Groningen ideaal voor Ajax (7-0) Feyenoord tegen Go Ahead nog in 'grote' Cup-vorm: 1-0 Hansje Bunschoten en Anke Rijnders imponeren opnieuw Arie de Vroet kiest alternatief elftal Spelen van Denver in gevaar MSSLEEEH Nona Gusenbauer niet naar Grenoble Eredivisie Jan Bens (SVV) op zijspoor gezet Real Madrid wint „TBOIT JW/KWARTET ZATERDAG 4 MA ART 1972 [Laatste test voor Arsenal Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Het werd een hele mooie oefening voor een Europa- Cup-duel. Toen Ajax gisteravond in het vervroegde competitieduel tegen FC Groningen al na zes minuten met 20 de leiding had, wisten de Amsterdammers, dat zij zich geen betere tegenstander hadden kunnen wensen op dit ogenblik. FC Groningen maakte het dit Ajax niet moeilijk. Kon het waarschijnlijk ook niet, omdat Ajax zeker na rust zo'n surplus aan technisch en taktisch vernuft toonde, dat er weinig eer aan was te behalen. Het werd uiteindelijk dan ook 1-0. Trainer Ron Groenewoud had er tevo ren al helemaal rekening mee gehou den. Er viel voor FC Groningen gister avond maar bitter weinig eer te behalen tegen een Ajax, vol van Arse- M nal en er alleen maar op uit om zo W snel mogelijk af te maken. Daarom had hij ook geen puur verdedigend concept gedicteerd. Groenewoud tevo ren al: 'We zullen het moeilijk gaan krijgen. Ik verwacht niet anders tegen dit Ajax. Speciale dingen hebben we voor deze wedstrijd daarom ook niet gedaan. Daarvoor zijn bij ons de mo gelijkheden met een aantal werkende spelers ook niet aanwezig-. Groene woud had de kansen scherp getaxeerd. Zoals hij eerder dit seizoen in Gronin gen tegenstander Ajax ook al had getaxeerd. Toen was er een uitstekende taktiek, afgestemd op snelle uitvallen vanuit een gesloten verdediging. In dat duel, waarin Ajax tenslotte getergd raakte, laaiden de gemoederen af en toe hoog op. Keizer en Hovenkamp gingen met ië elkaar zodanig in de clinch dat beiden uiteindelijk de kleedkamer op moes ten zoeken. De irritatie van zo'n 0-0 deed zich gisteravond niet voor. want FC Groningen groef zich niet in. En daardoor kon Ajax spelen zoals het zich dat gewenst had. Met een tak tisch concept afgestemd op het duel tegen Arsenal: veel dieptepasses en veelvuldig opkomen vanuit de verde diging. Binnen zes minuten was FC Gronin gen daarmèe een geslagen ploeg. Uit de eerste de beste Ajax-aanwal al kwamen de Amsterdammers aan de leiding. Piet Keizer werd dichtbij de hoekvlag door Martin Koeman onjuist aangevallen. Keizer nam een strakke lage vrije trap en de helemaal vrij staande Johan Cruijff kon makkelijk scoren: 1-0. Geen vijf minuten later was het al 2-0. Ruud Krol kwam op links snel op en bereikte met een voorzet Jack Swart die koppend doel man Nordstrom passeerde. SUPERIEUR Toen was het al bekeken voor dit Ajax, dat op alle onderdelen su perieur was en dat zich uitleefde zonder risico te nemen. Er werd preces op tijd teruggetrokken en li chamelijk geweld kwam er geen se conde bij te pas. Een half uuur lang beperkten de Amsterdammers zich er toe kansen te scheppen, zonder dat die overigens afgerond werden. En dan meestal nog omdat op het ver keerde moment juist een Groninger zich per ongeluk in de baan van het schot bevond, of omdat Dick van Dijk te hoog richtte. In het laatste kwar tier voor rust was Ajax ook in de afmaak weer scherpschutter. Eerst kreeg Johan Cruijff van Keizer een niet te missen kans: 3-0. Kort daarna joeg Gerrie Mühren van de rand van het strafschopgebied (uit een vrije trap van weer Cruijff) nummer vier langs Nordstrom. Johan Cruijff tens- slotte maakte zijn pure hattrick vol toen hij van Dick van Dijk een uit stekende kans kreeg en hard langs de opnieuw tevergeefs uitvallende SPOBT 17 Nieuw record 800 meter: 9 min. 18,2 sec. Van onze speciale verslaggever LONDEN De overschakeling van het 25- naar het 50-meter bad is voor de Nederlandse zwemploeg aanzienlijk makkelijker verlopen dan velen verwacht zullen hebben. De Nederlandse ploeg bleef gis teren, op de eerste avond van de interland tussen de Verenigde Sta ten, Engeland en Nederland ruimschoots tegen de sterke Amerikaan se afvaardiging overeind en zette bij de dames ook nog vier records neer. Opnieuw bleef het top-duo Hansje BunschotenAnke Rijnders de overige leden meevoeren naar successen en toptijden. Na de eerste dag van het evenement in het prachtige bad van Crystal Pa lace leidt de Verenigde Staten (met 65 punten) vóór Nederland (57) en Engeland (24). Het eerste Ajax-doelpunt (na 35 secondentegen FC Groningen: Johan Cruyff 'hoekt' met de bui tenkant van zijn schoen de bal uit een vrije schop van Piet Keizer in het doel. Nordstrom nummer vijf in het net joeg. Direct na rust bleek, dat Ajax er zin in had. Niet alleen om hard te werken, maar zeker ook om er iets heel moois van te maken. De mogelijkheden wa ren er ook naar, want FC Groningen paste geen zware mandekking toe, waardoor er bij tijd en wijle een zee van ruimte ontstond. En dan speciaal voor spelers, die met een minieme ruimte al levensgevaarlijk zijn: Cruijff en Keizer. FC Groningen werd 20 minuten lang van het kastje naar de muur gestuurd. Na 16 minuten resulteerde dat in een klassetrefer van Piet Keizer, die de Groninger verdediging tot het laatste moment liet raden, met welke voet hij zou schieten. Het werd tenslotte de rechtervoet en keihard: 60. FEESTSTEMMING Er hing toen al een uitermate feeste lijke stemming in de Meer. Omdat het zeker de Ajax-aanhanger een extra dosis moed gegeven moet hebben, zo kort voor de confrontatie met Arse nal. En zeker omdat dit Ajax zonder Johan Neeskens, die woensdag tegen de Engelse kampioensploeg ook niet van de partij zal zijn, ijzersterk te keerging. Drie minuten na de glan zende treffer van Keizer (die later overigens werd vervangen door Ar nold Mühren) werd het door Gerrie Mühren 7-0. Hij kreeg zijn kans, toen Johan Cruijff langs drie Groninger verdedigers was geslalomd en de Vo- lendammer in stelling bracht. In het laatste kwartier, toen FC Gro ningen zich liggend en vallend ook nog wel wilde roeren (in in de twee de helft kreeg Ajax zes hoekschoppen tegen, terwijl invaller Bos eenmaal op de lat schoot) bleek Ajax duidelijk verzadigd. Er werd minder akkuraat aangevallen en de weinige kansen, die er nog ontstonden, werden dan ook duidelijk om zeep gebracht. Ajax-FC Groningen 7-0 (5-0) 1: Cruyff 1-0, 6: Swart 2-0. 34: Cruyff 3-0. 36: Gerrie Müh ren 4-0. 44: Cruyff 5-0, 61: Keizer 6-0. 65: Gerrie Muhrcn 7-0. Scheidsrechter: Van der Kroft. Toeschouwers 15.000. Ajax: Stuy; Suurbier. Hulshoff. Blankenburg. Krol; Van Dijk, Haan. Gerrie Mühren; Swart. Cruyff. Keizer (Arnold Mühren). FC Groningen: Nordstrom; Schipper. Corne lls. Koeman. Guns; Van der Heide. Fransen. Hovenkamp; Hylkema. (Bos), Jensen, Olden- burger. (Laks). RUUD VERDONCK IfcVan onze speciale verslaggever ROTTERDAM Feyenoord, aan ie vooravond van de confrontatie net de Portugese kampioen Ben- 'ica heeft gisteravond tegen Go Ahead Eagles nauwelijks kunnen mponeren. In een uitermate riakke en saaie vertoning behaal- len de Rotterdammers een moei- ;ame 10 overwinning. Een ze- ;e, die maar een mager uitgangs- >unt vormt voor de Rotterdam- ners, die woensdagavond stellig tls een herboren formatie binnen le lijnen zullen moeten komen >m de Portugezen in kansloze )ositie te manoeuvreren. *o Ahead heeft het overigens Feyen- >ord niet gemakkelijk gemaakt. De )eventenaren verdedigden consciënci- rius, stoorden herhaaldelijk, maar ble- :en aanvallend toch tot weinig in taat. 'Het is jammer van die vrije rap.' merkte Hughes laconiek op. 'De ongens hebben bijzonder hard ge kerkt maar helaas is er altijd weer dat ingstcomplex. En waarom. We lieten och in het begin duidelijk zien dat we nitiatief durven nemen'. Voor Ernst Happel was het een com pleet raadsel waarom zijn ploeg zo slecht had gespeeld. Er-n constatering Ajax 23 20 3 0 43 61—13 Feyenoord 23 19 1 3 39 49—11 Sparta 22 11 8 3 30 47—23 FC Twente 22 11 8 3 30 25—8 FC Den Haag 22 11 6 5 28 34—21 FC Utrecht 22 11 5 6 27 40—26 NEC 22 10 4 8 24 27—28 Go Ahead 23 8 7 8 23 34—31 MVV 22 9 4 9 22 22—24 Telstar 22 7 7 8 21 25—33 PSV 22 7 6 9 20 30—21 NAC 22 6 8 8 20 31—38 FC Groningen 23 5 9 9 19 27—36 Excelsior 22 4 7 11 15 12—31 DWS 22 5 4 13 14 17—35 Volendam 22 2 5 15 9 8—37 FC Den, Bosch 22 1 6 15 8 9—42 Vitesse 22 2 4 16 8 12—51 die hij later wat afzwakte door op te merken dat in het verleden ook bijzon der zwak werd gevoetbald wanneer er een Europacup-wedstrijd voor de deur stond. 'Toen verspeelden we zelfs een punt aan Go Ahead. Nu hebben we ge wonnen. En daar ben ik maar blij om'. Happel zal vandaag beslissen welke formatie hij woensdagavond het veld in stuurt. Eerst wil hij Ladinsky, Schoenmaker, Boskamp, Vos en Pos thumus vanmiddag aan het werk zien in het B-elftal dat legen DWS speelt. Feyenoord-trainer Ernst Happel is er nog altijd niet zeker van aan wie hij Van een onzer verslaggevers /OORBURG Op het terrein van Wilhelmus in Voorburg zal dinsdaga- ond geen officieel Nederlands ama- ïurelftal de 'interland' tegen 'inland spelen, maar een Bonds-elf- al. Bondscoach Arie de Vroet nam eze week dat principe-besluit, omdat iet ambitieus opgezette selectieplan bij e amateurs nogal de mist is inge- aan; zo moest dinsdagavond in Be- erwijk de belangrijke selectiewed- trijd tussen West I en West II degens de zeer dichte mist worden fgelast. Omdat het driemanschap De Vroet, tor. Brokx en Veldkamp nog geen omplete inventaris van het beschik- •are amateurtalent heeft kunnen ma len donderdagavond wordt pas Vest I-West II gespeeld, waarna 14 maart in Zeist de definitieve selectie tussen de overgebleven 30 kandidaten volgt is er voor 'Voorburg' een Oranje-elftal uit de bus gekomen. Een team, voornamelijk ge baseerd or> de verrichtingen van vorig (interland)seizoen en enkele ontdek kingen van De Vriet c.s. in de afgelo pen maanden, dat het echter tegen Finland zeker zal kunnen maken. Im mers: in Papendrecht bleek woensdag avond dat de Finnen niet over zo'n bijzonder sterk team beschikken. Te gen eersteklasser Papendrecht (dat dit seizoen bepaald geen hoofdrol ver tolkt) kwam Finland niet verder dan een 11 gelijkspel. Bovendien bleek vooral in de slotfase de conditie van de Finnen niet al te best. De opstelling van het Bondselftal luidt: Reitsma (Zwart Wit '28); Van Dullemen (RVC), Marijt (Noordwijk). Van den Oever (RVC), Van Resteren (Noordijk); Lagendijk (UVS), Désar (UVS), Kiel (Go Ahead K.); Verver (UVS), Ab Gritter (ACV) en Ensink (Heer). Wisselspelers: Bezem (Gou da), Veeken Uithoorn). Zwamhoorn (Alblasserdam, Lagendijk (UVS) en Meertens (Emmen). HENK WERY eerste treffer woensdag in het Europa Cup-duel te gen Benfica de voorkeur zal geven. Attilla Ladinsky, die tegen Go Ahead Eagles in de spits optrad, of Hans Posthumus, enkele wekén geleden nog bejubeld als de opvolger van de nog altijd niet vergeten Ove Kindvall, maar gisteravond in de eerste helft diep weggedoken in de dug-out naast Harry Vos, die plaats had gemaakt voor Theo van Duivenbode. Natuur lijk was ook Wim van Hanegem. na alle voor de buitenwacht opgeloste strubbelingen, van de partij. Tegen Go Ahead Eagles moest dit Feyenoord bewijzen dat het klaar i s voor de grote slag tegen de Portugese kampi oen. De Deventer formatie bleek ech ter geenszins van plan als een lieve sparringpartner te fungeren. Barry Hughes eist per slot van rekening in de ontmoetingen als tegen de topclubs Ajax en Feyenoord een optimale pres tatie. Vandaar dat de Eagles zelfs in de beginfase via Geels en Van Mar- WENEN (ANP) De Oostenrijkse wereldrecordhoudster hoogspringen Ilona Gusenbauer zal niet deelnemen aan de Europese indooratletiekkam- pioenschappen, die op 11 en 12 maart in Grenoble zullen worden gehouden. De Oostenrijkse, die kortgeleden het wereldindoorrecord hoogspringen tot 1.89 meter verbeterde, verklaarde haar afwezigheid met: 'Ik wil me helemaal toeleggen op de Olympische Spelen in München. Intensieve training voor in- doorwedstrijden stoort daarbij'. Vitesse—MVV FC Utrecht—DWS TelstarNEC VolendamPSV FC Den Bosch—NAC FC TwenteExcelsior FC Den HaagSparta HeraclesDe Volewijckers Willem IIHeerenveen VeendamRoda JC PECWageningen Helmond SportSVV Fortuna VI.—FC VW EindhovenAZ'67 Fortuna SCHaarlem SC CambuurHVC Blauw Wit—DFC wijk enkele initiatieven durfden ta ontplooien en Koenders doelman Treytel bijna verraste met een harde inzet. Feyenoord nam echter snel het initia tief over, maar de beweeglijke La dinsky kon tegen de fors ingrijpende afweerlinie van de Deventenaren zel den iets positiefs uitrichten. Toch was het dezelfde Ladinsky. die in feite in de eerste helft het enige doelpunt van de Rotterdammers min of meer voor bereidde, toen hij bij een actie door Gerard Somer in de rug werd ge duwd. De vrije trap werd door Israël in de voeten van Wery gespeeld, die doelman Van Zoghei volmaakt kans loos liet: 10. Een gerechtvaardigde voorsprong van de Rotterdammers, die echter geen moment naar een imponerende vorm groeiden, ofschoon er vooral door het middentrio Van Ilanegem-Jansen-Hasil bijzonder hard werd gewerkt. Go Ahead slaagde er zelden meer In uil te breken, het verloor de slag op het middenveld volkomen en kon zich via de hard tackelende Veenstra, Kolkman en Somer voorlopig staande houden. TWIJFELS De twijfels van Happel illustreerden zich in de tweede helft nog eens duidelijk, toen Ladinsky werd vervan gen door Lex Schoenmaker, maar ook hij bleek niet bij machte Feyenoord van impulsen te voorzien. De Rotter dammers drongen weliswaar bij vla gen fel aan, maar in de voorste linie werd te traag, te doorzichtig en te onsamenhangend gespeeld om Go Ahead te kunnen verontrusten. Het zal Happel niet zijn ontgaan, dat de 35-jarige Coen Moulijn in de verste verte niet in de vorm verkeert, waar in hij voor Feyenoord in het verleden zo van onschatbare waarde was. De kansen, die zich voor de Rotterdamse équipe voordeden, ontstonden uit de tweede lijn (Jansen), maar levensge vaarlijk waren ze zelden. Go Ahead toonde zich overigens, zeer tot woede van Hughes, een weinig inspirerende tegenstander. Vandaar wellicht, dat Hughes Koenders en Ter Mos uit zijn hoofdmacht wipte en Smit en Oude Wesselink het veld instuurde. Een injectie die het al even trieste spel van de Deventenaren nauwelijks ten gunste beïnvloedde, ook al penetreer den Geels en Bleyenberg een paar maal diep in de onzeker opererende Rotterdamse achterhoede en al viirde Smit dan voorlangs het doel van Treytel. Het was één van de weinige keren, dat Go Ahead werkelijk gevaar lijk was. FeyenoordGo Ahead Eagles 10 (10) 40; Wery 10. Scheidsrechter: Aalbrechl. Toeschouwers: 40.000. Feyenoord: Treytel: Schneider. Israël, La- seroms. Van Duivenbode: Hasil. Jansen. Van Hanegem: Wery, Ladinsky, Moulijn. Go Ahead Eagles: Zoghei: Kolkman. Wannas. Somer, Vecnstna; Koenders, Ter Mors, (Smit). Arntz; Van Marijk, Geels, Bleyenberg. RICHARD MATTHIJSSE Een deelnemer aan de sporttoto van het afgelopen weekeinde maakt aanspraak op de hoofdprijs plus extra-prijs van 310.000 gul den. De 38 winnaars van de tweede prijs krijgen ieder 1781,40. De 1029 aanmelders met elf juist voorspelde uitslagen ontvangen per kolom 152 gulden. Van onze sporteorrespondent ROTTERDAM SW, dat het in de eerste divisie minder goed doet dan door de clubleiding was verwacht heeft trainer Jan Bens op non-actief gesteld. De training van het A-elftal wordt nu waargenomen door Henk Köneman, die eerder ook al de B- selectie onder zijn hoede had. SW zoekt op het ogeablik naarstig naar een nieuwe trainer MADRID Real Madrid heeft in de halve finales van de strijd om de Europese basketbalbeker gewonpen van Jugoplastika Split (8981). Bij de rust hadden de Madrilenen, die in de kwartfinales Levi's Flamingo's versloe gen, reeds met 4239 de leiding. Over twee Nederlandse records bestaat wat betreft eventuele erkenning nog niet volledig zekerheid. Hansje Bun schoten (800 m) en Anke Rijnders (200 m vrije slag) bleven beiden ruimschoots beneden hun nationale toptijden. De tijdwaarneming faalde echter op de beslissende momenten. Het bord van het Britse nationale sportcentrum is met een indrukwek kende apparatuur uitgerust. Tijdens de eerste drie races van de landen- wedstrijd echter weigerde de elektro nische tijdwaarneming en de Britse gastheren bleken toch niet zo handig om het vereiste aantal van drie tijd- waarnemers met de chronometers in actie te roepen. Vermoedelijk zullen de twee omstreden records toch worden erkend, omdat Wil Storm en Wim Muller, twee van de begeleiders van de Nederlandse afvaardiging, tot twee keer toe exact dezelfde tijden hadden geklokt en beiden in Nederland als officiële tijdwaarnemers geregistreerd staan. Klaas van de Pol, voorzitter van de sportcommissie van de KNZB: 'Het is, dit voorop gesteld, natuurlijk stijl loos van de Engelsen, dat zij niet tij dig hun maatregelen genomen hebben. Maar ik geloof niet, dat de erkenning van deze records in gevaar komt. Er bestond geen twijfel over de gemaakte tijden'. Hansje Bunschoten heeft bewust het Europees record van Gundrun Wegev ner op 800 meter aangevallen. Zij slaagde niet; haar tijd (9.18.2) was 1,1 seconde boven die van de sterke Oostduitse. Desondanks is de prestatie van de 13-jarige Naarden-zwemster in deze fase van de trainingsopbouw im ponerend. Vorige week, tijdens het in ternationale zwemgala in de West- duitse stad Bremen had Hansje Bun schoten zich al duidelijk kandidaat voor de Europese toptijden gesteld door in de razendsnele 25-meterpiste, toen iedereen met een tijd van 9.09.4 te verbazen De overschakeling naar het 50-meter- bad, zoals dat van Crystal Palace, heeft zij echter bijna moeiteloos geno men. Dat de klokken echter niet bij het Europees record blijven stilstaan, is wellicht te wijten aan haar laatste 100 meter. Toen kwam zij duidelijk adem tekort. De eindsprint bleek dit keer ongeveer 3 seconden zwakker dan een week eer der in Westduitsland. Hansje zwom echter haar eigen race. De Ameri kaanse Ficki King, vierde op de we reldranglijst van vorig jaar op deze afstand, had veel meer moeite met haar strijd. Hansje bleef haar voortdurend en zeer bewust op afstand houden. Astrid Verver kwam op die 800 me ter tot de zeer acceptabele tijd van 9.32.4. De prestatie, die haar zelf ook verbaasd moet hebben en die alleen door het geweld, dat Hansje Bunscho ten demonstreerde, weinig opvallend bleef. Dat Astrid Verver op die 800 meter in de schaduw bleef, zal bij kenners nauwelijks verwondering wekken. Het 15-jarige Eindhovense meisje leek tij dens de Europese kampioenschappen in Barcelona (september 1970) met een finaleplaats op dit stayersnummer Hansje Bunschoten juicht na haar triomf op de 800 m. definitief door te stoten. De feiten waren echter veel minder florissant. Astrid Verver ging weliswaar op bijna alle vrije slag-afstanden daarna sneller, maar de verschillen tussen haar en Hansje Bunschoten en Anke Rijnders werden steeds groter. En dat werkt uiteraard frustrerend. Anke Rijnders. die vorige week de re cordwedstrijden in Bremen ook heeft gemeden, imponeerde op de 200 meter vrije slag door haar eigen Nederlands record met 1,1 seconde tot 2.09.5 terug te halen: een prestatie die haar plot seling ook op dé wereldranglijst brengt. De Amersfoortse moest echter afhaken bij de Amerikaanse vedette Sandy Neilsen, die met 2.07.9 niet al leen haar internationale reputatie, maar ook haar kansen voor Olympisch eremetaal illustreerde. München lijkt, vooral in de zwem- sport, nog erg ver weg. Toch kon de 17-jarige rugslagzwemster Annemarie Groen daar wel eens voor een grote verrassing gaan zorgen. De verlegen pupil van Naarden-trainster Wil Bun schoten zette deze winter haar opmer kelijke progressie opnieuw voort door met een nieuw record op de 200 meter te finishen: ze won die afstand in 2.25.7 en bleef daarmee 1.5 seconde onder haar vorige toptijd. 'Let op haar.' sprak Wil Bunschoten al profe tisch, 'Annemarie kan wel eens de grote uitschieter van dit seizoen gaan worden. Zij heeft alles wat een top- zwemster moet hebben. Daarnaast is ze zeer gehoorzaam en is ze nog steeds erg ambitieus en leergierig'. Ook Henny Penterman blijft aan haar nationale record op de 400 meter wis selslag plukken. Dit keer haalde ze haar snelste tijd tot 5.17.8 naar bene den. De Amsterdamse bleek echter kansloos tegen de Amerikaanse Perry Block. Zij kan wel eens de grote re velatie van het internationale seizoen gaan worden. Zelfs in eigen land Is ze nog nauwelijks opgevallen, maar haar prestatiecurve loopt in razend tempo naar hogere regionen. Tepiidden van de talrijke goede presta ties detonneerde wellicht iets de tijd, die de estafetteploeg op de 400 meter vrije slag neerzette. De klok bleef staan op 4.04.-, 0.3 seconden achter de Ame rikaanse formatie. Enith Brigitha, Tru dy Jansen, Anke Rijnders en Hansje Bunschoten bewezen echter, dat op dit nummer de beste kansen op een Olym pische medaille liggen. DAMES: 200 meter schoolslag: 1. Leslie Bry- ans (VS) 2.46.8. 2. Alle te Riet (Ned) 2.47.5. 3. Pat Eavan (GB) 2.47.6. 5. Tineke Hofland (Ned) 2.54.2. 200 meter vlinderslag: 1, Srah Wylie (VS) 2.23.5. 2. Nina Mclnness (VS) 2.24.1. 3. Truus Zantvoort (Ned) 2.28.6. 4. Frickc Buys (Ned) 2.28.9. 800 meter vrije slag: 1 Hansje Bunschoten (Ned.) 9.18.2: 2. Vicky King (VS) 9.20.9; 3. Astrid Verver (Ned.) 9.32,4; 4 Linda Kiddle (VS) 9.32.5; 5. June Green (GB) 9.40.5; 6. Janlne Hunter (GB> 10.10.9. 201 meter vrije slag 1 Sandy Nellson (VS) 2.07.9: 2 Anke Rijn ders (Ned.) 2.09.5: 3. Mary Montgomery (VS) 2.10,4; 4. Enith Brigitha (Ned.) 2.11.2; 5. Leslie Alardine (GB) 2.15.8; 6. Diane Sutherland (GB) 2.17.0. 200 meter rogslag 1. Annemarie Groen (Ned.) 2.25.7: 2. Keena Rothammer (VS) 2.25.7: 3. Jozeien Elzorman (Ned.) 2.27,6; 4. Barbie Darby (VS) 2.28,-; 5. Pamela Barstow (GB) 2.30.4; 6. Diane Ashion (GB) 2.34,5 DAMES: 400 meter wisselslag: 1. Teny Block (VS) 5.10.7, 2. Hennie Pentermann (Ned) 5.19.7. 4. Cindy Plaisted (VS) 5.22.5, 5. Shei. 5.17.2 (Ned record), 3. Gcrda Lassooy (Ned) lagli Ractcliff (GB) 5.24.5, 6. Denlse Banks (GB) 5.25 4x100 m vrije slag estafette: 1. Ver. Staten (Lynn Skrifvars. Sara James, Mary Montgomery en Sandy Nellson) 4.03.7. 2 Nederland (Enith Brighita 1.00.1. Trudy Jansen 1 01.9. Anke Rijnders 1.00.7. Hansje Bunschoten 1.00.4). 4.04.3. Groot Brittan nlë 4.12.4. Stand na de eerste dag: 1. Ver. Staten 65 pnt.. 2. Nederland 57, 3. Gr. Brit- tannlè 24. HEREN: 100 meter vrije slag: 1. Bert Bergs- ma (Ncd) 55.3. 2. Malcolm Wlndeatt (GB) 55.7. 3. Peter Prijdekker 'Ned) 55 S. 110 me ter rugslag: 1. Bob Schoutsen (Ned) 1.01.3. 2. Colin Cunningham (GB) 1.01.8. 3. Gerad Glclen (Ned) 1.02.8. 100 meier schoolslag: 1. Malcolm O'Conncll (GB) 1.08.2, 2. David Wit- kle (GB) 1.11.1, 3. Hans Elzerman (Ned) 1.11.5, 4. Frank Jansen (Ned) 1.12.4. 100 me ter vlinderslag: 1. John Mills (GB) 59.6. 2. Arnold Rood (Ned) 59.9, 3. Rudle Pijper (Ned) 1.01.7. 400 meter vrije slag: 1. Ton van Klooster (Ned 4.16.0. 2. Brian Brlnkley (GB) 4.16.7, 3. René van der Kuil (Ned) 4.21. HEREN: 200 m wisselslag: 1. Ray Terrell (GB) 2.14.4, 2. Colin Cunningham (GB) 2.15.6. 3. Francois v. Kruijsdijk (Ned) 2.16.7 (Ned. record), 4. Rob Weyhenkc (Ned) 2.20.4. 4x200 m vrije slag estafette: 1. Gr Brittannlë (Ter rell. Brlnekly. Bailey en Mills) 8.06.2. 2. Ne derland (Bergsma 2.00.2. Prijdekker 2.01.5. Van der Kuil 2.04.1. Van Klooster 2.03.5) 8.09.3. Stand na eerste dag: 1. Gr. Brittannlë 40 pnt.. 2. Nederland 34. GERRIT DEN AMBTMAN Amerikaanse regering zal financiële hulp moeten verlenen DENVER (Colorado) 'Tenzij de federale regering van de Verenigde Staten bijspringt met financiële hulp zullen de Olympische Winter spelen van 1976 te Denver niet kun nen doorgaan', heeft Charles Byrne, wethouder van financiën te Denver, bekend gemaakt. Denver als organi serende gemeente heeft voor de or ganisatiekosten voor de Spelen reeds steun gehad van de staat Colorado. Byrne vertelde de bestuurders van Denver dat het tijd -erd een uitge werkt plan op te zetten voor de Winterspelen van 1976 teneinde dat te kunnen voorleggen aan de federa le regering. 'Wanneer Washington ons de financiële hulp die wij nodig hebben, niet kan verschaffen, zullen wij ons moeten instellen op tamelijk 'armoedige' Winterspelen of moeten afzien van de organisatie.' De staat Colorado heeft tot nu 1.100.000 dollar (3.600.000 gulden) beschikbaar gesteld, maar toonde weinig bereidheid verder te gaan nu is gebleken dat Denver meer geld nodig heeft. 'Denver zal het met ons erg moeilijk hebben, wanneer gepro beerd wordt nog meer geld van ons los te peuteren', vertelde een lid van de financiële commissie van Co lorado. Besloten was in het lopende boekjaar 1,1 miljoen dollar beschik baar te stellen en dat bedrag Is nu bereikt, maar leden van het organi satiecomité van de Spelen hebben gevraagd om nog eens 896.400 dollar ten einde de lopende kosten te dek ken. Ter vergelijking: Japan gaf voor de organisatie van de Winterspelen van Sapporo In zes jaar 2.300.000.000 gul den uit, bijna twee miljoen per deelnemer. Van dat bedrag kreeg ook de snelst groeiende Japanse stad een 'nieuw gezicht', nieuwe woon wijken en passende mogelijkheden voor het openbaar- cn particulier vervoer. i

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 17