fon Boot spaart zich niet I I I I Eusebio scoort driemaal cruise naar "1 11 zonnige noorden Bedroevend verlies Bert Schoofs'Te lang getraind zonder begeleiding imsterdamse topbasketballer (31) bereikt in Sofia a 15 jaar een opmerkelijke mijlpaal: 100 interlands haakfederatie tirapt match lasski-Fischer ïestenigd Geen straf voor spelers van DWS Volleybalteam klopt ook Zwitserland als jan-en-alleman in t zonnige zuiden zit. lintonwinst DUW/KWARTET VRIJD AG 14 APRIL 1972 SPORT T11/K17 m onze basketbalmedewerker FIA Als Ton Boot zijn auto voor reparatie naar de garage Engt trekt hij thuis eerst zijn trainingspak aan. Vervolgens rijdt naar zijn garage bij het Amsterdamse Haarlemmermeerstation, It de wagen daar en begint in een flinke looppas de weg naar huis, ;eveer twaalf kilometer verder, in Amstelveen. Onderweg kijkt n hem vreemd aan: midden op de dag een man dravend langs de die moet gek zijn. Ton Boot: 'Daar let je niet op. Het enige is je je onderweg volledig geeft. Je doet jezelf pijn, maar dat geeft t. Je rent om die conditie te behouden. Doe je dat niet, dan blijf niet aan de top'. (basketballer Ton Boot (31) heeft ïzelf nooit gespaard. Hij heeft al- gerend en getraind. Daarom ook lij aan die top gebleven. Vijftien lang nu speelt hij in het Neder- ls team en woensdagavond bereik- hij in Sofia in dat team in de oren strijd tegen Bulgarije een erkelijke mijlpaal. Boot speelde honderdste interland, man die gedurende al die jaren heeft meegemaakt op basketbal- iTERDAM (ANP) Definitief is en vast te staan dat het eerste ge- te van de tweekamp tussen de Rus s Spasski en de Amerikaan Bobby her met als inzet de wereldtitel iken niet in Belgrado zal worden juden. secretariaat van de internationale akfederatie (FIDE) heeft de be ken schaakbonden (Verenigde Sta- Rusland, IJsland en Joegoslavië) yan op de hoogte gebracht en tele- isch contact opgenomen met de ident van de internationale fedc- prof. dr. Max Euwe. die in ralië verblijft. Hem is om nadere ructies gevraagd. taak van de moeilijkheden is de ering van de Amerikaanse schaak- een borgsom van 35.000 dollar m 110.000 gulden) ten gunste van rganisatoren in Belgrado te stor- voor geval Fischer 0111 welke re dan ook niet op 22 juni a.s. in de oslavische hoofdstad aanwezig zou om de eerste twaalf partijen van (Feekamp te spelen. RTEN Vier spelers zijn na de derde van het Gerrit Heese-toernooi drieban- n Amsterdam nog ongeslagen. De 24- Amsterdamse hoofdklasser Kees van op een groot toernooi debuterend, is dat viertal de grootste sensatie. HU oeg achtereenvolgens Nederlands kampi- Rini van Bracht (50—43), bekerhouder van Oosterhout en Toon Mol (50—28). Van Wees zijn ook Sweerlng (4 uit 2), mans (4 uit 2: hij klopte gisteren Van it met 6011 in 43 beurten) en Boulan- (4 uit 2; gisteren winst op De Ruyter 1 6058 in 47 beurten) nog zonder ipunten. S Via een 63, 6—4 overwinning Amerikaan Tom Leonard bereikte de :rste geplaatste Rod Laver de kwartfi- van het 50.000 dollar toernooi van c. Ook Arthur Ashe (61. 7—6 tegen Alexander). Charles Pasarell (6—3. 6— a Terry Addison) en Marty Riessen 7—6 tegen Mark Cox) bereikten de acht. IAL Anderlecht en Standard Luik, ee favorieten voor de Belgische voet- "er. kunnen elkaar pas in de finale :ten. De loting voor de halve eind- bracht gisteren namelijk Anderlecht igen Racing Mechelen en Standard uit Tilleur. - Sparta'25 reeds kampioen van ierste klasse F., won de competitiewed- p bij Veerse Boys met 01. MENNEN De derde etappe van de e van Marokko bracht gisteren ook de Ie leider in de Oranje trui. de Fransman lues Esclassan. De etappe leverde een winning op voor de Rus Joeri Krave- J, die de 138 km. van Rabat naar s in 3 uur 38 min. en 36 sec. aflegde. ICKEV Voor de strijd om het wereld schap is in Praag gisteren één wed- B gespeeld. West Duitsland versloeg Zwit- nd met 6-3. waardoor de Duitsers dank •n beter doelgemiddelde de laatste plaats ".witserland overdeden. Bij de Zuidameriltaanse kaïn- pschappen in Arica (Brazilië) heeft Ruy ho de Oliveira het ruim 11 jaar oudo I van Manuel dos Santos op de 100 m flag verbeterd en gebracht op 53,4 sec. record van Dos Santos (53,6) in '61 een wereldrecord. Jorge veroverde op de verder weinig kkende kampioenschappen in Arico over- I vijf titels. [CAIRO (ANP) Een voet- aller is woensdag in Cairo op Piet terrein door een woeden- menigte supporters geste nigd. Hij overleefde de aanval niet. Vijf minuten voor afloop [van de wedstrijd tussen twee tbrieksteams begonnen de ipporters van het elftal, dat met 20 achter stond, met fctenen te gooien naar de kee- ■per van het 'vijandelijke' elf- tal. De 35-jarige doelman, wie ■men verweet dat hij zijn werk I te goed had gedaan, stierf op het veld. 1 Uit een onderzoek bleek dal I de organisatoren van de wed- strijd verzuimd hadden de po- I litie in te lichten over de. I plaats waar de wedstrijd ge speeld werd. ELS. gebied in Nederland staat nuchter tegenover dit jubileum: 'Het hadden er tweehonderd moeten zijn. De bond heeft in al die jaren veel te weinig met de nationale ploeg gespeeld. Daarom zitten we nog onderaan in Europa.' De status van basketballer is Boot niet aan te zien. Hij is niet •groot, niet opvallend breed, heeft ook geen echt lange armen. Hij is slank, gespierd en loopt wat hoekig. In het veld echter heeft hij een volledige beheersing over zijn spieren, hij loopt nooit teveel, springt niet abnormaal hoog, maar doet steeds de juiste din gen op het juiste moment. Boot be heerst alle technieken, kan veel met een bal doen en heeft een bijna feilloos afstandschot Buiten het veld is hij een wat onrustige beweger. Hii maakt graag plezier. Hij praat makkelijk, zegt over de tijd dat hij voor het eerst bij de nationale ploeg kwam: 'Het was toen wel een rotzooi. Het is onvoorstelbaar maar Nederland was toen zo slecht dat er zelfs van Luxemburg werd verloren. Ik was 17 of 18 en mijn eerste wedstrijd was. dacht ik. tegen Frank rijk. Ik weet in ieder geval wel dat ik niet in het veld kwam. Ter illus tratie hoe slecht er werd gespeeld: ik kwam uit de junioren en werd met een topscorer in de competitie, ik gooide er iedere wedstrijd zo'n punt of 35 in. Er was namelijk geen lengte te bekennen. Met mijn lengte stond ik toen als center opgesteld, onder het bord pakte ik iedereen. Toen kwam ik in een interland tegen België tegen een lange kerel te staan en meteen kwam ik niet meer aan de bak.' INZET Boot kan zich opwinden over het feit dat teamgenoten trainingen verzaken of er met de pet naar gooien. In d« wedstrijd kan hij zich ten overstaan van iedereen daar over uiten. Hij zet een medespeler bewust te kijk, wenst eenzelfde inzet 'Misschien had ik dan een individuele sport moeten kiezen, bijvoorbeeld tennis. Maar in een team sport zit weer de charme van de combinatie. En dat trekt mij erg aan, het vernuft, het eruit-halen-wat-erin- zit.' Jan Janbroers, de vroegere bondscoach, noemt Boot de enige basketballer in Nederland die als een echte professional leeft en werkt. Boot: 'Misschien is dat wel zo. Ik doe veel aan mijn sport. Daarnaast schaak ik graag, ik vind het leuk valletjes voor een ander te zetten. Ook lees ik veel, ben nu bezig met een boek over dieptepsycho logie, ik studeer gewoon weer. Voor een buitenstaander ben ik misschien vervelend in het veld. Ik loop vaak te TON BOOT protesteren, de mensen denken dat lk over het paard getild ben. Het ligt toch anders. Het is gewoon de weten schap van mij dat mijn trainingsar- beid verkeerd vertaald wordt door een scheidsrechterlijke beslissing, daar kom ik dan tegen in opstand GEëVALUEERD Begint dan weer over Janbroers: 'We hebben elkaar op waarde geschat. Toen hij coach van de nationale ploeg was hebben we als mens tegenover mens wel wat moeilijkheden gehad. Ik ben ook uit het team gezet toen- dertijd. Maar ik heb hem goed leren kennen en schat zijn oordeel erg hoog. Zijn kracht is dat hij met het basketbal is mee geëvalueerd zonder dat hij speelde. Hij heeft het allemaal uit boeken gehaald en dat juist omge zet voor zijn spelers. Ik heb dat niet gedaan, ik ben helemaal pragmaat. Alles wat ik zie en dat nieuw is probeer ik ook. Ik dacht dat ik op deze manier helemaal alles heb kun nen volgen. Er is geen techniek die Van onze basketbalmedewerker SOFIA Het Nederlands basketbalteam heeft na 'het 89-69 verlies tegen Bulgarije ook de tweede wedstrijd in het toernooi om de Sofia Cup in de Bul gaarse hoofdstad verloren. De formatie van bondscoach René Mol leed een 59-60 nederlaag. Bij rust was de stand nog gelijk: 26-26. Topscorer in de Ne derlandse ploeg was Kees Akerboom met 14 punten. Ruud Harrewijn scoorde 9 punten. Het duel tegen de Hongaren stond op een bedroevend niveau. De Nederlan ders speelden slecht, ongeconcentreerd en ongecontroleerd. Een illustratie hiervan vormden de laatste dertig seconden van de wedstrijd, toen de Neder landers hun gewonnen positie tegen de in technisch opzicht duidelijk mindere Hongaren verspeelden. In die slotfase raakte Nederland volkomen onnodig een voorsprong van drie punten kwijt. René Mol maakte zich na afloop dan ook nogal boos op zijn team. Mol: 'Er wordt teveel gekaart. De spelers zijn al de hele dag aan het klaverjassen en daar zijn ze 's avonds tijdens de wedstrijd nog met hun gedachten bij.' Nederland speelt vanavond in het acht-landentoemooi tegen Oost-Duitsland. vreemd voor me is. ik zorg gewoon dat ik de eerste in Nederland ben die hem toe kan passen. Als de tijd komt dat ik niet meer speel moet ik het ook uit boeken gaan halen.' NOG VIER JAAR Het woensdag begonnen toernooi in Bulgarije is een voorbereiding voor het Pré Olympisch Toernooi dat in mei in Nederland zal worden gehou den. Boot: "Dit toernooi wordt voor mij zeker geen sluitstuk, ik ga nog zeker vier jaar door. We moeten al leen de finalepoule halen anders zou dat een geweldige teleurstelling zijn.' Boot begon bij DED. Uit die tijd weet hij nog: 'We waren de enige ploeg die man-to-mah speelde, dat was een bijzonderheid. Soms werd er in de wedstrijd een block gezet, uit zo'n situatie scoren lukte één keer per wedstrijd Methodisch basketbal leerde Boot bij Jan Janbroers, die coach van het Nederlands team werd. In die tijd verhuisde Boot van DED naar Wol ves. Hij zegt: 'Bij Wolves speelden we met jonge jongens die allemaal een goede bal konden gooien, het ging daar voor die tijd erg goed. We verloren voor de Europa Cup tegen Spartak Praag thuis met 12 punten, dat was toen een prestatie. En in het Nederlands team ging het ook wat beter. Janbroers deed het erg goed, hij had een moderne aanpak, dat sprak wel aan. We leerden iets en gingen volgens bepaalde patronen spe len. In die tijd zooht ik al creatieve ploegen op, je kunt stellen dat ik altijd in zulke teams heb gespeeld, met dat verschil dat ik vroeger bij voorbeeld niet op een nuttigheidsef fect lette. Balverlies hinderde toen niet. Dat is nu enorm in mijn spel veranderd, ik kijk nu alleen maar naar het rendement. Daarom kan ik ook met plezier naar de Russen zitten kijken'. (ADVERTENTIE) DEN HAAG (ANP) De vier spe lers van DWS, Fiinkevleugel, Jong bloed, Mensink en Dekker, die afgelo pen zondag tijdens de wedstrijd FC Den Haag-DWS van scheidsrechter Vervoort een officiële waarschuwing kregen, zijn door de tuchtcommissie van de KNVB niet gestraft Het ver grijp van de DWS'ers werd afgedaan met een boeking, voor Dekker was het de tweede van dit seizoen. Acht andere spelers werden wel gestraft door de tuchtcommissie van de KNVB. Gerry Ivleton (Ajax), Gerdo Hazelhekke (Wageningen), Gerrit Mintjes (De Graafschap) en Johny Meuser (Rode JC) zijn voor een bin dende wedstrijd geschorst, waarbij Ivleton (zijn onjuiste opmerking tegen de scheidsrechter in de wedstrijd Feyenoord BAjax B was zijn derde boeking wegens 'spelbederf' in dit seizoen) een boete van 150 kreeg en Mintjes ook nog 100 tegen zich hoorde eisen. Hazelhekke, die woens dagavond zijn wedstrijd reeds uitzat tijdens het bekerduel FC Den Haag Wageningen, behoudt zijn voorlopige schorsing van een wedstrijd die hem op 9 december werd opgelegd. Jan Mühren (Volendam). G. Bakkes. B. Poot, (beiden SVV) en Jan Schae- kens (Rode JC) zijn verder allen voor één duel voorwaardelijk geschorst. Mühren, Bakkes, en Schaekens moe ten daarnaast nog een boete van 150,- betalen. Boot een van 100. SALONIKI (ANP) Het Nederlandse volley balteam heeft tijdens het toernooi om het Westeuropese kampioenschap in Griekenland Athene en Saloniki) ook zijn tweede wed strijd gewonnen. Het werd tegen Zwitserland een zege van 3-1 113-15. 15-6. 15-12. 15-7), waardoor de ploeg verzekerd is van een plaats in de halve finales. Uitslagen tweede dag: Nederland-Zwitserland 3-1 113-15. 15-6. 15-12. 15-7), Turkije—Enge land 3-0 (15-5. 15-5. 15-13). Israël—Zweden 3-1 (15-4. 12-15. 15-5. 15-6), Griekenland— Spanje 3-1 (15-8. 5-15. 15-7, 15-9). België— Schotland 3-0 <15-2. 15-4. 15-7), ItaliëGrie kenland (junioren) 3-0 H5-9. 15-7. 15-3). Niet alleen maar veel uren spelen Van onze tafeltennismedewerker PAPENDAL Toen Bert Schoofs (25) enkele jaren ge leden het aanbod van Delta- lloyd aannam om als semi-prof tafeltennisser in dienst te tre den, had hij hoge verwachtin gen van de toekomst. 'Ik staar de me blind op dat idee van semi-prof. Ik heb me niet ge realiseerd dat alleen veel uren spelen niet zaligmakend is. Er komen andere faktoren aan te pas', zegt de voorbeeldige sportman Schoofs op een rus tig momentje tijdens het twee weken durend trainingskamp op het NSF-sportcentrum Pa pendal ter voorbereiding op de Europese titelstrijd, die zater dag in Rotterdam start. Bert Schoofs vervolgt: 'Ik ben be slist beter gworden. Technisch vaardiger en ook vaster. Maar de reden dat ik niet harder vooruit ben gegaan, is naar mijn mening dat ik te lang zonder begeleiding heb getraind. Dat heb ik vooral gemerkt in de paar maanden dat Zoran Gajic bij ons in de vereni ging bezig is geweest. Je kunt nog zoveel verstand hebben van tafel tennis, maar je eigen fouten voor de volle honderd procent analyse ren kan niemand. Dat moet een ander doen.' Vandaar dat Schoofs, nummer twee op de nationale ranglijst, hoopt op een langdurige overeen komst tussen de Joegoslavische trainer Zoran Gajic en Delta-lloyd. 'Maar er is nog niets bekend. Gajic aarzelt nog.' Kloppen de geruchten dat hij nog niet wil tekenen van wege de interne strubbelingen bij Deltalloyd? 'Ja, dat heeft er wel iets mee te maken. Het lijkt me niettemin noodzakelijk dat er in de toekomst een trainer in vaste dienst komt. We zitten nu op Pa pendal bijeen. Het is een ideale situatie. Er worden heel wat uren per dag louter en alleen getafelten nist en over tafeltennis gepraat Maar over een paar weken, na de Europese kampioenschappen, is dat voorbij. Dan ontstaat er een leegte, die de bond in verband met finan-< ciële problemen niet kan opvullen, Via de verenigingen kan dat wel licht wel. Wanneer het mogelijk is om een trainer te krijgen bij Del talloyd voorzie ik een zonnige toe komst. Ook voor mezelf, maar meer nog voor de jongeren.' RENDEMENT De tafeltennisschool van Delta lloyd die twee jaar geleden werd opgericht, begint al enig rende ment op te leveren. 'Er zijn in het afgelopen seizoen in de afdeling Amsterdam vier teams kampioen geworden met louter spelers die via de school zijn opgeleid. Adspi- ranten en pupillen. Het is een succes dat je stimuleert. Een mo tief ook om door te gaan. Primair wil ik nog enkele jaren het spelen op een zo hoog mogelijk niveau blijven stellen. Maar wanneer mijn tijd als topsporter voorbij is, wil ik doorgaan als trainer.' Bert Schoofs al geruime tijd getrouwd en sinds kort vader van een dochter Mascha is een van de weinige topsporters die gewoon geluk hebben gehad. Hij zat drie jaar geleden nog constant tot aan zijn nek in de moeilijkheden, wan neer er een buitenlands toernooi was dat enkele dagen of meer tijd vergde. Het aangeboden contract van Deltalloyd betekende voor hem dan ook een geschenk uit de hemel. 'Ik heb niet meer die pro blemen als het niet doorbetaald krijgen van mijn salaris tijdens een buitenlands toernooi. Als ik een paar weken weg was voor een wereldkampioenschap, gingen mijn financiële verplichtingen gewoon door, terwijl ik geen salaris ont ving. Met te zeggen: ik ben een van de beste tafeltennissers van Neder land. betaalde ik geen rekening. Ik heb er wel eens over gedacht te stoppen. Nu ben ik geestelijk veel meer ontspannen. Of ik mijn top al heb bereikt? Ik geloof het niet. Vooral wanneer er bij de club een vaste trainer komt, zie Ik mezelf nog wel vorderingen maken.' Mede omdat Deltalloyd de drie topspeelsters van Rea heeft aange trokken. is dit laatste een nood zaak. Heeft Bert Schoofs zelf geen interesse om louter en alleen als trainer te gaan optreden? 'Kijk, het is me niet gevraagd. Maar ik geloof niet dat ik het zou doen. Ik ben eerzuchtig, wil zelf nog een tijd als topsporter blijven mee draaien. Dat zou niet meer kunnen als ik trainer werd.' Overigens vindt Bert Schoofs zijn situatie wel voor verbetering vatbaar. 'Mo menteel zit ik 's morgens op kan toor, terwijl ik 's middags en 's avonds niet tafeltennis bezig ben. Dat betekent dat ik soms weken van zo'n 72 uur maak. We probe ren daar nog een oplossing voor te vinden.' AMATEURS Op Papendal zit en zat Bert Schoofs de afgelopen twee weken bijeen met amateurs, die niet ge wend zijn zo verschrikkelijk veel uren te maken. Is hij niet be vreesd voor 'n averechtse uitwer king tijdens de Europese titelstrijd van de komende week? 'Ik ben in het begin ook wel een beetje bang geweest, dat het voor een aantal mensen te zwaar zou zijn. Maar we hebben het met Tigerman doorge praat en toen bleek dat het schema met een zekere soepelheid gehan teerd zou worden. En dat is erg goed uitgepakt. Verschijnselen als tafeltennismoeheid zijn er niet. In tegendeel, iedereen draait erg goed.' De Russische ploeg, die eind vori ge week in Arnhem is neergestre ken, noemt Bert Schoofs een idea le sparring-partner. 'We hebben deze week wedstrijdjes tegen die lui gespeeld en dat is natuurlijk een formidabele training.' De komst van de Sowjetploeg is een 'tegenbezoek' van twee jaar gele den toen het Nederlandse team vóór de Europese 'kampioenschap pen in Moskou met de Russen kon meetrainen. 'In zo'n trainingskamp lijkt het verschil minder. Ze staan natuurlijk een stuk hoger geno teerd dan wij, maar dat is in vriendschappelijke partijtjes echt niet zo te merken. Zij hebben er beslist baat bij tegen ons te oefe nen.' Lacht: 'Ook al omdat ze hier op de tafels spelen, die op het toernooi worden gebruikt. Dat betekent bei slist voordeel.5 Dusan Tigerman, de Joegoslavische NTTB-bondscoach, blijft nog voor drie jaar minstens in Nederland werkzaam. Een van de grote be zwaren, die steeds tegen hem zijn aangevoerd, is zijn gebrekkige coa ching. 'Maar daar is de laatste tijd veel verandering in gekomen,' zegt Schoofs. 'We zijn met Dusco om de tafel gaan zitten en hebben de hele problematiek doorgepraat. De spelers konden zelf zeggen, hoe zij gecoacht wilden worden. Sindsdien heb ik de indruk dat het coachen een stuk beter is geworden.' KANSJE In het teamtoernooi komt Neder land zaterdag uit tegen Frankrijk, dat in Nagoya sensationeel zesde van de wereld werd. De inzet is een plaats in de eerste categorie. Kansloos verlies? 'Nee, we hebben een kansje Jacques Secretin is wel iswaar goed voor drie winstpartij en, maar tegen D'Hondt en We ber zijn er mogelijkheden. Als we alle drie, wie het dan ook mogen zijn, in topvorm verkeren, zie ik een kleine ovenvinning wel zitten. Maar is er één wat minder op dreef, kunnen we het wel verge ten. Overigens geen ramp, want ergens houd je toch al rekening met een nederlaag.' In het persoonlijk toernooi heeft Bert Schoofs verreweg de slechtste loting getroffen. Zijn tegenstander is de sterke Hongaar Gergeley. De mogelijkheid is dus ruimschoots aanwezig, dat hij meteen naar de verliezersronde wordt verwezen. 'Ja, maar met die instelling begin ik natuurlijk niet aan het kampi oenschap. Als we van Frankrijk verliezen, kunnen we hoog eindi gen in de groep daarachter. En Gergeley, ach. ik ben pas uitge schakeld, als hij me heeft versla gen. Ik heb hem dit seizoen één keer ontmoet. Netaan verloren. Maar hij zal dit keer heel wat meer moeite hebben om weer langs Bert Schoofs te komen.' 5KRONA (Reuter) Het Ne- ïdse badmintonteam is in de strijd het Europees kampioenschap in Zweedse Karlskrona goed gestart, eerste wedstrijd in de kwalificatie- Ie leverde tegen Finland een 41 "winning op en ook het tweede tegen Tsjechoslowakije en Trijk werden met 5-0 winnend Nederland, dat door deze ingen als eerste in de poule igde, promoveert naar de A-groep. Verken't dak van de gordtup wereld als de zon er dag en nacht schijnt Verlies uw' gevoel voor tijd en maak kennis met de intense stilte van het hoge noorden in zomertooi. De miljoenen bloemen.de heldere zee en de prikkelende lucht die iedereen aan boord in een feestroes brengt. Amsterdam cruise 481. 16 dagen. Vertrek 24 juni 1972 vanaf 1998,- Twee weken per jaar viert de ,-j natuur aan de Noordkaap feest. Weg sneeuw. Weg koude wind, Ruim baan voor de zon en't zoele zomerweer. Zorg dat u't feest niet mist.Wij cruisen erheen. De negende juli kiest u het ruime sop vanuit Amsterdam. De 21ste bent u terug van een reis, waarnaar u uw leven lang zult terug verlangen. Amsterdam cruise 482. 13 dagen. Vertrek 9 juli 1972 vanaf f 797,- Benfica gemakkelijk in kwartfinales van Portugees bekertoernooi Stuur mij volledig vrijblijvend documentatie over uw cruise naar Spitsbergen en de Noordkaap. NaamStraat Plaats Versturen aan P& O Lines, Postbus 1917, Amsterdam. 72-74 THE British Cruise Line Van onze sportredactie AMSTERDAM Benfica. woensdag avond in Lissabon tegenstander van Ajax in de tweede wedstrijd voor de halve finale van het toernooi om do Europa Cup voor landskampioenen, heeft de kwartfinales van het toernooi om de Portugese beker bereikt. Benfi ca versloeg Marinhense met 51. In dit duel was Eusebio weer eens de grote man van de Benfica-ploeg. Hij scoorde drie doelpunten. De andere twee treffers kwamen op naam van Batista Marinhense komt uit in de Portugese tweede divisie. Celtic eveneens halve finalist in het Europa Cup-toernooi 1, plaatste zich voor de achtste maal in tien jaar voor de eindstrijd van het toernooi om de Schotse beker. In Hampden Park werd Kilmarnock met 31 (treffers van Dixie Deans 2 x en Lou Macari) verslagen. Celtic ontmoet op 6 mei in de finale de winnaar van Glasgow RangersHibernian. Zowel Celtic als Benfica zijn evenals Ajax nog op drie fronten (Europa Cup. nationale com petitie en beker) in de strijd. Benfica en Celtic zijn evenwel al zo goed als zeker van de nationale titel; Ajax is dat nog niet. WEST DUITSLAND In het Westduitse bekertoernooi zorg de FC Köln voor een uaverende ver rassing. Köln, dat aan de returnwed strijd voor de kwartfinale tegen Bayern München met een 3—0 achter stand begon, versloeg de favoriete MUnchenaren met 51 en plaatste zich daarmee bij de laatste vier. Bayern verspeelde door dit verlies d? kans op een drievoudig succes (natio nale titel, Europa Cup 2 en beker). FC Köln was in de eerste helft overi gens nog niet verder gekomen dan 10 (benutte strafschop van Löhr). In de eerste vijf minuten van de tweede helft werd Bayern daarna uit geschakeld. Schwarzenbeck schoot in eigen doel en Rupp en Flohe scoor den, waardoor de score naar 40 werd getild. De tegentreffer van Gerd Müller werd vervolgens door Rupp beantwoord. ENGELAND In de Engelse eerste divisie heeft Manchester City zich via een 13 zege op Manchester United naast Derby County op de eerste plaats genesteld. Beide ploegen hebben 54 punten uit 39 wedstrijden. Op Old Trafford nam de United door een doelpunt van de voor een miljoen gulden van Aberdeen gekochte Martin Buchan na de rust de leiding. Francis Lee scoorde daarna tweemaal voor de City (hij bracht zijn seizoentotaal op 32) en wisselspeler Rodney Marsch zorgde tenslotte voor de 31 eind stand. Stand aan de kop: 1 en 2 Derby County en Manchester City 39-54, 3. Leeds United 38-53, 4. Liverpool 38-52.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 17