Drukte maar geen rekords op paasdagen dichtbij eoeo YW morgen is er géén kaas uitt vuistje meer. Tips voor tochtjes Commentaar Onderwijs terre vriend Geschiedenis in voorpagina's Het weer Raad bekogeld met eieren Kissinger naar Japan Tor Line opent dienst Rotterdam-lmmingham 6 TROUW/KWARTET VRIJDAG 31 MAART 1972 BINNENLAND 7 de De grondwet bepaalt sinds lang dat i of het onderwijs voor de regering voor- werp van aanhoudende zorg is. Sinds I 1918 hebben we daar een aparte minis- f jn ter voor. In het kabinet-Biesheuvel Vq0T deelt de minister van onderwijs deze ïchtj zorg met nog twee bewindslieden: een rbij- minister zonder portefeuille en een staatssecretaris van onderwijs, ison- Toch bestaat er nog een groot stuk ddel onderwijs dat aan de aandacht van dit ding waakzame drietal ontsnapt. Veelal is daaT ^at "i^'S^bsidiëerd onderwijs. Daar ,aar-, heeft de overheid, en dus ook het ministerie van onderwijs, weinig te ver- 1 <je tellen, want zonder subsidie zijn er ook iden geen subsidievoorwaarden, ichte Toch bemoeit de regering zich ook iden vaak met het niet-gesubsidiëerde on- dal derwijs. Het ministerie van economi- inko sche zaken bijvoorbeeld treedt regelend In' op bij de examens van beroepsgerichte rectt opladingen die vanauit het bedrijfsle- loonjven zij" opgericht. Een ander een voorbeeld is het ministerie van CRM. M dat indirect verantwoordelijk is voor al het onderwijs dat via radio en televisie gegeven wordt, pa Een voorbeeld van de verwarring die hiervan het gevolg is, werd dezer da- gen gegeven op een persconferentie J over de vernieuwing van het computer- r| onderwijs. Achter de tafel zaten drie heren: een ambtenaar van binnenlandse zaken (hoofd van de afdeling automati- ".sering), een vertegenwoordiger van 'reist Teleac (ressorterend onder het ministe- i vai ne van CRM) en een ambtenaar van n I» economische zaken (verantwoordelijk n o" voor de examens voor computerkunde). 15 #Het ministerie van onderwijs ontbrak. FelljOp zichzelf is dit niet zo erg. Wij .even kunnen ons indenken dat de minister roejvan onderwijs al zorgen genoeg heeft t pr'en weinig belust is op gebieds-uitbrei- l wa ding. wertToch zou het wel het overwegen waard treW zijn om de verantwoordelijkheden in kabinet daar te leggen waar zij l ooi horen. Dat betekent: al het onderwijs •ijnei hoort onder de minister van onderwijs. 00 Of het onderwijs gesubsidiëerd wordt of lt Q^niet, dat maakt weinig verschil. Zodra na 0 de overheid zich met dit onderwijs nd t bemoeit is de minister van onderwijs de ze "aangewezen persoon om deze zorg tot ^p^'de zijne te maken. Dat geldt voor het ibon gewone onderwijs op dag- en avond- hi scholen, maar ook voor allerlei beroeps- opleidingen voorzover die niet gegeven worden door het bedrijf waar de onder- is u: wijs-ontvanger zelf werkt. T.flDankzij wijziging van de grondwet kan de regering voortaan ook een wakend oog laten gaan over het niet-gesubsi- D.gjdiëerde onderwijs. Daardoor is het Jit ^mogelijk de op niet geringe schaal epkoovóorkomende beunhazerij in bijvoor- 22 T>eeld het schriftelijk onderwijs of in de Wereld van de autorijscholen te bestrij- len. Uiteraard moet de overheid in jze sector van het onderwijs zeer ermuPehoedzaam opereren wil zij niet in lictli^ijd komen met de vrijheid van on derwijs. Maar als zij al regelend op treedt, dan geven wij er de voorkeur aan dat dit geschiedt via de minister yan onderwijs. Dan mogen de ministers (van economische zaken of CRM zich (verder geheel aan economische, respec tievelijk culturele zaken 'wijden. reis van de Maltese premier Dom lintoff naar Peking kan niet worden igedaan als een poging om het presti- 'erlies te beperken, dat hij bij het ■sluiten van de onderhandelingen met mangel and heeft geleden. maanden lang eiste hij achttien Ijoen Britse ponden. Zondag jl. nam ij genoegen met veertien miljoen. Dit ag is echter drie keer groter dan "huursom' die Malta voor het aan macht komen van Mintoff voor het iruik van militaire bases ontving. Is we aannemen dat de premier niet lufte, toen hij volhield dat Malta minste achttien miljoen pond nodig om een economisch bankroet te •rkomen, dan moet nu nog een [rag ter grootte van vier miljoen pond (ongeveer 33 miljoen gulden) op iim Adel komen. en zvat hij aanvullende steun juist in Chi- ka gaat zoeken, is verklaarbaar als kien weet, dat Mintoff in Londen oo Nfdoofd heeft de faciliteiten van zijn 'os Nfan^rePu')''ek niet ter beschikking te in 1 stellen van de Sowjet-Unie en de an- >met,flfere Warschaupactlanden en van Li te. Bet ligt voor de hand, dat Mintoff •berpking heeft gevraagd, vervangende o wijjnip te verlenen. En het is evenzeer jo Hofcgrijpelijk dat hij met het aankondi- iN^Jen van zijn bezoek aan China pachtte, tot het accoord met Londen in —jannen en kruiken was. l»verigens volgt Mintoff het voorbeeld fan vele ontwikkelingslanden. HaJfe overeenkomst met Engeland heeft |e bevolking gerustgesteld, die het ver kek van de Britten ook om andere dan Économische redenen zou hebben be keurd. tij zal er waarschijnlijk begrip voor kebben dat de premier het nuttig acht tm behalve goede buren ook nog een ferre vriend achter de hand te houden. is «leze Nationaal Bureau Toerisme: Van een onzer verslaggevers DRIEBERGEN/DEN HAAG Hoe groot de drukte met deze paas dagen zal worden, hangst voor het belangrijkste deel af avn het weer. Maar zelfs als dat stralend is, zullen geen records worden ge boekt en zal het buitenlands bezoek waarschijnlijk aanzienlijk onder de top van vorig jaar (toen 900.000 buitenlanders onze grenzen pas seerden) blijven. Het Nationaal Bureau voor Toerisme baseert die verwachting op het feit, dat Pasen ditmaal twee weken vroe ger valt dan vorig jaar, waardoor de bollenvelden dé grote toeristen trekkers nog niet spectaculair in bloei staan (alleen narcissen, crocus- sen en hier en daar hyacinten). Wie de lenteflora wil zien, doet er dan ook beter aan daarvoor de Keukenhof en de juist geopende Floriade te kie zen. Trekdagen Van een traditionele 'slag om de Paasbedden' is nog geen sprake. Welis waar is er al behoorlijk besproken, met name in Amsterdam, maar overal zelfs in de bekende toeristenplaat- ;en aan de kust is nog ruimte genoeg. Het NBT tekent daaroveri- gens bij aan, dat dit het normale beeld van de Pasen is. 'De grote stroom komt meestal pas op vrijdag en zaterdag omdat de meesten afwach ten wat het weer gaat doen en niet van. tevoren reserveren. Vóór die tijd weet je eigenlijk nooit precies waar je aan toe bent. Maar toch: een nieu we top zit er dit jaar niet in'. Dat het wél behoorlijk druk zal gaan worden, betwijfelt men echter niet. Met name omdat alle bekende attrac- tiepunten ondanks het vroege tijdstip zijn geopend. Dat ook de Floriade en de Flevohof (vorig jaar Pasen nog niet open) in de rij van nationale toeristentrekkers zijn opgenomen, zal Deelneming Rotterdam aan Holland Festival blijft voorlopig onzeker ROTTERDAM De deelneming van Rotterdam aan het Holland Festival blijft voorlopig onzeker. De gemeente raad heeft gistermiddag weliswaar be sloten tenminste tot en met 1975 mee te doen, maar de kans dat de kwestie over enkele maanden opnieuw ter sprake komt is niet denkbeeldig. Ge bleken is dat Rotterdam, relatief ge zien, veel meer betaalt voor de voor stellingen dan Amsterdam en Den Haag. De Rotterdamse wethouder van finan ciën, drs. J. Reehorst, schrijft in een brief aan het festivalbestuur: 'wan- 'neer het niet mogelijk zal blijken in onderling overleg een oplossing van dit vraagstuk te vinden, dan vrees ik dat B en W van Rotterdam de verdere deelneming van de stad aan het Festi val voor het huidige en komende sei zoenen ernstig ter discussie zullen moeten stellen'. ook zijn invloed doen gelden, verwacht men bij het NBT. Opnieuw zullen het de Duitsers zijn, die het leeuwedeel van de toeristen- stroom zullen vormen. Dit is al jaren zo en vorig jaar kwamen zij zelfs met een legioen van 650.000 mensen de grens over. Maar ook het aandeel van de Belgen, Fransen en Engelsen neemt elk jaar toe. Zes Britse reisbu reaus hebben dit jaar traditiegetrouw weer een luchtbrug naar de bollen georganiseerd, waarvoor nu al 57.000 boekingen zijn genoteerd. Weliswaar is deze operatie van dagelijkse vluch ten uitgesmeerd over een periode tot 16 mei, maar verwacht wordt, dat het accent toch duidelijk op de Pasen zal komen te liggen. de Randstad naar de Veluwe, de Utrechtse heuvelrug, Brabant en Zee land. Spreiden Stagnaties De verkeersdienst van de Rijkspolitie staat, als op alle hoogtijdagen, weer klaar om de stromen op te vangen. De Porschegroepen en de motorbri gades worden op volle sterkte ge bracht en ook zullen dit weekeinde de twee vliegtuigen van de dienst lucht vaart weer vrijwel constant in de lucht zijn, om opstoppingen te regis treren. Dót die stagnaties er weer zullen komen, staat voor de verkeerscentrale in Driebergen al bij voorbaat vast. En waar die zich in ieder geval zullen voordoen weet men óók. Knelpunten zullen er zeker zijn: de rijksweg Rotterdam-Breda, vooral bij de brug over de ude Maas en de Moerdijkbrug, de rijksweg Amsterdam-Hoevela ken (van het klaverblad Hoevelaken tot Eemnes bestaat de weg uit een rijbaan), de rijksweg door Zuid-Beveland, met name tussen Kapelle Biezelingen en Korteven. de Zeelandroute bij de Haring vlietbrug en de Grevelingendam, met name in de richting Zeeland-Rand stad, en bij de Heinenoordtunnel, de weg Heemstede-Hilversum, de oude Schipholweg tussen Ou- deramstel en aansluiting op de rijks weg Am3terdam-Utrecht, de weg Apeldoorn-Amersfoort bij de verkeerslichten Voorthuizen. Welke de omvang van de stagnaties daar zal zijn, blijft echter onvoorspel baar. Dat zich weer, zoals vorig jaar. een file zal voordoen van 54 kilome ter lengte (tussen Bodegraven en Lei den was het verkeer urenlang volledig gestremd), hoopt men niet, maar men rekent er wél op. Veel zal afhangen van het weer. Komt er strandweer, dan zal er een trek in twee richtingen ontstaan: een (van vooral buitenlan ders) van oost naar west en een van Hoe zo'n explosie zal aflopen, is altijd ongewis. In Driebergen weet men, dat het evengoed met een sisser kan aflo pen (zoals vorig jaar Pinkster) als met een totale chaos. Volgens de politie hebben de mensen dat voor een belangrijk deel in eigen hand. Als we er vrijdag- of zaterdagochtend met z'n allen gelijktijdig op uit trekken, zullen er zeker problemen komen. Maar in Driebergen heeft men goede hoop, dat dit niet zal gebeuren. 'Men weet nu zo langzamerhand, dat zoiets vrógen om moeilijkheden is. De laat ste jaren is gelukkig het besef ge groeid, dat men gespreid op pad moet gaan en dat men niet eerder in de auto moet stappen dan eerst naar de verkeersinformatie over de radio te hebben geluisterd'. Die informatie wordt, dank zij een vruchtbare samenwerking tussen rijks politie, ANWB en het ANP, regelma tig op de vier dagen van dit weekein de gegeven. Die samenwerking is er dit jaar ook weer tussen de rijkspoli tie en de Westduitse radio, waardoor ook de Duitsers vroegtijdig weten waar ze in Nederland de knelpunten kunnen verwachten. Speciale maatregelen heeft de politie getroffen om de verwachte stroom naar de Floriade in goede banen te leiden. Op alle grote toegangswegen zijn borden geplaatst. Automobilisten wordt aangeraden een P op de voor ruit te plakken: men wordt dan recht streeks naar de parkeerterreinen ge leid. In Driebergen verwacht men de groot ste drukte op de wegen vandaag en morgen als 'het legioen' naar de be stemmingen trekt. Wanneer de piek van de terugtocht komt, is niet zeker. De ervaring heeft geleerd, dat wan neer het goede weer uitblijft, veel buitenlanders al op zondag naar huis gaan. Bij gunstig weer wordt dit meestal maandag. Advies van de politie voor hen, die in z'n piek terechtkomen: houdt afstand, blijf rustig rijden en ga niet allemaal op die linker weghelft zitten. Alleen dón kan een poging worden gedaan het tweede rekord van vorig jaar te veenaren: ondanks de drukte geen enkele dode in het verkeer. Vrijdag 30 september 1938. 'Europee- sche vrede verzekerd door accoord van Miinchen', schrijft het Algemeen Handelsblad en drukt daarbij foto's af van de onderhandelaars die dat accoord bereikten: Hitler, Chamber lain, Mussolini en Daladier. Welk drama zich ondanks deze gerust stellende overeenkomst tussen het toenmalige Duitsland, Frankrijk, En geland en Italië de daaropvolgende jaren in en buiten Europa voltrok, is te lezen in het 'geschiedenisboek in krantennorm': 32 voorpagina's van vlak vóór, tijdens en direct na de oorlog verschenen illegale en door de Duitsers toegestane kranten. Het is ook het Handelsblad dat gebruikt is om 'Nederland in oorlog mei Duitsch- land' over de volle breedte aan te kondigen, compleet met de proclama tie van koningin Wilhelmina, en De Volkskrant die met de capitulatie van Japan het einde kan melden. Daar tussen spelen zich, steeds op de voorpagina's, de oorlogsjaren in grote trekken af. Behalve van de al ge noemde kranten zijn voorpagina's afgedrukt van de Haagsche Courant, De Nieuwe Dag, Het Nieuws van den Dag, De Tijd, Het Volk, het (NSB) 'periodiek rel-orgaan De Gil', Trouw, Radio-Oranje, de lnnsbrücker Nach- richten, de Deutsche Zeitung in den Niederlanden, Het Parool en De Waarheid. Op 15 mei 1940 is het nog De Nieuwe Dag, die een verklaring publiceert van generaal Winkelman, waarop Nederland de wapens moet neerleg gen, Kort daarna 25 juni kan het Nieuws van den Dag al met en namens de bezetter meedeelen dat 'de vijandelijkheden gestaakt' zijn. In Rome is het Italiaans-Franse wapen stilstandsverdrag getekend en daar mee, aldus een op die dag afgedrukt communiqué uit het hoofdkwartier van de Ftihrer, 'is de oorlog in het Westen geëindigd'. Meest via de 'bezetterskranten', maar ook door de illegale bladen die toen nog blaadjes waren, komen in deze superkrant alle grote en kleine schok kende gebeurtenissen terug; onder an dere de februaristaking, de Japanse aanval op Pearl Harbour, de afkondi ging van de spertijd, Dolle Dinsdag, Hitlers dood, en daartussendoor 11 juni 1940 een berichtje dat de voetbalwedstrijden om het Nederlands kampioenschap (ook toen al met Feyenoord) wèl doorgaan, een inge zonden btief van een huisvrouw over de aardappelrantsoenen (mei '43), de verduisteringstijden, een foto met on derschrift (juni 44) over de 'zeep voor been'-actie (waarbij bij inleve ring van 5 kilo beenderen een stuk huishoudzeep van 2 kilo en een pakje zeeppoeder te bemachtigen viel) en augustus '45 de smakelijke medede ling dat op bon R 15 van alle 'visch- kaarten' één nieuwe haring verstrekt wordt. De uitgever van deze 'geschiedenis van de ticeede wereldoorlog in voor pagina's', Knippenbergs Uitgeverij in Utrecht (die eerder de complete roman in krantevorm uitgaf) heeft met deze verzameling voorpagina's niet alleen een aantal jaren geschie denis willen bundelen, maar, volgens eigen zeggen, ook op het belang van een vrije, onafhankelijke pers willen wijzen. De geschiedeniskrant is in vele boekhandels voor 3.50 te koop. landjuweel spitsproef paasweekeinde: Wie per trein naar de Floriade wil (waarschijnlijk de snelste ma nier om er te komen) kan bij elk station gecombineerde trein-toe- gangsbiljetten kopen. In Gouda wordt (in gebouw Kunstmin aan de Boelekade) op 1, 2 en 3 april een antiekbeurs ge houden met ondermeer meubels, kristal, oude wapens en zilver werk Speciaal voor hen, die op tweede Paasdag de bloesemroute door de Betuwe willen rijden, laat mole naar G. L. Janssen de windkoren- molen bij het kasteel in Waarden burg draaien. De molen dateert uit de achttiende eeuw. Het nationaal park De Hoge Veluwe heeft voor zondag een drie kilometer lang paashazenpad uitge zet. Ieder kind dat tussen 11 en 3 uur de route uitloopt, krijgt een paassurprise. Wandelen kan men ook met de ANWB, die op 1, 2 en 3 april routes heeft uitgezet in de buurt van Bloemendaal en Bathem (Ov.). Een mobiel kantoor ter plaatse is het startpunt. Fietsers kunnen bij het mobiele AN W B-kantoor in Bloemendaal terecht voor een trip in de buurt. Wie historie wil proeven, kan morgen terecht in Den Briel, waar men de hele dag herdenkt, dat de stad 400 jaar geleden door de Geuzen werd bevrijd. Eieren zoeken kan men op twee de Paasdag in het Philips de Jong- wandelpark en het terrein Eiken burg in Eindhoven en in het Over ijsselse Lossser. Tenslotte: wie meer wil weten over speciale Paasactiviteiten belle even het provinciale VVV-kantoor. Elke provincie-hoofdstad heeft er een. Meneer De Uil en ome Gerrit de Duif hebben niet vergeefs een beroep op de kijkbuiskinderen gedaan. Op hun oproep een lijstje met de volgorde van waardering van de liedjes uit het Dierenbosse songfestival ('landju weel') naar een Amsterdamse postbus te sturen, hebben tienduizenden kij kertjes gereageerd. Zoals de trouwe Fabelkrantlezers be kend zal zijn, stond de inmiddels naar het Buitenste Buitenbos vertrokken juffrouw Ooievaar een eerlijke uitslag nogal in de weg door elk lied een negen-plus toe te kennen. LOWIETJE 608 Paasweer wat vriendelijker Van onze weerkundige medewerker Het ziet er niet naar uit dat de jassen tijdens het komende paasweek einde zonder meer aan de kapstok gehangen kunnen worden. Voor de Lage landen zit er niet meer in dan hooguit een normale middagtempera- tuur tussen 9 en 13 graden en wel licht blijft het in sommige gebieden ik denk vooral aan t westerstrand en de Waddeneilanden nog wat kouder. Ook in Duitsland zal men over de temperatuur geen joechhei roepen: ook daar koel paasweer met middag- temperaturen in Noord- en Oost-Duits- land tussen 7 en 11 graden. 'Een vroege paas, een koele paas', dat betekent voordeel voor de winter sportlief hebbers. Waar in januari en februari in Midden-Europa geen skiën mogelijk was bij gebrek aan sneeuw, ligt nu een flink pak, zoals bij voor beeld in de Harz: 15 tot 30 centime ter. Boven 500 meter zullen ook tij dens de paasdagen de omstandigheden voor de wintersport redelijk tot goed zijn. Vrij veel Alpen-passen blijven gesloten. Davos geeft momenteel een sneeuwhoogte op van 1 meter, Zer- matt 2 meter. In Noord-Frankrijk voorzien wij ge matigde temperaturen, maar in Zuid- Frankrijk is het lenteachtiger. Dit gebied is onderdeel van een grote zone met voorjaarswarmte (15 tot 20 graden en hoger) over Zuid-Europa. Geheel ongestoord is het er niet en van tijd tot tijd valt er regen. Maar dat is in elk geval toch een aangena mer 'levenssfeer' dan de hagel en sneeuw die met name in de oostelijke gebieden van Scandinavië en Finland uit een opvullende stormdepressie valt. Terug naar onze contreien: West-Eu ropa heeft af te rekenen met een lage druk van 995 millibar, die over Schot land een oostzuidoostelijke koers volgt, maar de trip niet schijnt te willen doorzetten. De consequentie daarvan is dat het paasweer in Ne derland vermoedelijk niet geheel be stendig zal zijn. We moeten rekening ven puzzelen Horizontaal: 4. blaasinstrument, 5. schittering, 6. rolletje geldstukken (Z.N.). 7. schrander. Verticaal: 1. bezigheid, 2. voorzitter, 3. niet gunstig gelegen. Van een onzer verslaggevers NIJMEGEN Zeven leden van de marxistisch-leninistische jeugd hebben woensdagavond tijdens de gemeenteraadsverga dering van de publieke tribune af tientallen rauwe eieren de zaal ingegooid. Burgemeester mr. Th. de Graaf, de wethou ders en enige raadsleden kwa men onder het eierstruif te zit ten. Terwijl de raadsleden debatteer den over onderwijszaken, ston den de jongelui op, ontrolden een rode vlag en lazen een verklaring voor die eindigde met de leuze 'Weg met de huurverhoging, weg met Udink'. Daarna bekogelden zij de raads leden met eieren. Opgewonden raadsleden riepen de betogers toe, dat een dergelijke actie straatterreur en fascisme is. Toen de demonstranten het stadhuis wilden verlaten, wer den twee van hen beetgegrepen door raadsleden. De politie stel de hen korte tijd later onder arrest. Na een schorsing van een half uur, waarin de raadszaal werd schoongemaakt, kon de vergade ring worden voortgezet. OPKLARINGEN OMMEEN «flgfc BEWOLKING U MAKTEN». MIN. TEMP. P WINDRICHTING houden met de mogelijkheid van nog wat regen of een plaatselijke bui, maar en dat willen we onderstre pen het weertype zal wat vriende lijker worden, althans periodiek. Weerrapporten van gisteravond 7 uur. maxi mum-temperaturen van gisteren en neerslag tussen *s morgens en 's avonds 7 uur: Am sterdam regen 9, S: De Bilt zw bew 11. 2: Dcelen regen 11. 0.5; Eelde regen 10, 9; Eindhoven zw bew 13. 0; Den Helder negen 8. 6: Luchth R'dam regen 11. 1: Twente regen 11. 1; Vlissingen zw bew 11. 0.1; Zuid Limburg zw bew 12. 0. Aberdeen regen 7. 1: Athene half bew 7. 1; Barcelona licht bew 17, 0; Berlijn regen 11, 0.3; Bordeaux licht bew 18, 0; Brussel zw bew 13, 0; Frankfort half bew 12. 0; Ge- nève onbew 18, 0: Helsinki geh bew - 0; Innsbrück onbew 17, 0; Kopenhagen goh bew 8, 0; Lissabon half bew 18, 0; Locarno zw baw 17, 0; Londen geh bew 13, 0; Luxemburg half bew lt. 0: Madrid half bew 20. 0: Ma laga onbew 24. 0; Majorca half bew 20, 0; Miinchen zw bew 13. 0; Nice licht bew 17. 0; Oslo onbew 8. 0; Parijs half bew 16. 0; Rome half bew 18. 0: Spilt licht bew 20. 0: Stock holm zw bew 3. 0; Wenen licht bew 15. 0: Zilrlch half bew 14. 0. Casablanca half bew 17. 0; Istanboel licht bew 18. 0; Las Palmas licht bew 22. 0; New York geh bew; Tel Aviv onbew 20, 0; Tunis zw bew 23, 0. Hekwerk-puzzel 1 2 3 5 1 I6 WASHINGTON (AP) Het Witte Huis heeft bekendgemakt dat Henry Kissinger de volgende maand een driedaags onofficieel bezoek aan To kio zal brengen om met premier Eisa- ku Sato en andere functionarissen overleg te plegen over een groot aan tal onderwerpen. In Rome is tot een nieuwe proef met gratis openbaar vervoer besloten. Nu gaat het alleen tijdens de spitsuren gebeuren. De binnenstad zal ook auto vrij worden gemaakt door haar gelei delijk voor verkeer af te sluiten. Hartenummer Het rampengiro nummer van de Hartstichting, waarop van maandag af grote en kleine giften gestort kunnen worden, is (postgiro) 204050 en niet, zoals gisteren abusie velijk gemeld, 205050. Roggerecord Het absolute roggerecord van Ier land staat op naam van de Am sterdammer R. Braam, die vorige zo mer een rog van 151 pond en 2 ons uit de Ierse wateren sloeg. Samen met enkele andere sportvissers die zich op sportvisgebifed daar hebben onder scheiden, krijgt de heer Braam van morgen een echte Ierse prijs op de VISMA-tentoonstelling uitgereikt fn de Rotterdamse Ahoy-hallen. Hobby Op de 'Hobby'-beurs voor vrije tijdsbesteding, die tot en met maan dag in de Haagse Houtrusthallen te bezichtigen is, is zelf doen geen loze kreet. Behalve zelf zien kan de bezoe ker zelf ook meteen leren, hoe met bepaalde artikelen om te springen. Voor verzamelaars is er een ruilhoek. voor geïnteresseerden in paardensport en eerste lesje, er zijn wandelpaden om zelf te wandelen, hokjes voor zendamateurs, smalfilmers, huisdieren en er is voorlichting over amateur vliegerij. Oudje De wieler-elfste- dentocht is al haast aan de AOW- leeftijd toe: op pinkstermaandag wordt deze 230 kilometer lange fietstocht langs de elf Friese steden voor de zestigste maal verreden. Men verwacht dit jaar zo'n 1400 deelne mers bijna tweemaal zoveel als vorig jaar onder wie eenaantal schaatsfenomenen. Kinderwereld Op het vormingscentrum Oud-Poel geest in Oegstgeest kunnen tussen Hemelvaartsdag en de zondagavond daarop zondagsschoolmedewerkers, on derwijs- en jeugdwerkmensen, ouders van opgroeiende kinderen en anderen terecht, die geïnteresseerd zijn in de vraag, hoe kinderen in aanraking te brengen met 'de wereld van de bijbel'. De kosten voor deze conferentiedagen, waarvan ds. H. Aalbers de leiding heeft, zijn 78 per persoon, inlichtin gen zijn te krijgen op tel. 01710-52445. (ADVERTENTIE) Oplossing vorige puzzel: Hor. 1. last. 4. kor, 7. maat, 8. lama, 8. Amram, 11. dam, 12. epode, 14. To, 15, era, 16. de, 17. slede, 19. aal, 21. lemma, 23. A'dam, 24. Loes, 25. lap, 26. Asen. Vert. 1. lam, 2. Aare, 3. stapel, 4 kade, 5. oma, 6. rammenas, 7. marti aal, 10. morel, 13. dadels. 17. slap, 18. emoe. 20. Ada, 22. men. AMSTERDAM Medio mei zal Tor Line een nieuwe roll on/roll off ferrydienst openen tussen Rotterdam en Immingham. Vijf maal per week zullen Tor Line ferries 's avonds uit beide havens vertrekken om de vol gende ochtend vroeg 'aan de overkant' losklaar te zijn. Vanf Rotterdam zijn afvaarten op maandag, woensdag, don derdag, vrijdag en zaterdag en vanaf Immingham dinsdag, woensdag, don derdag, vrijdag en zondag. In Rotterdam zullen de ferries afme ren aan de terminal van D. Burger en zoon in de prins Johan Frisohaven. Haha. 1 april. We scharen ons in de rij van de flauwe grappenmakers. Om te laten zien dat er maar één manier is om flauw te zijn met zoiets hartigs. Want je kunt proberen wat je wilt, smakeloos krijg je kaas uit 't vuistje nóóit. Daarom: u vergeet toch niet een stevig brok extra in huis te halen voor de Pasen? Want als d'r opeens niet meer is, dan wordt 't ineens écht flauw.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 7