Turnsters voldoen aan eisen Publieke belangstelling voor competitie gering Wereldtijd van Ankje Rijnders op 200 meter Veronique van der Laan redt het niet alleen tegen REA Cijfers van interland Overwinning op Zwitserland Cor Smulders op eenzame turn-hoogte Amerikaanse basketballers Hans Meij weer KNCGV-kampioen TROUW/KWARTET MAANDAG 27 MAART 1972 SPOKT HEERENVEEN (ANP) De manier, waarop de Nederlandse dames- ploeg zaterdag en zondag in Heerenveen het eerste examen voor München aflegde, wettigt de verwachtig dat voor het eerst sedert 1960 (Rome) weer een turnteam op de Olympische Spelen vertegen woordigd zal zijn. In het Friese land versloegen de Nederlandse da mes Zwitserland met ruim verschil: 355.00346.75. Het was de twee de ruime overwinning van de nationale ploeg in nauwelijks een maand tijd. Eind februari won Nederland in een uitwedstrijd van Zweden (356.35—340.75). Amstelveense dames bijna zeker van tafeltennistitel Het treffen met Zwitserland was één van de drie wedstrijden waarin Ne derland moet voldoen aan de eis, die de internationale turnbond (ITB) heeft gesteld voor deelneming in München. De ITB wil slechts achttien damesploegen toelaten tot de Spelen en heeft daarom een vrij scherpe limiet gesteld. Elke ploeg zal met uitzondering van de eerste zes van het wereldkampioenschap 1970 in een door een internationale jury be oordeelde wedstrijd een totaal van 340 punten voor de verplichte en vrije oefenstof moeten scoren om toegela ten te worden tot de Olympische turnwedstrijden. In het geval dat meer dan achttien landen aan de eis voldoen, vallen de ploegen met de laagste totalen af. De eis van de ITB komt neer op een gemiddelde van 8.50 punten per onderdeel per turn ster. De komende maanden zal Nederland nog uitkomen tegen Roemenië. Hon garije en Oost Duitsland. Het Konink lijk Nederlands Gymnastiek Verbond (KNGB) heeft het duel met Oost Duitsland echter alleen aangevraagd als een uitwijkmogelijkheid. Een van de geïnteresseerde toeschou wers in de fraaie sporthal De Telle was chef de mission Bram Leeuwen TIEL (ANP) Het was na de voor wedstrijden om het Nederlands turn- kampioenschap voor heren niet moei lijk te voorspellen dat Cor Smulders opnieuw de titel zou behalen. In de sporthal De Betuwe in Tiel heeft hij er gisteren geen twijfel over laten be- staan wie de beste keurturner van ons land is. Met bijna 15 punten voor sprong eindigde hij royaal als eerste en bovendien bleef hij door boven de internationale turnbond gestelde li miet voor de Olympische Spelen. Na Klaas Boot met tien kampioenschap pen op zijn naam en Willy Jaegers met zeven heeft Smulders thans zijn vijfde nationale titel in bezit Gezien de afstand in punten op zijn rivalen kan gerust worden gezegd dat Cor Smulders in ons land thans op een zame hoogte staat Voor Smulders is dut prettig, maar voor het peil van het keurturnen in het algemeen is het ronduit bedenkelijk. De top is wel j uiterst smal en het aantal jongeren 2 dat klaar staat om de oudere ploeggc- 3 noten te vervangen is maar klein. In 4] Tiel waren wel jongeren van de par- 5' tij. maar hoe hoopvol hun prestaties soms ook waren, tot de echte turntop 7. kunnen zij nog niet worden gerekend g[ Behalve dan Hans Gunneman. de club- 9" genoot van Smulders, die tweede 10. werd. Toch hebben zij, vooral daar u° alleen oefeningen naar keuze moesten 12! worden uitgevoerd, reeds getoond in dit gezelschap weldra vertrouwd te zullen raken. Het aantal deelnemers was door blessures zeer gedund, zodat van de 13 ingeschrevenen slechts ze ven zich aan de jury konden presen teren. van wie één jeugdturner die zich al bij voorbaat op alle onderdelen jeugdkampioen kon noemen, namelijk Joost Versteeg van Tondio Zoelen, dir met 88.75 punten de eindstreep haal de. De uitslagen van de verschillende onderde- /p" *"rc,7 oefeningen: 1 Cor Smulders pÜ Pu"«on: 2. Hans Gunneman (PSV) 15.85 punten: 3. Gert Butter (Volo. Haarlem) 15.425 punten. Paard voltigeren: 1. Smulders 17.30: 2. Gunneman 15 975- 3 f«U?ser 714^25 Paard*Prlngen: l. Smulders 16 95: 2. Gunneman 16.725 3. Butter 16 45 trSfnuWers 17.35: 2 Gunneman 15.7,5: 3 Kees Pot (St Maurltiu») 15.35. Brug: I. Smulders 17.60; 2. Gunneman 16.025: 3 Pot 15.80. Rek: 1. Smulders 17.85: 2 Gunneman 16.825: 3. Butter 15.55. hoek. 'Deze ploeg is een potentiële kandidaat voor München. Het NOC zal echter niet alleen de interna tionale eis aanhouden. De damesploeg zal tot de negen sterksten van de wereld moeten behoren om uitgezon den te worden'. Die eis van het NOC zal voor de turnsters ongetwijfeld zeer scherp zijn. Maar in vergelijking met het wereldkampioenschap, dat in oktober 1970 in Ljubljana werd ge houden, is het nationale damesturnen enorm vooruit gegaan. Van de forma tie. die anderhalf jaar geleden in Joe goslavië uitkwam, is alleen nationaal kampioene. Ans van Gerwen nog over. Zij was toen een van de jong- sten van de ploeg. De Eindhovense heeft zich inmiddels ontwikkeld tot een turnster van internationale klas se. Evenals in Zweden werd zij in Heerenveen winnares van het indivi duele klassement met in totaal 74.10 punten. In Zweden was zij 0.2 punt lager uitgekomen. Vooral op de twee de dag was Ans van Gerwen uitste kend op dreef. Zij kreeg van de jury waarin o.a. de Hongaarse Valerie Nagy, vice-voorzitster van de techni sche commissie van de ITB zitting had, viermaal een waardering van ruim negen: 9.35 (Sprong), 9.40 (brug), 9.45 (balk) en 9.50 (vrije oefening). Vooral de vrije oefening was een juweel. Op uitstekend gekozen muziek 'knalde' de Eindhovense er een oefe ning uit, waarin flik-flaks, salto's en hoge sprongen op fraaie wijze verbon den waren. Ans van Gerwen is de beste van een ploeg, die in het afgelopen jaar onder leiding van bondstrainster Eva Bar- tha, enorme vooruitgang heeft ge maakt. De Hongaarse heeft de selec- tiegroep van het KNGV vooral het laatste half jaar op Papendal zo inten sief onder handen genomen dat gezien het aanwezige talent succes niet kon uitblijven. Ondanks de jeugdige leef tijd van de groep gemiddeld zes tien jaar straalt het zelfvertrouwen en het geloof in eigen kunnen ervan af. Vooral Linda Toorop (16) en Iki- na Morsch (16) demonstreerden het afgelopen weekeinde klasse. Linda Toorop had in de individuele klasse ongetwijfeld hoger gekomen dan de AMSTELVEEN Rea heeft het kampioenschap in de ereklasse dames vrijwel zeker gesteld. De 'wedstrijd van de waarheid' tegen De Treffers leverde een overwin ning op van 64. Wanneer de Amstelveense ploeg uit de inhaal wedstrijd tegen het reeds gede gradeerde Gossima één punt haalt is het kampioenschap een feit. Het duel was vooral de wedstrijd van Véronique van der Lèan. De Neder landse kampioene speelde erg sterk. Ze kwam tot drie gemakkelijke winst partijen, ook tegen Sonja Heltzel. Het bleek echter niet voldoende voor de uiteindelijke winst, want haar teamge notes Mary Thuis-Van Ruiten en Nelly van Paridon-Van Elstgeest kwa men te zwak voor de dag. Door het kampioenschap komt REA automa tisch de plaats in het Europa-Cuptoer nooi voor landskampioenen toe. Het is alleen de vraag of de vereniging volgend seizoen nog een damesteam bezit. Delta Lloyd dat het complete Amstelveense trio heeft aangetrokken wil graag de positie in het Europe se toernooi na overleg met REA over nemen. maar die kans lijkt uitgeslo- ten. De reglementen, staan dit, aldus NTTB-hoofdbestuurslid Peters (com missaris der reglementen), niet toe. Wanneer REA zich zou terugtrekken, heeft de NTTB wel het recht om het als nummer 2 geëindigde team (De Treffers) in te schrijven. Bij de heren heeft Tempo Team met groot gemak het prestigeduel met Delta Lloyd gewonnen. Bert van der Helm en Nico van Slobben met een gelijk percentage bovenaan op de competitie ranglijst bleven ongesla gen. Wim Schoonemeyer versloeg Rob Meijer: 8-2. Karei Deken speelde wéér niet mee. Uit de ereklasse zijn gede gradeerd: Gossima en VW bij de dames en Steeds Hoger/TSB en Val- kenburg/AMVJ bij de heren. De plaatsen worden ingenomen door Bel- crum en Maasbree bij de dames, en Delta Loyd 2 en JCV bij de heren. Ereklasse dames: REA 9-16, De Tref fers 9-14, Tempo Team 10-13, Steeds Vooruit 9-9, Gossima 9-4. VW lO-O. Ereklasse heren: Delta Lloyd 10-18, Tempo Team 10-17', Scylla 10-10. TSF 101-9, Valkenburg/AMVJ 10-5, Steeds Hoger/TSB 10-1. EREKLASSE: DAMES: Tempo Team—Steeds Vooruit 5—5. REA—De Treffers 6—4, VW— Gossima 28. VVV—Tempo Team 46. Hoofdklasse: A: Avanti—Maasbree 010 (Maasbree kamp.). Red StarIrene 010. B: BelcrumJeep 73 (Belcrum kamp.), TOGBDe Salamanders 64. HEREN: EREKLASSE: TSF—'Valkenberg- AMVJ 7—3 (Valk. degr.). Steeds Hoger- TSBScylla 3—7. Delta Lloyd—Tempo Team 28. Promotoeklasse: A: TilburgTOGB 73 (TOGB degr.). Wibats—Delta Lloyd II 3—7 (Delt. kamp Scylla II—NOAD 7—3. B: TSF II—VDO 6t (VDO degr.), Maasbree—Phoe nix 8—2. JCV—Induna 9—1 Hoofdklasse: A: Victory'55Valkenberg-AMVJ II 8—2 (Vict. kamp.). EntacSKF 5—5, Scylla III—SKF 55. B: Tempo Team IISwift (D) 82 (Tempo T. kamp.), PSV—Quick 9—1. Frisol— DOCOS 8—2. C: Teys FS—Steeds Hoger-TSB II 82 (Leys kamp Never Despair—Delta Lloyd III 46. De VeluweUS 7—3. D: Tempo Team IIIAmroba 55. St. Aloysl- us—Red Star 7—3. De Treffers—SVE 10—0 (SVE degr.). Ans van Gerwen in aktie op de evenwichtsbalk tijdens de interland tegen Zwitserland. vierde plaats wanneer zij op de brug met ongelijke liggers niet een paar kleine missers had gemaakt. De grote kracht van de Nederlandse ploeg wordt het duidelijkst gedemon streerd door het feit dat de zes zich bij de eerste acht in het individuele klassement plaatsten. Zwitserland, dat op de eerste dag de schade nog had kunnen beperken tot 2.70 punten moest bij de keuzestof bijna 5.50 pun ten toegeven. De Zwitserse dames hadden eigenlijk alleen met Kathi Fritschi (2e) en nationaal kampioene Patrizia Bazzi (3e) turnsters, die op gelijk niveau stonden met de Neder landsen. Het is échter vrijwel zeker dat het zestal, dat dit weekeinde in Heeren- veen turnde toch niet de sterkste formatie is. Eva Bartha, die bij de voorbereiding van de ploeg geassis teerd wordt dor Ginus Lage en de Roemeen Caius Ianu, heeft in haar selectieploeg nog enkele voortreffelij ke jonge turnsters. 'Ik wil ze allemaal een kans geven en pas wanneer wij naar München gaan mijn keus defini tief bepalen', zei de Hongaarse, die ondanks het feit dat zij nogal wat fouten had gezien, uitermate tevreden was met het resultaat van deze eerste kwalificatiewedstrijd. De persoonlijke eindstand van de door Nederland gewonnen interlandwedstrij den tegen Zwitserland (355.0—346.75) luidt (resp. totaal eerste dag, verplichte oefeningen, sprong, brug, balk, vrij, eindtotaal): Ans van Germen (N) Kathy Fritschi (Z) Patrizia Bazzi (Z) Linda Toorop (N) Ikina Morsch (N) Margo Hilders (N) Margo Velema (N) Nel van der Voort (N) Liselotte Marti (Z) Christine Steger (Z) Judith Steiger (Z) Ruth Steger (Z) 36.40 9.35 9.40 9.45 9.50 74.10 35.40 9.30 9.05 9.40 9.20 72.35 35.35 8.90 8.95 8.85 9.20 71.25 35.20 9.15 8.20 8.70 9.15 70.40 34.30 8.90 8.60 9.00 9.30 70.10 34.80 9.20 8.60 8.10 8.65 69 35 33.95 8.95 7.65 9.10 9.15 68.80 34.35 8.35 8.65 8.40 8.85 68.60 34.00 8.55 8.45 8.15 8.45 67.60 33.85 8.45 7.65 8.20 9.00 67.15 32.65 7.85 8.70 8.30 8.85 66.35 33.40 8.40 6.70 7.45 8.50 64.45 AMSTERDAM De kans dat de Amerikaanse basketballers Tom Chest nut, Gerhard Schreur en Bill More volgend jaar -nog in Nederland zullen spelen in minimaal. Nadat men van Levi's ïijde Bill More al min of meer had laten weten dat hij volgend jaar niet bij de ploeg zou horen, heeft de Amerikaan nu zelf besloten definitief weg te gaan. More: 'Ik wil ergens anders gaan spelen en het liefst in Israël, maar de kans bestaat ook dat ik het in Mexico ga proberen'. Fiat Stars-speler Tom Chestnut is, zoals hij zelf zegt, voor 98 pet zeker van het feit dat hij vertrekt. Hij zegt: 'Misschien dat ik ergens anders ga spelen. Ook denk ik eraan terug te gaan naar de VS om daar medicijnen te gaan studeren. Maar niet in Neder land. eMt 200 toeschouwers per wed strijd wil ik niet meer spelen'. Gerhard Schreur, van Levi's, vertrekt ook na een succesvol verblijf van twee jaar in Nederland. Hij stelt: 'In zekere zin is mijn spel er niet op vooruitgegaan gedurende mijn verblijf in Nederland, in tegendeel zelfs. Ik ga nu proberen door bij de reizende ploeg van Mac Gregor een regelmaat qua spel terug te krijgen. Er is een behoorlijke kans dat ik dan bij een sterke eredivisieploeg in Italië ga spe len in het nieuwe seizoen'. De vierde Amerikaan in de rij, Fiat Stars' Mike Rowand. geeft zichzelf 50 pet kans om bij de Amsterdamse ploeg te blijven. De twee Amerikanen van Lions, Bobby Bissant en Mike Childress, weten nog niet wat zij volgend seizoen gaan doen. Heren: Haarlem Cardinals—Suvrikl 7772; DonarHaarlem Cardinals 7276; Dames: Flat Stars—HOC 107—51; DED—BV Amstel veen 2-0 (regl.: A'veen 4-0); JuventusThe White Stars 3955 (Juventus degr BOB Wilskracht 84—46; AMVJ—Landlust 42—29 (Landlust degr.). EVV bewijst niet in degradatie-zone thuis te horen AMSTERDAM Amper twee honderdvijftig toeschouwers zaten bij het belangrijke duel in de ere divisie volleybal tussen EW en Blokkeer. De Rijswijkers wonnen met 31. Op het oog een niet zo imponerende prestatie. EW im mers behoort nog steeds tot de degradatiecandidaten. In de Gel- dropse sporthal toonden de Eind- hovenaren echter beslist niet in die zone thuis te horen. Na vele pogingen er een ander speltype in te brengen is trainer Vonk er toe overgegaan het systeem, dat vorig jaar succes bracht, weer toe te passen. Het verraste de Rijswijkers enigszins. In plaats van een vaak tevergeefs hoog aanvallende ploeg tegenover zich te zien, werd de basisselectie van het nationale team verrast door een com- binatierijk aanvallend EW. Het publiek kon er van genieten, hoewel het in zo geringen getale was gekomen. In Geldrop is er echter alles aan gedaan. Scholieren werden gratis toegelaten en bovendien had in de dagen voor de wedstrijd een ge luidswagen de komst van de koplo pers in de eredivisie aangekondigd. Een miooie reclame voor de suikerwa- renfabriek dïe Blokkeer sponsort. In GeLdrop was men toch nog tevreden met dit aantal toeschouwers. Toegege ven: Blokkeer en landskampioen Del talloyd/AMVJ zouden óbk met dit aantal bij elke thuiswedstrijd dik te vreden zijd. Nu moeten de ontmoetin gen tussen de twee matadoren in feite het hele seizoen goed maken. Op Tweede Paasdag zal de Amsterdamse landskampioen Deltalloyd/AMVJ die tevredene zijn. Dan zal in de Am stelveense sporthal Bankras de tweede ontmoeting tussen de twee titelpre- tendenten plaatsvinden. Een ontmoe ting die dan altijd goed is voor vijf tienhonderd toeschouwers. Veel meer toeschouwers zijn er bij de belangrijk ste eredivisiewedstrijden niet te trek ken. De competitie die de volleybal lers op het ogenblik uit werken trekt gewoon niet meer. Nog niet zo heel lang geleden konden ploegen als Valuas en Orawi op een Kees Tinga smasht in het blok van Libanon, dat wordt gevormd door De Munnik en Wassenaar (8). vaste bezetting van minstens vijfhon derd toeschouwers rekenen. Het zijn uitzonderingen geworden. Alleen de internationale wedstrijden zijn nog maar in trek. Een beslist schreeu wend teken aan de wand. Met zelfge noegzaamheid mag de NeVoBo on langs het 60.000ste lid binnen gehaald hebben, het moge de bestuurderen van deze bond toch wel tot nadenken brengen dat de hoogste competitie zo weinig in de belangstelling staat. Een veel gehoord argument is, dat de sterke spelers teveel geconcentreerd zijn in twee verenigingen. Daar staat natuurlijk onmiddellijk de vraag tegen over: 'Zijn er dan zo weinig topspe- lers in het Nederlandse volleybal?' De wedstrijd tussen EW en Blokkeer toonde aan, dat er onder de top een brede laag is, die met speciale bege leiding er beslist wel uit kan komen. Goed, de Rijswijkse ploeg had de ZAANDAM Voor de derde achter eenvolgende keer is de 24-jarige Hans Meij van Gelre uit Dieren zater dagavond in de sporthal De Van kam pioen geworden van het Koninklijk Nederlands Christelijk Gymnastiek Verbond. Evenals bij de dames vorige week telden ook bij de heren de punten van de eerder afgewerkte hal ve finales mee. Hans Meij. die na de halve finale ook al de ranglijst aan voerde, kwam tot een puntentotaal van 86.60. Op vier van de vijf onder delen behaalde de talentvolle turner uit Dieren de eerste plaats. Alleen op de lange mat moest hij zijn meerdere erkennen in Fortuin van Advendo uit Sneek die in de eindklassering vijf werd. De cijfers voor Hans Meij op de vijf onderdelen waren: paardspringen 8.70; ringen 8.45; lange mat 8.50; hoge brug 8.5Ó; rekstok 9.20. Ad van Tilborg. die na de halve finale nog de tweede plaats bezette, duikelde door zijn slechte verrichtin gen op de hoge brug, waarbij hij slechts tot 5.80 kwam, terug naar de zesde plaats Heren: 1. H. Mey (Metre. Dieren) 86.60, I. P. de Winter (KNV. Groningen) 81.25. 3. B. van Dijk (KNV Groningen) 80.60. 4. B. Velthuis (DOK Juliana Aalten) 80 55. 5. G. Fortuin (Advendo Den Haag) 80.45. 0. A van Tilborg (DOK Schiedam) 80 25. 7. N. Brelnlssv (Excelsior Rotterdam) 79.75. 8. R Hagen (KNV Zaandam) 79 55 EINDHOVEN Het Australische zwem wonder Shane Gould is voor met name Anke Rijnders plotse ling een stuk minder onbereik baar geworden. Tijdens clubwed strijden in het snelle, maar kleine Ir. Ottenbad in Eindhoven reali seerde het Amersfoortse talent gisteren een wereldtijd op de 200 meter vrije slag: 2.05.9. Anke Rijnders toonde zich duidelijk geprikkeld voor deze race. omdat ze kort voor de start hoorde, dat Hansje Bunschoten tijdens wedstrijden in Hilversum haar het Nederlands re cord (25-meterbanen) had ontnomen De jongste vedette van de zwemvere niging Naarden verbeterde de toptijd van Anke Rijnders met 0,3 seconde tot 2.00.7. Een half uur later was Hansje Bunschoten het record al weer kwijt. INZINKING Anke Rijnders kampte vorige week nog, tijdens de jeugdinterland Oost- Duitsland-Nederland in Dresden, met een mentale inzinking. Alleen op de 400 meter vrije slag, toen ze Hansje Bunschoten naar een nieuw Europees record stuwde, demonstreerde zij haar vorm. De (mentale) problemen rijn de afgelolen week blijkbaar door haar trainer Wout Gerritse, volledig wegge- praat Want Anke Rijnders bleef met de formidabele 2.05.9 slechts ééntien- de seconde verwijderd van het wereld record, dat Shane Gould in haar bezit heeft. Uiteraard heeft het 25- meterbad in Eindhoven, de AZPC-pupil een niet weg te vlakken voordeel opgeleverd. Maar als men voor de Anke Rijnders vier keerpunten (vier keer profijt van de afzet) rond twee seconden winst ten opzichte van een 50-meterbad pro jecteert dan nóg is die tijd van internationale allure. Op de wereld ranglijst van vorig jaar zou ze ach ter Shane Gould met die 2.05.9 onbe dreigd de tweede plaats bezet hebben. UITZICHT Anke Rijnders kan nu in ieder geval met veel vooruitzicht op succes de jacht op het Europees record" op de 200 meter openen. Deze staat namelijk sinds de Europese kampioenschappen in Barcelona (1970) op naam van de Oostduitse Gabrielle Wetzko. De Nederlandse Olympische kandida ten moeten begin april hun vorm demonstreren. Volgende week staat in Utrecht een zevenlanden-wedstrijd voor jeugdploegen op het programma. Een week later volgen in Den Haag de winterkampioenschappen. Daar zul len de leden van de voorlopige Olym pische selectie aan de door het NOC opgestelde limieten moeten voldoen. De beleidslijn voor de top moet deze zomer naar een nieuw hoogtepunt reiken. Dan wordt verwacht, dat de deze winter in het 25-meterbad ge maakte tijden in de 50-meterpiste her haald worden. Naast de indrukwekkende prestatie van Anke Rijnders zorgde ook Fran- gois van Kruysdijk voor een verras sende uitschieter. De Eindhovenaar verbeterde in rijn eigen trainingsbad rijn Nederlands record op de 200 meter wisselslag. Hij bracht die top tijd van 2.13.7 naar 2.12.6. Met deze prestatie is Van Kruysdijk 0,6 seconde binnen de Olympische limiet geko men. Ton van Klooster heeft dit weekeinde eveneens een Nederlands record ver beterd. In het 50-meterbad van Naar den legde Ton van Klooster de 800 me ter vrije slag als tussenstation van de 1500 meter af in 8.51.2. Het oude record stond sinds Europacupwedstrij den van 29 augustus van het vorig jaar in Turijn op zijn naam met 8.51.5. Ton van Klooster voltooide de 1500 meter in 16.45.0. Dat is 2.2 seconden boven zijn nationale record. Verder legde Hansje Bunschoten de 800 meter vrije slag af in 9 min. 20 seconden. DAMES: 200 m vrije slag: 1. Anke Rijnders (AZPC) 2.05.9. 2. Enlth Brigltha (IJ) 2.10.S. 3. Astrid Verver (PSV) 2.15 2. 100 m school slag: 1. Tineke Hofland (Zlan) 1.16.3, 2. Alie ie Riet (Zwemlust) l.lfi.9 200 m wisselslag: 1. Henny Pentermann (IJ) 2.29.3, 2. Yolanda Aggenbach (Zeemacht) 2.32 8. 3. Alie te Riet (Zwemlust) 2.37.3. 200 m vlinderslag: 1. Frie- ke Buys (VZC) 2 26.3, 2. Yolanda Aggenbach (Zeemacht) 29.29.5. 200 m rugslag: 1. Jozlon Elzcrman (Zlan) 2.27.3. 4 x 100 m vrije slag: 1. Zlan 2.24.1, 2. PSV 4.24.4. Onder 14 jaar: 100 m vlinderslag: 1. Marjo van de Bree (Zwemlust) 1.12.4 100 m vrije slag: 1. Corianne Heymans (Aegir) 1.04.4. HEREN: 200 m wisselslag: 1. Francois van Kruysdijk (PSV) 2 12.6. 2. Bob Schoutsen (IJ) 2.17.3, 3. Wim Mulder (Zwemlust) 2 20.2. 200 m vrije slag: 1. Peter Prijdekker (Zian) 1.57.7, 2. Klaas van de Bos (PSV) 2 04.6 200 m schoolslag: 1. Hans Elzerman iZian) 2.33.2. 2. Robin Woutering (Zeemacht) 2.35,5. 3 Wim Mulder (Zwemlust) 2.42 4. 200 m rug slag: 1 Bob Schoutsen (IJ) 2.11.2. 200 m vlinderslag: 1. Arnold Rood (IJ) 2.13.8. 2 Van Kruysdijk (PSV) 2.15.6. 4 x 50 meter wisselslag: 1. Zian 2.12.4, 2. PSV 2.13.2. 4 x 106 ra vrije slag: 1. Zian 3.43.0. 2. IJ 3.45 7. 3. PSV 3.54.2. Onder 14 jaar: 169 rr Kraay (PSV) 1.21.3. Gier (VZC) 1.09.1. Eindstand: 1. PSV 79.5 pret. 2. Zlan 89.5. 3. Zwemlust 103. 4. Het IJ 116.5, 5. VZC 121,5. Bij de internationale wedstrijden in het 50-meterbad van Düsseldorp voor jongens en meisjes tot veertien jaar hebben Evelien Lonte en André in 't Veld overwinningen behaald op de 400 meter vrije slag. Het Zian-?wem- stertje won in 5.01.9 en André in 't Veld in 4.40.9. handicap, dat Joop Tinkhof ernstig geblesseerd aan zijn voet was een blessure opgelopen bij de nationale teanvtraiwing en dat Kooien pas een kaakontsteking had gehad. Daar staat tegenover, dat het arsenaal van geroutineerde spelers bij de formatie van coéfoh Hoogenvaard altijd en kwantitatief en kwalitatief van dusda nig kaliber is, dat het in het te vertonen spel weinig uitmaakt. Tegen EVV wilde Blokkeer dan ook beslist wel. In tegenstelling tot enkele jaren geleden zijn de Rijswijkers er persé op gebrand de nationale titel te her overen. De Rijswijkers leverden daar zaterdag zelf het bewijs van. Tegen het snel aan het net combinerende EW keek de ploeg van Henk Hoogerwaawl in de eerste set al snel tegen een 91 achterstand aan. De twee time outs waren toen al gebruikt. Pas na 114 voor EW kwam de kentering. Bij 1212 lag de setwinst voor het grij pen. Toch moest nog eerst Mondriaan voor Kranenburg ingezet worden eer de winst met 1416 zeker was. Vreemd genoeg bleek EVV door deze tragische nederlaag niet in elkaar ge stort. Harkink, Van der Laan en Van Schijndel bleven hun gevaarlijke ser ves in het achterveld van de Rijswij kers gooien. Ondanks het zeer felle Blokkeer-verweer werd via 156 dje stand gelijk (11). Daarna bleek duidelijk de klasse van de huidige koplopers. EVV werd con ditioneel in elkaar geklapt. Via 515 en 1015 werd de Eindhovense barriè re genomen. Landskampioen Deltalloyd/AMVJ, fel gebrand op de revanche tegen Blok keer, had aan het Rotterdamse Liba non geen graadmeter. In amper een half uur werden de Maasstedelingen met 151, 15—2 en 15—5 naar huis teruggestuurd. Een reis, die zij gezien de geringe tegenstand blijkbaar zelf ook zo vlug mogelijk wilden maken. Heren: Blokkeer 19-38 Libanon 18-14 Deltalloyd/AMVJ 19-36 Valuas 18-14 SFC 18-26 US 18-12 Corbulo 19-22 EVV 18-12 Tornado 18-18 NS Hengelo 18-6 Orawi 18-16 HVS 19-6 Heren: eredivisie: Blokkeer-HVS 3-1 (17-15. 15-5, 12-15, 15-7), Tornado-HVS 3-0 (15-10, 17- 15, 15-4). EVV-Blokkeer 1-3 (14-16, 15-6. 5-5, 0-5), Orawl-NS Hengelo 3-1 (15-6, 15-17, 15- 8. 15-10), CorbuIo-US 1-3 (12-15, 15-12, 13-5, 1-5), Valuas-SFC 3-0 (15-10, 15-6. 15-8). Hoofdklasse Noord: Zwaluwen-Oranje Nassau 3-0, Clto-TLC 3-0, Dynamo-Vredestein 3- (Dynamo kampioen). Lycurgus-Isala 3-1, Flintstoncs-Donitas 0-3 Oost: Radius/MVC- Va lbo val 3-2, Unlon/MC-EVV 3-0, Vios-Dela- talloyd/AMVJ 2 3-0. AMVJ/RLCV-EAVV 3-0. Hercules-SOS/DPC 3-2,. Zuid: Were Dl-Moller VC 3-0. HEVOK-Bekkervcld 2-3. Jullana-Haj- raa 2-3. Petrus en Paulus-VVC/Exceilent 0-3. Tupos-Odulphus 0-3. Berml-Heer/Ploum 1-3. West: Kangeroes-Octopus 3-2, SIGI-Concordia 3-1 (Slgi kampioen). Achilles-VONO 3-1 (A- chilles degr) PVC-US 2 3-0, The Smash-Haag "68 3-1. DTS-Della 3-2. Dames: eredivisie: DVC-Valboval 3-0, Octo pus-Haag '68 0-3 (10-15, 13-15, 9-15), Dynamo Vredestein 0-3 (9-15, 6-5. 5-5), Corbulo- Ainsterdam/Boemerang 3-0 <15-8, 15-9, 15-13). Valuas-SFC 1-3 (13-15, 2-15, 15-11. 5-15). AMVJ/RLVC 0-3 (6-15. 9-15. 7-15). Hoofdklas- se Noord: Drachten-Volco 3-0, Orion-TLC 1-3, Mesacosa-IIyglêa 3-0. Olympia-Viccfa 0-3, Lycurgus-Olympus 3-1 (Lycurgus kamp) Oost: Athlon-EW 3-0, Union MC-Achilles 3-1, Orion-SOS/DPC 3-0. Zuid: Bekkerveld 2-Oikos BBSC-Arlstol 3-0, Vlos-Deltalloyd/AMVJ 3-2. 3-0, Sic Pugno-F.kspalvo 3-1, Energo-Set Up 1-3, Oikos-Karanoi 2-3, Theresla-VCT 3-0. West: Delta-Advendo 0-3. PVC-Amsterdam Boemerang 2 3-1. Corbulo 2-Zaan '69 1-3. Orawi-Armada 2-3, De Molenwiek-IIaag 'fin

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 16