iegel pleit voor keiharde' loon- en prijsafspraken Knelpunten op bruggen en wegen 'Aanmoedigingsprijs' voor kunstenares (71) Chemische fabriek moet gaan sluiten )-fractieleider wil spoedig overleg met bedrijfsleven Ziekenfondsraad: pil opnemen in het fondspakket Biesheuvel tevreden met reactie Dublin B en W Rotterdam willen deelnemen in Holland Festival Park voorlopig dicht: gras is te slecht Berocpings- werk "ROUW/KWARTET ZATERDAG 25 MAART 1972 BINNENLAND/KUN ST an onze parlementsredactie IJ1VIEGEN De regering zal moeten aansturen op 'keiharde afspraken' met het bedrijfsleven ver matiging van lonen en prijzen in de eerstkomende jaren. Hiertoe is spoedig overleg nodig. Als et niet lukt tot sluitende afspraken te komen, dan mag de regering niet aarzelen, in te grijpen. VD-fraetieleider in de Tweede Kamer, H. Wiegel, heeft dit gisteravond op een vergadering van jn partij in Nijmegen gezegd. fiegel^voegde^hieraw to^, ^dat verde^- jbeid bedreigt, mag, ja moet, de H^j eraal ingrijpen. Ik weet dat de ftpyfrfc --'A?*'' ■- R erale bewindslieden dit met mij 45^8#*^ is zijn', aldus mevrouw Van Some- irin nog voldoende van haar eigen «>i. k s ie terugvindt. De speculaties van jN Wt:- i 'P-voorzitter De Zeeuw op een te- ifa _m.ir J JH •J [keer van de rooms-rode coalitie in \.jr - - - /mSH/ t y| 1 M 5 moet volgens Wiegel voor de r si-f ft -v*J 'D een extra-stimulans zijn om tot 11} ftg»^|l§LMT'j# fl Jl '5 zoveel mogelijk van het eigen - *f ■pil iMHr JH1 i- i gr am ma gerealiseerd te krijgen. it lijkt mij een passend antwoord ri de verhalen van de heer De «uV, zei de VVD-leider. Ij vrouw van Someren had gezegd dat J - tations van de confessionelen met P.v.d.A. 'ons wel eens mateloos in irriteren'. 'Wij leveren voortrcf- ijke ministers en staatssecretaris- n, onze fractie is loyaal en lost geen foten voor de boeg. Is het vreemd (nneer wij dan tegen onze coalitie noten zeggen: nu eens op te houden {t te verklaren dat wij maar een B-gebrek-aan-beter stelletje' zijn?, al fa de partij voorzitster, egel meende dat wanneer de toe- pistige ene christelijke partij de prs van De Zeeuw gaat volgen, voor VVD de tijd rijp is 'met de Mevr. H. van Someren-Downer christelijke kiezers, die dat niet wen sen, tot een gesprek over nieuwe partijformatie te komen'. Wigel geloofde dat de tijd voor actie waarschijnlijk dichterbij is ten aan zien van een groep uit D'66, die het niet willen meemaken dat Van Mierlo zijn partij 'in een blijvende dodelijke omarming van de PvdA stuurt. Mej. Goudsmit en een grote groep uit de fractie van D'66 stelt zich volgens Wiegel de laatste tijd veel positiever op jegens de WD. Hij verzekerde deze groep dat de WD voor haar open staat. DS '70 Hij zei verder nog niets te zien in een fusie met DS'70 omdat nog niet is gebleken waar de aanhang van die partij naar toe wil en omdat boven dien de gezamenlijke invloed 'van H. Wiegel: rapport-Mansholt schreef ook nu weer wonderolie van nationa lisatie en dirigisme voor WD en DS'70 op het regeringsbeleid door een fusie niet zou worden ver groot. 'Maar als wij oodt nog eens komen tot een fundamentele hervor ming van ons partijstelsel dan ben ik ervan overtuigd dat er tussen ons liberalen en DS'70 zoveel punten van overeenstemming zullen zijn te vin den dat een samengaan in groter verband heel duidelijk tot de moge lijkheden behoort', aldus Wiegel. Het rapport van de commissie-Mans- holt gispte hij omdat het ook nu weer 'de wonderolie van nationalisatie en dirigisme' heeft voorgeschreven. Me vrouw Van Someren vond dat in het rapport met quasi-wetenschappelijke gegevens een politiek instrumentari um is aanbevolen dat absoluut geen rekening houdt met de meest intense verlangens van de mensen. UTRECHT De Ziekenfondsraad meent dat de pil, de depot-injectie en pessaria inclusief het spiraaltje en het dalkonschildje in het zieken fondspakket moeten worden opgeno men. De raad heeft het advies vastgesteld op verzoek van de minister van volks gezondheid en de staatssecretaris van sociale zaken. De bewindslieden heb ben dit advies gevraagd in verband met de uitvoering van het regerings besluit een aantal anti-co ceptionele middelen voor ziekenfondsrekening te laten verstrekken. De regering heeft inde adviesaanvrage al te kennen ge geven dat de verstrekking beperkt moet blijven tot de middelen die net zonder tussenkomst van artsen ge bruikt kunnen worden. In het advies van de Ziekenfondsraad statt, dat chemische middelen, ook de perma-dodende pasta's die in combina tie met pessaria moeten worden ge bruikt, voor rekening van de verze kerde dient te blijven. De raad dringt voorts aan op regeling van de kwali- teitsco trole op pessaria in het kader van de wet op de medische hulpmid delen. De kosten van de uitbreiding van het ziekenfondspakket met deze anti-conceptiomiddelen worden voorlo pig geraamd op bijna 20 miljoen gul den geraamd. Daarvan komt 17.5 mil joen gulden voor rekenkng van de pil. Het staat nog niet vast of de hogere kosten van invloed zullen zijn op de ziekenfondspremie. Waarschijn lijk zal meer dan de helft van de 28 'pil-merken' in aanmerking komen voor verstrekkiifg aan ziekenfondsver zekerden. DEN HAAG Minister-president Biesheuvel zei gisteravond na de mi nisterraad bijzonder verheugd te zijn dat de Ierse minister-president zo positief heeft gereageerd op de ver klaring van premier Heath in het En gelse Lagerhuis. De Nederlandse rege ring hoopt, aldus mr. Biesheuvel, dat de Britse plannen voor Noord-Ierland een vreedzame oplosing van het con flict zullen brengen en een einde zul len maken aan het tragisch geweld. door JAC. LELSZ APELDOORN Een van de drie 'aanmoedigingsprijzen beeldende kunst 1971', die Apeldoorn weg te geven had, is toegekend aan me vrouw C. S. de Ferrante-Calmeyer. Daarin zit iets amusants, niet al leen omdat mevrouw De Ferrante 71 jaar is, doch ook omdat zij als een der begaafdste kunstenaars uit Apeldoorn en verre omgeving is te beschouwen. Zij kondigde aan, hiertegenover een liberaal manifest te willen stellen, een kort, kernachtig stuk van tien punten, waarin de WD het wezenlij ke zal neerleggen uit de antwoorden van liberalen op de vraagstukken van vandaag. Binnenkort zal een kleine commissie aan het werk gaan om het stuk op te stellen. Het ontwerp zal na de zomer in de partij bediscussieerd worden, zodat de definitieve tekst in de winter - tegelijk met de viering van het 25-jarig bestaan van de WD kan worden gesteld. Wiegel gaf in zijn rede al vijf punten aan die in dit liberaal manifest een plaats zullen moeten vinden: het be volkingsprobleem, het milieubeheer, de hoofdlijnen van een evenwichtig financieel beleid, buitenlands- en de fensiebeleid en het onderwijsbeleid. De Ferrante, wie de tweede prijs ten deel viel (ƒ1000,—), reageerde giste ren met: 'Het was een grote verras sing voor me'. Zodoende verging het haar zoals het de jury (voorzitter P. v. d. Meer) was vergaan, want deze merkte in haar rapport op: 'Voor ons allen was het een complete verrassing toen wij ont dekten (de werken worden anoniem, onder motto, ingezonden - J.L.) dat ROTTERDAM B. en W. van Rot terdam hebben de gemeenteraad voor gesteld de deelname van de Maasstad aan het Holland Festival ten minste tot en met 1975 voort te zetten. Als voorwaarde wordt hierbij gesteld, dat het bestuur en de directie van het Holland Festival op de ingeslagen weg blijft voortgaan en op korte ter mijn ernstig aandacht wordt besteed aan het vaststellen van de datum van het Festival. Een punt van overweging is voor het college, dat het Rotterdams Philhar- monisch Orkest voor zijn publiciteit en programmering aanmerkelijk voor deel van het festival heeft. Bovendien achten B. en W. het niet juist, dat Rotterdam zich in dit stadium van de ontwikkeling van het nationaal gebeu ren isoleert. 'Wij menen dat vertrou wen in de ontwikkeling die het Festi val doormaakt en in de samenwerking tussen de directies van het Festival en die van de Rotterdamse kunstinstel lingen gewettigd is en dat de resulta ten dienen te worden afgewacht voor dat de deelneming van Rotterdam op nieuw ter discussie wordt gesteld'. Tijdens de begrotingsbehandeling in december vorig jaar was de Rotter damse deelneming al ter discussie gesteld. De gemeenteraad nam toen een motie aan, waarin werd vastge steld dat het Festival de laatste jaren geen succes was geweest Tevens had de raad er bezwaar tegen, dat het bestuur van het Holland Festival niet tegemoet was gekomen aan de wensen van de wethouder voor kunstzaken. De raad wilde vrijelijk over de deel name beslissen. Dit zal dan ook ge beuren tijdens de gemeenteraadsver gadering op 30 maart wij deze prijs hadden toegekend aan iemand van 71 jaar, omdat het werk op ons zulk een bijzonder jeugdige indruk had gemaakt'. Mevrouw De Ferrante had drie monotypen inge stuurd, waarbij de jury werd getrof fen door de sterke, beeldende kracht, de ingetogenheid hier en daar, de volstrekte originaliteit en de prachti ge techniek. Het feit dat een aanmoedigingsprijs kon worden toegekend aan een 71- jarige is te danken aan een recente wijziging van het karakter van deze gemeentelijke prijs, die beurtelings aan de beeldende kunst en aan de letteren is gewijd. Tot voor kort kon men slechts tot 23 jaar inzenden, maar nu is de leeftijdsgrens verval len. De naam werd echter nog niet veran derd. en de jury geeft B. en W. in overweging dat wel te doen, al merkt zij in dit verband ook op: 'A rose will smell as well by any other name'. Mevrouw De Ferrante, die een oplei ding kreeg aan de academie in Am sterdam, heeft vele jaren in Indonesië gewerkt Veel van de produktie uit die tijd ging in de oorlogsjaren verlo ren. Alleen een bundeltje tekeningen bracht zij uit het jappenkamp mee. Kort na de oorlog vestigde zij zich in Apeldoorn. Hier was zij lid van diver se kunstenaarsverenigingen. Zij was erg produktief en exposeerde in Apeldoorn, Amersfoort, Almelo, Den Haag. Haarlem en Berlijn. Be paald opvallend is dat zij zich telkens weer op overtuigende wijze weet te vernieuwen. De monotype mag zeker de laatste tien jaar haar specialiteit genoemd worden. De aanmoedigingsprijs is haar gistera vond in Orpheus uitgereikt. De eerste prijs 1500) was voor mevrouw M. Landsbergen-Langras en de derde prijs 500) voor A. H. P. Post. De uitreiking van de prijzen werd omlijst jnet een optreden van de mimekunste naar Rob van Reijn en de popgroep Ekseption. Van de inzenders was 79 procent ouder dan 23 jaar. 'Het ge middelde niveau is ons enigszins te gengevallen', vond de jury. Toneelgezelschap bezoekt Sovjet-Unie AMSTERDAM Begin juni zal op uitnodiging van de Vereniging Neder- land-USSR een delegatie uit Neder landse Theaterkringen naar de Sow- jet-Unie vertrekken. Het gezelschap, dat bestaat uit Ko van Dijk, Jaap van de Merwe, Peter Oosthoek en Henny Orri, zal een bezoek brengen aan Moskou en Leningrad. Ze zullen de gast zijn van de Vereniging USSR- Nederland in Moskou. De delegatie zal in Moskou en Leningrad voorstel lingen' geven en repetities bijwonen, bezoeken brengen aan theaterschplen en ontmoetingen hebben met collega's. En dan nog Piet Muyselaar en Willy Walden krijgen in de Nacht van het Hart. 25- 26 maart, in Rotterdams Ahoy Sport paleis de Penning van de Leuve 'we gens bijzondere en langdurige ver diensten als kunstenaar' uit handen van de heer G. Z. de Vos, wethouder van kunstzaken. Mar Bruinzeel, organist, en Janette v. d. Belt, sopraag geven vanavond, in de Immanuelkerk te Delft, een passie- programma met werken van J. S. Bach, Pergolesi, Schubert en Bruin- zeels improvisatie op de oud-Neder landse melodie Ik wil mij Gaan Ver troosten. Boud Smits kleurenfilm Een Stuk je Tijd, in opdracht van gemeente Den Haag gemaakt, over de verande ringen in de stad, z^als graficus Sees Vlag die verwerkte, wordt dinsdag middag 28 maart voor het eerst ver toond in het Gemeentemuseum. M. Ruppert Kerscheidingen Mr. J. II. des ibe. aftredend curator van de rijks- iversiteit van Utrecht, is gisteren loemd tot ridder in de orde van de derlandse leeuw. Samen met mr. s Tombe namen nog vier andere •atoren afscheid: mr. C. Th. E. laf van Lynden van Sandenlburg vroegere commissaris van de ko- igin in Utrecht), dr. M. Ruppert id-voorzitter van de CNV), mr. H. B. J. M. van Lanschot en oud- ïister prof. mr. I. A. Diepenhorst, zesde curator, oud-burgemeester mr. C. J. A. de Randtz blijft nog ;n aan totdat het nieuwe universi- tsbestuur samen met de in mei te zen universiteitsraad het bestuur leel overnemen. Des Tombe was sinds 1946 secre- is van curatoren. In 1964 werd hij loemd tot curator. Enkele jaren eden kwam hij Ln het nieuws toen samen met onderwijsdeskundige R. Gras een plan lanceerde voor egratie van hoger beroepsonderwijs universiteiten. Nu is dat een veel iproken onderwerp, in die dagen deze gedachte nog tamelijk noemingen Dr. mr. G. J. Leib- indt, werkzaam in een ontwikke- gsproject in Kongo (voordien lec- aan de VU te Amsterdam) is loemd tot tweede plaatsvervangend iretaris-generaal op het ministerie 1 onderwijs en wetenschappen. De er P. H. Kraaijvanger, die op 15 vember bij de Nederlandse Spoor- gen in dienst trad als coördinator blic relations, is tevens belast met t secretariaat van de concernleiding n NS (als opvolger van ir. H. ydner, die bij de internationale oorwegunie in Parijs in dienst iedt). DEN HAAG De fabriek van de Chemische Industrie Randstad NV in Soest moet definitief sluiten. De Kroon heeft vrijdag het beroep onge grond verklaard, dat het bedrijf had ingesteld tegen de beslissing van B. en W. van Soest, geen vestigingsver gunning te verlenen. Het college ba seerde de weigering op een door de gemeenteraad vastgestelde 'Zoneveror dening hinderwet'. De fabriek is gele gen in een gebied, waar dat volgens de verordening niet is toegestaan. Oorspronkelijk had het bedrijf wel een vestigingsvergunning, maar daar na is zonder dat toestemming was gevraagd de fabriek aanzienlijk gewij zigd en uitgebreid. De directeur van de Chemische Indus trie Randstad NV, de heer J. Dekkers, heeft naar aanleiding van de uit spraak van de Kroon verklaard, dat op 21 januari een nieuwe hinderwet vergunning bij de gemeente van Soest is ingediend. Dit op grond van een aantal aanbevelingen uit een tech nisch rapport, dat op verzoek van het bedrijf is opgesteld en waarin is on derzocht welke maatregelen moeten worden genomen om de overlast voor de omgeving te voorkomen. In afwachting van de beslissing van de gemeente Soest zijn volgens de heer Dekkers de belangrijkste aanbevelin gen uit dat rapport echter nog niet uitgevoerd. Die aanbevelingen zijn het vervangen van een met olie ge stookte ketel door één die wordt ge stookt met aardgas en de bouw van een nieuwe produktiehal. De heer Dekkers verklaarde, dat inmiddels wel een aantal andere verbeteringen, die in het rapport worden opgesomd, is uitgevoerd. Hangende de nieuwe aan vraag kan het bedrijf, aldus de direc teur gewoon doorgaan met de produk tie. De gemeente Soest gaf bij monde van voorlichter B. J. van Os als commen taar hierop, dat het bedrijf absoluut dicht moet. Daaraan verandert de nieuwe aanvraag om een vergunning niets. B en w van Scest gaan zich begin volgende week oriënteren over een termijn van sluiting, aldus de heer Van Os. Hij wees er verder op. dat het bedrijf lange tijd achtereen zonder vergunning heeft uitgebreid. Na aandrang van het gemeentebestuur is uiteindelijk een vergunning aange vraagd voor het ghele bedrijf, die echter is geweigerd, omdat naar de mening van B en w ook door te stellen eisen niet tegemoet was geko men aan de bezwaren. Van die weigering is Chemische In dustrie Randstad N.V. in beroep ge gaan bij de Kroon. Dit beroep is op 25 januari van dit jaar behandeld. De heer Van Os merkte nog op, dat de uitspraak bijzonder snel na de behandeling van deze zaak is geno men. Alleen voor kinderen en bejaarden toegankelijk is voorlopig de Jar din du Luxembourg in Parijs. Het gras is zo slecht dat men dat eerst weer op peil wil laten komen. Wanneer dat bereikt is, gaan de hekken weer voor iedereen open. 'Ongewenste' studenten discussiëren over de situatie voor de gesloten hekken. Van een verslaggever DEN HAAG Door werkzaamheden aan wegen en bruggen zijn op een aantal plaatsen min of meer ernstige belemmeringen voor het doorgaande verkeer te verwachten. De gegevens van deze op somming zijn afkomstig van rijkspolitie en ANWB. In verband met werkzaamheden voor rij baan verdubbeling op de rijksweg Amsterdam-Hoevelaken in de gemeen te Hoogland wordt de zuidelijke toerit tot die autoweg voor het verkeer in de richting Hoevelaken komende van de provinciale weg Amersfoort-Spa- kenburg tot 21 april 1972 afgesloten. Het verkeer in de richting Hoevela ken wordt via de noordelijke toerit en de noordelijke rijbaan van de rijksweg no 1 naar de aansluiting Baarn-Eembrugge verwezen vanwaar men in de richting Hoevelaken kan rijden. RONDWEG EINDHOVEN Op de rondweg Eindhoven dient het verkeer in de richtingen Den Bosch en Nijmegen en het verkeer in de richting Helmond, rekening te hou den met filevorming en vertraging in de omgeving van de spoorwegover gang Tongelre. In verband met de bouw van viaducten wordt het ver keer in beide richtingen voor een periode van ongeveer 2ft jaar omge leid langs een door borden aangege ven route. In verband met reconstructiewerk zaamheden aan de brug over de Maas te Grave, welke werkzaamheden maan dag 1 november aanvingen en onge veer zeven maanden duren, wordt het verkeer in de richting Den Bosch over het fietspad van de brug geleid. Dit geldt echter alleen voor voertui gen met een maximale asdruk van 1.5 ton en niet breder dan 1.80 m. Zwaar dere of bredere voertuigen dienen gebruik te maken van de bruggen over de Maas te Gennep of Venlo. In de richting Nijmegen worden op de brug slechts voertuigen toegelaten met een maximum breedte van 2.50 m. Op de grote doorgaande route wordt geadviseerd gebruik te maken van de route via Utrecht of Kesteren, Zaltbommel en Den Bosch. Wel moet rekening worden gehouden met ver traging in de spitsuren. BREDA-ROTTERDAM In verband met het aanbrengen van geleide (rail-)constructie op de Moer- dijkbrug, zal het verkeer uit beide richtingen slechts één rijstrook ter beschikking krijgen op deze brug. De regeling geldt van 08.00-15.30 uur. Filevorming zal ontstaan bij het plaatsen van de geleidebebakening van 08.00-8.3Ö uur en het verwijderen daarvan omstreeks 15.00-15.30 uur, aangezien dan het verkeer achter de beveiligingsauto van rijkswaterstaat moet blijven, die ongeveer 5 km per uur rijdt. Duur der werkzaamheden: van 20 maart tot ongeveer 1 juli 1972. Verkeersmaatregelèn: snelheidsbeper king 90-70 km per uur, algemeen inhaalverbod, rijstrook-signalering, max. toegestane breedte van 3 meter, zodat bredere transporten niet kun nen passeren. Tevens moet rekening worden gehou den dat gedurende dezelfde tijden ivm asfalteringswerkzaamheden op de ze autoweg tussen Moerdijkbrug en Breda op bepaalde gedeelten ook slechts één rijstrook voor het verkeer beschikbaar is. Dit heeft meestal geen filevorming tot gevolg. Er gelden een snelheidrbeperking tot 70 km per uur en een algemeen inhaalverbod. Britse damer in finale JOHANNESBURG (UPI) Groot- Brittannië heeft zich geplaatst voor de finale van de strijd om de Federa tion Cup, die in Johannesburg wordt gehouden. De Britse tennisters ver sloegen Australië met 2-1. Wimble- don-kampioene Evonne Goolagong zorgde met een overwinning op Virgi- na Wade voor het enige Australische punt. In finale ontmoeten de Britse speelsters Zuid-Afrika of de Verenig de Staten. NED. HERV. KERK Beroepen: Te MEERKERK: H. Jonger- den te Veenendaal; te Zuidland: D. D. Lucas, kand. te Utrecht; te Eibergen: L. A. Hoedemaker, zendingspred. te Djakarta, die bedankte voor Kethel; te Terheijde aan Zee: G. Bos te Hoor naar; te Dordrecht: J. Vos te LJssel- stein. Aangenomen: naar Ede: G. Biesbroek te Oudewater, die bedankte voor Put ten en Voorthuizen Bedankt: voor Hoogeveen: W. A. B. Hagen te Zwolle. Afscheid: van Vaassen: J. A. Rietberg, ber. te Ommen. Intrede: te Katwijk aan Zee: D. W. Koelman uit Geldermalsen; te Wou denberg: A. den Hartogh uit Ede; te Tricht: kand. G. van der Weide uit Boijl (Fr); tegelijkertijd wordt eervol le ontheffing verleend aan mevrouw M. M. C. van der Weide-Douwes, sinds maart 1969 pred.-te Boijl. GEREF. KERKEN Aangenomen: naar Arnhem (evang. pred. in de classis Arnhem en Ede): J. J. Brinkman te Oss. Bedankt: voor Aalten: D. H. Borgers te Soest. Afscheid: van Antwerpen: C. A. Ver hoog. ber. te Franeker. Intrede: (e Wolfheze: H van Dijk uit Nes te Steenwijk; W. E. Hoekstra, voorheen pred van de Tgreja Evange- lica Reformata dus Brasil; te Nieuwla- de: kand. W. van Benthem uit Am sterdam. CHR. GEREF. KERKEN Beroepbaar: (op art. KO) A. Bij kerk: Pauwenven 16 te Zaandam. GEREF. GEMEENTEN Beroepen: te Gouda: L. Blok te Beek bergen. GEREF. KERKEN (VRIJG) Intrede: 29 maart te Apeldoorn: R. Hoogsteen uit Enumatil. BAPT. GEMEENTEN Afscheid: van Leiden: R. Reiling, ber. te IJmuiden. In verband met de aanleg van een viaduct is voor het verkeer ter hoogte van Mijnsheerenland en Westmaas, af wisselend één rijbaan afgesloten. Het verkeer zal via doorsteken in de mid denberm over één rijstrook van de beschikbare hoofdrijbaan worden ge leid. Tijdens de werkperiode van 24 januari tot oktober 1972 geldt op beide hoofdrijbanen een inhaalverbod en een snelheidsbeperking tot 70 km per uur. MAASTRICHT-WEERT In verband met herstelwerkzaamhe den aan de rijksweg Maastricht-Weert in de gemeente Urmond zal de rech ter rijstrook van de rijbaan richting Weert alsmede de uitvocgstrook en de afrit naar Urmond en Sittard van 28 februari tot 31 maart 1972 worden afgesloten. 1-Iet verkeer uit de rich ting Maastricht en Heerlen kan over een afstand van ongeveer 800 meter slechts gebruik maken van de linker rijstrook. Verkeer met bestemming Urmond en Sittard zal via richting borden worden omgeleid. AMSTERDAM BAARN In verband met reconstructiewerk zaamheden op de rijksweg 1 in de gemeente Muiden wordt het verkeer komende uit de richting Amsterdam naar de andere rijbaan gebracht met twee rijstroken door middel van een doorsteek in de middenberm. Over een afstand van ongeveer 2 km blijft dit verkeer de andere rijbaan volgen waarna zij dmv een doorsteek naar haar eigen rijbaan terugkeert. Er geldt een inhaalverbod voor vrachtau to's alsmede een snelheidsbeperking van 70 km per uur. Tijdens de spitsu ren wordt hier filevorming en vertra ging verwacht

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9