Walter Planckaert krijgt loon voor opofferingen Anderlecht loopt in Amateurtop heeft aversie tegen Zuidhollandse ronde Kopman Frans Verbeeck leidt pupil naar zege in Gold race Zoetemelk: 'Nog niet sterk genoeg' Fischer wil meer geld Ons Eibernest alleen op kop Mulder en Ruiter uitblinkers Tilburg Trappers Aegir doorbreekt heerschappij van Nereus in 'head' Gratis zelfklevende dierenfoto's bij Esso TROUW/KWARTET MAANDAG 27 MAART 1972 SPORT Van onze speciale verslaggever MEERSSEN Halverwege Ne derlands enige profklassieker worstelde Walter Plankaert zich hijgend naast kopman Frans Ver beeck. De 31-jarige regent van de Belgische Watney-formatie wist dat het komen ging. 'Het is al goed', knikte Verbeeck, 'maar ik bepaal wel het moment waarop je mag gaan. Tot dat ogenblik blijf je mijn knecht'. WalteT Planckaert gehoorzaamde, zoals dat al drie jaar lang doet. Aan de finish in Meersen ontving hij zijn loon: een overwinning in een koers die qua parcours en qua strijd ook internationaal meetelt'. tPlanc-hij L6 Verbeeck wist zich halverwege die 14 wedstrijd al praktisch kansloos. 'Ik 15 had voortdurend zes man op mijn 22 wiel. Merckx was er nu niet. In dit 18 geval was ik de te kloppen man'. 25 Verbeeck heeft zioh in deze uiterst 23 lastige Gold-race overigens voortdu- 19 rend in de voorste gelederen opgehou- 29. den'. 'Deze wedstrijd was zwaarder 38 dan die van vorig jaar. Ik geloof dat 26 er geen enkele Belgische klassieker is 48 die je hiermee kunt vergelijken'. En Lucien van Impe, Belgisch beste klim mer: 'Deze Amstel Gold-race is een slopend karwei. De klimmen zijn net niet lang genoeg om in cadans te komen en de afdalingen zijn te kort om te herstellen. Dit was echt mijn terrein niet, ook al omdat het regen de. Dat was veel te gevaarlijk. Toen ik lek reed ben ik dan ook snel in de bezemwagen gestapt'. De overige toppers hielden zich voort durend in de voorste gelederen op. In dit spel van voortdurend aanvallen en afstraffen onderscheidden zich vooral -11 Schepers, Zoetemelk, Verbeeck en Jan -19 Janssen. Steeds weer echter kwamen -23 de kopstukken bij elkaar en werd de -23definitieve beslissing uitgesteld. Ver- -16beeck: 'Ik wist dat er niet gereden -26zou worden als ik mee zou zijn in een -19ontsnapping. Daarom moest ik wel een andere oplossing zoeken. Ik gokte in ieder geval op een overwinning voor mijn eigen ploeg. Daarom keur- ik het plan van Walter Planckaert Alleen is hij nog te onervaren -2 ,Ks1 rsc ;oys 2 2—2 li-j ur. A ïgelm Frie fze fa let zi itaat ut e Van onze speciale verslaggever MEERSSEN Jan Janssen, dc beschermer van Joop Zoete melk, was een van de actiefste renners in deze Amstel Gold- race. Hij was voortdurend in de kopgroep aanwezig en bracht bovendien de langste solo op zijn naam: 33 kilometer lang fungeerde hij als bruggehoofd op een moment dat het veld al danig uit elkaar was geslagen. Janssen: Tk hoopte dat er een paar mensen van ons bij zouden komen. Topn de voorsprong zo ongeveer één minuut was, heb ik gereden in de hoop dat an deren mij ouden komen steu nen'. Janssens vluchtpoging werd door een val ongedaan gemaakt. 'Ik ging op een ze brapad onderuit. Door het slechte weer kon ik geen bril dragen. Het was nogal glad en toen gleed ik weg. Het kostte mij mijn voorsprong. Die vluchtpoging was eigenlijk stijl- Merckx. Die stuurt ook vaak een mannetje vooruit. Ik reken de een beetje op Joop. Want dit terrein hier in Limburg was voor hem uitermate geschikt'. Zoetemelk kwam op dat mo ment echter niet uit de kop groep weg. Hij had zich overi gens dikwijls van voren laten zien. Hij reed meer aanvallend dan hij in voorgaande jaren over het algemeen deed. Maar kwam in de finale toch tekort om de klassieker, waarin zijn manager Herman Krott een be langrijk deel van het organisa torische werk opknapt op zijn naam te brengen. 'Ik was te vermoeid. Ik geloof dat ik nog niet sterk genoeg ben. Over een paar maanden denk ik dat ik voldoende kracht heb verzameld om ook de finale sterk te rij den'. Zoetemelks aspiraties op de eindzege werden in de laat ste meters nog de bodem inge slagen door een leeglopende voortube. Ik had het pas in de gaten toen ik over de eind streep kwam'. Jan Janssen: 'Joop had niet moeten wachten tot de eindsprint. Hij had moe ten wegspringen. Maar dat komt nog wel. Ik weet nu in ieder geval dat wij een fijn team hebben. Dit is een echte ploeg voor de klassiekers. Beter dan vorig jaar bij BIC. Als ik net zo goed rijd als vorig jaar in Parijs-Roubaix, maak ik wel licht nog een kansje'. De grote afwezige was Rini Wagtmans. Ploegleider Peil naars die eerder al niet bijster hoog had opgegeven over Wagt mans activiteiten de afgelopen winter: 'Wagtmans klaagde van de week over ziekte. Ik heb hem toen naar de dokter ge stuurd. De arts zei dat hij pas dinsdag een uitslag kon geven van het onderzoek. Toen heb ik gezegd: 'Dan rijdt Wagtmans maar niet'. BELGRADO (ANP) Robert Fischer vindt de financiële aan biedingen van Belgrado en Reykjavik niet hoog genoeg en weigert dientengevolge de match om het wereldkampioen schap schaken tegen titelhouder Boris Spasski in deze plaatsen te spelen. De Amerikaanse grootmeester heeft de organisatoren in beide steden gevraagd hun financiële aanbiedingen 'aanzienlijk aantrekkelijker* te maken en in aanvulling op het prijzengeld van 138.000 dollar de spelers alle Inkomsten te garanderen, die overblijven na aftrek van de kosten. Als aan die voorwaarde niet wordt voldaan, zal Fischer Bel grado en Reykjavik van zijn lijstje schrappen. Hij kan dat doen, omdat naar zijn zeggen bij de onderhandelingen in Amsterdam zijn zaakwaarnemer Edmundson geen bevoegdheid had inzake de financiële conse quenties van de overeenkomst. Belgrado en Reykjavik werden als plaats voor de te houden tweekamp aangewezen door dr. M. Euwe, itj zijn kwaliteit van voorzitter van de internationale schaakfederatie. Dr. Euwe kon dat doen, omdat beide schakers het niet eens waren geworden. Aangezien het hier een FIDE- besluit betreft, weigeren Belgra do en Reykjavik in te gaan op de eisen van Fischer. Men heeft de Amerikaanse grootmeester laten weten de overeenkomst van Amsterdam ook wat het financiële gedeelte betreft als onherroepelijk te beschouwen. Het kopgroepje, waaruit de winnaar van de Amstel Gold Race zou voortkomen: de Belg Walter Planc kaert. Rechts van hem Van Vianen; links achter Zoetemelk en De Geest. om zelf zijn plan te trekken. Ik stelde daarom de eis dat ik zou bepalen wanneer hij mee in de aanval mocht'. Dat moment kwam 15 kilometer voor de streep toen Zoetemelk, Vianen en De Geest demareerden. De Geest: 'Dat was het moment. Zoetemelk reed sterk. Hij had getoond genoeg kracht te bezitten om deze ontsnapping te doen slagen. Daarom stuurde ik Wal ter naar voren'. Planckaert luisterde. Hij deed precies wat hem was opge dragen. Achter Gerard Vianen en ach ter Zoetemelk waagde hij zich maar sporadisch aan kop. 'Ik had geen zin om mij van tevoren af te beulen. Ik wist immers dat ik het in de spurt zou kunnen winnen'. En Frans Ver beeck: 'Op het moment dat Zoetemelk en de zijnen buiten schot waren, wist ik al zeker dat Walter zou gaan winnen'. De Geest en Planckaert be paalden zich voornamelijk tot meerij den. De Geest: 'Ik mocht geen kop- werk doen omdat Rik van Linde de man was die als kopman was aange wezen en bovendien had het toch geen verschil gemaakt. Als ik wel kopwerk had gedaan, was ik ook twee de geworden'. Ploegleider Lomme Driessens: 'De Geest moest alleen maar verdedigen. Ik had erop gere kend dat de hele zaak nog bij elkaar zou komen en dan had sprinter Van Linden een goede kans gehad. Vianen en Zoetemelk knapten het werk op. De Nederlanders besloten tot een coalitie tegen deze Belgische laksheid. Goudsmit-Hoffman, Vianen en Flandria-kopman Zoetemelk kwa men tot een akkoord. Gerard Vianen: 'Ik had met Joop afgesproken, dat wij om de beurt zouden démarreren om die Belgen kapot te krijgen'. De slim heid van de Belgen bleek echter ster ker dan de werklust van de Nederlan ders. In de eindsprint dwong de 23- jarige Planckaert Willy de Geest op kop. Voor de broer van de veel be roemder Willy Planckaert, die in 1966 de groene trui won in de Tour de France, was het toen een koud kunst- zelf als zijn trouwste vazal. Als Frans lekker rijdt, kan ik steevast rekenen op een wiel. Het kost mij geen enkele moeite om mijn eigen kans in zo'n geval op te offeren'. Er is nog een reden, waarom Planc kaert graag bij Verbeeck blijft: 'Van nature ben ik nogal lui. Ik train niet zo geweldig veel. Normaal gesproken heb ik aan het begin van een seizoen niet meer dan drieduizend kilometer in de benen. Ik zet nu eenmaal graag de bloemetjes buiten. Maar dit jaar is het anders gegaan. Ik ben meegeweest naar het trainingskamp in Zuid-Frank rijk. In totaal heb ik vóór het sei zoen begon 6.000 km getraind, het dubbele aantal van vorig jaar. En dat komt door Frans. Want hij neemt mij veel mee, als hij gaat trainen. Op die manier word ik wel gedwongen om te fietsen'. Verbeeck ziet in Walter Planckaert een goede renner. 'Ik ben nu 31 jaar. Ik hoef er niet op te rekenen, dat ik nog lang meekan aan de top. Watney heeft een opvolger nodig. In Walter Planckaert zie ik mijn opvolger. Hij heeft er de kwaliteiten voor'. Ver beeck heeft Walter al eerder dit sei zoen een beetje publiciteit willen be zorgen. Planckaert: 'Tijdens het trai ningskamp in Frankrijk reden wij een wedstrijd Saint Tropez. Frans en ik waren samen weg. Frans zei toen, dat ik mocht winnen. Omdat ik de publi citeit harder nodig had dan hij. Maar ik viel plat en toen was dit plan verkeken. Vandaag heb ik dan toch mijn beloning gehad'. 1. Walter Planckaert (België) 6.17.39 u. 2. Willy de Geest (Bel), z.t. 3. Joop Zoetemelk (Ned) z.t. 4. Gerard Vianen (Ned) 6.17.53, 5. Wille Planckaert (Belg) 8.17.57. 6 André Dierickx (Belg). 7. Frans Verbeeck (Bel), 8. Gerben Karstens (Ned). 9. Henri van Linden (Belg). 10. WdUy Teirliuck (Belg). 11. Jos v. d. Vleuten (Ned). 12. Jan Janssen (Ned), 13. Ward Janssen (Belg). 14. Daniel van Rycke- ghem (Belg). 14. Herman Byesens (Belg) alle z.t., 16. Wim Scheepers (Ned) 6.18.04. JOOP HOLTHAUSEN Van onze korfbalmedewerker AMSTERDAM De veldkorfbalcom- petitie heeft een verrassende wending gekregen. Het Haagse Ons Eibernest kwam alleen aan kop. De Eibers dankten dat in de eerste plaats aan de eigen 5-8 zege bij het Amsterdamse Luto, maar zijn ook de nodige dank verschuldigd aan het Leidse De Da- naiden, dat het hoofdstedelijke Blauw Wit via een 8-5 winst op twee punten afstand van de Hagenaars schoot. Bo vendien moest een in Den Haag zeer angstig spelend Rohda bij Die Haghe met een 5-5 gelijk spel genoegen ne men. Ook in de onderste regionen kwam duidelijkheid. Een technisch veel be ter Westerkwartier wisselde door een 7-5 zege op het Papendrechtse PKC van plaats. Het was een zeer droge wedstrijd, waarin Westerkwartier het moest maken, maar door gebrek aan richting bij de rust nog op 1-1 stond. Coach Siebenlist kon zijn pupillen in de rust echter van de waarde van een zege overtuigen en zag op het einde de voor zijn ploeg positieve 7-5 score. Ons Eibernest 13-21 De Danaïden 13-11 Blauw Wit 13-20 Luto 13-11 Rohda 13-19 Westerkwartier 13-8 Archipel 13-16 PKC 13-7 Die Haghe 13-14 Samos 13-3 Ton Damen wint 'middelmatige' koers Van onze speciale verslaggever DEN HAAG Bas Goud, lid van de sportcommissie van de Konink lijke Nederlandse Wielrenunie velde na afloop een weloverwogen, maar hard oordeel over de Ronde van Zuid Holland: 'Zo kan het niet doorgaan. Wil men volgend jaar nog een Ronde van Zuid Holland hebben, dan moet men voor de eerste vijftig kilometer een beter en vooral breder parkoers zoeken. Dit is te gevaarlijk'. Het is geen toeval dat de sterkste amateurs een aversie hebben tegen de Ronde van Zuid-Holland. Zegt bijvoor beeld ploegleider Piet Liebregts: 'Er zijn twee ronden waar velen een hekel aan hebben: Zuid-Holland en de Haarlemmermeer'. Bondscoach Joop Middelink: 'Ze hebben schrik van het verkeer'. Liebregts: 'Mijn beste man Priem zei: laat me alsjeblieft niet in Zuid-Holland rijden, want daar lig ik binnen vijftig kilometer op mijn ge zicht'. Verscheidene toprenners gaven de voorkeur aan de Belgische klassie ker Harelbeeke-Harelbeeke. De Amstel- ploeg en Ketting lieten het zelfs in zijn geheel afweten. En zo werd de Zuidhollandse klassieker gedegradeerd tot een middelmatige koers met mid delmatige renners. Er waren zes valpartijen, waarbij de militair De Ruiter een sleutelbeen brak, Jo van Pol, Ensing, Barthoorn en Huizebosch behoorlijke vleeswonden opliepen en vervolgens nog eens zo'n dertig ren ners door materiaalpech de kans op succes werd ontnomen. Deze magere bezetting had echter ook voordelen. Middelink: 'We konden zien of enkele jonge renners die in Zwolle en in de Baronie de aandacht trokken zich opnieuw meldden. Er waren er wel een paar'. Zo een was bijvoorbeeld Kees Bal met een nieuwe solo, diens ploeggenoot Wim de Waal, Louis Westrus (tweede), Slüper en de Fries Wiegersma. Middelink: 'Het is nu een kwestie van afwachten wat deze jongens verder doen'. Dat geldl ook voor de uiteindelijke winnaar Ton Damen, vorig seizoen een renner die alleen plaatselijke bekendheid ge noot als lid van de Victoria-ploeg, met Koeken als kopman.' In Olympia's Tour reden wij veel voor hem. Maar dat is niet alleen de reden dat ik nauwelijks in de uitslagen voorkwam. Ik heb nu veel meer getraind, 4000 kilometer'. Damen kwam ook in het nieuws toen hij door de organisatoren van Olympia's Tour uit de strijd werd genomen omdat hij te lang in het zog van een motor had gereden. Damen (21) viel in Zwolle al op, maar toen hield een defecte crank hem van een ereplaats af. En in de Baronie schakelde een lekke band hem uit. Damen: 'Het is duidelijk, dat mijn training in februari goed is geweest'. Het is bovendien duidelijk, dat Damen het voordeel heeft in een ploegje te zijn terechtgekomen, waar iedereen, bij afwezigheid van een vedette, zijn eigen kans kan rijden. Ploegleider Joop Bergman: 'Deson danks helpen de jongens elkaar. In de kopgroep zat ook Gerard Koop en die heeft duidelijk voor Damen gereden'. Geen sterren dus in Bergmans ploeg, Ton Damen, de winnaar van de Ronde van Zuid-Holland, kort na de beslissende ontsnapping. maar wel veel talent. Want naast Damen reden in de afgelopen drie grote koersen al Jaap Schelling, Gerard Koop, Cees van der Meyden en Ger Sintnicolaas opvallend sterk. Maar dat alles kon de Ronde van Zuid-Holland niet boven de middelma tigheid uittillen. Middelink: 'De grote confrontatie is op acht april: de Ronde van Noord-Holland. Die telt mee om het merkenkampioenschap en hierin verschijnen alle ploegen op hun sterkst. Na die ronde weten we meer'. 1. Ton Damen (Ulvenhout) 151 km in 3.24.59, 2. Louis Westrus (Amsterdam) op 41 secon den. 3. Ton van der Spiegel (Voorburg). 4. SJef van der Burg (Berkel). 5. Peter van der Kruys (Helmond). 6. Cees Bal (Kwaden- damme). 7. Henk Prinsen (Hank), 8. Frits Sluper (Maastricht). 9. Anne Wiegersma (Drachten), 10. Gcrry van Gerwen (Olland), 11. Rob Kroep (Rotterdam), 12. Henk Koot (Eindhoven), 13. SJaak Dickers (Gottecoven). 14. Jan Blokland (Schoonrewoerd), 15. Ge rard Koop (Wateringen) allen z.t. als We strus. FRITS SUER ALSEMBERG Eddy Merckx heeft de Bra bantse Pijl gewonnen, een wegwedstrijd over 170 kilometer met finish in Alsemberg. De tweede en derde plaats waren voor zijn landegnoten Herman van Springel en Roger Swerts. je om zijn eerste grote overwinning in zijn profcarrière te behalen. Frans Verbeeck toonde zich minstens zo ver heugd over de winnaar. Verbeeck had er ook zijn reden toe. Willy Planc kaert immers is zijn beschermeling. Twee seizoenen geleden zorgde Ver beeck ervoor, dat de klasserijke ama teur Planckaert zijn eerste schreden op het professionele wielerpad bij Watney zette. Verbeeck: 'Ik zag toen al in hem een goed renner. Hij zal echter eerst de tijd moeten krijgen om te rijpen'. Willy Planckaert werd die tijd in het eerste seizoen niet vergeten. Zijn merk Watney was toen in de wieler sport nog gelieerd met Geens. De ploegleider van Geens, Desmedt, wen ste de beide Planckaerts financieel kort te houden. Verbeecks invloed in de ploeg was toen minder groot dan nu het geval is. Planckaert: 'Frans zei het hele seizoen tegen mij: maak je maar geen zorgen. Ik zal nog wel een goed woordje voor je doen. Jij krijgt volgend jaar weer een contract. Maar aan het eind van het seizoen viel ik er toch buiten'. Walter Planckaert kwam bij Goldor terecht. Het was een klimaat, dat hem niet lag. Walter: 'Ik behaalde wel overwinningen; negen in totaal. De belangrijkste was de Omloop van het Waesland, maar veel leren deed ik daar niet. Frans Verbeeck: 'Walter had in die ploeg geen mensen, die hem omhoog konden stuwen. Er ont brak gewoon teveel. Toen Geens toen ook de relatie met Watney verbrak, zag ik mijn kans schoon om hem terug te halen. In hem heb ik altijd een voorbeeldige knecht gehad'. In feite is Walter Planckaert nooit echt weggeweest bij Frans Verbeeck. Hij steunde hem in iedere koers, ook toen hij een andere trui droeg. 'Frans is mijn grote voorbeeld. Daar wil ik veel voor terugdoen. Ik beschouw mij- BRUSSEL SC Anderlecht heeft het voornamelijk te danken aan twee van zijn (vier) Nederlandse spelers dat het nog volop kans heeft op het kampioenschap. In de uitwedstrijd tegen FC Diest ver richtte doelman Jan Ruiter de wonderbaarlijkste reddingen hij stopte ondermeer een strafschop en maakte spits Jan Mulder het enige doelpunt. Door deze overwinning staat de formatie van Georg Kessler nu op de tweede plaats samen met Standard Luik, dat in St. Gilles met 11 gelijkspeelde tegen Union. FC Brugge behield zijn voorsprong van twee punten door thuis met 10 te winnen van Crossing Schaarbeek. Anderlecht had in de Diestse warande duidelijk gekozen voor de catenaccio- taktiek. Bij een versterkte verdedi ging gokten de Brusselaars op uitval len voor het maken van een doelpunt. In het eerste kwartier kwam Ander lecht hevig onder druk. Even later brak Anderlecht snel uit en forceerde een hoekschop. Hieruit opende Jan Mulder koppende de score. Een mi nuut voor rust maakte Verheyen van Anderlecht hands in het strafschopge bied; maar Jan Ruiter reageerde blik semsnel en stopte de strafschop. Na rust veranderde het spelbeeld niet. FC Diest bleef aanvallen, kwam ook weieens door de Brusselse verde diging vooral de Zuidamerikaan Riveros maar stuitte dan onvermij delijk op doelman Ruiter. Standard Luik had tegen Union St. Gilles blijkbaar het Europa Cup-ver lies tegen Inter Milan nog niet hele maal verwerkt. Union St. Gill—Standard Luik 1—1. FC McchelenSt. Truiden 11. FC Diest—An derlecht 01, AntwerpLierse SK 12. BeverenCercle Brugge 10. FC Brugge— Crossing 10. FC LuikBeerschot 1—0. Ra cing WhiteWaregem 10. Stand: (na 26 wedstrijden). 1. FC Brugge 40 pnt.. 2 en 3 Anderlecht en Standard Luik 38, 4 Racing White 31. ITALIË CagliariRoma 10, Kiorentina—Catanzarn 10, InterBologna t—1. MantovaAC Mi lan 00, NapoliVicenza 11. Torino— Juventus 21. Varese—Atalanta 01. Vero nica—Sampdoria 3—2. Stand: ina 23 wedstrij den): 1. Juve'ntus 32 pnt., 2. Torino 31, 3 en 4 Cagliari en Fiorenlina 30. 5. AC Milan 29, 6. Inter 28 pnt. DUITSLAND Borussia Mönchengladbacli1. FC Köln 3—0, Rotweiss Oberhausen—Eintracht Frankfort 1—0, Arminia Bielefeld—MSV Duisburg 2—0. Eintracht BraunschweigBorussia Dortmund 2—0, Vfl BochumHannover'96 2—0, Hertha BSC Berlin—FC Schalke' 04 3—0. VfB Stutt gart—Bayern Miinchen 1—4, Wcrder Bre menFortuna Dusseldorf 11. 1 FC Kai- serslauternHamburger SV 21. Stand: (na 26 wedstrijden): Bayern München 41 pnt.. 2. Scha!ke'04 40. 3. Borussia Mönchengladbach 35. 4. FC Köln 32, 5. Hertha BSC 30. 6. FC Kaiserslautern 29, 7. Eintracht Frankfurt 28. 8. HSV Hamburg 26, 9. VFB Stuttgart 26. 10. Werder Bremen 25, 11. VFL Bochum 25, 12. Eintracht Braunschweig 24, 13. MSV Duis burg 22, 14. Fortuna Dusseldorf 20, 15. Rotweiss Oberhausen 19, 16, Hannover 17, 17. Arminia Bielefeld 16, 18. Borussia Dort mund 13. ENGELAND Chelsea-West Ham United 3-1. Everton-Wol- verhampton Wanderers 2-2, Leeds United-Ar senal 3-0, Leicester City-Ipswich Town 1-0, Manchester United-Cr-stal Palace 4-0, New castle United-Manchester City 0-0. Notting ham Forest-Coventry City 4-0, Souhampton- Liverpool 0-1. Stoke Citv-Derby County 1-1. Tottenham Hotspur-Sheffield United 2-0, West Bromwich Albion-Huddersfield Town 1-1 Stand. 1 Manchester City 35 SO. 2. Derby County 34-47. 3. Leeds United 33-46. 4 Li verpool 34-44. 5 Wolves 34 41. 6 Tottenham 33-50. 7 Manchester United 33 40, 8. Shef field United 34-38, 8- Arsenal 32-37. SCHOTLAND Aberdeen-Motherwell 41. Aidrte-Kllmarnock 0-4 Ayr Hearts 10. Clyde Dundee 1-1. Dun dee United-East Five 2 2 Dunfcrmline-St. Johnstone 2-1. Falkirk-Celtic 0-1Hibernian- Partick Thistle 3-0. Rangers-Morton 1-2. Stand 1 Celtic 27-49. 2 Vberdeen 29-46. 3. Rangers 28-39. t Hibernian 29-35. SPANJE Real MadridEspanol 3o. MalagaGijon 11, CordobaAtleiico Madrid 0—l, Bur gosBetis 01. SevillaCelt a 40, Coruna Sabadell 1—0. Granada—Atletico Bilbao 5—1 BarcelonaValencia 1l Stand: ina 27 wedstrijden): 1 Real Madrid 41 pnt.. 2. Barcelona 35. 3. Valencia 33. 4 Atletico Madrid 30 pnt. FRANKRIJK Red StarParis St. Germ 00. Bastia Ajaccio 21. St. EtienneLyon 01. Ni- mcsMarseille 1—3, NantesRennes 4—0, ReimsSochaux 22. PORTUGAL AcademicaSetubal 02. BarreirenseBenfl- ca 10, SportingPorto 2—1, Boavlsta Tomar 20. Leixoes—Belra Mar 21. Faren- seBelenenses 31. GuimaraesCUF 00. AtleticoTirense 2—1 Stand: Benfica 43 pnt.. 2 Setubal 87, 3. Sporting 35. 4. CUF 29 punten. TILBURG Tilburg Trappers heeft voor het tweede jaar in successie de nationale ijshockeytitel veroverd. De Tilburgse ploeg werd door zijn zeven tiende overwinning achter elkaar onbe reikbaar voor Smoke Eaters, dat in Tilburg met 194 werd verslagen. De 3200 toeschouwers zagen de eindstand via de periodieke scorers 6O 73 en 61 ontstaan. Het kampioenschap van Tilburgs eer- ste team onderstreept een uitzonder lijk goed jaar van de vereniging. Dins dag al was Tilburg Trappers al in het bezit gekomen van de Coupe National, het tweede team werd kampioen van de tweede divisie, de b-jeugd heeft de nationale titel al in handen en de c- en de d-jeugd zullen naar alle waarschijn lijkheid volgende week volgen. Tilburg Trappers is niet vertegenwoordigd in de competitie van de A-junioren. (ADVERTENTIE) De ploeg van Aegir na de zege in de Head of the River op weg naar het botenhuis. AMSTERDAM (ANP) Er is een eind gekomen aan de heerschappij van Nereus in het lange afstands kampioenschap van de Amstel voor achten. Het Groningse Aegir, dat tot driemaal toe de laatste jaren achter Nereus was geëindigd, versloeg de Amsterdammers gisteren op het door regen en wind woelige water van de Amstel met duidelijk verschil. De Groningers, die na de 'Pennink-acht' oo de tweede plaats waren gestart en steeds meer op de Amsterdammers inliepen, legden het parcours tussen Ouderkerk aan de Amstel en de Am- steldijk af in 25 min. 19.4 sec. sneller waren daarmee liefst 14.1 sec. sneller clan de verslagen kampioenen. Heren: eerste divisie: 1 Aegir S km in 25 min 19.4 sec: 2 Nereus 1 25.33.5: 3. Nereus 2 25.37.3: 4 Laga 23.52 0; 5 Hollandia 26.02.5: 6. Protcus-Erelcs 26.26 3 Tweede di visie: I. Laga 2 26.2S.1: 2 Asopos 26.35.1: 3 Nereus 3 26.59.3. Derde divisie: 1 Argo 26.33.3: 2. Nereus 4 26.53.5 3. Aegir 3 27.10 9. Prachtige kleurenfoto's van wilde dieren in de vrije natuur. Bij de meeste Esso dealers. Gratis bij tenminste 20 liter benzine of 2 liter Esso Mix. Voor deze leerzame serie heeft Esso ook een prachtig album. ffccttf Slechts 2,95.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 15