iV'erbod gevraagd van boringen in het IJsselmeer en de Waddenzee Ethyleenfabriek Gulf nu tijdelijk stilgelegd Geen akkoord over grondslagpartij zal falleen nog maar verder verzwakken' Molen met 'jonkies' Nationale Ballet plaatst zich bij wereldensembles met 'De schone slaapster' PORIOH Thorbecke College viert eeuwfeest Gewonden na roofoverval in Rotterdam Dagblad-cao rond ARP-delegatie: er is alleen maar een discussiestuk Burgemeesters voor Apeldoorn en Vlissingen Nieuwe directie dagblad De Tijd ITKOUV" KWARTET VRIJDAG 31 MAART 1972 TIIWEMAM» In kort geding: Publieke opinie tegen ambtelijk apparaat :'G Van een onzer verslaggevers IjDEN HAAG Hier staat de publieke opinie tegenover het ambtelijke bureaucratische apparaat. UI dat steeds machtiger wordt zonder dat de controle daarmee gelijke tred houdt*. Dit zei gisteren voor jlde Haagse rechtbank mr. K. Langelaar in het kort geding tegen de Staat, dat diende om te voor tkomen dat in het IJsselmeer en in de Waddenzee naar olie en gas geboord zal worden. [aniens de vereniging Contact na- :uurbeseherming Noord-Holland en de :oöperatieve vereniging van IJssel- leervissers, die het kort geding aan- ipanden, voerde mr. Langelaar aan jdat bij de beslissing over de boringen niet alleen een zo actief mogelijke rin parlementaire controle is uitgesloten, naar dat er ook geen beroepsmoge- ijkheden zijn, net zo min als er lezwaarschriften ingediend kunnen 5en rorden' ars rijdens het kort geding bleek dat de ninister van economische zaken aan de enkele maatschappijen vergunning Ier, ieeft gegeven om seismisch onderzoek lag te doen en exploratieboringen te ver- »n- 'ichten. Naast de publiekrechtelijke vergunning hebben de maatschappijen De iog 'n privaatrechtelijke vergunning la- ïodig van de eigenaar van het IJssel- >n- neer en de Waddenzee: de Staat der Nederlanden. )ie laatste vergunning betekent dat Ie weg vrij komt om boringen te de verrichten. Voor het IJsselmeer is nog geen privaatrechtelijke vergun ning aangevraagd, wel voor boringen in de Waddenzee. Mr. Langelaar zei dat zodra proefbo ringen een winbare hoeveelheid delf stof aantonen, automatisch een con cessie wordt verleend en dus met het naar boven halen van het gas en olie kan worden begonnen. De gevaren die deze boringen met zich meebrengen zijn in Trouw/Kwartet van woensdag jongstleden uitvoerig opgesomd. Kriti sche stemmen worden daarbij geheel genegeerd. Geen antwoord Mr. Langelaar haalde daarbij het voorbeeld aan van de jarenlange strijd die de provincie Noord-Holland heeft gevoerd tegen de boringen in het IJsselmeer. Tenslotte werd die strijd in het nadeel van de provincie door de Kroon beslecht. Kenmerkend noemde mr. Langelaar het dat de provincie in totaal zeventien brieven aan de minister schreef, waarin op de gevaren van de boringen werd gewe zen, maar dat op geen enkele brief werd geantwoord. Het gevaar dat bij de boringen onge lukken gebeuren, in de vorm van een 'blow-out' (wanneer gas of olie ont snapt als gevolg van een technische of menselijke fout of door natuurlijke invloeden), vond hij allerminst denk beeldig. Als zoiets in het IJsselmeer gebeurt zal de drinkwatervoorziening voor miljoenen mensen in gevaar ko men, de visserij zal grote schade lij den en recreatief zal het IJsselmeer zijn waarde verliezen. Weinig goeds Voor het Staatstoezicht op de borin gen had mr. Langelaar weinig goede woorden over. 'Het Staatstoezicht re- Twee kanten geit van alles, waar, hoe en wanneer geboord gaat worden maar voorkomt niet dat er niët geboord gaat worden'. Mr. Langelaar vond dat de minister gehandeld heeft in strijd met de wen sen van een groot deel van Nederland honderd organisaties met tezamen twee miljoen leden betuigden adhesie aan het kort geding dat hij geen rekening heeft gehouden met het recht op openheid; niet gedacht heeft aan het recht op schoon water voor de bevolking en niet gekomen is tot een redelijke belangenafweging. Hij vroeg de president van de Haagse rechtbank mr. J. II. C. Slotemaker het verlenen van privaatrechtelijke ver; gunningen te verbieden. Ook liet mr. Langelaar weten dat een 'Waver-vonnis' een oplossing zou zijn die als geroepen komt voor het mi lieu. Een jaar respijt als een soort afkoelingsperiode, zou mogelijk ma ken dat de overheid de zaak nog eens in een breder perspectief kan benade ren. Bovendien zou in die periode een wijziging kunnen worden doorgevoerd van de Mijnwet van 1810, waardoor het parlement een groter vinger in de pap krijgt. De landsadvocaat mr. S. E. Gratema vroeg zich af of al die twee miljoen mensen die tégen de boringen zijn. wel ergens vóór zijn. 'Voor een welo verwogen oordeel moet je twee kan ten van de medaille kennen. De kans dat er iets mis gaat is uiterst gering. Als er iets gebeurt zal er waarschijn lijk net zoveel verontreinigd worden, als wanneer een tanker met olie zou vergaan'. Op de vraag van mr. Slote maker of dat ook gebeurd is bij Sleen, waar in 1965 een boorinstalla tie wegzakte en grote schade veroor zaakte, zei mr. Gratama: 'op dat ogen blik was er nog niet zo'n goed zicht op de structuur van de ondergrond. Toen de trein in 1830 ging rijden werd voorspeld dat bossen zouden afbranden en koeien geen melk meer zouden geven. Welnu, de bossen staan er nog en de koeien geven nog steeds melk. Hij meende dat als de proefbo ringen in het IJsselmeer succes heb ben, de mogelijkheid zich aandient om juist iets te doén aan het milieu. 'Er zal dan immers schone brandstof beschikbaar komen'. Hij vond overi gens dat het lopen naar de burgerlij ke rechter om een zaak als deze uit te vechten een systeem van negatieve benadering is. 'Zoiets van, hier is het probleem, laten we het uit de weg gaan'. Commissie-Rooij waarschuwt in rapport: 'an onze parlementsredaotie 'EN HAAG De financiële crisis in de dagbladpers is ernstiger »n hardnekkiger dan tot nu toe aangenomen werd. Bestond er vorig jaar nog de vage hoop dat het klimaat zich toen en zeker dit jaar ;ou verbeteren, thans moet er rekening mee worden gehouden dat et dagbladbedrijf alleen nog maar verder zal verzwakken. commissie bedrijfsfonds voor de 5, de commissie-Rooij, zegt dit in laar gisteren door de regering gepu bliceerd eindverslag. De regering eeft nog geen standpunt over het apport ingenomen. De financiële cri- tekent zich als volgt af: 1970: Blijkens nu bekend geworden iefinitieve cijfers verkeerde circa de ielft van de krantenondernemingen moeilijkheden, namelijk 23 verlies- evende bedrijven boekten een totaal erlies van 36 miljoen. 1971: De verhouding tussen inkom- ten en de toeneming van de kosten eeft zich nog ongunstiger ontwik- eld. Hoewel het totale verliescijfer og niet bekend is. moet er rekening ïee worden gehouden dat de exploi- atieopbrengsten van de gehele be- jgt rijf stak met circa ƒ23 miljoen zullen lijn gedaald. Aanmerkelijk meer dan 3 van de 40 exploitatie-eenheden zul- in verliesgevend zijn geworden. 1972: Ook voor dat jaar moet gere- end worden op een enorme kosten- ib- ijging die onvoldoende zal worden iet ecompenseerd. Een verdere verzwak- eniing van de exploitatiepositie van het ietagbladbedrijf is daarom waarschijn- NVOLDOENDE ■nth het licht van deze ontwikkeling ou^treurt de meerderheid van de com- •n-iissie (een minderheid bestaande uit onthield zich van een me- ing) 'het in hoge mate dat de over- eid onvoldoende het belang van een de jk geschakeerd krantenbestand in defris land onderkent, terwijl de diversi- en;it in radio en tv terecht een voor- ■n-ferp van voortdurende overheidszorg ■rd'. De commissie wijst erop dat de aatregelen die de regering tot nu heeft genomen te enen male on- ildoende zijn. De regering is name- ,je k alleen bereid kredieten te ver rekken aan dag- of nieuwsbladen die 3.pn redelijk uitzicht hebben op een boud of een herstel van een renda- le bedrijfsvoering. is-oor het verlenen van deze facilitei- n zal een bedrijfsfonds opgericht orden dat gevoed wordt door een :tra heffing op de STER-reclame. De mimissie-Rooij wijst erop dat de ex- nga heffing op de STER-reclame ave- chts werkt voor de kranten. Het edrijfsleven stelt nu eenmaal een spaald percentage beschikbaar voor et voeren van reclame. Wordt de TER-reclame duurder, dan betekent alleen maar dat er in de kranten 'at inder geadverteerd zal worden. De- immissie geeft de regering daarom nieuw in overweging de door de immissie in haar interim-rapport nbevolen maatregelen nog eens te iderzoeken. Deze maatregelen hiel- door de commissie werden geadvi seerd noodzakelijk te vinden. Het ka binet-De Jong wilde toen echter geen beslissing nemen omdat het demissio nair was. >p. Herdenkingsconcert van Willem Pijper maar matig bezocht ROTTERDAM Op 18 maart 1947, dus nu 25 jaar geleden, overleed Wil lem Pijper, een van de belangrijkste muzikale persoonlijkheden uit de eer ste helft van deze eeuw. Ter herden king van dit feit werd er gisteravond in de Kleine Doelenzaal een concert gegeven, dat geheel aan deze compo nist was gewijd. Medewerkenden wa ren: het Amati Kwartet, het Danzi Kwintet, en de pianist Theo Bruins. Men had in chronologische volgorde een bloemlezing gemaakt uit Pijpers kamermuziek- en solo-werk, die zeker representatief genoemd mag worden. Zo klonken ter opening twee werken uit de periode 1913-1917, die nog sterk door de Duitse en Franse romantiek waren beïnvloed, tw. het trio voor piano, viool en cello, en de al verras sende eerste piano-sonatine. Het ge deelte voor de pauze werd afgerond met het Derde strijkkwartet uit 1923 waarin men de echte Pijper met zijn luciede klankwereld duidelijk kan herkennen, en met het speelse trio voor fluit, klarinet en fagot uit 1926- 27. Na de pauze werd de reeks met meesterwerken als het blaaskwmtet en de pianosonate (1929-30) voortgezet om tenslotte te worden besloten met de twee delen van het bezonken vijfde strijkkwartet, 's meesters laatste en on voltooid gebleven compositie. De uitvoeringen getuigden zonder uit zondering van vakmanschap en muzi kale zeggingskracht, met de aanteke ning dat de pianoklank in de forte passages soms wat milder had gekund. Een klein gehoor (nog geen vijftig man) heeft de verrichtingen van de musici aandachtig gevolgd. Men had zeker meer belangstelling voor deze manifestatie mogen verwachten, voor al van de zijde van de musici. P. VEENSTRA Acht voorstellingen van Roemeens toneel DEN HAAG Voor het eerst zal er volgende maand een Roemeens toneel gezelschap in ons land optreden: Tea- trul Lucia Strudza Bulandra. een groep die genoemd is naar de beroem de actrice van die naam. Bij deze gelegenheid zullen 'Leonce en Lena' van Georg Büchner en 'Car navaleske' van Ion Luca Caragiale opgevoerd worden. De voorstellingen, die onder regie staan van respectieve lijk Liviu Ciulei en Lucien Pintilie, zullen worden begeleid door simultane vertalingen van de Roemeense tekst in het Nederlands. In 1970 gaf het Bulandra theater, voorstellingen in West-Duitsland. Daar uitte men alom waardering voor de "frisse, uitermate deskundige aan pak. In ons land wordt het Bulandra Thea ter gepresenteei'Q door het Neder lands Centrum van het Internationaal Theater Instituut. Zo mogelijk wor den acht voorstellingen gegeven: zes van 'Leonce en Lena': op 22 april in Groningen, de 23ste in Rotterdam, op 26. 29 en 30 respectievelijk in Maas tricht, Amsterdam en Den Haag. Voor Tilburg is nog geen datum vastge steld. De twee voorstellingen van 'Carnava lesk' gaan op 25 april in Groningen en op 30 april in Den Haag. (ADVERTENTIE) Kant en klare universele kunsthars vulpasta met gebundelde liechtkraclit op ELK materiaal, droog of vochtig." binnen of buiten. Krimpt of scheurt niet. zet niet uit. Onschadelijk voor handen. Onbeperkt houdbaar. Geen ver lies resten. Onmisbaar bij elk karwei: STOPPEN, PLAMUREN. HERSTELLEN van beton, houtrot. afdichten, enz. 1 kg ƒ8.55. 2 kg ƒ15.30. 5 kg ƒ29.95 bij winkeis in hobby- en dliz-artikelen, verfwaren, ijzerwaren en bouwstoffen. Van een onzer verslaggevers GRONINGEN Het gemeentelijke Thorbecke-College (atheneum en havo) heeft ter gelegenheid van het gisteren gevierde honderdjarig bestaan een ge denkboek ('Honderd jaar Hofstraat') uitgegeven. door HANS W. LEDEBOER AMSTERDAM Met het uit brengen van het Tsjaikowsky- ballet 'De schone slaapster' van Marius Petipa woensdagavond première in de Amsterdamse Stadsschouwburg, gisteravond in de Rotterdamse Schouwburg heeft Het Nationale Ballet een stap gedaan die respect afdwingt Want voor elk ballet-ensemble geldt 'De schone slaapster' als een der moeilijkste opgaven. Wie dit ballet tot een succesvol eind brengt, vero vert daarmee een plaats tussen de enkele zeer groten. Hoe moeilijk dit ballet te brengen is, bleek al dadelijk na de eerste uitvoe ring. Toen de componist Tsjaikowsky en de choreograaf Petipa er in 1890 mee verschenen voor het Russische publiek met de gehele keizerlijke hofhouding was de ontvangst heel mager, tot grote teleurstelling van de componist, die het werk als zijn beste balletcompositie beschouwde. Toen Diaghilew er zich ruim dertig jaar later aan waagde en er met zijn Ballets Russes mee in Londen kwam, was het resultaat een schuld van bijna anderhalve ton. En toen na de dood van de markies de Grands Ballets du Marquis de Cuevas het uitbracht, was dit ballet tevens het laatste dat dit gezelschap ooit opvoer de: het ging er aan failliet. Een latere versie is bekend van Sir Frederick Ashton met het Royal Ballet. Wat nu uitgevoerd wordt is de versie van de Grands Ballets du Marquis de Cuevas, speciaal voor Het Nationale Ballet gereconstrueerd en ook inge studeerd door Roland Casenave. Er zijn drie danseressen voor de zware hoofdrol, die van de slaapster zelf, prinses Aurora, getraind: Alexandra Radius, Monique Sand en Sonja Mar- chiolli. In Amsterdam hebben wij Alexandra Radius gezien, met haar echtgenoot Han Ebbelaar als partner. In Rotter dam zou Monique Sand de hoofdrol dansen. Ondanks een uitgebreide studie van moderne danstechniek in de Verenig de Staten en een loopbaan bij het Nederlands Dans-Theater. dat zich im mers bij voorkeur op modern werk toelegt, zijn Alexandra Radius en Han Ebbelaar bij uitstek klassiek-academi- sche dansers, waarbij als merkwaar digheid opvalt, dat Alexandra Radius eerst volledig tot ontplooiing schijnt te kunnen komen als zij samen met Han Ebbelaar op het podium is. Al in het begin komt zij voor een zware opgave: het beroemde Rozen-Adagio, dat in ons land zo bekend werd door Marianna Hilarides. die het vaak bij wijze van divertissement heeft ge danst. Zij deed het wellicht mooier dan Alexandra Radius, maar zij heeft nimmer de volledige rol van Aurora kunnen dansen, kon dus al haar virtu ositeit in dit korte divertissement leg gen. Alexandra Radius maakte met haar Aurora een belofte waar, die ze door haar uiterst conscientieuse werk reeds jaren geleden heeft kunnen ge ven. Voor wat betreft het gehele ensemble was er een mooie afwerking en goede danstechniek te zien, al wreekt zich in de door het orkest pianissimo ge speelde passages wel de op verscheide ne balletscholen vaak te geringe aan dacht voor tegengaan van voet-lawaai. Iets heel bijzonders is het décor van Norman McDowell, veel soberder dan het overdadige, naar kitsch overlopen de décor indertijd van de Grands Ballets du Marquis de Cuevas. McDo well ontwierp ook de costuums. Het decor is bij het opgaan van het doek volkomen abstract, maar gaandeweg wordt het op een heel knappe manier steeds reëler. Voor zijn sprookjesach- tig-rijke costuums heeft McDowell zich bewust laten inspireren door de be roemde costuums van Léon Bakst voor de Diaghilew-versie. Een verrassing was 'invaller' Kenneth Delmar. een lid van het corps de ballet, dat na een minimum aan repe titiemogelijkheid voor deze solo werd geplaatst omdat op het allerlaatste ogenblik gastdanser Alain Dubreuil niet beschikbaar was. Delmar toonde zich een betrouwbare partner van 01- ga de Haas met goede afwerking en virtuositeit. De muzikale begeleiding was in han den van het Nederlands Balletorkest onder leiding van André Presser. Met deze produktie heeft Het Natio nale Ballet zich een plaats veroverd op de wereldpodia voor wat betreft het klassiek-academische repertoire. ROZENBURG De ethyleenfa briek van Gulf Oil in Rozenburg zal tijdelijk worden stilgelegd. De directie wil de produktie eni ge tijd staken om de geluids- en lichtoverlast, die het bedrijf ver oorzaakt. te kunnen terugdrin gen. Eerder deze week heeft het gemeente bestuur van Rozenburg bij de directie van Gulf Oil geklaagd over het lawaai en de fakkels van liet bedrijf vorige week die de omwonenden veel last be zorgden. De directie liet weten dat de hinder het gevolg was van een techni sche storing. In een gisteren uitgege ven verklaring zegt de directie, dat deze storingen, die zich 23 en 24 maart voordeden, hebben aangetoond dat 'de ethyleenfabriek nog niet op een voor Gulf en omwonenden aanvaardbare wijze functioneert". De ethyleenfabriek van Gulf is al ROTTERDAM Een bejaard echt paar, dat aan de Oranjeboomstraat een sigarenwinkeltje houdt is gister middag om half zes ernstig gewond geraakt, toen het werd overvallen door twee mannen. Dc beide daders zijn nog voortvluch tig. Het echtpaar werd. respectievelijk met een schotwond in de buik en steekwonden in de rechterarm en het gezicht, opgenomen in het Zuider/ie- kenhuis. Een van de overvallers schoot van dichtbij de heer Van der Wal neer, waarna een worsteling ontstond tus sen het echtpaar en de beide overval lers. De ander zette daarbij mevrouw Van der Wal het mes op de keel, waarbij ze in het gezicht werd ge wond. Nadat een tweede schot zijn doel had gemist, wist de heer Van der Wal een ruit in te slaan, waarna de overvallers er zonder een cent vandoor gingen. Ook een voorbijganger werd met het pistool bedreigd. Vervolgens stal één van de overvallers een auto, waarmee hij verdween. De auto is later door de politie terug gevonden in de buurt van de plaats van de overval. Verdere spo ren ontbreken nog. De andere nvan is te voet ontkomen. enkele malen in het nieuws geweest door de overlast die ze veroorzaakt. Het lawaai, de fakkels en de roetneer- slag van het bedrijf veroorzaakten veel irritatie bij de bevolking, die daarop het gemeentebestuur dwong lol actie over te gaan. Het gemeentebestuur bracht Gulf Oil toen een 'aanzegging tot sluiting' over. Inmiddels heeft Gulf Oil een voorlopige hinderwetvergun ning van de gemeente. Die is geldig tot begin 1973. VERBETERINGEN Gulf Oil heeft reeds verschillende ver beteringen aangebracht. Die zijn ken nelijk niet voldoende geweest om sto ringen zoals zich vorige week voor deden te voorkomen. Daarom wil de directie de produktie nu helemaal stil leggen om een 'grondige inspectie' te kunnen uitvoeren. Gulf Oil waarschuwt de omwonenden, dat tijdens het stil leggen wel eens een hoge fakkel kan ontstaan. In de verklaring zegt de directie nog dat 'fakkelen' bij een ethyleenfabriek nooit helemaal te voorkomen is. 'Maar zodra zulk een fabriek normaal functio neert. komen storingen doorgaans heel weinig voor en zijn van zeer korte duur.' zo verzekert Gulf Oil. Westerhout Wie naar de werkplaats van de heer II. Sappe in Cöevorden gaat, loopt behoorlijk kans op een klap van de molen. Niet zo zeer dat de oude korenmolen aan de Krimweg de kracht daartoe nog zou kunnen opbrengen, maar wel omdat de oude molen wordt geflankeerd door een groot aantal jonkies. De heer Sappe heeft ze gemaakt. Bij wijze van hobby, maar hij wil ze ook wel verkopen. AMSTERDAM Volgens de nieuwe CAO voor dagbladjournalisten moet er per dagblad een statuut worden opgesteld, waarin zowel de positie van de hoofdredactie als die van de redac tie wordt geregeld. Over de inhoud van dit statuut moet tussen directie, hoofdredactie en redactie overleg wor den gepleegd. De delegaties van de Nederlandse ver eniging van journalisten en van De Nederlandse Dagbladpers zullen nog nader overleg plegen over een model (eventueel met alternatieven) voor een dergelijk statuut. Wat de positie van de hoofdredacteur betreft zal wor den uitgegaan van het reeds door de partijen ontworpen modelstatuut voor de hoofdredactie. De salarissen worden per 1 januari 1972 verhoogd met anderhalf procent. in in: een eenmalige uitkering van in taal ƒ10 miljoen naar rato van het i 197Ö door hen geleden verlies. beschikbaarstelling van een krediet topn 5 miljoen waaruit in de tweede ilft van 1971 bijdragen zouden wor sten toegekend aan verliesgevende igbladexploitaties voor de herstruc- rering van het bedrijf. ik een bijdrage aan alle dagbladen hankelijk van de hoeveelheid papier ?n ie ingeruimd wordt "oor redactione- tekst. Met deze maatregel zal naar 18 tot 20 miljoen gulden )n gemoeid. n. e commissie herinnert eraan dat het irige kabinet de indruk heeft gewekt algemene maatregelen zoals die DEN HAAG Tussen de KVP. ARP en CHl is geen principiële overeenstem- ming bereikt over de basis van de toekomstige partij. Dit wordt gesteld van de zijde van de ARP-delegatie in de contact raad, waarin het fusiegesprek wordt ge voerd. Wél heeft volgens de ARP- delegatie, het gesprek in de contactraad, dat zaterdag lang durig in Zeist gehouden is, tot een beter begrip van de we derzijdse standpunten geleid. Maar het werd een misver stand genoemd, dat een com promis zou zijn bereikt over de grondslag van de eventueel te vormen nieuwe partij. In werkelijkheid is de contact- raad het eens geworden over een discussiestuk, dat aan de begeleidingscommissies van de drie partijen wordt aangebo den. In deze discussienota, die binnenkort naar de begelei dingscommissies wordt ge stuurd, zou de formule voor komen. dat de nieuwe partij zich bewust over de kritiek van 't evangelie wil stellen. Verder zou de nieuwe partij zich openstellen voor iedereen, die zich kan vinden in 't mens en maatschappijbeeld van de groep. Hiermee zou dan het open karakter van de partij worden omschreven. Van de zijde van de KVP werd te verstaan gegeven, dat men erg content was met dit resultaat van het gesprek. Het is evenwel zo, dat de contactraad zichzelf niet ge heel met de inhoud van het discussiestuk heeft willen iden tificeren. Aanvankelijk was de gedachte om eerst de be geleidingscommissies van de drie partijen een nota over de grondslag te laten maken en de contactraad erover te laten oordelen. Maar nu is de proce dure omgekeerd. 'We zijn bepaald niet van me ning'. aldus ARP-voorziller dr. A. Veerman, 'dat de nota over de grondslag al een definitie ve vorm heeft gekregen'. Dr. Veerman verzekert, dat het beslist niet de bedoeling is, dat een kleine groep bezig is de partij te verkopen. De ARP zit nog aan geen enkele afspraak vast. Het plan bestaat, dat in april de leden van de delegatie het land in gaan om met de bestu ren van dc kamercentrales en de leden van de partijraad over de gang van zaken te praten. De leiding van de par tij wil er voor waken, dat men nu niet uit elkaar groeit. Er gaat zo informatie uit de contactraad naar de partij. En tegelijk wordt de response uit de partij vernomen. 'Het gaat om uiterst belangrijke zaken en we willen bepaald niets forceren', zegt dr. Veerman. 'Als er een beslissing valt, moet de partij erachter staan.' Inmiddels heeft de begelei dingscommissie van de ARP gisteravond reeds over het voorlopig resultaat van het ge sprek in de contactraad ge sproken. Men had nog niet de beschikking over het discus siestuk, dat nog gereed moest komen. In de ARP-commissie zou gisteravond een fikse brainstorming zijn gehouden. Na de Pasen, wanneer de nota er is, hoopt men verder te g^an. Van de begeleidingscom missies wordt verwacht, dat ze de nota over de grondslag amenderen. Daarvoor zou tot dinsdag 18 april de tijd be staan, wanneer de contactraad het resultaat van de studies van de commissies weer zou bespreken. DEN HAAG Met ingang van 1 mei Is drs. Th. J. Westerhout benoemd tot burgemeester van Vlissingen. Hij was burgemeester van Wageningen. Hij volgt burgemeester Roemeen op. die om gezondheidsredenen met ver vroegd pensioen is gegaan. Drs. Westerhout is 50 jaar. Hij was sinds 1 mei 1969 burgemeester van Wageningen. Hij is Nederlands her vormd en lid van de Partij van de Arbeid. Dezer dagen is de benoeming te ver wachten van mr. F. Th. Dijckmeester tot burgemeester van Apeldoorn. Mr. Dijckmeester, die lid is van de CHU, is thans burgmeester van de gemeen te Haarlemmermeer. Als burgemeester van Apeldoorn volgt hij mr. A. L. des Tombe op. Het is de bedoeling de benoeming op 1 mei te laten ingaan. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De redactie van De Tijd is gisteren overrompeld door de mededeling dat per 1 mei de huidige directie van de krant vervangen mr. W. A. M. van der Kallen zal worden door een andere. De Verenig de Nederlandse Uitgeversbedrijven (VNU), uitgeefster van De Tijd, acht te het moment aangebroken 'bij de start van de nieuwe opzet van de krant, de leiding in handen te leggen van een jongere opvolger'. Dat wordt (voorlopig) drs. B. P. A. R. Bakker, die voorheen adviseur was bij de VNU en een belangrijk aandeel had bij de reorganisatiemaatregelen van De Tijd. Adjunct-directeur wordt drs. F. P. J. M. Sweens, nu nog werkzaam bij de stafafdeling sociale zaken van de VNU en voorheen secretaris van het Nederlands Christelijk Werkgevers verbond. Volgende week donderdag gaat de redactie van De Tijd over de nieuwe beslissing vergaderen. 'Het is weer bet oude liedje, de redactie en de rest van het personeel hebben niets te zeggen', zo werd gezegd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5