gesol inet John Radford Laseroms positieve 'voetbalgangster' l/lünchen: afzetten tegen Berlijn 1936 Verslagenheid bij Benfica Ronde van Frankrijk start in Den Haag Ik ben soms bikkelharddat geef ik toe irsenal-aanvaller te laat ingelicht I JOUW/KWARTET DINSDAG 21 MAART 1972 SPORT J® Dhan Cruijff en Dick van Dijk voor het vertrek naar Londen, met een Engelse krant waarin Arsenal ien pnieuw 'Lucky' wordt genoemd. zen ren in onze speciale verslaggever INDEN De realiteit kreeg direct weer de overhand. De aanstaande confrontatie met Ajax en de clitelijk paniek zaaiende schorsing van goaltjesdief John Radford wonnen het van de loting voor de ilve finales van de FA-Cup, die deze zaken gisteren even uit de gedachten van Arsenal hadden ge in aniion. lton jax en Redford hadden een ogenblik /ine aats gemaakt voor angst voor Leeds nitedna zaterdag de grote favoriet de strijd om de Engelse beker, nifteeds was het team dat Arsenal niet arne uit de lotingsbeker naar voren Ide zien komen, maar Arsenal had evenals de laatste weken op het no ld geluk. Nadat tweede divisde- ■h0. ib Birmingham als eerste was ge- )kken, volgde de naam van Leeds 'via lited. »r Arsenal restte er toen automa- ch de confrontatie op zaterdag 15 ril op neutraal terrein (in Rirming- m) tegen de winnaar van de mor- over te spelen kwartfinale tussen inchester United en Stoke City. 'Ik n opgelucht,' zei Arsenal-aanvoerder ank McLintock na de loting. 'Ik n blij dat we Leeds niet nu hebben troffen. Wie zou trouwens niet blij n na de wedstrijden die wij mo- ■nteel spelen?' 'HORSING serial keerde na de spanning van de ing Aveer terug tot de realiteit, ant Ajax en de het afgelopen week- nde afgekomen schorsing van aan- ller John Radford, bijna zekere ver ier van de nog niet voor de iropa-Cup speelgerechtigde Allan m (te late transfer). McLintock: i] zijn erg teleurgesteld dat John dford geschorst is en nu niet in at zal zijn Allan Ball te vervangen. J kunnen John's kopballen moeilijk ssen; we steunen op hem en Ray innedy om het de Ajax-defensie in lucht moeilijk te maken. Ajax eft een geweldige aanval Cruijff lat op gelijke hoogte met George «t in zijn beste dagen maar ik wil graag een vraagteken zetten ach ter de Amsterdamse defensie.' WONDERLIJK De gang van zaken rond de schorsing van de 25-jarige John Radford is won derlijk. Vrijdag reeds kreeg Arsenal van de bond (F.A.) bericht dat het zijn aanvaller drie weken niet meer mocht opstellen. Radford, die het Barry Hulshof in Amsterdam tijdens de eerste wedstrijd tegen Ajax moei lijk maakte, had op 20 februari in de Arsenal-reserves in het duel tegen Oxford zijn gram gehaald, omdat hij na een blessure niet in de hoofd macht moaht terugkeren. Hij maakte een zo groot aantal overtredingen, en was zo onaangenaam, dat scheidsrech ter Nathan niets anders kon doen dan hem wegsturen. Het was overigens de eerste keer dat Radford van het veld werd gestuurd. Tot vrijdag bleef elk bericht over eventuele straffen uit. Toen dat bericht vrijdag tenslotte toch afkwam, weigerde de leiding van Arsenal hem de schorsing mee te delen. Bertie Mee: 'Dat kon alleen maar onrust in de ploeg brengen zo kort voor de kwartfinale met Orient. Dat wilden we niet riskeren.' Mee liet Radford zich normaal voorbereiden op het duel en hem zaterdagmiddag ook omgekleed plaats nemen op de reser vebank. Toen het bericht zondag ten slotte uitlekte, wist Radford nog van niets. Radford: 'Ik heb direct gepro beerd na te vragen of het juist was dat ik drie weken was geschorst. Maar niemand kon mij hier antwoord op geven. Pas maandag wist ik dat het juist was, dat ik er voorlopig drie weken niet bij zou zijn. Ik vind het een bijzonder vreemde gang van za- Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM In een goeie Western mag de schurk niet ontbre ken. Al was het slechts om de filmheld nog méér glamour te verle nen, maar de gangster hoort er bij. Voetbal, even opwindend als een cowboyfilm, kent óók zijn schurken. Die 'voetbalgangsters' hebben feitelijk dezelfde functie als de collega's in het filmwezen. Zij wor den door de trainer met het zware, ondankbare werk opgeknapt; niet zelden zijn zij bij grote delen van het publiek impopulair; over hun kwaliteiten wordt geringschattend geoordeeld, en tenslotte in hun omgeving kan de vedette, de voetbalster, pas goed tot zijn recht komen. In Nederland is Theo Laseroms (32) 'voetbalgangster' nummer één. Hij grinnikt instemmend, als hem die ver gelijking ter ore komt. Maar zegt wel: 'Akkoord. Maar ook in deze categorie heb je positieve en negatieve figuren. Je moet je niet alleen maar op een vervelende manier laten zien. Ik ben hard, ik ben soms bikkelhard, dat geef ik toe. Maar ik kan er in Neder land zo tien opnoemen, die in het veld vervelender en gemener zijn dan ik. Dat noem ik dan de negatieve voetbalgangsters. Die zie je nooit eens een mooi kopduel winnen of een perfecte Sliding maken of een keer snel mee naar voren komen. Dat zijn gewoon sohoppertjes. Of mannetjes die alléén maar lopen te kwekken, zoals Eddy Achterberg van FC Twen te. Kijk, een man als Jacky Charlton is ook een 'voetbalgangster.' Maar hij is wel een persoonlijkheid, die nog iets anders kan en doet ook. Ik be doel: hij stóét er wél hoor.' Het is soms moeilijk na te gaan hoe de 'voetbalgangsters' door hun baas, de trainer, worden beïnvloed. Lase roms zegt over zijn baas, Ernst Hap- pel: 'Happel geeft me nooit opdrach ten. Hij zegt gewoon: 'Die midvoor is voor jou en zoek het verder zelf maar uit.' Hij hoeft mij ook niet aggressie- ver te maken. Zoals-ie aan Wdlllem Van Hanegein ook niet hoeft te zeg gen, dat-ie de bal bij zich moet hou den. Dat doet-ie toch al. Happel moet wel een jongen als Schoenmaker ag- gressiever maken. Dat is zijn taak. Ik zou het ook niet prettig vinden, als een trainer tegen me zei: 'Nu ga je niks anders doen, dan achter die man aanlopen.' Ik zou zeggen: 'Doe 't zelf maar.' Je hebt trainers, die spelers sterk kunnen uitbuiten. Bob Janse deed dat sterk met Frans van der Heide. Maar daar moet je het type voor zijn. Die jongens springen ook in het water, als de trainer het zo wil. Dat zijn Befehl-ist-Befehl-voetbal- lers. Die kom je vooral in Duitsland 1 veel tegen.' Laseroms was dan ook teleurgesteld, dat Stefan Kovacs, de trainer van Ajax, hem onlangs in Koos Postema's 'Groot uur U' een voorbeeld van 'ne gatieve agressie' vond. 'Ten eerste' zegt Laseroms, 'past het een trainer van Ajax niet over spelers van Feyen- oord te praten, zoals Happel dat niet over bijvoorbeeld Johan Nees- kens zou doen. En ten tweede: ik weet. dat er bij Ajax wel anders over mij gesproken wordt. Maar geloof van mij, ik zeg wel 'ns tegen Piet Keizer: ik zou jou en Johan nooit opzettelijk schoppen. Ik wil het niet op m'n geweten hebben, dat ik Johan Cruijff zou hebben uitgeschakeld. Als ik niet tegen 'm speel vind ik het óók een genot naar 'm te kijken. En dat geval met Hulshoff, vorig jaar, ik blijf er bij, dat het ontstond omdat er zoveel effect aan die bal zat. In diezelfde wedstrijd lig ik op m'n buik, komt Keizer op m'n rug staan, zet z'n noppen erin en draait die een kwartslag rond. Dat neem ik 'm niet eens kwalijk, hoor, want ik zeg nooit veel. Maar noem mij maar de spelers in Nederland op, die door mij nooit meer hebben kunnen voetballen. Ik kan je verzekeren, dat die er niet zijn.' De voetbalgangsters, zo blijkt,- hebben het niet gemakkelijk. Ook al hebben zij de gewoonte de tegenstanders vooral in de eerste minuten flink hard aan te pakken, wat dan in hun jargon 'intimideren' heet en wat hen meteen al een kwalijk imago bij te genstander en publiek verschaft. Maar voor het elftal blijken ze goud waard. Laseroms: 'Het is gewoon zo, dat voetbal de laatste jaren geëvolueerd is tot een sport, waarin plaats is voor de opdrachtvoetballer, de breker. Sterker nog: ze zijn vreselijk belangrijk. En geland was in '66 nooit wereldkampi oen geworden zonder Nobby Stiles, AC Milan kon niet zonder Roberto Rosato, Real Madrid had vroeger al Santamaria. Ajax heeft zijn Nees- kens en had ook nog z'n Rijnders. Die spelers zijn hard ja. En ze raken ook wel 'ns de tegenstander, terwijl zij de bal spelen. Maar zij klagen zelf nooit. Terwijl ze even vaak schoppen krijgen. Ik heb nu nog last van een geweldige trap van Eusebio, twee we ken terug. Eusebio. Benfica. Morgen speelt Feyenoord de return tegen de herbo ren Portugese topclub en moet een magere voorsprong van 10 verdedi gen. Laseroms, in de eerste wedstrijd in veel opzichten een uitblinker heeft in Lissabon nu al een slechte naam, omdat hij in Rotterdam topscorer Ar- tur Jorge opzettelijk gewond zou heb ben. Ik heb met die Jongen niks gehad', aldus Laseroms. In die eerste actie dacht ik, dat hij achteruit zou koppen. Daardoor ging ik iets achte ruit en gingen mijn benen omhoog. Maar hoe kan hij dan de hele wed strijd uitspelen? En mij na afloop een hand geven?' Het is voor de buitenstaander mis schien vreemd, maar Laseroms is opti mistisch gesteld. Waarom? Omdat' meent hij, 'wij in Lissabon Benfica niet de ruimte zullen geven, die zij willen. En omdat wij ons geliefde Stefan Kovacs ken, omdat Mee mij van de week nog had toegezegd dat de bond de zaak pas na de wedstrijd met Ajax voor zou brengen.' Arsenal-manager Bertie Mee zit met de problemen over de bezetting van de vrijgekomen plaatsen van Allan Ball en John Radford. Hij heeft daar bij de keus uit spelers als Peter Marinello zaterdag voor het eerst na een langdurige ziekteperiode weer in het reserveteam opgesteld en de jonge aanvaller Paul Davis, waarvan de laatste echter het nadeel heeft over bijzonder wéinig internationale ervaring te beschikken. PETER ONVLEE DEN HAAG (ANP) De Ronde van Frankrijk zal in 1973 van start gaan in Den Haag. Dit hebben dc organisatoren van de Tour, de Franse bladen 'Le Parisien Liberé' en TEquipe' gisteren in Parijs bekendgemaakt. Het is de tweede keer in de geschiedenis dat de Tour de France een Neder landse startplaats heeft. In Amsterdam werd op 8 juli 1954 het vertreksein ge geven voor dc eerste etappe naar Antwerpen. In 1970 was Maastricht voorts etappeplaats. De afdeling voorlichting van de gemeente Den Haag heeft bevestigd dat de re sidentie als startplaats voor 's werelds belangrijkste etappekoers in aanmerking wenst te komen. Het gaat hier om een particulier initiatief, dat van de zijde van de gemeente 'de grootst mogelijke steun' ondervindt. fan onze speciale verslaggever 'N HAAG Het besef, dat aan n vergelijking met de Olympische den van 1936 in Berlijn de Ksle Spelen voor het uitbreken van tweede wereldoorlog niet te komen valt, blijkt dc organisatoren de Olympische Spelen in het xtduitse München te beheersen bij hun doen en laten. Ze gaan de frontatie echter openlijk aan. Ze nuleren zelfs die vergelijking in uiterste poging de smaad, van de w het nazisme gebruikte Spelen i Berlijn uit te wissen. Voorzitter i het organisatie-comité Willi Dau- 'Na de bombastische Spelen van 6 moeten die van München 1972 de :1e» van ongedwongenheid en u9de worden. Ook in de architec- r van de olympische accommoda- moet dat tot uitdrukking komen, verwijt ons, dat wij van ichen weer een prestige-object wil- 1 maken en wijst dan voornamelijk het inderdaad zeer kostbare tent- dat alle stadions overspant. Maar is de betekenis van dit dak? Het allererst het symbool van ver nedering zijn: de sportieve élite een onder één dak. Het is hoven- oen poging een wezenlijke bij- HJe te leveren oan architectonische flieuwingen. Tegenover de beton- J® plaatsen wij nu dit licht doorla de dak van kunststof.' h op andere manieren wil het orga- "tie-comitc van München zich gun- l onderscheiden. Daume'lederen "innert zich ongetwijfeld het bloed- B oan de vooravond van de Spelen in Mexico. Met mitrailleurs werden demonstrerende jongeren letterlijk weggevaagd. Ook wij moeten rekening houden met demonstraties. Wij hopen het vredelievende karakter van de Olympische beweging te accentueren en hebben daarom de regering ge vraagd een speciale olympische toet, die het ons mogelijk maakt in plaats van de politie een eigen, onbewapen de civiele dienst van 1800 man in te zetten voor het handhaven van de orde.' Daume ook: 'En dat er, vooral onder de jongeren, onvrede is met de manier waarop de olympische bewe ging zich manifesteert, is iets dat wij niet kunnen negeren. Daarom organi seren wij in het kader van de olympi sche manifestaties niet alleen een con ventioneel cultureel programma, maar ook progressieve ontmoetingsvormen, zoals straat-theater, pop-festivals en discussie-bijeenkomsten. Óp die ma nier hopen wij de kritische jeugd uit te nodigen voor het discussiëren over de toekomst van de Olympische Spe len.' De eerste winnaar van de Olympische Spelen 1972 heeft zich intussen al gemeld; de stad München zelf. Als straks, midden september, de duizen den deelnemers en ae begeleidende officials, artsen en wetenschappelijke onderzoekers en helpers weer over de hele wereld zijn uitgezworven, als vervolgens de extra tribunes zijn af gebroken, blijven voor München niet alleen sportaccommodaties met een aan het bevolkingstotaal aangepaste toeschouwerscapaciteit over, maar ook een netwerk van ondergrondse trei nen, een volkomen vernieuwd wegen patroon voor binnenstad en uitvalswe gen, een hogeschool voor lichaamskui tuur van de universiteit van München. flats voor drieduizend stu denten en bovendien tienduizend nieuwe woningen 'München heeft tenminste vijfiien jaar stadsontwikke ling gewonnen dank zij de Olympische Spelen,' zegl Willi Daume, voorzitter van het organisatie-comité. Overigens is niet iedereen in de Bondsrepubliek gelukkig met- die ont wikkeling, zeker niet wat de wegen betreft. München immers staat op de tweede plaats wat verontreinigde lucht betreft en méér wegen trekken méér auto's aan, die dan weer voor méér luchtverontreiniging zorgen. Hoe slecht München er aan toe is, bleek vorig najaar toen in de straten van de stad werd gerepeteerd voor de marathon. Met een stopverbod in de straten ivaar de atleten moeten lo pen en een absoluut rijverbod in de uren kort voor de race, hoopt men de atleten voldoende zuurstof te kunnen garanderep. Berichten in de Duitse boulevard-pers ten spijt daarin is sprake van een nieuwe kostenverhoging met zo'n 80 miljoen Mark hield Daume vast aan het sinds oktober gefixeerde kos- tentotaal van (heel symbolisch) 1972 miljoen DM. En zei Willi Daume: 'Het aandeel ten laste van de belas tingbetaler, wordt steeds geringer, In februari was dat bedrag nog 831 mil joen Mark, nu is het al gezakt tot 686 miljoen.' Het blijkt, dat de inkomsten nog gedurig stijgen, vooral als gevolg van de wereldwijde verkoop van em blemen. en plakkaten, waarvan het organisatie-comité de rechten heeft en door de gretige aftrek, die de hon derd miljoen speciaal geslagen 10 Mark-stukken van de Deutsche Bun desbank blijken te bebben. Daarop is nu al een winst van 730 miljoen Mark gemaakt. Een investering van zo'n twee miljard Mark om Olympische Spelen te kun nen organiseren is ei blijft echter een bedrag waar torenhoog tegenaan wordt gekeken. Organisatie-voorzitter Daume echter relativerend: 'Het deej dat op voorzieningen ten bate van de sport slaat, is echler veel geringer; 680 miljoen. Van dat bedrag komt bovendien nog een heel stuk terug in de vorm van vermakelijkheidsbelas ting, zowel tijdens de Spelen als in de jaren er na.' Het leeuwendeel van de kosten wordt dus opgeslokt door voor zieningen ten bate van de infrastruc tuur; een hoofdstuk op zich. Daume ook: 'Neem nu de Winterspelen van Sapporo. Een van omvang veel klei ner evenement dus. De organisatie kosten waren nauwelijks minder dan die van Müchen zullen zijn. Wéér. omdat hét grootste deel is aangewend ten bate van een aanzienlijk verbeter de infrastructuur. Ook daar zal men er nog tientallen jaren van profite ren.' Desondanks blijft het feit staan, dat het organiseren van Olympische Spe len op voorhand enorme bedragen vraagt. Is daardoor niet bij voorbaat aan kleine of arme landen de kans ontnomen zich kandidaat te stellen voor de organisatie? Op het olympi sche congres in Amsterdam zei, toen nog, minister Klompé tegen de verza melde olympische hoogmachten. dat zij een dergelijke ontwikkeling beden kelijk vond. Daume nu met die vraag geconfronteerd: Het staat onherroe pelijk vast, eens zullen de Spelen in Afrika moeten worden gehouden. Ik vind daarom, dat het Internationaal Olympisch Comité zich niet zo eenzij dig moet manifesteren door zijn aan dacht alleen op de amateur-problemen te richten. Het zal een program moe ten ontwikkelen voor het helpen en opstuwen van de sport in de arme landen. Voor mij is het een vanzelf sprekende zaak. dat tegelijk met het toewijzen van de organisatie van de Olympische Spelen aan een Afrikaans land internationale activiteiten voor fondsenwerving worden ontwikkeld. En tegelijkertijd moet een eind komen aan het grenzeloze misbruik van macht door de internationale sportfe deraties. Het is natuurlijk belachelijk, dat je bijvoorbeeld midden in de bouwactiviteiten voor de wielerbaan te horen krijgt, dat de internationale wielrenunie heeft besloten de normen voor de afmetingen van de banen te veranderen. Het is begrijpelijk, dat de sportfederaties de accommodaties steeds beter en perfecter willen heb ben, maar men moet wel redelijk blijven. Theo Laseroms tijdens een van de minder plezierige momenten van zijn carrière: met gesloten ogen verlaat hij het veld na het gelijke spel tegen UT Arad, waarmee vorig seizoen de Cup-houders in de eerste ronde uit de strijd om de Europa Cup werden gewipt. spelletje kunnen gaan spelen, zoals we dat ook in Milaan, Glasgow, War schau, Oost-Berlijn en Boekarest heb ben gedaan. En omdat we in al die wedstrijden nooit twee goals in één wedstrijd tegen hebben gehad. De laatste keer, dat we er drie tegen kregen, was tegen Ajax, twee jaar geleden. En bovendien: Benfica is achter kwetsbaar. Het speelt op één lijn. Daar moeten we met opkomende mensen een paar keer van kunnen profiteren, vooral als Willem die pass met de buitenkant voet kan geven. Aan de andere kant: iedereen zegt, dat het spelen op lijn ouderwets is. Maar het gekke is, dat je er toch steeds moeite mee hebt. Kijk maar naar de Engelsen en de Brazilianen, die zijn er wereldkampioen mee ge worden. Veel zal in Lissabon afhangen van Feyenoords zo geroemde verdediging. Waarschijnlijk speelt Jorge mee, zo dat Laseroms zich weer op hem moet instellen. Als de weer herstelde Vitor Baptista speelt, zal ook Jordan wel licht naar het centrum kunnen ver huizen. Laseroms: 'Ik weet graag van te voren wie m'n tegenstander is. Dan kan ik me op hem instellen. Is ie sterk in de lucht? Passeert-ie links of rechts? Is ie snel? Dat is belangrijk. Tenslotte speel ik altijd een-tegen-een. Win je, dan ben je weer in balbezit, verlies je, dan kun je opnieuw begin nen.' Eigenlijk is Theo Laseroms een merk waardig fenomeen in de voetballerij. Toen hij vier jaar geleden door Feyenoord werd aangetrokken ging er allerwegen hoongelach op. Laseroms, zo gniffelde men, Laseroms? Wat moet die nou bij Feyenoord. Maar in zijn geval had Feyenoords leiding het goed bekeken. Laseroms: 'Dat ik nog eens een Europa Cup en een wereld beker zou winnen, had ik nooit ge dacht. Daar ben ik ingerold. Maar vier jaar geleden had ook Israel dat niet verwacht. En als je drie jaar geleden tegen Cruijff gezegd zou heb ben, dat ie Europa's beste voetballer zou worden had ook niemand dat verwacht.' Niet ontkend mag worden, dat Lase roms over veel karakter beschikt. In het begin van het seizoen vooral heeft hij moeten 'afzien': 'Ik had geen zin meer. Ik draaide niet. Ik was al moe als ik in de auto zat. Weet je wat voor mij zo moeilijk is? Een spits van Vitesse of FC Den Bosch uitschake len. Drie Jaar geleden ging dat auto matisch, maar intussen heb je zulke grote voetballers tegen je gehad, dat het je moeite kost je tegen onbekende tegenstanders steeds weer op te pep pen. Ik kon het soms niet meer opbrengen, al bedoel ik daar niets denigrerends voor die tegenstanders moe. Nu is het weer goed. Mijn conditie is weer op peil. Ik ben nu drie kilo lichter dan toen ik bij Feyenoord kwam. Om zijn gewicht op peil te houden moet Laseroms zich zeer, matigen: 'Anders word ik zo rond als een tonnetje. Als ik in een weekend ge woon eet en een pilsje drink kom ik zo drie kilo aan. En als ik drie kilo ben aangekomen, kom ik in een kop duel niet meer van de grond.' Lase roms zit, als zeer serieuze leerling, op de trainerscursus. In zijn vrije tijd traint hij een jeugdteam van de club IFC in zijn woonplaats Hendrik Ido Ambacht.' Er loopt daar een mid- voortje in, die zie je in heel Feyen oord niet Maar die aap komt me daar rustig met een zak patat en een flesje cola het veld op. Ik zeg: 'Als je dat nog een keer doet, hoef je niet meer terug te komen.' Je moet het ze al vroeg bijbrengen.' Er is tenslotte een reëel gevaar. Het gevaar dat de voor een beetje toneel niet uit de weg gaande Portugezen, een strafschop willen forceren. Lase roms: 'Ik ben blij dat de scheidsrech ter een Welshman is. Dat scheelt En daarnaast is er onze eigen routine. De laatste twee seizoenen heb ik maar één strafschop tegen gehad, bij Sparta tegen Kowalik. Wij, Rinus Israel en ik, moeten elke wedstrijd uitkijken. Vroeger ging ik er, hupsakee, maar in. Tegenwoordig weet ik precies waar het strafschopgebied is. En, ja, als iemand doorgebroken is, zul je als laatste redmiddel iemand moeten neerleggen, ook al is het in het strafschopgebied. Maar daar denk je liever niet aan. Je kunt ook, als het even tegenzit, binnen een kwartier met 20 achter staan. MAARTEN DE VOS LISSABON De uitschakeling van Antonio Simoës heeft bij Benfica grote verslagenheid veroorzaakt, te meer omdat de ploeg voor de return tegen Feyen oord (waarin een achterstand van 1-0 moet worden weggewerkt) reeds met enkele blessures kampt. Aanvaller Arthur Jorge vertelde: 'Hoewel we eigenlijk niet mogen spreken van trainer Hagan, kan ik wei zeggen dat het een zware klap voor de spelers is. Het ongeluk gebeurde toen Simoës ik was dicht bij hem de trap afliep, op weg naar de training. Plotseling gleed hij uit, schreeuwde en werd snel overgebracht naar het ziekenhuis Da Cruz Vermelha. Daar bleek dat hij zijn arm had gebroken'. Jorge, die twee weken terug in een duel met Laseroms ernstig geblesseerd raakte ('Ik zal mij morgenavond voor Rotterdam revancheren"), is in de return zeker van de partij. Ook Eusebio, hoewel hij zaterdag niet speelde, is fit. Minder gunstig staan de zaken voor Jordao, die zaterdag uitviel met een vrij ernstige dijbeenblessure, waarvan vandaag nog een foto wordt gemaakt. Ook Malta da Silva zal waarschijnlijk niet kunnen meespelen. Trainer Jimmy Hagan zal nu vermoedelijk het volgende elftal inzetten: Henrique; Artur, Ilumberto, Messias, Adolfo; Eusebio, Graca, Toni; Nene, Jorge, Vitor Batista.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 15