Verbetering rentabiliteit primair bij Unilever ontslag van 250 man Y'damse Droogdok Mij. mtwikkelde zich goed Dividenden PTT gaat hypotheken en persoonlijke leningen verstrekken i diepvriessector log groeikansen Kon. Boot u pet Fusie Technische Unie en wellicht met Stokvis eist 'Oplos'- soepen agio-uitkering Macintosh f 4 (3,20) en 25% in aandelen erlies bij Ford, Haar toch nog 0 pet. dividend Ned. fondsen in New York postgiro en gem.giro DOW JONES INDEX Nagekomen familieberichten DUW'Mt Kif I.!DAG 14 APRIL 1972 K 19 ~)oor interne groei, niet door nieuwe acquisities [OTTERDAM 'Wij hebben er het volste vertrouwen in, dat we e komende 4 a 5 jaar een redelijke groei van de winst zullen kun- en handhaven. Weliswaar moet niet worden verwacht, dat we ieder aar eenzelfde percentage winsttoeneming zullen zien als in 1971, jaar de toekomst ziet er goed uit. We zullen vooral de nadruk leg en op een verbetering van de rentabiliteit en niet in de eerste plaats reven naar een groei van onze omzet', zo heeft ir. G. D. A. Klijnstra, Dorzitter van de raad van bestuur van Unilever verklaard, in een «lichting op het jaarverslag 1971. roei van de winst is volgens ir. lijnstra te bereiken met: de bestaande produkten, die voort- irend in kwaliteit verbeteren; een uitbreiding van de reeds be lande produkten; het openen van nieuwe markten et bestaande produkten en het introduceren van nieuwe pro- ikten, die het verlengstuk zijn van rtoren, waarin Unilever reeds actief erhoging van de toekomstige winst- vendheid zal niet in de eerste lats worden bevorderd door verwer- Dg van nieuwe deelnemingen. Inter- groei, waar nodig aangevuld met euwe activiteiten, zal in eerste in- ntie de basis daarvoor vormen. JRSONEEL t ziet er niet naar uit, dat Unilever dwongen zal zijn dit jaar op enige ote schaal mensen te ontslaan. Wat g aan personeelsinkrimping nodig zijn hoopt men bij Unilever door tuurlijk verloop te bereiken, al ont- nst men zich niet dat er inciden- el wel eens enkele ontslagen zullen innen vallen. Tegenover verminde- Bgen van personeel bij bepaalde oi> rdelen zullen uitbreidingen elders aldus ir. Klijnstra. In grote nen ziet het er daarom naar uit, dat personeel ongeveer op peil zal [ven. Nederland is het totale personeels- jrtand van Unilever (eind 1971 in de iele wereld 324.000 man) met 1000 in verminderd tot 18.700. Er kwa- n ook echter 400 man bij door overname van Croklaan. Volgens TTERDAM De verkopen van ■pvriesartikelen werden in 1971 bij ilever niet alleen geremd door de inomische omstandigheden en de ;ere verkoopprijzen (de diepvries- :tor is nog niet zo sterk gemechani- ird) maar ook door een overvloed i verse groenten als gevolg van het hte voor- en najaarsweer in West- ropa. Ook het feit, dat bepaalde jvriesartikelen, zoals spinazie en es met name in ons land hoe ger hoe meer door anderen onder en merk worden verkocht heeft ilever omzet gekost, t ziet er dan ook naar uit. dat ilever haar sterke positie van we- ir voor de eenvoudige diepvriespro- kten niet meer zal terugkrijgen. In ats daarvan zullen de gecombineer- diepvries produkten meer aandacht jgen. rwacht wordt, dat de opleving in diepvriesmarkt, die momenteel in itsland merkbaar is, zich ook in land, zal manifesteren. Er zijn, zo ent men bij Unilever, nog vele (gelijkheden op het gebied van ipvriesartikelen. In de komende n jaar zal zich dan ook zeker nog groei in de diepvriessector voor- scatting zullenerditjaamog ruwe uh ruwe schatting zullen er dit jaar nog zo'n 300 k 400 man weg moeten. Naar het zich laat aanzien zullen de kapitaalsuitgaven dit jaar hoger zijn dan in 1971, toen een deel van de investeringen kwam te vervallen. "Verleden jaar toen het geld bij ons te snel wegstroomde, hebbeti wij gezegd we moeten wat zuiniger aan doen', aldus ir. Klijnstra. Essentiële investeringen zijn echter in geen enkel geval uitgesteld. Ook dit jaar gaan de investeringen, die nodig zijn voor verbeteringen van het ren dement en van de produktiviteit zon der meer door. Verleden jaar is in Nederland 62 miljoen geïnvesteerd. Dit jaar zal het zo'n 74 miljoen zijn. OMZETVOLUME En door de economische terugval in de wereld èn doordat Unilever zich uit bepaalde produkten heeft terugge trokken liever dan tegen afbraak- prijzen te verkopen, is er in 1971 sprake geweest van een betrekkelijk lage omzetstijging in volume. Als gevolg hiervan toont de produktie- capaciteit van Unilever o.a. in de diepvriesector) momenteel hier en daar enige reserve. Dit houdt mede in, dat Unilever in het lopende jaar en wellicht ook nog" in 1973 in enkele onderdelen niet voor bedrijfs- vergroting zal behoeven te investeren. Unilever wordt volgens ir. Klijnstra meer en meer een seizoenbedrijf. Voor al de ijsbelangen zijn de laatste jaren sterk gestegen, hetgeen een aan merkelijke invloed heeft op de resul taten van het concern. Ook de fris- drankbelangen zijn toegenomen. De door minister Langman (economi sche zaken) voorgestelde maatregelen met betrekking tot de investeringen in de Randstad wil men bij Unilever eerst nog eens goed bestuderen alvo rens een definitief oordeel daarover te geven. Naar de mening van ir. Klijnstra zouden dergelijke maatre gelen echter toch wel sterk ingrijpen in het investeringsbeleid voor de reeds bestaande bedrijven van het concern in het westen en tot discrimi natie kunnen leiden met alle gevolgen daarvan voor de winstgevendheid. Er zijn echter nog vele open vragen die eerst beantwoord moeten worden voor een gefundeerde uitspraak kan wor den gedaan. MOEILIJK Uit het verslag van Unilever over 1971 blijkt, dat het moeilijk was in 1971 onder invloed van de vertraagde economische groei de verkopen kwanti tatief te verhogen. De vergroting van de winstgevendheid de totale bedrijfswinst was ongeveer 20 pet hoger dan in 1970 was voorname lijk het gevolg van rationalisatie, gro tere produktiviteit en kostenbesparin gen. Personeelsvermindering was een on aangename maar niet te vermijden consequentie van de maatregelen die noodzakelijk waren om de resultaten ROTTERDAM De fusie tussen de handelsondernemingen Stokvis en Technische Unie Beheer is praktisch rond. Als de aandeelhouders ingaan op het bod van Ogem, die al 52% van de aandelen Technische Unie Beheer bezit, zullen Stokvis en Technische Unie Beheer worden samengevoegd onder de nieuwe naam Technische Handelscombinatie. Het bod op Stokvis kost Ogem ongeveer 60 min. De fusie zal in de loop van twee jaar ontslag betekenen voor circa 250 mensen. In de monsterkamer van Unox in Oss worden soepen in blik regel matig op kwaliteit gecontroleerd. te doen toenemen. Waar uitvoerbaar werd de vermindering bereikt door het normale personeelsverloop en door overplaatsingen naar andere Unilever- bedrijven. Vrijwel de gehele verhoging van de bedrijfswinst was afkomstig van levensmiddelen, wasmiddelen en toilet artikelen. Enige bedrijven in de groep levensmiddelen hadden echter met moeilijkheden te kampen. De winst op wasmiddelen was aanzienlijk hoger; de bedrijven op het gebied van toiletartikelen hadden een zeer voor spoedig jaar. Voor papier, kunststof fen en verpakkingsmateriaal, chemi sche produkten en veevoeder waren de resultaten teleurstellend. De Uni ted Africa-groep en plantages, die in ROTTERDAM Thee in buil tjes is reeds lang bekend en ingeburgerd. Unilever heeft thans echter in de VS via haar dochter Lipton ook een as sortiment "oplos'-soepen aan de markt gebracht Deze soepen zijn verpakt in zakjes elk voor één kop soep. De vraag naar soepen voor verbruik buiten de gebruikelijke maaltijden is hier door aanzienlijk toegenomen. 1970 een goed jaar hadden, behaalden in 1971 een enigszins lagere winst. LIQUIDE MIDDELEN De liquide middelen namen in 1971 o.m. door de gedaalde grondstoffen- prijzen voor oliën en vetten met 590 miljoen toe, vergeleken met een. daling in elk van de drie voorafgaan de jaren (in 1970 teruggang met 91 min.) Op 31 december 1971 beliepen de liquide middelen 1051 (v.j. 461) min. Investeringen in vaste activa waren 850 (993) min. De projecten waartoe in 1971 werd besloten vor deren een investering van 702 (943) min., waarvan 461 (730) min in Europa en 122 min. in Noord- en Zuld-Amerika, 84 min. in Afrika en 35 min. in overige werelddelen. Van de totale verkopen aan derden had in 1971 13.573 (12.513) min betrekking op levensmiddelen, 6.343 (5.955) min. op wasmiddelen en toilet artikelen, ƒ1.856 (1.730) min op papier kunststoffen, chem. produkten e.d., 1.627 (1715) min op veevoe ders en 3.084 3.004) min op de United Africa-groep. De totale bedrijfswinst ad 1.717 (1.433) min betrof voor 875 (677) min wasmiddelen en toiletartikelen, min wasmiddelen en toiletartikelen, voor 155 (145) min papier, kunst stoffen e.d. voor ƒ8 (26) min veevoe der en voor 186 (197) min de United Africa-groep. In het afgelopen jaar bereikte de uitvoer in totaal een waarde van 2875 (2550) min. De uitvoer uit Nederland beliep 1.098 915) min en die uit Engeland 776 (760) min. AMSTERDAM De Kon. Ned. Stoomboot Mij. stelt voor het divi dend over 1971 te bepalen op 11 (v.j. 9) pet in contanten. In overweging is om in de tweede helft van dit jaar de agioreserve ten belope van 4 pet van het geplaatste kapitaal tot uitkering te brengen, indien de resultaten over het eerste halfjaar de thans bestaande verwachtingen voor het lopende boek jaar bevestigen. De aldus uit te geven aandeelbewijzen zullen alsdan dividendgerechtigd zijn vanaf 1 januari 1972. De jaarvergade ring is op 26 mei. STEIN Macintosh Confectie keert over 1971 een dividend in contanten uit van 4 per aandeel van 20. Bovendien zal ten laste van de alge mene reserve een uitkering van 25 pcL in aandelen worden gedaan, aan gevuld met het daarbij behorende be lastingdividend (6,25 pet.). Deze uit kering wordt fiscaal als herkapitalisa tie aangemerkt. Het geplaatste kapitaal neemt, bij aanvaarding van dit voorstel, met 1.336.750 toe tot 6.683.750. De nieuwe aandelen zullen voor het eerst over 1972 in de winst delen. Over 1970 keerde het bedrijf een dividend uit van 3.20 in contanten plus 4 pet. in aandelen uit de agioreserve. De gang van zaken in het lopende jaar wettigt de verwachting, dat het dividend van 4 per aandeel over het verhoogde kapitaal zal kunnen wor den gehandhaafd. De omzet van de moedermaatschappij steeg in 1971 met 15 pet ten opzichte van 1970. De geconsolideerde omzet was 10 pet. ho ger. De geconsolideerde netto-winst steeg met 53 pet. De winststijging was volgens de direc tie vooral te danken aan een krachtig herstel bij de dochterondernemingen. Hier werd in sterke mate het effect va,n in voorgaande jaren ingezette re organisaties zichtbaar. Verder speel den flinke produktiviteitsverbeterin- gen in de bestaande bedrijven, een rol, alsmede het geleidelijk ontstaan van gezondere marktverhoudingen door een voortgaande sanering van de bedrijfstak. 4STERDAM Ook in 1971 heeft Amsterdamsche Droogdok-Maat- iiappij zi-dh gunstig ontwikkeLd. On- inks de ongunstige situatie, in de ternationale scheepvaart is de omzet stegen van 67,2 min in 1970 tot 83,9 min in 1971, terwijl de be- ijfswinst uitkwam op 5,99 min gen 3,4 min. De nettowinst nam e van 1,9 min tot 3,3 min. Zoals MSTERDAM De Nederland- Ford Automobielfabriek zal .'er het afgelopen jaar, ondanks et geleden verlies, een dividend in 10 procent betalen. De uitke- komt ten laste van de 'niet itgekeerde winst in bedrijf be- igd'. Vorig jaar werd nog een ividend van 34 procent betaald. et verlies is veroorzaakt doordat de eplande produktie van trucks niet erd bereikt, als gevolg van de geste en kosten en door een daling van de ferige baten dit laatste voomame- jk door lagere rente-opbrengsten en et eenmalig effect van de pariteits- ijzigingen. Iet bedrijfsverlies bedroeg 2.8 min egen een winst van 1 min. in 1970. 'a aftrek van het saldo overige baten an 1.8 min. (v.j. 3.4 min) resteer- e een verlies voor belastingen van 1 min. (winst 1970: ƒ2.3 min). Door et vrijvallen uit de voorziening voor ennootschapsbelasting van ƒ467.000 in 1970 werd 1.1 min. toegevoegd) wam het nettoverlies uit op 549.000 egen een nettowinst in 1970 van 1.3 nln. gemeld wordt voorgesteld het divi dend over 1971 te bepalen op 13 (10) pet. Gezien de diepe recessie die de scheepvaart thans doormaakt, waar door het reparatie-aanbod ongunstig kan worden beïnvloed, en de ook in 1972 te verwachten sterke loonkosten stijging, ziet de directie van de ADM ervan af om op grond van de huidige gegevens een prognose te geven voor het hele jaar 1972. Wel meldt het bestuur in het jaarverslag dat 1972 minder goed dan voorafgaande jaren is begonnen, o.a. door het geringe werkaanbod. Op de werven "Noord" en 'Westhaven' in Amsterdam trad aan het begin en eind van het verslagjaar enige onder bezetting op. Het werkaanbod was evenwel gunstig te noemen o.m. door dat scheepsonderhoudswerk beschik baar kwam dat door sommige reders was uitgesteld in de voorafgaande pe riode van goede vrachten. Een en ander leidde tot een aanzienlijke ver hoging van de reparatie-omzet De personeelssterkte nam enigszins toe tot 1709 (1679) man. Aangezien de huidige mankracht nog onvoldoende is om de beschikbare outillage volle dig te benutten, blijft de personeels voorziening de volle aandacht vragen. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch effecten verkeer kwamen gisteravond do volgende koersen lot stand. Tussen haakjes staat de officiële slotkoers van gistermiddag. AKZO (68.20), Hoogovens (69.80). Kon. Olie 118.50gb-119gl '118.80). Philips 48.60- 48.80B1 (48.60), Unilever 138.60-139.20gl (138), KLM (124.20). Kon. Olie noteerde op 13 april 38Ti-37 (36%-37): Unilever 43'i-43% <42%-«%); Philips 15%-15% (15%-15%) en KLM J 39% '39%). Opgave dupont, Glore, Forgan Inc. AMSTERDAM Naar aanleiding van berichten van de PTT dat de onder handelingen over de fusie tussen de postgiro en de Amsterdamse gemeen tegiro weldra hun beslag zullen krij gen, hebben B en W van Amsterdam meegedeeld dat er afgelopen zomer gesproken is over technische samen werking en coördinatie van het be leid. Toen is ook gesproken over de, vooral door de PTT gewenste, mogelijk heid tot verdergaande samenwerking. Het overleg op directieniveau over deze samenwerlring is echter volgens B en W nog niet begonnen, zodat van te verwachten overeenstemming bin nenkort geen sprake is. De Rijkspostspaarbank heeft gunstige ervaringen opgedaan met hypotheken (onder de normale rentevoorwaarden) aan PTT-personeel. In principe is de PTT nu bereid deze dienstverlening tot alle RPS-spaarders uit te breiden. De PTT ziet de persoonlijke leningen o.a. als een verlengde van de toestem ming aan rekeninghouders om on der zekere garanties bij de postgi ro tot 1000 debet te staan. SPAARBANKBOEKJE Voorts ligt het in de bedoeling aan het RPS-spaarbankboekje dezelfde in ternationale mogelijkheden te verbin- Uit oogpunt van efficiency zou het personeelsbestand met 500 man moe ten worden teruggebracht zo heeft de raad van bestuur van Ogem op een persconferentie gezegd. Door echter te kiezen voor een zeer geleidelijke sa menvoeging van bedrijfsonderdelen zal het aantal ontslagen niet hoger zijn dan 250, terwijl het natuurlijk verloop voor de rest van de geplande personeelsvermindering zal zorgen. De Technische Handelscombinatie zal bestaan uit twee groepen. In de eerste worden de bestaande activiteiten on dergebracht zonder de hoofdgroep in stallaties. Die komt in de tweede groep samen met de Technische Unie, de werkmaatschappij van Technische Unie Beheer. Groep twee heeft een omzet van 652 min.groep één van 438 min. Samen werken er bijna 7.000 mensen. ROTTERDAM Ogem zal een bod doen aan aandeelhouders Stokvis tot omwisseling van hun aandelen, waarbij zij voor 1000 nom. Stokvis zullen ont vangen ƒ200 nom. aandelen na tionaal bezit Ogem, dividendge rechtigd over 1972 en volgende jaren en 8.50 7.75 pet. obliga ties (rente ingaande 1 mei 1972) Technische Handelscom binatie. Dat betekent in feite een bod van 1450 per 1000 nom. aandelen Stokvis. Bij het doorgaan van de transactie zal Stokvis over 1971 geen dividend uitkeren. Houders van converteerbare obligaties Stokvis krijgen de ge legenheid hun stukken k pari om te wisselen in obligaties Tedhniscbe Handelscombinatie. Voor de obligaties zal notering ter beurze worden aangevraagd. Het officiële bericht aan aandeel houders kan omstreeks 15 mei worden verwacht. De studie over een mogelijk samen gaan van Technische Unie Beheer en R.S. Stokvis in Ogem-verband heeft meer tijd gevraagd dan eerst werd verwacht. Bijzonder veel aandacht werd bij deze studie vereist door de marktsituatie op het gebied van de groothandel in installatiemateriaal en toestellen voor elektriciteit, sanitair en centrale verwarming. De overcapa citeit in de groothandel en de omstan digheid. dat de snelle stijging van de loonfactor het rendement ernstig aan tast, dwingen tot maatregelen van structurele aard. Naar het idee van Stokvis was een samenwerking met andere in dezelfde markt opererende bedrijven de beste oplossing om besparingen te vinden. Het resultaat in 1971 is voor Stokvis beneden de verwachtingen gebleven. In de tweede helft van het jaar trad een kentering in, waardoor in enkele groepen de omzetten stagneerden. Ogem zegt al lang te streven naar een verbreding van haar activiteiten op handelsgebied. Naast de groei die de laatste jaren heeft plaatsgevonden, werd steeds dringender de behoefte gevoeld om ook anders gerichte activi teiten aan het handelspakket toe te voegen. Daarnaast bestaat de wense lijkheid om tot internationalisering te komen. Indult. Sporen Uttl- Obl. Modi 11 april 962.80 275.57 112.19 74.00 396.5 12 april 966.96 275.68 111.45 73.93 396.3 13 april 965.53 274.22 111.20 74.06 398.0 A,od. ObL Ibi a L 11 april 19.930 28.530 1.795 860 627 12 april 24.690 35.250 1.815 870 653 13 april 17.990 23.750 1.779 572 887 LAND-Bier blijdschap kennis van hun zoon Eric Mattlié Zwljndrecht, 12 april 1972 Tijdelijk adres: Haven ziekenhuis Rotterdam DANKBETUIGING Daar het ons niet mogelijk la' ledor persoonlijk te bereiken, betuigen wij hierbij onze dank voor de belangstelling bij de ziekte, het overlijden en de begrafenis van onze beste Zwager, Oom en huisgenoot Johannes Cornel is Voskamp Mede namens de verdere familie: M. VAN DOP (ex.test.) "«-Graiventande, eiprll 1972. Naaldwljkseweg 21. Op grond van de mededeling van Unilever dat een slotdividend van ƒ3,69 per aandeel van ƒ20 zal worden uitgekeerd, zal de Fransch-Holland- sche Ollefabrieken Calvé-Delft voorstellen het dividend op de gewo ne aandelen te bepalen op 48 (43) en het dividend op de 6 pet cumulatief preferente aandelen op 10,2 (9,7) pet. Chamottc Unie zal over 1971 een dividend van 12 (10) pet declareren. De Houthandel v/li G. Key zal over 1971 onveranderde dividenden voor stellen van 10 pet op de gewone aandelen en 6,8 pet op de cumulatief preferente aandelen. Petrus Johannes Verhoef ..Want Gij hebt mijn leven gered van de dood. zodat Ik voor God's aangezicht mag wandelen ln het lichts des levens." Sterke God zijn vrouw in dit voor haar Berkel zware verlies. Rodenrijs: J. VERMEER-Verhoef A. VERMEER Amstelveen: H. VERHOEF E. VERHOEF-van der Hoeven Hoek van Holland: N. VERHOEF L. VERHOEF-van der Wilt Schevenlngen: J. A. VAN GELDEREN-Verhoef L. VAN GELDEREN Berkel en Rodenrijs: H. S. VERHOEF neven en nichten Berkel en Rodenrijs. 12 april 1972 DEN HAAG De Rijkspostspaarbank zal in de toekomst aan de RPS-spaarders hypotheken gaan verstrekken. Het dienstenpakket van de PTT zal bovendien nog dit jaar worden uitgebreid met per soonlijke leningen, zo blijkt uit 'Aangetekend', de personeelskrant van de PTT. Vertrouwend op een zalig wederzien heeft de Here, na een kortstondige ziekte, voor ons nog onverwacht van ons weggenomen mijn innig geliefde Man, onze lieve Broer, Zwager en Oom Petrus Johannes Verhoef drager van de eremedaille ln goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, op de leeftijd van 65 jaar. ..Wlen God bewaart, is wel bewaard." Psalm 121 Uit aUer naam: C. VERHOEF-Timmerman Berkel en Rodenrijs. 12 april 1972 Raadhuislaan 40 Gelegenheid tot condoleren aan huls zaterdagmiddag van 5 tot 7 uur en na de begrafenis ln de aula op de be graafplaats De rouwdienst wordt gehouden D.V. maandag 17 april om 2 uur ln de Ned. Hervormde kerk. waarna de be grafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats, na aankomst aldaar om circa 2.-45 uur den voor het verrichten van grotere betalingen als aan de Girobetaalkaart In steeds meer landen zal men door middel van zijn girobetaalkaart con tact gel kunnen opnemen op post kantoen. Overwogen wordt voorts, net sparen zonder boekje, dus rechtstreeks giraal naar de RPS, sterker te bevorderen. Verder wordt gedacht aan het invoe ren van niet op naam staande en dus gemakkelijk overdraagbare spaarbewij- zen. Deze spaarbewijzen zou men kun nen zien als een soort spaar-cadeau- bonnen. Burgemeester en wethouders van Berkel en Rodenrijs geven - mede nsmens de raad dier gemeente - met groot leedwezen kennis van het plotselinge overlijden van hun mede-lid, de heer P. J. Verhoef ln leven wethouder dezer gemeente, drager van de ere medaille ln goud, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. Voor zijn Jarenlange Inspannen ten behoeve van de ge meenschap ln allerlei verbanden komt hem grote dank toe De dooir zijn verschelden open gevallen plaats ln ons collegiale gemeentebestuur betekent een leegte, waarin niet gemakkelijk sal kunnen worden voorzien en het gemis van zijn vertrouwde figuur sal nog zeer lang als smartelijk worden ervaren. i Rodenrijs, 13 april 1972 Burgemeester en wethouders voornoemd: de burgemeester M. J D. REEKERS de secretaris T. H. IJZERMAN Op Zijn tijd nam de Heere heden, na een langdurige ziekte, sacht en kalm van ons weg. onze onvergetelijke zeer zorgzame Moedor, behuwd-. Groot- en Overgroot moeder en Tante Jannigje Versteeg geb. HELDEROP weduwe van PIETER VERSTEEG ln de ouderdom van 94 Jaiar en 5 maanden. H. VERSTEEG A. P. VERSTEEG-de Koning J. VAN WIJNEN-Vensteeg Klein- en achterkleinkinderen Gelegenheid tot condoleren <a.s. zaterdag, 's middags van 3.30—5.00 uur en 's avonds van 7.309.00 uur. De teraardebestelling la bepaiald op as. maandag n.m. 3.00 uur op de algemene begraafplaats. Vertrek vanaf het woonhuis te 2.45 uur. Vooraien van het H. Sacrament der Zieken overleed mijn lieve Man. onze zorgzame Vader en Opa Adrianus Hubertus Rijsbergen echtgenoot van ANNA MARIA MOOIJMAN weduwnaar van THEODORA A. M. VAN DER ZIJDEN op de leeftijd van 74 Jaar. A. M. RIJSBERGEN-Mooljman Kinderen en kleinkinderen Wij vieren de H. Eucharistie voor zijn zlelerust: zater dag 15 april 1972 te 10.30 uur in de kerk van de H. Leo nar dus (Haagweg). waarna te circa 11.30 uur de begrafenis plaatsvindt op de begraafplaats ..Rhijnbof" (R K. gedeelte). Toch nog vrij onverwacht is heden van ons heengegaan mijn lieve Vrouw, onzs zorgzame Moeder. Schoonmoeder en Oma Adriana Huberdina van der Mecr-Wesdorp echtgenote van THEODORUS J. A. VAN DER MEER op de leeftijd van 79 jaar. Leiden: TH. J. A. VAN DER MEER Leiderdorp: C. H. VAN DER MEER M. VAN DER MEER-von Riet Amsterdam: H. J. VAN DER VEEN-van der Meer H. VAN DER VEEN Rob. Martin Ue>er geen bezoek. Op vrijdag 14 april a.s. houden wij om 10.00 uur ln de kapel van Huize ..Roomburgh" een oecumenische rouw dienst. waarna wij haar lichaam cremeren ln het crematorium „Ockenburgh" te 's-Gravenhage (Loos duinen) te circa 12.00 uur. Hiermede geven wij u kennis dat ln volle vrede In haar Heer en Heiland Is ontslapen onze lieve zorgzame Moeder, Oma. Zuster en Tante Johanna Hofstede weduwe van KLAAS VAN DEN KOMMER. In de ouderdom van 83 Jaar. C. VAN DEN KOMMER J. VAN DEN KOMMER-van den Berg Lelden: J. C. VAN DEN KOMMER I. W. VAN OEN KOMMER-de Lange Leiderdorp: W. TEN HAKEN-vaJi den Kommer J. TEN HAKEN Nunspeet: M. DE GELDER-van den Kommer Ph. DE GELDER kleinkinderen en famtlls Leiderdorp. 11 a-pril 1972 Bejaardencentrum ,,de Dillenburg", Maurltsslngel 29 Gelegenheid tot rouwbezoek donderdagavond van 8.15- 6.45 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrijdag 14 april a.s. om 2.45 uur n.m. op de algemene begraafplaats aan de Hoogmadeseweg te Leiderdorp. Liever geen bloemeu.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 19