eter Ressel gerijpt naar Feyenoord )ostduitse hegemonie brokkelt af Topsporters richten eigen vereniging op bondscoach Frantisek Fadrhonc speelt belangrijke rol in transfer ivoor f 730.000.- plus een spelerwaarschijnlijk Jan Boskamp) Geen belasting over 'premie' optrio WetskoNeugebauer en Stolse van swemtoneel verdwenen Feyenoord op zaterdagavond tegen Ajax Ree en Timman delen winst in eerste ronde Kees van Kooten licht gewond na auto-ongeluk Opvolger Schwarz deze week bekend Neptunus Arnhem na nederlaag boos op arbiter touw /KWARTET DINSDAG 28 MAART 1072 SPORT 15 an onze speciale verslaggever [ER Petei Ressel (net 26 geworden) kwam zeven jaar geleden in liet Feyenoord-stadion voor ;t eerst in de kijkers van het grote voetbalgebeuren. Het was Frantisek Fadrhonc die de jonge Res- il toen de grote stap liet maken. Ressel herinnert zich: 'Met Go Ahead speelden we 0-0 tegen :yenoord. Drie dagen later moest Feyenoord toen tegen Real Madrid voor de Europa Cup. Ik ond tegenover Cor Veldhoen. Die wedstrijd was voor mij eigenlijk de doorbraak naar de top'. Vol- nd seizoen zal Peter Ressel (zaterdag viel de definitieve beslissing) constant in het Feyenoord- adion voetballen. Voorlopig drie seizoenen lan g. Niet meer als een nerveus jong ventje maar als in Belgische vedette. irige week was reeds 'bekend dat ssel helemaal rond zou zijn met yenoord. Ressel: "Er toon toen niets ser fout gaan. Er waren nog een ar problemen die opgelost moesten >rden. Het was nog niet bekend ar 'hoeveel jaar ik zou tekenen, ar moest nog over gesproken wor- 1'. En dan duidelijk wat vermoeid: nds bekend was dat ik contact had t Feyenoord stond de telefoon bij j roodgloeiend. Dit is niet redelijk er. Ik ben blij dat het allemaal iter de rug is. Nu" krijg ik weer rust'. LNGEMOEDIGD drhonc duwde Ressel als jeugdig ent naar voren. Bij de transfer van trse SK (zijn huidige club) naar LONDEN (AP) Bobby Hoore en Geoff Hurst, twee van Engelands best betaalde voet ballers, hebben van de rechter gelijk gekregen in hun strijd tegen de inspectie van de belas tingen. Zij bestreden de opvatting van de belastingautoriteiten dat over premies die zij hadden ontvangen na de overwinning van Engeland in het toernooi om de wereldbeker 1966 belas ting diende te worden betaald. Het gerechtshof in Londen verklaarde in zijn uitspraak dat de 1000 pond 8500 gulden premie die de Engelse Voetbal bond had uitgekeerd, meer het karakter had van een getuig schrift of eerbewijs dan van een beloning voor bewezen dien sten. Daarmee viel de premie builen de belastingen. Zowel Moore als Hurst zitten de in de hoogste belastingklasse, wanneer zij over de premie be lasting hadden moeten betalen zou er vrijwel niets van het bedrag voor hen zijn overgeble- vem. Alle 22 spelers van de Engelse ploeg hebben de 1000 )ond premie ontvangen. Feyenoord (voor 730.000 gulden, plus een speler, waarschijnlijk Jan Bos kamp) speelde Fadrhonc opnieuw een ROTTERDAM (ANP) Het topduel in de eredivisie tussen Feyenoord en Ajax zal op zaterdag 15 april, 's avonds om 20.30 uur, worden ge speeld in het Feyenoordstadion te Rotterdam. Beide clubs zijn het gis teren eens geworden over deze ver vroeging van één dag. Zoals bekend had Ajax om verschuiving gevraagd i.v.m. het tweede Europa Cup--duel te gen Benfica, woensdag 19 april in Lis sabon. In de eerste divisie spelen Blauw Wit en Willem II zaterdagmiddag (aanvang 3.30 uur) hun voor het pinksterweek- einde vastgestelde duel vooruit. De voor maandag (tweede paasdag) op het programma staande duels SW Blauw Wit en Willem IIVeendam gaan normaal door. belangrijke rol. Ressel: 'Ik heb nog steeds veel contact met Fadrhonc. Hij is een soort vader voor me. Fadrhonc heeft me aangemoedigd een verzoek tot naturalisatie in te dienen. Ik was toch al van plan Nederlander te wor den, maar door hem is het sneller gegaan. Mijn vader was Duitser en daarom loop ik ook met een Duits paspoort. Maar ik voel me helemaal geen Duitser omdat ik bijna mijn hele leven in Nederland gewoond heb. Goethals, de Belgische bondscoach, heeft me gevraagd Belg te worden. Hij heeft maar weinig goede spitsen. Ik zou nooit Belg willen worden. Die lui zijn me veel te gemakkelijk'. Doordat Ressel in Nederland komt wonen is de kans negentig procent 'dat hij direct Nederlander wordt. In België zou dat veel langer hebben geduurd. Ressel: 'Ik wil graag in Oranje spelen. Het lijkt me een ge weldige eer. Echt fantastisch. Het moet een ervaring op zich zijn. Dat is het ook om voor de een of andere Europese beker te spelen. Via Feyen oord wil ik me in het Nederlands elftal spelen. De wereldkampioen schappen in Duitsland is een mooi doel om naar toe te wei-ken. Een uitnodiging voor Jong Oranje of het Nederlands elftal heb ik altijd moeten afslaan. Dat hoeft nu niet meer te gebeuren'. GEEN STAP TERUG Bij Lierse SK (na het vertrek van trainer Frans de Munck bezig aan een imponerende opmars) is Rèssel een vedette. Een duur betaalde ster. Het is bekend: in België zijn voor voetbal lers financieel gezien veel meer moge lijkheden. De trek naar het zuiden van het Nederlands talent werd zelfs verontrustend. Ressel maakt echter weer de stap terug. Ressel (vorig seizoen uitgeroepen tot de beste bui tenlander in België): 'Ik heb hier erg veel geld verdiend. Maar steeds zie ik het Nederlandse voetbal op televisie. Dat is beter dan het Belgische. Ik wil ook een keer echt topvoetbal spelen. Bij Feyenoord krijg ik die kans. Na tuurlijk word ik er financieel niet slechter van. Maar voor Feyenoord is het ook geen slechte zaak dat ze mij hebben gekocht. Ja, dat kun je rustig stellen. Vaak hoor je dat een voetbal ler op z'n zesentwintigste nog zakelij ker gaat worden. Een langdurig con tract. Ze willen zekerheid. Bij mij is dat niet het geval. In België heb ik oJH Peter Ressel speelde aan het einde van het afgelopen jaar met Lierske SK tegen PSV voor de UEFA- zoveel verdiend dat ik zo ntet hoef te Cup. In Eindhoven kreeg Ressel (zittend met nummer 11) kr^mp en moest later ondanks sportieve denken. Eerst ga ik wat presteren bij Feyenoord'. hulp van Pleun Strik uitvallen. KARAKTER Ressel is bij Lierse SK duidelijk ge rijpt. 'Hoe langer je speelt des te meer karakter krijg je. Dat is belang rijk. Je groeit. Vroeger speelde ik fantastische wedstrijden en dan een paar minder goed. Ik voetbal nu con stanter en op een vrij hoog niveau. Dat is het verschil met de Ressel van toen en nu. Daarbij komt dat ik altijd wilde leren in dit vak'. De uitschake ling van Feyenoord door Benfica met het gevolg dat alleen het toernooi om de UEFA-beker overblijft ziet Ressel niet als een ramp. 'Natuurlijk vind ik het vervelend dat Feyenoord uitge schakeld is. Maar de UEFA-beker gaat steeds belangrijker worden. Met Lier se heb ik dat al gemerkt. Wij hadden Leeds United, PSV en AC Milaan als tegenstanders. Dat zijn toch geen klei ne clubjes. Er zitten hele goeie ploe gen in en voor Feyenoord is het best interessant om daarin te spelen. Ze hebben bijna alle bekers die er te winnen zijn. Laten ze ook maar eens de UEFA-beker winnen. Dat is weer iets anders". Ressel heeft Feyenoord vrij veel op televisie gezien. 'Ik weet precies'wat ze nodig hebben: nog twee mensen naast mij want de aanval is niet best. Het zou geweldig zijn als ze Gerd MUller kunnen krijgen. Dan kan ik de bal blind voor het doel trekken. Op de Duitse televisie zie ik hem vaak. Müller heeft iets wat niemand heeft. Hij is geen grote voetballer, maar hij maakte doelpunten bij de vleet. Al leen ben ik bang dat hij niet komt. Een Duitser zal niet gauw aarden in Nederland. En Müller komt uit München. dat is een hele aparte om geving. Als spits is het ideaal om bij Feyenoord te voetballen, vooral met Wim van Hanegem op het midden veld. Er wordt alleen te weinig bewo gen in de spits. Van Hanegem moet dan te veel in de diepte gaan. Hij moet ongeveer een kromme bal geven en er zelf hard achteraan lopen en dan nog een keer te sühieten. Dat is niet goed. Feyenoord moet weer, zoals een jaar geleden, vanuit de verdedi ging op snelheid aanvallen. De Kind- vall-periode moet terugkomen'. HARRY VERMEEGEN LEEUWARDEN Titelverdediger Hans Ree en kanshebber Jan Timman hebben gisteren in de eerste ronde van het Nederlands schaakkampioen schap in Leeuwarden de winst gedeeld. Timman, die met wit speelde, en Ree besloten na 32 zetten tot remise. Voor verrassingen in de eerste ronde zorgden gisteren. Hans. Böhm en. Ton Timman, twee deelnemers zonder 'schaaktitel'. Bohm versloeg kandidaat- meester Ed Schol en Ton Tim man, broer van Jan, bleef Leidenaar Ad van der Berg de baas. De uitslagen van de eerste ronde zijn: KuijpersHartoch /2, J. Timman Ree ViVi, SchollBöhm 01, En- klaarLangeweg ftT. Timman— Van der Berg 10, Van Dop—Zuidema 0—1. ESDEN Toen Hansje Bun- oten vorige week zaterdag een uwe Europese toptijd op de meter vrije slag neerzette, >d de onttroonde recordhoud- r op deze afstand, de Oost- tse Gundrun Wegner, haar Ne- landse rivale vrijwel onmid- lijk een bosje bloemen aan. speaker in het overdekte bad van >den illustreerde deze 'huldiging' een opmerkelijk commentaar. De citeerde de Westduitse zwem- itte Hans Fassnacht. 'Deze heeft gd, liebe Sportfreunden, dat als wil winnen hij zijn tegenstander t haten, dat hij dan niet met hem !DEN De belangrijkste uitslagen van Jostdultse winterkampioenschappen in 25-meterhad van Eostock bij de dames ,B0 meter vrije slag: Ender 1.00.0: 200 Eife 2.09.1; 400 meter: Semisch 800 meter: Eife 9.14.S: 100 meter fersiag: Lindner 1.05.7; 200 meter: ner 2.IS.9: 100 meter schooldag: chart 1.15.5; 200 meter: Schuchart lOOnmeter rugslag: Herbst 1.08.6; 200 Hcrbst 2.34.4: 200 meter wisselslag: r 2.25.5: 400 meter: Franke 5.06.2. .praten of lachen. Deze uitspraak ieft geen enkele toelichting. Maar eens op Gundrun Wegner, die sje Bunschoten zo spontaan geluk st'. ïeslaagde recordpoging van Neder- s beste zwemster had voor de iuitsers een wrange ondertoon, bloemen moesten hun teleurstel- bedekken. Want opnieuw brok- e een stukje van hun hegemonie e Europese zwemwereld af. Vijf iden voor het begin van de Ölym- Lie Spelen in München dreigen alleen de Nederandse dames de ositie van de Oosteuropeanen ge- ig aan te tasten, maar lijkt ook de erstand op heersende zwemnaties Ie Verenigde Staten en Australië er groter dan kleiner te worden. 'ELEN weken geleden zijn in Rostock Oostduitse winterkampioenschap- afgewerkt. De resultaten van het lement kwamen pas vorig week- e in Nederlandse handen. Het n tijden, gerealiseerd in een 25- rbad, die de Nederlandse Olympi- selectie begin volgende maand ns de 'wintertest' in Den Haag deels zeer dicht benaderen kan. Ie dames dan. Want de Oostduitse nploeg is onder aanvoering van !ag-wonder Matthes het gros van -uropese concurrentie ver vooruit, wedstrijden in Rostock vormden eerste, grove selectie voor de ipische ploeg. Opvallend was )ij, dat de zwemsters, die twee geleden tijdens de Europese kam- Roland Matthes pioenschappen in Barcelona met losse hand in eremetaal grossierden, nu zelfs niet in de uitslag-staten voor kwamen. Gabrielle Wetzko, meervou dig Europees recordhouster, Karin Neugebauer en Evelyn Stolze zijn van het toneel verdwenen. De oorzaak van die opmerkelijke absentie blijft voor het grootste deel in nevelen gehuld. Gerhard Zierau, trainer van Dynamo Berlijn en Evelyn Stolze weigert op het 'waarom' in te gaan. Zierau: 'Ze zijn alle drie niet in topconditie, maar ik verwacht ze binnen enkele weken weer terug. Volgende maand hebben we de voor ons zeer belangrijke interland tegen Rusland in Moskou. Daar moeten de Olympische kandida ten zich manifesteren. Daarna volgen nog enkele andere evenementen. In de zomer moet de opbow van de training geïllustreerd worden'. Het trio topzwëmsters heeft vermoe delijk af moeten haker. en zal straks in München niet in de Olympische uitslagendienst voorkomen. De aftake ling van Gabrielle Wetzko werd vorig jaar augustus, tijdens de Europa Cup- Oostduitse troef op rugslag - strijd in Bratislava al zichtbaar. Wetz ko lijdt aan een vrij ernstige nierziek te. En in Oost-Duilsland sluipt het hardnekkige gerucht rond, dat ook Neugebauer en Stolze hét slachtoffer van de waanzinnig harde training zijn geworden. ONDERBOUW De zwemleiders in de DDR bekomme ren zich nauwelijks over die 'afge haakte' talenten. In hun jacht tegen de tijd proberen ze nu verbeten een nieuwe formatie voor München klaar te stomen. Een gedegen onderbouw is inmiddels al gerealiseerd. Nieuwe na men zijn in een paar maanden tijds naar de top geschoten. De jeugdinter- land Oost-Duitsland-Nederland bewees vorige week in Dresden, hoe sterk ook de 'nieuwe lichting' zich kan manifesteren. De beide Sylvia's, Eig- ner en Eife, kunnen tot Olympische troeven uitgroeien. Gerhard Zierau: 'Het gaat goed. Het programma, dat naar het hoogtepunt, de Olympische Spelen, leidt wordt momenteel precies volgens de verwachtingen afgewerkt. De tijd, die vorig jaar nog goed voor een kampioenschap was. is in Rostock nog niet eens een plaats in de finale waard gebleken. 'Toch blijft de presta tie in een 25 meterbad voor ons geen juist criterium. Conclusies willen we daaraan dan ook niet verbinden'. De kinderen worden opgejaagd. In Oost-Duitsland is qua mogelijkhe den al jaren geleden een optimaal klimaat voor de opbouw van de sport geschapen. De trainers, vaak in één slag en 'jaargang' gespecialiseerd, zijn niet meer dan schakels in een gewel dig apparaat, dat door de zwembond met een ijzeren hand bediend wordt. Zierau: 'De bond geeft het raam aan, waarbinnen de trainers moeten wer ken. Wij krijgen trainingsschema's waarmee we mogen improviseren. Maar de lijn staat tevoren vast. Daar hebben we ons aan te houden'. SELECTIE SYSTEEM Het selectie-systeem begint in de DDR al zeer jong. Zodra de kinderen naar de lagere school gaan, worden ze getest voor welke sport zij qua li chaamsbouw en mentale instelling het meest geschikt zijn. De allerbesten krijgen een kans op gespecialiseerde sportscholen, waar de trainers tevens onderwijzer zijn. Zierau is zo een. 'Ik heb jarenlang de vijfde klas gehad. Daarmee is het plezierig werken, om dat die kinderen alles van je aanne men. Nu heb ik een groep van 15- en 16-jarigen. Voor hen moet je veel meer motiveren. Degene, die de top wil bereiken, zal naar een ideale com binatie van sport en schoolwerk moe ten streven. Beide zijn belangrijk. Avonturen gaat niet meer'. De Oostduitse zwemjeugd wordt in een zorgvuldig pakket opgenomen en door een imponerend kader naar hoge re regionenen gedreven. Een bezoek aan westerse landen, deelname aan de Oosteuropese Spartakiade en de Olympische Spelen vormen de belang rijkste steunpilaren in de motivatie van de trainers. Gerhard Zierau: 'Dé idealisering van de trainer is bij ons verleden tijd. Een goede trainer moet geluk hebben. Voor zwakke broeders hebben we gewoon geen plaats meer. Ze moeten allemaal een wetenschappe lijke ondergrond hebben, en daarnaast als een volleerd pedagoog kunnen op treden. Het is tegennatuurlijk om ie mand in de sport te dwingen. Als iemand eerst drie keer per week traint, moet het na verloop van tijd normaal zijn, dat hij of zij zelf vraagt om een training van twee keer per dag'. STARTSEIN 'Rostock' betekende voor de Oostduit se Olympische kandidaten een start sein voor de laatste fase in de trai- ningsopbouw voor München. Het goud, zilver en brons zal voor velen onbereikbaar blijven. Tussen de hege monie in Europa en die op de Spelen ligt een groot verschil: de concurren tie Amerika en Australië. Daardoor zullen voor Oost-Duitsland (en Neder land) niet meer dan een paar krui mels overblijven. De ervaren Gerhard Zierau beseft dat terdege. En hij niet alleen. 'De gehele Oostduitse zwemwe reld is ervan overtuigd, dat een fina leplaats in München al een succes zal betekenen. Hoger mogen we in de meeste gevallerv niet reiken. Matthes vormt een uitzondering. Hij is een uitzonderlijk talent en hij zal de maatstaf voor de Oostduitsers aange ven. Matthes zal persé dik onder de minuut op de 100 meter rugslag moeten zwemmen om voor een me daille in aanmerking te kunnen ko men. We zullen altijd onder ogen moeten zien, dat drie Amerikanen en drie Australiërs zes plaatsen in de finale zullen claimen, blijven er voor de andere landen nog twee over. Ge lukkig voor ons bestaan er ook in de zwemsport nog verrassingen'. GERRIT DEN AMBTMAN ROTTERDAM Kees van Kooten, de in de tweede transferperiode van Lil le aangekochte Telstar-spitsspeler, is gistermorgen betrokken geweest bij een auto-ongeluk nabij de Brienoord- brug in Rotterdam. Van (de negen auto's die bij de kettingbotsing be trokken waren, brandden er twee ge heel uit en werden er drie totaal vernield. Kees van Kooten (23), wiens auto uitbrandde, is met brandwonden opge nomen in het Zuiderziekenhuis, even als zijn 21-jarige echtgenote A. van Kooten-Rietschoten, die hoofdletsel en brandwonden opliep Telstar-bestuur der De Nijs: 'Volgens de eerste be richten is het gelukkig niet ernstig. Hij maakt grapjes en voor zover men kan nagaan heeft hij geen verdere verwondingen opgelopen. De kans is groot dat hij binnenkort het zieken huis mag verlaten'. Zoals bekend speelde Van Kooten (ex Hermes DVS) zondag in de wedstrijd tegen Feyenoord een sterke wedstrijd en werd 'hij de man genoemd 'die Telstar méér dan een lieve, goedvoetballende ploeg kan doen zijn'. Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Het bestuur van Sparta zal deze week een beslissing nemen over de aan stelling van een **'euwe trainer als opvolger van Elek Schartz. De spelersraad van de Rotter damse eredivisieclub heeft za terdag een aantal suggesties bij het bestuur gedeponeerd. Woordvoerder Hans Eijken- broek: We hebben enkele trai ners genoemd die naar onze mening in aanmerking komen voor de functie van hoofd trai ner. Mijn persoonlijke voorkeur gaat uit naar het duo Bob Jan- se-Leo Steegman*. Enkele ande re Spartanen vinden echter dat Steegman de meest aangewezen figuur voor die baan is. Andere namen die ter sprake zijn geko men zijn die van Plm Visser, Piet de Visser en Joop Brand. De kwestie Dolf Aarse zal zo spoedig mogelijk in een buiten gewone ledenvergadering aan de orde worden gesteld. Dolf Aarse: 'Ik ben te allen tijde bereid in het bestuur terug te keren, maar niet in de huidige constellatie'. Van onze waterpolomedewerker AMERSFOORT Scheidsrechter Joop Brokke was voor de spelers van Neptunus Arnhem de hoofdschuldige. De 5-3 nederlaag bij de Amersfoortse naamgenoot was, zo bleek uit hun kritiek, op de eerste plaats zijn schuld en pas daarna te wijten aan de eigen fouten. Coach Jansen was wat reëler: UTRECHT De K.NZB heeft elf spelers ge selecteerd voor het zes-landenwaterpolotocr- nooi voor jeugdploegcn dat van 31 maart tot 2 april in Barcelona wordt gehouden. De ploeg bestaat uit de doelverdedigers Fahner (DZV) en Olieslagers (VZC 'Ritmeester) en de veldspolers Stroboer. Keetelaar en Lande- wcerd (HZC./De Robben), Van Zeeland. Too- nen en Minderman (Neptunus Arnhem), Ke- man (VZC/Ritmeester) en Hocpclman cn Da Gruyl (Zwemlust-Den Hommel), De loldlng van de ploeg berust bij Slmon Ouwerkerk en Jan Bultman. "We hebben slecht gespeeld. We wa ren ook niet compleet Wat de scheidsrechter betreft die was inder daad zwak, maar voor beide ploegen. Gelukkig is het niet uit de hand gelopen.' De return tussen de beide Neptunus- teams was een zwaar beladen duel. Niet alleen omdat het ging om de tweede plaats achter landskampioen HZC/De Robben, maar meer door de affaires rond de eerste ontmoeting, die door de Arnhemmers met 3-2 was gewonnen. Neptunus protesteerde toen tegen het uit het water sturen van zijn international Hoogveld. Dat protest werd toegewezen, maar Arn hem maakte toen op zijn beurt de zaak aanhangig bij de tuchtcommissie. Het protest voldeed niet aan de regle menten, vonden de Arnhemmers. Be tuchtcommissie gaf hen gelijk. Neptunus Arnhem kwam zaterdaga vond niet op volle oorlogssterkte in het water. Jeugdinternational Toonen verblijft voor een school-werkweek in Londen. 'Toonen is de laatste weken in grote vorm. We misten hem duide lijk', aldus coach Jansen. Beide ploe gen speelden met een stevige mandek king, waardoor er slechts bij uitzonde ring sprake kon zïjn van attractief, flitsend waterpolo. Weliswaar opende Neptunus Arnhem de score, maar de Amersfoorters hadden hun zenuwen toch eerder in bedwang. Voor het einde van het tweede speldeel hadden zij de achterstand in een 2-1 voor sprong omgebogen. Daarna kostte het arbiter Brokke de grootste moeite de strijd met vele lijf-aan-lijf-duels bin nen de perken te houden. De setstan den: 0-0. 2-1, 1-0 en 2-2. Loet Geutjes (3x), Bras en Evertse scoorden voor de thuisclub en Bon- gers (2x) en Jansie voor de gasten. HOOFDKLASSE Neptunus Amersfoort—Neptunus Arnhem 5— 3: HZC/de Robben—DJK 8—2; Zlan—DZV 4— 5: UZCS—HZPC 3—2; de Meeuwen—AZC Alpehn 76; Zwemlust/den HommelNereus 3—1. EERSTE KLASSE de Zij 1/LGB—Polar Bears (25/3) 74 (Polar Bears degr.); ZCG—AZPC (25/3) 2—4; Het V—VZC Ritmeester 5—6: BZRB—HPC 8—4; Esca—Kon. AZ/HDZ 5—5; SVH—PSV 4 Joke van Beuzekom gekozen voor München LONDEN (ANP) De Nederlandse kampioene Joke van Beusekom is ge kozen voor de badminton-demonstra- ties, die ten tijde van de Olympische Spelen in München zullen worden ge houden. In totaal zijn 24 speelsters en spelers uit elf landen geselecteerd. Oudt en Korver niet in bestuur DEN HAAG (ANP) De transformatie van Comité Topsport naar Vereniging van Topsporters zal donderdagavond als alles volgens plan verloopt een feit worden. Dan is namelijk een jaarvergadering uitgeschreven in het Jaarbeurs Congrescentrum in Utrecht waar een aantal topsporters zich zal uitspreken over de vorm waarin de nieuwe vereniging zal worden gegoten. De oprichters, onder aanvoering van Jan de Vries en Jan Steinhauser. hebben circa 250 top sporters aangeschreven en hopen dat minstens 50 personen de reis naar Utrecht zullen ondernemen. Van het voormalige Comité Topsport willen Simon Korver en Aad Oudt niet meer in een nieuw bestuur zitting nemen. Oudt zegt hierover: 'Ik ben nu al ongeveer vier jaar uit de actieve topsport en ik geloof dat dat een te lange periode is om voldoende contact met de belanghebbenden te kunnen onder houden. Daarom lijkt het mij beter als er mensen in het bestuur komen, die wat dichter bij de sportbeoefening zelf staan'. De oprichting van dc Vereniging van Topsporters is zoals bekend voortgevloeid uit een streven om tot een meer democratische beweging te komen. 'Je moet het ook zien als een soort vakbond.' stelt Oudt, die niet pessimistisch is over de opkomst in Utrecht ('We hebben ongeveer honderd aanmeldingen gehad voor het lidmaatschap'), maar wel over het te verwachten aanbod voor bestuurszetels. 'Het is echt noodzakelijk dat er enkele mensen opstaan, die zich voor een dergelijke functie beschikbaar stellen. Dan kunnen we later altijd nog wel bekijken hoe de bestuursvorm precies wordt. Ik hoop dat de topsporters er zelf diep van doordrongen zijn dat deze vereniging er moet komen.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 15