Maarse neemt ontslag als coach dames-ploeg Denken is niet genoeg. Wie doet er wat aan? Uitgaven München ontspoord Niveau van Sparta ondergewaardeerd Eddie Merckx geheel hersteld Atletiek-unie mijdt wedstrijd in Zuid-Afrika J Joe Frazier weer tegen Cassius Clay Leo Beenhakker traint Cambuur FC Den Haag voor achtste keer 'uit' Arnhem in trek bij sportlieden TROUW/KWARTET WOENSDAG IS MAART 1972 SPORT erho *tsl* xau f elm i -4, E !36 - Ruhr ise i en. mnri maa* no* ncoc 'Privé'-trainers in Heerenveen teveel voor damescoach Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM De schaatsen staan amper in het vet en de Ne derlandse dameskernploeg zit al weer zonder trainer. Gerard Maarse, de man die zich dit sei zoen dat al met een turbulente trainerwisseling begon, wegcij ferde om zijn pupillen tot top prestaties te brengen, heeft de KNSB zijn opdracht terug gege ven. Tijdens een gesprek tussen de coach en de voorzitter van de landelijke technische commissie, Wierd Wynia, bleek dat het voor Gerard Maarse allemaal niet meer hoefde. Heerenveen, het titeltoernooi dat voor Nederland zo uitstekend verliep, had voor de coach de deur dicht gedaan. Voor een coach met een dosis eerge voel moet het een onaanvaardbare situatie zijn, dat zijn pupillen meer vertrouwen blijken te stellen in ver schillende andere trainers (Henk Lamberts. Klaas Visser) dan in hem zelf. Maarse nam dat in Heerenveen. Hij nam het dat Henk Lamberts in de bochten zijn pupil Wil Schenk-Burg- raeijer aanwijzingen gaf Hij nam het dat Klaas Visser de wereldkampioene Atje Keulen-Deelstra en Trijnie Rep coachte. Hij nam het omdat het de j prestaties van de meisjes ten goede kwam. De aanwezigheid van de an dere trainers bleek vooral mentaal een uitstekende invloed te hebben op de schaatsters. AFSPRAKEN Maar er waren vóór het eerste start schot bij de wereldkampioenschappen veel andere afspraken gemaakt. Wierd Wynia de voortdurend door proble men achtervolgde onverbeterlijke schaatsenthousiast vertelt daarover: "We hadden tevoren afgesproken dat alleen de coaches op de baan mochten komen en verder niemand anders. Maar Gerard Maarse is daarvan afge weken, in het belang van de schaat sters. En toen hebben wij zelf geen reden gezien om daar toch nog iets tegen te ondernemen'. MISKENNING Voor Gerard Maarse Baas-Kaiser tweede bij de wereldkam pioenschappen. goud in Sapporro) ge leden onder de voortdurende vertrou wenscrisis. Want niet alleen bij de strijd om de wereldtitel, ook bij de Europese kampioenschappen in Inzeil, en ook bij de nationale titelstrijd stonden Klaas Visser en Henk Lam berts langs de rand van de baan. Het toernooi in Heerenveen was voor wat die trainers langs de kant betreft, zoals Maarse toen al verklaarde, het laatste. 'Ik ga er niet mee accoord' zei hij toen al. 'Ik ga met de meisjes •praten over deze zaak. Ik heb wat er is gebeurd niet als een vernedering ervaren, want ik sta erboven. Maar ik begrijp niet dat mensen als Lamberts en Visser hun pupillen niet los willen laten'. Tijdens het gesprek dat Gerard Maar se deze week met Wierd Wynia gaat voeren, zullen vooral op het punt van de coaching garanties los moeten ko men om Maarse te behouden voor de kernploeg. Wynia: 'Ik heb echt goede hoop, dat we tot een oplossing zullen geraken. En anders dan hebben we rrog even de tijd om ons opnieuw te beraden'. Gerard Maarse omhelst Atje Keulen, nadat zij deze winter in Inzeil van een onzer verslaggevers Europees kampioene is geworden. betekende de aanwezigheid van de andere trainers overigens wel een stuk miskenning. Dat heeft hij in de gesprekken met Wynia ook naar voren -gebracht. 'Ik heb na Heerenveen niet meer gespro ken met de dames. Ik heb daar geen behoefte aan gehad. Wie werkt met topatleten heeft vrijwel steeds te ma ken met spanningen binnen de ploeg, die van invloed zijn op de prestaties. Die spanningen traden soms naar bui ten. Maar na Heerenveen was het voor mij overduidelijk geworden, dat ik niet langer het volle vertrouwen genoot van de leden van de ploeg. Daarom ook heb ik besloten om er niet mee verder te gaan. Het was niet Heerenveen alleen, het was een com plex van factoren, maar de wereld kampioenschappen van Heerenveen deden de deur dicht'. Voor de technische commissie is met de ontslagaanvrage van Gerard Maarse de zaak nog niet afgesloten. Het ont slag is Maarse ook nog niet verleend, omdat Wierd Wynia de hoop heeft in een gesprek aanstaande vrijdag avond Maarse tot andere gedachten te brengen. 'Ik wil toch trachten Gerard Maarse voor de ploeg te be houden'. zegt Wynia. 'Ik maak me nog niet blij, maar ik zie toch wel reële mogelijkheden hem voor de ploeg te behouden. Wat er tijdens de wereldkampioenschappen is gebeurd, is een trieste zaak. Maarse stond an dere trainers toch toe dat zij op het ijs kwamen. Het heeft voor Maarse echter de limiet betekend. Ik kan me dat indenken'. CRISIS De Nederlandse damesploeg heeft, on danks de voortreffelijke prestaties van dit seizoen (Atje Keulen-Deelstra Eu ropees en wereldkampioene, Stien (ADVERTENTIE) Mensen genoeg die nadenken over ontwikkelingssamenwerking. Die vinden dat de levensomstandigheden en de economie „daarginds" snel verbeterd moeten worden. Bijvoorbeeld door meer scholen te bouwen, door te industrialiseren, door de voedselproduktie op te voeren, door iets te doen aan handelsbevordering. Mensen te weinig die er niet alleen af en toe bij stil staan, maar er daadwerkelijk 2elf iets aan willen doen. Die bereid zijn hun vakkennis en ervaring 2 jaar lang uit te lenen. Om, in nauwe samenwerking met de plaatselijke bevolking, tot merkbare resultaten te komen op een zo kort mogelijke termijn. Omdat het nodig is. Ontwikkelingssamenwerking. HTuS/MTuS n fruitteelt) De Stichting Nederlandse Vrijwilligers zoekt o.a. landbouwkundigen hls/mls veeteeltkundigen hls/mis tuinbouwkundigen £2!"= bouwkundigen hts/mts landmeters autotechnici MTS administrateurs (o.a. voor coöperaties) verpleegkundigen A verloskundigen leraressen huishoudkunde die twee jaar willen werken in o.a. Boven-Volta, Brazilië, Dahomey, Ivoorkust, Kameroen, Kenia, Zambia. Dit zijn de regels; U bent tussen de 21 en 35, u hebt een beroep en u hebt genoeg pioniersgeest en improvisatievermogen om het twee jaar te kunnen uithouden in ongewone, vaak ongemakkelijke omstandigheden. SNV zorgt voor een grondige voorbereiding van ruim 3 maanden, voor uw heen- en terugreis, voor een voldoende maandelijkse toelage op het projekt en voor een spaarrekening waarop een aanzienlijk bedrag staat als u weer terugkomt. Belastingvrij. Deze financiële reserve is bedoeld om inpassing in onze maatschappij straks te vergemakkelijken. Vul de bon in en stuur hem op aan Stichting Nederlandse Vrijwilligers, Muzenstraat 30, Den Haag. Tel. 070-653395 Bon. Ontwikkelingssamenwerking - - ik zit er wel eens aan te denken. Stuur mij snel informatie. Ik ben wel*/nog niet direkt geinteresseerd voor uitzending. Naam J Adres Woonplaats. i Geboortedatum i Gehuwd/Ongeh. i Opleiding Beroep 'Datum waarop eventueel beschikbaar AMSTERDAM De atletiek-unie heeft besloten een uitnodiging om deel te nemen aan jeugdwedstrijden in Zuid-Afrika niet te aanvaarden. De unie is van mening dat er onvoldoen de garanties zijn dat de wedstrijden zowel voor blanken als niet-blanke at leten toegankelijk zijn. De contacten over uitwisseling van jeugd-atleten dateert van vorig jaar, toen in november in Zuid-Afrika de eerste zogenaamde multi-raciale wed strijden werden gehouden. Dat contact resulteerde in een uitnodiging voor een zestal junioren om tijdens de Paas-vakantie aan wedstrijden in Zuid- Afrika deel te nemen. Uiteindelijk werden slechts twee atleten uitgeno digd. terwijl tevens bleek dat de wed strijden niet gemengd zouden zijn. De unie besloot daarop de twee jeugd- atletcn niet af te vaardigen. NEW YORK (ANP) De kans be staat dat het 'boksgevecht van de eeuw' in september zal worden her haald. Zowel wereldkampioen Joe Fra zier als ex titelhouder Cassius Clay hebben zich in een televisie-interview bereid verklaard in september weer tegen elkaar te boksen. Promotor Jack Kent Cooke. een van de organisatoren van het eerste ge vecht in New York, die de rechten heeft op de revanche, wil Frazier en Clay in juni in zijn eigen Los Ange los Forum tegen elkaar uit laten komen. De boksers zelf vinden dat echter te vroeg en prefereren septem ber. Clay bokst 1 april in Tokio tegen Mac Foster en 1 mei in Vancouver tegen George Chuvalo. Ook Joe Fra zier, die 15 januari tegen Terry Da niel voor het laatst in de ring stond, wil eerst nog tegen een ander boksen alvorens te beginnen aan de revanche tegen Clay. Van onze sportcorrespondent LEEUWARDEN Leo Beenhakker zal het komende seizoen SC Cambuur trainen. De 29-jarige oefenmeester, die sinds vier jaar trainer is bij Veen dam, heeft voorlopig een con tract voor een jaar getekend. Been hakker die in 1968 zijn A-licentie haalde, volgt Geert Sannes op die tijdelijk de selectie van Cambuur on der zijn hoede had. sinds de affaire rond Arie Otten. Internationaal contact noodzaak Van een onzer verslaggevers ZEIST Sparta-trainer Elek Schwartz (63) noemt het vanavond in het Feyenoordstadion te Rotterdam te spelen bekerduel tegen FC Den Haag 'de belangrijkste wedstrijd voor ons van het jaar'. 'Maar dat zal voor de tegenpartij ook wel het geval zijn', voegt hij er laco niek aan toe. Vaclav Jezek Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het Feyenoord stadion, plaats van handeling voor de bekerwedstrijd tussen Sparta en FC Den Haag, is voor de Ha genaars een kleine pleister op een opmerkelijke wonde. Want bij acht achtereenvolgende lotin gen gedurende drie seizoenen troffen zij het nadeel uit te moe ten spelen. De Kuip echter is de Haagse ploeg, zoals manager Hartman het uitdrukt, 'niet ge heel vreemd en je zou kunnen zeggen dat we nu eindelijk eens op een bijna neutraal terrein spe len'. Die reeks uit-wedstrijden kent zijn weerga nauwelijks. Eddy Hartman: 'We hebben in 1969 voor het laatst een bekerwedstrijd op het Zuiderpark gespeeld, tegen Haarlem. Daarna kre gen we uitsluitend uitwedstrijden: PSV, dat ons uitschakelde. De Vole- wijckers. Go Ahead, Haarlem en NEC, dat ons vorig seizoen uitschakelde, en dit jaar AZ'67, MW en nu dan Spar ta. Het klinkt zeer ongeloofwaardig; als je bij roulette probeert acht keer achtereen op bijvoorbeeld rood te spe len, lukt dat je nooit' FC Den Haag heeft zich op de beker wedstrijd niet extra voorbereid. Na overleg met de spelers werd geen bezoek gebracht aan een trainings kamp (Hartman: 'Ze gaven de voor keur aan hun eigen bed'); alleen vandaag hebben de spelers rust in Wassenaar gezocht. In Duinoord, waar ook altijd Ajax zich terugtrekt, wordt ook de video-opname bekeken van de laatste wedstrijd tegen Sparta. die twee weken terug op het Zuiderpark in een gelijkspel (11) eindigde. Vaclav Jezek heeft zijn elftal voor vanavond nog ntet bekend gemaakt, hoewel het naar verwachting er niet veel anders zal uitzien dan afgelopen zondag, toen met 50 van FC Gronin gen werd gewonnen. Alleen Aad Kila, die in die ontmoeting moest uitvallen, sukkelt nog met een blessure hoewel hij vanavond naar alle waarschijnlijk heid wel weer fit genoeg zal zijn. De meeste problemen heeft Jezek met de aanval, waarin afgelopen zondag Jacques Roggeveen zo'n belangrijke rol vervulde. Het lijkt echter aanne melijk dat de Tsjechische oefenmees ter in eerste instantie een beroep zal doen op Harry Hestad, Wietse Coupe rus en Hans van Eeden en Roggeveen paraat houdt om in te springen wan neer de noodzaak daartoe bestaat. Internationaal contact via Europees bekervoetbal is voor Sparta een le vensnoodzaak geworden. Want zowel in het toernooi om de UEFA-Cup, vo rig seizoen onder leiding van Georg Kessler als in de strijd om de Euro pa Cup II (onder supervisie van Schwartz) verzamelde Sparta een por tie ervaring, die nu in de Nederlandse competitie geprojecteerd wordt. Mede door die internationale confron taties imponeerde Sparta dit seizoen voor de competitie in de uitwedstrijd tegen Ajax en in de bekerwedstrijd tegen Feyenoord. Schwartz: 'We heb ben nog te veel respect voor die grote ploegen, maar we zijn op de goede weg. Tegen Feijenoord bijvoorbeeld hebben we onze zenuwen bij het ne men van de strafschoppen in bedwang gehouden. Dat is pure winst'. Het gebrek aan routine is Sparta dit seizien duur komen te staan. Daarom bij voorbeeld miste het elftal een ver dere deelname aan de Europa Cup II. In het heroïsche gevecht tegen het ge renommeerde Rode Ster in Belgrade ging Sparta er volkomen ten onrechte onderdoor. Zelfs het fameuze team van Dragan Dzajic was op een gegever momten rijp voor de Spartaanse slachtbank. De Rotterdammers faal den echter in de aanval. Schwartz 'We hadden tegen Rode Ster twee keer gemakkelijk kunnen en moeten win nen. Maar er was geen zelfvertrouwen'. Schwartz probeert dit 6eizoen Spart.' dat zelfbewustzijn bij te brengen. 'Ik vergelijk mijn spelers altijd met hun directe tegenstanders. Ik speel ze te gen elkaar uit en stel dan keihard: 'Wie is de beste'. En dan beseffen ze plotseling stuk voor stuk, dat ze voor niemand hoeven onder te doen. Hoe de tegenstander heet mag niet belangrijk zijn.' Dank zij de ervaring en de daaruit voortvloeiende zelfverzekerdheid is het voor ploegen als Feijenoord en Ajax geen constante plicht wekelijks een topprestatie te leveren. Het top- duo in de vaderlandse competitie kan zich zelfs een minder goede prestatie veroorloven om toch twee punten te veroveren. Sparta daarentegen kan dat niet Schwartz, die zich sinds gis termiddag op het duel van vanavond in het KNVB-sportcentrum in Zeist voorberadt: 'PSV kreeg zondag teger Ajax een unieke kans om de score tot 20 op te voeren. Ajax zou die kans dank zij de zelfverzekerdheid zonder meer benutten. Het aan zich zelf twijfelende PSV faalt en wordt tenslotte naar een forse nederlaag ge speeld.' Internationaal contact kan een derge lijke omissie in een elftal wegwerken Schwartz: 'Wie aan de top wil komen moet een schat aan ervaring opdoen De zekerheid moet vooropstaan, de nervositeit tot normale vormen te ruggebracht worden'. Het Rotterdamse publiek onderwaar deert het niveau van Sparta schrome lijk. De penningmeester moet steeds weer jaloers naar de overzijde van de Maas blikken, waar Feijenoord de massa moeitelcos naar de Kuip blijft lokken. Sparta zal vanavond in een ongetwijfeld matig bezet stadion zijn topper tegen FC Den Haag moeten afwerken. Schwartz: 'De situatie is Elek Schwartz niet hartverwarmend. Het publiek kan juist in wedstrijden als deze een ge weldige stimulans vormen. Toch meen ik. dat we dit seizoen minstens even veel goede wedstrijden hebben ge speeld als Feijenoord. Als we voor een uitwedstrijd ergens komen is het ook altijd vol. Dan moet ons spel toch goed zijn.' ARNHEM Het sportcentrum Pa pendal mag zich steeds meer verheu gen in internationale belangstelling. De voor Nederland unieke accommo datie zal naar wordt verwacht binnen kort ook een aantal Oosteuropese sportploegen te gast hebben. De om geving van Arnhem is trouwens zeer in trek in het buitenland. Al zo'n acht jaar komen bijvoorbeeld Zweedse voetbalverenigingen er naartoe om kli matologische redenen. In Zweden kan nu in de buitenlucht nog onvoldoende geoefend worden in de zomersporten. Dit jaar hebben niet minder dan 30 Zweedse ploegen voor Arnhem geko zen. De Arnhemse WV heeft zich al voor bereid op die komst. Enkele mede werksters hebben conversatielessen Zweeds genomen. Dit weekeinde is de eerste ploeg al neergestreken op Pa pendal, het was de bekende voetbal ploeg van IFK Gothenburg. CHICAGO (AP) Tom Okker heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van een proftoernooi, dat in Chicago wordt gehouden. Okker versloeg met veel moeite (twee keer moest de tie break beslissing brengen) de Au straliër Allan Stone: 7-6 7-6. Okker is als derde geplaatst Belg ivint zware bergetappe in Parijs-Nice voor Ocana MANOSQUE (Reuter) Eddie Merckx is weer geheel hersteld van de val die hij afgelopen zon dag maakte. De Belgische wereld kampioen toonde dat gisteren in de vijfde etappe van Parijs-Nice, een etappe die de renners over geaccidenteerd terrein van Va lence naar Manosque voerde. Merckx slaagde erin om de rit te winnen, maar wat nog belangrij ker was, hij sloeg de aanval die de Spanjaard Luis Ocana in de slotbeklimming lanceerde, af. Merck toonde zijn weer volop aanwe zige klimmerscapaciteiten op de eerste berg, halverwege de rit, de Col de Mures. Kort voor zijn ploeggenoot Martin van den Bossche die de achter volgers aanvoerde kwam hij over de top. Hoe ver de Belg hersteld is bleek tegen het slot van de rit, toen hij de achtervolging inzette op het ontsnapte trio De Witte, David (beiden België) en Santy (Fr.). Eddie Merckx voerde het peloton aan dat in hoog temp op zoek ging naar het drietal. De jacht werd bij een steile slotklim voltooid. Merckx probeerde toen al leen door te gaan, maar kreeg onmid dellijk Luis Ocana aan zijn wiel. Schouder aan schouder vocht het duo op de laatste kilometers. Enkele honderden meters voor de streep moest Ocana de wereldkampi oen laten gaan. De Spanjaard raakte tenslotte nog vijf seconden achter. Merckx' positie in het algemeen klasse ment is daardoor nog sterker gewor den. Voor vandaag staat de laatste rit op het programma die de renners naar Nice voert Daar wordt de 'rit naar de zon' zoals Parijs-Nice ge noemd wordt afgesloten met een tijd rit naar de top van de steile Mont de Turbie. UITSLAG: 1 Merckx (Bel) de ITS km ln 3 17 59. 2 Ocana (Spa) 5 18.04. 3 Poulldor iPra) zt. 4 Lasa (Spa) 5.18.19. 5 Hoard (Fra) 5.18.23. Santy (Fra) zt. 7 Mortensen (Den) zt. 8 De Geest (Bel) 5.18.25. 9 Delisle (Fra) 5.16.31. 10 Zoetemelk (Ned) zt, 33 Schepers (Ned). ALGEMEEN KLASSEMENT: 1 Eddy Merckx 22.30.47, 2 Poulldor (Fra) 22.31.03. 3 Ocana (Spa) 22.31 11. 4 De Geest (Bel) 22.31.26. 5 Lasa (Spa) 22.31.29 6 Wolfshohl (WDld) 22.31 30, 7 Hezard (Fra) 22.31.31. 8 Morten sen (Den) 22.31.-02, 9 Santy (Fra) zt, 10 Pin- geon (Fra) 22.31.33, 13 Zoetemelk (Ned) 22.31.41. Van èen onzer verslaggevers MUNCHEN Slordigheid en On nauwkeurigheid zijn twee eigenschap pen die het Duitse volk vreemd zijn. Wanneer in augustus in München op het vroegere exercitie-terrein Ober- wiesenfeld, de Olympische Spelen van start gaan, zal er dan ook niets aan het toeval zijn overgelaten. De orga nisatie van het gigantische 'Feest.van de Jeugd van de Wereld', zoals IOC- president Avery Brundage bij herha ling het sportgebeuren noemt, zal dan ook uitblinken door een mogelijk nooit eerder vertoonde perfectie en vlekkeloosheid; hoewel de Spelen van 1936 in Berlijn onder bescherm heerschap van Adolf Hitler ook hoog staan genoteerd wat organisatie betreft. Lijkt in München iedere vergissing bij voorbaat uitgesloten, op één punt knoeien de organisatoren duidelijk. Want zij geven er voortdurend blijk van de rekenkunst niet machtig te zijn. Zij tonen zich slordig en on nauwkeurig bij het uitrekenen van wat dat Feest nu wel gaat kosten; ieder eindbedrag dat als zijnde defini- teif het laatste getal in de openbaar heid wordt gebracht, is enkele maan den later reeds achterhaald. In 1966 stelde burgemeester Hans- Jochen Vogel van München de kosten van de Spelen op 520 miljoen Mark. Binnen twee Jaar was dat bedrag reeds gestegen tot 800 miljoen Mark en een jaar later werd het Westduitse volk met, zoals dat heette, een zware tegenslag geconfronteerd, toen bleek dat de kosten de miljard Mark zouden overschrijden. Maar zo volgde er als geruststelling bij. die 1.15 miljard Mark was definitief het laatste cijfer. Lang duurde het sprookje niet, want in 1970 stegen de kosten tot 1.35 miljard Mark en in oktober van het vorig jaar naderde men wat de uitga ven betreft reeds de twee miljard. De kosten werden toen geraamd op 1972 miljoen Mark: een mooi getal en niet geheel zonder symboliek voor een feest dat in 1972 wordt gehouden. Dat 'mooie getal' heeft precies vijf maanden stand gehouden. Eind vorige week meldde het grootste boulevard blad van de Bondsrepubliek dat de uitgaven dichter in de buurt van de drie miljard Mark dan in de buurt van de twee miljard komen te 'iggen. Bild-Zeitung maakte bekend dat het ministerie van financien in Bonn nog eens bijna 853 miljoen Mark zal uitge ven aan publiciteit, aanvullende we genbouw en andere projecten. De kos ten van de Spelen zouden hierdoor op een bedrag van 2795 miljoen Mark, uitkomen. De 'onthullingen' van Bild zijn bij de organisatoren slecht ontvangen. Pers chef Hans Klein (die voor een sala ris van 12.500 Mark per maand werkt) noemde de berichten niets dan 'sensa tie'. Klein: 'Het cijfer van1972 mil joen geldt nog steeds als het officiële kostencijfer.' Overigens ontkent Klein niet dat de regering opnieuw 853 miljoen Mark uitgeeft. Maar met de Spelen heeft dat voor de perschei niets te maken: 'Als de regering voor een publiciteits-campagne geld moet uitgeven, dan is dat hun zaak en heeft dat niets te maken met het organiseren en houden van de Spe len.' Hoe het ook zij, duidelijk is in ieder geval dat de Spelen in financieel opzicht uit de hand zijn gelopen. Per dag wordt zo'n 1.8 miljoen Mark uit gegeven, en dat voor de Spelen die als 'goedkoop' de historie moesten ingaan. In 1966 zei Max Danz, de vice-voorzitter van het Westduitse Olympische Comité: 'We moeten maat houden, niets overwaarderen en niet in de verleiding komen de grootste en meest bombastische Spelen te willen organiseren.' Een enkel voorbeeld van hoe München afsteekt tegenover vroegere Spelen: in Melbourne gaf men in 1956 24 miljoen uit; in München kost het opruimen en afbreken van diverse zaken na de Spelen alleen al 20 miljoen. Het pronkstuk van München, het Olympia-dak dat het stadion de sporthal het zwemstadion en een deel van het wegennet overspant, typeert misschien de verspilling het duide lijkst. In 1967 won de architect Beh- nisch de Olympische prijsvraag met zijn ontwerp, dat hij toen op 15 miljoen Mark schatte Dat bedrag is echter meer dan vertienvoudigd en de afgelopen winter heeft men nog in grote angst geleefd dat de constructie onder een te zware sneeuwlost zou bezwijken. Het project dat de Olympi sche accommodatie moet verlevendigen en dat een 165 miljoen Mark heeft gekost, overleefde de winter echter.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 15