Tegen staflid van Sosjale Joenit nu boete geëist Kritische uitlatingen over ontwikkelingshulp Termen en begrippen in de bouwkunst VVD en DS'70 hebben sterke invloed op beleid van het kabinet IF Zijden koeliehoed munitiescnepen gadering van de Arjos in Utrecht. verontrust Zeeland Onderstaande koffiebranderijen verklaren dat vanaf heden geen nieuwe aankopen van koffie uit Angola worden afgesloten. Stemmen over motie-Voogd Kasteel Duivenvoorde nodigt u uit Reina Prinsen Geerligsprijs Mickery mist subsidie 12 TROUW/KWARTET ZATERDAG 4 MAART 1972 BINNENLAND KUNST 1» Van onze Haagse redactie DEN HAAG Tegen het staflid vande Haagse alternatieve hulpverleningsorganisatie Sosjale Joe nit, Bennie Bloera eiste de procureur-generaal bij het gerechtshof gisteren in hoger beroep een geld boete van 200 gulden, of twee weken gevangenisstraf plus een week gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Daaraan is verbonden de voorwaarde dat Bennie Bloem, zich zal moeten onthouden van iedere bemoeienis met een weggelopen minderjarige, van wie hij weet of dit redelijkerwijs kan aannemen dat deze gesignaleerd staat op de opsporingslijst van de politie'. Bennie Bloem stond terecht omdat hij een veertienjarig meisje in het kader van de hulpverlening had 'onttrokken aan de ouderlijke macht'. Het open baar ministerie was in hoger beroep gegaan nadat de rechtbank Bloem had ontslagen van rechtsvervolging. 'U pakt met deze bijzondere voorwaar de de Joenit in haar hart aan', was de eerste reactie van advocaat mr. Groes- sen. Eerder op die dag had Bennie Bloem gezegd dat bijna veertig pro cent van de minderjarigen die bij de Joenit aankloppen, geregistreerd staan op de politielijst van jongeren, van wie de ouders om de opsoring hebben veraodht De Sosjale Joenit is een alternatieve hulpverleningsorganisatie, werkend met een aantal wel en niet professio nele krachten en een groot aantal vrijwilligers. Een van zijn belangrijk ste taken is de opvang van jongeren met moeilijkheden, zoals weggelopen minderjarigen. Vondeling Zo klopte eind september de veertien jarige Ans uit Schijndel aan. Naar gisteren pas op de zitting bleek, ging het om een meisje dat al, nadat ze als baby te vondeling was gelegd, in twee pleeggezinnen had geleefd. Bij het laatste gezin was zij weggelopen na moeilijkheden met de pleegouders over een verhouding die zij had met een achttienjarige jongen. Samen met hem zwierf zij een week lang rond. Totaal overstuur, denkend dat ze in verwachting was, kwam ze tenslotte bij de Joenit terecht. Daar werd ze opgevangen met de gebruikelijke verzorging van een war me maaltijd, een douche en een bed. De Haagse politie werd ervan op de hoogte gesteld dat zij bij de Joenit terecht was gekomen. Ook werden haar pleegouders in Schijndel gebeld, via de buren die daar doorgaans tele foontjes opvangen. Toen de ouders eenmaal aan de telefoon kwamen en net was meegedeeld dat het meisje bij de Joenit zat ook het telefoonnum mer van de Joenit was nog doorgege ven kwam er letterlijk een kink in de kabel. De verbinding werd op een onduidelijke manier verbroken en van de ouders hoorde de Joenit vanaf dat moment niets meer. Ook de politie in Schijndel werd ingelicht over het feit dat Ans bij de Joenit zat. Maar evenals aan de Haag se politie werd de preciese verblijf plaats niet vermeld. Het meisje was ondergebracht op een van de vele adressen die Sosjale Joenit telt. Dit kon doorgaan met goedkeuring van de Haagse politie, omdat daarover tussen de politie en de Joenit afspra ken waren gemaakt. Paniek Toen een paar dagen later plotseling de Haagse politie bij de Joenit voor de deur stond met de mededeling dat zij op last van de offciier van justitie uit Den Bosch de verblijfplaats moes ten weten van Ans, om haar weer bij haar ouders terug te brengen, raakte Bloem 'in paniek'. 'Dit kwam zo onver wacht in de hulpverlening, dit was tegen alle afspraken met de politie in. Een politieman in de hulpverlening is als een stier in een bloemenbed. In die 'panieksituatie' stuurde hij de po litieagent naar een adres waar Ans helemaal niet was. Daarmee wilde hij voor zichzelf tijd vrij maken om te kunnen overleggen met andere leden van de Joenit over wat hem te doen stond. Het meisje werd naar een an der adres overgeplaatst. Zonder dat de politie haar daar heeft gevonden, heeft zij zich een paar dagen daarna vrijwillig gemeld. Bekenden van het meisje vertelden gisteren, dat nadat zij door de politie naar haar pleegouders is terugge bracht, zij in een internaat is ge plaatst. Daar is zij inmiddels weer weggelopen. Ook is bekend dat zij een zware gebruikster van verdovende middelen is. Ze is nog niet terugge vonden. Het voorbeeld van Ans illus treerde het betoog van Bennie Bloem en de vier getuige-deskundigen, dat met een louter terugbrengen naai- het gezin waaruit de minderjarige is weg gelopen, voordat er iets aan de hulp verlening wordt gedaan, het probleem tussen ouders en land niet wordt opgelost. Met name dr. G. ter Schegget. verbon den aan de sociale academie De Horst, pleitte voor een werkwijze als die van de Sosjale Joenit: iemand eerst op verhaal laten komen, tot hij of zij zelf weer bereid is naar huis terug te komen. 'Het gedwongen terugbrengen van een kind kan -de ongerustheid van de ouders nooit meer wegnemen. Het enige juiste antwoord op de ongerust heid van de ouders is een vrijwillig terugkomen van het kind', meent hij. Hij verwees hierbij naar de gelijkenis van de verloren zoon. 'Die telefoon tjes naar de ouders en de Schijndelse politie waren een goed begin hiertoe'. aan de 'ongerustheid' van de ouders was gedacht, door het meisje die paar dagen aan de ouderlijke macht te onttrekken'. 'Hebben de ouders soms niet meer het recht er op te kunnen rekenen, dat wanneer hun minderjari ge zoon of dochter wegloopt, dat kind teruggebracht wordt door de politie als zij daarom vragen?' 'Nee', antwoordde mr. Droessen in zijn pleidooi. 'Er bestaat geen recht van ouders op kinderen. Ze kunnen ze niet hanteren als dingen. De door u voorgestane werkwijze lost geen pro bleem op, het is een symptoomthera pie: u handelt als iemand die een aspirientje neemt bij kiespijn. Die stilt wel de pijn, maar alleen een bezoek aan de tandarts lost het pro bleem op'. 'De gemeente Den Haag heeft een subsidie gegeven van 130.000 gulden. De rechtbank zegt met haar vonnis: 'Wat jullie doen verdient bescher ming van het recht. Het zou jammer zijn', vindt mr. Droessen. 'als die ontwikkeling wordt doorbroken door de voorwaarde van de procureur-gene raal. Want die treft de kern van de werkwijze van de Sosjale Joenit: de mondigheid van het kind'. 19 maart zal het hof uitspraak doen ArJos-conferentie over onrust en onvrede in derde wereld UTRECHT Binnen afzienbare tijd zullen de arme landen meer schulden terug moeten betalen dan zij aan hulp ontvangen. Bovendien dreigt het gevaar, dat de leidinggevende bovenlaag in de ontwik - Gerucht over komst kelingslanden 'verwestert', terwijl de massa van het volk arm blijft of nog armer wordt. Prof. dr. W. Albeda, hoogleraar aan de economische hogeschool in Rotterdam, stelde dit gisteravond op de jaarver- Ongerustheid Procureur-generaal baron van Voorst tot Voorst was het hier allerminst mee eens. Hij vond dat er te weinig Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG In Zeeland is onge rustheid onstaan over het gerucht, dat de munitieschepen. die nu het Zwarte Water in Overijssel ontsieren, een nieuwe ligplaats in de Zeeuwse wate ren zullen krijgen. Het Zeeuwse statenlid J. Roodenburg heeft Gedeputeerde Staten schriftlijk om opheldering over deze zaak ge vraagd. Door het provinciaal bestuur werd gisteren gezegd, dat daar niets bekend is over de komst van munitie- schepen. De zaak wordt nu onder zocht. De drijvende munitie-magazijnen, die eigendom zijn van de Westduitse krijgsmacht, kwamen enkele weken geleden weer in het nieuws doordat er enkele op drift sloegen tijdens een storm. Het provinciaal bestuur van Overijssel heeft zich destijds nogal kwaad gemaakt over de komst van de munitieschepen, omdat de rijksovèr- heid daarover nooit iets had gemeld. Er wordt nu wel gezocht naar een andere ligplaats voor de schepen, maar van de kant van defensie is men hier nogal zwijgzaam over. Behalve Zeeland is ook de Lauwerszee genoemd als mogelijke ligplaats maar officieel is hierover nog niets bekend gemaakt. Het onderwerp waarover ook ds. C. H. Koetsier van het algemeen diaconaal bureau en de journalist D. Scherpen- zeel spraken was 'Onvrede en onrust in de ontwikkelingslanden, als gevolg van de ontwikkelingshulp'. Over de ontwikkelingshulp zoals deze nu wordt verleend, liet men zich zeer kritisch uit. Prof. Albeda: 'Het is onvermijdelijk, dat de kloof tussen rijke en arme landen groter wordt. Zelfs bij toenemende groeipercentages in de arme landen is deze ontwikke ling niet te vermijden'. Een laag percentage van een hoog inkomen is meer dan een hoog percentage van een zeer laag inkomen. De Rotterdamse hoogleraar zag als oplossing het zoeken naar andere leef- modellen in de rijke landen en in de arme landen. Een argument hiervoor is ook de problematiek, die door de Club van Rome aan de orde is ge steld. Het levenspeil van de rijke landen is bovendien voor de grotere meerderheid van de mensheid onbe reikbaar. Ds. C. H. Koetsier herinnerde eraan, dat de enge opvatting over de ontwik keling als economische groei heeft plaatsgemaakt voor de opvatting van humanisering en bevordering van de gerechtigheid. De onrust en de onvre de in de ontwikkelingslanden hangt samen met het onbegrip van de rijke landen om deze gedachte over de ontwikkeling te aanvaarden en in de praktijk te brengen. De betrokkenheid bij het ontwikkelingsvraagstuk, zo klaagde ds. Koetsier, wordt door velen niet gevoeld als behorend tot het hart van het evangelie. Hierbij komt dan nog de vrees om zich politiek met de verdrukten te vereenzelvigen. De weerstand binnen de kerkelijke instituten tegen de maatschappij-kriti sche stromingen neemt toe en van de weeromstuit gaan deze stromingen het kerkelijk instituut afschrijven. Ds. Koetsier voorzag zo een herhaling van de situatie van de negentiende eeuw, waarbij de kerken in vele gevallen gefaald hebben het antwoord te geven op de uitdaging van het sociale vraag stuk van die tijd. Van belang is vooral, gezien dit alles, permanent overleg tussen enkele vertegenwoordi gers van de kerken met de parle mentsleden om het resultaat van de kerkelijke bezinning in de praktische politiek te vertalen. Volgens de heer D. Scherpenzeel wordt de hulpverlening aan de arme landen verpakt in termen van idealis me en edelmoedigheid. Onder invloed van de koude oorlog is de hulpverle ning verworden tot een systeem van politieke en economische manipulaties van de arme landen. Voor een werke lijk ontwikkelingsproces in de arme landen vindt de heer Scherpenzeel een mobilisatie van de massa van de bevolking noodzakelijk. De r.orm voor het ontwikkelingsproces moet niet langer de welvaartsklocf zijn, maar de mate waarin het ontwikkelingsland de eigen bevolking bij het ontwikkelings proces betrekt en het economisch be heer in eigen hand neemt. Beter dan hulpverlening zijn maatre gelen die creatief werken in het ont wikkelingsproces. Daartoe behoort een verruiming van de handelsmogelijkhe den van de arme landen, die zoveel mogelijk moeten profiteren van de nieuwe mogelijkheden. (ADVERTENTIE) UTRECHT ARJOS-voorzittër Gerrit van Dongen heeft de indruk gekregen, dat de zogenaamde nuchterheid van de VVD en DS '70 het beleid van het kabinet sterk beïnvloedt. Van de bewogenheid van de drie confessionele partijen, zo zei hij vanmorgen in de ope ningsrede van de ARJOS-conferentie in Utrecht, blijft niet zoveel ruimte meer over. De bezuinigingsmaatregelen worden niet alleen veroorzaakt door de eco nomische situatie. Het beleid van CRM is immers, dat het vormingswerk alleen maar dienstbaar gemaakt kan worden lan de hedendaagse maatschappelijke verhoudingen. Gerrit van Dongen ver- 'olgde: 'Ook met de kritische functie van het onderwijs heeft dit kabinet moeite. Helaas blijkt er voor vele kri tische medewerkers in het sociale veld niet veel hoop in de komende vier jaar hun werk voort te zetten'. De ARJOS-voorzitter herinnerde eraan, dat het Kamerlid Roolvink seeft aan gekondigd, dat er volgend jaar belas tingverhoging nodig is om een beleid te kunnen voeren waar de ARP nog achter kan staan. Dit gevecht moet als een testcase worden beschouwd voor de geloofwaardigheid van de ARP en heer Van Dongen had verder kritiek het gemak, waarmee 'deze regering de defensiebegroting omhoog heeft geschroefd'. Over de nieuwe christelijke partij, die ARP, KVP en CHU willen vormen zei de ARJOS-voorzitter dat alleen een partij met ingebouwde profetie zich kan losmaken van de gedogmatiseerde en gekanoniseerde ideologieën en op komt voor de onderliggende groepen. In 1973, stelde Gerrit van Dongen, moet er duidelijkheid zijn over de ver bondenheid van de drie. Dan moet de principiële uitspraak zijn gedaan. Uit stel onderkoelt niet alleen de samen werking, maar maakt deze ook onge loofwaardig. De taak en het voortbe staan van de AROS hangt zeer nauw samen met de resultaten van het ge sprek tussen de drie. De mensonterende praktijk van een duivels systeem is levensgroot op ons af gekomen, zo zei Gerrit van Dongen tot slot over de kwestie van de drie van Breda. Velen zullen niet alleen ge dacht hebben aan de nazi-periode, maar zullen deze praktijken, hoewel zelf niet meegemaakt, herkend hebben uit de berichten, die ons dagelijks worden voorgezet over de toestanden in Zuid-Afrika, Rusland en Rhodesië. Zolang wij niet in staat zijn de syste men te ontmantelen, die zulke misda digers als de drie van Breda produ ceren, zullen de gebeurtenissen van de afgelopen week, die ons land zo hebben beroerd, zinloos zijn, aldus de voorzitter van de ARJOS. Er is in de afgelopen weken gebleken dat van de zijde van consumenten tegen het verwerken van Angola koffie bezwaren bestaan. Dit is voor ons aanleiding onder deze omstandigheden het inkoopbeleid te wijzigen. De voorradige en gecontracteerde Angola koffie zal in een kort tijdsbestek verwerkt zijn. DOUWE EGBERTS VAN NELLE NIEMEYER Niet alleen de vakman, de publicist, maar ook de leek heeft be hoefte aan het precies weten wat een bepaalde term op het gebied van de bouwkunst betekent. Iemand gaat naar Italië en leest het een en ander en stuit daarbij op termen op het gebied van de bouwkunst waarvan hij de betekenis niet weet. Vaak is het moeilijk, er achter te komen, omdat zulke termen of aanduidingen niet verzameld zijn. Deze bruin-wit zijden koelihoed van de Engelse modeontwerper Fre derick Fox, genaamd 'East-West', met vlecht van hetzelfde materiaal, maakt deel uit van Fox' voorjaarseollectie. Voor de naar werkelijk weten dortsti- ge leek is er een uitnemend boekje verschenen, dat 'Termen en begrippen in de bouwkunst' heet. Het is van W. Koek en G. Knotting Het is rijk geïllustreerd en dat is een grote ver dienste. Het geeft behalve tekst, ook visueel onderricht. Na een aantal kor te hoofdstukken, die de verschillende genres behandelen, geeft het een uit gebreid en alfabetisch gerangschikte tabel van termen en begrippen. Die tabel is ruim honderd bladzijden groot. De tabel is het eigenlijke hart van het boekje. Jammer is, dat som mige woorden er niet in te vinden zijn. Zo zoekt men vergeefs naar het volkse woord 'pilaar'. Goed. ik weet wel dat pijler er te vinden is. maar de volksmond wil graag het woord pilaar gebruiken. Ook vindt men er niet in (in de tabel althans) de perpendicular style. Het zijn slechts kleinigheden. Wat mïj in dit boekjp tegeiiviel, wat in al dergelijke boekjes tegenvalt: zij behandelen de negen tiende eeuwse stijlen niet of nauwe lijks. Om over de twintigste eeuw maar te zwijgen. Heel summier wor den negentiende eeuwse stijlen behan deld. Maar van wat vooral in Enge land aan stijlvormen in de negentien de eeuw te vinden is, vindt men niets of vrijwel niets in het boekje. Jam mer. Het wordt hoog tijd dat aan dit voortreffelijke boekje een tweede deel wordt toegevoegd dat de lezer ver trouwd maakt met het architectoni- Op verzoek vermelden wij hieronder welke kamerleden deze week vóór en welke tégen de motie-Voogd (waarin het kabinet in ernstige overweging gegeven werd het voornemen om de drie van Breda vrij te laten niet uit te voeren) stemden. PvdA Vóór de motie: stemden de Kamerleden: A. L. ter Beek, mevr. G. Brautigam, dr. J. van den Doel, C. Egas, drs. H. M. Franssen, mevr. mr. R. M. Haas-Berger, drs. H. A. M. Jans, mevr. E. Klassens-Postema, C. Laban, dr. J. H. Lamberts, drs. A. J. Lems, mr. Th. J. A. M. van Lier, mr. J. W. Masntan, W. Meijer, drs. J. P. Pronk, P. A. Roels, L. N. Schaefer, W. Spinks, mr. A. Stemerdink, mr. M. van der Stoel, mr. P. R. Stoffelen, drs. E. van Thijn, drs. J. M. den Uyl, J. T. Vellenga, drs. J J. Voogd, ir. A. J. Voortman, ir. H. Vredeling, mr. M. Vrolijk, E. R. Wieldraaijer. Tégen de motie: waren: mej. N. G. Barendregt, ds. Knot, dr. ir. A. P. Oele. D. A. Th. van Ooijen, dr. A. J. Roethof, drs. P. A. de Ruiter, dr. ir. A. Vondeling, H. Wierenga. Niet aanwezig: P. Dankert en dr. D. Dolman. KVP Vóór de motie: W. du Chati- nier, mej. G. P. M. Cornelissen, F. A. A. M. Fievez, A. J. W. Krosse, mr. J. A. Mommersteeg, drs. H. A. C. M. Notenboom. Tégen de motie: drs. M. J. J. van Amelsvoort, mr. F. H. J. J. Andries- sen, W. P. G. Assmanri, L. A. M. de Bekker, W. G. Bremèn. mr. T. Brou wer, ir. P. A. M. Cornelissen, drs. W. R. V. Duarduyn, J. van Eisen, mevr M. Gardeniers-Barendsen, mevr. A. Groensmit-Van der Kallen, F. G. van der Gun, Th. M. Hazenkamp, A. J. Hermes, W. J. M. Hermsen, J. A. Heijmans, A. J. Hutschmaekers, C. F. Kleisterlee, drs. M. W. J. M. Peijnen- burg, P. J. A. van der Sanden, dr. Th. E. E. van Schalk, drs. L. M. van Son, mr. F. J. F. M. van Thiel, drs. A. A M. Verdijk. S. C. Weijers, A. .C M. Weijters, dr. G. J. ter Woorst, Van Zeil, dr. P. G. J. Zelissen. VVD Vóór de motie: drs. G. M. V. van Aardenne, L. M. de Beer, mr. C. Berkhouwer, dr. K. van Dijk, mr. A. Geurtsen, drs. Th. H. Joekes, mej. mr. A. Kappeyne van de Coppello, G. N. Keja, G. Koudijs, mr. F. Portheine, ir. D. S. Tuynman, mevr. mr. E. Veder- Smit, H. P. H. Waalkers, H. Wiegel. Tegen de motie: mr. H. E. Koning. Niet aanwezig: mevr. drs. N. Smit- Kroes. ARP Vóór de motie: mr. N. G. Geelkerken, M. W. Schakel, dr. A. J. Vermaat, Tj. Walburg. Tégen de motie: mr. W. Aantjes, H de Boer, mr. G. C. van Dam, drs. J. de Koning, mej. J. van Leeuwen, B. Roolvink, mr. J. M. Scholten, drs. A. Schouten, dr. mr. A. Veerman. D'66 Vóór de motie: drs. M. G. B. Engwirda, A. de Goede, mej. mr. A. M. Goudsmit, mr. H. A. F. M. O. van Mierlo, drs. G. Nooteboom, drs. E. Nypels, dr. J. C. Terlouw. drs. E. C. de Visser, drs. W. A. F. Wilbers. Tégen de motie: drs. M. Dijkstra en mr. dr. M. J. J. A. Imkamp. CHU Vóór de motie: mr. C. A. Bos en drs. G. van Leijenhorst. Tégen de motie: drs. A. M. de Boo, mej. mr. E. A. Haars, H. Kikkert, drs. D. F. van der Mei, J. T. Mellema, drs. A. D W. Tilanus, T. Tolman. H Wisselink. DS'70 Vóór de motie: dr. I. Z. Baruch, J. J. A. Berger, mr. K. A. Keuning, S. Keuning, J. J. Koningh, H. Pors, W. J. Schuitemaker. Tégen de motie: drs. E. F. B. Ver- woert. CPN Vóór de motie:. M. Bakker, H. Hoekstra, W. Kremer, F. Meis, W. F H. van het Schip, J. F. Wolff SGP Vóór de motie: ds. H. G. Abma. ir. C. N. van Dis. ir. H. van Rossum. GPV Tégen de motie: P. Jongeling, dr. A. J. Verbruch. PPR Tégen de motie: dr. B. de Gaay Fortman. Niet aanwezig: drs. J. M. Aarden. PSP Vóór de motie: A. G. van der Spek, drs. H. Wiebenga. BP Vóór de motie: H. Koekoek. NMP Vóór de motie: A. W. te Pas. De Jong Vóór de motie: J. H. de Jong. sche vormenspel van de negentiende eeuw. En dan van de twintigste. Men denke niet dat ik dit boekje Inferieur acht. Ik wijs slechts op omissie. Het is keurig uitgevoerd en is een ware vraagbaak. Bij Kosmos, Amsterdam. Prijs 14.50. Kasteel Duivenvoorde in vogel vlucht. VOORSCHOTEN Naar muziek luis teren in een echt kasteel is voor sommigen het einde van beter kunst genot. Zij kunnen daarvoor nog steeds terecht in kasteel Duivenvoorden dat zomaar temidden van nuchtere wei landen in Voorschoten mooi ligt te wezen; al sinds de 13e eeuw. Er is weieens wat verbouwd, maar alle ver trekken, zo vermeldt de folder, zijn vrijwel nog in dezelfde toestand als toen ze bewoond werden. Die bewo ners zijn vanaf 1226 tot 1771 steeds leden van dezelfde familie geweest, het bekende geslacht van de Van Wassenaars. Na 1771 zijn kasteel en landgoed in de vrouwelijke lijn ver- erfd, en de laatste bezitster, jonk vrouw L. H. barones Schimmelpen- runck van der Oye heeft het histori sche erfgoed in 1960 in een stichting ondergebracht. Om iedereen die dat wil in de glorie en de schoonheid van het rijke verle den te laten delen, worden er van 1 april tot 1 oktober op dinsdag, don derdag en zaterdag rondleidingen ge houden. Bovendien worden er in de magnifieke Marot-zaal concerten gege ven. Dit jaar o.a. door Anke Reinders en Chris Verhoog die duetten voor sopraan en bariton zingen, door het Sweelinck Trio en door het Residen tie Strijktrio. Er gebeurt nog veel meer o.a. hij kaarslicht in het romantische Duivenvoorde, en wie daar getuige van wil zijn, moet zich maar eens telefonisch melden bij het kasteel, tel. 01717—3752. Men zal er u graag, tegen een kleine geldelijke ver goeding ontvangen, want het vorig jaar is de belangstelling wat terugge lopen en aangezien de stichting zon der subsidie moet werken, zou het weieens kunnen gebeuren dat de cul turele manifestaties bij gebrek aan baten stopgezet zouden moeten wor den. Hoe jammer dat zou zijn, kunt u weten als u er eens een keer geweest- bent. AMSTERDAM De stichting Reina Prinsen Geerligs Fonds heeft weder om haar jaarlijkse prijsvraag uitge schreven voor auteurs tussen 20 en 25 jaar. Het prijsje ad 200 kan worden verworven met proza, gedichten of toneelstukken die moeten worden in gezonden naar het secretariaat aan de Koninginneweg 121 te Amsterdam, vóór 1 juli 1972. Première 'Teresa' door ziekte uitgesteld AMSTERDAM Door ziekte van de acteur Wim de Meijer is de première, door het Amsterdams toneel van het toneelstuk 'Teresa' vrijdagavond in het Shaffytheater in Amsterdam niet doorgegaan. De eerste voorstelling van dit. door Hugo Claus bewerkte en geregisseerde stuk van Natalia Ginz- burg, zal nu worden gegeven op don derdagavond 9 maart in het 'Brakke Grond Theater' in Amsterdam. De eerste voorstelling in het Shaffythea ter zal nu een nachtvoorstelling zijn op vrijdag 10 maart. Daarna zullen alle aangekondigde voorstellingen nor maal plaatsvinden. AMSTERDAM Nu Mickery in Am sterdam komt en Loenersloot verlaat, hebben Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht de subsidie inge trokken. In vorige jaren kreeg Mic kery tienduizend gulden voor de expe rimentele voorstellingen. Voor 1972 was 25.000 aangevraagd, en dat is dus afgewezen. Gedeputeerde Staten zijn nog wel bereid bijdragen te ver lenen aan theatergroepen die onder auspiciën van Mickery in de provincie Utrecht optreden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13