PM!!? Wereldomroep in het zilver De rotsen van Zervos X is Soldatentribunaal tegen 2 ministers Documentaire over Jezus-jongeren Nederland kijkt weinig naar Duitse televisie Mounties-show voor Montreux Actie voor familie van Tom Manders NKV is fel tegen idee kinderbijslag te gaan afschaffen Tragiek TROUW/KWARTET VRIJDAG 31 MAART 1972 B1MENLMD/RADIO-TV 6 T] MARY PERKINS jJIÉTtJejïDÊR,] K6£lOOFH£r peperePeN. jgVOÉLT -WÉL. i<=. I a&TAMendK zcKeJt s/-ToT.>JU.Mee.R ACTIE DAK) MOMMA MEVROUW, IR 8£W VAN PLAN U EENS WT ETEN Tl m GEN.,, ■"S] IEUKE G6* ORCHTE TE WETEN, ORT IK IM06 EENS VOOR UW DOOD UITS/I. INDE GOUDE GAPER door W. G. VAN DE HULST; plaatjes van W. G. VAN DE HULST Jr. 91. Wie zal de weg van de apen weten? Wie, die 't niet zag zal kun nen begrijpen, hoe 't beest is geko men in juffer Ursels kamer, onder juffer Ursels bed? Wie zal weten dat hij 's nachts na de aardbeving onder de bedde-deken naar 't benedenhuis ontkwam, sliep in een kruidenton in de winkel en 's mor gens veilig ontsnapte? Wie zal weten, dat het de honger was, die hem dreef naar de lekkere groen ten van Dikke Griet? En wie, dat hij in z'n boom de jongens herkende, z'n vrinden van gisteren, en juist in hun armen wilde springen, toen die hele lekkere groentenkraam ondersteboven ging? Wie zal weten hoe hij 't spoor van z'n oude baas heeft ontdekt, hoe hij hem tóch herkend heeft onder zijn mooie kleren, hoe hij geschrokken is voor die andere baas, die met 't rare been? En wie zal weten, hoe veilig, hoe rijk hij zich nu voelt weer onder zijn meesters jas? KARELTJE KNETTER EN DE BLAUWGERUITE KIEL 12-113. 'Dat gat is groot genoeg,' gie chelde Asmar. 'Kijk er maar eens doorheen. Wat ziet U dan?' 'Dan zie ik de straatkeien onder de auto doorvliegen,' antwoordde professor Nosco. 'En verder zou ik natuurlijk het nodige kunnen vertellen over de auto-onderdelen, die ik zie. Dat werkt altijd instructief. Zo zie ik daar b.v. het omhulsel zitten, waarbinnen de tandwielen van het differentieel ver borgen zijn. In dit differentieel wordt de ronddraaiende'Hou maar op,' viel Asmar zijn baas in de rede. TI bent mij véél te geleerd. Vertelt U mij liever of U daar de koperen buisleidinkjes ook ziet zitten, waar door de olië van het remsysteem wordt heen en weer gepompt.' 'Die zie ik inderdaad zitten,' vervolgde de professor. 'Daaruit kunnen we dus afleiden, dat deze auto oliedrukrem- men heeft.' 'Prima,' zei Asmar grijnzend. 'En kijk nou wat ik doe. Dan loopt de olie uit de leidingen weg en kan de auto niet meer rem men.' 'Hoor hèm met zijn goede ideeën!' riep Nosco schamper uit. 'Schei toch uit! Da's toch véél te gevaarlijk! Stel je voor, zeg! Dan zitten wij achter slot en grendel in een rijdende auto, die niet meer rem men kan!' 'Toch is dat onze enige kans,' steunde Asmar en met enkele fikse halen zaagde hij de dunne kope ren buisleiding doormidden. In een dikke straal liep toen de remolie uit de leiding weg en met deze onbekook te handeling was het remsysteem van de boevenauto dus grondig naar zijn grootje geholpen. Als Dieks Drabbel- koek nu op het 'pedaal zou trappen, dan zou er niets gebeurenEn als we nu een blik werpen op het rustieke landschap dan zien we nog juist een stukje van het perron van de eenvoudige halte Floppershoek UTRECHT 'Naar aanleiding van de voortdurende en steeds grotere onvrij heid van meningsuiting in de krijgs macht' houdt de Vereniging van Dienstplichtige Militairen VVDM bin nenkort een 'soldatentribunaal' om de ministers De Koster (defensie) en Van Agt (justitie) aan te klagen als verantwoordelijke bewindslieden voor het vervolgingsbeleid ten aanzien van de vrijheid van meningsuiting ih het leger. Het tribunaal wordt op 12 april 's avonds in Utrecht gehouden, op de dag dat het hoog militair gerechtshof uitspraak zal doen in de zaak tegen tien .redacteuren van soldatenbladen. Volgens de WDM is door luitenant kolonel Dekker, commandant .van het 'Schefferkamp' in De Lier (Zuid-Hol land) aan VVDM-bestuurder Cor Wie mans strafvervolging aangezegd we gens een artikel dat hij schreef in het VVDM-afdelingSblad 'Gematst'. Een artikel, waarin onder de kop 'solda- tendressuur' het exerceren onder de loep wordt genomen, zou door de heer Dekker als krijgstuchtondermij- nend zijn aangemerkt. Cor Wiemans zal zich vermoedelijk voor de krijgs raad moeten verantwoorden. De mare chaussee heeft volgens de VVDM in middels ook de al afgezwaaide hoofdredacteur van het blad, Peter van de Wiel, in verband met deze kwestie hebben gehoord. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De NOS-radio zal op de late avond tweede paasdag om 23.20 uur via Hilversum n een docu mentaire over de Jezus-jongeren in Nederland uitzenden. Men zal trachten een antwoord te vinden op de vraag waarom zoveel jongeren zich tot deze moderne, uit Amerika afkomstige beweging voelen aangetrokken, in hoeverre er relaties bestaan met de kerkgenootschappen en hoeveel commercie er meespeelt. Diverse vertegenwoordigers van ker ken, o.a. ds. Boerma, tweede voorzit ter van de landelijke centrale voor het gereformeerde jeugdwerk, zullen meespreken. Ook de auteur Simon Vinkenoog, de journalist Laurens ten Cate en Luud Goeree, leider van de Jezus-jongeren in Nederland alsmede medewerkers aan de roek-opera 'Jesus Christ Super Star' zullen van de par tij zijn. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Nog steeds, zo heeft een onderzoek van de NOS-afdeling Studie en Onderzoek uitgemaakt, kijkt Nederland weinig naar de Duitse tele visie, hoewel het percentage bezitters van tv-toestellen in ons land voor 50 pet Duitsland I en II en dikwijls zelfs III kan ontvangen. Ongeveer 2 tot 3 pet van dit publiek stemt af op Duitsland, en dat wordt dan nog voor namelijk gedaan in de grensgebieden. Men kijkt nog wel eens overdag, maar de Nederlandse avonduitzendingen on dervinden geen noemenswaardige con currentie van de Duitse zenders. In deze stand van zaken is sedert 1969 nauwelijks verandering gekomen. Hoewel er door sommige kijkers, hoog wordt opgegeven van de Duitse actua liteitenuitzendingen, genieten deze toch relatief zeer weinig kijkdichtheid uit Nederland, de belangstelling gaat vornamelijk uit naar filmstrips, tv- spelen, hoofdfilms, en soms sport. Altijd nog tonen AVRO-leden, gevolgd door leden van de TROS de meeste belangstelling voor Duitse te levisie. NCRV-leden blijven in het kijken naar Duitsland ver achter. FERDNAND door Colin Forbes Naar dat punt ontsnapten enkele Alpenkorps soldaten, die vlugger had den nagedacht. Met behulp van hun klimtouwen waren ze begonnen de steile rotswand te bestijgen, beseffend dat ze allen hangend in de lucht veilig zouden zijn voor de regen van projectielen, die op hen neerdaalde. Ford wijdde nu zijn aandacht aan het gedeelte van het bevroren meer, dat de met sneuw bedekte weg begrens de. En groot aantal soldaten, die een stuk berggeschut voortsleepten, waren op weg naar dat gebied, toen de neervallende granaten hun ontsnap pingsweg begonnen te versplinteren en hen terugdreven naar de grote ijsplaat, die misschien het derde deel van het meeroppervlak bedekte. 'Vuur!' Macomber nam de Monokular weg van zijn ogen en stak hem in zijn zak. Door de inspanning van het tu ren moest hij over zijn ogen wrijven en er zijn zakdoek tegen aan drukken. Intussen ging het bombardement ver der, terwijl Ford zich concentreerde op het reusachtige eiland van ijs, dat was overdekt met geïsoleerde Duit sers. Vuur! Vuur! Vuur Macom ber wist niet meer hoeveel granaten Prentice al in de loop had geschoven, maar hij was zich ervan bewust dat de vuursnelheid, naarmate Ford het gordijnvuur verder uitbouwde, toe nam. Prentice, bang om een granaat te laten vallen, veegde veelvuldig zijn handen aan zijn broek af, waarna hij de mortier voedde met verse muni tie. Toen Macomber weer over de borst wering keek was hij verbijsterd over de verandering die het schouwspel had ondergaan. Het meer, dat zo kort geleden nog één witte vlakte was geweest, was nu veranderd in een grote, donkere plaat, die er vanaf deze hoogte uitzag alsof hij was be zaaid met stroken sneeuw, die in werkelijkheid echter grote stukken drijvend ijs waren. Het centrale el- land was bijna verdwenen en er was nog maar een handjevol soldaten vast- gepend op een kleine, witte vlakte, waaromheen Ford tot vijf fonteinen opspattend water veroorzaakte. Vijf missers. De volgende granaat landde precies midden op de schots, waar door deze in stukken brak. Misschien een half dozijn Alpenkorps soldaten hing nog tegen de klip, waarlangs ze langzaam omhoog klommen, maar de invasietroepen op het meer waren vernietigd. 'Als een schietschijf', zei Ford. 'U- niek'. 'Dat klopt niet helemaal', herinnerde Macomber hem. 'Er was ook nog Aus- terlitz!' Er lagen nog drie granten op het dak van de toren toen Grapos Fords arm vastgreep en wees. In tegenstelling tot de anderen, wier hele aandacht zich had geconcentreerd op het meer beneden, had de Griek met toenemen de bezorgdheid gekeken naar de voortgang van de skitroepen. Ze had den nu de helling beklommen tot op een punt dat een behoorlijk stuk boven de top van de klip lag en ze naderden in een gebroken lijn over de flank van de berg. De voorste man was minder dan een kwart mijl van hen vandaan en haastte zich naar de achterkant van bet klooster. 'U moet een lawine veroorzaken', zei de Griek dringend. 'Waar dat donkere gat is "Hij bedoelt die holte in de schaduw', kwam Prentice tussenbeide. 'Waarom daar?' Ford had de richting van de mortier al veranderd en wijzigde de inclinatie, terwijl de Griek verder sprak. Er was nu geen weloverwogen heid meer in zijn bewegingen en hij probeerde het wapen in de juiste stelling te brengen voor het te laat zou zijn. 'Omdat,' legde Grapos uit, 'dal de plek is waar een Oostenrijkse skiër 5 jaar geleden een lawine heeft veroor zaakt. We hadden hem gewaarschuwd, maar hij lachte ons uit. Ik stond hier op deze toren en keek naar hem. Hij kwam naar beneden boven dat gat en toen begon er een lawine. De berg komt tot leven'. 'Je moet het maar proberen, Ford', zei Prentice vermoeid. 'Het is een gok, maar het is het enige wat we kunnen doen. Als de troep doorbreekt zijn ze sterk genoeg om de Austra liërs, die zich onder hen bevinden, in de pan te hakken'. 'Ik wil niet onbeleefd lijken, maar dit zaakje wil ik zelf opknappen. Ik kan ze nu zien komen'. (Wordt vervolgd) Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Radio Nederland Wereldomroep (380 medewerkers) bestaat 15 april 25 jaar. Het Nederlandse volk is niet zozeer betrokken bij de activiteiten van de Wereldomroep, die zich voornamelijk afspelen via de korte golf en uitslui tend zijn bestemd voor het buiten land, meestal zelfs het heel verre buitenland. Hoogstens behoort men af en toe de klacht van de binnenlandse omroep dat de Wereldomroep gefinan cierd wordt uit de pot 'Omroepbijdra gen', terwijl niemand van degenen die helpt de dikke 15 miljoen die daar mee jaarlijks heengaat, bijeen te brengen, er profijt van heeft. 'Toch', zegt directeur drs. L. F. Tijm- stra overtuigd 'is het juist van het grootste belang, dat onze programma's worden betaald uit de omroeppot, want dat maakt onze afnemers vooral in de Engelstalige gebieden er des te zekerder van, dat wij autonoom en onafhankelijk zijn in ons werk en onze berichtgeving. Op deze manier kan n.l. de overheid geen invloed op onze informatie en kennisoverdracht in Amerika, Canada, Zuid Amerika en Afrika laten gelden. Hiermee zijn voor al de jonge landen van de derde wereld gebaat Nu kan men hier tegenover stellen, dat ook het betalen van de omroepbij drage een bepaalde vorm van belas ting betekent, en dat 's rijks financiën even goed op de belasting steunen, maar daarvan wil men bij de Wereld omroep niet horen. Men neemt niet aan, dat men de binnenlandse omroep in feite tekort doet. 'Kijk', zegt drs Tijmstra, 'in 1939 begon de cornmis- sie-Gerbrandy zich al te bezinnen op het heffen van luistergelden, juist om de Nederlandse stem in het buiten land te kunnen laten klinken. Eigen lijk zijn wij dus niet de mee-eter uit de ruif, zoals de binnenlandse omroep ons beschouwt, maar de voortrekker voor de inning van particuliere géi den voor onafhankelijke uitzendingen via de twee media'. Veelomvattend Uitgaande van dat standpunt wil de wereldomroep bij de nadering van zijn zilveren jubileum wel graag eens zijn snel-gegroeide en veel omvatten de werkzaamheden demonstreren. De Wereldomroep zendt per etmaal 39 uren uit in 7 talen. De transcriptie programma's bereiken 129 landen. Er is een dagelijks relay-programma van Europees achtergrondnieuws, ver zorgd door correspondenten in diverse hoofdsteden. Alleen al dit programma wordt overgenomen door 50 nationale en locale stations in Latijns-Amerika, 60 in de Verenigde Staten en 12 in Afrika. In 1969 opende de Wereldom roep ter versterking van de stem van Nederland op het westelijk halfrond een eigen relay-station op Bonaire en in juni a.s. hoopt men als kroon op 25 jaar arbeid, een dergelijk station ten bate van het oostelijn halfrond in Madagascar in gebruik te kunnen ne men. In 1964 bleek de Wereldomroep de eerste buitenlandse leverancier van stereo-programma's aan Noord-Ameri- ka te zijn. Richtte de Wereldomroep zich oorspronkelijk voornamelijk tot Nederlandse emigranten in de wereld, al spoedig bleek dat niet voldoende te zijn, vandaar de meertaligheid, die ook een Indonesische taal omvat. Sinds 1969 verzorgt de Wereldomroep zij het nog op beperkte schaal, ook t.v.-transcripties. Een van de successen is een maandelijks Engelstalig tv-ma- gazine voor jonge Afrikaanse landen. Amusement Behalve uiterst objectieve informatie, nieuwsvoorziening en kennisover dracht (waaronder men ook enkele taalcursussen mag rekenen) besteedt de Wereldomroep voor 'de vreemde' ook aandacht aan amusement, aan de Nederlandse letteren (hoorspelen en korte verhalen, ook in vertaling) mii-- ziek (uitzendingen van het Holland festival vormen jaarlijkse hoogtepun ten) en andere culturele zaken. Dit alles ontvangen de vele buitenlandse stations gratis. Wij betalen er voor via de omroepbijdrage. Er zijn landen die zich voor hun buitenlandse uitzen dingen laten betalen of wel zendtijd huren, maar dat is niet het Neder- HILVERSUM Zaterdagavond kan men de 50 minuten durende Mounties show (Ned. 1, 20.21 uur) zien, die voor het concours om de Gouden Roos in Montreaux wordt aangeboden. Het is een compilatie uit de reeds uitgezonden programma's, met als toe voeging een optreden van Sandra en Andres met de Engelse vertaling van hun liedje van het songfestival 'Als het om de liefde gaat'. Verder zal Lenny Kuhr als gaste het liedje 'Je sus Christo' zingen. BERGEN OP ZOOM De carnavals stichting Vastenavond in Bergen op Zoom gaat een actie beginnen om het gezin van de kort geleden gestorven Tom Manders (Dorus) te steunen. De actie die bedoeld is als 'n hommage aan de artiest, begint morgen met de verkoop van de piaat. 'D'r zit een vogelnestje in m'n kop'. De stichting Vastenavond heeft 2000 platen aange schaft die tegen een prijs van 5 (handelswaarde ruim 17) worden verkocht. De gehele opbrengst is be stemd voor de weduwe van Tom Man ders. De Stichting is ook reeds bena derd door een groot aantal Rotter dammers, stadgenoten van Doms die geld willen storten voor dit doel. In de Bergen op Zoomse carnavalsop tocht is de Dorusfiguur altijd een vaste verschijning geweest. Het con- fettikanon Spuit Elf wordt bediend door een imitatie Doms. Spuit Elf trekt tijdens de actie ook door de Bregen op Zoomse straten. landse, wettelijke vastgelegde principe. Een grote voldoening is het dat het luisterpubliek in verre landen zich zo sterk kan uitbreiden door de invoe ring van transistorradio's. De dank baarheid van het luisterpubliek uit zich in grote pakken brieven die de Wereldomroep regelmatig bereiken. In het afgelopen jaar passeerde men de 108.000. Er wordt veel gefluisterd over de omstandigheid, dat de Wereldomroep, een continubedrijf vanwege de te overbmggen tijdsverschillen bij recht streekse uitzendingen, zijn personeel met te veel werk overlaadt. Drs. Tijm stra zegt hiervan: 'Ja, dat gebeurt bij ons zoals in elk modern bedrijf. Maar de creativiteit en het grote enthousi asme van onze medewerkers leidt soms onverhoeds tot veel meer inten sieve arbeid dan bij de planning was voorzien. Moeten we daarom het en thousiasme temperen? Dat zou nie mand in ons bedrijf willen'. De Wereldomroep gaat jubileren: op 14 april zal er een receptie zijn en op 15 april feest binnen het bedrijf. Van onze soc.-economiscihe redactie UTRECHT 'De gedachte van de I regering Biesheuvel aan bevriezing of! h zelfs afschaffing van de kinderbijslag is zeer gevaarlijk'. Dit schrijft de Industriebond NKV in t het blad 'Industrie Revu'. 'De rege-! ring die zich zo graag opwerpt voor, een verbetering van de sociale recht-; z vaardigheid, vergeet dat de kinderbij- n slag juist 'n onmisbaar element van deze rechtvaardigheid is. Elk kind heeft recht op een redelijk levensom derhouid en opvoeding. Het middel oj daartoe zou een inkomensherverdeling w zijn. Maar deze is binnen het huidige d systeem zeer moeilijk haalbaar. Maar de kinderbijslag is juist wel haalbaar', h< aldus de bond. m De bond stelt dat uitvoering van de t€ regeringsplannen zou kunnen leiden g< tot onevenwichtigheid ten opzichte 7, van andere doelstellingen als bijzon- dere aandacht voor de laagstbetaalden en een sociaal-economisch beleid dal "f mede zorgt voor rechtvaardiger ink», sc mens- en vermogensverhoudingen. In 0, dien men de bijslag wil veria gen; meent de bond, dan zal dat directe gevolgen moeten hebben in de loonjve vorming en met name zal er dan een vo extra structurele wijziging van hel minimuminkomen moeten komen. 1 In de VPRO-reportage over de slechte economische toestand van Oost-Gro- ningen kwameen flink brok tragiek naar buiten. Allereerst in de scherp ge registreerde angst voor werkverminde- ring als gevolg van een totale fusie in de strokartonindustrie, maar ook in de nog onbestemde gevoelens van de fa brieksarbeider A. Luppens. Hij was in dit programma de gedreven tolk van veel meer mensen dan alleen Oost- Groningers. Zij en wij kunnen het nog niet best onder woorden brengen. Het zijn nog slechts vage vermoedens over een na bije toekomst, waarin je als doorsnee mens geen "kans meer krijgt op een eigen huisje en dat we met zijn allen worden opgeborgen in woonunits, die als monstrueuze torens van Babel in het landschap zullen staanOnze hui dige flatbouw, waarvoor al zoveel mensen op het platteland beducht zijn, zal dan dwergenwerk blijken te zijn. In die science-fiction, die eerder wer kelijkheid zal worden dan we nu den ken, zit een nieuw programma. Danny Kaye maakte de Dick Cavett- sliow tot een spiritueel portret van een veelzijdig kunstenaar, die, zoals hij zei, eerst heel wat onder de knie moest leren krijgen om daarna de stuntelaar uit te hangen en net te doen of hij er geen snars van terecht bracht. Dat de monstreerde Danny Kaye onder andere in de grandioze schermscène met Basil Radio vandaag HILVERSUM I 18.00 (S) Licht ensemble met zangsolisten. 18.30 Nws. 18.40 Act. 18.50 Verkenning. 18.58 Marktber. CVK: 19.00 Chr. Geref. Kerkd. KRO: 20.00 (S) Klass.muz. 20.30 In antwoord op uw schrijven: verzoekpl.progr. 22.00 Voet licht op: cabaret, show en musical. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.38 Den Haag vandaag. 22.50 (S) Goal: een (sport)progr. met veel muz. 23.55-24.00 Nws. TT vandaag NEDERLAND J NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal E. O. 19.05 Filmimpressiie uit Israël 19.20 De Koning der Joden: gewijde muziek 19.55 Tenslotte NOS 20.00 Journaal VARA 20.16 Achter het Nieuws 20.50 Hadimassa 21.30 2 voor 12, quiz 22.10 Een klein uur: U NOS 23.00 Journaal TELEAC 23.05 Speelwijze les 4 (herh.) NEDERLAND IJ NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal TROS 19.05 De laatste sporen: 6. Joegoslavië, natuurfilm 19.30 Nancy 20.00 Journaal Radio morgen HILVERSUM I TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbijt zo's (Soos): lichte gramm.muz., rep. en ber. (7.30 Nws; 7.41-8.00 Act.; 8.30 Nws: 8.41-8.50 Act.) 10.00 Als dat zou kunnen: verzoekpl.progr. (10.30-10.32 Nws). 11.55 Med. 12.00 Route A: amusementstourisme. (12.16 Overheidsvoorl.: Franco huis. Inf. v.h. bedrijfsleven: 12.28 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30-12.40 Nws.) 14.00 (S) Steiger B: Radio-Show. <14.03 Sportkompas; 14.33-15.00 (S) Tross-Countrij; 15 30 Nws; 15.33-16.00 (S) Jazz-cocktail; 17.30 Nws; 17.32-17.50 Act.) HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7 20 (S) Z.O.: gevarieerd progr. (7.33-7.38 V.d. voorpag. 7.54 VPRO: Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Act. 9.35-9.40 Waterstanden. 10.05 VA- RA's Ombudsman.) 10.30 (S) Zaterdag inf.: muz. en Informatieshow. <11.00-11.02 Nws.) 13.00 Nws. 13.11 Act. 13,23 VARA-Varia. 13.25 (S) Dit is het begin jongerenprogr. HIRO: 14.35 Plus - het HIRO Magazine. NOS: 15.05 De komende week in het Nederl. muz.leven. 15.30 Frans - Duits - Engels; een luisterprogr. 16.15 (S) NOS-Jazz. 16.45 Inzet: progr, over amateuristische muz.beoefening. 17.15 Uitz. v.d. Vrijde Gedachte. 17.30 On- derz. naar het verwachtingspatroon v.d. gedetineerde: klankbeeld. VARA: 17.55 Med. Rathbone. za Uiteraard kwam ook zijn activiteit it de Unicef aan bodwaarvoor hij ffl-, achttien jaar in de wereld rondreist In relatie met de trieste beelden uoijrie lijdende en stervende kinderen in Iiita dia. is het begrip kindervriend een on vo volledige beschrijving van de mens Da H vid, Daniel Kominsky, He Bij de TROS was het van Marty FeU Of man en The Golddiggers een zeven ku mijlssprong naar voetbederf en voel va! verzorging. Dokter G.- T, Haneveld be gint te wennen aan zijn rol van pré sentator, maar hij mag nog wel wtfdir losser komen van zijn tekst, Er wen To overigens nuttige informatie verstrekt™ al is het nare van dergelijke program ma's dat menigeen na de gesignaleerd verschijnselen het idee heeft dat ooi hoi hij (of zijde daarbijbehorende pijneihot voelt. Wedden dat u straks voelt daQt uw schoenen knellen? Helaas werd het voor ons te laat o*'nie de discussie tussen ir. J. Manusama «de prof. dr. J. Verkuyl nauwlettend tbei volgen. Bij het schrijven van deze naar censie konden we slechts flarden va, het op hoog niveau staande gespreóe horen. Een uitspraak van de Amboiug zenleider hebben we genoteerd: tu scl benauwt mij dat men in kerkelijk OD| kringen zo goed. weet lioe situatii zouden moeten veranderen. Dat ivori wc dan in relatie gebracht met Gods lii w'i T.flDa de HILVERSUM II (18.00 Nws. 18.20 P.P.: Uitz. van D'6P® 20.00 Nws.) NOS: 20.30 (S) Muz. uit dim0 Barok. VARA: 21.00 (S) Ernani. opera val Verdi; door Omroepork., Groot OmroepkocVOC en solisten. (22.40 Med. 22.45 Nws. 22.Sl„,. Act.) 23.55-24.00 Nws. bee wer BELGIË 324 m (Nederlands) 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.28 Paar* densportber. 18.30 R.K. godsd. uitz. 19.(ldez Nws, act. en lichte muz. 19.40 Keuril u Engels. 19.45 Boekbespr. 20.00 Kamermur 21.25 Recital. 22.00 Nws sten. 22.20 Casino muz. 2 stories. 23.40-23.45 Nws. 20.15 Wereld op Wielen 20.50 De Ring, krimi uit de Duitse serie Tatort NOS 22.20 Uit de Kunst 22.50 Journaal DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gisteravonf 10.S0 Economische rubriek. 11.15 Abel, vj ist dein Bruder. 12.15 Das goldene Zeltalté Bohmens, film. 12.50 Intern, persoverz. 13.OT 13.20 Journaal. 13.40 V.d. kinderen. 14.f Der Kaiser von Kalifornien, speelfilm. 15.» Venezlanische Impressionen. 15.55 Das ers^t Evangelium - Matthaus, Italiaanse speelfilr uit 1964. 18.10 Filmimpressie v.d. vensters Fraumunster in Zfirlch. 18.40 Alte Musik i alten Instrumenten. 19.15 Wer ist der Nacfc ste?, film. 20.00 Journaal en weerber. 20.P' Die Orestie des Aischylos, drama. 21.40 VN, Ostern in der Wies, film. 22.00 Bcrühnjf Dirigenten. 23.15 Journaal en weerber. DUITSLAND II 13.20 Nws en weerber. 13.15 Jeugdfilif 14.20 V.d. kinderen. 14.50 Die Söhne Lichts, fllmdoc. 15.20 Filmrep. over Zuidpool. 16.05 Filmportret. 16.35 Das rol" Zimmer. 17.40 Nws en weerber. 17.45 Refl van buitenl. correspondenten. 18.15 De Matthaus Passion van Bach (Igl 19.45 Nws en weerber. 19.55 Rep. Londonderry. 20.15 Dip Hochmutigen. FraiP Mexicaanse speelfilm uit 1953. 21.55 Nws 4)], weerber. 22.00-ca. 23.55 Matthaus PassiiF (2). DUITSLAND III NDR 19.00 Geographische Streifziige (13). uitz. 19.30 Die neue Schulo (7), serie ui 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Uit kui en wetenschap. 21.00-21.45 Der schone, tei Tod, doc. film. DUITSLAND III WDR 15.30 Schienen. italiaanse speelfilm 1929. 16.40 Mexico, zijn mensen en muz., film. HILVERSUM III NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Popstatlon, <8.1 Nws.) 9.00 Nws. 9.03 Pers Vers. 10.00 Nv 10.03 Muz. bij de koffie. (11.00 Nws.) 12, Nws. 12.03 Elpee Pop. 13.00 Nws. 13.03 N< we noemen geen namen. (14.00 en 15J Nws.) 15.30 Lichte koorzang. 16.00 Nr 16.03-18.00 Sportshow: sport en muz., met 17.00 Nws. BELGIË 324 m Nederlands 12.00 Nws. 12.03 Weekend-actueel. 1 Buitenl. persoverz. 13.00 Nws, weerber. toneelagenda. 13.20 Lichte muz. 13.00 Wij de consumptiemaatschappij. 14.00 Nws. 14 Gevarieerd progr. (15.00 Nws). 16.00 H< spel. 16.50 Amusementsmuz. 17.00 Nws med. 17.10 Nieuwe tophits. 17.55 schaal. TV morgen fan NEDERLAND I NOS 16.00 Journaal AVRO 16.05 Kinderprogramma 16.20 Hot Dog: een programma over alledaagse en niet alledaagse onderwerpen 16.40 Stuif-Es-In b :k Icon jreur 'ij ebb

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6