ZUYDTWIJCK tehuis voor chronisch zieken AGENDA DEN HAAG WEEKAGENDA Boomplanting in Merenwijk Dom Helder Camara >p tweede paasdag laar Leiderdorp Ex Animo zong Bachs Passion School zwemmen een dure zaak TROUW/KW ARTET WOENSDAG 29 MAART 1972 STAD LEIDEN Aanstaande vrijdag, 31 maart, draagt de aannemingsmaat- schappy Geerdink N.V. te Rotter dam het gebouw Zuydtwyck, ge situeerd aan het einde van de Aal tje Noordcwierlaan in Zuidwest, over aan de „Stichting tot verple ging van langdurig zieken" te Lei den. Het is een gebouw met archi tectonische kwaliteiten, strak, sober maai* ook fors van conceptie. Op 17 april zultan de eerste patiënten hun intrek nemen in Zuydtwijck, waarvoor een in mei 1964 gevorm de werkcommissie, die onder leiding stond van dokter J. G. Bezuin, de basis legde. Dc eerste paal voor dit miljoenenproject ging in februari 1970 de grond in. „Zuyditwijck" ds bestemd voor de verpleging van cbronisöh zieke mensen, die er voor een d'eel zullen verblijven, totdat ze zover zijn ge nezen dat ze naar 'hun eigen huis e - dan wel naar een verzorgjings- of bejaardenhuis 'kunnen gaan. De be handeling is gericht op het mobiel houden, dan wel het bevorderen van de mobiliteit van de zieke. De hal heeft twee toegangen. Eén daarvan is overhuifd door de twee de bouwlaag, zodat de ziekenwagen weer of geen u-eer de pa tiënt „droog kan afleveren". Bin nen vindt men een receptie en een dagwinkel. Verder liggen er een kapsalon en „om de hoek" op het noorden een uiterst moderne keu- t ken met ruime capaciteit. n„e De parterre onderhoudt op deze wij- oud ze duidelijk de relatie met de bui- j tenwereld. Ook de eerste verdieping staat nog k los van hec verpleeghuis maar ze heeft evenmin contact met het le ven op straat. Dat geeft de rust, d'ie ten goede komt aan het intensieve werk dat hier wordt verricht. Men vindt er de administratieruimten, directie- en bestuurskamers, rönt- genkamer, laboratorium en zeer uit gebreide fysiotherapeutische afde ling met vertrekken voor hydro- therapie, elektrotherapie, massage en paraffinebaden. Deze laag wordt gecompleteerd door een ruimte voor oed arbeidstherapie en een grote re- creatiezaal. rej lka! Dagreactivering der le bouwlaag is bestemd voor de dagreactivering van circa dertig patiënten, die niet in „zuydtwyck" verpleegd worden. Zc komen uit de hele regio. afidelling omvat onderzoek- bad- en behandelkamers, spreekka mers '/oor logopedisten, maatschap pelijk werksters, massageruiimten, rustkamertjes, een eetzaal- en een arbeid, stherapielokaal. Boven d'e dagreactivering bevindt zich het eigenlijke verpleegtehuis, dat plaats biedt aan 156 patiënten, t Ze worden ondergebracht op zes identieke verdiepingen. Deze ver diepingen bevatten twee zesper le soons- en drie vierpersoonskamers, twee isoleerkamers, een dokterska mer, een onderzoekkamer en een recreatiekamer. Op d'e bovenste verdieping ten slotte vindit men o.m. lste - E R een complete machinekamer met littenmachine, koelmachine, aircon ditioning, dieselnoodstroomaggre- gaat en centrale verwarming. Het gebouw rust op een kelder, die een behoeve van de bevoorra ding en voor auto's toegankelijk is. Voorts is er een rijwielberging, een werkplaats voor de technische dienst en daartegenover een hobbyuimte voor „zwaar" werk, waar de patiënt altijd technische huLp kan krijgen. Geen raam open In het hele gebouw kan geen raam open. Maar het klimaat is er volle dig geconditioneerd. Daardoor wordt het uitdrogen van keel en luchtwegen voorkomen en loopt de patiënt niet het risico van een long ontsteking. De keuken werkt met het volgende systeem: koken, snel koelen tot even boven het nulpunt en ook en kele dagen later nog na verwar ming door iiifraphil een heerlijk verse maaltijd op tafel. Het sanitair is 9P bijzondere eisen berekend. Er zijn rolstoeltoiletten en ook de gewone toiletpotten zijn van ongewone hoogte. Om de patiënt z'n privacy te ver zekeren. zijn er badkamers waar hij zi'.-uzelf kan wassen. „De kamers zijn er alleen voor de nacht" zegt dokter J. M. Heezen (49), geneesheer-directeur van „Zuydtwijck". Vol trots somt hij de veertien ver blijven op. waarover de patiënten afhankelijk van hun behoeften hun vrije tijd kunnen verdelen. Daaronder zijn de kleine- en de grote recreatieruimten, de hobby- ruirme maar ook de absolute söilte van de leeszaal en bibliotheek. Dokter Heezen is vol lof over ar chitect Groosman te Rotterdam, ontwerper van het gebouw. „Groos man heeft ongelooflijk goed nage- kamers voor stagiaires, theorie- en praktijkleslckalen, een linnenka mer, de bibliotheek en 'n proefflat voor patiënten,, die op het punt staan „Zujrdtwijck" te verlaten. r( )e „zwarte goos" op het dak bevat Dokter J. M. Heezen (49). geneesheer directeur van Zuydtwijck. ■K dadht en heeft veel naar anderen geluisterd. Hij heeft geen moeite gespaard om bruikbare ideeën in zijn omwerp over te nemen. Daar door is „Zuydtwijck" een voorbeeld van bouwkunst voor een verpleeg huis". Tachtig procent mobiel Over de verpleging vertelt hy: „Tach tig tol vyfcntachtig procent van de patiënten die wy hier krijgen, zijn mobiel. Zij moeten worden gereac tiveerd om naar huis terug te kun nen keren of om zichzelf zoveel mo- gelyk te kunnen blijven helpen. Dc overige patiënten komen alleen om te worden verpleegd. Het succes var. de reactivering is afhankelijk van de mate waarin de patiënt meewerkt. Maar dan moet zijn mentale instelling o-ok zo zijn, dat hij die kan geven. Daarom is een Dsychisch gestoorde hier niet op zijn plaats. „Als iemand hier wordt opgenomen, gaan we eerst na „wat heeft hij" en hoever is het proces?" Dan maken we een plan. Door fysische therapie leert bij de aangetaste of verslapte spiergroepen weer te gebruiken. Hij eert bijvoorbeeld, weer te spre ken. Daarom, zijn er l-qgodedisten aan bet huis verbonden. Door ar- beidstherapie die op hun afwij king is afgestemd, moet de patiënt die spiergroepen, ook na de fysio therapeutische behandeling blijven oefenen. Je moet de patiënt psychisch be- invlo'iden, dan d'oet hij de rest ook. We proberen hem te pakken op z'n zwakste punt. Dan krijgt hij een zodanige kick, dat hij ook fysiek weer overeind komt. Geneeskunde is voor een deel psychologie. Redder kreeg attentie LEIDERDORP De dertienjarige Frank Weber uit de Bernhardstraat, die op 4 maart een meisje redde uit het water bij zijn huis, ontving van middag uit handen van' de burge meester als bewijs van dank een band je voor zijn cassette-recorder. lUSj e h e; ruc L,Ur. il ï.C. lat ieivr „Zuydtwijck" moet voor zijn be woners een tweede tehuis worden, waar ze ongeveer- kunnen leven, zoals ze hel thuis ook zouden doen. Daarom moet er ook onder het per soneel een goede sfeer en verstand houding zijn. Dan gaan de mensen zich één voelen. LEIDERDORP De onderwijs commissie van de gemeenteraad gaat zich bézig houden met de bestude ring van de mogelijkheden voor een gemeentelijk sportbeleid. Dat doet zij in een openbare vergadering op 30 maart in het gemeentehuis. In een concept-nota worden ver schillende uitgangspunten genoemd, die moeten leiden tot een subsidie verordening en een overkoepelend contact en/of beheersorgaan voor de Leiderdorpse sportverenigingen. In dezelfde vergadering zal ook nog een andere sportzaak aan de or de komen. De korfbalvereniging „Ve- locitas" kampt met een te kleine be huizing. Daarom zal bekeken worden of de vereniging een plaats kan krij gen in sportpark „De Bloemerd". Be halve een ruimer clubgebouw zal men daardoor ook de beschikking krijgen over drie velden, twee meer dan nu. Niet minder sportief is het punt schoolzwemmen. Burgemeester en Wethouders stellen voor. aan kinde ren van het tweede en derde leerjaar zwemles te laten geven. Een proef om ook het eerste leerjaar bi.i het zwemonderwijs te betrekken is in Alphen mislukt. Schoolzwemmen is een dure zaak. Daarom vraagt het college van de commissie van onder wijs en die van financiën zich nog eens ernstig te beraden over dc kwestie of de ouders een kleine bij drage moeten leveren, bijvoorbeeld door het betalen van de vervoerskos ten van en naar het zwembad. Maar ock de buitenwereld moet contact blijven houden met de ver pleegden. Dat is onmisbaar voor de psycho-reactivering. De patiënten willen betrokken blijven bij het gebeuren in Leiden en omgeving. Ze willen er nog bij horen en ze verwachten dus iets van de ge meenschap van Leiden. Die gemeenschap kan aan de „dro men" van de verpleegden tegemoet komen dcor bijvoorbeeld, na hun vaka irie een reisffilinpje te komen draaien; door eens met een zang koortje of e*.n toneelgezelschap een uitvoering te geven. Er zijn in die sfeer veel mogelijkheden, waardoor de bevolking van stad en regio een aandeel kan hebben in hun gene zing". ACAD. EXAMENS LEIDEN Geslaagden universiteit: kerk. ex.: de heren M s F Kemp (Lelden). J J P van Melle (Leimuiden); kand. ex. Nederlandse taal- en letter kunde: de heren W A LM de Jonge (Leiden), J Wagelaar (Maassluis); doet. ex. fiscaal recht: de heer M K Kam perman (Voorburg): kand. ex. W so ciologie: de heren P C Stulp (Leiden), W L Ch Rutten (Leiden), B J Boot (Leiden). E M P Holman (Leiden), A H Nijhoff (Hazerswoude). H A J van Schie (Zoeterwoüde). H W Schilperoort (Delft), J J I Thlsen (Oegstgeest). J J L M Verhagen (Leiden), A E W de Jong (Leiden), M Kastelein (Leiden), H A Schoon (Den Haag), mevr G C Ver- ziJl-Vries (Leiden), de dames C Frede- rikse (Leiden), M A Goslings (Leiden). C J M Meus (Leiden), J J M dc Bruijn (Den Haag), C E v d Schatte Olivier (Lelden); doet. ex. Nederlandse taal- en letterkunde: de heer E van Wijk (Den Haag). LEIDEN Beheersinstituut wo ningen. B en W hebben een con- cent-voorste! voor de instelling van een centraal beheersinstituut voor woningbouwcorporaties gereed. Doel is zo spoedig mogelijk tot een instelling van een dergelijk instituut te komen. De nu in aan bouw zijnde 484 flatwoningen in de Merenwiik, die worden toegewezen aan de Prot.-Chr. Woningbouwver eniging zullen worden uitgezonderd van de voorgestelde regeling, dat toewijzing van complexen woning wetwoningen pas zal geschieden na dat meer zicht is verkregen op de realisering van een centraal be heersinstituut. LEIDERDORP De aartsbisschop an Recife in Brazilië. Dom Heider Jiamara, die naar Nederland komt g( 'oor een conferentie van Kerk en te Driebergen over geweld- oze verandering van de samenleving. t van Plan OP maandag 3 april 'woede paasdag) een bezoek aan .eiderdorp te brengen als op die dag i het gebouw Irene aan de Hoofd- traat door de UNCTAD-werkgroep .eiderdorp een informatiebijeen- omst wordt gehouden. De werk- elij roep verwach'. dat de aartsbisschop iel cn van 's middags te houden orumdiscussie zal bijwonen. De werkgroep heeft een informatie- ronJa3 georganiseerd, die om 10 uur morgens begint met een gebeds- ienst in de Geref. kerk aan de loofdstraat. Daarin gaan voor ds 7an Netten, een van de plaatselijke edikanten, en drs. Reugebrink te ieiderdorp. Om half 11 begint een rogramma in het gebouw Irene igenover de kerk. Er zullen films 'orden vertoond over Zuid-Amerika mmmJ> over de rijke en arme landen. 3 r m kwart over 3 begint de forum- iscussie. Deskundigen uit de Zen- in g, het Werelddiaconaat en de poli- zullen vragen beantwoorden Jenslotte volgt nog de vertoning van eu" e film „Mot enough". r De bijeenkomsten zijn toegankelijk oor ieder. Om half 10 wordt een Z1C" indercrèche geopend. Het is de be- oeling in Irene een aantal stands in richten waar informatie te krijgen over het probleem arm - rijk. ter ijl men er ook produkten uit de an gepaste kerkdienst c 1 m raramanbohoi J. LEIDEN Reeds lang bestaat de ens bij velen om voor Leiden en laste omgeving tot een aangepaste irkdienst voor geestelijk gehandi- p'.en te komen. Een commissie van Herv. Gemeente en de Geref. Kerk eft nu een speciale dienst voor- •eid. die gehouden zal worden op •ste Paasdag zondag 2 april 's ddags om half 5 in het Gemeenle- ntrum te Oegstgeest (ingang Wijt- ibachweg). De dienst zal worden leid door ds J. Bovenberg. Na af- •p is er gelegenheid tot onderling ntact. Derde Wereld kan kopen, zoals riet suiker, rijst, koffie, thee en kunst- nij verheidsartikelen. De genoemde werkgroep is ont staan uit een initiatief van jongeren uit de prot. kerken. Zij blijft bestaan en stelt zich voor. haar volgende activiteiten le richten op de Vredes- week. Voorschoten moet geen Wassenaar worden VOORSCHOTEN Tijdens een bijeenkomst in De Schuur gaf een werkgroep van dc PvdA gisteravond haar visie op dc structuurnota, enige jaren geleden uitgebracht door het toenmalige gemeentebestuur. Alge meen oordeel: dc nota is verouderd en er is te weinig gewestelijk ge dacht. Na de oorlog kreeg Voorschoten een eenzijdige ontwikkeling, aldus de werkgroep. Van de beroepsbevolking is 62 procent werkzaam in de dienst verlenende sector. Er moeten midde len worden gevonden om een even wichtiger bevolkingsopbouw te krij gen maar dat is geen eenvoudige zaak. Knelpunt is het bouwbeleid. Wil men komen tot bouw van wonin gen in de sociale sector, dan is de gemeente gedwongen ook bouw in de vrije sector toe te staan om tot een financieel evenwicht komen. Voor schoten moet geen tweede Wassenaar of Aerdenhout worden, aldus de werkgroep. Tachtig flatwoningen LEIDEN Dc Prot.-Chr. Woning bouwvereniging wil in het Paramaribo- liof een flatgebouw van tien verdiepin gen plus een onderbouw neerzetten. Hierin komen tachtig driekamerwo ningen. waarvan de netto huurprijs on geveer ƒ280.per maand gaat bedra gen. De woonkamers krijgen een op pervlakte van 25 m2 en de woningen worden centraal verwarmd. B. en W'. zullen binnenkort de no dige voorstellen hiertoe, met name wat de financiering betreft, aan de gemeen teraad voorleggen. LEIDEN Vandaag werden in het kader van de nationale boomplantdag in het centrale wijk- park van de Merenwijk 350 jonge bomen geplant door 160 scholieren uit Leiden Noord. De scholie ren. afkomstig uit de 5e en 6e klassen van de Al- fons Ariënsschool. de Wühelminaschool en de Ka- rel Doormanschool, gingen om half tien aan.de slag om de 350 jonge eiken, wilgen en populieren te planten op het geaccidenteerde terrein van de voormalige vuilstortplaats van de gemeente Oegst geest. Deze bomplantactie stond onder leiding van medewerkers van de plantsoenendienst van Ge meentewerken. De nieuwe aanplant, gevoegd bij het al gereed gekomen deel van het wijkpark (waarin reeds 1800 meter wandelpad is aangelegdmaakt dat het wijkpark geleidelijk aan meer gezicht begint te krijgen. LEIDEN Het is een goede ge woonte van de Chr. oraloriumver- eniging „Ex Animo", in de zoge naamde „stille week" (bestaat die nog Bachs Matthaus-Passion te zingen. Gisteravond was het, na de „generale" op maandag, weer zo ver. De belangstelling lijkt con stant, al bleven er achterin nog wel stoelen onbezet. Een jonge ge neratie, voor wie Bach „in" is, dient zich aan. Veel van wat de Leipziger cantor gevonden en ge schreven heejt, overspant klaar blijkelijk de wisseling der tijden, der tijden. Zo stonden dan de Ex Animozangers, enthousiast als alle jaren, onder de geroutineerde, gedegen leiding van Herman de Wolff, Bachs grootmees- termuziek te vertolken. De opval- tingen van de dirigent toonden nuchterheid en begrip voor de con structie. Deze eigenschappen spra ken duidelijk sterker dan de emo tie, die, naar mijn mening, minder opdrong dan vroeger. De Wolff handhaafde een snel tempo, zodat het eerste deel, bijvoorbeeld, ruim binnen de traditionele anderhalf uur afliep. In de constructie kon men alle lijnen duidelijk herken nen. De voordracht was doorgaans energiek en geladen. Dit paste vooral bij de massakoren. Ook in de koralen, die gaaf werden gezon gen. kwam de lyriek nauwelijks aan bod. In het slotkoor van het eerste deel, dat ook ongewoon snel verliep, klonk de prachtige melodie van Greiter (Ps. 68) meer hoekig dan breed uitgezongen. Ook de omspe lende stemmen u-aren meer scherp belijnd dan mild en elastisch. Het koor heeft overigens vaardig en volkomen toegewijd gezongen. Vooral de effectvol toegepaste staccati bevorderden de contrasten en het doorzicht. Seth Gaaikema en Herman van Veen in april in Leiden LEIDEN Op donderdag 13 april geeft Seth Gaaikema een voorstelling („Seth dubbel op") in de gehoorzaal en op vrijdag 28 en zaterdag 29 april Herman van Veen. LEIDEN Vrijdagmiddag opent De Nie Centrale Verwarming nv een „Doe het zelf cv-shop" in het perceel Herengracht 108. De Nie begint daar mee de verkoop van alle cv-artike- len, verkoop en verhuur van gereed schappen ten behoeve van cv in een daarvoor speciaal ingerichte winkel. De genoemde, wat nuchtere instel ling stak vaak af tegen de opvat ting van enkele vocale solisten. Paul Schotsmans, een mij onbekende tenor, zong de recitatieven met doordringende metalen stem en voldoende begrip. Hij toonde dus wel geschikt voor deze zeer moei lijke partij, al was de klank, ook door de niet altijd correcte intona.- tie, niet bepaald mooi. Dit kon men bepaald niet beweren van de Christus-vertolker Marco Bakker, die aan een fraai stemtimbre een sterke bewogenheid paarde. Hij overdreef echter niet en bleef waardig, zonder echter de hier toch wel gewenste geestelijke diepte te bereiken. De dames Theo Ekker-van der Pas (sopraan) en Diet Kloos (alt) zon gen bekwaam en gevoelig, zonder echter de typisch instrumentale Bach-toon te maken. De, van be grip getuigende, expressie drukte nu en dan iets te zwaar. Ruth Poss zong de aria's partituur- getrouw, maar wat te week. Ook niet sterk overtuigend. Dit deed de bas Jan Hulsbos, in de kleine par tijen en aria's, wèl. Zijn stem stónd en de bedoelingen kwamen óver. Het Gewestelijk Orkest speelde zeer betrouwbaar, met mooie klank. De solisten vervulden hun taak vak kundig en artistiek. Annie Blankenstein (orgel) en Ada van der Bent (klavecimbel) ver zorgden nauwlettend en beheerst de continuo-partijen. Johan van Wolfswinkel WOENSDAG 29 MAAART Oegstgeest: Rijnlands Lyceum. 8.15 u.: K. en O., herhaling Jasperina-show. Ontvangsicenlrum. Vredeskerk Burggra- Venlaan, -1.30—6 u.: afscheidsreceptie J. J. Kop (hoofd kerkelijk bureau Hervormde Gemeente). FILMS CAMERA: ,,Dt Conformist", 18 j„ 7 en 9.15 u.. ma di do en vr 2.30 u., nachl- voorst.: „De doodskus van de vampier", 18 j„ vrij en za 1.30 u.: matinee: „Ala- din en de wonderlamp", a.l., wo en za 2.30 en zo 2 en 4.15 u. LUXOR: „De jonge verleidsters", 18 j.. 2.30, 7 en 9.15 u„ zo extra voorst. 4.45 u. LIDO: „Sarlana komt". 18 J„ 2.30, 7 en 9.15 u.. zo extra 4.45 u. STUDIO: ..Decamerone', 18 J„ 2.30, 7 en 9.15 u.. zo extra 4.4S u. TRIANON: ..The Aristocats", a.!„ 2.30, 7 en 9.15 u„ zo 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u. REX: „De monsters van Frankenstein bedreigen de aarde". 2.30. 7 en 9.15 u.. zo extra voorstelling 4.45 u„ nachtvoorst, vr za 11.30 u: „Macchlsten". NIEUWE FILMS CAMERA: 7 en 9.30 uur „Joe Cocker": ..Mad dogs and Elglismen". a.l.. iedere middag. 2.30 cn beide paasdagen 2 en 4.15 uur .Mijn hond is een dief" (een Walt Disneyfilm); nachtvoorst, vr en za 24 uur „El Dorado". 18 j. LUXOR: „De 4 vuisten van de duivel'. 2.30. 7 en 9.15 uur, beide paasdagen extra voorstelling 4.45 uur. 14 j. LIDO: „Anatevka". a.l.. 2.30. 8 uur. STUDIO: „Erottiessimo". 14 j.. 2.30. 7 en 9.15 uur. beide paasdagen extra 4.45 uur. TRIANON: „The Aristocats", a.l., 2 30, 7 en 9.15 uur, zo extra voorstelling om 4.30 uur. tevens 2e paasdag. APOTHEEK Apotheek Kok, Rapenburg 9, telefoon 24807. Ook de apotheken Voorschoten en Leiderdorp hebben dienst. De dienst loopt V8n vrijdag 17.30 u. nam. tol de volgende vrijdag 8 uur. Doktersdicnst Mobicikantoor ANWB Behandeling na ongevallen Dc poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) lot woensdag 12 uur waargenomen door hel Diacunesseithuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het SI. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdlenst: 5 maal 2, <zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer 5: maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20845. Gcmceusch.. Zuid-West Hulpverlenlnps- en Informatiedienst voor Lelden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsocn 83: voor hulpveile ning telefoon 20460; voor Informatie tele foon 33921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00 19.45 uur; dinsdag van 13.00 i4.uo uur; zaterdag en zondag van 14.30 15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologie: voor patiënten van de af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00 12.30 cn van 15.60 20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00 11.30, 15.00 17.30. en van 18.30 20.00 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Prasmalurenafdeling (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma., wo., do. en vrij., van 18.30 - 18.45 uur; za. en zon. van 15.00 15.15 uur Diaconcsscnbuis: lste klasse dagelijks; 11.00 - 12.00 uur; 13.15 14.00 uur; 18.45 - 19.30 uur. 2de en 3de klasse: dagelijks: 13.15 - 14.00 uur: 18.45 - 19.30 uur. Kin derafdeling: dagelijks: 14.45 15.30 uur en maandag-, woensdag- en vrijdagavond 18.30 19.00 uur. Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: 3de klas alle dagen van 14.00 - 15.00 en van 18.45 19.30 uur: 2de klas: alle dagen va n 11.30 - 12.00. van 14.00 - 15.00 cn van 18.45 - 19.30 uur; lste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdellng: 3de klas; van 15.00 1G.00 en van 18.45 - 19.30; 2de klas; van 11.30 12.00 (alleen vaders) van ,5.00 16.00 en van 18.45 - 19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo., vrij. cn zat. van 15.60 - 15.30: dl en do. van 18 00 - 18.30 uur. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 15.00 - 16.00. dl. en do. van 18.00 - 18.30 Annakliniek: 3de klas: 13.30 - 14.30 en 18 - 19 uur: 2de klas: 13.30 - 15.30 en 19.1. - 20.00 uur: lste klas: n.uo - 12.00. 13.30 - 15.50 en 19.00 - 20.00 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegcest: dinsdag .;n vrijdag 13 lot 14.30 uur: zondag II lot 12 en 2 tol 3 oegstgeest - Bezoekuren Jcigersma- kliniek: ma. l/m vrij 16.45 - 17 45 uur: zaterdag 13.00 - 15.00 uur; zondag 11.00 - 11.43 en 13.00 15 00 uur. alphen - Bezoekuren zickenhrts „Rijnoord"; dagelijks (ook in het wee kend): isle cn 2de klas; van 10.30 11.oo uur; van 14.00 14.45 uur; van 18.00 19.00 uur; 3de klas: van 14.00 14.45 uur, van 18.00 19.00 uur; kraamafdellng: van 16.00 17.00 uur, van 19.00 19.30 uur alleen voor echtgenoten; kinder afdeling: van 15.00 15.30 uur, van 18.00 18.30 uuf alleen voor ouders. Kinderen beneden de 16 jaar géén toegang op de kinderafdeling. NOORDWIJK Sole Mlo klassepatiën- ten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. Sociëteit Twcntwel Twentwel. sociëteit voor kamerbcwo- ners/jong-volwassencn. Geopend op dins dag-. woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21.00 24.00 uur. Bree- straat 19. Lelden. Tel. Inlichtingen: Nellie Pars, telefoon 31123. Secr.: Trudle Door duin, Rijndijkstraat la. Lelden. TENTOONSTELLINGEN Museum De Lakenhal, tot 3 april: Uit bagger geborgen, 10-4, zond. 1-5 u. Galerie v. d. Vlist, Botermarkt 3: grafiek cn pol. panelen van Bob Clous, keramiek cn plastieken van Willy Dohm. Tot 4 april, di. t.e.m. zat. 918 uur, dond. tot 21 uur. Rapenburg 73 foto's Gerard Petrus Fie- ret, tot 12 april, LAK-tentoonstelling. Pieterskerkgracht 9: tekeningen, schil derijen. foto's, collage's, sieraden en ob- jeaten kunstgeschiedenisgroep van Rem- brandt-lyceum. Van 13 tot en met 17 maart 19.30 tot 22 uur, zat. 18 maart 11 tot 17 uur. Lakenhal: werk van Theo Niermeyer, beelden en schilderijen, dag. 10—16 u zon- en feestdagen 13—16 u vanaf 1 april dag. 1017 u., zon- cn feestdagen 1317 uur. duur tot 23 april. Kunstzaal HEUFF Wassenaar (dorp) Hof laan 7: Frances van Bommel-Bocje gekleurde inkttekeningen: B. Jorln Rijn- ders aquarellen en schilderijen: Kees Vlag kleurhoogdrukken; Ludo Nagelkerke plastieken. Bezichtiging 's maandags t/m 's zaterdags van 10—17 uur t/m 22 april vanaf 3 april, bovendien op de dinsdag avonden van 810 uur. 's Zondags na af- BIOSCOPEN APOLLO: Dc afgrijselijke dr. Phibes. 12.15. 2.30, 7. 9.15; zal. zo. 12.15. 2.30, 4.45, 7, 9.15 18 j. ASTA: Strawdogs, 2.30. 7, 9.30, zo 1.30. 4, 7, 9.30: 18 j. BIJOÜJuste avant la nuil. 2. 7.30. 9.45: zo. 2. 4.15. 7.30. 9.45; 18 j. CAMERA: Bankroof in Monte Rosa, 2.15, 7.15, 9.30; zo. 2.15, 4.30, 7.15. 9.30; 14 j. CINEAC: Donald Duck Festival. 9.30, 11.30, 1.30, 3.30; zo. vanaf 11.30 uur; a.l. Summer of '42. 5.30, 7.30. 9.30; 18 J. CORSO: Wat zien ik. 2. 7. 9.15; zo. 2. 4.15, 7, 9.15; 18 j. DU MIDI: Tora. Tora, Tora. 8; 14 .1. Jeugdfilm: Kuifje en de zonnetempel. Zat., wo. 2. Dumbo het vliegende olifant je. Zo. 1.30. EURO CINEMA: Gejaagd door de wind. 1.30, 7.30: zal., zo., wo. 3.45, 7.30: 14 j. Jeugdfilm: De nieuwe avonturen van Makker. Zat., zo., wo. 1.30. FLORA: Be geerte naar seks. 2.30. 7, 9.15; zo. 2. 4.30, 7. 9.15: 18 j. KR1TERION: De rechter- en de linkerhand van de duivel. 3, 7. 9.30; 14 J. METRO POLE: Anatevka, 2. 8. a.l. ODEON: De bedrieger bedrogen. 2, 6.45. 9.15, ook zon 1.45. 4.15. 6.45. 9.15. a.l. OLYMPIAJames Bond 007 Casino Royale. 2, 8; 18 j. PASSAGE: Diamonds Are Forever. 2.30, 7. 9.30: zat., zo. 1.30, 4.45. 7. 9.30; 14 j. REX: Slaapkamer-mazurka. 9.30. 11.30. 1.30. 3.30. 5.30. 7.30. 9.30; zo. van af 1.30: 18 j. ROXY: De grote tankslag. Do., ma., di. 2.30. 8.15; wo. 8.15; vrij. 2.30. 7. 9.15; zat.. ZO. 7. 9.15: 14 j ROYAL '70: Het verraad loert overal. Ma t.m. do 2. 8.15; vrij., zat., zo. 2. 7.15. 9.15: 14 j. ROYAL OP ZOLDER: Pokerspel met pis tolen. Ma. t/m do. 2.15, 8: vrij., zat., zo. 2.15, 7. 9; 18 j. STUDIO DE LUXE: Blue Movie. 2.15, 7.15. 9.30; zat. en zo. 1.30. 4, .15. 9.30, 18 j. STUDIO 2000: The French Con nection. 7.30. 9.45: dl.av. besl. voorst.; 14 j. Jeugdfilm: Sjors en Sjlmmle in het land der reuzen. Zat., wo. 2: Zo. 1. THALLA: Robin Höod In Sherwood Forest. Do., ma., di. 2.30. 8.15: vrij. 2.30: zal 2.30. 7, 9.15; zo. 7. 9.15: 14 j. DE UITKIJK: The Go-Be- tween. 2.30, 7.15, 9.30; zo. 1.45, 4. 7.15. 9.30: 13 j. BIOSCOPEN IN' DELFT CITY: Tepepa. Koning der wildernis. Dag. 7. 9.15: zat. en zo. ook 2.30: 18 j. CITY SF.L.ECT: Dame In auto. bril en geweer. Dag. 8.15: do„ vrij., ma., dl. 2.30; 14 J. Zat., zo., wo. 2.15 Jeugdfilm: Sjors en Sjimmie op het plrantcneiland. Vrij., zat. 23.30: De laatste rekening betaal Je zelf: 18 J. DELFIA: Met 'n miljoen kan Je meer doen. 2.30. 7. 9.15; 14 j. Do., vrij., zat. 23.30: het liefdeleven van Bunny en Clod; 18 j. DOELENKINO: Diamonds arc forever. 2.30. 7. 9.15; 18 j. FLORA: Naakt in vreem de bedden. 7. 9.15: zat., zo. ook 2.30; 18 J. Vrij., zat. 23.30: Dc riuivcKdans. 18 j. STU DIO D: Carnal Knowledge. 2.30. 7. 915. 18 j. Zat.. zo„ wo. 2.30 jeugdfilm: Zorro de wreker. Filmliga dl., wo.. 23.30: La Notie: 18 J.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3