Vnita Pothuis slachtoffer an misdrijf Zware smog in Rijnmond dit jaar al vroeg Tien doden bij twee ernstige ongelukken Puiz'i vliegtuig tegen berg 21 doden Het Kwartet Overvaller met karabijn en munitie gearresteerd In deze krant Prinses Irene met geelzucht in ziekenhuis Brand verwoest 12 hectare hei I a j Gun ook Uw buurman deze krant! Miïeiiwe Leidse Courant STELIJK DAGBLAD VOOR LEIOEN EN OMGEVING istraat 37 Postbus 76 Telefoon 31441 Gironr. 269274 t.n.v. N.V. De Christelijke Pers, Amsterdam Abonnement 7,90 per maand, per kwartaal 23,35 Afd. Bezorging 18.00-19.00 uur. MAANDAG 20 MAART 1972 52ste jaargang vooraanstaande prot. christelijke dagbladen „Stantvastich is ghebleven mijn hert in teghenspoetl" )ectie wijst uit: een onzer verslaggevers [TERDAM Het Rotterdamse meisje Anita Pothuis is het slachtoffer Forden van een misdrijf. Zij moet niet onmiddellijk na haar verdwijning 6 februari dood zijn geweest, want de patholoog-anatoom dr. Zeldenrust ft vanmorgen (na sectie verricht te hebben) meegedeeld dat het meisje raa door verstikking om het leven is gekomen. lichaam van de twaalfjarige a werd gistermiddag drijvend ge- den in een stille plas in de cte omgeving van het sportcom- Laag-Zestienhoven. Ze had pre- dezelfde kleren aan waarin zijn het laatst gezien is. Op het eer gezicht werden geen sporen van eld geconstateerd. De politie zal intensieve actie starten om ant- rd te krijgen op de vraag hoe het sje in deze afgelegen plas terecht- imen is. lichaam van Anita werd, op geen meter afstand van een drukbe- te windhondenrenbaan, ontdekt twee vijftienjarige jongens, Ro- de Bruin en Hans de Haas, die een rubber bootje op de plas wil- gaan varen. Toen zij iets zagen ren 'wat op een grote pop leek' en zij dat thuis vertellen, om dig met de moeder van één van terug te keren. ens de chef van de zeden- en erpolitie van de Rotterdamse re- che, hoofdinspecteur G. van Veen het lijk geruime tijd in het wa- jelegen hebben. Voor de politie de ontdekking van Anita's li- ui in deze plas overigens niet naai een verrassing. Ongeveer weken geleden hebben politie- ïen op nog geen 70 meter van de plaats waar zij nu gevonden is het boekje 'Flame, de hengst van het eiland Azul' aangetroffen, dat Anita bij zich had toen zij voor de laatste maal van huis ging. Het boekje was doorweekt en werd aan dezelfde oever gevonden als waar het lijkje Ronald de Bruin en Hans de Haas wijzen naar de plaats waar zij het lichaam van het verdwenen meisje zagen drijven. Anita Pothuis nu aangetroffen is. De vondst is toen in het belang van het onderzoek ge heim gehouden. Twaalf mensen heb ben daarna een deel van de 420 bij 200 meter grote plas afgedregd, doch zonder resultaat. Hoofdinspecteur Van Veen zei giste ren het niet onmogelijk te achten dat het lijkje door de wind van de ene, niet-onderzochte oever naar de ande re wél onderzochte oever is gedre ven. AFGELEGEN De plas die in de volksmond 'het wa ter van Speelman' genoemd wordt, ligt zeer afgelegen. Uit afval ronci het water blijkt dat er wel mensen zijn die de omgeving als vuilnisbelt gebruiken, wat ook af te leiden valt uit sporen van autobanden in de klei achtige bodem. In de buurt van de plas wordt door de Heidemaatschap pij gewerkt aan een recreatie-plan. een werk dat al geruime tijd aan de gang is. 's Nachts is de omgeving van de windhonden-renbaan niet verlicht. De Rotterdamse politie heeft overi gens van enkele van de ruim ,100 hel derzienden die zich met de speur tocht naar Anita Pothuis hebben be zig gehouden, de aanwijzing gehad" kijk eens in de omgeving van Laag Zestienhoven, aanduidingen die ech ter zo vaag waren dat natrekken er van een onbegonnen zaak was. COMITÉ Voor het vinden van Anita was aan vankelijk een beloning van tiendui zend gulden uitgeloofd, welk bedrag later door een Rotterdamse zaken man verhoogd was tot 25.000 gulden. Het actiecomité dat de afgelopen weken niet alleen in Rotterdam maar ook elders speurwerk verricht heeft, wil vandaag een gesprek met de Rot terdamse politie hebben. Alle gege vens die de elf leden verzameld heb- ben, willen zij aan de politie over handigen. irettenreclame op Duitse TV J (DPA) Het maken van re- voor sigaretten op de televisie nd dit jaar in de Duitse Bonds- Iiek niet meer zijn toegestaan Ier Schiller van economische za- èeft hiervoor dc nodige wettelij- ptregelen getroffen. izegd onken en flirten van KVP- tter De Zeeuw met de Par- n de Arbeid is voor de ite regeringspartij een iet- 'ankele situatie die voor de Ing uiteindelijk niet geheel r risico is. L. Polak, voorzitter DS'70 innig de nacht dalen de tempera- en op veel plaatsen tot 1 a 2 den onder het vriespunt. Mor- overdag loopt de tempera- r bij zonnig weer weer op tot i 20 graden, zij het dat aan kust een zeewindje te ver- thten is die de temperatuur r enkele graden lager houdt, rmorgen: vrij zonnig en aan- dend droog. Vooral in het nenland iets lagere tempera- in. gen zon op: 6.40 onder: 18.55 programma in vachtkamer en zeer benieuwd 'n dia-gnose... HEEMSTEDE/SEROOSKERKE Twee ernstige verkeersongeluk ken hebben a!an tien mensen het leven gekost. Zaterdagavond re den op de weg Middelburg-Se- rooskerke twee personenauto's in volle vaart tegen elkaar: zes do den. En vanmorgen kwamen vier mensen om het leven bij een bot sing in dichte mist op de Cru- quisweg in Heemstede. In een bocht van de weg raakte de bestuurder van een Volvo, waarschijn lijk door te hoge snelheid, de macht over het stuur kwijt. Zijn auto kwam daardoor in botsing met een uit de andere richting naderende Fiat. In deze Fiat zaten de 24-jarige mej. A. P. Bos en haar moeder, de 46- jarige mevrouw J. M. Bos-Grim, bei den uit Domburg, en twee liftsters die even tevoren waren ingestapt: de 15-jarige Ineke Louwers uit Seroos- kerke en de 17-jarige Tannetje Adri- aanse uit Nieuw- en Sint-Joosland. In de Volvo zaten de 19-jarige P. L. Boon uit Sint-Laurens, die in Drieber gen op school gaat en de auto be stuurde, en de 18-jarige P. de Klerk uit Middelburg. In Heemstede botste een Duitse per- EPE Behalve een karabijn en mu nitie vond de politie van Epe in de af gelopen nacht in de auto die twee in brekers op een parkeerplaats in deze plaats hadden achtergelaten, een aan tal krantenknipsels over de overval op de bankbeheerder Doornenbos te Gors- sel op woensdag 8 maart. De Edese politie had kort daarvoor een mangearresteerd die voor deze en andere overvallen stond gesignaleerd: de 23-jarige K. A. K., geboren in Rot terdam maar zonder va9te woon- of verblijfplaats. Bij een poging tot in braak in Epe, tezamen met zijn maat de 29-jarige L. H. G. B. werd hij be trapt door bezoekers van een nacht club. Zij waarschuwden de politie. Toen twee agenten naderden, vlucht ten de mannen ieder een andere rich ting ui.. In een straat probeerden men sen de vluchtende man tegen te hou den, maar hij heeft hen toen bedreigd met een revolver. De agent heeft een waarschuwings schot gelost, maar ook hiervan trok de man zich niets aan. Op een parkeer plaats waar hij zich tussen auto's pro beerde te verbergen, werd hij aange houden. De tweede man, B., die even eens geen vaste woon- of verblijfplaats heeft, kon niet direct worden gepakt. MOSKOU (AFP) Het Russische persbureau TASS heeft in een com mentaar op het bezoek van president Nixon aan China gezegd dat China geen ontwikkelingsland is 'omdat het een van de vijf atoommogendheden ter wereld is en permanent lid is van de Veiligheidsraad'. sonenauto bij een inhaalmanoeuvre' frontaal op een vrachtauto Vanmorgen waren slechts de namen bekend van twee van de vier slachtoffers: G. Becker (29 uit Losheim, en H. J. Bies (33) uit Diliinigen (Saargebied). De beide Duitsers, werkzaam bij Hoog ovens, keerden terug van het vrije weekend. In dichte mist deden zich vanmorgen op de weg Grathem en Nederweert op beide rijbanen kettingbotsingen voor, waarbij een groot aantal auto's was betrokken. Er zou zeker een dode zijn. Voor meer nieuws over verkeersonge lukken zie elders in deze krant. Sport NEC verliest eigen oorlog.9 Rijvers heeft bij PSV veel te doen 10 Sparta verliest in Groningen 10 Excelsior gelijk met Vitesse 10 Records voor Hansje Bun schoten 11 Beslissingsduel basketbal noodzakelijk 13 Binnenland In DS'70 veel zorgen over de inflatie5 Brand bij Ketjen 5 Buitenland Russisch-Pakistaanse DEN HAAG Koningin Juliana is zondagmiddag met prinses Irene, die een aanval van geelzucht heeft, uit het Oostenrijkse Lech naar ons land teruggekeerd. Prinses Irene is van het vliegveld Deelen, waar de regerings- fellowship een tussenlanding maakte, met een ziekenauto naar het Sint Radboudziekenhuis in Nijmegen ge bracht. De Koningin zou deze dagen van de wintersportvakantie in Oostenrijk te rugkeren. In verband met de ziekte van prinses Irene kwam zij nu ver vroegd terug. Met de regerings-fel- lowship kwam ook de echtgenoot van prinses Irene, prins Carlos, mee. Het vliegtuig maakte ten behoeve van de zieke prinses een tussenlanding op de militaire vliegbasis Deelen. Om die landing mogelijk te maken werd het zweefvliegverkeer op Deelen en het eveneens op de Veluwe gelegen zweegvliegcentrum Teriet zondagmid dag stilgelegd. In Lech zijn nog achtergebleven prins Bernhard en het gezin van prinses Beatrix en prins Claus. RITA betrekkingen verbeterd7 Kunsl 2 -w- y."f j Radio- en K-programma's \f |l A/Vllll A1 CAIRO (RTR) Alle 21 passagiers van een Zuidslavische DC-9, gecharterd door de Egyptische luchtvaartmaat schappij Misrair, zijn gisteravond om het leven gekomen toen het toestel tegen een berg op het schiereiland Aden vloog. Het vliegtuig verongelukte enige minuten voor het zou landen. Het was op weg van Djeddah naar Aden. 'Ik pas een weekje op de pony van een schoolvriendje'. BANGKOK (Reuter) De 26-jarige Amerikaan S. R. Buck is in Bangkok tot twintig jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens het bezit van vier kilo heroïne. Buck heeft in Vietnam ge vochten. Wegen erg vol brandjes in bos en duin Van een onzer verslaggevers. ROTTERDAM - Een grote verkeersdrukte op de wegen met files van soms meer dan 15 kilometer, bos- en duinbrandjes, een hoge omzet voor strand-exploitan- ten en vooral zware smog in Rijnmond waren het resultaat van het eerste dro ge en zonnig weekeinde. Honderden mensen uit Rotterdam en omgeving protesteerden gisteren boos bij het klachtenbureau van Rijnmond, omdat hun eerste zomerse zondag werd vergald door stank en benauwde lucht. Het mooie weer maakte de smog in het Rijnmondgebied zo hevig, dat enige uren nadat alarmfase II was uitgegaan ook alramfase III werd af gekondigd. Op dat ogenblik werden de industrie- en in het Europoortgebied verzocht (openbaar lichaam Rijnmond kan slechts verzoeken doen uitgaan omdat geen wettelijke bevoegdheden bestaan met een verbod te komen) de uitworp tot een absoluut minimum te beper ken en indien mogelijk van zwavelrij- ke op zwavelarme brandstof over te gaan. Met de kunstmestfabriek Albatros werd overeengekomen dat daar de produktie van fosforzuur werd stilge legd. Waarschuwingsfase III was ook vandaag van kracht. Klachten De klachten, die gisteravond tot ver over de 500 toenamen, kwamen vooral uit Vlaardingen, Maassluis. Schiedam en Rotterdam maar ook uit Berkeken Naaldwijk. Volgens Rijnmond ging het deze keer om 'vooral boze tele foontjes van geïrriteerde mensen die door stank en benauwde lucht van hun balkonnetjes werden verdreven'. Over delen van Rijnmond hing een blauwe walm, terwijl weer de beken de verschijnselen zoals prikkelende ogen en last van de slijmvliezen voor kwamen. Al vijf dagen lang gold voor het Rijnmondgebied waarschuwingsfase I, een oproep aan alje industrieën om waakzaam te zijn. Om negen uur gistermorgen ging fase II uit, waarbij de fabrieken wordt verzocht schoon- maakwerkzaamheden. overladen van sterk ruikende stoffen en wisselen van filters uit te stellen en vooral gespitst te zijn op het extra controle ren van lekkages en het vermijden van slordigheden. Gewoonlijk komt de smogsituatie zo als gisteren voor in het najaar, als de schadelijke afvoergassen van de fa brieken in de benedenste luchtlagen hangen blijven. Dat reeds op de eer ste de beste zonnige voorjaarsdag de verschijnselen zich voordoen die an ders in het najaar voorkomen, zou erop wijzen dat de situatie boven Rijnmond alleen nog maar ernstiger wordt. De discussie over het aandeel dat de auto naast de industrie en de huis brand zou hebben in de vervuiling van Rijnmond, is gisteren opnieuw nadelig voor de industrie uitgepakt. Ernstige smogvorming deed zich voor op het tijdstip (zondagmorgen om ongeveer 9 uur) dat er vrijwel geen personenvervoer en helemaal geen vrachtverkeer op de weg was en dat ook de meeste kachels in de huizen uitbleven. Het warme voorjaarsweer heeft giste- De zon lokte gisteren vele duizenden mensen naar buiten. Natuurge bieden en wandelterreinen trokken overal in het land duizenden be zoekers, maar de grootste drukte heerste aan het Noordzeestrand, waar men zich, vooral als men uit de wind zat, volop in de lente kon wanen. Deze foto werd genomen in Zandvoort. ren een groot aantal auto's op de weg gebracht, waarbij duidelijk werd dat er inderdaad veel verbeterd is bij het verkeersknooppunt Hoevelaken maar waarbij ook werd aangetoond dat nieuwe bottelneks zijn ontstaan bij de brug bij Dordrecht en op de rijksweg Amersfoort-Amsterdam. Hier deden zich files voor van 10 tot ruim 15 km. In de ochtenduren waren er gisteren ook veel opstoppingen op de rijksweg Den haag-Utrecht-Arnhem. vaak ver oorzaakt door het groot aantal cara vans dat op de weg was. Waarschijn lijk dat veel van deze vakantiewagens naar de staanplaatsen gebracht werd. Vrij vroeg gisteravond meldde de po litie dat geen drukte van belang meer aanwezig was. Duinbrand Drie kinderen die met hun ouders op de camping 'Vluchtenburg' in 's Gra- venzande waren, hebben gisteren in de duinen brand gesticht. Hierdoor werd de begroeïng over een afstand van enkele honderden meters ver woest. De brandweer slaagde erin met groot materiaal het vuur in twee uur te blussen. In de baronie van Breda onststond op twee plaatsen brand. In het Ulfen- houtse bos gingen twee hectare bos verloren. Op de heide van Achtmaal ging zaterdag eveneens twee hectare natuur in vlammen op. Bij Kijkduin is in het weekeinde 15 hectare jonge dennen en duinbegroeïng in vlammen opgegaan bij het waterwingebied van de gemeente Monster. De Haagse brandweer die viereneenhalf uur no dig had om de zaak te blussen, moest het water halen uit een meertje op 400 meter afstand. Vele duizenden strandliefhebbers heb ben gistermorgen gebruik gemaakt van de extra vijf treinen, die de NS naar Zandvoort liet rijden. De spoor wegen kunnen zich niet herinneren dat het strandvervoer al eerder op een zo'n vroege datum op gang kwam. VENLO Ruim twaalf hectare heide zijn zwartgeblakerd door een brand die op het voormalig vliegveld 'Grote Heide' bij Venlo heeft gewoed. De brand deed zich voor op het recreatie terrein, waar ook de militaire schiet- terreinen van het Venlose garnizoen zijn gelegen. Vele konijnen en zelfs enkele vogels werden door de vlam men verrast en kwamen om. Uw krant vernieuwd en uitgebreid Nieuwe obonnees opgeven Is nu gemakkelijk Verdien zelf een leuke ottentie naar keuze U hoeft alleen maar deze vernieuwde en sterk uitgebreide krant van hand tot hand te laten gaan. En dan de bon hiernaast invullen. Postzegel niet nodig ols u op de envelop schrijft: Nieuwe Leidse Courant N IA^. If A|| noteer ols Ly nieuwe obonnee: fW be<aal» per: 1 Noom:maand IDe nieuwe obonnee ontvangt dé kront 14 dogen gratis, en bespoort tenminste 3.— abonnementsgeld 1 Opgegeven door: I INaam:J Adres: I Plaats:- Ik ontvang als beloning het aangekruiste I O mopje pestpop*» ploflno schooltje hondje poroolmop t enveloppen (HeuenondcrjCter) met briefpopler tn Antwoordnummer 267 Leiden

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 1