X-Y wil studie over zaken doen met andere landen fff l De rotsen van Zervos Ontslag secretaris VPRO leidt tot omschrijven functie Boekenetalage Bijna 600 eerstejaars hervormde a.s. theologen uw probleem Juwelierszaak voor duizenden beroofd Kinderen en doodgaan ook het; onze Radio vandaag •nu AWMS,0 ZC3I ALTIJD DAT U ZICH ALTIJDI/OOKA/WAR KINPERGN.' ons oreeoffeüo hebt. daardoor zitten we omdat ik mijn nu met een enorm schuldgevoel... ^gezondheidvoor 7-=»ri/-4^op het rVi- i lm t- spel zette? oM- -o dat ik me altijd u s voor jullie uit- r-| y i_y yk/ gesloofd heb? omdat /ik Honger leed om jullie te eten te kun nen gev6m?0m- dat niets mij teveel was? i kinderen toch. kus me. en probeer te vergeten FERDNAND TROUW/KWARTET MAANDAG 20 MAART 1972 BIWIiM AXD ItAIHO-TV 12-103 Het eind van het liedje was natuurlijk, dat professor Nosco en de dwerg Asmar door Dieks Drabbelkoek werden gearresteerd en weggevoerd. Daartoe maakte Dieks gebruik van dezelfde oude taxi, waarmee de scha vuiten gekomen waren en zo duurde het niet lang of ditzelfde oude voer tuigje reed nogmaals door de straten van Zoutkapelle, doch ditmaal op weg naar het politiebureau. De chauffeur van het huurautootje had lak aan de hele zaak en het kon hem geen zier schelen, dat er ditmaal arrestanten in zijn voertuig zaten. Hij was namelijk een nuchter man en had tegen Dieks gezegd: 'Mijn een zorg wie ik rijd. rechercheur en mijn ook een zorg waarhéén ik ze rijd. Als de rit maar betaald wordt Zo is het nu eenmaal gesteld met ons, chauffeurs. We wil len geld zien en de rest laat ons koud'. Er viel dus niet veel aan de zaak te veranderen en niet zo heel veel later sloot de dikke stalen deur van een kille cel zich dreunend achter de twee gevangenen. En of ze ooit nog de kans zullen hebben te ont vluchten? We weten het werkelijk niet- Intussen was Lothar, de herlderziende, zijn kermiswagen weer binnengegaan. Hij legde aan smidje Verholen en Kareltje Knetter precies uit wat er gebeurd was en voegde er aan toe: 'Neem dan nu het frisse water en verwijder de cacaopoeder van uw beider gelaat Momming is nu verder nutteloos, want reeds sloot zich de stalen deur achter hen, die vruchteloos de misdaad pleegden'. Vrolijk wasten en plasten de smid en Kareltje bij het waterbekken en de lampetkan dus de smink van hun gezicht en Kareltje lachte: 'Nou, nou meneer Lothar! Ik ben blij toe hoor! Ik begon al een hekel aan mezelf te krijgen, want de hele dag naar een reep chocolade ruiken, da's ook je ware niet!' zweeg toen de valdeur werd dichtge- smakt en de korporaal, die op zijn knieën zat de grendel ervoor schoof. Het pistool in zijn hand was vast op hem gericht. •Wat zullen we nou hebben?' vroeg Macomber gebiedend. "Waar is kapitein Braun?' "Beneden m zijn kamer, waar ik hem heb achtergelaten', antwoordde Ma comber naar waarheid. 'Ik had hem hier onmiddellijk terug verwacht'. De korporaal stond nu rechtop, maar het pistool wees nog altijd op Macombers middel en er was geen spoor van onzekerheid in zijn optreden. 'Ik neem aan dat hij eerder zijn eigen schema volgt dan het uwe. Ik zal dit straks moeten rapporteren'. Uiterlijk was Macomber koel en onbewogen, maar toen hij het dak betrad had hij diep beneden zich soldaten gezien, die behoedzaam over het ijs liepen. Ook had hij gezien dat de wapens uit de half rupstrekkers waren geladen, om die minder zwaar te maken. 'Ik heb mijn orders', antwoordde de korporaal, die zich niet liet intimide ren door de aangekondigde represail lemaatregelen. 'En die luiden dat bij afwezigheid van de kapitein niemand hier boven mag komen'. Hij zweeg en Van onze radio- en tv-redactie UTRECHT Met 51 van de 90 leden zette de VPRO-ledenraad zaterdag de op 29 januari j.l. onvoltooide vergade ring nu zeer rustig voort met nog twaalf punten op de agenda. Het be stuur werd, via een rapport, koel en saai op de vingers getikt inzake het ontslag van algemeen-secretaris ds. N. Immink, die wegens durende conflic ten met bestuur en bedrijfsleiding, weggaat. De ledenraad verwijt het bestuur dat het 'overspannen eisen' heeft gesteld aan de algemeen-secretaris, dat er geen goede taakomschrijving voor hem heeft bestaan, en dat hij moet werken in een ongunstig klimaat. Men aanvaardde een motie, waarin werd aangedrongen op een goede financiële regeling voor de heengaande algemeen-secretaris, als mede het opstellen van een duidelijke taakomschrijving voor zijn opvolger. Voorzitter Penders deelde verder mee dat de 'commissie positie free-lancers' begin februari een lijvig rapport heeft uitgebracht. Dit raakte echter niet uit sluitend de VPRO. Men zou voor een juiste positiebepaling in het algemeen ook de totale omroep alsmede de be trokken overheidsinstanties in de zaak moeten kennen. Wel kan de VPRO al één belangrijk punt honoreren, name lijk het "stichten van een beroepsinstan tie voor free-lancers. Het bestuur hoopt met voorstellen daartoe te kunnen ko men vóór de jaarvergadering van de ledenraad op 3 juni a.s. Na uitgebreide, nogal juridisch Inge stelde discussie, over een te stichten bedrijfsstatuut kwam 's middags het programmabeleid aan de orde. De ver gadering leefde op bij een vraag naar de Fred Haché Show, die vele kijkers niet leuk vinden. Bij een kijkdichtheid van ruim 25% (heel hoog voor de VPRO) en een waarderingscijfer van 5&, vroeg een woordvoerder zich af of de show wel aan de eisen voldoet en of er soms iets onbegrepens achter zit. Programmaleider Arie Kleywegt be toogde dat 300.000 kijkers wel erg om de shows moeten lachen. Guerrilla-verzet In de VS, door War ren ffinckle e.a. Vertaald door J. F. Meyer en Henja Schneider. Uitgege ven door de Kritiese Bibliotheek, Van Gennep, Amsterdam. 204 pagina's. Prijs 12.90. De lezers van het Amerikaanse maandblad Scanlan's Monthly hebben vier maanden moeten wachten op het nummer, dat in oktober 1970 had moeten verschijnen. De reden van deze vertraging lag in het feit dat de redacteuren van het controversiële blad een speciaal nummer hadden gemaakt, dat het gewapende verzet van Amerikanen tot onderwerp had. Het guerrilla-nummer bevatte zoveel controversiële onderwerpen, dat het blad door een groot aantal Ameri kaanse drukkers werd geweigerd. Toen het uiteindelijk in Canada ver scheen, werd het na enige tijd ook daar in beslag genomen en werden de exemplaren die naar de VS verstuurd waren onderschept. Waarom? Warren Hinekle, de oprichter van het maandblad, die vroeger ge werkt heeft bij het bekende blad Ramparts, zegt dat dit werd gedaan door de Amerikaanse overheid, die het blad gevaarlijk vond. /Namelijk, 'dat het tijdschrift zou bewijzen dat er echt guerrilla-verzet is een feit dat jarenlang gebagatelliseerd is en waar eenvoudig niet over werd ge sproken. Vanuit het gezichtspunt van de regering is het natuurlijk ook veel beter dat de bevolking gelooft dat de bommen die in Amerika regelmatig ontploffen gewoon het werk zijn van geïsoleerde krankzinnigen en een on tevreden groepje mensen met pimpel paarse gezichten', zo schrijft Hinekle. In dit boek vindt men een grote hoeveelheid informatie over die Ame rikanen, die het gewapend verzet te gen een volgens hen misdadige rege ring hebben gekozen. Het wil de lezer in staat stellen de aard van het guer rilla-verzet in de VS even genuan ceerd en nuchter te bezien als dege nen, die de guerrilla in de praktijk brengen. G. Steun voor anti-racisme fonds Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Als geldwervingsactie is de X - Y-beweging zeker geslaagd: de bijna achtduizend deelnemers hebben het afgelopen jaar ongeveer driekwart miljoen gulden bijeen gebracht, maar toch' blijft de landelijke werkgroep bij zichzelf en bij zijn leden te rade gaan, wat eraan gedaan kan worden om de opzet van de X - Y actie (poli tieke druk en mentaliteitsverandering) beter te vervullen. Van een verslaggever. DEN HAAG Voor het studiejaa 1971-72 zijn 597 hervormde studente in de theologie ingeschreven, een lich te teruggang met het jaar daarvoor toen 639 hervormde studenten theolo gie gingen studeren. Volgens ds. D. J. Karres, secretaris va de hervormde commissie voor het tho logische wetenschappelijk onderwijs, er elk jaar een schommeling in i aantal inschrijvingen, maar er is sind 1967, toen er zich een dieptepunt i het aantal meldingen voordeed, to< steeds sprake van een opgaande lij In de loop van de universitaire studi vallen er echter weer heel wat studei 5 ten voor de kerkelijke opleiding a aldus ds. Karres. Dat was zaterdag een belangrijk on derwerp op de contactdag van de X-Y- beweging in Amsterdam. De deelne mers brengen een relatief fors offer, immers, het verschil tussen X en Y bedraagt al één procent en de deelne mers zonderen dat af uit hun jaarin komen. De bedoeling is van het begin af: het verschil tussen de wat rege ring "behoort' te doen (X) en wat zij dóét (Y) procentueel 'aan te zuiveren' uit eigen inkomen. De beweging stelt zich op het standpunt, dat het voor overheidshulp uitgetrokken bedrag in 1972 reeds 2 pet van het nationaal inkomen behoorde te zijn. De deelne mers maken dus één pet van hun eigen jaarinkomen op het gironum mer 645300 over. Het is echter niet alleen de omvang van de overheids hulp die X-Y ter harte gaat, maar ook de kwaliteit ervan. Daarom noemt zij zich tevens 'beweging voor wereldbe lasting'. Dit duidt op een eis tot boven-nationale gezagsorganen, waarin de ontwikkelingslanden een even gro te invloed hebben. ONTWIKKELINGSFONDS Op de contactdag kwamen echter ook nog andere inzichten sterk naar vo ren: hoe steunen wij bewegingen, die iets aan de rechteloosheid van de arme landen doen. wat kunnen we eraan doen om activiteiten van het westerse bedrijfsleven die de ontwik keling belemmeren, in te perken, en zovoorts. Iets van deze tendens is reeds zichtbaar in de manier, waarop de gelden in het afgelopen jaar zijn besteed. Er ging bijvoorbeeld 75.000 naar het Wereldraad-programma tot bestrijding van het racisme, dat door de meerderheid van de aanwezigen als een goed voorbeeld werd beschouwd van een programma, waarin werkelijk geluisterd wordt naar vertegenwoordi gers van verdrukte groepen. Voorts werd 50.000 overgemaakt naar de Angolese bevrijdingsbeweging MPLA. Het belangrijkste bedrag, 150.000. werd opnieuw besteed aan het Kapi taal Ontwikkelingsfonds van de Vere nigde Naties, dat op verlangen van de ontwikkelingslanden is gesticht, maar waaraan de rijke landen (inclusief Nederland) tot nu toe hun medewer king onthouden. De deelnemers aan de contactdag spraken zdch er in meerderheid voor uit, dat de X-Y-formule een zo breed mogelijke betekenis krijgt: X staat voor wet de rijke landen aan een rechtvaardiger internationale samenle ving moeten doen en Y voor wat er in de praktijk aan gebeurt. De werk groep kreeg met name opdracht om te onderzoeken, of er geen mogelijkhe den zijn om het secretariaat van de UNCTAD te steunen met geld en informatie voor een diepgaand onder zoek naar de rol van het bedrijfsleven in de ontwikkelingslanden. De lande lijke werkgroep zal waarschijnlijk worden uitgebreid met een aantal ver tegenwoordigers van plaatselijke groe pen. Van een correspondent HEERENVEEN Drie inbrekeij hebben een overval gepleegd op j etalage van juwelier Draaisma, in h< centrum van Heerenveen. Zij gooide t een steen door de ruit en maakte zich meester van een groot aant r horloges, armbande, ringen en andei sieraden, ter waarde van vele duizefcj den guldens. 'J Een deel van de buit werd later de stoep teruggevonden. De drie ma nen maakten gebruik van een auti die naar later bleek, in Haarlem wj gestolen. u Het 'Groot uur: U' van zondagavond zal menigeen rekenen tot de waarde volste programma's die Koos Postema in deze rubriek heeft gepresenteerd. Een belangwekkend onderwerp kin deren en het doodgaan vanuit drie verschillende disciplines op uitstekend niveau belicht. Over ervaringen en fantasiën van kinderen was interessant materiaal ingelast en via de mogelijk heid telefonisch vragen te stellen bleek wel dat er in de opvoeding heel wat problemen op dit gebied bestaan. De stelling 'Overheidssteun aan kran ten die zichzelf financieel niet kunnen handhaven, is verwerpelijk' kreeg in 'Kort geding' een meerderheid van slechts één stem. Elf juryleden gingen met de stelling akkoord, tien umren er tegen. Landelijk genomen steekproe ven gaven een totaal ander beeld te zien, namelijk 32 procent van de Ne derlandse bevolking is tegen over heidssteun, 15 procent heeft daarover geen mening en 53 procent heeft geen bezwaar tegen subsidie aan kranten. Een van de mogelijke verklaringen voor het grote verschil in de uitslag van het gespeelde geding en die van de landelijke enquête, is dat in het spel de voordelen en de bezwaren niet zo scherp uit de verf kioamen, of an ders gezegd, ze werden niet behoorlijk met elkaar vergeleken. Het is hier niet de plaats om dit ingrijpende probleem zijn ogen stonden waakzaam, maar hij stelde zijn volgende vraag met net iets te veel nonchalance. 'Heeft kapi tein Braun u toestemming gegeven alleen hier naar toe te komen?' 'Nee. Ik ben uit eigen beweging geko men om te zien hoe de zaak ervoor stond. Er is, voor zover ik het kan zien, niets bijzonders aan de hand, behalve dan dat er koppig wordt vast gehouden aan instructies, terwijl er wel andere dingen te doen zijn, zou ik zo denken'. Macomber besloot iets te wagen. Hij draaide de korporaal opzettelijk zijn rug toe en liep naar de andere kant om over de zee te kijken. De korporaal aarzelde, maar de soldaat die nu door een kijker naar de naderende torpedobootjager tuurde, begon te spreken waardoor zijn aandacht werd afgeleid. 'Over één minuut, zou ik zeggen'. Zijn lippen bewogen geluidloos terwijl hij door de lenzen keek en Macomber veronderstelde dat hij een theoreti sche berekening uitvoerde. 'Hooguit twee'. Hij had het over de tijd waar binnen de torpedobootjager binnen schootsafstand zou komen. Hij legde de zware kijker op de rand van de borstwering, waarna hij naar de opge stapelde granaten liep. (Wordt vervolgd) Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet in behandeling worden genomen. Geheimhouding is verzekerd. Vra gen die niet onderling met elkaar In verhand staan moeten In afzonderlijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan posf- zegels te worden Ingesloten. Adres: redactie Trouw-Kwartet, postbus 859, Arasterdam. Vraag: Toen we onze winkel begon- in de loop der jaren meer gaan ver- nen, zijn wij in de vrijwillige zieken fondsverzekering gegaan. Nu zijn wij dienen en de loongrens is ook steeds verhoogd. Als je nu enige tijd boven de loongrens komt, moet je dus eigen lijk officieel uit die vrijwillige verze kering. Hoe moeten wij nu handelen? Niemand zegt ons: u moet uit het ziekenfonds. Het liefst iou ik gewoon door willen gaan. Moet ik nu zelf mijn verdienste op gaan geven? En als ik het niet doe en in het zieken fonds blijf, ben ik dan strafbaar? Is het oneerlijk? Wij hebben een gezin van zes personen. Antwoord: Bij verschillende instanties kregen we in de eerste plaats te horen (wat we reeds wisten) dat u zodra u de telkens verschuivende grens overschrijdt, uit het fonds moet treden en u particulier moet verzeke ren. Men kon ons op onze vraag of er een niet-wettelijke regeling bestond voor die gevallen die nu eens boven dan weer onder de loongrens zijn, generlei hulp bieden. Afspraken tus sen fondsen en particuliere bedrijven om beurtelings dergelijke gevallen om te vangen, bestaan blijkbaar niet. Van de zijde van het particuliere verzekeringsbedrijf vertelde men ons dat elke particuliere maatschappij u, zo u zich na uitstoting uit het fonds meldt, onmiddellijk accepteert. Voor een klein gezin zei men ons komt dit zelfs voordeliger uit, zo niet in prijs, dan toch in elk geval in hetgeeen men voor zijn geld krijgt. Voor een gezin als het uwe is het vermoedelijk minder voordelig. Het risico is natuurlijk, dat iemand inmiddels een kwaal kan hebben op gelopen. In dat geval zijn er wel moeilijkheden te verwachten, maar meestal schuift men deze gevallen door naar de NUS-pool en accepteert het risico. Heeft men dergelijke'moei lijkheden, dan kan men contact zoe ken met de Nederlandse Unie van schadeverzekeraars. Groot Hertoginne- laan 8, Den Haag. Zorg er bij het aangaan van een particuliere verzekering voor dat u alle vroegere ziekten vermeldt Laat dus de invulling van een formuloer niet zorgeloos aan een ander over, maar controleeer nauwkeurig of er op dit punt geen verzuim wordt ge pleegd, want dit kan een bron zijn van grote moeilijkheden. Vrees overi gens geen beulszwaard, want het is voor een kleine zelfstandige zeer moeilijk na te gaan. wanneer hij de grens overschrijdt. Is u zelf niet bij een organisatie aangesloten? HILVERSUM i v.d. V.v.V.en D. NCRV: 18.30 Nws. 18 41 Toelichting bij het nws. 18.47 <S) Bandstand: Kapel v d Kon. Luchtmacht. EO: 19.00 Wij hebben een woord v d. wereld: muz.. inform, en ber.. met om 19.08 Reform, en Reveil; 19.20 Vragenbeantwoording; 19.40 Bij belstudie. NCRV: 20.00 Bij de tijd: Van jongelingsveren, tot Jesus People, klank beeld. 20.20 (S) Oude wijn, muz. van grijze meesters, muz. klankbeeld. 21.38 (S) Reis naar Abel, hoorspel. 22.20 Avondoverden king. 22.30 Nws. 22.40 Literama: kron. over boeken, schrijvers en toneel. 23.00 (S) NCRV-Vocaal Ensemble: kiass. gewijde juz. 23.28 (S) Deze Ujd, deze muz. 23.55-24.00 Nws. TY vandaag NEDERLAND I NOS NOT 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal KRO 19.05 De Graaf van Monte Cristo 20.00 Journaal KRO 20.21 3000 kilometer door Tanzania, reisreportage 21.10 Heinz Ruhmann, Akteur: Het Narrenschip NOS 23.10 Journaal TELEAC 23.15 Spaanse les- les 13 NEDERLAND II NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Toppop: wekelijkse hitparade Radio morgen HILVERSUM I KRO: 7,00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerie; klass. muz. (7.30 Nws; 7.41 Act.) 8 24 Overweging. 8.30 Nws. 8.41 V.d. huisvrouw. 10.00 IS) Aubade: klass. en mod. muz. (10.30 Nws) 11.00 V.d. zieken. 11.30 Bejaardenprogr. 11.55 Med. 12.00 (S) Van Twaalf tot twee: gevar.progr. (12.22 Wij van het land: 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws. 12.41 Act.; 13.00 Raden maar.) 14 05 Schoolradio. 14.30 (S) Interlo kaal op dinsdag: muzikaal middagmag. (15.30 Nws) O verheids voorl.: 17.00 Surinaamse luchtpost. Tjark Petzoldt In gespr. met H. Libretto, adjunctsecretaris van de Surlnaam- XV morgen NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie 14.00-14.50 Schooltelevisie uit de doeken te doen. Daarover trouwens al veel geschreven. Slei dit nog: een ons inziens essentieel eet kwam in het geheel niet aan orde, namelijk de gevolgen die mi liteitsveranderingen moeten hebben leesgewoonten en hetgeen men zijn krant verlangt. In het kort een luchtige zijsprong: voorvertoning van de jonge artiest die hun land op het songfestival len vertegenwoordigen deed conclui ren dat het een feest van de mati heid moet worden. Grote uitschieterp alleen 'Après toi' waarvan èn mei èn tekst je wat doen zoals ze overlag men in de getalenteerde voordraaf van Vicky Leandros. 'Onze' Sandra Andres zullen waarschijnlijk een j de beurt maken, althans hoger I dan velen hebben verwacht. Zang uit een totaal andere wereld t. tolkten zaterdag in het EO-prograr ma de Hazeu-zangers uit de Kop 1 Overijssel, het- trouwhartig gelovi zingen van deze 17 overwegend oucL mannen, leek uit een ver verleden tj ons te kjmen, maar dwong toch i speet af. Indruk zal ook ds. Woardi burg hebben gemaakt door de wijf waarop hij pleitte voor terugkeer i een persoonlijk geloof in de plaats u. het 'wij-geloof van een verslapt chrj tendom', zoals hij dat uitdrukte. HILVERSUM II 18.00 (S) Hot Club 69. P.P.: 18.19 ultt 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.25 ij Operetteconc. 19.10 Sekstant, uitz. van L NVSH. 19.20 RVU: Nws uit de aardwetr schappen. Spr Drs. O.K. Hulshoff. NC|r 20.00 Nws. 20.05 Pedofilie II: docum. proi met aansl. disc. 22.00 (S) Jazz in akdfu 22.55 Med. 23 00 Nws. AVRO: 23.10 RaiSJ journaal. NOS: 23.20 Radiorama. 23 55-24TU Nws |er re HILVERSUM III 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.28 Pak densportber. 18.30 Protestantse uitz. Wai Sport. 18.55 Taalwenken. 18.57 Amusement, muz. 19 00 Nws en act. Aansl.: film-iP 19 40 Keurig Engels. 19.45 Openbaar Kurf bezit. 20 00 Operamag 22.00 Nws. De z°vji kunsten en uitsl. Nat. loterij. 22.30 Co*! van Mozart. 23.00 Kamermuz. 23.40 N<~ 23.45-0.15 V.d. zeelieden. 19.30 Avroskoop (22) 20.00 Journaal 20.21 Peyton Place 21.10 De vreemde zaak van Rudolf Hess. BBC-dokumentaire 22.00 AVRO's Tedevizier Magazine NOS 22.50 Journaal TELEAC 22.55 Wat is je vak man? les 10 DUITSLAND I (Reg. progr.: NDR: 18.00 Der Fall nebenan. 18.30 Act 18.45 Zandmannel 18.55 Sportjournaal. 19.26 Lieber Onkel I 19.59 Progr. overz. WDR: 18.00 Reg. 18.10 Progr. overz. Aansl.: Woobinda. Hier und Heute. 19 15 V.d kleuters. II IL Belphegor (10).) 20.00 Journaal en weerb 20.15 Act, filmreport. 21.00 Muzikaal amu mentsprogr. 21.45 Disc. 22.30 Jourm 11 comm. en weeroverz. 22.50 Zwüllnge. film uit 1971. 0.30 Journaal. DUITSLAND II 18.05 Act. en muz. 18.35 Schweinchen t_ 19.10 Unsere heüe Welt. 19.45 Nws. act. weerber. 20.15 Filmreport. Aansl.: nws. gom L - der Lautlose, speelfilm uit 1965. Aan filmtips en filmkrlUek. 22.45 Nws, weerb DUITSLAND III NDR 0P< 19.00 Hablamos Espanol (25). 19.30 Einf ter rung in die elektronische Datenverarbeltui BD. 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15-22.30 B liner Werkstatt: 20.15 Verbannte, tv-sj T 21.30-22.30 Disc.progr. se bestuursd. KRO: 17.10 (S) Metropole of^'1 17.25 V.d. kinderen. 17.30 Nws. 17.32 C~ HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 1 Y.0 (S) Dag met een plaatje. 8.00 Nws. I fijt Radiojournaal. 8.20 (S) Dae met e>-n plai n (verv.) (8.30 De Groenteman) 8.50 Vlorg wijding 9.00 (S) Klass. muz. met comm. !BLr Waterst. 9.40 (S) Fluit en piano: mod. m I" e 10.00 V.d. kleuters. 10.10 Arbeidsviiamln ;e (11.00 Nws) 11.30 Rondom 12: progr. i vrouw. (11 55 Beursber 12.30 Overhel d!* voorl. uitz. v.d. landbouw. 12 40 Knip|Jat licht: wekelijks radioverkeersmag. 13.on N fuli 13.11 Radiojournaal. 13.30 (S) Scala ontm tingen met jonge Ned. kunstenaars. Mod. muz. NOS. 15.00 Zoeklicht op Ni report, en comm. uit alle delen van het li en veel muz. (16.00 Nws) AVRO: 1' Mobiel: een beweeglijk progr. voor bewi lijke mensen. (17.55 Med.) DUITSLAND I |e< 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gisteravo Np 10.30 Amusementsprogr. 12.05 Act. film de port. 12.50 Intern, persoverz. 13 00-11 Journaal. 10.15 Nws. 16.20 V.d.kinder Uin 16.45 Idem. 17.10 Amusementsprogr. 11 »as Nws. Reg. progr.: NDR: 18.00 SkandlnavtÉ^ir dagboek. 18.30 Act. 18.45 ZandmanM Oli' RB MARY PERKINS door Colin Forbes 121 'Die deur daarginds komt uit op een donkere wenteltrap en bovenaan is het luik. Jullie kunnen beter iets achter me blijven als ze jullie aan zien komen gooien ze de deur dicht en dan staan we te kijken'. 'Misschien komt u in moeilijkheden als u alleen gaat', waarschuwde Pren tice. 'Dat zal ik erop moeten wagen. Zo. we zijn er. Denk erom, blijf een eindje achter mij. Ik zal in het Duits spre ken en Jullie moeten goed opletten als ik het woord 'Deutschland' ge bruik komen jullie als de bliksem naar boven'. Macomber wachtte onder de valdeur, sloeg vlug wat stof van zijn jas, dat daar terecht gekomen was door de aanval van Grapo6, haalde zijn vingers door z'n haren en trok zijn das recht. Je zou bijna denken dat ik naar een diner ging, dacht hij, opende de deur, luisterde enkele seconden en begon de trap te bestijgen. Achter hem kwam Ford, gevolgd door Prentice en ze zorgden ervoor uit het gezicht te blijven toen de Schot de valdeur na derde. Macomber bleef staan, klopte op een bepaalde manier tegen de onderkant van het luik en even later werd de grendel ratelend weggescho ven. Het liep al meteen fout De valdeur werd slechts langzaam geopend en Macomber stak zijn hoofd naar boven, verlangend om te zien en om te worden gezien. De telegrafist zette juist zijn koptelefoon af na het door geven van een melding. De richting van de mortier was veranderd. Het canvas was van de opgestapelde munitie ver wijderd. De korporaal was niet te zien: die opende natuurlijk de val deur, zodat Macomber op het dak kon komen. De Schot beklom de laatste paar treden en hij was al aan het spreken toen hij zich omdraaide. Hij MOMMA INDE GOUDE GAPER door W. C. VAN DE HULST; plaatjes van W. G. VAN DE HULST Ir. 81 Ja, juffer Ursel staat nóg te kijken. Wat kattekwaad zouden de kwajongens toch hebben uitgevoerd? En als ze samen naastig onder 't zeil uitwippen, rondzien, naar boven zien, ook naar haar dan balt ze beide vuisten tegen hen: "Weg, schavuiten!' "Wat 'n nijdigerd, wat "n snibbigerd, hé!' fluistert Reyer. 'Als zij ons ge zien had onder t zeil, had ze ons vast verraden'.'Nou vast!' zegt Bas. "Kom jö, gauw!' Haastig sluipen ze weg. Ging de schoutendienaar links, zij gaan rechts: verdwijnen in de woeling van het marktleven, dat al drukker wordt. Ja 't wordt een druk ke dag in de Goude Gaper. Veel mensen op de markt brengt veel klan ten in de winkel. Anne-Marie en Ur sel samen achter de toonbank komen soms handen te kort om al de kopers te helpen. De koekkraam is ook open gegaan. De geurige honinglucht van 't fijn gebak komt naar buiten. Twee dikke bakkers tronen achter de sta pels zoete heerlijkheid. KARELTJE KNETTER EN DE BLAUWGERUITE KIEL

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4