Ir. De Zeeuw: Top van 'open partij' voor iedereen toegankelijk De rotsen van Zervos Een dode en zeven gewonden bij botsing Twee Grieken bij steekpartij gewond Veerman wil open christelijke partij Pompbediende beroofd Woonwagens afgebrand Gehuwde homofiel groter tahoe dan totaal probleem TROUW/KWARTET MAANDAG 6 MAART 1972 U HAIIIO-1V 1 tol MARY PERKINS MOMMA INDE GOUDE GAPER door W. G. VAN DE HULST; plaatjes van W. G. VAN DE HULST Jr. 69. Bah! t Lijkt wel een handje, een heel klein handje, een handje met vingers Och, maar ze droomde ze ker. 't Is al weer weg. Of klemt daar nog één vingertje om de rand? Bah! Wat *n dom mens is te toch. Wat 'n rare verzinsels haalt ze in haar hoofdZe gooit zich boos om, op gevaar af haar keurige mutsje te kreuken. Maar ze wil niet kijken, wil niet denken meer. Slapen gaat ze, ja... En tóch, toch, als ze met haar rug naar het raam ligt, toch bekruipt haar wéér die vreemde onrust Hè, 't is toch of er nou allemaal kleine hand jes. honderd handjes met spierige vin gertjes naar haar rug grijpen, naar haar fijn kanten mutsje. O, bah! Wat akelig is dat nou 'n droom? Stil! Ze hoort geritsel achter haar. Ja, 't is aan de voorzijde van 't ledikant. O, het zweet breekt haar uit. Ze wil de deken wegslingeren; maar ze durft niet Ze kijkt ze loert, over haar schouder en over het randje van de deken heen, bang en schichtig achter om. KARELTJE KNETTER EN DE BLAUWGERUITE KIEL Van onze verslaggever BARNEVELD Een man kwam om het leven en zeven mensen werden gewond bij een frontale autobotsing gistermorgen onder Voorthuizen. Het - ongeluk gebeurde in een bocht van de weg. Twee mensen uit de auto, waar mee de 19-jarige M. Kleyer de dood vond, en een echtpaar met drie kimde- ren uit de andere auto werden zoda nig gewond, dat ze in een ziekenhuis in Amersfoort moesten worden opge nomen. In Wedde (Groningen) verongelukte de 27-jarige G. J. Bruintjes uit Win schoten toen hij met zijn auto in een flauwe bocht rechtdoor reed en tegen een boom botste. De 54-jarige mevrouw A. A. Mennink uit Apeldoorn kwam zaterdagmorgen om het leven toen zij met haar auto een file wilde passeren en daarbij op een tegenligger reed. Drie mensen uit deze auto liepen zware verwondingen op. De 44-jarige mevrouw C. Kroondijk uit Rotterdam verongelukte in La- them (Gelderland) toen zij met haar auto op een tegenligger reed. Twee kinderen en een volwassene raakten hierbij gewond. De 35-jarige G. P. van Meerwijdk uit Arnhem werd zaterdagavond, lopend op de Oude Rijksweg Elst-Elden, door een achteropkomende auto geschept. De man overleed ter plaatse. Onder Zwartsluis reed de 16-jari'ge K. van de Linde uit Vollenhove in de nacht van zaterdag op zondag met zijn bromfiets tegen een boom. De jongen overleed ter pi'aatse. Op de Renswoudseweg in het dorp Ederveen (Ede) reed de 25-jarige monteur A. H. Harwijnen uit Ede met zijn auto in. volle vaart op een stilstaande vrachtauto met melkbus sen. De man was op slag dood. De 22-jarige W. J. P. Brouwers ver loor het leven toen hij in zijn woon plaats Erp (NB) in frontale botsing kwam met een tegenligger. Twee in zittenden van de auto's raakten ge wond. Het zicht ter plaatse was slecht door rook van een grasbermbrand. Van een verslaggever UTRECHT Een uitgebreid onder zoek van de recherche in Utrechtse pensions, waar veel gastarbeiders zijn gehuisvest, naar de vier Turken, die in de nacht van vrijdag op zaterdag twee Grieken neerstaken, heeft tot nu toe geen resultaat gehad. Bij de vechtpartij kreeg de 41-jarige fabrieks arbeider Konstandinos Tsobanidis uit Rotterdam een messteek in de buik; zijn 15 jaar jongere broer Christos werd in de borst getroffen. Beiden zijn ernstig maar niet levensgevaarlijk gewond in het academisch ziekenhuis opgenomen. De steekpartij had plaats kort nadat een ruzie zoekende Turk met enkele kameraden uit een Grieks café, waar ook de twee broers zaten, werd gezet. Toen de beide Grieken, die overigens niets met de ruzie te maken hadden, even later ook opstapten, werden ze buiten onverwacht aangevallen door de Turken. De overval ging zo snel in zijn werk, dat de daders al gevlogen waren voor de Grieken goed en wel wisten wat er gebeurd was. Zij kon den de politie wel een duidelijk sig nalement geven. 12-91 Professor Nosco zat met een boos gezicht aan zijn schrijfbureau en voor hem op het blad lag de blauw- geruite kiel, die eens aan de grote zeeheld Michiel de Ruyter zou hebben toebehoord. Maar de geleerde schurk was helemaal niet geïmponeerd door de historische waarde van het antieke stukje textiel. 'Smerig vod.knorde hi.. En zijn stemming werd er be paald niet beter op, toen zijn kleine handlanger plotseling binnenstormde. Gramstorig keek hij de dwerg aan en hij zei giftig: 'Zeg. heb ik jou gisteren niet voor goed de deur uitgetrapt? Jij altijd met je fijne plannetjes. Goed nou hebben we bankroof gepleegd in de vermomming van smidje Verholen en Kareltje Knetter. Maar wat zijn we er wijzer van geworden. We heb ben een vod van een kiel en. 'En daar gaat het juist om!' viel de dwerg zijn meester in de rede. 'Ik heb vannacht in het struikgewas geslapen. Nou, en toen heb ik Bramah de Indiër gezien!' 'In je droom zeker', veronderstelde de professor, 'zeker in je droom'. 'Luister nou baas', drong Asmar aan. 'Bramah is een helder ziende. Hij wist alles van ons te vertellen. Maar hij gaat niet naar de politie. Misschien kan hij of zijn leer ling ons helpen bij het oplossen van het geheim van de blauw-geruite kiel!' 'Goddelijke openbaring of andere inspiratiebronnen' Van onze parlementsredactie DEN HAAG Dr. Ir. D. de Zeeuw, de voorzitter van de KVP, meent dat in zijn 'open volk»! partij' de leden zonder ballotage, ondertekening van grondslagen of gewetensonderzoek kandidaat^ moet kunnen zijn voor leidende of vertegenwoordigende functies. olk»f Verder moeten zij zich primair kun nen herkennen in, wat De Zeeuw noemt, 'een politieke filosofie' (of basisprogramma) en zich geïnspireerd weten door de goddelijke openbaring of door andere inspiratiebronnen die tot dezelfde politieke filosofie leiden. Dr. De Zeeuw schrijft dit in een artikel "Naar een nieuwe volkspartij?', dat is verschenen in het KVP-orgaan 'Politiek perspectief'. De Zeeuw schrijft in het uitgangspunt van de nieuwe volkspartij niet alle andere dan christelijke inspiratiebronnen apart te willen vermelden. Hij sugge reert voor dat uitgangspunt de vol gende formulering: 'in de partij vere nigen zich diegenen die in hun mens en maatschappijbeeld, dat hun poli tiek handelen leidt, uitgaan van de openbaring, alsmede diegenen die daarbij uitgaan van overeenkomstige zedelijke beginselen. In de partij ver talen de leden deze beginselen in een basisprogramma waarin zij elkaar her kennen. Dit basisprogram is dyna misch, voortdurend in ontwikkeling en onder kritiek'. De Zeeuw voegt hieraan toe: "We moeten er natuurlijk voor waken dat hoe dan ook een soort tweederangs-partijlidmaat- schap wordt gecreëerd voor niet-chris- tenen'. De heer De Zeeuw scfhrijft dat de KVP zich al bij haar oprichting in 1945 volledig heeft gedistantieerd van de confessionele partij in de zin van: een organisatie van mensen die hd zijn, omdat zij lid zijn van een chris telijke kerk. "De KVP ziet het als een eigen taak van mensen en groepen tot partijkeuze en partijvorming te gera ken'. Hij meent dan ook dat zijn plannen voor de nieuwe volkspartij geen nieuws inhouden. Solidariteit Uit het uitgangspunt van de volkspar tij spruit in de visie van de KVP- voorzitter een politieke filosofie voort waarvan de solidariteit en universali teit de belangrijkste kenmerken zijn omdat die volgens De Zeeuw de beste waarborgen zijn voor een verantwoor de ontwikkeling van mens en maat schappij. De filosofie van de partij richt zich volgens de conceptie van De Zeeuw op eerbied voor de mense lijke waardigheid, democratie en per sonalisme. Zij leidt tot een pluralisti sche samenleving. De Zeeuw noemt zijn filosofie 'open en dynamisch, op de toekomst en op ontwikkeling ge richt'. KVP-voorzitter De Zeeuw De KVP-voorzitter wijst polarisatie in de zin van een keuze tussen uitslui tend socialisme en liberalisme van de hand. 'Indien onze nieuwe partij geen meerderheid kan behalen zoals in ieder geval voorshands te verwachten valt zal zij evenwel voor de verkie- Van onze Haagse redactie BERKEL Dr. A. Veerman, voorzit ter van de ARP, heeft zich uitgespro ken voor een open christelijke partij en wel in deze zin dat men open moet staan voor nieuwe ontwikkelingen. Het alleen vasthouden aan het verle den is verkeerd. Er is een mondiaal denken nodig. Daarom moet openheid worden betracht tegenover de wereld. Er is een open mentaliteit nodig. Men moet niet krampachtig in het eigen clubje samenkruipen. Dr. Veerman dacht dat hij het wel eens zou kunnen worden met zijn collega De Zeeuw van de KVP op de punt van de humaniteit. Maar die humaniteit is voor de ARP-voorzitter wel het mens-zijn zoals Christus ons die heeft geleerd. Dr. Veerman zei dat hij al veel heeft opgestoken in liet gesprek met de KVP. De ARP is vaak vervallen in verbalisme en schematisme. Maar, al dus dr. Veerman, in de KVP is men veel sneller geneigd het beginsel poli tiek operationeel te maken "Nou moet je eens goed luisteren, Asmar', zei professor Nosco. 'Ik -heb deze ouwe kiel lerworpen aan een chemisch onderzoek. Ik heb hem on derzocht met de spectraal-meter. Ik speurde hem centimeter voor centime ter na onder de microscoop. Maar wat vond ik? Noppes!' 'Ik weet het, U vond niks', zei Asmar. 'Maar let nou ox> mijn woorden. Ik pak hier dit oude perkament En daar staat een halve boodschap op. De andere helft staat op de kiel en die kan Bramah of zijn baas voor ons vinden. Nou, dan weten we de hele boodschap en dan hebben we de goudschat als het ware voor het oprapen!'- Van een verslaggever VAALS Een overvaller heeft onder bedreiging met een pistool een pomp bediende gedwongen ongeveer 600 gulden in Nederlandse. Duitse en Bel gische valuta af te geven. De overval ler. die een nylonkous over zijn ge zicht getrokken had, verdween na de overval over de grens. Van een verslaggever OSSENDRECHT In het woonwa genkamp in Ossendrecht zijn twee genkamp in Ossendrecht zijn twee woonwagens afgebrand, terwijl de be woners niet thuis waren. De politie sluit opzet niet uit. Een paar dagen eerder is in hetzelfde kamp ook een woonwagen afgebrand. Radio vandaag Opmerkelijk ftPIB door Colin Forbes Dus hadden ze, omdat de Griek het terrein kende, Grapo's eenvoudige plan aanvaard. Het was 16.17 uur en de bedoeling dat ze de wachtpost gezamenlijk zou den bereiken om precies 16.30 uur. Vijf minuten later ploeterde Prentice over met ijs bedekte stenen en bevro ren water; Machinaal liep hij naar boven. Hij klemde z'n tanden op el kaar en keek omhoog door bet ver blindende sneeuwgordijn. Een keer gleed hij uit op het ijs en hij viel op zijn knieën, maar hij was meteen weer overeind en voelde nauwelijks de hevigheid van de klap. die zijn knieschijven had gekneusd. Wetend dat hij niet veel tijd ïneer had pro beerde hij nog sneller vooruit te komen. Hij beklom de helling in een roes en hij maakte ten volle gebruik van zijn geringe gewicht en zijn le nigheid. terwijl bet bloed hem in de oren bonsde en zijn benen dreigden het onder hem te begeven. De wind rukte nu wild aan zijn kieren en deed hem af en toe bijna zijn evenwicht verliezen. Iets hogerop kwam hij aan een klein, vlak gebied, een terras in de helling, waar de sneeuw rondwer- velde en de wind wild aan hem rukte, zodat hij enkele kostbare seconden volkomen zijn oriënteringsvermogen verloor en niet meer wist welke rich ting naar beneden en welke naar boven voerde. Het opdoemen van een grote, vage gestalte, die van beneden naar boven klom wees hem de juiste weg die in de tegenovergestelde rich ting lag: Macomber haalde hem in. Hij klom een paar meter verder en bleef toen even staan om sneeuw en ijskristallen van de wijzerplaat van zijn horloge te vegen. 16.30 uur. Gra- pos zou ieder ogenblik tot de aanval kunnen overgaan; misschien had hij het al gedaan. Alle voorzichtigheid uit het oog verliezend liep hij regel recht de helling op, zich vaag ervan bewust dat de sneeuw minder werd toen de wind venijnig om de heuvel floot. Hij spande zijn oren in om het geluid op te vangen dat hem zou vertellen dat hij te laat was: een korte vuurstoot uit een machinege weer. Hij plaatste zijn rechterhand op de ijskoude grond om zich omhoog te drukken, toen hij Grapos door de rulle sneeuw zag opduiken. De Griek liep in gebukte houding naar voren met zijn geweer voor zich uit gestrekt. Hij was de post al tot op - twee meter genaderd voor Prentice merkte dat hij er was een bewijs voor zijn goede camouflage. Op dat ogenblik kwam Grapos in actie. Hij drukte de loop van zijn geweer in de rug van de man, alsof hij in een zak porde. Prentice staarde verbijsterd. Er was niets gebeurd de man had zich niet bewogen, had op geen enke le manier op het porren gereageerd. Grapos drukte feller. De roerloze fi guur bleef onbeweeglijk zitten, alsof hij gebelgd was over de behandeling. Opeens zwaaide hij opzij en viel stijf in de kleine enclave binnen de mu ren. In zijn val draaide hij zich om en hij viel op zijn rug met z'n zij dicht tegen de muur en met z'n gezicht naar boven, starend naar de sneeuw, die nu minder dicht neerviel, terwijl achter de bergkam de massie ve vorm van de Zervos zichtbaar werd. Het starende gezicht zag er star uit en de huid had een onnatuurlijke, blauwachtige tint Prentice keek naar beneden en zijn brein was kil en geschokt. De arme duivel was doodge vroren op zijn post. De luitenant herinnerde zich de langzame, verra derlijke manier waarop de verdoving zijn lichaam had beslopen toen ze in de ijskelder stonden, diep binnen in de berg. Het proces van het doodvrie- zen kon een man besluipen zonder dat hij besefte dat het gebeurde. Ze hadden een lijk beslopen, een stijf bevroren lijk. Zijn verbijstering over de toestand van de man was echter slechts een ondergeschikte reactie, vergeleken bij die toen hij het uniform dat de soldaat aanhad herkende en het fabri kaat van het machinegeweer waarbo ven hij was gestorven; een wapen, dat nog was opgesteld in zijn oorspronke lijke positie. De loop was omgeven door een laagje ijs en bevroreq sneeuw, zodat het er uitzag als een mitrailleur van glas. De Britten wa ren reeds op Zervos. (wordt vervolgd) De zaterdag door de EO uitgezonden Amerikaanse documentaire over de Jezus-beweging bevatte opmerkelijke beelden en uitspraken van jongeren die hun pas verworven geloof beleven als een verrukking. Een extase die je als nuchtere Nederlander moeilijk kunt opbrengen. Is deze beioeging wer kelijk het geestelijk réveil dat het christendom van de toekomst gezicht zal geven? Of is de diepste drijfveer toch weer die zucht tot ontsnapping aan benauwende alledaagsheid, die vooral in de VS al zoveel wonderlijke sekten tot exportartikel heeft ge maakt? Daarover werd in de film met geen woord gerept. Met de uit 1936 stammende film 'Oranje Hein', naar het toneelstuk van de meespelende Herman Bouber, zal de KRO bij oudere bioscoopbezoekers het jeugdsentiment hebben gevoed. Maar bij kritische vergelijking met buitenlandse producties uit die tijd gaan we toch af door de zijdeur. Al leen al het krampachtig pogen, uitge rekend in de Jordaan, keurig Neder lands te spreken, is een lachertje. Dat na de oorlog grote vorderingen zijn gemaakt waar het gaat om natuur lijk spel en levensechtheid in tekst behandeling, is al vaak bewezen en was ook merkbaar tn 'De Kleine Waar heid', waarvan de NCRV zondagavond het laatste deel uitzond. Voor een boeiende vergelijking zorgde Sylvain Poons, die destijds onwennig zijn rol vertolkte. Nu echter, in zijn ouderdom, groeide hij onder regie van Willy van Hemert uit tot de levenskunstenaar, die Moor de wijze waarop hij slechts twee zinnen zegt, een wereld van ont roering weet op te roepen. Voor ons hét hoogtepunt. In de woningen waar de bekende uit spraak 'De kracht van een volk ligt in het huisgezin', als onderstreping van de enig juiste vorm van gemeenschaps leven wordt ervaren, zal hoofdschud dend zijn gekeken naar 'Filmportret'. Hierin immers stelden de gezamenlijke kerken de commune aan de orde. Een samenleven nog wel van jongeren, die in kerkelijk werk actief zijn. 'Hoe rijmt dat nou?', zullen velen hebben gedacht. Zij mogen echter de getoon de leefvorm niet vereenzelvigen met gezin son dermij netide groepssex, want het experiment is psychologisch en so ciaal, maar niet sexueel bedoeld. T; H. Radio morgen TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal KRO 19.05 De Graaf van Monte Cristo (dl. 5) 20.00 Journaal 20.21 Gamma: intern, pro gr. over hersenonderzoek (dl. 2) 21.20 Heinz Rühmann, acteur: Menschen im Hotel 23.00 Journaal TELEAC 23.05 Spaanse les - les 11 NEDERLAND II NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Toppop. wekelijkse hitparade 19.30 Wie van de 3 20.00 Journaal 20.21 Analyse: maandelijks politiek overzicht 20.30 Peyton Place 21.20 Muziek is Troef 22.10 Televizier Magazine 23.00 Journaal TELEAC zingen op basis van onder meer pre gramvergelijking de kiezer duidelijl moeten vertellen met welke part ner(s) het eigen program het best kan worden gerealiseerd', aldus d»Dl1 heer De Zeeuw. Van een onzer verslaggevers AMERSFOORT In ons land zijn naar schatting 34.000 gehuwde mai nen en 56.000 gehuwde vrouwen, d» zich lichamelijk aangetrokken voelei tot het eigen geslacht. De gehuwd| homofiel of lesbienne is een nog ter taboe in onze maatschappij di het totale probleem, vindt de gesi cialiseerde Leidse arts, dr. F. Wafi bakker. Hulpverlening via groepstherapii waarbij deze mensen onder leidii van een arts en/of psycholoog hi problemen uitwisselen, lijkt voorali nog de beste manier om te helpen, zei deze deskundige op een sti diedag die door de humanisl sche stichting Socrates en COC teren in Amersfoort werd gehoudei Het tragische van homo/hetero-huwt lijken, is dat ze meestal niet In eerste plaats stuklopen op de sexuelj problematiek en ook niet op korts! tingen in de relaties tussen de hu» lijkspartners, maar op opvattingen ui de taboesfeer die in de maatschappi leven. Dat men zich aangetrokken voelt t< hetzelfde geslacht merkt men nii overwegend pas tijdens het huwelijl aldus dr. Wafelbakker. Veelal heel men deze wetenschap wel onbe' verdrongen. Dat men toch trom terwijl men weet homofiel of lesbiei ne te zijn, grondt deze deskundige o) diverse oorzaken. De belangrijkst» zijn: de grote waarde die de maat schappij aan het gehuwd zijn hechl Ongehuwden moeten het stellen zoi der allerlei faciliteiten (belastingedrm woonruimte). Verdere motieven: d| geborgenheid, de veiligheid, verlo: sing uit de eenzaamheid, de mogelijl heid om kinderen te krijgen. Vaal wordt ook gehuwd, omdat men hooj. dat het huwelijk een remedie zal ziji tegen het zich aangetrokken voelei tot het eigen geslacht. Een ijdele hooi vaak, aldus dr. Wafelbakker. Ik: HILVERSUM I 18.00 (S) Hot Club 69. P.P.: 18.19 Ulti. van dc V V D. NCRV: 18.30 Nws. 18.41 Toelich ting bij het nws. 18.47 (S) Concoursmuz. 1972. EO: 19.00 WIJ hebben een woord voor de wereld: muz., inf. en ber.. met om: 19.04 Reformatie en Reveil: 19.20 Vragenbeant- wuording; 19.40 Bijbelstudie. NCRV: 20.00 Bij de tijd: Van Jongellngsvereniging tot Jesus People, klankbeeld. 20.20 (S) Utrechts Sym- fonie-Ork. en solisten: klass.- en mod.muz. 21.38 (S) Sneeuw in de Karpaten, hoorspel. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 Literamn: kroniek over boeken, schrijvers en toneel. 23.00 (S) Koorzang: klass. liederen. 23.30 (S) Vers in het gehoor: voordracht. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.25 CS) Operdtteconc. 19.10 Sekstant, uitz. van do NVSH. 19.20 RVU: Wettelijke aansprakelijk heid. Spr.: N.W.A. van Eijk. NOS: 20.00 Nws. 20.05 Komt u maar: lichte gramm. muz. met actuele disc, en telef. reacties. 22.00 (S) Jazz in Aktie: Intern. Loosdrecht Jazz Festi val 1971. 22.55 Mod. 23.00 Nws. AVRO: 23.10 Radiojournaal. NOS: 23.20 Pedofilie, klank beeld. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7 07 (S) Badinerie: klass.- en mod.muz. (7.30 Nws; 7.41 Act.) 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.41 Voor dehuisvrouw. 10.00 (S) Aubade: I. Mod. kamermuz II. Mod. orkesimuz. (10.30 Nws.) 11.00 Voor do zieken 11.30 Bejaarden- progr. 11 55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee gevar.progr. (12.22 Wij van het land: 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.: 12.30 Nws[" 12.41 Act.; 13.00 Raden maar.) 14.05 Schooi? radio. 14.30 (S) Interlokaal op dinsdagL muzikaal middagmagazine. (15.30 Nws.P Overheidsvoorl.: 17.00 Het dagelijks levej p van de Joodse bevolkingsgroep in de N'eti Antillen in histrorisch perspectief. Spr.: mejpr drs. L. van der Steen. KRO: 17.10 (Sk. Mctropole Ork.: amusementsmuz. 17.25 VooP de kinderen. 17.30 Nws. 17.32 (S) Act. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.21*0 CR) Dag met een plaatje. 8.00 Nws. 8.lil; Radiojournaal. 8.20 CS) Dag met een plaatjP (verv (8.30 De groenteman.) 8.50 MorgenT wijding. 9.00 (S) Klass.muz. met comm. 9.31 Waterst. 9.40 (S) Oude muz 10.00 Voor dfc kleuters. 10,10 Arbeidsvitaminen. (11.oj» Nws.) 11.30 Rondom 12: progr. voor dr vrouw. (11.55 Beursber.) 12.30 Overheidaji voor!.: uitz. voor de landbouw. 12.40 Knip perlicht: wekelijks radioverkeersmagazin^l 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 (SL Scala: ontmoetingen met Jonge Ned. kunstef naars. 14 00 (S) Nieuwe gramm.platen m« toelichting. NOS: 15.00 Zoeklicht op Ned.{_ rep. en comm. uit alle delen van het lanèD en veel muz. (16.00 Nws.) AVRO: 17.01 Mobiel: een beweeglijk progr. voor beweei# lijke mensen. (17.55 Med.) HILVERSUM III VARA: 7.00 Nws. 7.02 Dag dinsdag. 8.0L Nws. 8.02 Onderweg. 9.00 Nws. 9 03 Plaatje* voor de pep. (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 11.IT Een opvallend vrolijke gevar. visite. (12.0 Nws.) 13.00 Nws. 13.03 De Eddv Beckef show. (14.00 Nws.) 15.00 Nws. 15.03 Drieu draai. 16 00 Nws. 16.03-18.00 Mix. (17.ÖF Nws.) L BELGIü 324 m (Nederlands) W 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 Tuinf' bouwkroniek. 12.15 Kleinkunstkroniek. 12.5* Bultonl. persoverz. 13.00 Nws, weerber. erf toneelagenda. 13.55 Beursber. 14.00 Nwsrl 14.03 Schoolradio. (15.00 Nws.) 16.00 Nwsl» 16.10 Casinomuz. 17.00 Nws en med. 17.1IT Voor oudere luisteraars. 17 50 Weegw schaal. 23.05 Wat is je vak man? -les 8 nebenan. 18.30 Act. 13.45 Zandmanntje. Sportjournaal. 19.26 Lieber Onkel Bill. 19.5 in Progr.overz. WDR: 18.00 Reg. nws. 18.1 Show nach Wunsch. 18.40 Hiér und Hcute 19.15 Voor de kleuters. 19.25 Filmrep.) 20 0Ln Journaal en weeroverz. 20.15 Actuele film rep. 21.00 Geheimnisse des Meeres. 21.5 sti Brauchen wlr ein Deutsches FBI?, filmref 22.35 Journaal, comm. en weerber. 22.L. Industrielandschaft mit Elnzelhandlem, TV film. 0.45 Journaal. DUITSLAND II 18.05 Act. en muz. 18.40 Schweinchen Dick serie tekenfilms. 19.10 Barfuss im Park. 19.4*0 Nws. act. en weerber. 20.15 Querschnitti,- documentair progr. Aansl.: kort nws. 21.Or 4 Der Rabe. franse speelfilm uit 1943. 22.3fctr Nws, weerber. en comm. DUITSLAND III NDR 19.00 Hablamos espanol (23), Spaanse lei 19.30 Einführung in die elektronische Datei verarbeitung (10). 20.00 Journaal en weer ni ber. 20.15-22.15 Berliner Werkstatt: 20.15 Dl Theaterwerksiatt met Plnkville, toneelstuBlC van George Raborl. Aasl.: disc. DUITSLAND III WDR 18.00 Schooltelevisie. 18.30 Duitse les voo »z Duitsers. 19.00 Zandmannetje. 19.05 Progi voor Italiaanse arbeiders. 19.15 Prisma v het westen. 19 45 Reg. nws. 19.55 Com 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Conc. - ballet voor jongo mensen. 21.15 TV-krItl*er ken. b Ife r in TV morgen NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.35 Schooltelevisie 14.00-14.50 Schooltelevisie

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4