en Pakistan herstellen betrekkingen Heath en Pompidou praten hartelijk over geschillen eoeo Noordieren tijdens betogingen tot strijd opgeroepen Winst ABN ;e steeg met 36 procent Vooral aandacht voor open ruimte in randstad en openbaar vervoer Nachtelijke botsing in Amsterdam eist 2 levens ndia en Bangladesj sluiten vriendschapsverdrag Westduitse neonazi's bevelen de CDU aan Gearresteerde Bormann bleek Duitse jood Het weer ^bommenwerpers ente aangekomen )UW/KWARTET MAANDAG 20 MAAKT 1972 BUITENLAND IIIWKM.WK dj ^p1 SKOU, RAWALPINDI. DACCA (UPI, AFP, Reuter, AP) De Sowjet-Unie en Pakistan heb- Ej hun geschil als gevolg van de Indo-Pakistaanse oorlog bijgelegd en zaterdag plannen bekend ge- uss ikt voor de hervatting van hun handelsbetrekkingen en onderhandelingen inzake een nieuwe vijf- d ge handelsovereenkomst, staat in een communiqué, dat ken ibliceerd is na een vijfdaags be- vo< van de Pakistaanse president "hti >tto aan Moskou. De Pakistaanse assadeur in IJloskou zei, dat erb etto voldaan is vertrokken, nu de ekkingen met de Sowjet-Unie zijn irmaliseerd. De Sowjet-leiders >en geen voorstellen gedaan om in conflict met India te bemiddelen, [ou en Rawalpindi zullen samen- ten op het gebied van geologisch de bouw van een staalfa- "~J in Pakistan en de bouw van ,ei giecentrales. Over de omvang van •p13 ïulp is niets bekend gemaakt. In he' communiqué staat voorts, dat and itto 'bereid is stappen te nemen rreedzame omstandigheden op het 1 ontinent te scheppen. In dat ver- Bn* hecht hij grote waarde aan het 1 van elkaar vijandig gezinde ganda'. Volgens de Pakistaanse -.ssadeur waren de onderhandelin- vriendschappelijk. 'De Sowjet- f is niet anti-Pakistaans. Zij is j idschappelijk en alle tekenen wij zen erop, dat zij nog vriendschappelij- ker zal worden'. Bhoetto heeft in Moskou veel nadruk gelegd op de vrijlating door India van de 94.000 Pakistaanse krijgsgevange nen, maar de Sowjet-leiders zouden zich op het standpunt hebben gesteld, dat dit een zaak is voor onderhande lingen tussen de betrokken landen, waarmee de Sowjet-Unie niets van doen heeft. Bhoetto zou hebben ge steld dat het hier om een zuiver humanitaire kwestie gaat en dat de vrijlating los gezien moet worden van eventuele vredesonderhandelingen. Er is ook over China gesproken, waarbij Bhoetto beloofde dat de betrekkingen met Peking niet die met Moskou in de weg zullen staan. Krijgsgevangenen Wat betreft de Pakistaanse krijgsge vangenen in India hebben de Indiase premier Indira Gandhi en premier Moedjiboer Rachman van Bangladesj zaterdag in Dacca bekend gemaakt, dat deze pas zullen worden vrijgela ten, nadat Pakistan Bangladesj als onafhankelijke en souvereine staat heeft erkend. Volgens diplomatieke kringen in Moskou heeft India de Sowjet-Unie van dit besluit op de hoogte gesteld, voor de komst van Bhoetto en hebben de Sowjet-leiders het weer aan Bhoetto overgebracht. De Pakistaanse president heeft giste ren in een zeer geëmotioneerde rede voering in Lahore een beroep gedaan op sjeik Moedjiboer Rachman van Bangladesj om een eind te maken aan het 'uitmoorden' van de Bihari-min- derheid in zijn staat. Hij dreigde tot represailles over te gaan. 'Het zal anders niet mogelijk zijn de veilig heid van de Bengali's in West-Pakis tan te garanderen', zei hij. 'Als er vroeger excessen zijn begaan tegen de Bengali's, dan is het volk van West- Pakistan bereid om hiervoor zijn ex cuses aan te bieden', aldus Bhoetto, 'maar de wreedheden mogen niet voortgezet worden'. Geen enkele Ben gali in West-Pakistan is ook maar op een of andere wijze gekrenkt, maar duizenden Bihari's zijn in Oost-Paki- stan vermoord, zonder dat zij ook maar iets gedaan hadden. In Gods naam, stop het bloedbad'. Op een gegeven ogenblik schreeuwde Bhoetto: 'Het is een schande. Als mensen kunnen luisteren naar de re de van een buitenlandse premier (hij bedoelde Indira Gandhi) in Dacca, waarom kunt u dan niet luisteren naar uw president'. V riendschapsverdrag Indira Gandhi en Moedjiboer Rach man hebben gisteren een verdrag van 'vriendschap, samenwerking en vrede' getekend, waarin voorzien wordt in wederzijds overleg, als een van de beide landen door een aanval van bui tenaf bedreigd wordt. Het verdrag dat 25 jaar moet gelden, is volgens een lid van de Indiase delegatie 'wat het vei ligheidsaspect betreft' soortgelijk aan dat wat India en de Sowjet-Unie in augustus vorig jaar sloten. Dat ver drag heeft een looptijd van 20 jaar. Het gisteren getekende verdrag stelt voorts dat de twee landen zich niet bij enigerlei militaire alliantie zullen aansluiten die gericht is tegen de an der. Zij zullen het gebruik van hun grondgebied niet toestaan als dat de -veiligheid van de ander in gevaar kan brengen. De twee premiers hebben ook een ver klaring getekend, waarin India belooft dat het 'volledig met Bangladesj zal samenwerken bij het berechten van de schuldigen, die verantwoordelijk zijn voor de ergste vorm van massa moord in de recente geschiedenis'. Heath van Engeland hebben het afgelopen weekeinde in opperbeste President Georges Pompidou van Frankrijk en premier Edward stemming met elkaar gesproken over de EEG en andere internationa le kwesties. STUTTGART (Reuter. AP) De Nationaal Democratische Par tij, de officiële politieke, ver gaarbak van de Westduitse neo nazi's, heeft zaterdag bekendge maakt, dat zij zich terugtrekt uit de verkiezingen voor het parle ment van de deelstaat Baden- Wtirtenberg, die op 23 april wor den gehouden, teneindede kan sen van de christendemocraten de CDU niet te verzwakken. De NPD is alleen in het parlement van Baden-Würtenberg vertegenwoor digd, met twaalf zetels. In 1967 werd 9,8 procent van de stemmen op haar uitgebracht, maar de partij is de laatste jaren sterk achteruit gegaan en men verwachtte niet, dat zij nu een zetel zou behalen. NPD-voorzitter Martin Mussgnug heeft meegedeeld, dat zijn partij alle kiezers aanraadt op de CDU/CSU te stemmen, om te voorkomen dat de coalitie van sociaal-democraten en vrije democraten de verkiezingen in deze deelstaat zal winnen en daarmee in de Bondsraad een meerderheid in de Bondsraad zal krijgen voor de ratificatie van de verdragen. flaclic behoudt zich het recht voor om name in deze rubriek ontvangen me el itlngcn verkort weer te geven. BIJ recialic wordt met de naam van dn er ondertekend. Brieven kunnen wnr- "a zonden aan de lieer Joh. C. Francken. 3t Iris van dc hoofdredactie van Trouw- tn t, Postbus 859. Amsterdam. ^terwoord pu zij de waardevolle reactie van dr M. J. Mulder inzake het ebesluit over het anti-racisme- lat amma van de Wereldraad van ng.' 6n (15-3) Is het misschien moge- 21 bij de kern van de kwestie te n. Bijkomstig is de vraag of er !DD nd. gelegd mag worden tussen de nea"ng tegenover de verdrukten hier het buitenland. In de grond van lak gaat het dacht Ik om twee n. t zijn eigenlijk de 'diepste inten- ran de bijbetf Het wordt langza- n j vprefprlrpn bnd duldeliik. dat Drof. Mulder Ddnu verbierKeil -hti m Lca! Ti duidelijk, dat prof. Mulder 'a9 et hem vele christenen daarop arander antwoord geven dan bepaal- 11 oordvoerders van de joodse ge- schap. De stelling, dat het chris- lat(ï antwoord superieur is aan het t lijkt mij onaanvaardbaar en joodse mensen ook volstrekt on waardig, omdat zij van de chris- visie op de bijbelse liefde.en zo het een en ander n meegemaakt in de loop der m n. Met het anders verstaan en van deze "diepste intenties' :r*j ook samen, dat zij in veel ind iten anders reageren. Gratiever- in deze context van: we if® n eindelijk eens van een nare af is voor hen volkomen vo (aaibaar. Deze manier van af maakt hen diep onzeker wat f3 de betrouwbaarheid van de inen, in wier midden zij nog wonen. Deze gevoelens van •heid en angst in verband jcii niet oudtestamentische gevoelens is uitermate kwetsend pen. Op dit punt hadden wij hen moeten begrijpen of 'omvatten', in term te lenen van een socia- kamerlid. Dat is immers ware riteit: een minderheid, met ei- mk- en leefwijze, aanvaarden en len. BELFAST (Reuter, UPI, AP) De spanning tussen de protestanten en rooms katholieken is het afgelopen weekeinde in Noord-Ierland weer hoog opgelaaid. Nadat zaterdag ongeveer 50.000 protestanten in Belfast een militante demonstratie hadden gehouden, betoogden gis teren ongeveer 10.000 rooms katholieken. Woordvoerders van beide partijen hielden felle redevoeringen. week een plan bekend willen maken waarbij de katholieke minderheid een evenredige vertegenwoordiging zou krijgen in het Noordierse parlement en in de regering. Verder zou Heath voorstellen het toezicht op de veilig heid gedeeltelijk en geleidelijk over te dragen aan de regering in Lortden waardoor dë Britse regering recht streekse controle zou krijgen over de Britse eenheden in Ulster. De Noord ierse politie zou dan onder directe controle van het leger vallen. Tijdens de massale bijeenkomst in het park voerde ondermeer oud-minister William Craig het woord. Er viel een doodse stilte toen hij uitriep: 'Als de politici falen, is het onze plicht de vijand uit te roeien'. Craig is minister van binnenlandse zaken geweest, maar maakte zich door zijn felle uitspraken onmogelijk. 'Wij hebben onze krach ten verzameld', zei hij zaterdag, 'en zijn bereid te overwinnen of te ster ven'. Ulster zou nooit aanvaarden dat Londen het bestuur overnam als mid del om een eind te maken aan de terreur van de IRA. het verboden Ierse republikeinse leger. De protestanten trokken zaterdag in marcherende colonnes een groot park in Belfast binnen. Duizenden jonge ren hadden semi-militaire kleding aangetrokken en stelden zich in het park in militaire formatie op. Britse eenheden, in volledig oproertenue, trokken cordons om de rooms-katho- lieke wijken om de bewoners tegen mogelijk geweld na afloop van de betoging te beschermen. De demon stratie verliep echter tamelijk orde lijk. Na afloop raakten alleen groepen protestantse en rooms-katholieke jon geren slaags. Daarbij vielen schoten. Een jongeman is met een ernstige schotwond opgenomen in een zieken huis. De betoging was georganiseerd om de Britse regering te waarschuwen dat de protestanten zich niet zullen neer leggen bij een verwacht Brits voorstel de band tussen Ulster en Londen te versterken. Volgens Engelse kranten zou premier Heath van Engeland deze Aanvullende nota ruimtelijke ordening: Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De aanvullende regeringsnota over de ruimtelijke or dening, die volgend jaar verschijnt, zal vooral aandacht moeten geven aan het handhaven van de open ruimte in de Randstad en het open baar vervoer in ons land. AMSTERDAM De bruto winst van de Algemene Bank Nederland is ver leden jaar gestegen met 36 procent en dat is in geld uitgedrukt van 122 miljoen tot 166 miljoen. De voor de verdeling beschikbare winst is geste gen in 1971 met 33 procent. Dat is in geld uitgedrukt van 55,5 miljoen tot 73,8 miljoen. Dit blijkt uit het jaar verslag van de ABN. Deze forse winststijging kon vooral worden gerealiseerd door de sterk ver beterde rentemarge iin binnen- en 'bui tenland ten opzichte-van 'het voorgaan de jaar. Het geconsolideerde balanstotaal steeg In 1971 met 14 procent van 19,6 mil jard tot ƒ22,3 miljard tegen 23 pro cent ,in 1970 en 30 procent in 1969. De geringe groei in 1971 kan grotendeels worden toegeschreven aan de minder sterke uitbreiding van het Eurovaluta- bedrijf. In tegenstelling tot voorgaande jaren was de procentuele stijging van de kosten (19,5 procent in 1971) geringer dan die van de baten (23,3 procent). Op een persconferentie werd aan dr. A. Batenburg, lid van het presidium van de ABN gevraagd hoe tegen deze achtergrond van forse winststijging, de aangekondigde renteverlaging kan wor den verklaard. Het antwoord luidde: 'Wij reageren in tegenstel'liing tot som mige bedrijven vroegtijdig op een eventuele winstdaling'. LONDEN (Reuter, AFP, UPI, AP) In een 'buitengewoon ont spannen en hartelijke sfeer' heb ben president Pompidou van Frankrijk en premier Heath van Engeland dit weekeinde bespre kingen gevoerd op Heath's bui tenverblijf Chequers. Belangrijk ste onderwerp van gesprek was Engelands toetreding tot de EEG en in verband daarmee Pompi- dou's verrassende aankondiging dat hij in Frankrijk een volks stemming over deze zaak zal or ganiseren. De hartelijke en ontspannen sfeer kon echter niet verhullen, dat er tussen Londen en Parijs verschil van mening blijft bestaan over de toekomstige politieke organisatie van Europa. Offi cieel is bekend gemaakt, dat het Fran se referendum geen obstakel vormde tijdens het overleg tussen Heath en Pompidou, maar waarnemers geloven dat in Engeland Pompidou's stap wordt uitgelegd als een koene poging van de Franse president zich te verze keren van de leiding in de Europese gemeenschap op een moment dat de belangrijkste rivalen West-Duits- land en Engeland geplaagd worden door binnenlandse moeilijkheden. Maar Pompidou heeft gisteren Heath uiteen gezet waarom hij een referen dum wil houden over de uitbreiding van de EEG met Engeland en andere landen. Heath zou deze uitleg hele maal aanvaard hebben. In Parijs over heerst de mening dat de Franse presi dent het referendum vooral als bin nenlands politiek wapen wil gebrui ken. Hij hoopt daarmee de oppositie uit elkaar te jagen, zo wordt gezegd. Immers de communisten zijn tegen en de socialisten voor Engelands toetre ding. De twee leiders zouden het eens ge worden zijn ovpr het doel van de topconferentie die op 19 oktober in Parijs moet beginnen over de EEG. Op die conferentie zullen de leiders van de huidige zes EEG-landen om de tafel gaan zitten met die van de vier landen die willen toetreden (Enge land, Ierland. Denemarken en Noor wegen). BRUSSEL OF PARIJS? Frankrijk en Engeland verschillen van mening over de vraag waar het politieke centrum van de uitgebreide EEG moet liggen. Engeland wil het politieke secretariaat in Brussel hou den, Frankrijk meent dat Parijs daar voor de aangewezen plaats is. Heath en Pompidou hebben echter niet alleen over de EEG gesproken. Ook de monetaire situatie kwam aan de orde. De twee staatslieden waren het er over eens dat de omwisselbaar- heid van de dollar volledig hersteld moet worden en dat het van belang is het goud in een nieuwe internationale regeling een welomschreven plaats te geven. PASO (Reuter, AP) De 72-jarige man, die in de Colombiaanse stad Paso werd vastgehouden, omdat hij Hitiers naaste medewerker Martin Bormann zou zijn, is in werkelijkheid Johann Ehrmann, een Duitse jood, die in 1926 met een groep Oostenrijk se en Duitse joden naar Zuid-Amerika geëmigreerd was. Hij had drie jaar in Equador gewoond en was in 1934 naar Colombia gekomen, waar hij na vele ambachten zich tenslotte vestigde in een klein indiaans dorp bij de grens met Equador en met een indiaanse vrouw trouwde. De man is zaterdag door de Colombi aanse politie op vrije voeten gesteld, omdat er geen reden is aan te nemen, dat hij Bormann is. Van een verslaggever AMSTERDAM Een nachtelijke botsing in Amsterdam heeft twee mensenlevens geëist.. De 32-jarige mevrouw M. P. Hoog- moed-Jansen uit Naaldwijk en haar man, de 38-jarige fruitteler L. W. Hoogmoed kwamen om het leven toen hun auto op de hoek van de Kinker straat en de Bilderdijkstraat op een mei post geladen PTT-auto botste. Twee andere inzittenden van de auto konden na behandeling in het zieken huis naar huis terugkeren. Volgens de politie verleende de heer Hoogmoed Aan de klist koeler e komt het, dat niet christenen ndeels althans) een beter begrip uvattingsvermogen hebben ,ge- dan de christenen. Te zeggen, e vergevingsgezindheid of het Q gevoel van de eersten inferieur dat van de laatsten, lijkt mij onaanvaardbaar. De bewering, ,Jtn en ander samenhangt met de ae idigheid, dat zich in de kringen socialisten en commu- ettelijke vertegenwoordigers len van 'het volk van de bijbel' aannemelijker, maar is ook ter' ;eheel bevredigend. Ik zit daar n mee. Voorlopig schaam ik me ok voort en krijg voortdurend iebels als ohristenen spreken )un solidariteit met de verdruk- het buitenland. Tlfyi Drs. R. Strijker iTE Tegen verwachting zijn agmiddag vier in plaats van zes liegtuigen op de vliegbasis e aangekomen. De zes straal- ommenwerpers waren begin vo- ëek van de basis Bagotville in i voor de oversteek via Groen- IJsland en Schotland naar e vertrokken. Twee toestellen :n op IJsland achterblijven, een n een tweepersoonstoestel. Eén Ie toestellen had een defecte ijn de laatste zes van de in 105 voor de koninklijke lucht- bestemde NF-5-bommenwer- Deze punten komen naar voren in een brief (ter voorbereiding van de dis cussie) van het presidium van de raad van advies voor de ruimtelijke orde ning. Met name de veranderde inzich ten en opvattingen over het milieu zijn de aanleiding voor het verschij- nén van de aanvullende nota. Er zal in aangegeven moeten worden op wel ke punten de bestaande milieuwetge ving uitgebreid of gewijzigd moet worden voor het voeren van een doel treffend beleid. Ook zal een integrale benadering van de milieuproblematiek bevorderd kunnen worden door een herformulering van de inhoud en het doel van de ruimtelijke ordening. Onderwerpen die in de aanvullende nota aan de orde moeten komen zijn: Land-, spoor- en scheepvaartwe gen, havenindustriegebieden, vliegvel den, elektriciteitswerken, zoetwater voorzieningen, afvalverwerking en buisleidingstraten; Een nadere precisering is nodig van het beleid ten aanzien van land bouwgebieden, landschapsreservaten, weide-, vogels- en ganzenreservaten, beekdal- en rivierlandschappen en na tionale landschapsparken: BEVOLKING Wegens de daling van de bevol- kinsgroei zal een nieuwe prognose gemaakt moeten worden voor de in wonertallen van de stedelijke gebie den; Aangegeven zal moeten worden hoe het openbaar vervoer, in het bijzonder het woon-werk-verkeer, kan worden bevorderd. In de steden zal eveneens de bereikbaarheid per openbaar vervoer de aandacht moeten hebben. Een standpuntbepaling over de financiering van dat openbare ver voer is dringend gewenst; In het bijzonder verdient het handhaven van de open ruimte en bufferzones in de Randstad de aandacht en het verkorten van de verplaatsingstijden tussen en binnen de delen van de Randstad. Gezien de milieubelasting door het massale gebruik van personenauto's moet ook het verkeer en de inrichting van de ruimte in de aanvullende nota aan de orde komen. In verband met de kostenaspecten die verbonden zijn aan het personenvervoer, moeten de beginseluitspraken van de tweede no ta ruimtelijke ordening in meer con crete standpunten en maatregelen uit gewerkt worden. Er moet verder een structuurschema voor de openbare vervoerslijnen in de stadgewesten worden opgenomen, waarbij in het bijzonder de aandaaht vraagt de tijdige totstandkoming van railverbindingen voor die kernen die de eerstkomende tien tot vijftien jaar met meer dan 15.000 inwoners moeten toenemen. Er moet tevens een nieu we keuze worden gemaakt over het aantal ontwikkelingskernen, waarop de inspanning van de overheid gecon centreerd dient te worden. ZEEPAVENBELEID De commissie ruimtelijke aspecten zeehavenontwikkeling van de raad van advies voor de ruimtelijke ordening heeft in een advies laten weten dat een op elkaar afgestemd ruimtelijke ordeningsbeleid (waaronder het milieu beleid) van België, en Nederland ten aanzien van de zeehavenontwikkeling noodzakelijk is. Over vraagstukken als het Baalhoekkanaal en de verontreini ging van de Westerschelde moeten concrete afspraken worden gemaakt Horizontaal: 1. Torenkraai (gew), 4. gevat, 9. bid (Lat') 10. onheilaanbren gende godin, 11. koor van zangers, 12. Myth- figuur, 14. tijding, 15. peul vrucht, 16. ingewand van haring, 17. landbouwwerktuig, 19 onwezenlijk. 22. tussenzetsel, 24. vis, 25. zelfkant, 27. stutpaal, 30 welaan, 32. loot, 33. zwart-agaatsteen, 35. brilslang, 37. do delijk, 39. vlaktemaat, 40. knopje op een priktol, 41. ik (Lat. 1, 42. zilver wit glinsterend metaal, 43. aanloop. Verticaal: 1. water in N. Br. 2. vreem de munt. 3. bergplaats, 4. bevel, 5. scheik. element, 6. talmen, 7. Europe aan, 8. roofvogel, 10. brutaal, 13. kan ton in Zwitserland, 14. honingdrank, 16. liggende, 18. brandstof, 20. wiel, 21. onderricht, 23. stijgbeugel, 26. in houdsmaat, 28. van elk evenveel, 29. afstand, 31. reus, 34. vreemde munt, 36. papegaai, 37. duikereend, 38. turks bevelhebber, 40. heden. OPLOSSING VAN VRIJDAG 1 p. 2. ar, 3. ton, 4. roes. 5 ijzing, 6. statig. Patrijs. 'droog en Van onze weerkundige medewerker Een uniek weekend ligt achter ons.' Ook zaterdag en zondag waren er weer die luchten zonder bewolking, die rustige sfeer en de boven-normale temperatuur. Limburg en Brabant haalden met gemakt de 19 tot 20 graden. Het overgrote deel van Ne-. derland bereikte 15 tot 17 graden.' Evenals op warme zomerdagen met geringe luchtdrukverschillen drong in de kustgebieden een koelere zeewind binnen. Daardoor wees de thermome ter gistermiddag om vier uur in Den Helder niet hoger meer aan dan 10 graden. Strandwandelaars aan onzef westkust sullen de kille mistvelden hebben opgemerkt, die plaatselijk 10 tot 12 kilometer landinwaarts dreven en weggebruikers daar soms nood zaakten met vol licht te rijden. De zeekilte was het gevolg van een sub tiele verandering van het luchtdruk- gedeelte. Vanuit Frankrijk drong, hel duide lijkst zichtbaar in de hogere niveau's, een klein lage drukgebied naar ons land en -vervolgens naar het zuidwes telijk deel van de Noordzee. De lucht druk aan het aardoppervlak daalde tot 1015 millibar. Dit minimum haalde de zuid tot zuidwestelijke wind biiir nen ons grondgebied. Zaterdag had een attente waameiner hoog in de atmosfeer al cirrusijswolkjes van dit systeempje kunnen waarnemen. De ontvangst van de Duitse televisie, was zondagmiddag duidelijk minder stabiel dan we dc laatste tijd gewend waren geweest. Het mooie-weer-hoge- drukgebied van 1035 millibar boven Zuid-Rusland verplaatste zich wat naar het zuiden, maar in het grootste deel van ons Europa blijft ook van daag een warme luchtstroming heer sen en een temperatuur die opnieuw tot 17 a 20 graden oploopt. Evenals gisteren zal het in de westelijke peri ferie chter koeler zijn met tempera turen tussen tien en 15 graden. Er zit nog steeds geen regen in de lucht. De Engelse weerkundigen verwachten voor het eind van de maand echter wel een ingrijpende wijziging, tot ui ting komend in lagere temperaturen. BEWOLKINQ WINDRICHTING Weenrapporten van gisteravond 7 uur. maxi mumtemperaturen van gisteren en neerslag van 7-19 uur. Amsterdam licht bew 16. 0: Dc Bilt licht bew 17, 0; Eelde onbewolkt 18. 0; Eindhoven onbewolkt 19. 0; Den Helder mist 12. 0; Luchthaven R'dam licht bew 15, 0. Twente onbewolkt 19, 0: Vlissingen onbewolkt 16. 0; Zuid Limburg onbewolkt 19. 0; Aberdeen mist 6, 0; Athene licht bew 12, 0; Barcelona licht bew 16. 0: Berlijn onbewolkt 17. 0; Bor deaux licht bew 19, 0; Brussel onbewolkt 19. 0; Frankfort licht bew 19. 0; Geneve on bewolkt 17. 0: Helsinki licht bew 6. 0; Inns bruck licht bew 19. 0: Kopenhagen onbewoiki 10, 0; Locarno licht bew 16. 0; Londen zwaar bew 19. 0: Luxemburg onbewolkt 19, 0; Ma drid regen 7. -i; Malaga half bew IS, 4; Ma jorca half bew 19. 0: Munchcn licht bew 17. 0; Nice onbewolkt 19. 0; Oslo onbewolkt 9. 0.1: Parijs licht bew 21. 0; Rome licht bew 19. 0: Split licht bew 19. 0: Siockholm lich bew 7. 0; Wenen licht bew 16. 0: Zurich licht bew 18, 0; Lissabon regenbui 12. 1: Casa Blanca zwaar bew 15. 0; Istanboel zwaar bew 9. 0; Tel Aviv onbewolkt 23. 0 Hoog water 21 maart: Vlissingen 5.44—18.21. Haringvliet aan de zeezijde 7.41—20 09. Rot terdam 8.43—21.19, Schevenlngcn 7 01—19.32. Mmulden 7.48—20.19. Den Helder 11.32— 23.45, Harlingen 1.39—14.12. Delfzijl 3.53— 16.18. geen voorrang aan de PTT-auto. Vijf geparkeerde auto's en zes fietsen wer den bij het ongeluk vernield. LOSSER De 47-jarige B. A. Chris- tenhusz uit Enschede is op de Overdin- kelsestraat bij Losser door een brom fietser aangereden en omgekomen. KLUNDERT De 75-jarige mevrouw Korte-Timiners is overleden nadat zij betrokken was bij een verkeersongeval op de provinciale weg te Zevenbergen. OTTERSUM De 23-jarige A. J. Roor- dink uit Mook is omgekomen toen zijn auto op rijksweg 54 in. de Noorlim burgse gemeente Ottersum van de weg raakte, over de kop sloeg en in een weiland belandde. ROTTERDAM De 20-jarige maga zijnbediende W. Hartogs is met zijn bromfiets met hoge snelheid tegen de afsluitboom van de Koninginnebrug ge reden en kort daarna overleden. SCHIEDAM De ,13-jarige Cornelia Bouman uit Schiedam is overleden na dat zij met haar fiets onder een vracht wagen geraakt was. ECHT Een 20-jarige Duitser, P. P. Muchowski uit Mönchen-Gladbach, is omgekomen toen hij in het Limburgse Echt bij een inhaalmanoeuvre frontaal op een tegenligger botste. Drank? GRONINGEN De 46-jarige M. Stroe- tinga uit Paterswolde is overleden na dat hij met zijn auto tussen Groningen en Assen bij het dorp De Punt in bot sing gekomen was met een andere auto. Hel ongeluk gebeurde doordat een uit de richting Groningen komen de auto op de linkerweghelft reed, waardoor hij tegen twee tegemoetko mende auto's botste. De politie ver denkt de bestuurder van de op de lin kerweghelft rijdende auto van drank misbruik. NIJVERDAL De 22-jarige J. Pata- wala uit Wierden is overleden nadat hij bij een verkeersongeluk op de Al- meloseweg gewond was. Een tweede inzittende van de auto, een 21-jarige vrouw, was reeds eerder overleden. BEILEN De bijna drie jaar oude Monica de Lange uit Beilen is omge komen nadat haar moeder de macht over het stuur van haar auto had verloren op de nieuwe autoweg Wes- terbork-SmiIde. De moeder werd afge leid door haar twee kinderen op de achterbank, en keek even achterom. De auto raakte uit de koers en be landde ondersteboven in een sloot. Mevrouw de Lange zelf kreeg een lichte hersenschudding; haar man en haar andere kind werden niet ge wond.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 7