Tuinders van Sion zetten 1 april hun deuren open Banketcentrale Van den Oord krijgt Amerika tot klant Open dag voor Randstedelingen Rijnmondraadscommissie aanvaardt gezamenlijk openbaar vervoer Basketbaltitel op het spel in het Sportpaleis Wim van der Gijp naar Lierse SK? Hoe bereik ik Sion? Koek bakken volgens eigen recept... TROUW/KWARTET DIjNSDAG 28 MAART 1972 4 3»T2 ipttgf 'wr' 'i jljjjjgg -sen 8pi a±tK ies fl ess.i 355 §50 m* t si«t» iü s Bezoekers kunnen van prachtige gerbera's genieten in de warenhuizen can de heer en mevrouw F. Moor aan de Middendorpweg 53. De bloemen worden voor een groot gedeelte in exportverpakking via de CCWS in Honselersdijk per vliegtuig naar Ca nada vervoerd. ROTTERDAM Met één com munistische stem tegen aanvaard de maandagmiddag de commissie van advies voor verkeer en vervoer van de Rijnmondraad het „rapport- Van Leeuwen", het interimrapport van de studiecommissie samenwer kingsverband openbaar vervoer Rot terdam en omstreken onder voorzit terschap van drs. C. G. van Leeu wen, directeur van de RET. Zoals bekend gaat het in dit rap port over drie te stichten organen: een beleidsorgaan in de vorm van een gemeenschappelijke regeling aangaande het openbare vervoer waaraan Rijnmond en de by deze regeling betrokken gemeenten deel nemen, een uitvoerend orgaan in de vorm van een NV die de exploitatie ROTTERDAM Morgenavond valt in de Ahoy' het doek over de basket balcompetitie. De teams van Levi's Flamingo's en Fiat Stars staan dan voor de zevende keer dit seizoen te genover elkaar. Inzet is de nationale titel. Beide formaties eindigden deze competitie met evenveel punten op de eerste plaats van de ranglijst, waar door de beslissingwedstrend van mor gen de kampioen zal moeten aanwij zen. Zowel voor Flamingo's als voor de Amsterdamse ..sterren" staat bij zonder veel op het spel. Verlies bete kent immers uitsluiting van alle Euro pa Cupwedstrijden, daar de beker competitie voor de twee ploegen geen succes opleverde. Voor deze ongetwijfeld spannende finale gaat Flamingo's ongetwijfeld als grootste favoriet van start, vooral omdat men over een groter spelers arsenaal beschikt. Vijf persoonlijke fouten aan Amsterdamse zijde zou fa taal kunnen worden voor de équipe van Hans Perrier, die in Tom Boot. Cees Smit. Bernhard van der Molen, Mike Rowland en Tom Chestnut de vaste kern heeft. Een uitbreiding van het aantal spelers zal voor de hoofd stedelingen in de nabije toekomst nood zakelijk zijn (anders vertrekt Perrier). Flamingo's vertoont de laatste weken verzorgt en als derde een onderzoek - orgaan in de vorm van een stichting. Aandeelhouders van de NV moe ten zijn de thans op het gebied van openbaar vervoer werkzame onder nemingen. Nadrukkelijk stelt gecommitteerde C. M. L. Roozemond vast dat in het rapport-Van Leeuwen geen enkele financiële paragraaf is opgenomen. Een voorstel aan de Rijnmondraad, steunend op dit rapport, kan slechts een principe-voorstel zijn. Met aanvaarding van het interim- rapport wordt slechts besloten tot verdere studie. Bovendien moet de nota betreffen de de gemeenschappelijke in de Rijn mondraad worden behandeld eer het rapport-Van Leeuwen aan de orde kan komen, aangezien het een gemeenschappelijke regeling betreft en dus op de nota moet steunen Een nog niet opgelost vraagstuk is verder, dat de eventueel deelne mende vervoersmaatschappijen elk hun vervoersnet hebben tot ver bui ten het Rijnmondgebied. Bovendien wenste de commissie nadrukkelijk vast te stellen dat de in het rapport-Van Leeuwen voorge stelde constructie een tussenstadium geldt en dat de hele zaak van het vervoer opnieuw moet worden be zien als de definitieve constellatie van Rijnmond wordt bepaald. de terugslag van de slopende competi tie. waarin bijzonder knappe presta ties werden geleverd. De winst op Real Madrid in Spanje (de derde thuis nederlaag van deze ploeg in vijf jaar!) betekende zondermeer een hoogtepunt. Niettemin beschikt men over de beste papieren. Met name uit Haarlem wordt voor dit toptreffen veel publiek verwacht. Harm Scheepbouwer, publiciteitschef van Ahoy' daarover: .Persoonlijk denk ik. dat het een succes wordt. Bij de korfbalwedstrijd Ons EibernestArchi pel kwamen er ook zo'n 3500 kijkers. Waarom zouden er nu niet ruim 4000 komen?" Flamingo's bestuurslid Martin Fijn man is bijzonder in z'n schik met de aanduiding van Ahoy' als plaats, waar het basketbalfestijn zich zal afspelen: „Wij zouden trots zijn als er veel pu bliek zou komen. Dat zou voor het Nederlandse basketbal bepaald niet slecht zijn". De strijd in het Rotterdamse sport paleis begint morgenavond om kwart over acht. Scheidsrechts zijn de heren Leeghwater en Renout". RIJSWUK/DELFT Ge- inspireerd door de succesvolle open dag die vorig jaar in het nieuwe tuinbouwgebied „Ma- destedn" door de gemeente Den Haag was georganiseerd zetten de tuinders van bet tegen Delft aan gelegen Rijswijkse tuinbouwgebied „Sion" op za terdag 1 april van 's morgens 9 uur tot ?s middags 5 uur de deuren van hun warenhuizen voor de Randstadbewoners open. „Dat gebeuren in Loosduinen trok zoveel publiek dat we dach ten, hé in „Sion" moet dat toch ook mogelijk zijn", -zegt tuinder D. L. v. d. Vaart wiens tomaten- kassen langs 't Haantje bij de Kastanjewetering liggen. Hij is bestuurslid van de Tuinbouw- studieolub „Delft en Omstreken" die zo'n 320 leden heeft. Uit deze vereniging werd een voorberei dingscommissie voor de open dag ingesteld. De heer v. d. Vaart heeft er met de tuinders G. Moor en A. de Vries zitting in. De voorlichter van het proefstation voor de Tuinbouw in Naaldwijk, de heer Nederpelt. werd om advies ge vraagd. „Dat is een man die het weet," onderstreepte v. d. Vaart die met enthousiasme over Sion praat, waarin 40 a 45 tuinderijen gelegen zijn. Tjjdens de open dag wordt een gebied van 120.000 vierkante meter voor het publiek opengesteld, waar bij vijftien bedrijven te bezichtigen zijn. Wegwijzers Op circulaires die aan de bezoe kers worden uitgereikt zijn de ver schillende bezichtigingspunten te ROTTERDAM In België circule ren hardnekkige geruchten, dat Zwart Wit-train er Wim van der Gijp één der meest serieuze candidaten is voor de functie van oefenmeester bij Lierse SK. de club waar Frans de Munck enkele maanden geleden werd ontslagen. Van der Gijp zou in samenwerking met as sistent-trainer Guus Baete de topselec- tie van deze Belgische eerste divisie club onder handen gaan nemen. Dit laatste is wel noodzakelijk, omdat de Dordtenaar niet in het bezit is van een A-diploma. Van der Gijp: „Het gerucht gaat in derdaad, dat heb ik van verschillende kanten gehoord. Maar ik kan daar ver der niets zinnigs over zeggen, omdat ik nog geen enkel contact met Lierse SK heb gehad." Of Wim van der Gijp «thans voor het derde seizoen bij de Vaanclub) bij Zwart Wit blijft, is mo menteel nog een open vraag: „Je be grijpt wel dat het voor mij een moei lijke tijd is. Een paar clubs hebben al geïnformeerd naar m'n eisen. En ik moet eerlijk zeggen: ik ben best be reid te praten. Waarom niet? M'n con tract loopt immers dit seizoen af. Wat mij betreft wil ik heus nog wel een jaartje bij Zwart Wit blijven, als ze tenminste m'n financiële eisen inwilli gen. Daarna ga ik beslist een zondag club opzoeken". Voor van der Gijp bestaat ook de mogelijkheid in de toekomst in dienst te treden bij betaalde clubs in ons land. „Dat houdt dan in, dat ik enkele ke ren per week in de middaguren moet trainen", aldus de voormalig Sparta speler, ,,ik zou dan natuurlijk eerst met m'n werkgever een babbeltje moeten maken. Maar nogmaals: het contract moet wel erg aantrekkelijk zijn wil ik Zwart Wit verlaten." zien. Overal staan borden langs weg waarop de route wordt aangegeven. De verschillende culturen zijn er op aan gegeven. Dat zijn achtereenvolgens de ger- bera, chrysant, komkommer, anthu- rium-Strelitzia, potplanten, paprika en tomaat. In een warenhuis is een soort kantine ingericht waar men verfrissingen kan gebruiken. In een andere kas is een stookinstallatie op aardgas te zien. alsmede een regen automaat. Ook kan men een indruk krijgen van het op machinale wijze komkommers sorteren. Overal zullen deskundigen aanwezig zijn om de bezoekers inlichtingen over de teelt te geven. Historie In de sorteerhal van tuinder Lek- kerkerk aan de Sionsweg wordt de historie van Sion in woord en beeld gepresenteerd. De heren M. C. M. van Adrichem en J. W. Moerman, bestuursleden van archeologische werkgroepen, zullen iets over de geschiedenis van het tuinbouwge bied vertellen. In vroeger jaren moet in het cen trum een klooster met de naam „Sion" gelegen hebben. Het koets huis van het klooster is bewaard ge bleven, waarin twee gezinnen wo nen. Er ligt een rustieke slotvijver omheen. De mogelijkheid bestaat dat be zoekers tuinbouwprodukten tegen veilingprijzen kunnen kopen. „Maar." zegt tuinder v. d. Vaart, „we willen er beslist geen handeltje van ma ken. Daar is de tuinbouwdag niet voor bedoeld." Hij verwacht dui zenden randstedelingen. „We zijn natuurlijk van 't weer afhankelijk." Traditie? De politie houdt het verkeer op de Open Dag in de gaten. „Ondanks ons kleine gebied kunnen we een groot assortiment aan produkten la ten zien. Mocht 1 april een succes worden, dan overwegen we om van de tuin bouwdag een jaarlijkse traditie te maken, zo onderstreept de heer v. d. Vaart. De bewoners van Sion, Sion bied wijdse vergezichten en rustieke hoekjes. In de verte liggen de hoogbouwflats van de nieuwe wijk Steenvoorde van Rijswijk. welk gebied zeven jaar geleden door de aanleg van wegen ontsloten werd voordien moest men zich per vei lingschuit bewegen voelen zich meer Delftenaar als inwoner van Rijswijk. Voor hun inkopen gaan de bewoners van Sion zo'n tachtig gezinnen naar de Prinsenstad. Hun produkten gaan naar de Delft- sche Groentenveiling in Den Hoorn (gemeente Schipluiden). De bloemen worden naar C.C.W.S. in Honselers dijk getransporteerd. De tuinders hebben zich de laatste jaren in één teelt gespecialiseerd. Woensdagmiddag 29 maart om half vier wordt het laatste tuinbouw bedrijf van Sion dat op olie stookt op aardgas aangesloten. Het is het bedrijf van tuinder Arkesteijn aan de Pastoor Verburchweg. Dankzij de medewerking van de gemeentee kan deze handeling nog, nét voor 1 april worden verricht. RIJSWIJK Het tuinbouw gebied Sion wordt begrensd door de Prov.weg 15 van Rijswijk naar Delft (Prinses Beatrixlaan). het weggetje bij de Schapenweimo- len, Van Rijnweg, Middendorp- weg, Noordhoornse Watering en Sionsweg. Komend van Rijswijk kan men het best rechts afslaan bij de genoemde molen waar me dewerkers van de Open Dag een routebeschrijving uitreiken. Men kan het tuinbouwgebied ook be reiken door de prov.weg in de de eerste brug die men ziet (Kas- richting van Delft te volgen. Voor tanjeweteringrechts afslaan, al waar borden de weg verder aan geven. KATWIJK! OEGSTGEEST Als jongen werd hij geconfron teerd met de bakkerijwant in Leiden hielp hij z'n vader die er een broodfabriek had. Later, bij een sanering in 1953 ging hij alléén verder. Hard werken, waarbij iedere zuur verdiende cent opzij werd ge legd om in z'n bedrijfje te wor den gestoken. Begonnen in Oegstgeest, kwam in 1968 een eerste grote uitbreiding tot stand: in Voorschoten. In 1970 volgden besprekingen met het gemeentebestuur van Katwijk, met als gevolg dat in med 1971 een nieuw pand in ge bruik kon worden genomen op het industrieterrein ,,'t Heen" te Katwijk aan Zee. Dat brood bakken was er al ló.ng niet meer, want sinds hij voor zichzelf be gon, hield hij zich uitsluitend bezig met het bakken van koek jes. Nu is de direkteur van een ban ketcentrale, enig op dit gebied in ons land en daarom is het woord „uniek" hier op zijn plaats. „Met de Banketcentrale: pro bleemloos-winstgevend zaken doen: alles in één hand". De man achter deze gedachte: C. A. van den Oord (50) uit Oegstgeest, direkteur van een nog steeds in omzet stygend bedrijf en voor wie het einde nog lang niet in zicht is. Immers, steeds meer zaken ondervinden het prak tisch zaken doen met Van den Oord als een extra service aan het publiek. Welke bakker, of welk groot winkelbedrijf, of welk waren huis, ziet kans meer dan honderd twintig soorten koekjes te bakken en te verkopen? Van krakeling tot roomsoes, van fondant tot speculaas, van dood gewoon biskwietje tot appeltaart, C. A. VAN DEN OORD: probleemloos - winstgevend vliegen in Katwijk bij miljoenen de deur uit. Ruime keus voor de lek kerbek. „De één bakt krakelingen, de an dere is specialist in marsepein. Het zijn o.m. kleine bakkers die voor ons werken. Zij kunnen onmogelijk zelf zoveel soorten koekjes bakken. Daarom hebben wij hier de cen trale. Zij bakken en wij verkopen de koek aan de andere zaken, waar onder groot-winkelbedrijven, su permarkten, maar ook de kruide nier en bakker, die dank zij dit Bij tienduizenden tonnen gaan koek jes, taa.rten, schuim en marsepein in Katwijk de deur uit. Tekst: HENK KAMIES foto: WIM CROESE systeem tientallen soorten koek in huis hebben. Wij leveren ze verpakt en los. Er zyn ook banketfabrieken door ons opgekocht. Zoals De Jong in Veenendaal, die 15 ton koek per week levert, de Astronaut (ook in Veenendaal), goed voor 25 ton koek. „De Parel" levert uitsluitend schuim en wel zo'n vier ton per week. waarbij natuurlyk niet moet worden vergeten dat schuim erg licht is. Al die koekjes worden ge bakken volgens ons eigen recept. Als er iets nieuws is, keurt ieder een die hier werkt, mee." Aldus de heer Van den Oord die niets van he£ - woord „arbeider" wil horen. Voor hem zijn het medewerkers, die uitstekend worden betaald, maar daarvoor dan ook met hart en ziel moeten werken. Zelf doet hij dat ook. Vorige week was de heer Van den Oord in Zweden, om te zien of daar nog wat viel te leren. Koekjes hebben voor hem geen enkel geheim. Ont dekt hij ergens een bijzonder koek je. dan koopt hij een half pond en gaat er mee naar Wageningen, waar wordt onderzocht wat er in zit. „Wij passen het dan verder aan, aan de smaak van onze consumen ten. Vooral de verpakking heeft ook onze aandacht". Tien tegen één dat het koekje ('t mag ook een „zoutje" zijn, of bij voorbeeld een kaasstengel), dat u nuttigt, via Katwijk bij uw winke lier en vervolgens in uw koekjes trommel terecht is gekomen. Van den Oord laat de koekjes en taarten door anderen bakken. Zo'n dertig auto's rijden af en aan door het hele land om de lekkernij op te halen en te bezorgen. Wel zijn er plannen ook in Katwijk een pro- duktlijn in te richten, waarbij dan onder meer wordt gedacht aan sau cijzenbroodjes en appelflappen. Er is al grond in optie voor de uitbrei ding van het bestaande gebouw: „Eigenlijk had het er al moeten zijn, maar door het overnemen van andere bedrijven is het daar niet van gekomen. Dit jaar zal het ech ter wel lukken", zegt de heer Van den Oord, die maar één hobby heeft: zijn koekbedrijf en het over nemen van koekfabrieken. Sommige vertegenwoordigers van toeleveringsbedrijven krijgen er wat van. Zij doen zaken met 'n fa briek waarvan ze weten dat Van den Oord direkteur is. Een tijdje later komen ze bij een andere koek- fabriek en zien hem daar wéér zit ten. Dat zorgt nog wel eens voor de nodige verrassingen. Net vorige week is Stakenburg in Rotterdam door Van den Oord overgenomen. Er zijn ook zo'n stuk of zeven bakkers die nog voor zich zelf werken, maar 's middags voor Van den Oord aan het bakken gaan. Ongetwijfeld zijn er daar bij die, als Van den Oord er niet was, al lang geen bestaan meer hadden. „Myn medewerkers moeten hard werken, maar ze doen het graag. Als het nodig is, komen de verte genwoordigers op eigen houtje hier 's morgens om 7 uur naar toe om wagens in te laden." Het is een waterdicht systeem dat wordt gevolgd. Niet één bak ker die voor de Banketcentrale bakt, zal het in zijn hoofd halen zich niet aan het recept-Van den Oord te houden. Soms vinden er verbeteringen plaats en wordt het recept herzien. In de „centrale' werken 28 medewerkers. Alles bi elkaar genomen zijn het er ronc de negentig. Z'n naaste medewer kers zijn de heren J. L. van Eiser en P. Boon, adjunkt-directeuren. Er zijn besprekingen gaande oir in Brabant en Friesland depots t( stichten. Koekjes, koekjes en nog een! koekjes, van een uistekende kwali teit (zoals wij uiteraard zelf moch ten ondervinden) vindt men in hef enorme magazijn van bijna 3000 m2 In Katwijk zelf is men ingenomen met Banketcentrale Van den Oon N.V. Het is een hecht bedrijf da in de toekomst zeker aan nog mééi werk zal verschaffen en daarnaas is het een „schone industrie". De omzet zal de komende maan den nog èxtra worden vergroo dank zij Amerikaanse orders. De zer dagen was Laurance Z. Chi purnoi uit Amerika op bezoek bi Van den Oord. Het resultaat vai de besprekingen was dat grote hoe veelheden koekjes zullen wordei verscheept naar de V.S. „Het gaat lekker", zegt de hee Van den Oord, „ende lijn beweeg zich nog steeds horizontaal. Wij zijl nog lang niet aan het einde. E komen steeds meer klanten bij Even adem halenen dan wee verder." Juist deze week werd een com puter in gebruik genomen, waarui al weer blijkt dat Van den Oori met z'n tijd mee gaat. Krimpen a. d. Lek verzamelt kleding voor Rode Kruis KRIMPEN AAN DE LEK Zater dag 8 april zal er in Krimpen aan d Lek weer gedragen kleding worden in gezameld. Evenals vorig jaar is de op brengst hiervan bestemd voor het Rod Kruis. Van 9 uur tot 5 uur zal er eei auto rijden door het dorp waar mei alles kan afgeven. Organisator is di heer D. Kooy.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4