-ge meentesecretaris Visser en tal van vertegenwoordigers van verenigingen en organisaties in en ook buiten Oegstgeest. Het was voor „Oegstgeest Actief" een verrassing dat ook de winkeliersvere niging Langevoort blijk van haar be langstelling gaf, zowel door haar pre sentie op de receptie als door vlagver toon in haar winkelcentrum. De burgemeester, jhr. Van Eysinga, zei in zijn felicitatietoespraak nog steeds de illusie te koesteren dat er nog eens één grote winkeliers vereni ging komt. Wethouder J. Thorn, voor- bouw moet de gemeente de uiterste zorgvuldigheid betrachten en voor een afremming kiezen. Wethouder J. van Leeuwen lichtte de verdeling van woningen toe. Als oude re woningen in andere handen over gaan stelt de gemeente permanente bewoning als eis. Voor aankoop van een tweede woning wordt geen toe stemming gegeven. Na ongeveer vijf jaar zal men de zaak opnieuw moeten bezien. Volgens prof. Van Tol, die door b. en w. als des kundige was aangetrokken, zijn de grenzen van het streekplan niet zo bikkelhard. De afwijzing van de plan nen voor het middengebied, was geba seerd op onvoldoende gegevens. Hij Ijad goede hoop dat het nog een kans zou krijgen. LEIDEN Quick Boys-Lugdunum 21. rust 20. In de 28e minut was het Koos Klinkenberg, die na een voorzet van Jan van der Plas, op de ran buitenspel het eerste doelpunt scoorde. De grensrechter vlagde nog, maar de arbiter reageerde niet. Tij dens de wedstrijd voor de zilveren molen was het weer Koos Klinken berg die voor een doelpunt zorgde. Ook nu een voorzet van Jan van der Plas en doelman Honsbeek had het nakijken Vlak voor rust viel Peijnacker wegens een blessure uit, maar in de tweede helft kon hij toch weer meespelen. Van der Stap redde in de 12e mi nuut van de tweede helft de eer van de Leidenaren door direkt uit een vrije trap invaller-doelman Floor Schaap te passeren. Schaap viel in voor Van Duijvenbode. LEIDEN Onder het motto 'Ook zij' heeft een werkgroep van 'Troef' een stichting in het leven geroepen die een tekort van 40.000 gulden van bet jongenstehuis "Het Warmonderhek' te Warmond moet verminderen. Tevens geldt de actie als een protest tegen het beleid van het ministerie van justitie betreffende de kinderbescher ming. waar volgens de stichting niet veel van klopt. Ook wordt in dit kader een popfestival georganiseerd roet tien Nederlandse groepen en zal een handtekeningenactie worden ge houden. Samen met een petitie zullen de handtekeningen via een protestde monstratie naar het ministerie van justitie worden gebracht. Volgens de stichting leven ruim 18 000 kinderen buiten hun schuld in kindertehuizen. Niet allen hebben zij bescherming en aandacht nodig, maar ook de mogelijkheid tot toetreding in de maatschappij. LEIDERDORP Het nieuwe clubge bouw van de voetbalvereniging R.C.L. zal zaterdag van 10 tot 2 uur open zijn als vertrekpunt voor een tien kilometer wandeling door de gemeen te in het kader van de nationale trimdag. De inschrijving kost één gul den. Van de opbrengsten zullen in den lande trimbanen worden aange legd. Leiderdorp heeft daar ook wel belangstelling voor. Na het volbren gen van de wandeling krijgt ieder een herinneringsspeldje. LEIDEN De drie hoofdprijswin naars van de paaspuzzeltocht ontvin gen woensdagmiddag uit handen van wethouder dr. J. P. Duyverman hun prijzen: respectievelijk een gouden, een zilveren en een bronzen munt alsmede een cadeaubon ter waarde van respectievelijk 100.50, en 35,Alle 1015 deelnemers ont vingen een brief met een aandenken. De prijswinnaars zijn: 1. A. van der Heyden. Hoge Rijndijk 100, Zoeter- woude (13 jr); 2 M. Mathot, Hoofd straat 104, Iiillegom (14 jr); 3 A. de Goede, Jan Vossensteeg 37, Leiden (14 jrj. Deze toetreding wordt in de huizen langzamerhand tot een onmogelijk heid gemaakt door gebrek aan ont spanning en inspanning. De kinderen dreigen in hun opvoeding te worden belemmerd. De subsidie's voor de hui zen zijn volgens de stichting te laag. De particuliere bronnen, waarop de huizen steunen bij hun tekorten, raken uitgeput. De regering vindt het nog steeds niet nodig meer subsidie te geven. (ADVERTENTIE) Je moet 'm voelen. De nieuwe Philishave'QO Super. (Maak ook het gebaar van de tevreden driekop-scheerder). BOLLENSTREEK Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben hun goedkeuring gehecht aan de Gemeen schappelijke Regeling Vuilafvoerbe- drijven Duin- en Bollenstreek, waarin de gemeente Hillegom. Katwijk, Lisse, Noordwijk. Noordwijkerhout, Rijns burg, Valkenburg en Voorhout parti ciperen In de toekomst zal het vuil uit deze gemeenten worden afgevoerd naar Noordwijkerhout, waar bij het station een zogenaamd overlaadstation zal worden gebouwd om het vuil in de wagons te kunnen laden. Er is heel wat studie aan voorafgegaan voor men tot deze regeling met de V.A.M. is gekomen. Aanvankelijk werd gedacht aan vuilverbranding en later aan een persinstallatie. Daartoe werd overlegd met Verolme N.V. Hoewel het overleg destijds nog niet was afgesloten heeft Verolme zich teruggetrokker in ver band met de fusie, die dit bedrijf is aangegaan. Aansluiting bij de groep Leiden was een andere mogelijkheid doch daartoe moest de Leidse installatie worden uitgebreid. Dat zou ongeveer drie jaar vergen. Zolang konden de acht samen werkende gemeenten niet wachten. Daarom werd in zee gegaan met de N.V. Vuil Afvoer Maatschappij (V.A.M.) die het vuil van Noordwij kerhout zal afvoeren naar haar terrei nen waar het gedeeltelijk tot compost zal worden verwerkt, en voor zover het afval daartoe niet geschikt is, zal storten. Nu Gedeputeerde Staten ak koord zijn gegaan met de regeling het kon haast niet anders gezien het door het provinciaal bestuur in 1968 opgestelde 'Vuilafvoerplan Zuid-Hol land' zal de V.AJVf. snel met de bouw van het overlaadstation gaan beginnen want hoe eerder men kan werken des te beter het is. Dat zal hopelijk begin 1973 zijn. De afvoer kosten worden gemiddeld gerekend op 33.50 per ton vuil. Dit heeft tot gevolg, dat de acht gemeenten belang rijk voordeliger dit zijn, dan wanneer zij zich hadden aangesloten bij de groep Leiden. Gerekend zou dan moe ten worden op 44,per ton. zitter van het jubileumcomité, prees de vereniging om haar krachtige orga nisatie en de heer Trijselaar, voorzit ter van „Oegstgeest Actief", als stimu lator en krachtbron. Hij meende, dat een goed middenstandsbedrijf alleen kan bestaan door een optimale service aan de klanten. De consumpties op deze receptie wer den door een veertiental meisjes van de Haarlemse Kweekschool gepresen teerd. LEIDEN Op 28 juni 1971 besloot de raad er in principe mee in te stemmen, dat ten behoeve van de samenbundeling van de sociale werk voorziening te zijner tijd wordt over gegaan tot de vorming van een Ge meentelijke Dienst Sociale Werkvoor ziening en dat de leiding van deze dienst wordt opgedragen aan een nieuw te benoemen functionaris. Na ampel overleg met het rijksconsu lentschap voor complementaire sociale VOORSCHOTEN Zonder officieel vertoon is de raadhuisgymnasliekzaal weer in gebruik genomen na een zeer grondige restauratie. De gymnastiek zaal achter het raadhuis is een van de oudste zalen, die niet voldeed aan de minimumeisen. Vorig jaar is voor ongeveer 140.000.de restauratie en moder nisering begonnen. De zaal heeft een nieuwe vloer, douche-gelegenheid en andere ingang gekregen. De start voor deze verbouwing is gegeven door de leerlingen van de zesde klas van de St. Jozefschool, die drie jaar geleden een brief schreven naar de toenmalige burgemeester L. de Kool met het verzoek om eens in de gymnastiekzaal te komen kijken, maar liefst op blote voeten. De zaal was vervuild, de wasbakken verstopt en niemand zag nog enige hoop voor deze zaal. voorzieningen hebben B. en W. er de voorkeur aan gegeven, dat de rijf werkverbanden te weten: Gemeentelij ke Werkplaats; Dienst Leidse Werk plaatsen: Verspreide objecten; Hoofd arbeidersobjecten en Endegeest wor den ondergebracht in één Dienst Soci ale Werkvoorziening, welke dienst zou kunnen worden aangewezen als een tak van dienst. Deze aanwijzing zal gepaard moeten gaan met gelijktijdige opheffing van de bestaande takken van dienst 'Dienst Leidse Werkplaatsen' en de 'Gemeentelijke Werkplaats'. Aanpas sing van de Bedrijvenverordening is hiervoor noodzakelijk. In de leiding van de te vormen dienst is reeds voorzien door de benoeming van de heer J. J. N. B. Smits. B. en W. zijn van mening dat de vorming van de Gemeentelijke Dienst Sociale Werkvoorziening ertoe zal bij dragen dat de sociale werkvoorziening in deze gemeente op doelmatige en doeltreffende wijze verder tot ont plooiing zal worden gebracht. ADVERTENTIE Cantn lekker van OClfUU srT1aak.... uw koffie opkleur.... en maar i!Ms half zo vet. ■i G. Stadhuis. 18-20 uur. spreekuur sociaal raadsvrouw. VRIJDAG 21 APRIL Gehoorzaal, 8 u.: feestavond SLF .stecnschuur 6. 8 uur: Ned. Ver. Suikerzieken afd. Leiden e.o, dr. R. E. Nlkkcis over ..Bestrijding: van suikerziekte". Lcvendnal 150. 8.15 u.: Rotterdams Danscen trum. Doopsgezinde kerk, 8 uur: Remonstr.-Doops gezinde Kring Voorschoten, muziekavond. Vrsteslraat 40. 8.30 u.: Imperium met „Een draad in het donker" van Hella S. Haasse. Militair Tehuis Korte Mare hoek Oude Sin gel. 8 u.: schietavond afdeling Leiden Ned. Bond van Oudstrijders. Logegebouw Steenschuur 6, 8 u voorlich- tingsavortd Ned. Vereniging van Suikerzieken dr R. E. Nikkels over 'bestrijding van suikerziekte'. LAK-theater Levendaal 150. 8.15 u Rotter dams Danscentrum met ballet 'Icarus'. ZATERDAG 22 APRIL Gehoorzaal. 2.30 en 8 u.: muziekuitvoering Kunst en Genoegen. Leiderdorp: Scheppingskerk, 2-4 uuiafd. Leiderdorp K. en G., tentoonstelling resulta ten creatieve cursussen. Museum Volkenkunde, 2.30 u.: Kinderfilm. Veslestr. 40, 8.30 u.: Imperium met „Een draad in het donker", van Hella S. Haasse. Tentoonstellingen Rapenburg 73, Academiegebouw: Ger Groot- hedde. Bert Haaltsma. Paul de Koning. John Palmer en Hans Schults: foto-kollages, litho's en tekeningen lot 17 mei. Apotheken Haven-apolheck. Haven 18, tel. 20085, en apotheek Voorschoten. FILMS Camera: 'La maison des Boris'. 7 en 9.15, do, vr. ma en do 2.30. 18 J.: Tanla' en 'Ha'. Politiehond', za en wo 2.30, zo 2 en 4.15 uur. a.l.; nachtv. 'Rio Labo' vr. en za 23 30 u. 18 j. Trianon: The Aristocats 2.30, 7 en 9 15 u, zo extra 4.30 u. I.ldo: 'anatevka'. 2.30 en 8 u. Studio: 'De Japanse minnares'. 14 j. 2.30. 7 en 9.15 u, zo extra 4.45 u. Luxor: 'De 4 vuisten van de duivel', 2.30. 7 en 9.15 u, zo extra 4.45 u. 14 J. VRIJDAG 14 APRIL Kleine Burcht: 8 u: Friese Vereniging. Rijn landflat: 8 u: Smalfilmliga. Vesterstraat 40: 8.30 u: Imperium met 'Een draad in het donker' (Hella Haasse). Boshuis: achter Hof- laan 76, 7-9.30 u: ruilbeurs voor verzame laars. ZATERDAG 15 APRIL Vesterstraat: 8.30 u: Imperium met 'Een draad in het donker (Hella Haasse). Turk: 3-6 uur: receptie t.g.v. 50-jarig bestaan Hengelaarsbond. DOKTERSDIENST Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raad plegen. daarna 5 maal 2 bellen. MOBIELKANTOOR ANWB Iedere maandag en donderdag van 10 lot 16 uur op de Lammermarkt. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische behandeling na ongevallen wordt van dinsdag 12 uur Cs middags) lot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Academisch Ziekenhuis. Doktcrsdienst: 5 maal 2. (Zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brandweer: 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. GEMEENSCHAP ZUID-WEST Hulpverlenings- en informatiedienst voor Lei voor hulpverlening telefoon 20460; voor informatie telefoon 33921. BEZOEKUREN ZIEKENHUIS Academisch Ziekenhuis: Dagelijks, behalve op dinsdag van 19.00-19.45 uur; dinsdag van 13.00-14 u; zaterdag en zondag van 14.30- 15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10 - 12.30 en van 15-20 u. Voor kraamvrouwen: van 10-11.30. 15-17.30 en van 18.30-20 u. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdeling (alleen voor ou ders); dinsdag niet. Ma., wo.. do., en vrij., van 18.30-18.45 uur; za. en zon. van 15-15.15 Diaconessenhuis: 1ste klasse dagelijks: 11-12 u 13.15-14 u: 18.45-19.30 u. 2de en 3de klasse: dagelijks 13.15-14 u; 18.45-19.30 u. Kinderafdeling: dagelijks 14.45-15.30 u en maandag, woensdag- en vrijdagavond 18.30-19 Elisabeth Ziekenhuis: Volwassenen; 3de klas alle dagen van 14-15 u en van 18.45-19.30 u: 2de klas: alle dagen van 11.30-12 U van 14-15 u en van 18.45-19.30 u. 1ste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdellng: 3de klas: van 15-16 u en van 18.45-19.30: 2de klas: van 11.30-12 u (alleen vaders) van 15-16 en van 18.45-19.30 u. Door de VJV.M. zal huis- en grof vuil worden afgevoerd cn geen puin. Dat laatste is wel moeilijk, doch het puin kan veel goedkoper en zonder bezwaar binnen de gemeente gestort en ver werkt worden. IN KATWIJK Het lichaam dat de naam 'Vuilafvoer- bedrijf Duin- en Bollenstreek' zal gaan dragen, zal worden gevestigd in Katwijk. Het bedrijf kent de volgende bestuursorganen: een algemene raad. een college van beheer en een voorzit ter. Dezen worden terzijde gestaan door een directeur, een secretaris en een administrateur. Voorzover de al gemene raad niet nadrukkelijk anders bepaalt, zijn er op al het personeel van het vuilafvoerbedrijf de rechtspo sitieregelingen van de gemeente Kat wijk van toepassing. De kosten zullen door de gemeenten gezamenlijk wor den gedragen, in verhouding tot het inwonertal. Er zal met de N.V. V.A.M. een dertigjarig contract wor den afgesloten. VAN ONZE EXCLUSIEVE VOORRADEN duurt nog slechts tot eind april. ENZ. ENZ. Nu nog kopen tegen WERKELIJK GEKKE PRIJZEN en toch recht van ruilen daarna: Opening van onze nieuwe zaak. Nieuwe openingstijden dinsdag t.m. zaterdag van 106 uur DONDERDAGAVOND KOOPAVOND 7—9 UUR SHOWROOM 140 m2 achter de Hooigracht: JVHDDELSTEGBACHT 79. LEIDEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3