KO PRINS ANIMATOR VAN VITESSE Voor Rijvers is bij PSV veel te doen DFC geen partij voor Haarlem lis Amateurvoetbal Jan Nordstrom houdt Sparta van scoren af £ir< 'I- ,nc UEFA-jeugd tegen Zweden TROUW/KWARTET MAANDAG 20 MAART 1972 SPORT 10 EERSTE KLASSE A ROTTERDAM Wat, zo dacht de buitenwacht rond Kerstmis, wat moet het met degradatie be dreigde Vitesse met een uitge bluste veteraan als Ko Prins? Bij zijn vorige club stelde MW's trainer Georg Knobel Prins niet eens meer op voor de topelf; zó werd er aan het rendement van de populaire wereldreizi ger Prins getwijfeld. Maar Cor Brom, voormalig assistent-trainer van Ajax, was overtuigd van de waarde, die ex-Ajacied Prins voor zijn onervaren elftal zou kunnen hebben. En gisteren, te gen Excelsior, leek het knusse Woudesteyn-stadionnetje spe ciaal voor Prins gemaakt. Vooral dankzij Prins' meesterlijke pres tatie hield Vitesse tenminste de il lusie overeind, dat het in de veel belovende slotfase van dit seizoen het verblijf in de eredivisie kan veilig stellen. Natuurlijk: er is, objectief gezien, veel aan te merken op Prins (33). Hijzelf zal vrijwel nooit de diepte insprinten; Prins zal zich ook zelden bekommeren over het afstoppen van een specifieke tegenstander en ten slotte Prins haalt voor het meerendeel een van de attractiefste aspecten van het voetbal, het dynamische, temporij- ke spel, uit de wedstrijd. Maar daar staat tegenover, dat Kootje Prins het spel wel beheerste. Hij was het meest van iedereen aan de bal. als hij de bal eenmaal had deed hij er vrijwel altijd iets goed mee, hij maande zijn medespelers voortdurend tot rust, leidde op de juiste momenten een serie levensgevaarlijke counters van Vitesse in en speelde vooral be heerst, al werd hij met name door Aad den Butter enige malen allesbe halve fijntjes aangepakt. Zelfs Joop Castenmiller, de trainer van Excelsior moest toegeven: 'Prins is op deze manier heel belangrijk voor het elf tal'. Al eerder, bij MVV. was Prins in veel wedstrijden de centrale figuur. Maar omdat Knobel, toen MW zich eenmaal wat lucht had verschaft, meer oog kon hebben voor de toe komst, liet hij de ook door hem bewonderde Prins vallen. Kootje trainde nog wel, maar hij leek opge brand. Tót Vitesse, op zoek naar in het topvoetbal onontbeerlijk routine. Prins, met medewerking van Loe Lap. voor wie Prins in Arnhem een filiaal drijft. Dat Prins, al in zijn woeilige jeugdjaren een voetballer met karak ter. nog altijd eerzuchtig "is, bewees hij tegen Excelsior nog weer eens overduidelijk. In de laatste minuut sprintte hij bijvoorbeeld een meter of twintig achter de snel opgekomen vrije verdediger Wim Tetteroo aan om die de bal met een perfecte sli ding-tackle te ontnemen. Daarnaast was hij zo nadrukkelijk aanwezig, dat Feyenoords trainer Ernst Happel (zélf op z'n 33ste nog een voetballer van grote waarde) bewonderend zei: 'Voor die man moet je respect hebben'. Het lang niet slecht spelende Vitesse, dat bij Excelsior een zeer verdiend gelijkspel weghaalde, lijkt nu ook aan Prins gewend. Prins zelf: 'Dat praten, hè, dat kost je veel kracht. Je moet op al dfe jongens steeds weer letten. Dit keer ging het, zoals ik het graag wil. Niet meer met z'n allen naar voren hollen en dan toch nog verliezen, maar met overleg, verstandig.' In de wedstrijd tegen MVV bijvoorbeeld was Vitesse (door een doelpunt van Prins) met 10 voorgekomen, maar omdat het ook na rust maar bleef aandringen kreeg MVV de kans als nog gelijk te maken. Prins ziet dat euvel goed: 'Wij hebben geen ploeg, die even gemakkelijk drie of vier goals maakt of van Feyenoord of Ajax wint Inderdóéd: Vitesse presenteerde zich na een moeilijk eerste kwartier als een ploeg, die zich niet verzoend heeft met de degradatie. Terwijl Ben Gerritsen, een van de sleutelfiguren, geblesseerd langs de kant moest blij ven, bracht Vitesse allengs de moed op iets te ondernemen. Bovendien werd Prins in de kaart gespeeld, om dat Excelsior weigerde enige druk uit te oefenen, zodat Vitesse het tempo naar believen kon bepalen. Het gevolg was, dat Vitesse de beste kansen kreeg. Met name Vleeming vóór en Hofs nó rust hadden Vitesse aan een voorsprong kunnen helpen. Gert Bals. een van de uitblinkers, zei: 'Dat is nou het gebrek aan ervaring. We krijgen een stel heel goede kansen. Maar met zo'n ploeg als wij die hebben moet je die ook benutten. Het lijkt wel of ze bij ons nog van die kansen schrikken'. Pas na een uur ontstond de eerste werkelijk gevaarlijke situatie voor het doel van Vitesse, toen Bals een goeie kopbal van Frans van der Heide stop te. Maar voor het overige was Excelsi or werkelijk nergens. Excelsior hoorde dit seizoen heel lang tot de notoire underdogs in de eredivisie. Tot er plotseling een reeks van suc cessen kwam, die de club de, naar nu blijkt, zo hoognodige punten oplever de. Maar met die punten ontstond een levensgevaarlijke ontwikkeling, die van Excelsiors middelmatige voetbal lers méér maakte, dan ze zijn. En trainer Castenmiller is zo eerlijk toe te geven: 'In de wedstrijden tegen FC Twente, Ajax en Sparta heb ik ge dacht: 'laat ik me met Excelsior posi tief opstellen en iets ondernemen. Maar toen hebben we heel veel goals tegengekregen. En dat ondermijnt dan het zelfvertrouwen van de spèlers weer. Dat is misschien ook van mij een fout geweest'. In ieder geval is Excelsior weer met twee pootjes op de grond. Nu het onmachtig is gebleken Vitesse op ei gen terrein te kloppen weet het, dat het voor elke meter bereid moet zijn verschrikkelijk hard te werken. Dat gebeurde tegen Vitesse te weinig. De pure inzet en de overtuiging ontbra ken te veel, waardoor Vitesse veel rechtstreekse duels won en meer aan de bal was. Bovendien ontbrak vanuit de achterste vier te veel de rustige opbouw met name Tetteroo had een zwakke dag. Omdat op het mid denveld Prins de boel regelde stonden Excelsiors spitsen te geïsoleerd om het storenhe werk met succes te be kronen, ook niet in de tweede helft toen Coenen (hét exponent van het dit seizoen tussen hoop en vrees ba lancerende Excelsior) Libregts was komen vervangen. Libregts (Casten miller: 'Dit zijn oorlogjes, deze wed strijden, dat is niks voor Thijs') was trouwens de mening toegedaan, dat Excelsior er inderdaad weinig van terecht had gebracht: Dit leek wel het voetbal, zoals je dat in het paas- toemooi ziet'. Is Excelsior dus nog altijd niet veilig, voor Vitesse zullen de moeilijke wedstrijden in de slotfa se beslissend zijn. "Vanaf het begin van het seizoen', zo zei trainer Cor Brom, 'hebben we al een bepaalde antipathie ondervonden van de bui tenwacht. Dat is moeilijk voor deze jongens, nooit eens een opbeurend geluid. Maar de stemming is goed gebleven. En er zit, met Prins, mo menteel aardig voetbal in. Daar heb ben we veel over gepraat, onderling, over die specifieke rol van Kootje'. Prins wist zich omringd door een aantal goeie voetballers. Achterin weerden vooral rechtsachter Joop Heyneman, stopper Bram van Kerkhof en doelman Ger Bals zich uitstekend, naast Prins knapte ook de jonge Meeuwsen veel werk op. Voorin, ten slotte, was linksbuiten Vleeming voort durend gevaarlijk en herstelde Van Toledo zich na rust van een te ner veus begin. Maar de beste van allen was Kootje Prins. Die daarover zelf allerminst verwonderd was: "Leeftijd? Wat leeftijd? Ik zal je wat anders vertellen. Over twee jaar ga ik naar München. Als ik zo blijf spelen kan Fadrhonc me niet passeren. En als ie het wel doet moeten jullie schrijven, dat de dan maar weg moet'. Vitesse heeft, behalve een klasse-voet baller, in Prins ook nog dat typisch Amsterdamse gein binnengehaald. Excelslor-Vitesse 00 Scheidsrechter Brouwer. Toeschouwers 4.000. Excelsior: Van der Roer; Tettero. C. den Butter. Van Nlerop, Van der Heyden: Van der Helde (Klijngeld), Van der Vaart, A. den Butter, Libregts (Doenen). Meutstege, Bassant. Vitesse: Bals: Helneman, Bosma. Van Kerk hof. Kunst (Werts): Prins, Meeuwsen. Veen- stra; Vleeming, Hofs (Strovers), Van Toledo. MAARTEN DE VOS EINDHOVEN Kees Rijvers is gistermiddag duidelijk gesterkt in zijn overtuiging dat er volgend seizoen bij PSV veel werk voor hem aan de winkel zal zijn. Hoewel hij stelde er in dit stadium geen be hoefte aan te hebben zijn toekomstige formatie kritisch te beoorde len naar aanleiding van de verrichtingen tegen FC Twente 'dat lijkt me niet zo verstandig' kon hij toch niet nalaten zijn verbazing uit te spreken over de tactisch zwakke manier waarop het naar een puntendeling strevende FC Twente tegenspel was geboden. Rijvers: 'Het werd ons erg gemakkelijk gemaakt om het op 0-0 te houden'. Vrijwel de hele wedstrijd, met uitzon dering van het eerste kwartier toen enige knappe acties van Bengt Schmidt Hansen en Eef Mulders een veelbelovend perspectief openden, wekte PSV sterk de indruk dat het in tegenstelling tot wat van 'n thuisspe- lende ploeg onder normale omstandig heden mag worden verwacht de score in ieder geval zo laag mogelijk wilde houden. Het ging vanuit deze instelling zó ver dat de Twentenaren rustig de gelegenheid kregen elkaar op PSV's speelhelft de bal toe te tikken. Rijvers: 'En dat terwijl niet Twente maar PSV het spel had moe ten maken. Afgezien van enkele situa ties was er voor ons nauwelijks enig gevaar. Begrijpelijk dat het publiek die speelwijze matig apprecieerde. Zoiets zouden wij thuis niet moeten proberen.' Opnieuw is gebleken dat er in dit PSV geen bezieling meer zit om er onder de gegeven omstandigheden nog het beste van te maken. De vertrekkende Kurt Linder heeft wei nig vat meer op de gang van zaken en roept meteen openlijk verzet op als de harde hand dreigend wordt opge heven. In feite wachten alle partijen spelers, bestuur en Linder zelf op het ogenblik dat de verbintenis definitief tot het verleden behoort. In het licht van deze situatie moet dan ook de onbevredigende, nauwelijks se rieus te nemen opmerking van Linder worden gezien 'dat het de opzet was om de stand op 3-0 te houden en dat dit resultaat zeker behoorlijk mocht worden genoemd.' Stelde Joop Wilbret verwonderd vast: 'Daar begrijp ik helemaal niets van. We hebben zelden zo rustig op de helft van een tegenpartij kunnen tik ken als ditmaal. En als Jan van Beveren niet zo fenomenaal kort vóór de rust had gereageerd op twee inzet ten achter elkaar van René van de Kerkhof en Theo Pahlplatz dan was Kees Rijvers (rechts) in gespreR met Ben van Gelder, secretaris van PSV, de club waar Rijvers vol gend seizoen aan het werk zal gaan. In het midden de Deense bondscoach Rudi Strittich, die de wed strijd PSV-FC Twente bijwoonde om de Denen Bent Schmidt-Hansen en Hennig Munk Jensen aan het werk te zien. PSV nog de boot in gegaan. Want geloof maar niet dat we die voor sprong uit handen hadden gegeven. Dat staat voor mij vast.' De ongelofelijke redding van Jan van Beveren: bij een hard schot vanaf rechts van de dikwijls provocerende René van de Kerkhof tikte Van Beve ren de bal met een sprong weg, precies in de richting van de links toelopende Theo Pahlplatz die onmid dellijk inschoot. Met een verbluffende reactie wierp Van Beveren zich naar rechts, wat precies voldoende was om de bal over het doel te tikken. Pahl platz later: Die bal had natuurlijk strak onder de lat ingeschoten moeten worden. Dat was ook de bedoeling. Maar vlak voor mijn schoen kreeg de bal plotseling effect waardoor ik niet voluit kon uithalen.' Dat FC Twente na afloop bijzonder gelukkig was met het behaalde punt, mede gezien de nederlaag van Sparta in Groningen Eddy Achterberg: 'We zijn nu zo langzamerhand een serieuze kandidaat voor de tweede plaats geworden' moest ook wor den toegeschreven aan de rustige ma nier, waarop de afwezigheid van Epi Drost ('zondag speel ik weer'), Benno Huve en Kalle Oranen werd opgevan gen. Met als opmerkelijk pluspunt het franjeloos optreden van Kees van Ier- sel als laatste man. Eddy Achterberg: 'Wat speelde die een sterke partij.' PSV-FC Twente 00 Scheidsrechter Pij per. Toeschouwers 15 000. PSV: Man Beveren; Van den Dungen. Strik. Radovic Munk Jensen; Van Kraay, Van Stippent (Hoekema), Van der Kutjlen (Van Tilburg); Schmidt Hansen, Devrindt, Mul ders. FC Twente: Schrijvers; W. v d. Kerkhof. De Vries, Van Iersel. Notten; Wildbret, Achter berg, Van der Vail; R. v.d. Kerkhof, Jeu- ring, Pahlplatz. JAN BLIJBOOM Dordtse formatie komt met 6-0 nederlaag nog goed weg HAARLEM Gerard Bouwer, DFC's kersverse elftalleider (vorige week was hij nog aanvoerder in de wedstrijd tegen HVC die trainer Ludwig Veg definitief ontslag opleverde) had het al voor de wed strijd gezegd: 'Voor mij is Haarlem het Ajax van de eerste divisie'. Zelfs een veel te fanatiek verdedigend DFC was voor Haarlem geen partij. Het verschil had nog groter kunnen zijn, want in de slotfase schoten Gerrie de Goede en Ton Smit buiten bereik van doelman Ton Ruts tégen de paal en hadden dezelfde De Goede en Gerrit Peys nog prachtige scoringskansen. onvoldoende. In de laatste minuten was iedereen volledig kapot. Verder kunnen we geen snelheid ontwikkelen zoals Haarlem. Alleen mentaal zijn we sterk en dan wil ik speciaal Frans Struis noemen die op dit punt altijd van Günther de Haan dat Ruts weg- Haarlcm-DFC 60 (30) Bregman (straf schop) 1—0. Bregman 20, De Goede 30 en 4—0. Wentink 50. Van der Berg 60. Scheidsrechter De Bruin. Toeschouwers SOOO. Vegs opvolger Bertus Hofland en Bouwer hadden voor de jeugd geko zen. In vergelijking rret vorige week waren er zeven wijzigingen in de ploeg. Hofland: 'Ik heb met de spelers gepraat over dit experiment Ik heb ze weten te overtuigen dat dè test van het seizoen een ideale trainings mogelijkheid is met het oog op de toekomst, omdat er toch niet gedegra deerd kan worden. En het team wat nu speelde heeft zich volledig ingezet. Hun shirts zagen eruit, alsof ze net uit de singel waren opgehaald.' Door die verbeten inzet bleef het precies een half uur 0-0. Kees Breg- man scoorde in de 16de minuut wel in buitenspelpositie, maar in die 30ste minuut mocht hij raak schieten uit een strafschop, nadat Piet van den Berg was gevloerd door Piet Goud. Hofland: 'Die strafschop kwam op een moeilijk moment, want we hadden ons voorgenomen het totale rust op 0- 0 te houden. Tot dan toe had onze consequente mandekking succes.' Een negatief punt was, dat Wout van der Linden terecht door scheidsrechter De Bruin werd opgeschreven, nadat hij Peys voor de schenen had geschopt op een moment dat de bal hem dreigde te ontglippen. Haarlem profiteerde van de terugslag bij DFC door de ruststand op 3-0 te brengen door twee prachtige doelpun ten van Kees Bregman en Gerrie de Goede. Bregman sprintte goed na 'n twee met Tonny Nieuwenhuys en schoot onhoudbaar raak en De Goede deed hetzelfde uit een dieptepass van Beer Wentink. Dok toen veranderde DFC's instelling niet. Haarlem-trainer Joop Brand wond zich daar later lichtelijk over op: 'Ik had verwacht dat een team een-twee met Tonny Nieuwenhuys en len, maar niet dat de opdrachten zo meedogenloos zouden worden uitge voerd. dat onze spelers bij een 6-0 met jonge spelers vrijuit zou voetbal- Dat is voor mij geen opbouw meer. Wij moesten voortdurend op onze be nen letten.' Het grote slachtoffer werd aanvoerder Piet Hoeben die een trap tegen zijn zitvlak kreeg, waar door een geweldige bloeduitstorting ontstond. Hoeben verloor zoveel bloed, dat hij in de kleedkamer flauw viel. Hij werd vervangen door Ton stand nog op de voet gevolgd werden, had toen al het veld moeten ruimen voor Ger Ruseler. Toch had Haarlem het niet zo moei lijk bij het verder uitbouwen van de voorsprong. In de 14de minuut maak te Gradus Roeland in het strafschop gebied een overtreding tegen Breg man. De Goede benutte de penalty. Bij het vijfde doelpunt blunderde Ton Ruts door volkomen verkeerd te reageren op een vrije trap van Beer Wentink die de bal hoog inknalde. Ruts riep tegen zijn verdedigers dat hij de bal zou pakken, maar stompte te laat, zodat de bal in de uiterète hoek draaide. Het zesde doelpunt werd ingeleid door een hard schot Smit. Ook zijn collega Gerard Flaes stompte, maar de bal belandde bij Bregman die Piet van den Berg goed bediende. Duidelijk kwam in die slotfase naar voren hoeveel DFS klasse tekort komt. Hofland: 'Conditioneel zijn we FC VW-SC Cambuur 1—1 r0—0) Hoekstra 01. Burhenne 11. Scheidsrechter: Berre- voets Toeschouwers 7000. De Volewljckers-PEC 1-0 (0-0) 47: Van Haaren 1-0. Scheidsrechter: Weerink. Toe schouwers: 1500. Het begint er op te lijken dat De Volewijc- kers. over z'n nu al maandenlang durende inzinking heen is. Na een aantal gelijke spelen, behaald in uit-wedstrljden legen sterker geachte clubs, kwam gisteren als verrassing de eerste overwinning. Het had echter nog wel wat voeten in de aarde voor het zover was. PEC startte sterk. De combi naties lukten over het algemeen, en de balcontrole was duidelijk beter dan die van De Volewljckers. In de vijfde minuut al lukte het Hoogendoorn, alleen voor doelman De Vries te komen, maar zijn schot ging ver naast. Hoewel De Volewljckers verscheidene malen counterde hadden de aanvallen weinig inhoud om gevaarlijk te kunnen worden. Na de rust veranderde het beeld volkomen. Een hoekschop werd door de PEC-defensIe wat zorgeloos uit het doelgebied gewerkt, recht voor de voeten van Van Haaren. die hard en zuiver langs de verbouwereerde doelman Post schoot. Hierna moest PEC in de aanval met als gevolg dat De Volewljckers talrijke kansen kreeg. Door onzuiver schieten van Lok. Flene en Wayenberg werd echter een grotere nederlaag voor PEC voorkomen. AZ '67-Blauw Wit 2-1 (0-1) 5: Sumpter 0-1, 50: Schaafstra 1-1, 80 De Jager 2-1. Scheids rechter: Derks. Toeschouwers 6000. AZ'67 heeft na een boelend voetbalgevecht Blauw Wit met 2-1 verslagen. De Alkmaarse ploeg, die mentaal al bijzonder kwetsbaar was door de twee achtereenvolgende neder lagen die de ploeg ln de laatste weken leed. kreeg direct na het beginsignaal nog een extra mentale opdoffer te verwerken. Na vijf minuten schoot Sumpter na aangeven van Hoogeveen de bal Ineens achter doelman Vooys. AZ herstelde ilch echter karaktervol, alhoewel de aanvallen In de beginfase wat te gejaagd waren. Nadat Wlm de Jager echter de plaats van de geblesseerde Twlsk had Ingenomen, ging het heel wat beter. Een voorzet van De Jager naar Schaafstra betekende de gelijkmaker en hij verwierf zich de eeuwige dankbaarheid van het Alkmaarse publiek door zelf de winnende treffer te scoren. Heracles-Willem II 1-2 (1-1) 30: Leidekker 0-1. Hilverts: 1-1, 81: Hllverts 1-2. Scheids rechter: Klopper. Toeschouwers: 1200. De eerste overwinning van Willem II in een uit wedstrijd betekende dubbel feest voor Hil verts, want hij scoorde de beide doelpunten. Heracles en Willem II speelden overigens een slechte wedstrijd waarin de Almeloërs veel aanvielen maar slecht schoten. Een fout van de voor de Almeloërs Tlesselink ingevallen Duitser Korndórfer. leidde vier minuten voor afloop tot da winnende treffer van de TUburgers. Heerenveen-Helmond Sport 3-1 (0-0) 60 Kist Jr. 1-0, 70: Kist 2-0. 72: Van Melis 2-1, 85: Kist 3-1. Scheidsrechter: 4 Toeschouwers: 5000. Een matige wedstrijd waarin Heeren veen pas na rust op dreef kwam dankzij de hattrick makende Kist Jr. De Graafschap-Veendam 3-2 (2-2) 12: Van der Ley 1-0, 22: Pascal 1-1, 23: Veen 2-1, 40: Oldenburger 2-2, 86 Hiddink 3-2. (straf schop). Scheidsrechter: Corver Toeschou wers: 4500 Een strafschop bracht ln de slotfase uitkomst voor De Graafschap dat geen aanspraak meer leek te maken op de volle winst. Veendam dat evenals De Graaf schap tweemaal van een verdedigingsfout had geprofiteerd, was vooral in de tweede helft vaak de meerdere van de thuisclub. Een gelijkspel zou de verhouding dan ook beter hebben weergegeven. Wageningen-EIndhovcn 2-2 (1-21 42: Sen ders 0-1, 44: Hazelhekke 1-1. 45: Van Rens- wouw 1-2, 50: Hazelhekke 2-2. Scheidsrech ter: Van der Kroft. Toeschouwers: 4500. Wagenlngen, met de bekerwedstrijd van woensdag nog ln de benen, was voor rust oppermachtig maar schoot te kort als het op kansen benutten kwam. Het defensief Inge stelde Eindhoven nam tegen de verhouding voor rust een voorsprong, maar slaagde er niet In deze in de tweede helft te consolide ren. SW-FSC 2—1 (1—1) 4: Titulay 0—1. 20: Dutlna 11. 61: Van der Spek 2—1. Scheids rechter: Schouwenaars. Toeschouwers 1000. Het, zeker ln de tweede helft, grote over wicht van SW vond in de twee doelpunten eigenlijk maar een magere beloning Plus punt was echter wel dat de Schiedamse formatie zich eihdelijk weer eens een reeks van kansen wist te scheppen. Kansen die door goed voetbal tot stand kwamen en die. met wat meer overleg ln de voorste lijn de marge voor de Schiedammers duidelijk gro ter hadden kunnen doen uitvallen Maar aleer SW de wedstrijd ging 'maken' moest het in de beginfase de kracht van FSC ervaren. Een FSC waaraan niet te merken viel dat het woensdag nog een slopende bekerwedstrijd had gespeeld. Als geheel kwamen de Limburgers goed voor de dag cn dat resulteerde na vier minuten in een treffer. Een slordigheidje van Osterholt werd door Titulay met een doelpunt afge straft 0—1. FSC ging meteen door. Kreeg ook de gele genheid om door te gaan omdat bij SVV de linies niet sloten. Vooral Ben Kaan verwaar loosde zijn verdedigende taak bij herhaling, ofschoon htj zich later goed herstelde. SVV's interimtralner Konemann: 'Met opzet heb Ik Kaan en Van der Spek de opdracht gegeven om zich als dat mogelijk was, met de aanval te bemoeien. Ik weet dat Kaan dan niet snel genoeg terug is als dat nodig Is. Ik zag echter geen aanleiding hem te vervangen, omdat ik zijn werklust op hoge prijs stel SVV kreeg, naarmate de ontmoeting vorder de. steeds meer vat op het spel van zijn tegenstander en nadat eerst Ger Bakkes een kans te laten liggen, ontving SW dan toch loon naar werken. Een verre schuiver van Dutina wipte net voor de handen van doelman Nieling op waardoor de gelijkmaker een feit was 1—1. In de tweede helft kwam SW nog beter voor de dag. Een hoekschop van Dutina belandde toen op het hoofd van Steenbergen, die vervolgens Van der Spek in staat stelde tot scoren: 2—1. 'We zijn niet helemaal geslaagd in onze taktlek om Dutina af te stoppen', erkende na afloop een teleurgestelde Evert, die een aantal zwakke plekken ln zijn formatie vergoeilijkte door op te merken dat FSC met vier Invallers Roda JCFortuna VI. 11 <00' 57: B rasse l—O. 63: Kwlst 1—1. Scheidsrechter Ram. Toeschouwers: 6000. De duidelijke be doeling van Fortuna om aan deze moeilijke uitwedstrijd een punt over te houden is vol ledig geslaagd, ook al was Roda JC voort durend in do meerderheid. De Fortuna-de- fensie had echter een uitstekende kijk op de gol( van Roda JC-aanvallen die ofwel te kort en te doorzichtig waren en steeclms maar door het centrum werden geleid. In de Vlaar- dingse defensie speelde Van Toorn een grote rol, terwijl aanvoerder Don op het midden veld cn doelman Eikelenboom de meest op de voorgrond tredende figuren waren. Voor doelman Eikelenboom was er doorlopend werk aan de winkel. Schoten van Kodrlc. Coolen. Brasse cn Meuser gingen over of naast of vonden Elkclenboom in de baan van het schot. Tussen de bedrijven door verzuim de Don een wijfellng in de Roda-defensie af te schaffen en was Kwist niet bij machte een door Don geforceerde opening uit te bulten. Vlak voor rust mocht Fortuna zich prijzen dat scheidsrechter Ram geen straf schop toekende toen Elkelcnboom in gesla gen positie Coolen bij het been greep. In de tweede helft had Fortuna weer niet over geluk te klagen toen bij een schot van Meuser verdediger Boon al koppend een doel punt kon voorkomen. In de 57ste minuut kwam dan toch het langverwachte doelpunt voor de thuisclub uit een Indirecte vrije trap die via Rooy en Schakens bij Brasse belandde en die Etkelenboora onhoudbaar passeerde: 10. Fortuna bewees echter over een uitstekend moreel te beschikken en toen Van der Bol in de 63ste minuut te fel werd geattaqueerd door Offermans, nam Van der Bol de vrije trap zelf. Met een bekeken boog- bal bereikte hij het hoofd van Kwlst die doelman Damen prachtig passeerde; 11. owo 19 11 6 2 28 288 Elinkwijk 19 12 4 4 28 3D—1)1 SDW 19 10 6 3 26 32—q j Uithoorn 19 5 10 4 20 22—2(| Hollandia 19 5 8 6 18 29—2f DCG 19 6 6 7 18 25—fl Rood Wit A 19 3 12 4 18 i31|L AFC 19 5 7 7 17 22—31 Zilvermeeuwen 19 5 7 7 17 25—M De Spartaan 19 5 4 10 14 14—a ZW 19 2 9 8 13 17—25 Zandvoortm. 19 3 5 10 11 25—IJ Zondag: De Spartaan-Rood Wit, Zandvoon meeuwen-Zilvermeeuwen, Uithoorn-Hollai dia, Ellnkwljk-AFC, ZW, ZW-OVVO, SDW DCG. EERSTE KLASSE B 1 27 27—li) 4 26 32H 4 25 22—f 4 24 29—1 5 20 252 6 19 27—] en 7 18 DDd Gouda 19 9 9 Xerxes 19 11 4 Roodenburg 19 10 5 UVS 19 9 6 RVC 19 6 8 Unitas 19 6 7 De Musschen 19 6 6 Papendrecht 18 6 5 Neptunus 18 7 3 CW 19 5 6 Lugdunum 19 2 7 Fluks 19 0 6 7 17 19—, 8 17 19—! tuff 8 16 22—3.„t 10 11 16— 6 12—liter Zondag: UVS-Papendrecht. CW-Neptuni t 4l De Musschen-Xcrxes, Gouda-Roodenbur Lugdunum-RVC. Unitas-Fluks. EERSTE KLASSE C Van onze sportcorrespondent GRONINGEN FC Groningen heeft zich voor eigen publiek volledig gere habiliteerd voor de flaters tegen Ajax en FC Den Haag. De tomeloze inzet was duidelijk teveel voor Sparta. Een kwartier voor het einde scoorde Frans Guns het enige doelpunt. FC Gronin- gen's manager Ron Groenewoud dan ste van pure blijdschap langs de zij lijn en daar was ook alle reden voor. 'De spelers hadden de opdracht tqt op de bodem van hun kunnen te gaan en aan die opdracht hebben ze zich voortreffelijk gehouden., sprak een opgetogen Groenewoud na afloop. Vooral na de 6-0 nederlaag tegen FC Den Haag was hij bijzonder kwaad op zijn spelers en in een gesprek had hij ze erop gewezen dat er in eigen huis niet nog eens een zware klap mocht volgen. Groenewoud: 'Deze overwin ning op Sparta betekent dat de spe lers een overwinning op zichzelf heb ben behaald. Er was geen zelfvertrou wen meer en zoiets is altijd een bijzonder vervelende ontwikkeling.' Voor Sparta's coach Elek Schwartz was er de teleurstelling van de voort durend aanvallende ploeg die maar niet kan scoren. Hoewel de Rotter dammers zeer behoorlijke scorings kansen kregen wilde de bal maar niet het Groninger doel in. De voornaam ste oorzaak ervan was het fabuleuze optreden van doelman Jan Nordstrom. Vooral in de slotfase waarin Sparta va-banque speelde in een poging nog iets te redden, was Nordstrom formi dabel op dreef. Schoten van onder meer Heyerman en Klijnjan noopten hem tot spectaculaire safes, maar on danks een handvol hachelijke momen ten slaagde hij er steeds maar weer in zegevierend overeind te blijven. Elek Schwartz had na afloop daarom ook veel bewondering voor deze Zweedse doelman die in Groningen inmiddels al zo' po;ulair is dat hij zelfs een eigen fanclub heeft. 'We hebben, zo sprak Elek Schwartz, ver loren van deze doelman die ik nog nooit zo goed heb zien spelen.' Hij had geen verklaring voor de neder laag van Sparta, de zware bekerstrijd tegen FC Den Haag had volgens hem mogelijk enige invloed, maar die wil de hij als excuus niet hanteren. Schwartz: IWe hebben echt wel kan sen gehad maar het zat ons ook niet mee. Als alle geluk ontbreekt wordt het echt moeilijk om een wedstrijd te winnen.' Tegenover de uiteraard grotere tech nische vaardigheid van Sparta plaatste FC Groningen een niet in te tomen inzet De Groningen streden verbit terd om elke centimeter grondbezit en op het middenveld speelde de 35- jarige Piet Fransen als in zijn beste jaren. Op de momenten dat Sparta in de aanval was handhaafde hij de rust in de Groninger ploeg en kon er worden aangevallen dan zorgde hij zeer frequent voor de inleiding daar van. Kwam Sparta aanvallend %pt wei nig positieve daden, ook FC Gronin gen had het er erg moeilijk mee. Gevaarlijk werden de Groningers dan ook eerst na de rust toen Sparta fel in de aanval ging. Er kwam ruimte voor snelle break-outs. en dat leverde schoten op van onder meer Hoven- kamp en van der Heide, die rakelings het Rotterdamse doel voorbij gingen. Een kwartier voor het einde moest Sparta het hoofd diep buigen. Een voorzet van Van der Heide zaaide zoveel paniek in de defensie dat de uitgelopen Doesburg de bal miste en Frans Guns maar voor het intikken had. Elek Schwartz offerde prompt een verdediger (Visser) voor een aanval ler (Koudijzer). Groenewoud deed het net andersom: hij haalde Oldenburger eruit en posteerde Oosterwold in de achterste linie. In de laatste minuten kwam Eimers de geblesseerde Hijlke- ma nog vervangen. Van Staveren, hal verwege de tweede helft ingezet voor de falende Kristensen beëindigde de strijd met een lichte hersenschudding. Hij moest ter observatie naar een ziekenhuis. Scheidsrechter Hoppen- brouwer die er alle moeite mee had het vaak grimmige duel binnen de perken te houden deelde twee boekin gen uit. Venneker van Sparta en Hijl- kema van FC Groningen werden geno teerd. FC Gronlngen-Sparta 1(t75 Guns 1—0. Scheidsrechter Hoppenbrouwer. Toe schouwers 8000. FC Groningen: Nordström; Schipper. Corne lls. Koeman. Guns; Van der Heide. Fransen. Hovenkamp: Hylkema (Elmers). Jensen. Ol denburger (Oosterwold) Sparta: Doesburg; Venneker, Walbeek, EIJ- kenbroek. Visser. (Koudijzer); Van de Veen, Klijnjan, Bosveld; Ileijcrraan. Kowalik, Kris ten sen (Van Staveren). Oosterparkers 19 10 7 2 27 Germanicus 19 9 6 4 24 Emmen 19 9 5 5 23 Leeuwarden 19 9 5 5 23 Drachten 19 11 0 8 22 Sneek 19 7 6 6 20 Velocitas 19 5 9 5 19 Muntendam 19 7 2 10 16 CEC 19 6 4 9 16 Harkema Op. 19 5 5 9 15 Alcides 19 5 5 9 15 MOW 19 2 4 13 8 Zondag: Velocltas Oosterparkers, CEC-Drai ten, Germanicus-MOW. Muntendam-Sne Alcides-Leeuwarden. Harkenia Opelnde- nlij inde ha EERSTE KLASSE D Ede Enschedese B. Hengelo CS Enschede Victoria Boys Be Quick Z Eilermark Quick N Quick '20 Rietvogels RKHVV DOS'19 Sparta'25 DESK BW Veerse Boys TOP Helmond TSC SC Gastel Gel drop Middelburg Schijndel VCW RKC 20 13 6 20 12 5 20 8 7 20 6 10 20 5 10 20 8 3 20 5 9 20 7 4 20 4 8 20 5 5 20 2 11 20 3 6 SSE E 17 10 6 18 8 8 18 9 5 17 9 4 19 6 10 19 7 6 18 7 4 19 6 6 18 3 8 19 2 10 18 4 5 19 4 5 18 3 5 Boys-RKC. Si ns ik Ier 1 32 35- 3 29 35— 5 23 20- i" 4 22 18- 5 20 23- 1 9 19 32- nsjt 6 19 21- igd 9 18 24— re; 8 16 16- 8 5 10 15 19- f 2 11 7 15 12- dre; 6 11 12 14- 1 26 32- 3 24 29- 4 23 34- 4 22 31- 3 22 22- 20 23- 7 18 20- 7 18 23- 7 14 16- 7 14 14- 13 21-Uin ïsje gne: burg. Schijndel-Helmond. Geldrop-SC Gas fee, ot a; baas erl£ had j erik sci let TSC-VCW. DESK-BW. EERSTE KLASSE F Caesar Heer Almania Roermond SVN SVM SC Irene MKC Minor Voerendaal RIOS'31 Sanderbout 19 12 19 10 19 8 19 4 19 9 19 8 19 19 19 19 1 30 33- h 4 25 33-ig 4 23 33—ie) 6 22 35-4 s 8 20 28- 1 7 20 25- dt 7 19 22- Eu: 9 18 23- jten 7 17 25- s n) 16 20- its ij 4 2 13 10 14- npij 2 4 13 8 21-t ze m ik On tan het f ni idei gd. haa b tter tijd loo, Na; dee! lijn ker: n t( 'afst zie EERSTE KLASSE A rgeze WHCSVZW 1—1. Kozakken Boys- Leede 1—2, - DOTOSpakenburg 2—2, feu stelveen—Zwart Wit '28 1—1, 's-Gravenzi se SVHeerjansdam 11. Zwart Wit'28 16 10 6 0 26 27- WHC 16 10 4 2 24 35- Amstelveen 17 7 5 5 19 24- 's Gravenz. SV 17 6 7 4 19 17- Kozakken Boys 16 5 7 4 17 17- DOVO 16 6 5 5 17 nn Spakenburg 16 4 6 6 13 Heerjansdam 16 4 4 8 12 Ter Leede 17 4 3 10 11 17- SVZW 17 2 7 8 11 DOTO 16 3 4 9 10 17- £<>r 13- 9- !aa ïS i Zaterdag: Ter Lecde-WHC, Spakenburi zakken Bovs, Zwart Wit'28-DOTO, Heer dani-Amsteïveen, DOVO-'s-Gravenzandse EERSTE KLASSE B Quick Boys—GVVV 1—1. SHO—WVF IJsselmeervogelsACV 21. Be n"'r Huizen 1—3 (Be Qulck'28 VVOGNoordwijk 2—1. Quick' D degrade ni ACV 16 10 4 2 24 4'. GVW 17 10 4 3 24 32- IJsselmeerv. 16 10 3 3 23 Huizen 16 7 5 4 19 Quick Boys 16 7 3 6 17 Noordwijk 16 5 7 4 17 VVOG 17 7 3 7 17 23- SHO .16 6 2 8 14 T Harkemase B. 16 4 3 9 11 lL WVF 17 4 3 10 11 17- Be Quick'28 17 1 1 15 3 17 U op lats Lu. et b; 1, die nieu ddel sto j nond i D Jend lard I 12. in. ZO g( :n r 23- 16- he Zaterdag: WVF Qulk Boys. ACV-SHO. Ht IJsselmeervogels, Noordwljk-Be Quu Harkemase Boys-WOG. hac Vu it t op pla Vul' Jiiett rlan< 18.1S ook Hard 00). lige ink Dui ampi HAAG (ANP) Het *m di i Du 00. DEN lands UEFA-jeugdelftal, dat mol in De Goffert in Nijmegen in vriendschappelijke wedstrijd Zweedse jeugdploeg (spelers totNOE jaar) zal ontmoeten, is als volgt i mengesteld: Van Someren (Wi fart"e II); Strijdveen (Go Ahead Eag Stevens (Fortuna SC), Van K (PSV) en Roeland (DFC); J. P< j[le (NEC) en Kila (FC Den Ha lf( Brinks (FC Twente), Van 't 11 (NEC), Bakker (WA) en Heijl (Den Haag). De Ajacied Cleton zou in dit zijn opgesteld, indien hij niet in m, selectie van Ajax voor de tweede ;trijd tegen Arsenal zou zijn opg |k( men. indij tand (Bel;

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 10