Zwembad en voetbalvelden op verlanglijst van Oegstgeest 2epaasdag woon-show HH DE KLERK li Bewoners Tuinstad wijk tegen huur harmonisatie 'Buitenkist krijgt een ledenraad Veiligheid verlangd bij torentakel Burgerlijke stand van Leiden Raadhuis geen urinoir meer Zomerpostzegels Piano akkoord bender Ds. Van der Heuvell op 18 april voor K. en 0. over de Wereldraad v. Kerken ONTEIGENING TROUW/KWARTET DONDERDAG 30 MAART 1972 STAM OEGSTGEEST In Sportnota, die B. en W. aan de raad hebben voorge legd en die op 18 mei door de ge meenteraad wordt behandeld, teza men met de daarop verschenen reac ties van de Sportraad, worden als voorzieningen, die op korte termijn moeten worden gerealiseerd, ge noemd: 1. Reconstructie van de hockey velden en de tennisbanen; 2. houw van een of meer gymnastiek lokalen; 3. bouw van een overdekt zwembad; 4. aanleg van vier voetbalvelden voor ASC. In de nota, officieel „Nota inzake de plannen van de nodige recreatie ve- en sportvoorzieningen in de ge meente Oegstgeest" geheten, worden uiteraard nog wel meer plannen en wensen naar voren gebracht, waar van de realisering op langere termijn kan geschieden. Het ruimtegebrek van de voetbal verenigingen Oegstgeest en UDO zal geheel zijn opgelost als ten noorden van de korfbalvelden aan de Voscuyl drie voetbalvelden en een oefenhoek worden aangelegd, aldus de samens tellers van de nota. Ijsbaan Als vervangend terrein voor een open ijsbaan wordt genoemd het ter rein tussen de Haarlemmertrekvaart en de Marine-Elektronische Bedrij ven. Wat de verdere toekomst betreft, gaan de gedachten uit naar het voor recreatiedoeleinden bestemde gebied in het plan Buitengebied, gelegen in de Voorhofpolder en de Morsebelpol der. Suggesties hiervoor zijn: 1. gymnastiekzaal, ook geschikt voor enkele binnensporten en voor culturele doeleinden (toneel, muziekbeoefening, concerten e.d.); 2. openbare bibliotheek en leeszaal; 3. bejaardensociëteit; 4. ruimten voor diverse jeugdactivi- teiten; 5. een ontmoetingsruimte ter bevor dering van het sociale contact; 6. "een ruimte voor het beoefenen van recreatieve expressie. bij OEGSTGEEST Nu er al twee maal een torentakel aan de Aert van Neslaan is omgevallen, heeft de ge meente een rapport opgevraagd van de bouwinspectie over de oorzaak Ze verzoekt daarbij stringente maat regelen. De voorlopige conclusie is dat bij het tweede ongeluk de storm een belangrijke rol heeft gespeeld. Er zal nu een windmeter worden ge plaatst. Bij windkracht 6 zullen de werkzaamheden met dé kraan moe ten worden stopgezet. Dr. Daetiis hoogleraar LEIDEN Dr. W. Th. Daems, ge woon lector in de submicroscopische cytologie en hoofd van het laborato rium voor electronenmicrescopie aan de Leidse universiteit, is aan deze universiteit benoemd tot gewoon hoogleraar met dezelfde leerop dracht/ COSTER Polyester-katoen, 'n regenjas die er te gen kan! Geheel gevoerd, waterdicht. Voor vakantie, vrije tijd, in de auto, enz. De prijs is zó laag, dat U er daarvoor niet zonder kunt zitten! LEIDEN: Haarlemmerstraat LEIDEN Een groot aantal bewoners van de complexen van de woningbouwvereniging Tuin- stadwijk was gisteravond aan wezig in de clubzaal van de LEIDEN Geboren 29 maart Wij nand, z v F A de Mooij en C Rijs- dam; Patrick André, z v A Twigt en E J Heemrood, Evelien Gerda, d v G Boogaard en E M Stikkelorum; Bartholomeus Johannes, z v T C Ep- ping en G J van der Waaij; Nancy, d v A Vermond en C G G Koolstra; Martijn, z v H W M van den Burg en E W van der Voort; Robert Pieter Johannes, z v H J J Bekkering en F J M T Lampo, Remko Martijn, z v M T C Kamp en J H A Joosen. Gehuwd: F van der Gaag en H G Bunt; A Verstraaten en A M Smit. Overleden: G J Veldhuis 29 mei 1939 man, E Rotteveel 24 feb 1910 man, P Janse 9 dec 1922 echtgen van C Faase, J P van Leijden, 5 nov 1884 man, J W H van Lier 29 jun 1897 man, J H Holtrust, 29 okt 1903 man, J van Dijk 10 jun 1903 man, S den Oude 10 mei 1920 echtgen van J J van Soest, J Laterveer 23 jun 1900 man, J P Lancel 21 mei 1879 weduwe van D C van der Blij. G Vonk 10 mei 1904 man, G Splinter 27 mrt 1904 man, C van Duijn, 13 okt 1903 man, W van Rijn 17 sep 1913 echtgen van G Duyndam, G Vermeulen 5 mrt 1903 man, S de Wolf 2 mrt 1884 weduwe van D Wiepjes. T H van Meygaar- den 19 jun 1892 man, C Plug 3 okt 1893 man, J Zandbergen 26 dec *1901 RIJNSATERWOUDE Tydems de gisteravond gehouden gemeente raadsvergadering werd op voorstel van de burgemeester besloten vlak voor het .raadhuis een lantaarnpaal te plaatsen. Dit ..om te voorkomen, dat het gemeentehuis 's avonds als urinoir wordt gebruikt". De burge meester verk'aarde zelf regelmatig 's morgens le constateren, dat het gemeentehuis nu veelvuldig als uri noir fungeer.. Bovendien werd be sloten f 2000 beschikbaar te stellen voor een .nieuwe deur voor het ge meentehuis. Voor grondonderzoek ten behoeve van een toekomstige uitbreiding van de begraafplaats, werd f 4300 gevo teerd. De -nationale school krijgt er een .bergruimte voor de gymnasüek- toestellen bij en een lokaal van de openbare basisschool krijgt een ne venfunctie; zo zal de Hervormde Gemeente het mogen gaan gebruiken voor verschillende doeleinden. Ingezonden Een heel bijzondere serie Zomer/e gels dit jaar: twee zegels (20 -f 10 cent en 25 -f 10 cent) met als onder werp „groei en bloei"-manifestatie Floriade in Amsterdam, en twee ze gels (30 -f 15 cent en 45 25 cent) gewijd aan het 25-jarige Holland Festival. Ontwerper Dick Elffers heeft er een harmonische, fleurige serie van gemaakt. Zomerzegels zijn postzegels, be stemd voor frankering, maar ze kos ten iets meer dan gewone postzegels. En om dat méér gaat het nu juist. Daarmee kan geholpen worden waar het. minder is. „Méér levensvreugde" is het motto van deze Zomerzegelac- tie: licht en vreugde brengen waar het donker en vreugdeloos is, meer levensvreugde voor blinden, culturele werkers, oud-verpleegsters, gehandi capten. voor veel landgenoten die on ze hulp nodig hebben. Zomerzegels op brieven aan vrien den in binnen- en buitenland zijn een genoegen voor de ontvangers, terwijl de verzenders er méér dan één goed werk mee steunen. Er zijn ook kleurige Zomerzegel-prentbrief- kaarten: vijf kaarten van Nederlands natuurschoon. Voor bestellingen en nadere inlich tingen kan men terecht bij: mevrouw H. Lubach-Lehman de Lehnsfeld, te lefoon 26286 en op de postkantoren Gerestraat en Bevrijdingsplein. speeltuinvereniging Zuiderkwar tier om te praten over de ko mende huurverhogingen. Zij waren hiertoe opgeropen door het bestuur van het huurders comité Tuinstadwijk dat zich onlangs heeft aangesloten bij het Leids'Huurderscomité. Het comité heeft reeds 250 schrif telijke reacties uit de buurt ontvan gen met bezwaren tegen de komende huurharmonisatie en klachten over de slechte onderhoudstoestand van hun huizen. De woordvoerder van het comité, de heer C. W. Pauw, ging in op het zijns inziens onrechtvaardige karak ter van de harmonisatieplannen, die er toe zullen leiden, dat de minder draagkrachtigen opdraaien voor de steeds Stijgende bouw- en grondkos- ten. De aanwezigen schaarden zich ach ter het voorstel van het bestuur niet akkoord te gaan met de huurverho ging op 1 april. Voorts zal een af vaardiging van het comité binnen enkele weken een gesprek hebben met het bestuur van de woningbouw vereniging. De bewoners eisen van dat bestuur dat het zich achter hun eisen stelt en de huurweigeringen niet voor de huuradviescommissie brengt. Tevens besloten de bewoners een bijzondere ledenvergadering van de woningbouwvereniging te vragen om deze enandere problemen te bespre ken. „Een piano? Daar ko men wij niet aan toe". Mag Bender-KD voor zichtig veronderstellen dat mensen die zoiets zeggen, de prijs van een piano mis schien een tikje verkeerd taxeren? Voor nog geen 2600 gulden namelijk hebt u al een piano van een kwaliteit waar Bender- K& D volledig achter kan staan. En dan niet van een merk want keus hebt u bij ons in over vloed (wij voeren minstens 11 merken). Het moet dus wel vreemd lopen, wilt u na een rustig en bijzonder infor matief gesprek niet tot een akkoord komen. kettnerKduwaer deskundig in klank Leiden: Hogewoerd 90 ■HlMMMNMNM Hét sportcomplex De Voscuyl te Oegstgeest LEIDEN Een prominent van de Wereldraad van Kerken, ds. Albert van den Heuvel, zal op 18 april met een vliegtuig uit Ierland in Neder land arriveren om 's avonds in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal een uiteenzetting te geven over doel." opzet en zienswijze Aan de Wereld raad. De avond, die begint om 20 uur. staat onder auspiciën van de Leidse Volksuniversiteit K. en D. Ds. Albert van den Heuvel (40 j.) is vanwege de Nederlandse Her- A'ormde Kerk uitgeleend als predi kant met bijzondere opdracht. In I960 werd hij algemeen secretaris van het jeugddepartement van de Wereldraad. Thans beheert hij het departement voor communicatie en 1 reist als Raadssecrefaris kris-kras de wereld door. Bij de conferentie in Uppsala in 1970 was hij vice-presi dent van het Oecumenisch Documen tatie Centrum. Bij de Wereldraad van Kerken, opgericht in 1948 en gevestigd te Genêve. zijn meer dan 250 Evange lische kerken in de gehele wereld aangesloten.. De Rooms-Katholieke Kerk vormt daarop een uitzondering. Wel" onderhoudt de Wereldraad con tacten met Rome. Over deze relatie, de eenheid van de christengemeenschap en het standpunt van de Raad ten ann- .■'ien van allerlei i maatschappelijke en politieke nröblerrien, zal ds. Albert van. den Heuvel een interessante lering geven, waarbij de mogelijkheid tor het stellen van vragen niet uit gesloten wordt. PTT morgen en zaterdag LEIDEN De postkantoren te Leiden en omgeving zijn op Goede Vrijdag normaal voor het publiek geopend. Op zaterdag 1 april is het postkan toor Gerestraat eveneens normaal geopend, van 09.00 12.00 uur. LEIDEN Woensdag herdach ten de heren L. Snoeker en C. G. Meijer dat zij' resp. 40 en 25 jaar lid zijn geweest van één der be stuurscolleges van de Coöpera tieve Raiffeisenbank Leiden Oegstgeest. Tijdens de geaiti- meerde receptie in De Grote Vink waar manden fruit en bloemstukken de zaal opluister den, sprak burgemeester Vis de jubilarissen toe en speldde de heer Snoeker in het bijzijn van weth. Lijten het eremetaal in goud verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau op. De gedeco reerde jubilaris is secretaris van het bestuur en evenals bestuurs lid Meijer tuinder van beroep. Op de foto: links de heer Snoe ker en rechts de heer Meijer, met hun vrouw. VAN 11 UUR 's M0RGENST0T5 UUR 'sMIDDAGS Den Haag, Groenmarkt 29 (schuin t/o 't Goude Hooft) OEGSTGEEST De woningbouw vereniging „Buitenlust" heeft op de druk bezochte algemene ledenver gadering de nieuwe statuten aan vaard. Reeds eerder trad. op advies Aan drie wijze mannen, de raad A'an commissarissen af en in het concept statuten dat werd voorgelegd. bleek het belangrijkste punt tc zyn, dat deze raad komt te A'ervallen. Hiervoor in de plaats wordt een ledenraad in het leven geroepen van ten minste dertig personen die wordt gevormd door leden van het bestuur, een aantal leden-bewoners en leden- niet-bewoners, die door de leden vergadering worden gekozen en ont slagen. Tweederde deel van de leden raad dient tot de bewoners en één derde tot de niet-bewoners te be horen. Drie maanden na het van kracht worden van de statuten wordt een ledenraad ingesteld op een speciaal daartoe door het bestuur bijeen te roepen ledenvergadering. Het bestuur van Buitenlust trad in zijn geheel af. doch werd herkoz.en met uitzondering A'an de heer Kop pers. die zich niet meer herkiesbaar stelde De voorzitter, de heer E. J. Massink herinnerde c aan. dat dank zij de steun van de leden van het demissionaire bestuur het afgelopen jaar gewoon door had kunnen gaan. In een speciale toespraak overhan digde hii rle scheidende tweede- secretaris. de hcer Koppers (bijna 35 jaar bestuurslid* onder dankzegging voor zijn grote inzet een enveloppe met inhoud. Ook de hcer Vogelen- zeng (bijna veertig iaar bestuurslid geweest en vorig iaar asielreden! werd in he* Bonnet ie gezet en ont- v.in" 'een enveloppe met inhoud. WARMOND Ophalen huisvuil. In verband met Pasen wordt komen de week het huisvuil opgehaald op Avoensdag 5 april en het grof vuil op donderdag 13 april. Het herkozen bestuur is een inte rim bestuur totdat de ledenraad is ingesteld. Noordzee-Skagerrak Weer tijdelijke .stopzetting haringvangst DEN HAAG Overeenkomstig de aanbeveling van de Noordoost Atlan tische Vesserycommissie heeft de minister van landbouw en vissery, ir. P. J. Lardinois, een beschikking afgekondigd, waarin de vangstlimie ten en gesloten tijden voor de ha- ringvissery 1972 en 1973 zyn gere geld- Een verbod tot haringvangst op de Noordzee en het Skagerak zal, over eenkomstig deze beschikking, van kracht zijn in de perioden van 1 april 15 juni 1972 en van 1 februari15 juni 1973. Op dit verbod is vrijstelling toege staan tot een gezamenlijke hoeveel heid van 1250 ton in 1972 en 2500 ton in 1973. Deze hoeveelheden mogen uitsluitend voor menselijke consump tie worden gebruikt en de vangst en aanvoer dienen te geschieden met inachtneming van door het Produkt- schap voor Vis en Visprodukten te stellen regelen. Haring, die in de gesloten tijden i nde Noordzee en of Skagerrak als bijvangst bij de uitoefening van een andere visserij dan de haringvisserij is verkregen, wordt vrijgesteld van het vangstverbod voorzover deze bij vangst niet meer bedraagt dan 10 procent van het gewicht van de to tale vangst. Oranje verenigingen gaan uitwisselen OEGSTGEEST cD Oranjever enigingen in het gewest Leiden zoe ken momenteel contact om volgend jaar tot een uitwisseling van pro grammapunten te komen by de vie- ring van het 25-jarig regeringsjubi leum van H. M. koningin Juliana. Dit Averd gisteravond tijdens de jaarvergadering van de Oegstgeestse O.V. in café De Roode Leeuw mee gedeeld. Het aantal leden van de vereniging is het afgelopen jaar met 300 gestegen tot 1060. De heren Prin sen en Steur traden af als bestuurslid. Wethollder Temmink en de heer Paddenburg volgden hen op. Voor 1 mei (Koninginnedag) zijn verschillende evenementen in voor bereiding. LSV 2 kampioen Tweede tiental Leiderdorpse schaakvereniging kampioen 3de klas LSB. Het laatste traject van de weg naar het kampioenschap 3de klas LSB „nam" het tweede tiental van de Leiderdorpse Schaakvereniging jl. dinsdagavond in het Dorpshuis. Het versloeg Noordwijk III met niet min der dan 100. GEMEENTE LEIDEN Het Hoofd van het gemeentebestuur van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 4 april 1972 gedurende 21 dagen ter ge meentesecretarie iBreestraat 92) voor een ieder ter inzage zal liggen het besluit van de gemeenteraad d.d. 27 maart 1972 tot onteigening In het belang van de ruimtelijke ontwikkeling en de volkshuisves ting van percelen, kadastraal be kend gemeente Leiden, sectie P. nrs. 2728 en 2729. gelegen tussen de Boerhaavelaan en de spoorbaan LeidenAmsterdam en begrepen in het bestemmingsplan „Leiden Hout kwartierZuid". De desbetreffende percelen zijn bestemd voor tuin of erf. behorende bij de in dat plan ontworpen drie blokken midden- stands-meergezinshuizen in vijf woonlagen. Leiden. 28 maart 1972. Dinsdag 4 april Stadhuis, 7.30 u.: raadsvergadering. Stadhuis, 7-8 u.: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19, 7-8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Steeaschuur 5. 8-8.30 u.: spreek uur stichting Huisvesting Werken de Jongeren. Gew. Arbeidsbureau, Doezastraat 2a, 9.30-10.30 u.: voorm.: spreekuur Man-Vrouw-Maatschappij. Woensdag 5 april VOORSCHOTEN: kasteel Duiven voorde. 8.30 u.: hofdansen. Stadhuis, 4-6 u.: spreekuur socia le raadsvrouw. Hooigracht 84. 5-7 u.: spreekuur bureau gezamenlijke voorlichting so ciale wetgeving. Gehoorzaal, 7.30 u.: ledenvergade ring Oud-Leiden, na afloop prof. dr. H. v. d. Linaen over het gerestau reerde Gemeenlandsihuis Breestraat dat vervolgens bezichtigd wordt. Donderdag 6 april Schelpenkade 6, 8 u.: afd. Leiden Natuur'iist. Ver., lezing door E. E. v. d. Voo. Gehoorzaal, 8 u.: invtitaftieconcert De Burcht. VOORSCHOTEN: kasteed Duiven voorde, hofdansen. 8.30 uur. LEIDERDORP Nieuw Ouderzorg, uur: afd. Leiden Chr. Plattelandsvrou wenbond. mevr. v d Melden-Coolsma uit Dordrecht over „Karakter en hand schrift". FILMS CAMERA: 7 en 9.30 uur ..Joe Cocker": ..Mad dogs and Elgllsmen". a.!., iedere middag 2.30 en beide paasdagen 2 en 4.15 uur .Mijn hond is een dief" (een Walt Dlsneyfilm): nachtvoorst, vr en za 24 uur „El Dorado". 18 J. LUXOR: „De 4 vuisten van de duivel'. 2.30. 7 en 9.15 uur, beide paasdagen extra voorstelling 4.45 uur, 14 J. LIDO: „Anatevka", a.l., 2.30, 8 uur. STUDIO: „Erottlesslmo", 14 j., 2.30. 7 en 9.15 uur. beide paasdagen extra 4.45 uur. TRIANON: ..The Aristocats". a.l., 2.30, 7 en 9.15 uur. zo extra vooretelling om 4.30 uur. tevens 2e paasdag. APOTHEEK Apotheek Kok. Rapenburg 9. telefoon 24807. Ook dc apotheken Voorschoten en Leiderdorp hebben dienst. De dienst loopt van vrijdag 17.30 u. nam. tot dc volgende vrijdag 8 uur. Doktcrsdlcnst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokier raadplege» Daarna 5 maal 2 bellen tot

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3