w oonwagen-misère :it dieper dan ijstandskwestie Middenstand kan iets oen voor oplossen van gewestelijke problemen' Onderzoek geëist in Akzo-zaak ntrum in Tiel pas in najaar herbouwd lentru ld aatssecretaris in Groningse rede: Jet Dubbeldam speelde in museum-aula Richtlijnen gevraagd voor ziekenhuisbouw Vraagtekens jongeren bij K en C van KVP en CHU Trekking premie lening Alkmaar Zuidlaardermeer snelheidslimiet voor motorboten Waterschappen hebben in '72 ca. 170 min nodig Militaire gegevens niet naar vaste kamercommissie Jubileumuitvoering gymvereniging DOS Verordening voor huur parkeerplaats Weer Pasar Malam in Houtrust Nieuw-Brunhilde nam afscheid Chr. school voor Frederiksoord Voortbestaan van 'De rode wip' onzeker 'Oudewater' weer bewoond L lüW/KWARTET DINSDAG 18 APRIL 1972 BIIVXENLAIV» III. is fan een onzer verslaggevers IEL 'Een panklare oplos- ng is er (nog) niet. We zijn omenteel aan het zoeken. Ik il overigens duidelijk zeggen tt ik begrip heb voor de moei- ke situatie, waarin de woon- tgenbewoners verkeren en daardoor we als samenleving ;ei rantwoordelijk zijn'. Dit zegt G. W. Borrie, burgemees- r (dus ook hoofd van de poli- van Tiel en voorzitter van t bestuur van de stichting ria lonwagencentrum Gelders ri- sbb ïrengebied, in antwoord op de vr aag, hoe het nu verder moet '^et het regionaal centrum in in(i el, dat een kleine twee weken tdr leden door de bewoners met ge grond gelijk gemaakt werd. t gevolg was, dat het bestuur van woonwagencentrum besloot de k te sluiten, althans voorlopig, dat er eigenlijk helemaal geen onwagencentrum meer is. Het zal ook zeker wel tot september of ivoi ober duren, voordat het centrum, n i het op andere basis, weer zal zijn t- gebouwd. Borrie (die destijds promoveer- op Wibaut) heeft over dat op- uw opzetten van dit regionaal re itrum wel bepaalde ideeën, die led best nader wil toelichten. Dit behulp van mevrouw M. v. d. 11-Duyvendak, burgemeester van ejldermalsen voorzitter van de coör- ttiecommissie van het regionale fitrum in Tiel, en binnen de Vere- ing van Nederlandse Gemeenten ^hmtter van de commissie, die c01 bezighoudt met het Woonwa- jggiwerk. Zowel op plaatselijk als op 0t delijk niveau heeft zij dus met werk te maken. directe aanleiding tot de agres- e uitbarsting van de Tielse npbewoners was de mededeling, Tiel in overleg met CRM beslo- had een strakker bijstandsbeleid gaan voeren. De kampbewoners, de afgelopen winter collectief itand hebben genoten, zijn daar- r zo boos geworden, dat ze het mwagpncentrum volledig hebben lield/Geraamde schade: 300.000 der/ Resultaat: er is voorlopig wïzt te wonen in dit centrum, fijna vier miljoen gulden heeft pst en acht maanden geleden d geopend. B wet was dan het strakkere bijstands- eid de directe aanleiding voor de woesting en daardoor sluiting het kamp, de eigenlijke oorza- liggen veel dieper en moeten >r een groot gedeelte worden ge- ht in het naleven van de Woon- lenwet, die nu ruim twee jaar is en die voorziet in het opzet- van een vijftig regionale centra, arbinnen de woonwagenbewoners loncentreerd moeten worden om zo een stapje dichter te brengen onze strak georganiseerde maat- appij. ook in Tiel, waar een kleine De burgemeester van Geldermalsen, mevrouw M. v. d. Wall-Duyvendak, en haar Tielse collega, dr. G. W. B. Borrie. groep min of meer vaste kampbewo ners gezelschap kreeg van een grote groep woonwagenbewoners uit Bra bant en Limburg. Hoezeer ook allerlei pogingen zijn ondernomen, er bleven onder de bewoners -onder linge conflicten bestaan en er was geen enkel groepscontact mogelijk. Dr. Borrie: dat is volgens mij een direct gevolg van het opzetten van grote regionale woonwagenkampen, waar woonwagenbewoners, die el kaar vroeger konden ontlopen door op aparte plaatsen te gaan staan, nu gedwongen worden met elkaar te leven. Het beleid van CRM is dan ook in dat opzicht een fiasco en bepaald geen succes. 'Geen droog brood' Mevrouw v. d. Wall: een punt is verder, behalve dan het feit of een groep van 50, 60 mensen in één centrum niet te groot is, de werkge legenheid. De mannen voorzien in hun onderhoud voornamelijk door de handel in oud ijzer en het slopen van auto's, maar door dit concentre ren is er nauwelijks voor hen nog droog brood te verdienen. Je kunt ze wel allemaal bij elkaar zetten, maar daar los je de werkgelegenheid nog niet mee op. Een vrije keuze is er nooit geweest. Als samenleving zijn we daarin gewoon tekort ge schoten. Dr. Borrie, die het hierin met zijn collega eens is, voegt er nog aan toe, dat men zich echt wel op de kwestie van de werkgelegenheid heeft verkeken. Mevrouw V. d. Wall: op landelijk niveau wordt via overleg met vertegenwoordigers van alle departementen er nu wel aan gesleuteld en feit is, dat ook woon wagenbewoners zelf bij dat overleg worden betrokken. Minder contact Dr. Borrie: vroeger hadden we in Tiel een centrum met zo'n 25 woon wagenbewoners en er zijn praktisch nooit moeilijkheden geweest. De kinderen gingen hier op school en alles verliep goed, maar, zo werd er gezegd, dat is een uitzondering. Nu met het nieuwe centrum echter is het contact met de maatschappij en daardoor de integratie veel minder, omdat er onderandere nu in het centrum zelf een stoel staat Mevrouw V. d. Wall: de kampen moeten dichter bij de woonkernen komen in dat geval. Ik zie namelijk integratie als iets positiefs, als de kampbewoners dat zelf ook willen. Persoonlijk ben ik voorstandster van het verdelen van dit centrum van zestig bewoners in drie van twintig. Dr. Borrie: Het zal die kant toch wel uitgaan, omdat de toestand op deze manier onhoudbaar wordt. Er moeten kleinere kampen komen. In dit gebied inderdaad bijvoorbeeld drie in plaats van zoals nu één Deze kunnen dan in de wat grotere gemeenten worden gevestigd, waar bij het rijk dan bepaalde financiële tegemoetkomingen verstrekt om het geheel te realiseren. Onderzoek Wat er nu in Tiel zal komen is echter nog steeds een groter regio naal kamp. maar dan wel met een veel intensievere begeleiding, waar voor eerst wetenschappelijk onder zoek zal worden verricht. Van het begin af aan wil men voor het opnieuw opzetten van het centrum de kampbewoners, maar ook de be volking van Tiel, bij de nieuwe opzet betrekken. De universiteit van Groningen zal het onderzoek op zich nemen en er voor zorgen, dat het experiment in Tiel althans van die kant is gedekt. Mocht het centrum in nieuwe opzet dan alsnog misluk ken, dan zal er maar één oplossing zijn: kleinere centra in deze streek, aldus dr. Borrie. die er toch wel een hard hoofd in heeft. een onzer verslaggevers )NINGEN Staatssecretaris drs. J. J. M. Oostenbrink (Economische Zaken) heeft gisteren in ningen het belang van het midden- en kleinbedrijf als één van de mogelijkheden tot oplossing van lewestelijke problematiek aangegeven. Tegelijkertijd bagatelliseerde hij de betekenis van onder de landbouw. drijf toeneemt. De staatssecretaris toonde zich blij kens de toespraak content met het initiatief van de organisaties en de overheid in de drie noordelijke pro vincies om een structuurplan op te stellen voor het midden- en kleinbe drijf, dat concrete maatregelen zal aangeven. Een nadeel van het mid den- en kleinbedrijf is dat het mana gement achterblijft. Economische Za ken besteedt daarom aandacht aan de mogelijkheden voor opleiding en re search om deze handicap ten opzichte van het grootbedrijf weg te werken. Ook wordt eraan gewerkt om andere nadelen op te heffen. Zo is staatssecretaris Oostenbrink ln gesprek met het ministerie van finan ciën om fiscale mogelijkheden te ver beteren op het gebied van de oude- dagvoorziening en betere investerings faciliteiten. Hij vond het van belang dat de commissie-Van Soest die zich hiermee bezighoudt wat haast maakt. Eén van de maatregelen, waaraan wordt gedacht is het mogelijk maken van belastingvrije investeringen voor iijdrage van de groep midden- en bedrijf aan het nationale inko- bedraagt zestien procent', aldus lats-secretaris, die vervolgens op- te dat deze bijdrage van land- bosbouw en visserij tesamen ts' zeven procent is. ede van de staatssecretaris werd tens voorgedragen door de heer eimers, directeur-generaal mid- en kleinbedrijf en toerisme van ministerie van Economische Za- aangezier de heer Oostenbrink op het laatste nippertje was ver- rd. ens de toespraak ziet de staatsse- 'is het midden- en kleinbedrijf als onderdeel van de groeiende tensector, die de belangrijkste van werkgelegenheid is en nog in betekenis toeneemt. Hierin het midden- en kleinbedrijf >1 miljoen mensen dat is 23 nt van de werkende beroepsbe- ng een belangrijke plaats is. in West-europa is er in deze r bovendien nog een groei te turen, terwijl in de landbouw juist een afname is, en de industrie stationair blijft. Er wordt te vaak alleen maar gedacht aan het grootbedrijf als oplossing voor de regio. Ook het midden- en kleinbedrijf spelen een belangrijke rol. Dit midden- en kleinbedrijf is overi gens extra-gevoelig voor welvaartsver mindering. De mindere welvaart in de regio wordt ook met name gevoeld. Tenslotte moet deze sector het door gaans hebben van de mensen in de naaste omgeving en het wordt onmid dellijk gevoeld als deze mensen min der inkomen krijgen. Het wegnemen van de regionale wel- vaartverschillen is dan ook van groot belang voor het midden- en kleinbe drijf omdat dit de bestedingen in de minder welvarende regio's zal doen toenemen. Omgekeerd kan het mid den- en kleinbedrijf bijdragen aan een prettig leefmilieu in die regio, wat weer bevorderend kan werken op in dustriële en andere vestigingen, waar door de welvaart in die regio en dus ook die van midden- en kleinbe- de oude dag. DEN HAAG Vakbonden uit Nederland, België, Zwitserland en West-Duitsland eisen van de raden van bestuur van Akzo en Enka-Glanzstoff de instelling van een onafhankelijke commissie van onderzoek. Deze commissie moet nagaan of de economische noodzaak voor de AKZO- maatregelen inderdaad aanwezig is, of de overcapaciteit door het AKZO-con- cern is geschapen zonder voldoende diepgaande marktanalyse, welke inves teringsplannen door het concern wer den doorgevoerd, en welke maatrege len mogelijk zijn om de voorgenomen beperking van de personeelsbezetting en de bedrijfssluitingen te vermijden. Dit staat in een verklaring van de bij de Internationale van chemie- en fa brieksarbeiders aangesloten vak- en bedrijfsbonden uit deze landen. De bonden stellen dat de raden van be stuur van het concern bijna uitslui tend verantwoordelijk moeten worden gesteld voor de oorzaken van de pro blemen. Volgens de verklaring zijn die oorzaken te zoeken in de niet in overeenstemming met de marktsitua tie zijnde expansie- en concentratiepo- litiek van deze multi-nationale onder neming. Dit heeft tot overcapaciteit en foute investeringen geleid. 'De hieruit voortvloeiende plannen komen nu eenzijdig ten laste van de werkne mers', aldus de verklaring. 'Alle bij het ICF aangesloten bonden zullen zich hiertegen verzetten'. Afvloeiing van personeel en stopzet ting van bedrijven moet achterwege blijven, zo gaat de verklaring verder, totdat een standpunt is ingenomen over het onderzoek van de geëiste commissie, die zal moeten bestaan uit vertegenwoordigers van de concernlei ding en de nationale vertegenwoordi gers van personeel en vakbonden'. Onafhankelijk van het onderzoek ver wachten de bonden dat AKZO en Enka alle maatregelen zullen nemen om de bedreigde werkgelegenheid vei lig te stellen. Het algemeen secretariaat van de bij de ICF aangesloten vakbonden gaat al die bonden die te maken hebben met het Akzo-concern uitnodigen voor een wereldconferentie om te komen tot instelling van een permanente vak bondscommissie voor deze multi-natio nale onderneming. Het is de bedoe ling dat deze conferentie alle econo mische sociale en personeelsproble men in het Akzo-concern aan een kritisch onderzoek onderwerpt. De coördinatie van de commissie berust bij de secretaris van de Industriebond, de heer F. Drabbe. SCHIEDAM Zoals te verwachten was had de Rotterdamse organiste Jet Dubbeldam voor haar bespeling van het fraaie Hess-orgel in de aula van het Stedelijk Museum een programma samengesteld, dat helemaal aan de mogelijkheden van dit instrument was aangepast. Ook bleef zij haar gewoon te getrouw om zelden of nooit ge speelde composities te spelen. Deze keer was dat een breed zingend Andantino van de 18e eeuwer Lorenzo Rossi, een 'Concerto' van een onbe kende componist gearrangeerd door Johann S. Bach met een luchtig Gio- coso, een mooi Adagio en een spran kelend dansend Allegro, een reeks boeiende variaties over 'Votre bonté, grand Dieu', van Claude Balbastre. die beroemd werd in de tweede helft van de 18e eeuw toen in Frankrijk het orgel een populair concertinstru- menit werd, en een fijn zingend 'Menu- etto grazioso' van Christian Fr. Rup- pe, die kapelmeester in Leiden is geweest en daar één van de eerste amateurkoren in ons land stichtte. Een fraai begin van het concert was een 'Ricercare' van Johann J. Frober- ger, van de twee koraalvoorspelen van Johann Pachelbel viel het eerste 'Va- ter unser im Himmelreich' op door voorslagen en trillers en werd het tweede 'Alein zu dir' heel fijntjes gespeeld. De muziek uit onze eeuw was verte genwoordigd door een wat onrustig 'Andante cantabie' van Ernst Pep ping en de levendige reeks variaties over een volksliedje van Hugo Dist- Ier, waarvan de lustig dansende twee de. de vierde met de hee hoge fluit tonen en de laatste met het aan Valerius herinnerende klank-idioom bijzonder bloeiden. Ook nu heeft Jet Dubbeldam laten horen, dat zij door zeer gevoelig mu zikaal spel en door een gedegen tech niek tot de beste organisten van ons land behoort. G. M. DERSJANT DEN HAAG Het inter-provinciaal overlegorgaan (I.P.O.) zal er bij mi nister Stuyt op aandringen zo spoedig mogelijk de vuistregels voor het op stellen van de provinciale plannen voor de ziekenhuisvoorzieningen te vervangen door zorgvuldig vastgestel de richtlijnen. 'Hierbij moeten de provinciale besturen betrokken wor den, want pas dan kan de inspraak van de provinciale besturen bij de planning van de ziekenhuisbehoefte tot zijn recht komen,' vindt de I.P.O. Zoals bekend heeft minister Stuyt de bouw van ziekenhuizen stopgezet, tot dat een goede behoefte-inventarisatie bij hem op tafel ligt. Hij heeft daar voor alle provincies gevraagd een in ventarisatie uit hun gebied te geven van alle ziekenhuizen en van alle nieuwbouwplannen. Federatie KVPJG en CHJO heeft blad Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De voorzitter van de federatie van jongerengroe- peringen van KVP en CHU, Loek Schipper, heeft in het eerste num mer van het blad van de federatie, 'Tweek', (voortgekomen uit de twee krantjes van KVPJG en CHJO), enige vraagtekens gezet bij de geloofwaardigheid van de huidige confessionele partijen. Hij schrijft over de confessionele par tijen: 'Men spreekt gewillig het mo dieuze taaltje mee: tegen discrimina tie, kolonialisme, uitbuiting vzn arme landen en voor een schoon milieu. Maar het was minister Boertien (AR), die humanitaire steun aan bevrij dingsbewegingen ontzegde; en het wa ren de fracties van KVP, ARP en CHU die dit slikten. Voor UNCTAD III en de milieuconferentie te Stock hom holuud ik m'n hart vast.' Aldus Loek Schipper. Tevoren heeft hij er op gewezen dat (b.v.) minister Schmelzer (KVP) dd koffieactie van het Angolacomité afkeurt, terwijl het Kamerlid Zelissen (partijgenoot van Van een verslaggever ALKMAAR Bij de jaarlijkse uitlo ting van 200 obligaties van de 2,5 pet premielening Alkmaar 1956 is de 25.000 gevallen op nr. 21439. De 5.000 viel op nr. 48761 en de 2.500 op nr. 48727. Met 1.000 lootten uit de nummers 12927, 34566, 92994, 108103 en 111373 en met 250 de nummers 8407, 20890, 78483, 79620 en 113371. Voorts werden 187 obligaties elk afgelost met 125. ZUIDLAREN De gemeenten Hooge- zand-Sappemeer, Haren en Zuidlaren hebben het varen op het Zuidlaarder meer verboden voor motorboten die sneller kunnen varen dan 16 kilome ter per uur, al is het mogelijk onthef fing te krijgen. De gemeente Hooge- zand heeft hetzelfde gedaan met be trekking tot het Foxholstermeer. De maatregelen worden nodig geacht in verband met klachten van beroepsvis sers, zwemmers en varende recrean ten. Voor het gedeelte Haren van het meer gold al een soortgelijk verbod dat nu dus voor het gehele meer geldt. Er dient al vergunning te wor den aangevraagd als men een boot wil gebruiken die sneller dan 16 kilome ter kan varen. Met zo'n vergunning mag men eventueel sneller dan 16 km varen, tenzij zich speciale omstandig heden voordoen (zeilwedstrijden, slecht zicht etc.). Ieder die aan de voorwaarden voldoet, kan in principe een vergunning krijgen. Er worden een aantal eisen aan de boot gesteld. Bovendien moet voor de vergunning worden betaald. AMSTERDAM De totale kapitaal behoefte van de Nederlandse water schappen voor 1972 kan op grond van een enquête worden geraamd op ca. 170 min. Mede gelet op de noodza kelijke investeringen voor de water zuivering zal de kapitaalbehoefte in de komende jaren steeds groter wor den en zal er een steeds groter wor dend beroep op de kapitaalmarkt moe ten worden gedaan. Dit zegt de directie van de Nederland se Waterschapsbank in het prospectus, waarin de uitgifte van een 7 pet obligatielening 1972 over 1987-1997, groot nom. 40 min, wordt aangekon digd. Volgens voorlopige cijfers heeft de bank in 1971 een brutowinst be haald van 1 (0.9) min. De bedrijfs winst bedroeg 0.4 (0.2) min. De uitgiftekoers van de lening zal 21 april worden bekendgemaakt. De in schrijving is 25 april, de storting 15 mei. Schmelzer) zich juist sterk maakt om alsnog steun van de regering voor deze actie te krijgen. Loek Schipper vraagt zich in dit eerste nummer van 'Tweek' dan ook af of de K van katholiek of de C van christelijk tot beide standpenl dnntkaeiojaen. Z, beide standpunten kan leiden. Zo ja, dan veroorzaakt de K of de C een gebrek aan politieke richting, aldus Schipper. Hij concludeert dat het de taak van de federatie is de weg van politieke vernieuwing te helpen zoeken. Daar voor is nodig dat dit jaar vastgesteld wordt: ten eerste de politieke rich ting, ten tweede een structuurplan voor dd nieuwe christen-democrati sche volkspartij, en ten derde een fusie van de christendemocratische jongeren organisaties KVPJG en CHJO. 'Politieke richting bepalen is nodig om te ontmaskeren hen, die niet werkelijk naar een redelijk pro gressieve volkspartij toe willen.' Al dus Loe Schipper. DEN HAAG Minister De Koster weigert een deel van de militaire gegevens, die zijn ministerie aan de commissie-Van Rijckevorsel heeft ver strekt, ook door te geven aan de vaste Tweede Kamercommissie voor defen sie. Het betreft met name de cijfers en gegevens die door het departement zelf en door de Navo zijn verstrekt. 'Het overleggen van deze teksten is om reden van staatsveiligheid niet mogelijk', schrijft minister De Koster in antwoord op vragen van het PvdA- Kamerlid Stemerdink. Deze gegevens zijn hoofdzakelijk geclassificeerd of bevatten materiaal dat gebaseerd is op vertrouwelijke informatie. De kamercommissie krijgt wel een opgaaf van de aan de commissie-Van Rijckevorsel ter hand gestelde open stukken, zoals officiële nota's en parle mentaire stukken. ALPHEN De Ohr. gymnastiekvere niging DOS geeft dinsdagavond 18 april in de Rijnstreekhal een jubileum uitvoering. De vereniging bestaat 6 juni veertig jaar. DEN HAAG Alle gemeenten krij gen binnenkort een modelparkeerver- ordening voor de invoering van een parkeerheffing toegestuurd. De Vere niging van Nederlandse gemeenten en het ministerie van verkeer en water staat hebben samen deze verordening opgesteld om landelijk een gelijke regeling voor de eventueel in te voe ren parkeerheffing te krijgen. Een recente wetswijziging maakt het de gemeente mogelijk deze heffing op te leggen. Met name wordt er hierbij aan gedacht om in de stadscentra zones aan te geven waar de directe belanghebbenden (winkeliers en ande re particulieren) een parkeerplaats kunnen huren waar een andere auto mobilist zijn auto dan niet mag neer zetten. Hiermee kan worden voorko men dat mensen die in een stadscen trum wonen hun auto niet kwijt kun nen omdat de vele centrumbezoekers alle beschikbare parkeerruimte inne men. Over de hoogte van deze par keerheffing lopen de schattingen uit een van ƒ250,- tot ƒ600,- per jaar. Het ministerie van verkeer en water staat bekijkt momenteel de verkeers technische consequenties van de mo delverordening. Zo zal er bijvoorbeeld een nieuw verkeersbord moeten ko men om de gereserveerde parkeerzo- nes aan te geven. DEN HAAG Op de 14e oostwest- markt Pasar Malam in de Houtrust- hallen zal een informatiecentrum over Indonesië worden ingericht Dank zij de medewerking van diverse instanties en particulieren zal men daar de meest recente gegevens over toerisme, kunst, folklore en maat schappelijke ontwikkeling kunnen verkrijgen. Gezien de grote belangstelling van publiek en deelnemers is de Haagse Pasar Malam met een dag verlengd. Deze grootste 10.000 m2 volledig bezette tentoonstellingsruimte Nederlandse zomerbeurs wordt dit jaar gehouden van maandag 26 juni t.m. zaterdag 1 juli. De organisatoren de stichting Tong Tong verwachten ruim 70.000 be zoekers (1971: 66.500) uit alle delen van Nederland. Ook dit jaar zullen er op ruim 60 NS- stations weer trein-toegangbiljetten worden verkocht. LEIDEN Vorige week hield de gymnastiekvereniging Nieuw Brunhil- de haar ledenvergadering. Er werd afscheid genomen van de dames Lub bers en De Vries. Mevr. T. de Vries- Switzer kreeg het ere-lidmaatsdhap en mevr. Lubbers-Timmers werd tot lid van verdienste benoemd. Het bestuur werd uitgebreid met de dames E. R. M. Frans-Brandt, W. Meyer-Lacourt en E. M. Monfilds-v. d. Berg. Ook werd afscheid genomen van mevr. C. C. Ursem-Reijs die 7 jaar de lessen aan de Zweilandlaan heeft verzorgd. Mevr. v. Harteveld heeft deze over genomen en in de afdeling Brahms- laan heeft mevr. Van Thuyl-Chaudron de kleuterles voor haar rekening genomen. RIJNSBURG Van de Stichting Ohristelijke School voor Basisonder wijs Rijnsburg geeft de gemeente een verzoek ontvangen om medewerking voor het stichten van een christelijke basisschool in Frederiksoord. Het schoolbestuur zal tijdelijk beschikken over drie lokalen van het noodgebouw Prins Bernhardlaan. Lokaliteiten van het gebouw Prins Bernhardlaan zijn verhuurd aan het bestuur van de judo-vereniging Rijns burg, en aan de 'Stichting Peuter speelzaal Rijnsburg'. Voor de judo- vereniging hebben B. en W. contact gehad met de directeur van de chris telijke mavo school alhier. Het bleek, dat het gymnastieklokaal bij de mavo nog mogelijkheden biedt. De peuter speelzaal zal kunnen worden gehuis vest in de boverdokaliteit van do openbare basisschool. HAZERSWOUDE Het bestuur van de speeltuinvereniging 'De Rode Wip* gaat tijdens een vergadering op dins dag 18 april om 8 uur in 't Anker, de opheffing van de speeltuin ter discus sie stellen. 'Het is onmogelijk zo te blijven doorgaan', aldus het bestuur. De onvoldoende medewerking zal on herroepelijk leiden tot opheffing. Subsidieregeling voor maatschappelijk werk OEGSTGEEST B. en W. stellen de raad voor, het subsidiepercentage voor algemeen maatschappelijk werk m.i.v. 1 jan. 1971 op 47 te bepalen en in te stemmen met de uitbreiding van het aantal maatschappelijke werksters tot 4, mits Leiden bereid is hierin bij te dragen. HAZERSWOUDE De kermis vindt dit jaar plaats op 3, 5 en 6 mei. Op de Da Costasingel in de wijk Rhynen- burch, zal een lunapark worden opge steld. Het zo langzamerhand befaamd geworden ooievaarsnest in Oudewater is weer bewoond. Weliswaar nog niet door een echtpaar, maar de verwachting is dat dat niet lang meer zal duren. Aan de stoffering wordt blijkens deze foto de laatste hand gelegd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9