Diversificatie hèt parool voor Finse economie Hoogovens betreurt selectieve investeringsheffing sterfte aan longkanker s hoog in Finland Chemisch bedrijf moet rekenen op lange tijd van groeistagnatie Hunter Douglas boekte record omzet en -winst 'Prime rate' omhoog Handel met ons land in opgaande lijn Resultaat Sphinx sterk verbeterd Duitse participatie in luchtvaartterrein Océ op Oosteuropese markt via Joegoslavië Tussentijds bericht nr. 1 Amsterdams Belegging Depot Scandinavische werven [aan samenwerken Engelse trust mikt op Europa Jet shop Loodwalserijen gaan samen Vermogen Nefo met f 6,1 min gestegen Ned. fondsen in New York Amerikaanse goederenmarkten NewYork nauwelijks prijshoudend HOUW/KWARTET DINSDAG 18 APRIL 1972 FItf ANCIEN/ECONOMIE TI.VKIJ» [and steunt nog teveel op de eeuwig zingende bossen HELSINKI Diversificatie is hèt parool voor de economie van Fin- mn m\ opg* and. Grotere veelzijidgheid van de economie moet de oplossing i irengen van zowel de werkgelegenheids-als de betalingsbalanspro- ilemen, waarmede Finland worstelt nu de 'eeuwig zingende bossen' 7 «tg altijd de kurk zijn waarop de economie van het land in hoofd aalt drijft )iversificatie van de Finse industrie noet vooral tot verhoging van de rerkgelegenheid bijdragen. Daarom ok worden vele nieuwe industrieën de zgn. onderontwikkelde gebieden in het land gevestigd. Hoewel de xport van deze industrieën voor- Isnog zeer kwetsbaar is, zijn de erste resultaten toch bemoedigend te oemen. Dit niet in laatste plaats link zij de bemoeienis van de Fin ish Foreign Trade Associtation. loraenteel is echter nog ruim 53 pet. an de Finse exportopbrengsten in ten of andere vorm van hout afkom- lig. Papier, karton en cellulose gooi- tn hoge ogen in de Finse uitvoer, [iermede alleen kan Finland het venwel op den duur niet redden, andaar het streven naar nieuwe in- ustrieën, waarvan de jonge petroche- lische industrie van het land een voor- leeld is. Industrieën vereisen echter apitaalgoederen en die moeten veelal an buiten Finland komen. Dat kost om dat te verdienen moet Fin and meer dan ooit aandacht aan zijn sport schenken. Indanks de problemen van het ogen- ilik waarmede de Finnen te kampen lebben zijn zij optimistisch met be- rekking tot de toekomst. 'Wij moeten at gewoon wel zijn in onze situatie', o zeggen zij daarbij niet zelden doe- end op de aanwezigheid van Rusland angs niet minder dan 1200 km grens het Finse territorium. Rusland, at ongeveer 12 pet. van de Finse rport voor zijn rekening neemt en en ongeveer gelijk percentage van de 'inse import. inland drijft naar verhouding weinig andel met de landen buiten Europa. )e voornaamste exportpartners zijn. Ingeland, Rusland en Zweden. De 'inse invoer komt vooral uit West- luitsland, Engeland en Zweden. In het afgelopen jaar ging 43 pet. van de totale export naar de EFTA-landen (Finland is sedert medio 1961 geasso cieerd lid van de EFTA, ruim 23 pet. naar de EEG-landen, 16 pet. naar de Oostblok-landen en bijna 5 pet. naar de VS en ruim 12 pet. naar andere landen. Wat de invoer in Finland betreft was de verdeling als volgt: ca. 40 pet. uit de EFTA-landen, 27 pet. uit de EEG; landen, 16 pet. uit het Oostblok, 5 pet. uit de VS en 12 pet. uit andere landen. Van de totale export in 1971 was ruim 37 pet. afkomstig van de papier industrie. Ter vergelijking diene, dat dit in 1961 nog meer dan 45 pet. was. De metaal- en werktuigbouwindustrie nam in 1971 ca. 23 (in 1961: 11 pet.) van de export voor zijn rekening. De hout-industrie tenslotte eiste verleden jaar iets meer dan 16 (in 1961: bijna 25) pet. van de sedert 1961 met 70 pet. gestegen export van Finland op. Het land met zijn ongeveer 4,7 mil joen inwoners was vele jaren lang de voornaamste exporteur van krantepa pier in de wereld en één van de grootste exporteurs van houtbewer- kings- en papiermachines. Het heeft per hoofd van de bevolking bijna 10 maal zoveel buitenlandse handel als het wereldgemiddelde. Het werkloos heidscijfer in Finland lag vorig jaar bij de 2.2 pet. tegen 1,9 pet. in 1970. Het wordt momenteel geraamd op 4 pet., overeenkomende met een tota#l- aantal werklozen van omstreeks 87.000. BELANGWEKKEND Finlands positie op de wereldkaart tussen Oost en West is belangwek kend. Zo ook de Finse neutraliteit. In het bijzonder daarom omdat vele lan- SiËïial ROTTERDAM Hunter Douglas (o.m. producent van Luxaflex) heeft in 1971 haar omzet in Amerikaanse dollars zien stijgen met 38 pet en de nettowinst en de winst per aandeel met ruim 14 pet. De omzet in guldens ging omhoog van 469.2 min. tot 624,2 min. en de nettowinst van 22,9 min. tot 25,2 min. Deze cijfers zijn de hoogste, die de oorspronkelijk Canadese maatschappij, die vorig jaar naar Nederland 'im- migreerde'. ooit heeft behaald, aldus een mededeling van het bedrijf. Hun- ter Douglas zal voorstellen 1 op alle gewone en achtergestelde aandelen uit te keren, naar keuze in contanten of aandelen. Hunter Douglas heeft ongeveer 40 pet. Yan de omzetstijging te danken aan de inbreng van de in het najaar van 1970 en in 1971 overgenomen bedrijven. Deze droegen nog maar gering bij in de behaalde winst, om dat ze vooral met het oog op hun toekomstmogelijkheden werden aange kocht. De omzetten in consumenten-, bouw- en vrijetijdsprodukten maak ten samen iets meer dan 70 pet. van de totale omzet uit. terwijl de rest voor rekening kwam voor de precisiemachine-industrie. NEW YORK First National Citv Bank. de op één na de grootste bank van de VS, heeft de 'prime rate' (de rente, die eersteklas cliënten in reke ning wordt gebracht voor kortlopende leningen) verhoogd van 5 tot 5*4 pet. De meeste andere handelsbanken be rekenen nog 5 pet. of minder. IJMUIDEN Hoogovens deelt de bezwaren, die de Raad van Neder landse Werkgeversbonden naar voren heeft gebracht tegen het plan van de regering een selectieve investeringsheffing op bedrijfsge bouwen in het westen van het land in te voeren. Men onderschrijft de nationaal-economische bezwaren en staat zeer sceptisch tegenover de mogelijkheid door de heffing de beoogde doeleinden le bereiken. Verder brengen enige overwegingen, die min of meer specifiek zijn voor een bedrijf als Hoogovens, de onderneming ertoe de voorge nomen maatregelen te betreuren. Meren en bossen bedekken een groot gedeelte van het Finse grond gebied. Onderzoek naar invloed van sauna ELSINK3 Finland met zijn dui nden meren en uitgestrekte wouden fldt veelal als een land waar het oord milieuvervuiling nog moot orden uitgevonden. Vreemd doet het at ook aan dat het aantal personen, il aan longkanker sterft, in Finland (op Engeland na) het hoogste in de jtereld is en zelfs 5 maal zo hoog als ■bijv. in Noorwegen, dat identieke leefomstandigheden heeft als Finland. Voor professor Harald Teir, verbon den aan de Universiteit van Helsinki, toldoende reden om na te gaan *aaraan dit ligt. Volgens boze tongen - een Britse (medische) publikatie - zou de Finse sauna, waarvan weke- ijks zo'n 3,5 miljoen Finnen gebruik maken, van de hoge sterfte aan long kanker wel eens de schuld kunnen Om deze besohuldiging van Brit se zijde te ontzenuwen en achter de Marheid van de Finse sauna te ko men is prof. Teir op grote schaal een onderzoek begonnen met witte ratten. Hoewel het experiment van de Finse hoogleraar nog niet teneinde is wijzen de voorlopige uitkomsten van het on derzoek erop, dat die ratten, die aan bijzonder hoge temperaturen en grote droogte van de lucht werden blootge steld, veelvuldig gezwellen kregen. Ratten, die in miiniatuursauna's met minder hoge temperaturen en met een hoger vochtigheidsgehalte van de lucht werden samen gebracht bleken nauwelijks aanleg voor gezwellen te hebben. Voorlopige conclusie van prof. Teir is dan ook: versmaad de sauna niet, maar zorg voor een goede ventilatie en niet te grote droogte. Maak er geen Olympische krachttoer van. Be oefen het saunabad met verstand en met mate. den gaarne handel drijven met een land dat geen politieke bijbedoelingen heeft. Momenteel voert Finland besprekin gen met de EEG om te komen tot een handelsakkoord met de Zes. Geen toe treding, want evenals Finland destijds (met Rusland op de achtergrond) be zwaar had tegen toetreding tot de EFTA is het land ook tegen toetre ding tot de EEG. Vóór alles wil men in Finland voorkomen, dat beslissin gen worden genomen die de verhou ding tot Rusland beïnvloeden. Daarom is een soort vrijhandelsakkoord tussen Finland en de EEG wellicht de beste oplossing. Het probleem, dat om de hoek komt kijken bij de thans aan de gang zijnde besprekingen tussen Finland en de vergrote EEG is echter dat Finland geen vrijhandels-overeen komst met de EEG kan sluiten tenzij de EEG bepaalde concessies doet met betrekking tot de Finse papierexport. De thans voorgestelde regeling houdt nl. in dat de voornaamste Finse ex portsectoren (hout en papier) in de eerstvolgende 12 jaren geen al te beste kansen krijgt in de EEG. Het is dan ook begrijpelijk, dat van Finse zijde hiertegen ernstig bezwaar wordt gemaakt. ONBEVREDIGEND De economische ontwikkeling van Finland was verleden jaar onbevredi gend. Het bruto nationale produkt steeg met slechts 1 pet. en de buiten landse handel was allerminst in even wicht. De geringe economische activi teit was deels aan interne deels aan etxerne factoren toe te schrijven. Een rol speelden o.a. de matige buiten landse vraag, de internationale mone taire crisis en de protectionistische maatregelen met betrekking tot de import in tal van landen, alsook een langdurige staking in de Finse me taalindustrie; Het tekort in de handel met het buitenland beliep 1500 miljoen, of 400 miljoen meer dan in 1970. Het tekort op de Finse betalingsbalans was ca. 1150 miljoen. De export kwam in 1971 in totaal uit op 7920 miljoen. Weliswaar een stijging in waarde van 2 pet., doch in volume was er sprake van een achteruitgang met eveneens 2 pet. De import daar entegen nam met 6 pet. in waarde toe, doch ging 2 pet in volume achter uit. De sterkste groei bij de impor ten vond plaats in de sector kapitaal goederen. HELSINKI De handel tussen Ne derland en Finland is de laatste jaren niet onbelangrijk toegenomen. Zo voerde ons land vorig jaar voor een waarde van ca. 300 miljoen naar Finland uit. tegen slechts 160 mil joen in 1968. De Nederlandse import uit Finland is evenwel aanzienlijk groter dan onze export daarheen. De invoer van ons land uit Finland beliep in 1971 nl. ongeveer 350 miljoen. Dat is derhal ve een 50 miljoen meer dan de export. MAASTRICHT De resultaten bij Kon. Sphinx-Céramique, de aarde werk- en porceleinfabriek, die door moeilijkheden en later door fusieplan nen de laatste jaren herhaaldelijk in het nieuws was, zijn vorig jaar aan zienlijk verbeterd. Sloeg de geconsolideerde winst van 1,5 min. in 1969 in 1970 om in een verlies van 9,3 min., het afgelopen jaar is weer een positief resultaat behaald van 290.000 Aandeelhou ders zal worden voorgesteld de netto winst in mindering te brengen op het verliessaldo van vorige jaren 8.8 min.) en het dividend te passeren. Het laatst werd over 1969 dividend uitgekeerd (8 pet.). De produktiewaarde is in 1971 met 15 pet. en de omzet met 18 pet. gestegen. De geconsolideerde bedrijfswinst voor afschrijvingen en rente over 1971 nam toe van 2,6 min. tot 12,4 min. Eind 1971 bedroeg de personeelsbezet ting 2.493 (eind '70 2.976) mensen. Het produktieproces van Hoogovens is technisch ondeelbaar en gebonden aan de vestigingsplaats aan de kust (diep vaarwater). De concurrentiepositie wordt hoofdzakelijk bepaald door de huidige vestigingsplaats. Door de in ternationale concurrentie, de techni- sche-economische ontwikkeling en d° kostenontwikkelingen is een kapitaal intensief bedrijf gedwongen zich steeds zo goed mogelijk aan te passen aan de optimale omstandigheden. 1-Iet verschuiven van de in technisch- economisch opzicht- optimale grootte van produktie-installaties zal in de toekomst nog belangrijke additionele investeringen noodzakelijk maken, zij het in mindere mate dan in de afgelo pen jaren. Deze ontwikkeling wordt door de heffing ernstig belemmerd. VERSCHUIVINGEN Mede gelet op de economische beteke nis van de tegenwoordige vestigings plaats en de in andere landen gege ven investeringssubsidies zouden door de heffing investeringsverschuivingen kunnen ontstaan, die op langere ter mijn ongewenst zijn. Bovendien lijkt het erop, dat niet alleen uitbreidings investeringen maar ook diepte- en milieu-investeringen onder de heffing vallen. De regering van de Duitse deelstaat Nordrhein-Westfalen heeft de gemeen ten in het Duitse grensgebied alsnog toegestaan financieel deel te nemen in Luchtvaartterrein Twente. Dit is gebeurd na aandrang van zowel Duit se als Nederlandse zijde. Enkele jaren geleden heeft een aantal gemeenten in het Westduitse grensge bied gevraagd financieel te mogen deelnemen in de Nederlandse ven nootschap, die een krachtiger impuls wil geven aan het vliegverkeer via de luchthaven Twente. De regering van Nordrhein-Westfalen weigerde toen de toestemming. Hoogovens wijst er voorts op, dat de arbeidsvraag in de kop van Noord- Holland voor een niet onbelangrijk deel van Hoogovens komt, zodat door de heffing bij afremming van de acti viteiten de werkgelegenheidssituatie in dit gebied zal verslechteren. Ten slotte is men van mening, dat de selectieve investeringsheffing indruist tegen het binnen de EGKS gevoerde industrie-politieke beleid. VENLO Océ van der Grinten heeft een licentiecontract gesloten met Elektronska Industrija te Belgrado, een van de grootste Joegoslavische bedrijven. Elektronska Industrija fa briceert o.a. onderdelen voor de elek trotechnische industrie en computers. In de komende jaren zal dit bedrijf in licentie Océ copieerapparaten bouwen en in een aantal Oosteuropese laden p de markt brengen. Het gaat om een hoeveelheid van minimaal tienduizend copieerapparaten. De mogelijkheid bestaat dat deze hoe veelheid afhankelijk van belang stelling in andere Oosteuropese lan den nog aanzienlijke uitbreiding zal ondergaan. Ook is voorzie in de produktie van lichtgevoelige Océ ma terialen in Joegoslavië. GOUD EN ZILVER AMSTERDAM De notering van goud is maandag gestegen tot 5090-5248 3080- 5230) per kg. De prijs van zilver nam toe tot 159-171.50 158-170,50) per kg. Opgave Drijfhout. Koersen in Montreal Asbestos Corp. 28Ji 27*4 ''anada l-und 65 40 Consul Rathurst 9'b 9»; Dom Tar Chem 12'. 13 Husky 17 17 Nat. Gas 1674 16'* Mass Ferguson 1374 135« Nat Resources 8.04L 7.99L Shell Canada 42 Mi 4214 Idem Warrants 2274 22*4 ADVERTENTIE met gegevens per 14 maart 1972 vermogen 73,7 miljoen t waarde per participatie 169, - Spreiding naar landen Ver. Staten Nederland West-Duitsland Frankrijk Zwitserland Het tussentijds bericht wordt u gaarne toegezonden. Adres: Amsterdam, Keizersgracht 706, tel. (020) 6 76 61. 31,7 België 4.1 29,4 Japan 2,4 6,3 Canada 2.3 5,8 Engeland 2,1 4.1 Liquiditeiten 11,8 Shell-directeur ir. E. G. Werner: DEN HAAG 'Elk facet van het chemisch bedrijf van de Konink lijke/Shell zal opnieuw moeten worden bekeken. Wij moeten ernstig rekening houden met een lange tijd van groeistagnatie gevolgd door een toekomst, die fundamenteel zal verschillen van het verleden. Dit heeft groepsdirecteur ir. E. G. G. Werner van de Koninklijke/Shell medegedeeld Kopenhagen voor het eerst ftan 125 scheepswerven in de Scandi- "avische landen samenwerken bij de ferkoop. Bovendien zullen zij geza menlijk inlichtingen verstrekken over hun capaciteit van nieuwbouw, hun «illteiten oor reparatie, waarin zij a)n gespecialiseerd, enz. Daartoe gaan k exportorganisaties en de bonden fan reders in de vier landen een «elllustreerd boekwerk van ruim 370 "lina's uitgeven onder de titel 'Scan- Nnavian Shipbuilding'. let boekwerk zal door reders, ^heepsmakelaars, bankiers, vertegen woordigers van de Scandinavische re uringen en het bedrijfsleven worden ^spreid in ongeveer 60 landen. Men elk jaar een nieuwe editie laten «rschijnen. LONDEN In Londen is de eerste Britse beleggingstrust opgericht, die zich gaat specialiseren in Europese aandelen. De onderneming, Govett European Trust, zal voor ongeveer 80 pet in Europese aandelen beleggen. Van de zeven leden van de raad van commissarissen van Govett zijn er drie afkomstig van het Europese vas teland. onder wie de heer P. Q. van Ufford van Pierson, Heldring en Pier- son. Het kapitaal van de trust bestaat uit 20 min aandelen van een pond. De oprichters van Govett menen, dat er goede redenen zijn om in de komende tien jaar een meer dan ge middelde groei in de EEG te verwach ten. De ontdekking van grote olie- en gasvoorraden in de Noordzee kunnen wel eens even belangrijk voor de Europese economie blijken te zijn als de ondertekening van het verdrag van Rome. Op korte termijn zal de nadruk vallen op het consolideren van onze positie, zo zei de heer Werner. In de chemi sche bedrijven van de Koninklijk/ Shell over de gehele wereld zal de kostenstijging tot staan moeten ko men of op zijn minst sterk moeten worden beperkt. De consolidatie zal minstens nog een jaar of twee duren en dan gevolgd worden door een periode van selectie ve investeringen, selectief in die zin, dat projecten of produkten van grote technologische inhoud de voorkeur zullen hebben. Er zal minder nadruk worden gelegd op de gewone ver- bruiksprodukten. De heer Werner legde er de nadruk op, dat ondanks alle sombere geluiden het concern een levensbatbare chemi sche industrie heeft met een goede spreiding en een goede diversificatie. De drastische ommekeer in de gang van zaken in de chemische industrie is voor de bedrijfswereld geheel on verwacht gekomen. Ir. Werner doelde op de vrij plotselinge verandering, die in de jaren 1970-71 is ingetreden. Sterke inflatie, aanzienlijke verhogin gen van grondstoffen- en energiekos ten, die samenvielen met een duidelij ke vertraging of zelfs stagnatie van de groei, leidden er toe, dat voor het eerst sinds de oorlog een belangrijke stijging van de nettokosten optrad. Over de samenwerking met andere chemische industrieën zegt de heer Werner, dat de grote maatschappijen wel zullen overgaan tot een grotere uitwisseling van plannen en gegevens om tot een zo efficiënt mogelijk in vesteringsbeleid te komen. Hij voor zag ook meer gezamenlijke financie ring van zeer kapitaalintensieve pro jecten, zoals die voor basisgrondstof fen (bijv. athleen). AMSTELVEEN Sinds 1 april kan men in KLM vliegtuigen niet alleen voor sigaretten, drank en parfum terecht, maar ook voor de aankoop van alle mogelijke andere zaken. Deze kunnen weliswaar niet meteen meegenomen, maar wel vast be steld en betaald worden. Dit winkelen op hoog niveau is mo gelijk gemaakt door samenwer king met een Rotterdamse han delsonderneming. De passagiers wordt een ruime keus geboden uit een assorti ment van artikelen, die voor een groot deel een duidelijk Nederlands karakter hebben, zo als Delfts blauw, Hollandse en Friese hangklokken (niet an tiek, overigens), tin, zilveren snuisterijen en gebruiksvoor werpen en poppen in kleder dracht. Ook horloges, reiswek- kers, aanstekers, portefeuilles en zelfs modellen van KLM vliegtuigen staan vermeld in de brochures, die aan boord wor den vestrekt. De prijzen, variërend van 8,75 voor een suikerlepel tot 349 voor een Friese klok, zijn inclu sief verpakking, verzending (per zeepost) en verzekering. UTRECHT Uzimet in Utrecht en Zuid-Hollandse Pletterijen v/h D. A. Hamburger in Rijswijk gaan samen werken, waarbij Uzimet een belang in ZHP krijgt. De samenwerking zal tot gevolg hebben dat in Utrecht 15 per soneelsleden worden ontslagen. Beide bedrijven zijn producenten van lood- halffabrikaten bestemd voor de bouw nijverheid en industrieel gebruik. Uzimet houdt zich verder bezig met zinkfabrikaten en kunststoffen. Samenwerking en schaalvergroting in deze industrietak is noodzakelijk, nu door de Engelse toetreding tot de EEG een vergrote markt ontstaat. Bo vendien komt na de Engelse over gangsperiode de rechtenvrije invoer van grondstoffen uit derde landen voor deze industrietak te vervallen. Beide bedrijven blijven geheel zelf standig doorwerken onder hun eigen directie. De samenwerking beoogt vooral een betere taakverdeling in de produktie en de grondstoffen voorzie ning. Enkele produktieafdelingen zul len op den duur van Uzimet naar ZHP worden overgebracht. AMSTERDAM Het vermogen van Nefo is in het eerste kwartaal van 1972 gestegen van 90,6 min tot 96.7 min, terwijl in deze periode tevens het slotdividend 1971 van 2.46 min werd uitgekeerd. De in trinsieke waarde per aandeel nam toe van 80.90 tot 86.35, de beurskoers van 61 tot 72.20, zo blijkt uit een tussentijds bericht. Per 31 maart jl. was 46.4 pet in aandelen belegd tegen 42.8 pet ultimo 1971. Dit cijfer steeg, hoewel voor een groter bedrag aan aandelen werd ver kocht dan gekocht. Er werd voortge gaan met het verminderen van het belang in Nederlandse ondernemin gen: De grootste verkopen vonden plaats in Olies en Unilever. Uitbrei ding vond plaats in Duitsland, de VS, Engeland en Japan. In onroerende goederen was eind maart 14.4 min belegd. Kon. Olie noteerde op 17 maart $37%- Yt <37-14); Unilever $44%-% (43%- Philips 15%-% (15%-%» en KLM S 39% (39%). (Opgave duPont, Glore, Forgan, Inc. K Gedaan; O meden; L Laten: o Num. Mals mei ]ull mrt 40 50b-53L Haver mei 39.78b- 79L mei 70*4 70 lull 31.92b-95L juli 697b 69' sept. 6974 691 h LnCu°G 2774 S'iiabi nen Loco B 2674 mei 35674 35774 mrt 24.40 juli 36174 362*4 mei 25.01 aug. 360?» 36174 Wnllops loco 9S.00n WINNIPEG mei 96.00-97.50 K-gge ok: 109 TbL 109 U nlr. II 102T4L ion-; ti.co 6.75 juli 1017»L 102 mei 6.79-87g luli 7.0S-05g Haver mei 68*4 68 *4 L Koper juli 6874 mei 51.75 okt. 70n 70 juli 52,20 109li 10974 L 11044 NKV» YUHK 10971 Sir. loco 17874-182L 177*4-1817;L 1097 10974 Lood SI L. 14.50 14.50 287b ANIWKHPKN Auslr. Wol 11274b 112T4n april 11274b 112T4n mei 11274b ll2n 40.6' 40.35-30 KOUBAIX 32.22 Woltopi mrt 14.05b 13.85-14.00 april 14.05b 13 95L 26!4 mei 13.90b 13.80L 24.43 23.03 LONDKN Metalen en I per UiD 97.50n Tin loco 1493-1495 1486-1488 .50-98.50 id. 3 mnc 1494-1495 1484-14S5 Koper loc 436-43674 430-43074 6.95 ld. 3 mnc 44374-444 43774-438 7.10-15g 7.26-28g Lood loco 121-12174 120-1207i id. 3 mnc 123-12374 1217;-122 50.90 /Ink loco 152 74-153 18174-152 51.35 id 3 mm 15574-15574 15474 -154 74 \tw YUKK AC F industries Allied Chemical Alum Co of Am American Uiands American Can A in Cyanannd Am Elect! Power Am Metal Climax Am Motors Am Smell Ret Am lel lei Anacnrida Armco Steel Atlant Richfield 22 22»4 36 3644 53 52'4 Beth! Steel Boeing Burroughs Can Pacific Ry Cel Co of Am Chase Manhattan Chesap St Ohio K Chrysler ClUes Service Colgaie-Pjimolive Coll Industries Commonw Kdison Cons LJisnn Cunt Can Com Uil A Curliss Wright A Curtis» Wright Dart Ind Duw Chemical Duponl de Nem Lastman Kodak 4544 *5V, 83Va 327'a 24 7s 2344 1744» 17444 SS3- 5S3, 33 35-, 39>4 39', 56", 56 89»; »l 17234 17ls. First Nat City 5774 5774 Nurih aoi Koc G-ii Kiectric Gen Fonds Ghii Mutois Gi'li Puhl Ulll (ji'fi lei St til Gelly Uil Gileiie G.nibel Bros Guodyeai I K Gulf Oil Int Nick of can Ini Paper Int lel lei 4174 4174 6974 69 2774 2 744 8174 8074 2274 22» 4 2874 81 4444 4444 3014 30 3274 33 V4 2544 25»4 30V4 3044 3244 32,l4 3844 3874 55W 5474 Uihns Manvtlle 3874 3974 v lieu sioies >11 Oil Corp Admiral Corp Alex Alleghutiy Pow S Akzona Am Standard Arnsied Ind Ark Louia Gas 10.00 2274 27*4 1574 39H 2574 Bait Ohio 4W% S4b Bayuk Cigars 127?b Burlington Ind 3974 EFFECTENKOERSF.N AVONDVERKEER AMSTERDAM In hot telefonisch effecten verkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand. Tussen hankjes staat de officiële slotkoers van gistermiddag. Akzo 65.30 gb (65.20). Hoogovens (69.20), Kon. KLM (123.50). Calif Packing Can Breweries Cerro Chadbourn Goth Chase Select Fa Columbia Gas Com in co Cont Telephone Corn Products Crossbow Fund 3174 314. 774 74-4 15*4 157b 374 3*4 12.07 12.08 30*4 3174 2874 28 2174 2174 35H 35*4 8.31L 8.31L Ini Bnk foi Kec Inl Flat fug Ini lech Fund Ini Papei Insiico Corp Inleraptl Inv Select Fund Kanna* Clly In Kansas Puwei KLM Kroger Lei SCO Lone Star Ind l«hman 6274 6 317* 31- 16*4 17 ji 9974b 9974 b 85 74 6 57b 13.81 13.82 58b 58 1744 18", 52 10 52 00 3.78L 3.78L 41'4 41'b 26 2574 3974 397„ 2974 2944 - ny rr Phelps Dodge. Ksato Co or Am Hnpuhnc steel Reynolds Ind. Royal Dutch Peir Sears Roebuck Shell Oil Souihern Co Southern Ky Sperry Hand Siand Oil Calif Stand Oil Indian Stand Oil NJ Studebakei Sunrav DX Oil 2874 28'4 «7* 474 8374 8374 4371, 437b 92 92 <4 2944 29*s 9174 9044® 39*4 38*4 23 22*4 7874 7674 37 '4 3774 US'* 11474 4544 44*4 19*. 20 103 74 1 03 74 34", 3444 5574 5074 64>4 64>i 7174 7074 4374 42'b 4774 47*4 31'4 3174 United Aircraft United Brand* US Steel West Union Tel Wesnnghou*® Bl Wonlwoi Ih Hrar fraction Nal Can NY Centr A Norlh West K N Am Phillips Co 4774 4 7',b 187b 187b 3974 40*» 12*4 137b 33 3274 10 74 1 0 74 847b 8474 3674 3574 UCIF nilever Union t'ectr 35 35»* 4974 50*; 49 74 51 7» 52 H 5074 4874 4574 5.11 S.U 43*4 44'4 18 1874 10 9*4 48 74 4674 14?» 1474 Western Bancorp 34 74 347

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 15