Jeugd Vogelenbuurt plan 'boete-bomen' Reorganisatie Lisser reinigingsdienst Boeiende strijd in Katwijk verwacht vanderwiel weeter 't fijnevan N oord veenpolder recreatie Toch schoolfusie in Ter Aar ji 'i «Voorschoten =LSB-kampioen Waarde Mercedes Diesel in'74: f12.000.- Ter Leede moet Huisvuil in plastic zak ken en éénmaal ophalen puntje pakken U.V.V. LISSE BEZORGDE 2368 MAALTIJDEN Portefeuille met f5000 ontvreemd Kerk Nieuwkoop 150 jaar School Fr. Halsstraat Lisse in aug. klaar Hearing over Ons Huis Jubileum N. H. Dofferhof Tuinbouwschool Lisse pastzich aan Begrafenis D. Kruyt OUW/KWARTET VRIJDAG 7 APRIL 1972 g LEIDEN Tijdeus de krokusvakan- ikge! ie van dit jaar daciit een tiental ongeren van 10 tot 16 jaar, wonend urde n de Vogelenbuurt (bij de Annakli- ;k) een originele manier te hebben evonden om zich te vermaken: de enlijgongelui bouwden in de bomen van et Nieuweroordbos een hut, sleepten JX v ierste klasse: In de sïotronde van de ,SB-competitie is Voorschoten I erin jeslaagd via 'een iets te ruime 3% |6'/2 zege op Alphen I koploper Lei derdorp I te passeren. Leiderdorp I (struikelde over LSG HI met 37. (Voorschoten n degradeerde Leithen I Imet 5%V/, naar de tweede klasse. (Behalve Leithen I was Sassenheim I ids gedegradeerd. In verband met ;en mogelijke versterkte degradatie is leen beslissingsmatch tussen Philidor en Alphen I noodzakelijk gewor- n, daar beide clubs gelijk eindig- n. A: De degradatiestrijd tussen Alp ien n en Voorschoten in eindigde in en voorlopige 3]/oi/2 voor de (oorschotenaren. 2 B: Degradant Koudekerk nam met vafeen 82 nederlaag tegen Noordwijk 1 afscheid van de tweede klasse. De tweede degradant is Rijnsburg, welke s ^Philidor V op 43 hield. Voorhout I en Leithen n deelden de puntjes (55). 3A: De arbiters vonnisten: emj Noordwijk IIRevanche 55. 3B: Kampioen Leiderdorp n ging er nog eens voor zitten. Noordwijk III "H werd met een maximale score van 100 weggevaagd. Philidor VII greep via een 82 triomf op Leimuiden I de tweede plaats. LSG VI won met 15>/èIZ2 het prestige duel om de derde plaats van Boskoop II. Roelofa- rendsveen gaf Sassenheim m met 2— j 18 een bittere pil te slikken. Ha daar bedden naar toe en wilden een nachtfeestje op touw gaan zetten. De voorpret stond niet in verhouding tot de kater. De politie kwam er aan te pas en de Leidse plantsoenendienst presenteerde de rekening: 20.000, schade aan het geboomte. Dat hadden die kinderen natuurlijk niet zo bedoeld en hun ouders waren er ook verre van gelukkig mee maar alle berouw en spijt waren niet in staat de rekening van twintigduizend gulden ongedaan te maken. Toch .is dat tenslotte gelukt Vóórdat het zóver was, waren vele besprekingen gehouden, waaraan on der anderen wethouder Ivret, de poli tie en een maatschappelijk werker deelnamen en niet te vergeten: me vrouw De Vink en mevrouw Van der Steen uit de Leeuwerikstraat. Dit tweetal had al eerder van zich doen spreken door een actie op touw te zetten, die tot resultaat had, dat het grote, nieuwe hek rondom het terrein van het verpleegstershuis Nieuwer- oord, langs de Blauwe Vogelweg wat naai* achteren werd gezet zodat ruim te ontstond voor een trottoir. De actie hield daarmee nog niet op. Er moest ook wat speelgelegenheid LEIDEN Een 30-jarige bewoner aan de Van der Hoevenstraat hoorde toen hij 's nachts naar de wc moest, dat er aan de achterdeur gerommeld werd. Hij pakte een eind hout en ging uit op verkenning. Toen hij bij de deur kwam ontdekte hij een inbre ker. Twee slagen in de nek waren voldoende om de vreemdeling op de vlucht te jagen. (ADVERTENTIE) Stel, dat de teller van een nu nog nieuwe Mercedes Diesel over twee jaar op 80.000 km staat. Naar schatting is z'n inrnilwaarde dan ca. 11 a 12.000 gulden. U hoort het goed: elf a twaalfduizend galden. Dat is een verhaal zoals geen enkele andere diesel na kan vertellen. Maar ja, geen enkele andere diesel is dan ook als deze. 't Is allereerst een Mercedes. Met dezelfde vering, wegligging, schijfremmen, carrosserie en veiligheid als benzinebroers 200 en 220. Goed, de motor is anders. Een diesel, maar dan een fluisterdiesel, waar alleen Mercedes - dank zij 35 jaar dieselervaring - het geheim van kent. Als het waar is dat - zoals men zegt - dit het jaar van De Economie wordt, dan wordt het ook het jaar van Mercedes Diesel Ga maar na, brandstofkosten:nèt even 2* cent de kilometer. Uitvoering: helemaal Mercedes. Inruilwaarde - goed onderhou den en schadevrij, dat spreekt vanzelf - ais boven. (Elke bonafide handelaar in tweedehands auto's zal uditbeves- tigen). Wanneer mogen we u voor een proefrit noteren? Rijdend Nederland berekende in z'n roadtest d.o. 4 december 1971 de brandstofkosten zelfs op 1,7 cent! Mercedes-Benz Diesels omwille van comfortabele veiligheid N.V. L.I.A.M., Leiden, Vondellaan 45, tel. 01710 - 4 45 45 ROOYAKKERS AUTOMOBIELBEDRIJF N.V., Oegstgeest, Leidsestraatweg 1, tel. 01710 - 5 26 43 4 AUTOMOBIELBEDRIJF DO. VAN NIELEN, Sub-dealer van Rooyakkers N.V., Oegstgeest, Alphen a.d. Rijn, Wilhelminalaan 13-17, tel. 01720-69 41 28 84 "ercedes-Benz ehowroom Utrecht. Niet a(t» typen en varianten oft bet Mercedas-Benz programma 1 ®?P bezo®k 880 de nieuwe, centrale showroom in Utrecht hebt u echter volop gelegenheid om enJ5 "ürer!i 2 v®r0el,j£en- U de showroom aan de Reactorweg 25, lange do autoweg Utrecht- Amsterdam, afslag lage Weide. U bent van harte welkom maandag t/m vrijdag van 9-17 uur, zaterdag van KM7 uur. komen voor de jeugd van de buurt van de hier gelegen Mytylschool, von den de 'buurtbewoners. De tijdens de krokusvakantie in het bos aangerichte vernielingen dreigden een lelijke streep door de rekening te halen. De buurtbewoners wilden niet alleen de betrokken kinderen verantwoordelijk stellen. Men zag hier een stukje ge meenschappelijke schuld; tenslotte 'heeft de jeugd ook recht op speel ruimte, zei men. Na veel praten, kwam men tot deze oplossing: de betrokken kinderen zou den geen bekeuring krijgen en niet aansprakelijk worden gesteld voor de enorme schade. Daartegenover stelden de buurtbewoners zich garant voor het metterdaad weer op orde 'brengen van het bos, uiteraard met medewer king van de jeugd. En zo kreeg deze weck het bos een intensieve opknap- en schoonmaak beurt met als klap op de vuurpijl het planten van 250 jonge eikebomen. Dit alles onder toezicht van onder anderen enige heren van de Plantsoe nendienst en wijkagent Van 't Veer. Achttien kinderen werkten mee aan deze actie en uiteraard ook de ge noemde actieleidsters. SASSENHEIM Nu de vorm van Ter Leede de laatste weken weinig te wensen meer overlaat, moet ook de ontmoeting tegen Spakenburg geen al te groot struikelblok vormen. De Sas- senheimers moeten het echter voorlo pig doen zonder keeper Wim van Harskamp, die afgelopen zaterdag bij een verkeersongeval een hoofdwond opliep. Hij zou in eerste instantie worden vervangen door junior-goalie Ad van der Niet, maar deze brak j.l. maandag zijn been, waardoor Otto Seegers onder de lat staat. Omdat Nico van der Fange weer helemaal in naar de reservebank om eventueel in de running is, verhuist Piet Knetsch de loop van de tweede helft nog m het veld te komen. Inmiddels is Ter Leede nog steeds in onderhandeling met opvolgers voor trainer Tjerk Hoogeveen. Volgende week wordt een beslissing verwacht. Voor het duel tegen Spakenburg, dat wordt geleid door arbiter Van der Burg, verschijnt Ter Leede met de volgende opstelling in het veld: d: Seegers, a: Van der Zwart, Ligtenberg, De Bruin en Zand bergen, m: Van Ginhoven, Van der Fange en Barten, v: Boot, Vreugden- hil en Sluymer. Oud-Leiden oefent druk uit op het gemeentebestuur LEIDEN De vereniging Oud-Lei den is van oordeel, dat spoed moet worden betracht met het plan tot herstel van de omgeving van de La tijnse school (Gerecht). Vanuit de ledenvergadering van deze vereniging werd gevraagd, aandrang uit te oefe nen op het gemeentebestuur ten aan zien van het plan van de stichting Stadsherstel. Een Leidenaar heeft Oud-Leiden een legaat van 39.000,geschonken, dit bedrag schonk hij ook aan de Stich ting Leidse hofjes. HOOG EN LAAG WATER KATWYK KATWYK AAN ZEE Zaterdag 8 april: hooig water 9.59 en 22.52 uur, laag water 5.08 en 18.07 uur. LISSE De voortdurende stijging van de kosten van de gemeentelijke openbare diensten, waaronder de rei nigingsdienst, noopt tot het treffen van maatregelen. In het verleden is in de raad reeds uitvoerig gediscussieerd over de voor- en nadelen van het gebruik van plas tic zakken. Sinds 1968 heeft de toepassing van de plastic zak een snelle ontwikkeling doorgemaakt. Het nadeel van vervui ling van de straat door het gebruik van plastic zakken van een verkeerde kwaliteit (open scheuren) is veel min der geworden, evenals de kans op ongevallen voor het personeel door scherpe voorwerpen, die uit de zak naar buiten steken. B. en W. overwegen, gezien de kosten van de reinigingsdienst, over te gaan op het éénmaal ophalen per week. Het gebruik van plastic zakken zal dan toenemen. P en W. achten dat niet bezwaarlijk, maar merken op, dat zij de plastic zak niet verplicht willen stellen, gezien het feit, dat nog circa 80 pet van hethuisvuil in deze ge meente in emmers wordt aangeboden. Bij het éénmaal ophalen per week zullen de plastic zakken enkele dagen moeten worden bewaard. Bij gebruik van goede kwaliteit en mits goed dicht gebonden, kunnen de zakken zonder bezwaar 3 4 4 dagen worden bewaard, zodat alleen déér waar ge brek aan opslagruimte is, éénmaal ophalen per week bezwaarlijk kan zijn. Dit zou bij portiek- en galerijwo ningen het geval kunnen zijn. Ander zijds is de opstelruimte nauwelijks groter dan die voor 2 stalen emmers. Het aantal zakken zal (door de grote re inhoud) ook geringer zijn dan het aantal emmers. Hoewel is gebleken, dat men elders voor flats e.d. geen uitzondering maakt, willen B. en W. zeker als overgangsmaatregel en voor het op doen van ervaring voor de flats een uitzondering maken en daar nog 2x per week het huisvuil afhalen. De reinigingsdienst is nu reeds volle dig belast. Wanneer dan bedacht wordt dat dn het noordelijk deel van de Poelpolder buiten de 80 woningen die reeds gereed zijn, nog 320 wonin gen in aanbouw zijn of spoedig in aanbouw worden genomen, dan con stateert men een toeneming van het aantal woningen met 8 a 10 pet, te vens rekening houdend met de a.s. bouw der bejaardenwoningen in plan west. Er worden geen emmers meer ver strekt. De particuliere handel koopt de zakken in en distribueert deze. mits een goed kwaliteitsprodukt wordt aangeboden. Subsidie aan de Stichting Sport en Recreatie Gehandicapten Bollenstreek. Subsidie aan de Unie van Vrouwelij ke Vrijwilligers, afd. Lisse. Garantie geldlening 'Stichting Huisvesting Be jaarden Lisse' en 'Stichting Dienstver lening Bejaarden Lisse'. Krediet door stromingsuitkeringen. NLC KATWIJK Een boeiende strijd mag worden venvacht in Katwijk tussen Quick Boys en Noordwijk. De beide streekrivalen zijn ook morgen goed voor zo'n vier a vijfduizend kijkers. Zowel Quick Boys als Noordwijk zijn dit seizoen iets te licht bevonden voor de top-drie in 1B. Op 28 augustus trok Noordwijk met 1—0 aan het langste eind, omdat Floor Schaap blunderde. Ook dit keer zal er weinig krachtsverschil zijn. De Katwijkers hebben de beschikking over een bijzonder gevaarlijk aanvalstrio, waarin vooral Jantje van der Plas steeds beter gaat draaien. Tegenstander Noordwijk is gevreesd om zijn hechte verdedigingsblok Het al dan met meespelen van Anton Marijt zal belangrijk worden. Trainer Van der Horst kon nog geen zinnig woord over de opstelling zeggen. 'Ik heb de be schikking over genoeg spelers.' verklaarde hij, 'het hangt helemaal af of Ge rard Duindam en Anton Marijt kunnen meedoen.' De Quick Boys-opstelling is- d: Van Duyvenbode; a: Remmelzwaal, Den Hollander. Haasnoot en Verdoes; m: Barnhoorn, Verhel en Klinkenberg; v: W. van der Plas, Pluimgraaff en J. van der Plas. Het elftal van Noordwijk wordt uit de volgende spelers samengesteld: Smit Westgeest, Marijt, C. Spaanderman, Van Resteren, Van der Luyt, Duindam! Vieveen, Vermin, Plaatzer, Bröring, A. Spaanderman en Van der Niet. Het duel op Nieuw Zuid staat onder leiding van arbiter Jongman uit Zwolle. NIEUWE WETERING Nadat men vanwege het gemeentebestuur van Al kemade reeds in diverse delen van de gemeente de bewoners gelegenheid had gegeven tot inspraak in bestem mingsplannen, waren als laatsten de inwoners van Nieuwe Wetering aan de beurt om kennis te nemen van dit plan. iDt omvat de tussen rijksweg 4 en de Achterweg/Noordveenweg gele gen gronden, alsmede de bebouwde percelen, gelegen ten Westen van de Noordveenweg, en het perceel waarop de woningen Achterweg 7 en 7a zijn gebouwd. Het provinciaal bestuur wil hier van uit Noord-Holland een weg projecte ren met aansluitingen op rijksweg 4a ter hoogte van de gemeente Alkema de. De gemeente is hier echter niet gelukkig mee, aldus wethouder Wage naar. Van provincie-zijde bestaan Nieuwe NZH-lijn in V oorschoten VOORSCHOTEN Met ingang van 30 april verlegt de NZH lijn 46 daar voor in de plaats komt een nieuwe lijn, lijn 49. waarlangs verscheidene abri's worden geplaatst. De kosten hiervan bedragen 42.280,waarvan de Gemeente er 24.000 zal betalen. De gemeente doet een dringend beroep op de bevolking om de abri's heel te houden. VOORSCHOTEN In het Cultureel Centrum wordt de lentebeurs gehou den. Wethouder dr. P. S. Pels ver richtte de opening. De voorzitter van de Algemene Winkeliersvereniging, de heer D. Planje, vond het van goed koopmanschap getuigen dat de onder nemers zich willen presenteren. Op de beurs zal een aantal burgers worden ondervraagd over hun mening ten aanzien van de plaatselijke win kels. Later zal dit onderzoek worden voortgezet in diverse woonwijken en tijdens een aantal vrijdagen en zater dagen in het centrum. De heer A. Eveleens. voorzitter van de Stichting Recreatiebad, deelde mee dat de bouw van een eigen zwembad nabij is. De burgerzinaktie heeft ruim 45.000 opgeleverd. LEIDEN Een 35-jarige Leidenaar ontdekte, toen hij terugkwam van een zakenreis naar Spanje, dat zijn porte feuille, met een inhoud van 5000 gulden, van de tafel in zijn kamer aan de Haagweg was ontvreemd. Er zijn geen sporen van braak gevonden. NIEUWKOOP In de Remonstrant se gemeente wordt zondag in de dienst het feit herdacht, dat het kerk gebouw 150 jaar geleden werd ge- bouwd. De eerste paal werd op 1 april 1822 geslagen en ln datzelfde jaar werd de kerk nog in gebruik geomen. De herdenkingsdienst zal worden ge leid door ds. G. Bloemendaal, thans te Delft, die een viertal jaren predikant van de Nieuwkoopse gemeente is ge weest. KATWIJK AAN DEN RIJN Groenteveiling 5 april. Waspeen 1, 530730, A 2. 260640. B 1. 620—930. C 1, 600—670, C 2. 190—630. Selderij 29. Prei 30. Uien 120. Witlof 1. 77. witlof 2. 3953. Aanvoer waspeen 345.000 kilogram. plannen voor recreatie, dit als verlen ging van het recreatiegebied Kaag. Dit werd meegedeeld toen geïnfor meerd werd naar de bestemming van de Noordveenpolder LISSE In 1970 is opgericht de afdeling Lisse van de Unie van Vrou welijke Vrijwilligers. Deze afdeling heeft zich o.a. ten doel gesteld het verstrekken van maaltijden aan hulp behoevende bejaarden, voor wie nog geen plaats is in een bejaardentehuis. De maaltijden kosten 2,75 per per soon en per keer en worden gratis thuisbezorgd. Dat deze aktiviteit in een zekere be hoefte voorziet, blijkt uit het feit, dat in 1971 2368 maaltijden zijn bezorgd. Thans worden bij plm. 8 ouden van dagen en in incidentele gevallen bij zieken naar schatting 3000 maaltijden per jaar bezorgd. In de -wintermaan den is het aantal bejaarden, dat voor een maaltijd in aanmerking komt, groter. Teneinde ervan verzeker De distributie der maaltijden wordt, evenals het koken, geheel belangeloos verzorgd door de leden van de Unie. Dit schept echter nog wel eens pro blemen. met name in de schoolvakan tiemaanden. Teneinde ervan verzekerd te zijn, dat de distributie te allen tijde en zo stipt mogelijk doorgang ban vinden, hetgeen voor deze vorm van dienst verlening van groot belang is. wil het bestuur van de vereniging over gaan lot aanstelling van enkele 'vaste' be- zor gers. die tegen vergoeding voor een regelmatige bezorging dienen in te staan. Men heeft een tweetal personen be reid gevonden, die tegen betaling, berekend per gereden kilometer, de distributie op zich willen nemen. Dit houdt in het dagelijks (ook in de weekends) afhalen van de pannen bij degene, die de maaltijden heeft be- TER AAR Na alle verwikkelingen de laatste jaren tussen de twee Chris telijke scholen, ziet het er nu naar uit dat toch overeenstemming zal wor den bereikt. De gezamenlijke besturen van de school voor christelijk volk sonderwijs en van de christelijk nati onale school hebben een vergadering uitgeschreven p dinsdag 11- april, waar een voorstel aan de orde komt om te komen tot oprichting van een schoolvereniging voor protestants- christelijk onderwijs. Voor deze vere niging zijn statuten en een huishu- delijk reglement ontworpen, die op deze avond eveneens aan de orde komen. Wanneer e aanwezigen dit aanvaarden zal op deze vergadering tevens eeh bestuur worden gekozen. Een van de struikelblokken, waarop een vorige maal de samensmelting LISSE In 1971 is besloten aan het bestuur van de stichting voor prot.- chr.onderwijs (vereniging voor prot. chr. kleuter- en basisonderwijs) medewerking te verlenen voor de bouw van een kleuterschool met 3 werklokalen en 1 speellokaal. Inmiddels is met de bouw van de school aan de Frans Halsstraat begon nen en het laat zich aanzien, dat het gebouw per 1 augustus a.s. gereed zal zijn. De protchr.kleuterschool is gehuis vest in de 3 lokalen van de houten noodkleuterschool (Jarinoschool) aan de Ooievaarstraat. Deze lokalen ko men per 1 augustus 1972 vrij. Het aantal kleuters in de Poelpolder, waarvoor protchr.kleuteronderwijs wordt verlangd, beweegt zich in stij gende lijn. De school wordt door 112 kleuters (maximaal toegestaan) be zocht. Op dit moment zijn er 54 aanmeldingen. Daarnaast zullen er 44 kleuters, die de school nu bezoeken, overgaan naar het basisonderwijs. In verband hiermede heeft het be stuur verzocht om medewerking voor het ter beschikking stellen van een vierde lokaal. Het bestuur tekent aan, dat het vermoedelijk om een tijdelij ke maatregel gaat. Het verwacht, dat in de toekomst het aantal kleuters voor de protchr.kleuterschool weer zal teruglopen en dat dan met 3 lokalen zal kunnen worden volstaan. Gelet op de huidige toeneming van het aantal kleuters stellen B.enW. voor de medewerking te verlenen in de vorm van het beschikbaar stellen van één lokaal van de Jarinoschool. ZOETERWOUDE Vanavond om 8 uur wordt in het gebouw Ons Huis een hearing gehouden over de toe komst van dit centrum. De jeugdraad van de Hervormde gemeente heeft wat financiële zorgen gekregen door dat de openbare kleuterschool, die Ons Huis gedeeltelijk huurde, binnen kort naar de nieuwe openbare school aan de Westeindseweg wordt overge bracht. Het is de bedoe-ling van de hearing de exploitatiemogelijkheden na te gaan. afstuitte, namelijk de verdeelsleutel voor het bestuur wat de kerkelijke gezindheid betreft, schijnt nu wat soepeler geregeld te kunnen worden. Het bewuste artikel zeven heeft nu een wat andere inhoud. Wanneer ge sproken wordt van het samenstellen van het bestuur zoveel mogelijk naar de kerkelijke gezindte van de leden, deze verhouding zal woren vastge- stel vanuit het ledenregister. reid (voor dieetniaaltijden is dit Rust oord), liet bezorgen op de verschil lende adressen in de gehele gemeente en het later weer ophalen van de lege pannen. Omdat het de vereniging nagenoeg volledig aan inkomsten ontbreekt, zij verstrekt de maaltijden tegen de kostende prijs verzoekt men de gemeente de bezorgingskosten volle dig te subsidiëren. B. en W. zijn van mening, dat subsidiëring van deze vorm van dienstverlening alleszins re delijk is, doch dat het daarnaast bil lijk is, dat ook de vergoeding voor de verstrekte maaltijden zodanig wordt opgetrokken, dat daaruit een deel der bezorgingskosten kunnen worden be streden. Als landelijk gemiddelde er- varingsprijs voor maaltijdenverstrek- king wordt een bedrag van ƒ3,50 per maaltijd genoemd, zodat optrekking der hier geldende prijs van 2,75 de gemeente niet onredelijk voorkomt. B. en W. stellen voor het gemeentelijk subsidie te bepalen op 0,25 per ver strekte maaltijd. SASSENHEIM De heer N. H. Dof ferhof, alhier, ambtenaar bij de Plan- tenziektekundige Dienst, rayon Noord- wijkerhout, viert zaterdag 15 april zijn zilveren jubileum. Er heeft zich een comité van bloembollenexporteurs gevormd dat de heer Dofferhof, die jarenlang bij de P.D. in Noordwijker- hout dienst deed, een receptie zal aanbieden. Deze receptie zal worden gehouden in 'de Witte Raaf' te Noord- wijkerhout zaterdagmiddag 15 april 's middags van 3 tot 5 uur. LEIDEN Uit een pakhuis aan het Waardkerkplein is 250 kilogram zink ter waaTde van 200 gulden gesto len. Afscheid burgemeester Warmond op 14 april Warmond in de gelegenheid worden om half acht zal de burgerij van Warmond in de kelegenheid worden gesteld afscheid te nemen van burge meester en mevrouw Langemeijer, die naar Wateringen vertrekken. De bij eenkomst heeft plaats in het Tref punt. LISSE In vele opzichten is er beweging en verandering in het bloembollenvak te constateren. Het zijn de beleidsvraagstukken waarvoor vak en overheid staan, de aanpassing aan internationael ontwikkelingen, de vraag naar gunstiger verhoudingen en uitbuiting van de mogelijkheden bij de afzet, de optimale inhoud van het onderzoek en de benutting van onder zoekresultaten. Maar vooral ook is duidelijk, dat de bedrijfsstructurele verhoudingen in kwekerij en handel sterk in beweging zijn. In dit verband kan volstaan worden met het noemen van ver schijnselen als bedrijfsvergroting, sa menwerking, fusies, de integratie van bloembollen- en bloemproduktie en de forse ontwikkeling van de bloemen teelt in het gebied. Al deze ontwikkelingen stellen hoge eisen aan degenen, die de verantwoor delijkheid hebben of zullen krijgen voor de gedachtenvorming. de bege leiding en de uitvoering van de ver anderingen in de bedrijfstak en de bedrijven. De opleiding, de scholing, de vorming van degenen die deze verantwoorde lijkheden mede zullen moeten dragen is voor een belangrijk deel de taak van de middelbare tuinbouwschool in Lisse. Het is daarom logisch, dat de inrichting en het programma van de school voortdurend kritisch getoetst KATWIJK Gistermiddag is de heer D. Kruyt begraven. Vooraf werd in het kerkelijk centrum aan de Voor straat een rouwdienst gehouden, waar in ds. A. Vink voorging. Zowel voor de dienst als voor de begrafenis be stond grote belangstelling. Op de be graafplaats sprak ds. W. A. B. Hagen uit Zwolle, die een vriend van de heer Kruyt was, nog een kort woord. NPB-koor 85 jaar ALPHEN Het koor van de Ned. Prot. Bond alhier bestaat 85 jaar. Op 18 april zal een jubileumudtvoering worden gegeven in de kerk aan de Oudshoornseweg. Het gemengde koor en het jeugdkoor zullen het program ma verzorgen. Een zangeres zal mede werking verlenen. Op 27 april is er nog een feestavond in het gebouw nabij. worden aan de eisen die door de gewijzigde omstandigheden gestelt worden. De bezinning op dit probleem heeft geleid tot de uitwerking van een aantal plannen voor aanpassing van het schoolprogramma aan de eisen die aan het toekomstige kader in het vak gesteld moeten worden. Deze plannen komen in grote lijnen neer op: 1. de invoering van het vak bloemen teelt aan de school; 2 een vervolgcur sus van een jaar voor 'marketing en management'; 3 een aangepaste oplei ding voor bloembollen- en bloemen teelt en -handel voor jongenlui met diploma havo of hbs. (ADVERTENTIE) Elk detail fs belangrijk. Van der Wiel weet dat gekleur de glazen een van de vele details zijn die uitmaken of een bril u wei of niet staat Een kwestie van weten waarom en een goede smaak. van der Wiel. idvtaour In n Nieuwe Rijn 62, Leiden, tel. 01710-24106

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3