Vlevrouw Woudstra 'bouwde' Herenstraat tier nijverheidsscholen penken Klassieke muziek in Chr. Lyceum raat ïeen WEEKAGENDA in opstand Tegen koopavond in Lisse UJNSBURG HEEFT OVER VIJF AAR GEEN GROND MEER BRAND BIJ SCHERPENZEEL een net en vlot winkelmeisje PRIMO 1,30 per pak Trumpets iets zijn voor anderen 2 [OUW/KWARTET ZATERDAG 11 MAART 1972 STAD 3 (door Leo Verkaik) 'JDEN Toen mevrouw drs. D. Vfoudstra-Bergema van 1925 tot 1932 in Utrecht farvacie studeerde, vervolgens enige jaren in Indone sië een met verlof zijnde college apotheker verving en daarna in Utrecht de leiding kreeg over één van de twee apotheken van haar vader, had zij nooit kunnen dro men, dat zij ooit in Leiden de cen trale figuur zou worden in de stichting van vier nijverheidsscho len, waaronder drie christelijke. Herstellend van een nogal langdu rige bronchitus vertelde mevrouw Woudstra mij deze week daarvan in haar ruime, plantenrijke woning aan de Meyerskade. )oor mijn huwelijk kwam ik in 1939 naar Leiden. Mijn man (mr. C. J. Woudstra) werd secretaris van de in dat jaar opgerichte Vereniging voor Christelijk Nij verheidsonderwijs voor Leiden en omstreken". Maar de oorlog brak uit en er kon niet veel gebeuren. Ook in de eerste jaren na de oorlog kon de vereniging nauwelijk iets uitvoeren totdat er in 1953 meer mogelijkheden kwamen. Om deze reden besloot het „vooroorlogse" bestuur in zijn geheel af te treden. Nadat zij mij hadden gevraagd of ik secretaris wilde worden van het bestuur en ik ja had gezegd, werd een nieuw bestuur gevormd. JJET WERK leek mij wel wat. Dat kwam misschien doordat ik, me de door mijn opleiding, mijn vleu gels wat verder had kunnen uit slaan. Het werk slokte mij al gauw helemaal op en dat beviel mij. In feite werd ik gewoon een full-ti mer, maar dan onbezoldigd zodat je er vrij en enthousiast tegenover bleef staan. Het was vaak werken van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. In mijn centrale secretarisfunctie heb ik de verwerkelijking van vier scholen voor beroepsonderwijs kunnen realiseren in samenwer king met de drie andere leden van het dagelijks bestuur en gesteund door het gehele bestuur. Maar die andere bestuursleden hadden er al lemaal volledige dagtaken bij, ter wijl ik in de gelegenheid was al mijn tijd en energie aan het chris- tellijk nijverheidsonderwijs te wij den." „Vier scholen?", vraag ik wat ver wonderd, daarbij alleen denkend aan de in 1959 officieus geopende chr. nijverheidsschool voor meisjes „Boshuizen" en de drie jaar later begonnen chr. lts in Zuidwest, die beide een enorme groei meemaak ten. yoOR MEVROUW Woudstra zijn echter nog twee scholen rond: „Ik heb namelijk voor een deel ook mogen meewerken aan de gemeen schappelijke streekschool voor part-time-beroepsonderwijs leer lingenstelseldie binnenkort in Leiden komt en die zeker duizend leerlingen gaat tellen. Mijn vierde school is de chr. m.t.s., die in augustus van dit jaar van start gaat en die voorlopig wordt onder gebracht bij de chr. lts in Zuid west. Er moeten voor die tijd al leen wat theorielokalen worden bijgebouwd op een terrein, dat wij in de nabijheid van de lts hebben kunnen huren. Er zijn besprekin gen gaande over een groot terrein in Leiden, dat zowel plaats zal bie den aan de streekschool als aan de chr. m.t.s.". We praten nog wat na over de opvol ging van mevrouw Woudstra, geen eenvoudige maar wel een goed op geloste zaak. Het algemeen bestuur is namelijk uitgebreid van 13 tot 20 leden. Elke school heeft nu een eigen bestuur van zes leden en er is een aparte afdeling bouwzaken in het leven geroepen, bestaande uit een voorzitter en een secretaris. In deze afdeling blijft mevrouw Woudstra voorlopig nog de secreta risfunctie vervullen zodat de ver eniging blijft profiteren van haar ervaring op dit gebied. „Ik blijf dat, zolang ik het zelf wil," zegt mevrouw Woudstra met na druk. „Deze reorganisatie is de op lossing geworden van een bran dend probleem. Het werk is alle maal zo gegroeid, dat niemand het geheel meer kan overzien en ieder een is nu erg gelukkig met het nieuwe systeem". In elk geval neemt mevrouw Woud stra volgende week vrijdagmiddag officieel afscheid als secretaris. Het bestuur biedt haar hiertoe een re ceptie aan in de chr. lts Zuidwest aan de Johan Wagenaarlaan; aan vang half 5. LEIDEN In de aula van het chr. lyceum had gisteravond weer het jaarlijkse „Klassiek muziekcon cours" plaats. De zaal was tot de laatste plaats met medeleerlingen en ook een aantal ouderen bezet. Ik merkte wel op, dat echt goede, prestaties met veel meer aandacht werden gevolgd dan andere. Tech nisch verdienstelijk, maar muzikaal zielloze. Die waren er, helaas, ook bij Sommige, kennelijk populaire con certgevers werden al bij voorbaat luide toegejuicht en verder vol aan dacht aangehoord. De 22 kandidaten, vooraf geselec teerd. hadden zich blijkbaar deugde lijk voorbereid. Maar zenuwen en remmingen speelden bij niet weini gen een geduchte partij mee. En de muzikale gedrevenheid was vrij zeldzaam, deze avond. De piano bleek weer favoriet, ook de blokfluit, de gitaar, een paar keer de viool en ook nog een enkele klarinet, een dwarsfluit verschenen ten tonele. Behalve de grote klassie ken, vermeldde het programma ook enkele achttiende eeuwse (Bach, Te- lemann), Bartok (Roemeense dansen) Pi Scheffer en A. Thaté. Verder was er niets eigentijds te beleven. De jury, bestaande uit de dames Hennes en Ridderhof, en de heren Van Kapel (voorzitter), Verhoef en Van Nieuwkoop kende de volgende prijzen toe: Eerste prijs: Hans de Vries,, 5l'/i pnt. (middendeel Mondscheinsonate) Tweede prijs: Paul Leenhouts 49 pnt. (blokfluit: „Trois pièces van A Thaté; Derde prijs: Tim en Chiel de Zeeuw, 47 pnt.: (viool en piano) met Sonatine van Telemann. Nettie Blankenstein (piano), met Bartok's Roemeense dansen. Anita Iterson (piano) en Machteld de Jager (viooü met Concert van Fr. Seitz. Johan van Wolfswinkel LISSE Het „Samenwerkings Or gaan Vakcentralen" (S.O.V.) heeft in een vergadering met afgevaardigden van de Werknemersorganisaties afd. Lesse van NKV, NVV en CNV het onderwerp „Koopavond te Lisse" aan de orde gesteld naar aanleiding van een verzoek van het gemeentebe stuur. Uiteraard heeft het S.O.V. het zwaartepunt laten vallen op de posi tie van de werknemers van de win kelbedrijven. Tijdens de besprekin gen is duidelijk naar voren gekomen, dat de noodzakelijkheid tot het in stellen van een koopavond niet aan wezig werd geacht. Wat de wekelijkse halve-dag-slui- ting betreft is het S.O.V. van oordeel, dat er zo spoedig mogelijk een eind moet komen aan de huidige chaos. - EIDEN In de vergadering van rgemeester en wethouders van gis- morgen heeft wethouder S. Men- meegedeeld dat hij op medisch vies zijn functie van wethouder en raadslid zal neerleggen. tijdstip hiervoor stelt hij zich verband met de afhandeling van aantal lopende zaken een datum streeks 1 mei voor. 'Koestal' wil wijkcomité' KATWIJK AAN DEN RIJN Ook in de wijk Koestal lopen de be woners met de gedachte te komen tot het oprichten van een wijkvereni- ging- Belangstellenden worden uitgeno digd aanwezig te zijn op een verga dering op woensdag 14 maart 's avonds om kwart over zes in het clubhuis „De Springplank'' aan de Louise de Colignylaan, ter bespre king van de oprichting van een wijkvereniging. IjJNSBURG In de grote zaal van Centrum vergaderde de A.R. svereninging. Voor wethouder De toy de gelegenheid kreeg iets over gemeentelijke beleid te vertellen, rd besloten de contributie van f 12 f 16 te verhogen. Op verzoek van CHU zal in het najaar een geza- mlijke propaganda-avond worden houden. Wethouder De Mooy bepaalde zich de woningbouw, winkelbehoefte, reatie, wegenbouw, openbare ge- men en het onderwijs. Hij vond de laatste tijd veel is gebouwd in jnsburg. Als dc nu geplande be- uwing is gerealiseerd, wat in 1977 geval zal zijn, is er geen grond er. Ruime aandacht werd ge- tonken aan de krotopruiming, a.v. de behoefte aan winkels, spe- ial in de nieuwe wijken, beriep hij :h op het struktuurrapport. Het ge- lentebestuur vindt de stichting van dorpshuis niet urgent, gezien de nwezigheid van het Centrum. Een apart vraagstuk vormt de huis- sting van de bibliotheek van het J.M.V., met daarbij de leeszaal. Op programma staat nog steeds een idheidkamer met mausoleum, aarvoor juist dezer dagen staatsse- ?taris Vonhoff een bezoek aan Rijnsburg bracht. Over de recreatie was de heer De Mooy gauw uitge praat. Sportvelden en een zwembad vormden de hoofdschotel. Ook over het onderwijs was weinig nieuws te vermelden. Aan de wegen binnen en buiten de bebouwde kom is veel ge daan. Een aparte moeilijkheid is de Valken burgerweg. Al met al moet er de komende jaren toch nog wel wat gebeuren in Rijns- burg, zo meende de heer De Mooy. Proeftuin beëindigde afdeling groenten RIJNSBURG De vereniging Proeftuin Rijnsburg hield in de kan tine van „Flora" de jaarvergadering. Het jaaroverzicht van de heer P. van der Bosch maakte melding van het beëindigen van de afdeling groente teelt. Het financiële rapport sloot met een bedrag van f 156.000, waarin een verlies van rond f 45.000. De heer C. O. N. de Vroomen vertel de één en ander over de toekomst van de bolbloem en de trekkerij. Kern van zijn betoog was om via rationalisering en verbeterde werk methodes te komen tot instandhou ding van het bedrijf en goede uit komsten te krijgen. Met cijfers en grafieken werd aangetoond dat voor al de post- en arbeidskosten een be langrijke rol spelen. Of de export van bolbloemen naar Engeland gunstige perspectieven biedt, is een vraag die vooral afhangt van de kwaliteit. Ook zal de concur rentie wel toenemen, gezien de erva ringen met bijvoorbeeld bloemen uit Israël en zuidelijke landen. 'Rijnpost' koos eeu nieuwe voorzitter HAZERSYVOUDE-KOUDEKERK De heer Rob van Berkel (30) werd tijdens een druk bezochte ledenver gadering van dc Ondernemersvereni ging „Rijnpost" tot voorzitter geko zen, als opvolger van de heer A. Ho- gencs. Behalve in middcnslandskringen geniet de nieuwe Rijnpostvoorzitter ook bekendheid in de zwemwereld. Geruime tijd maakte hij deel uit van het nationale wat.erpolo-team, terwijl hij is gehuwd is met de langeaf- standszwemster (en ere-burgeres van Koudekerk) Judith de Nijs. Ook secretaris W. van Veen legde het bijltje er na vier jaar bij neer. Zijn plaats in het bestuur werd inge nomen door de heer B. Visser. De fusie met de middenstandsvereniging te Hazerswoude-Dorp vormde weer onderwerp van gesprek. Verscheide ne leden meenden, dat de kans op een vorm van samenwerking is toe genomen nu de MICO een nieuw be stuur heeft gekregen. Bovendien heeft samengaan een kostenbespa rend effect, rekende penningmeester J. Ketel voor. ALPHEN Gisteravond brak brand uit in een grote hoeveelheid oud papier bij de fa. Scherpenzeel aan de Kalkovenweg langs de Hei manswetering. De brandweer had juist een feestavond in een zaal bij de Salvatorikerk. Ze was „met man en macht" snel ter plaatse LEIDEN Maandag 13 maart ordt een nieuwe asfaltweg aange^ acht op het reeds geasfalteerde ge- elte van de Vrouwenweg (v.m. «terwoude). Dinsdag 14 maart ordt in aansluiting daarop een ge- eelte van de Vlietweg geasfalteerd, it werk wordt dan woensdag on tbroken voor de asfaltering van de Btelijke oprit van de Wilhelmina- ug. Als dit laatste karwei er enkele fken later opzit, wordt de asfalte- ng van de Vlietweg voltooid. W'j zoeken *egens huw. v. h. tegenwoordige. BANKETBAKKERIJ W. DEN DULK CO., Secr. Varkevisserstraat 37. Katwijk aan Zee. Tel. 01718-12294. LEIDEN Het schrale weer van gisteren deerde de leerlingen van de jubilerende (40) Beatrix-school Mors- weg niet. toen zij in de middaguren een optocht door de wijk maakten. Maar er ging dan ook een verwarmend enthousiasme van dit spontane kinderfeest uit. Verkleed waren ze naar school gekomen, met opgesierde fietsen en autopeds en spandoeken, waarvan ieder de reden van het niet-alledaagse gebeuren kon aflezen. Een optocht zonder muziek is niks. Maar waar haal je in de winter en dan nog overdag een muziekkorps vandaan? En een ge luidswagen is voor zo iets fragiels als een kinderoptochl totaal ongeschikt. Er was nog één mogelijkheid: het draaiorgel. En ja hoor, d'r was er een. Deze school en de Mors zijn in de loop der jaren hecht vergroeid. Daarom was het van het hoofd, het personeel en de kinderen een goed idee, de wijk deze leuke optocht aan te bieden. LEIDEN Een inderhaast ge vormd actiecomité Herenstraat-Doe- zastraat besprak gisteravond onder leiding van de heer Arnoldus de ge meentelijke plannen voor het invoe ren van éénrichtingverkeer in de He renstraat en omgeving. De in het co mité zittende winkeliers waren tegen éénrichtingverkeer. Zij vrezen, dat de Herenstraat hierdoor een saaie straat zal worden en een racebaan voor het verkeer. Er zal worden ge tracht de hoorzitting van a.s. donder dag uitgesteld te krijgen. Canadees muziekkorps in de Zuiderkerk LEIDEN Op 16 maart arriveert op Schiphol de „Ottawa Salvation Army Woodroffe Temple Junior Band", 28 jongens en meisjes sterk. Dit actieve muziekkorps heeft een uitgebreid repertoire van fanfare muziek, solistische bijdragen en zang en bezoekt gedurende de 12 dagen dat het in Europa is, 12 steden in Nederland, België en Duitsland. In Leiden zal een uitvoering wor den gegeven in de Zuiderkerk op 22 maart a.s.; aanvang 8 uur. RAAD LEIDERDORP LEIDERDORP De gemeenteraad vergadert maandag 13 maart om 8 uur. De agenda vermeldt onder an dere: vaststelling van het bedrag (f 164) per leerling voor het openbaar lager onderwijs; vaststelling voorbe- reidingsbesluit bestemmingsplan „Achthovenerweg", verkeersmaatre gelen op de Splinterplaats, Laan van Ouderzorg, Van Diepeningenlaan, Ericalaan en Hoogmadeseweg; kre diet voor het aanbrengen van wijzi gingen en aanvullingen in de beweg wijzering; voorbereidingsbesluit voor het bestemmingsplan Zijllaan en Meijepolder 1968. betrekking heb bend op het aan de Zijldijk gelegen industriegebied; krediet ten behoeve van de beplanting in het sport- en recreatiepark „De Bloemerd"; aanleg van een ontsluitingsweg in „De Bloe merd". de ideale kattenbakvulling, reukloos en absorberend 12 pak in doos (afhaalprijs) 14.00 FAMA Breestraat 3 Leiden telefoon 33311 Verkeersmaatregelen Leiderdorp LEIDERDORP Daar in de on middellijke omgeving van de Splin terplaats voldoende vrije parkeerge legenheid is, stellen B. en W. voor een parkeerverbod voor het aan de zijde van de flats gelegen gedeelte van de Splinterplaats in te stellen. B. en W. stellen voor, een parkeerver bod in te stellen voor: a. het gedeelte van de zuidwestelijke zijde van de Van Diepeningenlaan, tussen de in- en uitrit van de Vent- weg langs de Van Diepeningenlaan; b. het gedeelte van de zuidoostelijke zijde van de Laan van Ouderzorg, tussen de in- en uitrit van de vent- weg langs de Laan van Ouderzorg. Verder het aanleggen van een voetgangersoversteekplaats over de Van Diepeningenlaan, nabij de krui sing met de Laan van Ouderzorg en een voetgangersoversteekplaats over de Laan van Ouderzorg, nabij de kruising met de Van Diepeningen laan. Daar de route Acacialaan-Erica- laan-Mauritssingel aan belangrijk heid wint. is het niet langer verant woord dat de rijbaan van de Erica laan versmald wordt ten gevolge van geparkeerde auto's, menen B. en W. Een groter gevaar vormen die gepar keerde auto's voor het verkeer dat vanuit de zijstraten de Ericalaan op wil rijden en waarvoor die auto's het uitzicht belemmeren. Ten slotte stellen B. en \V. voor: a. intrekking van het voor de noor delijke zijde van de noordelijke ventweg van de Hoogmadeseweg vastgestelde parkeerverbod b. vaststelling van een parkeerver bod voor de noordelijke zijde van de zuidelijke ventweg van de Hoogma deseweg. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Zondag 12 maart: hoog water 0.57 en 13.20 uur, laag water 8.50 en 21.27 uur. Maan dag 13 maart: hoog water 1.48 en 14.03 uur, laag water 9.47 en 22.17. ZATERDAG 11 MAART Vestestraat 40, 8.30 uur: cabaret Peter de Jong. Maandag 13 maart Stadhuis, 7.30 uur: gemeenteraadsver gadering. Rapenburg 10, 8 uur: Amaleurfolo- grafen-vereniglng. Dinsdag 14 maart Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis. 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds Ned. Gemeenten. Steenschuur 5, 8 tot 8.30 uur: sprek- uur huisvesting werkende Jongeren. Koningskerk (Noord), 8 uur: afd. Noord Christenvrouwenbond, mej. Querido over Joodse gebruiken thuis en in de syna goge. Groenoordhal, 's morgens: Paas vee tentoonstelling (Vebo Leiden). Museum Raamsteeg 2, 8 uur: prof dr L D Brongersma over „zeeschild padden". Museum Steenstraat 1. 8 uur: Filmclub 16 K. en O. „Kijkje in de filmkeuken' (Hans P van Oosterom vertelt hoe de film als industrie werkt). Woensdag 15 maart Stadhuis. 4 tot 6 uur. spreekuur so ciale raadsvrouw. LAK-theater Levendaal. 8.15 uur: ..Spektakel Peter en Adriaan' (in een clowneske allegaric van gein. ongein, mime. sick joke. tekst en slapstick. Schelpenkade 6. 8 uur: Tuinbouw en Plantkunde. Donderdag 16 maart Rijnl. Lyceum Oegstgeest. 8.15 uur: ..Neerlands hoop in bange dagen" (Freek de Jonge en Bram Vermeulen In een onverbiddelijke zwerftocht langs de mos standen). Foyer Gehoorzaal. 8 uur: „Japan zoals het werkelijk is" (met kleurendia's en film door Joop Stam), voor K. en O. Vrüdag 17 maart Rapenburg 24. 10 tot 3 u. nam.: Jazz- zolder Hbt House, concert Piet Noordijk- sextet Frans Eisen. Chr. technische school, Vijfmeilaan, 4.30 tot 6 uur: afscheid van mevr. Woudstra als secretaris van de Ver. voor Chr. Nijverheidsonderwijs voor Leden en omstreken. Zaterdag 18 maart Hooglandse kerk, 7 tót 7.30 uur: avond gebed. FILMS CAMERA: dag. 7 en 9.15 en ma, di, vr 2.30 uur, „Le Boucher", 18 j. za en wo 2.30 uur en zo 2 en 4.15 uur: nachtv. vr en za 23.30 uur, „Bloody Mama". LUXOR: „Echtpaar zoekt echtpaar", 18 j., dag. 2.30, 7 en 9.15. Zo extra 4.45 uur. LIDO: „Hornets Nest", 18 j., dag. 7, 9.15 en 2.30. Zo extra 4.45 uur. STUDIO: „Decamerone", 18 j., dag. 2,30, 7 en 9.15 u. Zo extra 4.45 uur. TRIANON: „Gejaagd door de wind", dag. en zo 2 en 8 uur. Apotheken Apotheek Tot Hulp der Mensheid, Hooigracht 48, tel, 21060. Ook de apo theek te Oegstgeest heeft dienst. Di® te Voorschoten en tc Leiderdorp zijn ge sloten. De dienst loopt van vrijdag 17.30 uur tot de volgende vrijdag 8 uur. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Mobielkantoor ANWB Iedere maandag en donderdag van 10 lot 16 uur op de Lammermarkt. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge- 'vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdlenst: 5 maal 2. (Zat. 10 uur Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en Informatiedienst voor Leiden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 20460; voor informatie tele foon 33021. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00 19.45 uur: dinsdag van 13.00 14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30 15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologie: voor patiënten van de af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00 12.30 en van 15.00 20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00 11.30, 15.00 17.30. en van 18.30 20.00 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praemaluienafdeling (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma., wo., do. en -vrij., van 18.30 18.45 uur; za. en zon. van 15.00 15.15 uur. Diaconessenhuis: 1ste klasse dagelijks: 11.00 12.00 uur; 13.15 14.00 uur; 18.45 19.30 uur. 2de en 3de klasse: dagelijks: 13.15 14.00 uur; 18.45 19.30 uur. Kin derafdeling: dagelijks: 14.45 15.30 uur en maandag-, woensdag- en vrijdagavond 18.30 19.00 uur. Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: 3de klas alle dagen van 14.00 15.00 en van 18.45 19.30 uur; 2de klas: alle dagen va n 11.30 12.00, van 14.00 15.00 en van 18.45 19.30 uur: lste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraam afdeling: 3de klas: van 15.00 16.00 en van 18.45 19.30 2de klas: van 11.30 12.00 (alleen vaders) van 15.00 16.00 en van 18.45 19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo., vrij. en zat. van 15.00 15.30; di. en do. van 18.00 18.30 uur. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 15.00 16.00. di. en do. van 18.00 18.30 uur. Annakiiniek: 3de klas: 13.30 14.30 en 18 19 uur: 2de klas: 13.30 15.30 en 19.C3 20.00 uur: lste klas: 11.00 12.00. 13.30 15.30 en 19.00 20.00 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegcest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jeigersma- kliniek: ma. t/m vrij. 16.45 17.45 uur; zaterdag 13.00 15.00 uur; zondag 11.00 11.45 en 13.00 15.00 uur. alphen Bezoekuren ziekenhuis Rijnoord": dagelijks (ook in het wee kend): lste en 2de klas: van 10.30 u.oo uur; van 14.00 14.45 uur; van 18.00 - 19.00 uur; 3de klas: van 14.00 14.45 uur. van 18.00 19.00 uur; kraamafdellng: van 16.00 17.00 uur. van 19,00 19.30 uur alleen voor echtgenoten; kinder afdeling: van 15.00 15.30 uur, van ïs.on 18.30 uur alleen voor ouders. Kinderen beneden de 16 Jaar géén toegang op dc kinderafdeling. NOORDWIJK Sole Mio klassepatiën ten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. Sociëteit Twentwel Twentwel, sociëteit voor kamerbewo- ners/jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21.00 24.00 uur. Bree straat 19, Lelden. Tel. Inlichtingen: Nellie Pars, telefoon 31123. Secr.: Trudle Door duin, Rijndijkstraat la, Leiden. TENTOONSTELLINGEN Museum De Lakenhal, tot 3 april: Uil bagger geborgen, 10-4. zond. 1-5 u. Lakenhal. 4 febr.-i2 mrt.: „Relnier Lu- casseD over de schilderkunst". Tot 15 maart: expositie van werken van*Fanny Mazure (Voorschoten) in de Openbare Bibliotheek Houtkwartier", zweilandlaan 5 te Leiden. Tot 17 maart: expositie van tekeningen van Joyce Koopmans :n de Openbare Bibliotheek „Zuid-West". Eduard van Beinumstraat 2 te Lelden Galerie v. d. Vlist. Botermarkt 3: grafiek en pol. panelen van Bob Clous, keramiek en plastieken van Willy Dohm. Tot 4 april, di t.e.m. zat. 9—18 uur. dond. tot 21 uur. Rapenburg 73 foto's Gerard Petrus Fie- ret. tot 12 april. LAK-tentoonstelling. Pieterskerkgracht 9: tekeningen, schil derijen. foto's, collage s, sieraden en ob- jeaten kunstgeschiedenisgroep van Rem- brandt-lyceum. Van 13 tot en met 17 maart 19.30 tot 22 uur, zat. 18 maart 11 tot 17 uur. (door Siem de Groot) LEIDEN YVat er uit een ver jaardag niet kan groeien. Een groep je muziekmakende jongelui zat enke le jaren geleden op een avond in Leiden een verjaardag wat te omlijs ten, toen bij een van hen zomaar de vraag opkwam of zo'n muziekje op andere plaatsen niet te combineren zou zijn met evangelieverkondiging. Bijv. in gevangenissen, ziekenhuizen, bejaardencentra en ook in kerken. En van het een komt dan het ander. Toen die gedachte in een daad was omgezet, kon de vraag wat deze jon geren behalve hun musiceren daad- wérkclijk voor anderen, vooral in moeilijkheden en zorgen, wilden doen, niet meer worden ontweken. M. Hennekes te Voorhout, chauf feur bij de NZH te Leiden: „In per soonlijke gesprekken kwam het meer dan eens naar voren: jullie staan daar nou wel mooi te zingen, maar wat doé je eraan? Er zijn mensen nodig die bereid zijn anderen er weer bovenop te helpen". Dit jongereninitiatief nu heeft be kendheid gekregen onder dc naam Trumpets of the lord. De groep is gevestigd in Leiden. De heer Henne kes zou men hun woordvoerder kun nen noemen. „Wij zijn een aantal jonge mensen uit verschillende kerken die door middel van muziek de boodschap van Jezus willen doorgeven aan ieder die dit horen wil. Wij spelen in kerk en evangelisatiesamenkomst, op straat, in gevangenissen en ziekenhuizen, maar ook in café's en nachtclubs". Een oude auto is hun vervoermid del. ..Wij zouden graag een gebruikte bus kopen om daarin leden en mate riaal te vervoeren en ook mensen de gelegenheid te geven na ons optreden met ons te praten en als daaraan behoefte bestaat te bidden". Als deze groep haar plannen wil verwezenlijken zijn er duizend men sen nodig die bereid zijn één gulden per week te geven. Voordat wij hel vergeten: hier is het gironummer: 549800. t.n.v. Trumpets of the Lord, Leiden. „Zingen van de Here Jezus ervaren wij als een bron van energie. Maar wij willen met die energie praktisch werkzaam zijn ten dienste van ande ren. Wij hebben ons op het stand punt gesteld, heel eenvoudig te be ginnen. Vieravonden in de week zit ten wij nu op de zolder boven de kleuterschool aan de Morsweg. Die is in gebruik bij de hervormde wijkge- meente van de Maranathakerk. Op donderdag hebben we Bijbelstudie en gespreksgroepen, op vrijdag repe teert dc combo er, voor de zaterdag moeten we nog iets bedenken en op zondag is er een koffiebar". Maar de heer Hennekes ziet ver der. Om werkelijk dienstbaar te kunnen zijn voor mensen-in-moei- lijkheden, heb je een centrum nodig dat de hele dag open is. „Ze moeten weten: daar kan ik naartoe. Maar dan moet ons werk wel meer be kendheid krijgen. YVe proberen nu de middelen te vinden om het zover te krijgen". Hoe stellen de „Trumpets" zich dit concreet voor? „YVel. wij proberen eerst met de betrokkenen over hun problemen denk maar aan de drugs te pra ten. Dan houden wij hun het evange lie voor als de basis voor een inner lijke omkeer. Het versterkt de wil om te veranderen. Als ze innerlijk bereid zijn te veranderen willen wij contact opnemen eventueel met de ouders, een dokter of een instituut. YY'ij pretenderen niet de plaats van 'n specialist te kunnen innemen. Wij vangen op en verwijzen alleen. Ten slotte zouden wij nog iets aan de na zorg kunnen doen. Die nazorg zien wij niet alleen als een gelegenheid bieden voor biljarten of tafeltennis. Wij willen proberen hen bewust te laten zyn van hun eigen verantwoor delijkheid als mens voor hun mede mensen". Voor dat werk zoeken de Trumpets onderdak. „Wij hebben iets nodig waar wij de mensen naartoe kunnen halen. Iemand komt uit de gevangenis. Dacht u dat zo'n man altijd welkom is? Wij kunnen behulpzaam zijn om het contact met zijn verwanten tc herstellen en kunnen 'm helpen bij het vinden van een werkkring". Zelf hebben de Trumpets aleens gedacht aan de lege Oosterkerk (zie foto) aan dc Herengracht, waarin V. en D. een tijdje heeft gezeten. De kerk is te koop, maar er is nog steeds geen koper. „Als we die kerk nou eens een paar jaar konden huren. In die tijd zou ons werk misschien zo veel bekendheid krijgen, dat wc de kerk wellicht zouden kunnen kopen, eventueel in samenwerking met an deren. Dat zou voor dit gebouw toch een mooie bestemming zijn". De groep werkt buiten de „officiële kerk" om. Hennekes: „Dat wil niet zeggen dat wy van de kerk af werken. Als het kan brengen wij ze mensen terug naar de kerk waar zc thuis horen. Persoonlijk vind ik wel, dat er te genwoordig in de kerken te weinig wordt gesproken over dc bekering van de mens. Soms heb ik de indruk, dat er te veel van omwegen gebruik wordt gemaakt om toch nog iets van de kern tc laten zien". Een eigen kerkje past echter niet in de gedachten van Hennekes en zijn teamgenoten. „Je moet het al leen zó zien: je bekering moet in een of andere richting iets uitwerken. Je krijgt het niet alleen voor jezelf. Trouwens, je ogen gaan vanzelf voor de ander open als je je door God en Jezus ontdekt weet". Wie nader in contact wil komen met de Trumpets, kan gebruik ma ken van postbus 527 Leiden, mej. A. van der Tang (secretaresse).

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3