Proe,,,maat ctSOi. WS-4» Koninkrijkscommissie verdeeld, maar Isa tilt er niet te zwaar aan Skol spreekt uw taal. De rotsen van Zervos Duits jachtje bij Vlieland vastgelopen Humorprijzen uitgereikt Minderheid tegen 10 jaar leerplicht Café uitgebrand Kunstgebitten TROUW/KWARTET DESTC:D \G 4 APRIL 1972 BIXXEXLAXD/R ADIO-TV MARY PERKINS ex i£> b€xi i.euk HÉ6L LGUK I R&TAURAKST 7 rgstauxan ry pp aai oh MOMMA ...OM Mt ...EN OW TE Y NOÜY ///oTTtfc TEZ666EN BEOANKENVOOHVMSeNOfHIj/ NEEM iSz.rricl iv/MKI HOEVEEt H/J MIJN Z0R6EN VflMAl/OWD DETELE- I HOUDT I 8E' ww ®MENV rooN WN v SS; nouDi,.. STEED... V ^N| v y TJSS^J VLIELAND De reddingboot Joan Hodshon van Vlieland zal vandaag proberen een zondagmiddag op een zandplaat bij het eiland vastgelopen Duits jachtje vlot te trekken. Zondag avond al hadden de redders de vier opvarenden twee mannen en twee vrouwen van boord gehaald. Direct nadat het jacht in moeilijk heden was geraakt, had het vuurpijlen afgeschoten. De vuurtorenwachter be antwoordde de noodsignalen en waar schuwde direct de reddingboot. Deze kon daarna de bemanning van boord halen. Door de lage waterstand slaag de men er echter niet in het scheepje vlot te trekken. Van een verslaggever ZANDVOORT In Zandvoort heeft het 1-april-genootschap voor de tiende maal een aantal zogenaamde bronzen ere-loeressen uitgereikt. De persoon lijke humorprijs werd in sociëteit 'Dnijsterghast' uitgereikt aan Sylvain Poons voor zijn creatie van Abraham Mossel in 'De kleine waarheid'. De Loeres voor humor-in-daad was voor het NOS-journaal voor de uitzending 'zwartkijkers' op 29 maart van het vo rige jaar. De ere-prijs humor in beeld werd toegewezen aan het VARA-team, 'Hadimassa', terwijl de prijs voor hu mor in reclame ging naar het reclame filmpje 'Kingcom 1971'. (ADVERTENTIE) INDE GOUDE GAPER door W. G. VAN DE HULST: plaatjes van W. G. VAN DE HULST Jr. 93. Dinge heeft 'em gepoetst, dat vond hij 't veiligst. Die hoge sinjeur was vast de baas van 't nukkige beest, en nou tegen hem te zeggen: "t Is mijn aap!' was veel te gevaarlijk. En tegen de jongens had-ie gezegd: 'Wat je krijgt voor 't vasthouden van het paard, delen we samen hoor. Dat is eerlijk. Denk daar aan. Ik kom je nog wel tegen vandaag.' Hij was in marktgewoel verdwenen. Zo was 't geschied. Toen de sinjeur eindelijk de Goude Gaper weer uit stapte, het aapje verborgen onder z'n mantel, had hij hun een geldstuk toegeduwd en was vlug te paard ge stegen en weggereden O, ja ze hadden nog eens goed naar z'n grote handen gekeken. Hij was 't zeker. Hij was de koetsier van toen. Raar was dat! Nou ja, die dikke doctoors van toen hadden hun een geldstuk beloofd en 't niet gegeven. Hij had niets beloofd en 't tóch gegeven. En eerlijk is eerlijk ze zouden 't met Dinge delen'Kom maar,' zei Bas, 'we gaan wat lekkers kopen en dan wisselen we 't geld.' KARELTJE KNETTER EN DE BLAUWGERUITE KIEL 12-115. Van alle kanten schoten nu ontdane en nieuwsgierige reizigers toe en met vereende krachten hielpen zij de verfomfaaide Dieks Drabbelkoek van de buffer af. 'Hèhèzuchtte de toegetakelde speurder opgelucht, toen hij weer vaste bodem onder zijn plat voeten voelde. 'Hèhè. da's goed afgelo pen Juist op dat moment kwam de perronchef met zijn mooie rode pet aangerend en hij bekeek de deerlijk gekreukelde reiziger bestraf fend. 'Dat U zich niet schaamt op Uw leeftijd!' zei hij. 'Zonder kaarten rei zen en dan voor op de buffer zitten. Dat kan toch nóóit goed aflopen!' 'Die man reed niet zonder kaartje,' sprak toen de machinist, die uit ziin loco motief was geklommen en zien veilig achter de chef had opgesteld. 'Die man reed met zijn automobiel stijl dwars door het rode knipperlicht van de overweg heen. Nou en toen bot sten we natuurlijk stijl dwars tegen elkaar op. Hij mag nog blij zijn, dat- ie op de buffer en niet stijl dwars onder de wielen terecht is gekomen.' 'Dan heeft U een ernstige verkeers overtreding begaan en de veiligheid van het spoorwegbedrijf in groot ge vaar gebracht!' hernam de chef streng. 'Ik voel mij verplicht daarvan een verbaaltje op te maken. Uw naam?' Dat werd Dieks toch wer kelijk een beetje te gortig. Hij was zelf van de politie en daar durfde iemand hem naar zijn naam te vra gen. Dreigend zwaaide hij met zijn vuist en hij riep uit: 'Ik ben de beroemde speurder Dieks Drabbel- koek! Ik was op weg met twee zware gevallen naar de staatsgevangenis in Gravendrecht. Maar nu schijnt er op de een of andere ongewone wijze een defect aan de boevenwagen te zijn ontstaan!' 'En waar zijn die twee zware gevallen dan?' wilde de chef weten. Die zullen nog wel in de resten van de auto liggen,' knarse tandde Dieks. Maar de argeloze kerel had het helemaal mis. Nosco en As- mar hadden namelijk van de heersen de verwarring gebruik gemaakt, om uit de versplinterde overblijfselen van de boevenauto te ontvluchten. Ze wa ren om de stilstaande trein heen gelopen en ze verdwenen nu listig in het allerlaatste deurtje van de aller laatste wagen. Dat was toevallig de bagagewagen Verscheidenheid Televisie en radio bodeii een zo grote verscheidenheid aan paasprogramma's dat er naar ieders aard wel iets te vin den was. Echter, indringender dan in tal van preken en zangdiensten werd de 'toepassing' van het paasgebeuren navoelbaar in het gesprek van Henk Mochel met de 43-jarige arts die wist dat hij niet lang meer te leven had. Wanneer je, zoals deze vrijwel geheel verlamde zieke, het stadium van de diepste radeloosheid te boven komt en je je in volle realiteit op het onher roepelijk afscheid voorbereidt, gelo vend in een voortbestaan en ongedul dig uitziend naar een nieuwe wereld, is er dan al niet een wonder gebeurd? Zeer beknopt moeten we nu door drie dagen tv-kijken heen. Het zijn beslist niet allemaal hoogtepunten, waarmee de Mounties, Bambergen en Van Voo- ren een kans wagen in Montreux. Som mige nummers hebben hèt effect van de actualiteit verloren (de gelanceerde telefooncelandere zijn misplaatst ('Jesii Christo' van Lenny Kuhr is geen variété). Op het bijbelboek Job hebben al heel wat bewerkers hun tanden stukgebeten KRO-RKK presenteerde de jongste mislukking. Je moet weinig benul heb ben van de dramatische kracht van de tekst, als je daaromheen zoveel modi euze poespas gaat bouwen dat het niet meer om aan te zien is. Een interessante Panoramiek over hart- en vaatziekten leerde, dat we zo veel mogelijk spanningen dienen te vermijden en wijzere mensen moeten zien te worden. Begin er maar aan in deze tijd. Uit de Hilversumse Sint Vi- tuskerk zou een uitbundige paasviering komen, maar dat. viel tegen. In de plichtmatige 'blijheid' tintelde nog het meest de zang van The Rivals. Aan het hoofdorgel, waar ook grote dingen zou den gebeuren, ging Louis van Dijk on geïnteresseerd de mist in. De KRO zal maandagavond vele lief hebbers een genoegen hebben gedaan met de uitzending van 'Die Zauber- flöte'. We heiwen Mozarts laatste ope ra gevolgd tot aan'het beroemde duet 'Bei Mannern welche Liebe fühlen', icat betekent dat we Christina Deute- kom slechts één keer konden beluiste ren en wel in haar moeilijke recita tief en aria uit de eerste acte. Artistiek hoogtepunt in het lichte genre vonden we het optreden van Charles Aznavour, die we*fr vibrerend uiting gaf aan het moderne levensgevoel T.H. door Colin Forbes Prentice schreeuwde zijn dolzinnige waarschuwing toen de lawine de bo venkant van de rotswand bereikte de voorste skiër, die nog niet door de lawine was overspoeld, was blijven staan, had het geweer van zijn rug ge haakt en legde aan op het dak van de toren. Macomber wiens ogen gevestigd waren op de top van de rots, hoorde de schreeuw te laat. Hij voelde hoe de kogel in zijn lichaam sloeg en viel be wusteloos op de stenen. De kalender aan de muur wees maan dag 14 april aan. Het venster omlijst te een rij Atheense daken. De voeten, die de dekens omhoogduwden aan het einde van het hospitaalbed. deden vermoeden dat de accommodatie te gering was of de patiënt te lang. 'We zullen voor een groter bed zor gen in Alexandrië', zei Prentice ge ruststellend, terwijl hij ging zitten. 'In Egypte zou het eigenlijk moeten kloppen de dragomans zijn daar bijna even groot als u. Tussen haakjes, ze vliegen u spoedig er heen'. 'Als mijn schouder gerepareerd is moet u me eraan herinneren, dat ik u voor die opmerking op uw gezicht timmer', gromde Macomber. 'Wat is er gebeurd nadat de torpedobootjager me heeft weggebracht?' "Ze hebben u dat pad langs de klippen afgedragen op een brancard', zei Prentice peinzend. 'Jammer dat u niet bij kennis was die afdaling moet schitterend zijn geweest 'Ik vroeg wat er was gebeurd!' 'Kalm aan maar. De Australiërs en de Nieuw-Zeelanders kwamen als duivels langs dat pad omhoog. Ze bezetten het klooster, terwijl een tweede groep gedemonteerde vijfentwintigponders naar boven sleepte. Ze hielden de plek bezet, terwijl onze kameraden zich terugtrokken over de kustweg. Onze mensen hier vermoedden, dat er iets mis was op Zervos toen de Hydra de lucht invloogHij zweeg. 'U hebt toch gehoord dat we achteruit boeren, neem ik aan? Er is weer een terugtocht aan de gang'. 'Dat ben ik met veel moeite van de zaalknecht aan de weet gekomen. Hij scheen te denken dat mijn bloeddruk door dat nieuws omhoog zou gaan die ging eerder omhoog door mijn pogingen hem aan het praten te krij gen 'En praten zal nu wel niet mogen. Wilson zei. dat wanneer de moffen op Zervos waren geweest, toen onze men sen terugkeerden over de weg aan de overkant van de golf, er waarschijn lijk een bloedbad zou zijn aangericht.' Prentice praatte nog een beetje door en toen hij had geconstateerd dat Macomber er heel wat beter aan toe was dan hij had gevreesd, nam hij afscheid met een ondeugende uitdruk king op zijn gezicht. 'Ik kan er nu maar beter vandoor gaan er is een knaap die u dringend wil spreken. Een zekere kapitein Brown'. Hij zweeg toen hij de uitdrukking op het gezicht van de Schot zag. 'Deze naam wordt werkelijk geschreven als B-R-O- W-N. Ik weet, dat u al gesproken hebt met knapen van de inlichtingen dienst, maar hij wil u over iets heel anders hebben. Hij is pas aangeko men, weet niet veel over u en hij is erg precies, dus behandel hem met zachtheid zoals u dat met iedereen doet'. 'Waar gaat het over?' vroeg Macom ber achterdochtig. 'Tot kijk. Ik stuur hem naar binnen'. Macomber ging wat rechter zitten in zijn bed en duwde een kussen in zijn rug. Doordat hij geprikkeld was, voel de hij zich al wat beter en hij keek kapitein Brown woest aan toen die opgewekt naar binnen stapte. 'We zijn aan de beterende hand hoop ik?' 'Dat waren we'. Brown was een slanke man van ach ter in de dertig. Hij droeg een borste lige snor, waaraan Macomber meteen een hekel had, hij had krullend bruin haar en zijn uniform was vlekkeloos. Zijn gezicht was bleek, dus hij kwam niet uit de woestijn; waarschijnlijk kwam hij regelrecht van Whitehall. Hij ging voorzichtig zitten, legde een groot formulier, bevestigd aan een plankje, op zijn knieën en glimlachte. 'U hebt de dienstplichtige leeftijd be reikt. Dat is vrij ongebruikelijk in deze contreien en daarom gaat u mij aan'. 'Laat u er niet door uit het veld slaan'. Brown keek verbijsterd. Hij glimlach te vaag. 'Ik bedoelde dat u binnen mijn jurisdictie valt. Ik heb begrepen, dat u korte tijd geleden uit de Balkan bent gekomen u hebt deel uitge maakt van het personeel van het gezantschap'. 'Zoiets, ja'. 'Ik heb gehoord, dat de Duitsers hen verrassend goed behandelen al die hoffelijkheden en zo'. 'Natuurlijk'. "Dan komt het voor u misschien enigszins als een schok, om te horen, dat u waarschijnlijk in aanmerking komt voor het vervullen van militaire Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De voorzitter van de Antilliaanse sectie in de Ko ninkrijkscommissie is Roncha Isa, een 54-jarige advocaat uit Willem stad, oud-minister van justitie (o.a. tijdens de gebeurtenissen van de 30e mei 1969 in Willemstad), oud-minister-president, een vooraan staand lid van de Democratische Partij en bovenal een zeer invloed rijk man op Curagao. Hij is voorzitter van een sterk verdeelde sectie. Die verdeeldheid blijkt uiterlijk al uit het feit dat de Arubaanse leden van de sectie tijdens de conferentie van de vorige week logeerden in het Promenadehotel aan deze zijde van het Haagse Congresge bouw en de Curagaose leden (waaron der Isa) in het al even luxueuze, maar wat stemmiger gestoffeerde ho tel Bel Air aan gene zijde van het Congresgebouw, waar men elkaar trof bij de vergaderingen (achter gesloten deuren) van de voltallige Koninkrijks commissie. Toch tilt voorzitter Isa niet zwaar aan de zo zintuigelijk waarneembare verdeeldheid in zijn sectie. De com plete Surinaamse sectie mag dan on derdak hebben gevonden in het wel iswaar ook nette, maar toch wel wat soberder opgezette hotel Central aan de Lange Poten; Isa ontkent dat de politieke situatie in de Antillen com plexer zou zijn dan in Suriname. Integertdeel. Er zijn parallellen. In Suriname lopen de scheidslijnen tussen de verschillen de ethnische groeperingen, welke te genstellingen in de Antilliaanse ver houdingen zijn terug te vinden in de onderlinge rivaliteit tussen de eilan den. Belangrijk in dit alles vindt Isa dat de Antillianen hun tegenstellingen reeds scherp geformuleerd en bewust gemaakt hebben, terwijl in Suriname hele stukken van de problematiek nog steeds onder de oppervlakte verbor gen blijven. En alleen al aan deze bewustwording van moeilijkheden hecht de rationalistische Isa veel waarde. Isa heeft een te goede indruk van de realiteitszin van de Antillianen dat hij geen vertrouwen zou hebben in de mogelijkheid van het vinden van een compromis. 'De Arubanen zullen echt moeten gaan geloven wij zullen ze ervan moeten overtuigen dat de Cu- ragaoënaars er niet op uit zijn Aruba vast te houden. Het is alleen in beider belang samen verder te gaan. Op de keper beschouwd zou van de Antilliaanse eilanden alleen Curagao met 140.000 inwoners zelfstandig ver der kunnen gaan. Aruba met 60.000 inwoners (van wie de meest puristi sche) Arubanen er nog eens een Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Slechts een minderheid binnen de P.C.B.O.-commissie die deze zaak bestudeerd heeft is tegen verlen ging van de leerplicht tot tien jaar. In het artikel van zaterdag 'Leerplicht niet verder verlengen' staat dan ook ten onrechte dat dit een meerderheids standpunt is. De meerderheid van de commissie is voor een leerplicht van tien jaar met daarop volgend één jaar part-time onderwijs. Het hoofdbestuur van de protestants- christelijke bond van onderwijzend personeel deelt dit standpunt van de meerderheid. Woensdagmorgen zal de jaarvergadering van de P.C.B.O zich over deze zaak uitspreken. Van onze correspondent CROPSWOLDE Zondagavond om streeks kwart voor elf ontstond in café Cremer te Cropswolde een felle uit slaande brand die binnen een half uur het pand volledig in de as legde. De vermoedelijke oorzaak is de vlam in de pan in de keuken van het café. Door de stormachtige wind moest de brand weer van Hoogczand zich beperken tot het nat houden van de tegenover het café staande Nederlands-Hervormde kerk en een boerderij. Het café was verzekerd. 10.000 niet willen accepteren) kan het zeker niet'. Bij de Haagse besprekingen van vorige week is Isa ook tot de conclusie gekomen, dat de gevoelens in Neder land ten aanzien van de volledige onafhankelijkheid van Suriname en de Antillen enigszins gewijzigd zijn sedert de rondreis van de Nederland se parlementariërs door de West. In de nazomer van vorig jaar. Bestond toen in Willemstad de in druk dat het nu wel heel gauw afgelo pen zou zijn en dat zowel de Antillen als Suriname gedwongen zouden wor den die en ook alleen maar die rich ting te gaan (in Den Haag) is Isa gebleken dat beide mogelijkheden: een volkenrechtelijk of een herziene* staatsrechtelijke band gelijke kansen hebben. Die opvatting vond hij niet alleen in ambtelijke kringen (die alleen al uit de zeer menselijke neiging om het eigen dagglijks werk voor de toekomst veilig te stellen niet bereid zijn al te snel van stapel te lopen). Ook de in (ADVERTENTIE) Goed bericht voorde bezitters van Dentofix - een nieuw aangenaam en hygiënisch poeder - brengt uitkomst voor alle loszittende of losrakende kunstgebitten. Een weinig Dentofix, 's morgens op de plaat gestrooid, houdt Uw gebit de gehele dag, onder alle omstandigheden, vast en zeker op zijn plaats.Tevredenheid gega randeerd. Verkrijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs f. 2,67 bij apotheken en drogisterijen. Paramaribo en Willemstad zo duide lijke Kamerleden vond Isa in de eigen vertroüwde Haagse omgeving een stuk terughoudender. Toch hebben, wat daarvan zij, de Curagaose politieke partijen zich al lemaal en unaniem alvorens de Antil liaanse sectie scheep ging naar Den Haag uitgesproken voor een fe derale republiek, die 'een geïnstitutio naliseerde vorm van volkenrechtelijke samenwerking' zou kunnen aangaan met een of meer landen zonder dal dat begrip 'een of meer landen' con creter werd omschreven. Isa, daarover in Den Haag on dervraagd, ziet die Curagaose verkla ring vooral als een reactie op het Arubaanse standpunt voor eigen Arubaanse betrekkingen (buiten de centrale regering om) met Nederland. Een zuiver voorbeeld van polarisatie dus en daarom in de ogen van Isa niet geschikt voor directe consumptie. Soep moet immers afkoelen. En wat de namen van die 'een of meer landen' aangaat: in die uitspraak is uiteraard in de eerste plaats aan Nederland gedacht dan aan Vene zuela en dan pas in de derde (en heus de allerlaatste) plaats aan de Verenigde Staten. Maar het is wel duidelijk dat bij deze laatste uitspraak niet meer de voorzit ter van de Antilliaanse sectie aan het woord is, maar één van de leiders van de Curagaose Democratische Partij. Het laatste zegt hij er dan ook na drukkelijk bij. Twaalf organisatie van in Nederland verblijvende Antillianen en Surinar mers hebben hun ongenoegen kenbaar gemaakt met de gang van zaken rond de vergadering va de koinkrijkscom- missie. Zij eisen een vertegenwoordi ging in de delegaties. De twaalf organisaties keuren in een communiqué, dat zijn afgelopen,zater dag hebben uitgegeven ook het feit dat de vergadering achter gesloten deuren heeft plaatsgevonden af. Zij zeggen verder volledige soevereiniteit te eisen en 'herstelbetalingen voor drie eeuwen economische uitbuiting'. Radio vandaag HILVERSUM I 18.00 (S) Licht ensemble met solisten. P.P.: 18.19 Uitz. van de N.M.P. KRO: 18.30 Nws 18.41 Echo. 18.50 Voorbeschouwing over de komende KRO-progr.'s. 19.00 (S) Kapel van de Kon. Luchtmacht: verplichte con- courswerken. 19.30 Dood doet leven: serie gespr. over leven, dood en toekomst. 19.45 De zingende kerk: muz. in de liturgie. 20.00 (S) Als daar muz. voor is. Ned muz. en Ned poëzie. 20.43 Waar maak je je druk over', gespr. 21.00 Babel: culturele kron., met o.m. Dag, derde wereld. 22.00 (S) Klass. muz. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.38 Den Haag vandaag. 22.50 Echo, met o.m. rep. TV vandaag NEDERLAND I NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal VARA 19.05 De Smokkelaars van Moonfleet, avonturenfilm dl. 2 19.30 Tik Tak Tor, een vraag- en ant woordspelletje 20.00 Journaal 20.21 Kom maar binnen 20.45 Poppeye, filmcomedy uit 1936 met W.C. Fields 22.00 Simon Carmiggelt leest uit eigen werk 22.05 Achter het Nieuws NOS 22.45 Journaal 22.50 Weekoverzicht en algemene informatie over schooltelevisie NEDERLAND H NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal NCRV dienstplicht'. 'U hebt toch niet toevallig een doos Duitse sigaren bij u?' informeerde Ma comber. 'Nee'. Brown verstrakte, maar toen dacht hij eraan, dat hij met een patiënt sprak. 'Ik rook helemaal niet. U bent een beetje rood geworden sinds ik binnengekomen ben'. 'Bloeddruk'. Brown stond onmiddellijk op. 'Mis schien had ik in dit stadium nog niet over militaire dienstplicht moeten praten. Ik kom later nog wel eens terug'. Hij klopte vriendschappelijk op het bed. 'Kijk eens, ouwe jongen, er is helemaal geen reden om je onge rust te maken we maken heus nog wel een soldaat van je'. EINDE Radio morgen HILVERSUM I TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbijt zo's 'Soos)licht gramm. muz., rep. en ber. '7.30 Nws: 7.41 Act.: 8.30 Nws; 8.41 Act.) 10.00 V.d. vrouw (10.30 Nws.) 11.55 Med. KRO: 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevar.progr. (12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb.; 12.30 Nws: 12.41 Echo: 13.00 Raden maar. 14.00 Huisbe zoek - een pastoraal gespr. van mens tot mens. NOS: 14.10 Van Ta-ta tot totale taal: een rubr. over het leven in de taal. 14.20 (S) Aspekten van de kamermuz.: klass - en semlklass. muz. 14.50 Meer over minder de stem van de sprekende minderheid. (15.30 Nws.) NCRV: 16.45 (S) Kom met Je boek: literaire jeugduitz. 17.00 (S) Vocaal ensem ble: mod.liederen. övcrheldsvoorl.:sdag 1972. NCRV: 17.30 Nws. 17.32 Hier en Nu. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag woensdag!muz. en Inf. (7.33 Van de voorpagina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA. 8.00 Nws. 8.11 Act. 8.23 (S) Dag woensdag (verv.) (8.35 Van alle markten thuis.) 9.00 Dag, derde wereld. 23.15 (S) Voer voor vogels, licht muz.progr. met o.m. rep. Dag, derde wereld. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II (18 00 Nws: 18.11 Radiojournaal.) 19.00 (S) Jazz Spectrum: oude en mod. Jazz. 19.25 Paris vous parle. 19 30 Vanavond: gevar. progr. (20.00 Nws.) 22.00 Trefpunt: beschou wingen over act. zaken. 22.20 (S) Vanavond laat: gevar.progr. (22.55 Med. 23.00 Nws. 23.10 Radiojournaal.) 23.55-24.00 Nws. BELGIk 324 (Nederlands) 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.28 Paar- densportuitsl 18.30 Wegwijs wezen. 18.45 Sprtmag. 18.55 Taalwenken. 18.57 Lichte ork.muz. 19.00 Nws, act. en lichte muz. 19.45 Syndicale kron. 19.55 Lichte muz. 20 00 Platenprogr. 22.00 Nws en De zeven kunsten. 22 20 Jazzmuz. 23.00 Kamermuz. 23.40-23.45 19.05 Zo vader, zo dochter, spelprogr. 19.30 De Jonkvrouw van Avignon 20.00 Journaal 20.21 Hoofd en Hart 21.05 Hier en Nu 21.45 Eenmaal. Andermaal 22.45 Dagsluiting NOS 22.50 Journaal DUITSLAND I Act. 18.45 Zandmannetje. 18.55 Sport. 19.26 Privatdedektiv Frank Kross: Tod ln Neapel. TV-film. 19 59 Progr. overz. WDR: 18.00 Reg. nws. 18.10 Jan Billbusch: als Schlffsjunge urn die Welt. 18.40 Hier und Heute. 19.15 V.d. kleuters. 19.25 Prlvatdetektlv Frank Kross:Tod in Neapel.)' 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Spelprogr. 21.00 Teorema. speelfilm. 22.35 Journaal, comm. en weer- ber. DUITSLAND II 18.05 Muz. en act. 18.35 Amusementsprogr. 19.10 Mini-Max. 19.45 Nws, act. en weerber. 20.15 Sport. Aansl.: nws in het kort. 21.00 High Chaparral. 21.50 Fllmdocum. 22.35 Nws. weerber. en comm. DUITSLAND III NDR 19.30 Betrifft: Gesundhcit. studieprogr. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Politieke ultz. 21.00 Filmdocum. 21.30-22.05 Muzikaal amuse mentsprogr. DUITSLAND III WDR 18.30 Einführung ln die elektronische Da- tenverarbeitung. TV-cursus. 19.05 V.d Griek se arbeiders ln Duitsland. 19.15 Almanak 19.45 Reg. nws 19.55 Comm. 20 00 Journaal en weerber. 20.15 Kreislauf der Gesteme. serie uitz. 21.00 Tagesmag. 21.30 Paul Dessau - aus scinem Werk. fllmdocum. (S) Radioweekblad: gevar.progr met om 9.15 Koning Klant: 9.35 Waterst.: 10.45 V.d. kleuters: 11.00 Nws en 11.03 Op de koffie. 12.00 Breda - Centraal: rechtstr. uitz. met. over en te midden van mensen. 13 00 Nws. 13.11 Act. 13.25 (S) Licht ensemble met zangsolisten. 13.45 Gesproken brief. 14.00 (S) Speelruimte: gevar.progr. (16.00 Nws.) 17.00 (S) Geef me de vijf: licht verzoekpl.progr. 17.55 Med. HILVERSUM III AVRO: 7.00 Nws. 7.02 Steevast. (8.00 Nws. 8.02 Radiojournaal.) 9.00 Nws. 9.03 De nege n-uur-show. 10.00 Nws. 10.03 Arbeidsvitami nen. (11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.03 Radiojour naal. 12.06 Zet 'm op (13.00 Nws.) 14.00 Nws. 14 03 Superclean Dreammachine. 15.00 Nws. 15.03 Licht platenprogr. (16.00 Nws 17.00 Nws. 17.03 RAdlojournaal. 17.06-18.00 Postbus 700: verzoekpl.progr. TV morgen KRO 17.00 Kinderprogramma

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4