Noordwijk solliciteerde niet naar roulette de Bijenkorf heeft de stoelen,die passen bij de gordijnen,die passen bij de banken,die passen bij de tafels,diepassen bij de dekens, die passen bij de bedden,die passen bij de vitrages, die passen bij de tapijten, die passen bij de kussens,die passen bij deze lampen ïbeurenin de Bijenkorf Veerpersoneel hield korte staking H.M.G. veroordeelt Robert van S. tot tien jaar en onvoorw. tbr. Personeel klaagt over provinciehuis Militair werd met nekkramp opgeno men in hospitaal Wini Bravenboer hoofdletsel na val in 6-daagse van Groningen GEMEENTE RIJNSBURG Raad N'wijkerhout Woudsoord wordt uitgebreid GEMEENTE HAZERSWOUDE Paul Nijgh-penning voor mr. A. Blusse Ontslag voor burgemeester van Vlissingen HONDERD PROCENT MEER HUUR VOOR VERBETERDE WONINGEN TROUW/KWARTET WOENSDAG 1 MAART 1972 8 antwoord op de kroonluchter, de parabolische hanglamp van Tronconi. De Berto'lazzi ontwierp deze hanglamp. Fraai voorbeeld van 'n nieuwe stijl in sfeervol verlichten. Hij is uitgevoerd in wit en chroom. Prijs wit 119.-: prijs chroom 139,- Reggiani is de ontwerper van deze fraai gestyleerde tafellamp. Cylinder en kop zijn gemaakt van hoogglans chroom. Prijs 125.- Opvallend van vormgeving is dit 28 cm hoge tafellampje in zwart en wit. Je kunt 't ook'n. bureau lamp of 'n donker-hoekje- lamp noemen.Prijs 89,- Direkte en indirekte tafel verlichting. 3 gloeilampen voor 't benedenlicht. In de top 'n kop- spiegellamp. Prijs 315.- Hetzelfde idee van de Rezzonico/ Carmellini-lamp vindt u terug in dit model. Alleen nu met één reflektor. Prijs 234.- Progressieve lamp van Rezzonico en Carmellini. Reflektors in wit en chroom. (Middellijn resp. 420 en 560 mm). Prijs 314.- U kunt'm oprollen, half rechtop zetten of laten kronkelen. Deze flexibele- slang-lamp (1 meter lang), met kop- spiegellamp. Prijs 36,- Simpel maar doelmatig: Standaard in hoogglans chroom, met twee flexibele slangen. Warm licht waar u maar wilt Prijs 159,- Hoogglanschroom is 't materiaal van deze stevige tafellamp. Met zware voet. flexibele slang en bolspot, 'n praktische lichtbron. Prijs 99.75 Dekoratieve sfeermakers. De bol (wit-opaal) op koker (wit of bruin), geeft een zijdeachtig licht. Koker 25 cm hoog 109.-: 50 cm 129,-; 75 cm 149.- Tronconi tafellamp in chroom en wit metaal. Zacht, diffuus licht dank zij ingenieuze reflektor. Prijs 179,- Italiaanse tafellamp. Een geavanceerd ontwerp uitgevoerd in wit en chroom. Prijs chroom 59.-; prijs wit 39,- Over deze lampen is nogal wat te zeggen. De Bijenkorf brengt drie nieuwe groepen sfeermakers, 't flexibele licht en de avant garde uit Italië. Sfeermakers. Een sfeervolle trend is de terugkeer naar gezellig licht. Knus licht, zoals dat uit de kokerlampen komt. Erg fijn zijn de strakke kokers van 25, 50 en 75 cm hoog met hun witte kunststof bol. 't Flexibele licht. Grappig. Kreatief. Maar ook funktioneei. Het zijn lampen op buigzame slangen. Waarmee je elk moment de sfeer in de kamer radikaal kunt veranderen. Verder zijn er de doelgerichte spotjes. Geven 'n mooi indirekt effekt. Op een gekleurde wand. Of op een schilderij of wandkleed. Avant garde uit Italië Bertolazzi, Fratini, Carutters. De meest progressieve ontwerpers komen nog steeds uit Italië. Ook als 't je smaak niet is, moetje hun lichtideeën gewoon gezien hebben. En dan te bedenken dat de lampen maar een onderdeel zijn van het Woon-Kleur-Gebeuren. Het Bijenkorf festijn waarin alles kleurgekoör- dineerd bijeen past. Een festijn waarvoor u bij deze hartelijk bent uitgenodigd. Noordwij kerh out neemt, proef met weekmarkt DORDRECHT Het vol tallige veerpersoneel heeft van morgen van 6.309.00 uur ge staakt. Honderden passagiers werden ernstig gedupeerd en kwamen te laat op hun werk. Deze prikactie moet volgens districtsbestuurder J. Bliek van de Ned. Bond van Vervoers- personeel als laatste waarschu wing worden gezien en als een aansporing. Indien de exploi tant vandaag niets van zich laat horen, zal het veerpersoneel morgen het werk de gehele dag neerleggen. Dpi. militair schoot twee agenten neer DEN HAAG De 22-jarige dienst plichtige militair Robert van S., die vorig jaar mei in het Belgische Knokke twee politieagenten met een pistoolmitrailleur doodschoot en twee anderen verwondde, is door het hoog militair gerechtshof vandaag veroordeeld tot tien jaar gevangenis straf en onvoorwaardelijke ter be schikking stelling van de regering. Het HMG veroordeelde Van S. we gens dubbele doodslag, dubbele po ging tot doodslag en diefstal van de mitrailleur, munitie en enkele auto's. De krijgsraad in Arnhem had Robert van S. in november 1971 veroordeeld tot twaalf jaar gevangenisstraf met aftrek en een voorwaardelijke ter beschikking stelling. Hoewel het HMG van mening was dat Van S. tijdens het schieten op de Belgische agenten niet volledig toerekenings vatbaar was, kwam deze tot de bo vengenoemde veroordeling. DEN HAAG „Het provinciehuis is net een thermosfles, als maar één uurtje de zon op de ramen staat blijft de warmte de hele dag in het gebouw hangen". Het provinciebe stuur heeft de afgelopen jaren een groot aantal klachten moeten incas seren van de ambtenaren in het on geveer zeven jaar oude provincie huis. „Het is hier droog en be nauwd", zo klaagt men, al heeft deze slechte atmosfeer dan nog nooit tot „flauwvallen-van-de-hitte" of tot li chamelijke ziekten geleid, toch komt dit het werk niet ten goede. Zoals bekend willen gedeputeerde staten nu iets aan het werkklimaat in het provinciehuis gaan doen. Men heeft de Provinciale Staten om een bedrag van ruim drie-en-een-half miljoen gevraagd om de air-condi tioning te verbeteren. De ambtenaren van de provincie wachten met smart op de nieuwe in stallatie. Vooral op de zomerse da gen is het in het provinciehuis vaak niet om uit te houden. En even een raam open zetten kan dan ook niet. Geen enkel raam kan open, omdat een openstaand raam de automa tische werking van de huidige air conditioning zou ontregelen. Een air conditioning echter die naar de smaak van de ambtenaren veel te langzaam werkt. „Hij reageert pas na uren", zo zegt men, al kan de provincie-ambtenaren worden ver weten dat ze aan de air-conditioning niet erg meewerken. De roosters die erop aangesloten zijn in de verschil lende kamers liggen vaak vol met paperassen, waardoor een vlotte luchtstroming niet tot stand kan ko men. VELDHOVEN Bij één van de cursisten van het pantser-infanterie rij- en opleidingscentrum in het Prin ses Irenekamp te Veldhoven is giste ren nekkramp geconstateerd. De be trokken militair, afkomstig uit Noordwijkerhout, is opgenomen in het militair hospitaal te Utrechta Zijn toestand is redelijk. Ten aan zien van de militairen die met hem in contact zijn geweest zijn de ge bruik*' ijke voorzorgsmaatregelen ge troffen. O GRONINGEN Wim Bravenboer, koppelgenoot in de wielerzesdaagse Groningen van de Beig Seeuws. is bij een klassementssprint in botsing gekomen met de Australiër Mount- tord. Bravenboer smakte tegen de baan en moest overgebracht worden naar het stadsziekenhuis van Gronin gen waar een schedelbasisfractuur werd geconstateerd. Bravenboer stond met zijn koppelgenoot op de achtste plaats met 12 punten op één ronde. NOORDWIJK Uitvoerig is gis teren In de Noordwjjkse raad van gedachten gewisseld over de plannen van de N.V. Pakhoed met grand- hotel „Huis ter Duin". In zfjn ant woord releveerde burgemeester Bonnike de voorgeschiedenis. De beloften van de E.M.S. (de vorige eigenaar) zjjn waardeloos gebleken. Het „Huis ter Duin'" is verkocht, „Rembrandt" is dicht en wat er ver der gaat gebeuren moet men maar afwachten. Inmiddels zien wjj een ontstellende ontwikkeling in de bad plaats. Hotelbouw blijkt te zwaar voor investering en steeds meer gaat men over tot appartementen. „Wij proberen een welvarende accommodatie in de badplaats tekrij- gen'\ aldus de burgemeester, „en zullen de voorschriften aan de nieu we situatie moeten aanpassen". Wethouder Van Duvn betoogde, dat een plan als Huis ter Duin wel eens moeilijk in de voorschriften te pas sen is en aanleiding kan geven tot een bijzondere behandeling. Naar de mening van de wethouder bestond er voldoende zekerheid, dat de overblijvende hotelcapaciteit en congresruimten minstens gelijktijdig met de appartementenbouw gereed zouden zijn. In de middagvergaderingen gingen B. en W. min of meer uitvoerig in op hetgeen bij de algemene beschou wingen naar voren was gebracht. Van het scholencomplex in Boe- renburg zal waarschijnlijk eerst fi nanciering plaatsvinden van één vleugel. De bouw van de kleuter school aan de Houtkrocht ligt erg moeilijk. Naar de mening van mej. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Rijnsburg maken bekend, dat zij voornemens zijn krachtens artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de voorschriften behorende bij de bijzondere rooilijnenverorde ning bebouwde kom Centrum en in samenhang met artikel 50. lid 8. van de Woningwet vergunning te verlenen voor de bouw van elf woningen langs de Vliet Z.Z. Graaf Florislaan op de percelen, kadas traal bekend gemeente Rijnsburg. sectie B nrs. 1260, 3875. 3874 en 2324. Het bouwplan ligt met ingang van donderdag 2 maart 1972 ter ge meentesecretarie. afdeling algeme ne zaken, gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn wordt een ieder in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het ver lenen van de gevraagde vrijstelling schriftelijk bij hen in te dienen. Rijnsburg. 1 maart 1972 Burgemeester en wethouders voornoemd. De burgemeester. B H KOOMANS. De secretaris: A. G. GEELHOED Koopman (kvp) moet het bijzonder onderwijs het gelag betalen door het ontbreken van bijzondere scholen in Boerenburg, en was er daardoor een grote toeloop naar de openbare school.. Zij verzocht de uitkeringen los te koppelen van de kosten van het openbaar onderwijs. De bespuitingen van bermen en plantsoenen hebben de aandacht van het college. Wethouder Van Leeuwen wees nog op de plannen van B. en W. extra mensen in te zetten voor het schoonhouden van straten en plantsoenen. Er komt nog dit jaar een sportnota, kondigde wethouder Jansen aan. Verder komt het college met een voorstel het heffen van vermake lijkheidsbelasting bij sportevenemen ten op te heffen. In verband met een ernstig ongeval zullen op korte termijn twee contro leurs worden aangesteld voor de controle op gastoestellen en derge lijke. Na realisering van het„ Duinpark" beschikt Noordwjjk niet meer over bouwgrond, zo bleek uit het ant woord van het college. De zorg van NOORDWIJKERHOUT Dins dagavond werd de heer P. J. M. van Haaster als nieuw lid van de ge meenteraad beëdigd. Het bezoek van de twee leden tel lende fractie van D'66 aan de frac tievergadering van de KVP maan dagavond wierp de volgende avond al vruchten af. Op voorstel van de heer Van Duin (KVP) werd mr. J. P van den Bosch (D'66) aangewezen als raadsvertegenwoordiger in het alge meen bestuur van het Centrum voor Automatisering Midden-West-Neder land. In de raadscommissie voor fi nanciën werd de heer F. Groot, da fractievoorzitter van de KVP, geko zen als opvolger van de heer Tim mer. Het subsidie aan de stichting „Het Zuid-Holands Landschap" werd van f 2.500 tot f 6.250 per jaar ver hoogd. De gemeenteraad stemde in met de aanschaf van een „dentalcar" en stel de f 11.000 beschikbaar om een ge deelte van de fietsenbergplaats van de Irene-school om te bouwen tot handenarbeidlokaal LEIDEN Op vrijdag 17 en zater dag 18 maart wordt in Leiden onder de titel „Strafrecht te-recht"? een congres over het thema decriminali sering en depenaliscring gehouden. Het congres, dat door het Leids strafrechtelijk en criminologisch dis puut S.O.S. wordt georganiseerd, vindt plaats onder auspiciën van de Coornhcrt-Liga. die zich ten doel stelt tc komen tot hervormingen van het huidige stelsel van strafrecht en strafoplegging. Het is het vierde con gres. dat onder auspiciën van de in 1968 opgerichte liga plaatsvindt. Eerder werden congressen gehou den in Den Haag (1969) over straftoe meting. in .Amsterdam (1970) over al cohol en wegverkeer cn in Nijmegen (1971) over slachtoffers van delicten. dc raad is ook die van ons, zei wet houder Van Du.vn. Alles hangt af van het resultaat van de structuur studie, en de gedachten gaan uit naar de Grashoek. Tussen de vol tooiing Van het Duinpark en de eerste bouw in de Grashoek kan zeker drie a vier jaar liggen. Dat Noordwijk gesolliciteerd had naar de roulette, vond burgemeester "Advendo' onder nieuwe leiding VALKENBURG De chr. gemeng de zangvereniging Advendo en het chr. meisjeskoor gaven in het Dorpshuis een uitvoering onder leiding van de (nieuwe) dirigent Peter Bontje. Het koor is naar mijn stellige over tuiging met de zeer muzikale Peter Bontje goed af! Ik merkte dit aan het beslag, dat hij op de zangers heeft, de klankbeheersing en de levendige voordracht. Bontje heeft ook de bij Advendo ge bruikelijke programma's ver nieuwd. Dat kan men een belang rijke vooruitgang noemen. „Ad vendo" is er technisch nog niet. maar vrijwel alle uitvoeringen hielden een belofte in. Er was een stijgende prestatielijn te herkennen van „Alzo lief" (Pales- trina), een Bach-cantate-slotkoor en Mozarts (nogal snel gezongen) „Ave Verum" naar twee spirituals, waarvan in de tweede („Nobody knows") een hoogtepunt van zui verheid en goede voordracht werd bereikt. De meisjes zongen zeer toegewijd, helder en expressief. Evenals van „Advendo" mag men de ontwikke ling van deze „allegretto's" met optimisme tegemoetzien. Mevrouw Annette Bontje begeleidde bekwaam. Het echtpaar toonde zijn pianistische vaardigheid en artis tieke eenheid met de verklanking van de (vierhandige) Sonate in D- groot van Mozart. JOHAN VAN WOLFSWINKEL Afdeling H'goni ARP huiverig voor KVP HILLEGOM De leden van de ARP die gisteravond in jaarvergade ring bijeen waren, toonden zich hui verig voor de ontwikkeling binnen de landelijke KVP. Wethouder Jac. tfan der Vinne zei: „Als de afdeling Hillegom van de KVP achter voorzit ter De Zeeuw staat, zouden we plaat selijk een stap terug kunnen overwe gen. Vooral de jonge garde der kie zers en enige jongere raadsleden hechten te weinig belang aan het principiële uitgangspunt van een confessionele partij". Plaatselijk is de samenwerking KVP, CHU en ARP, in de Combina tie Christelijke Partijen (CCP) zeer goed. Bij de bestuursverkiezing werden gekozen drs. W. L. Bénard en drs. G. H. Hoekstra. Bonnike wat sterk. Voorlopig werden Zandvoort en Scheveningen genoemd als plaatsen voor een speelbank.. Te gen het afgeven van vergunningen voor het plaatsen van gokautomaten betrachtte de voorzitter een grote reserve. De toeristenbelasting is een erg moeilijke zaak, zei wethouder Jansen. Nu vindt een inventarisatie plaats en wordt een lijst van projecten samen gesteld om de invoering van een toe ristenbelasting te motiveren. Een discussie ontspon zich over de onbewoonbaarverklaring van een pand aan de Binnenweg. De eige naar was in beroep gegaan, maar dit was door Ged. Staten ongegrond verklaard, deelde de burgemeester mee. Benschop wilde van het col lege de uitdrukkelijke toezegging. VOORSCHOTEN Concert. Het gemengd koor „Exultate Deo" (voor heen De Lofstem) geeft dinsdag 14 maart in de Dorpskerk een jubileum concert ter gelegenheid van het 90- jarig bestaan. Uitgevoerd wordt de Matthaus Passion van G. Ph. Tele- mann. Dirigent is Sander van Marion De vocale solisten zijn: Chris van Woerkom (tenor), evangelist; Henk v. d. Brink (bas). Christuspartij. Robert Holl (bas), aria's en Marry Stegenga (sopraan) aria's. Instrumen tale solisten: Addy de Jong (orgel) en Jaap Hillen (continuo). Medewer king verleent ook het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland. RIJNSBURG Voorzitter C Noort leidde gisteravond tjjdens de verga dering van woningbouwvereniging ..Spinoza" de heer J. Viool in. die dc Nationale Woningraad vertegen woordigde en iets vertelde over de plannen die bestaan om de vooroor logse woningen van „Spinoza" te verbeteren. Reeds eerder was er onder de huurders van de woningen van de Burgemeester Meyboomstraat, Stef van Rossumstraat, Petronella van Saxenstraat en het Noordeindë een enquête gehouden, waaruit de wen sen van de bewoners duidelijk naar voren kwamen. De meest gevraagde voorzieningen waren het vergroten van de dakkapellen, het aanbrengen van douchecellen en vergroting en modernisering van de keuken. Daar naast waren er voorstanders van het samenvoegen van woon- en slaap kamer tot één woonkamer. Bij de bespreking hierover kwamen nog vele vragen naar voren, vooral omdat bewoners in de loop der jaren op eigen kosten verbeteringen had den laten aanbrengen. Hoewel het nog niet definitief vaststaat zullen deze verbeteringen tot een belangrijke huurverhoging. 100*/» of meer. leiden. Om de bewoners zoveel mogelijk inspraak te geven werd een commis sie van zeven leden benoemd die alle klachten en verlangens zal verzame- dat afsluiting van gas, water en elektra niet meer als dwangmiddel zou worden gebruikt. „Ik vind het barbaars om een jong gezin zo te duperen''. Wjj zullen ons strikt hou den aan de beheersverordening, ver klaarde wethouder Jansen, tenzy de raad anders beslist. WOUBRUGGE Het bejaarden centrum Woudsoord was reeds lang te klein. Het bestuur heeft nu de plannen rond, om het gebouw naar de noordzijde langs de Wouwetering uit te breiden in dezelfde stijl als het bestaande complex. De uitbreiding bestaat uit vier één persoonskamers en één tweepersoons kamer. Deze worden groter dan de bestaande kamers en worden voor zien van een eigen toilet en douche Voorts worden in de uitbreiding on dergebracht een ruime tweepersoons kamer voor de directrice, een was ruimte en een linnenkamer. Omdat het aantal bejaarden stijgt van 31 tot 37 wordt tegelijk de con versatie- annex eetzaal naar de zuid zijde met éénderde vergroot. De aan nemer Bosman hoopt met de werk zaamheden op 13 maart te beginnen en die nog vóór de bouwvakvakantie te voltooien. len, waarna een definitief plan zal worden opgesteld. Als alles meezit zal misschien na de bouwvakantie kunnen worden be gonnen. OPENBARE KENNISGEVING Het hoofd van het gemeentebe stuur van Hazerswoude brengt ter openbare kennis, dat ter gemeen- tesekretarie. afdeling Algemene Zaken. Frederik van Eedenplein 4 te Hazerswoude-Rijndijk vanaf 2 maart 1972 tot en met 22 maart 1972 ter inzage is gelegd het be sluit van de raad der gemeente Hazerswoude d.d. 24 februari 1972. tot onteigening ten name van de gemeente Hazerswoude''van gron den in het bestemmingsplan „Sportpark Hazerswoude" ten be hoeve van de uitvoering van voor noemd bestemmingsplan door de aanleg van sportvelden en parkeer plaatsen. Hazerswoude. 25 februari 1972 Het hoofd van het gemeentebestuur voorn. J. ten HEUVELHOF NOORDWIJKERHOUT De raad ging akkoord met het voorstel van B en W een proef te nemen met een wekelijkse warenmarkt gedurende mei tot en met september. De mark ten worden op maandagmiddag ge houden op het in aanleg zijnde par keerterrein langs de Havendwars straat. De Noordwijkerhoutse Onderne mersvereniging vindt dat er onvol doende inspraak is geweest van de huisvrouwen en organiseert nu op 7 maart een hearing over dit onder werp. ROTTERDAM Het bestuur van de Paul Nijgh-stichting heeft beslo ten de hoogste onderscheiding voor grote verdiensten op sociaal-cultureel terrein, toe te kennen aan mr. A. Blusse van Oud-Alblas. De heer Blusse neemt op 14 maart afscheid als voorzitter van de Stich ting Havenbelangen, bij welke ge legenheid hem de Paul Nijgh-pen ning overhandigd zal worden. VLISSINGEN Drs. D. Roe mers, burgemeester van Vlissin gen, heeft per 1 maart 1972 eervol ontslag gekregen wegens zijn slechte gezondheid. In oktober vorig jaar vroeg drs. Roemers in verband met zijn condi tie invaliditeitspensioen aan. Vanaf die datum trad een van de wethou ders van Vlissingen als waarnemend burgemeester op. Drs. Roemers is 56 jaar. Hij werd op 1 nov. 1967 benoemd tot burge meester van Vlissingen. Hij kreeg in ons land vooral bekendheid als voorzitter van het NVV. Ook was hij Tweede Kamerlid voor de PvdA. Over de benoeming van een nieuwe burgemeester zijn door de commissa ris van de Koningin in Zeeland, mr. J. van Aaartsen. nog geen medede lingen gedaan. De sollicitatietermijn naar deze burgemeesterspost is za terdag jl. afgesloten. Mr. Van Aartsen ontving vorige week vrijdag alle fractieleiders van de Vlissingse gemeenteraad. Deze hadden een profielschets opgesteld, bestaande uit acht eisen, waaraan een nieuwe burgemeester volgens hen zou moeten voldoen. De commissaris van de Koningin in Zeeland zal binnen enkele weken de minister van binnenlandse zaken zijn aanbeveling sturen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 8