WIJ ZIJN VERHUISD «ere krant: U BENT VAN HARTE WELKOM iüüüiüll!!!!!! IIHU !l! i lil! Bronzen mij mer ingen meer Mededeling Meer schepen van stapel Geen werk voor 300 arbeiders Ex-commando nodigt 5000 man uit bij jubileum discobar Mr. J. Klaasesz nam afscheid van Statenleden - 5 ZATERDAG 26 FEBRUARI 1972 In de komende weken staan wii voor een ROTTERDAM Vrijdagmiddag één uur: de eerste letters geschreven vanuit het nieuive pand van De Rotterdammer aan de Westblaak 911. Ze mogen terecht een gevoel van verwachting oproepen. Niet alleen voor de „Kwartet-mensen" zelf die dagen lang verhuisden en te midden van volgepakte kisten en dozen zorgen dat er toch weer een krant in de bus komt, maar ook voor onze lezersdie zich natuurlijk afvragen waar het kantoor van Kwartet-Trouwnu naar toe is gegaan. Nog is het een rommeltje, wat niemand zal verwonderen, want verhuizen brengt rommel mee. Zijn het geen enkele kopjes of een mooi geplakte schoenendoos die weg kunnen zoals bij een ge zin dat gaat verhuizen, dan toch «^zeker stapels langbewaarde pa- Qjpieren uit onderste laden of do die eigenlijk al ver- eijouderd is, maar voor alle zeker nog „even" werd bewaard. Jï Het is een typisch „verhuis-ver- jschijnsel" wat iedereen kent. En deze c*üetters Worden dan ook niet geschre- yokren vanachter een „gewoon" journa- jjïlistenbureau, maar in de kamer van jdirecteur F. Diemer, die we voor dat doel maar even hebben geleend. Ge- Woon omdat daar een bureau stond niet onder je schrijfmachine van- werd gehaald door de nijvere «Verhuizers, onze eigen mensen die on- jeveer een week lang bureau na bu- •eau, kist na kist en zelfs de planten »n de „redactie-hamster Kwartetje" ran de Witte de Withstraat naar de Vestblaak hebben gebracht. WESTBLAAK De wat ruim geworden jas het iand aan de Witte de Withsraat n (ia de integratie met Trouw in Am- m terdam, is nu verwisseld voor een (j( iekfijne behuizing aan de Westblaak. v(ïen vooruitgang kan het in vele op lichten worden genoemd. Voor geen an de „Rotterdammers" zal het af- cheid van de „Witte de Withstraat" eerste instantie makkelijk zijn ge- -. repst maar nu xxrii ponmnal 71'in rrp_ /eest, maar nu wij eenmaal zijn ge- ïstalleerd aan de Westblaak moeten 'ij toegeven: het is prima. SP( Zeker worden we meer betrokken jij het „leven" in de stad. Wie een \\k naar buiten werpt, ziet ook met wat er gaande is. Centraler dan zouden we nooit kunnen zitten, lak bij het metro-station Beurs- lid, net om de hoek van de Cool- igel. Direct bereikbaar voor onze jbonnces, die het bekende „groen- Fit" onmiddellijk tegemoet zal stra- Wat de verhuizing zelf betreft: het is een punt om even bij stil te blij ven staan. Een veertiental jaren wordt afgesloten. De veertien jaren die wij hebben doorgebracht in het gebouw aan de Witte de Withstraat. Nu gaan we een toekomst tegemoet aan de Westblaak. Een toekomst in nauw contact met onze lezers, die we zo veel mogelijk bij de kranten van het Kwartet en Trouw willen betrekken. Zelfs over „verhuizen" kunnen we hen het een en ander vertellen. Wat dat betreft hebben we een rijke ervaring opgedaan. PROBLEMEN Problemen zijn er wat dat betreft genoeg. Duizend en tien dingen waar aan gedacht moet worden. Een pluim voor de PTT die pre cies op tijd de telefooncentrale (ons nummer blijft 115588) overzette, het klaar speelde dat nog 's middags de telex-apparaten (zonder welke een krant niet kan werken) ratelden en ook in het gebouw iedereen iedereen per telefoon kon bereiken. Een groot se prestatie. Zo zouden we een nog grotere op somming kunnen geven. Ook het ar chief ging voor zover het betrekking had op Rotterdam en wijde omgeving mee naar de Westblaak. Gezwoegd is er zeker en velen zul len in deze afgelopen week een paar ,,overbodige(?)" pondjes zijn kwijt geraakt. Hoeveel kilometer de groen witte bestelwagens van de Rotterdam mer en de Nieuwe Haagse Courant hebben afgelegd is nauwelijks te schatten, maar we kunnen tenminste met enige trots zeggen „we hebben zelf verhuisd". Het in 1958 geopende en door de bekende architect Corns. Elffers ontworpen gebouw, „uitgeleend" aan Het Vrije Volk, is voor de Kwartet-medewerkers verleden tijd. Het heeft ons goed gediend. We zullen het in goede herinnering houden. Maar al die Kwartet-medewerkers gaan nu met evenveel „hart" voor het bedrijf aan de Westblaak opnieuw van start. Met elkaar, van hoog tot laag, di rectieleden, redacteuren, mensen van boekhouding en administratie, abon nementenafdeling en zeker niet te vergeten de chauffeurs. Dat was de beste manier om stagnatie in welke vorm dan ook te voorkomen. Geen adressen van abonnees die konden zoekraken, geen abonnees die dankzij de verhuizing hun krant niet kregen. ABONNEES Zo zal in de toekomst alles er op gericht zijn om juist de abonnees ter- wille te zijn. In de hal staat een ge zellig zitje voor de mensen die iets in een oude krant willen opzoeken. Ook voor het opgeven van een ad vertentie kunnen zij in diezelfde hal terecht. En wie een nieuwtje te ver tellen heeft aan de redactie is van harte welkom. Dit zijn de laatste pagina's van de Kwartet-bladen die in het NDU-bcdrijf Rotterdam worden gezet, opgemaakt (zoals hier op de foto) en gedrukt. Vanaf maan dag gebeurt dit in het NDU-be- drijf in Den Haag. wii Zoals bekend is, gaat de Chris telijke Pers, om tot structuurver- betering te komen, voor alle door S haar uitgegeven bladen over tot een centrale administratie. De Pers, die uitgeefster van de bladen De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant Dordts Dagblad en Trouw, )os daarvoor het gironummer 169274 en als bank dc Nederland- Middenstands Bank, nr. (fl69.73.60.768 te Amsterdam, Het is de bedoeling dat abon- hementsgclden en advertenties s «voor alle uitgaven, zoals hierbo- rdl4ven vcrmeld. centraal worden bc- anrtjrekend en geind. Wij vertrouwen dat u met deze regeling akkoord gaat. lirectie N.V. De Christelijke Pers. Wat de inrichting van het gebouw betreft, zouden we slechts willen zeggen: ,,Kom en overtuig uzelf", dan zult u ontdekken dat de waanzinnig drukke week voor de „Kwartet-men sen" beslist de moeite waard was. Filosoferen over de toekomst heeft verder weinig zin. Wij zijn in ons nieuwe gebouw met veel elan van start gegaan en beloven u, lezer van de Kwartetbladen en Trouw, dit, zolang wij kun nen, te zullen volhouden om n te dienen. ROTTERDAM In het afgeloper. jaar zijn over de hele wereld, China en de Sowjet-Unie uitgezonderd, schepen te water gelaten met een ge zamenlijke brutotonnage van 24.859.701 ton of 3.170.188 ton meer dan in 1970, zo heeft Lloyd's Register of Shipping meegedeeld. In Japan werden schepen van 11.992.495 ton te water gelaten. Dat is 48,2 procent van het totaal en 1.516.691 ton meer dan in 1970. Voor de voornaamste overige scheepsbouwlanden luiden de cijfers als volgt: Zweden 836.979 (plus 125.789) ton, West-Duitsland 1.649.484 (-38.003) ton, Engeland en Noord-Ier- land 1.238.692 (plus 1.588) ton, Frankrijk 1.111.573 (plus 151.363) ton, Spanje 915.985 (-9.712) ton, Noorwe gen 830.623 (plus 191.853) ton en Ni- derland 921.106 (plus 360.603) ton. 9 9 Koude boel hierdie deuren steeds open. Tochtig hoor. Ik snap er overigens niets meer van. Al dat geren heen en weer. Mannen die met bureaus lopen te sjouwenpakken papier, krantenleggers. Een paar we ken geleden hadden ze het over ver huizen. Zou dat nu toch gebeuren En ik dan: ze zullen me hier toch niet achterlaten? Stel je voor tussen al die vreemde Vrije Volk Vogels „Mijn bronzen gedachten ik ben .Jan Krnnt'\ het symbool en tegelijk het beeldje uit de hal van De Rotter dammer zijn misschien wat moei lijk te volgen, maar het is geen won der dat ik het wat somber inzie, want ook ik tvil een mooi plaatsje hebben in het nieuwe gebouw "k Moet eerlijkheidshalve wel even vertellen dat ik het te pessimistisch heb ingezien. Donderdag kwamen vier potige verhuizers, gewapend met dekens en balken binnen om mij mee te nemen naar mijn nieuwe woon oord aan de Westblaak. Wel een ge doe hoor dat gefrunnik aan je sok kel. Die dekens waren overigens wel lekker warm". En ik moet eerlijk bekennen, ik sta hier wel leuk, lekker in het zonnetje: Bovendien zie ik veel meer van het „buitengebeuren". Eigenlijk had i>c hier al veel eerder moeten staan, had ik tenminste de hele verhuizing rus tig vanuit m'n nieuwe hoekje kun nen volgen". "Hoorde vanmiddag dat er nog planten komen ook. Niet gek, zou ik zo zeggen, wat groen om me heen. En dan ook nog een gezellig zitje naast me, waar de lezers van de Rot terdammer worden ontvangen. Wer kelijk een ereplaatsje. Wat kan een beeld nog meer wensen In de komende weken staan wij voor een be langrijke periode in het bestaan van onze kran ten. Het samengaan binnen N.V. De Christelijke Pers van Trouw en de Kwartetbladen (De Rot terdammer, Nieuwe Haagse Courant, Nieuwe Leidse Courant en Dordts Dagblad) zal dan gro tendeels een feit worden. Vele lezers zullen tegen die krant van de komende week misschien wat vreemd aankijken, maar al spoe dig zullen zij ontdekken, dat zij aanzienlijk meer waar voor hun abonnementsgeld krijgen. De besparingen, die uit dit samengaan voortvloeien komen immers voor een belangrijk deel ten goede aan ons produkt. En dat betekent voor U als lezer, dat U voortaan méér pagina's, méér rubrieken, méér strips, méér leesstof tot Uw beschikking heeft dan voorheen het geval kon zijn. Over en weer hebben de reeds samenwerkende redacties van het Kwartet en Trouw vasle rubrieken van elkaar overgenomen, of gelijksoortige samen gevoegd. Zo krijgt ook de Trouw-lezer voortaan (en dat door technische omstandigheden eerst met ingang van dins dag a.s.) de voor Het Kwartet vertrouwde pagina 2 waar het belangrijkste kerknieuws een vaste plaats vindt in een vergrote omvang. Op deze bladzij vindt men voorts de gewaardeerde reacties uit de lezerskring in de vorm van „Men schrijft ons". De Kwartetlezers wordt verzocht in het vervolg hun bijdragen voor deze rubriek te adresseren aan het secretariaat van de hoofdredactie Trouw- Kwartet, Postbus 859, te Amsterdam, tenzij het om zuiver locale problemen gaat. Enkele dagen van de week treft men op pagina 2 ook aan de servicehoek „Uw probleem is het onze", waar men een vraagbaak voor problemen van allerlei aard zal vinden. Voorts zal dezelfde, of zelfs nog gro ter aandacht worden gewijd aan alles wat gebeurt in binnen- en buitenland en ook voor deze afdelingen wordt de toegemeten ruimte uitgebreid. De Kwartetbladen zullen blijven beschikken over zo'n hoeveelheid regionaal nieuws dat wij ook op dit terrein niemand iets tekort zullen gaan doen. Daartoe is in iedere vestigingsplaats een sterke regionale redactie werkzaam. Omdat de technische vervaardiging van nu af grotendeels op één plaats geschiedt, zal het sommige lezers even vreemd te moede zijn. Zij zullen aan het beeld van hun dagblad moeten wennen: een andere „broodletter" (zoals dat in het vakjargon heet) voor de tekst, die evenwel een hoge mate van leesbaarheid heeft en ook een andere letter voor de koppen. Al heel spoedig zal deze nieuwigheid wennen, daar van zijn wij overtuigd. En mocht U tot de lezers behoren, die niet al te snel wennen aan een nieuw gezicht, dan geloven wij, dat U toch even een proef periode voor Uzelf zou moeten nemen, want ook hier geldt, dat verandering van spijs kan doen eten. De redactie is er op uit U, als lezer, zoveel mogelijk te bieden. Daarvan kunt U overtuigd zijn. En tenslotte, als er in uw familie- of kennissenkring lezers zijn, die noch Het Kwartet, noch Trouw van nabij kennen, raadt U hun dan eens een proefabonne ment aan? DIRECTIE Van een verslaggever ROTTERDAM Ongeveer 300 ar beiders op de werf van Wilton Feijenoord in Schiedam hebben geen werk om handen. Het is personeel van de reparatieafdeling. De directie probeert zo veel moge lijk van deze mensen onder te bren gen bij andere bedrijven van het Rijn-Schelde-Verolmeconcern. Men sen die niet geplaatst kunnen worden, worden voorlopig op wachtgeld ge steld. De directie hoopt intussen binnen vier weken voldoende werk te heb ben, zo heeft de directeur personeels zaken, de heer B. Wilton gisteren ge zegd. Het tekort aan werk is volgens de ,directie een gevolg van de recente stakingen. Reparatie-opdrachten van rederijen werden in de twee weken durende stakingsperiode uitbesteed aan andere werven. Overigens heeft de wachtgeldrege ling geen materiële gevolgen voor de arbeiders. De salarissen worden nor maal uitbetaald. ROTTERDAM Rotterdam, maar dan vooral de omgeving van de Heemraadssingel, zal in de middag en avond van vrijdag 24 maart een invasie te verduren krijgen. Dick Wille, eigenaar van discobar „D-twee" en ex-com mando, wil het vijfjarig bestaan van zijn zaak gepaste luister bij zetten. Daarom ook heeft hij in de afgelopen weken uitnodigin gen voor een reünie verstuurd naar ongeveer vijfduizend ex- commando's om zijn eerste lus trum mee te vieren. Tweedui zend „alte kameraden" hebben inmiddels aangekondigd langs te komen om aan de „oefening slik" deel te nemen. Na het Rotterdamse feestje vertrekt Dick Wille met zyn ex-commando's naar het thuisdomein van dit legcr- Boven: Cor Krol en Kees van 't Zelfde (rechts) twee van onze medewerkers die enthousiast hebben geholpen bij het versjou wen van bureaus van de Witte de Withstraat naar de Westblaak. Midden: Mappen, dossier ordners en klappers bij honder den moesten naar het nieuwe ge bouw aan de Westblaak worden overgebracht. We deden het alle maal zelf, v.l.n.r. Peter Weyting Kees van 't Zelfde en Albert Troost. Onderin: In de hal van het gebouw aan de Westblaak dreig de even een chaos te ontstaan, (v.l.n.r.) Maar mevrouw El lie van de Vegt. Cor Kema en Frits van Rees wisten precies hoe ze derge lijke problemen het hoofd moes ten bieden. corps, Roosendaal, waar hy in dc „Engelbrceht van Nassaukazerne" zyn vroegere vrienden de forse hand wil schudden. De invasie van comman do's in „D-twce" is de grote klapper van een uitgebreide lustrumviering, die Dick Wille en compagnon Kamer man hebben opgezet, waarby ook voor de jeugd en de ouden van dagen uit de omgeving van dc Heemraadssin- gcl een aantal festiviteiten zyn inge ruimd. Hiermee wil Nico Kamerman, ex- voorzitter van de Sport en Amusè- mentsvereniging Pendrecht, een oude traditie weer in ere herstellen. In 1964 startte hij met het organiseren van feestavonden en feestmiddagen in een zaaltje onder de R.K. St. Bavo- kerk in Zuidwijk. Enkele jaren gele den Is hij er uitgestapt. „Ik werd er helemaal gek van", maar nu moet het volgens hem dan maar weer gebeu ren. Centraal staat voor organisator Ka merman de bejaarden. Voor hen is er dan ook iedere maandag een „gezellig heidsmiddag" (van drie tot zes uur) waarop een groot aantal artiesten zul len optreden zoals o.a. Ronnie Tober, Ria Valk en Connie Vink. Daarnaast wil hij zijn opleiding tot dansleraar ten nutte maken om bij voldoende be langstelling danslessen voor bejaar den te organiseren, terwijl voor het zomerseizoen een aantal bustochten op het programma staan. Dit laatste staat ook op de festivi- titenlijst voor de jeugd, die ook de komende weken ruimschoots aan bod komt. Vrijdagavond gaan de deuren van de jongerensociëteit „D-twee", zeven weken geleden gestart, open voor een groots carnaval. Zaterdag 4 maart gaat de verkiezing tot „Tulpen prinses" van start, die via drie voor ronden zal leiden tot de finale op 17 maart, waarnaast een grote mode show zal worden georganiseerd. Iedere donderdagaavond kunnen disc-jockey's terecht om via een com petitie uit te maken welke drie bes ten uiteindelijk eind april een werk contract in „D-twee" aangeboden krij gen. In de jury zullen twee bekende disc-jockey's van Radio-Noordzee vertegenwoordigd zijn naast Nico Kamerman als voorzitter. In de eerste week van maart begint het „Lente-festival" in de sociëteit. Iedereen die met artisticiteit te maken heeft kan zijn opwachting doen om mee te dingen naar aantrekkelijke pryzen, waaronder een auditie bij de platenmaatschappij „Bovema", Aan meldingen voor deze festiviteiten kunnen geschieden iedere dag in de jongerensociëteit „D-twee" aan dc Heemraadssingel. DEN HAAG In de reeks van afscheidsrecepties heeft de commissa ris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. .1. Klaasesz gistermiddag officieel afscheid genomen van de Provinciale Staten. „U hoorde de ene spreker lie ver dan de andere in verhand met de voordracht, de inhoud en dc lengte van de rede", aldus nestor Vlasblom van de SGP. die de scheidende com missaris o.a. tekende als een beheer ser van de Nederlandse taal. wat zich nogal eens deed gevoelen bij inge diende moties cn amendementen. Correcties qua taalgebruik waren hierbij niet zeldzaam. Namens de Staten overhandigde de heer Vlas blom een tuner (zonder versterker) „incompleet" zoals hij dat noemde, „want a's je de stekker in het slop contact steekt krijg je geen geluid". Commissaris Klaasesz reageerde hiernn: ,Jk verdenk de heer Vlasblom dit als voorwaarde te hebben gesteld om hel cadeau aan te bieden, want dit apparaat is toch een van die voor werpen waar tegen de heer Vlasblom geacht wordt tegen te hebben ge stemd?" Na de woorden van dank en waar dering die ook prof. Van Praag na mens het college van Gedeputeerde Staten sprak, richtte de commissaris zich voor de laatste keer tot de gehele Staten vergadering. „Toen ik nog zat voelde ik mij een koetsier op de bok. die de paarden in toom houdt of aanspoort, maar die blijft zitten als de passagiers bij een herberg uitstappen."

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5