Onderwijsnota doet ons tekort 'Saartjes keuken' weer open Oegstgeester schoolhoofd Rietdijk: Nu silver voor J. Colijn Op soek naar leerlingen CRESCENDO IN NOORDWIJKÏ GAF JUBILEUMCONCERT E 'HALLELUJA'EN 'LENTEKLOKJES' ZINGEN MATTHAUS-PASSION Ziekenfonds nam afscheid van W. van Vegten NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 26 FEBRUARI l| (door een onzer redacteuren) OEGSTGEEST De heer A. W. Rietdjjk, hoofd van de op één na grootste school van Oegstgeest, de 261 leerlingen tellende prot.- chr. Kamperfoelicschool. heeft nogal wat kritiek op de vorige week verschenen gemeentelijke Onderwijsnota. Met waardering voor het werk, dat aan die nota is besteed, vindt hij, dat het protestants-christelijk onderwijs, dat ongeveer een derde van het totale leerlingenbestand uitmaakt, er in dit gemeentelijke werkstuk bekaaid afkomt en dat daarin niet voldoende de speciale noden van het protestants-christelijk on derwijs doorklinken. Dat steekt hem. Zijn eigen, in 1968 met honderd leer lingen begonnen en daarna snel gegroeide school, is nog steeds in verschillende gebouwen onderge bracht. „Mijn belediging is nu bijvoorbeeld deze", zegt hij: .wan neer je de onderwijsnota bekijkt, dan lees je, dat de openbare kleu terschool De Bokkesprong in de vierde openbare lagere school ..zeer slecht is gehuisvest",; nu hebben wij als Kamperfoelieschool daar ook twee lokalen in gebruik maar onze huisvesting wordt .re delijk" genoemd. Noodgebouiv Als je naar ons noodgebouw in de Kamperfoeliestraat kijkt en je vergeet even, dat daarin niet al onze klassen zijn gehuisvest, dan kan je oppervlakkig gezien zeg gen: die zitten daar aardig; de school zit knap in de verf. De werkelijkheid Is, dat dit gebouw niet volledig kan functioneren. Al leen de lokalen kunnen worden verwarmd en niet de gangen en wc., 's Winters is het hier koud, terwijl het 's zomers niet is te harden van de warmte. Na vele jaren is nu de urgentie- verklaring afgegeven voor drie stenen lokalen als een beginnetje voor onze definitieve school. In de nota staat hierover, dat het moeilijk te zeggen is. wanneer die drie lokalen kunnen worden gerealiseerd. Mijn noodsituatie ls dus voorlopig nog: „gescheiden zitten". Er zijn nog meer facetten van de nota. die de heer Rietdijk „ste ken": Inschrijvingsbeleid „Die nota moet constaterend zjjn, maar als je dan leest, dat B. en W. een „verstandig inschrijvings beleid" bepleiten, dan vraag je je af wie cn wat zij daarmee op het oog hebben. Als protestants- christelijke scholen hebben wij al enige jaren een gecoördineerd in schrijvingsbeleid. By het openbaar onderwijs ligt de situatie anders. Vorig jaar moesten de kinderen voor dc openbare scholen centraal worden Ingeschreven bij de ge meente, waarna ze vandaar uit werden verdeeld over de onder scheidene scholen. De hoofden kwamen daar (terecht) tegen in opstand, zodat dit systeem weer is verlaten, terwijl het bijzonder onderwijs juist tot een goede ver deling kwam. In deze en andere opzichten is die nota dan ook eerder waarderend en suggestief dan constaterend. Plan Haastvijk Een ander punt-' In de nota wordt gesteld, dat de vorig jaar gestar te vierde openbare school later naar het plan Haaswijk wordt overgeplaatst. Of er daarna nog voldoende levensvatbaarheid is voor een tweede basisschool, valt te betwijfelen, aldus de nota, maar er zal overleg worden ge pleegd met het bijzonder onder wijs. Met andere woorden-' er wordt uitgegaan van het gegeven, dat die openbare school in elk BEROEP OP RAAD V AN KOUDEKERK KOUDEKERK De nogal strak ke agrarische bestemming, die in di verse bestemmingsplannen van Koudekerk is vastgelegd, heeft reeds meermalen tot moeilijkheden geleid. Nu hebben vader en zoon (Piet) Heemskerk opnieuw bij de gemeen teraad beroep aangetekend tegen de weigering van B. en W. om hun een bouwvergunning te verlenen voor het oprichten van een bedrijfswo ning (t.b.v. de zoon) op een perceel nabij hun agrarische bedrijf in de Hondsdijk. In een uitvoerige nota aan de raad geven B. en W. in chronologi sche volgorde weer wat zich heeft afgespeeld. Eigenlijk komt de bedrijfswo ning-affaire voor de fam. Heems kerk een maand te vroeg in de raad. Dinsdag zullen namelijk de geloofs brieven worden onderzocht van de heer J. A. P. Heemskerk een an dere zoon van Heemskerk sr.), die dus in de maart-vergadering be ëdigd zal worden als opvolger van het KVP-raadslid J. N. Lek. De heer P. W. M. Heemskerk is overigens in dubbel opzicht een „ge plaagd mens", want er hangt ook nog een onteigeningsprocedure bo ven z'n hoofd. Ten behoeve van de reconstructie Hondsdijk-Dorpsstraat tussen de beide bruggetjes wil de gemeente een perceel grond van de veehouder in eigendom verwerven, maar ook daarover kon tot op heden geen overeenstemming worden be reikt, evenals dat het geval is met mevr. M. van der Lely-Dorrepaal. Met enkele andere agrariërs werd wel overeenstemming bereikt. Nog een agrariër zal dinsdagavond de aandacht van de raad opeisen. De heer R. Dorrepaal Wzn (Hoogewaard 127) wil n.l. bij zijn boerderij een caravanloods bouwen. Gezien de toe stand ter plaatse achten B. en W. het nipt bp7waarlijk aan de wensen van b-*- '-'-«ne tegemoet te komen. De heer Rietdijk en zijn nood schoot aan de Kamperfoelie- straat. geval in Haaswjjk komt. Het was, dunkt my. reëeler geweest als er eerst overleg was gepleegd. Weer een ander punt: B. en W. zetten in de nota vraagtekens achter de speelleerklassen. Nu wil ik niet zeggen, dat die klassen het einde van alle wijsheid zijn maar wel kan ik constateren, dat wij al met speelleerklassen wer ken, dat het personeel daarvoor in de vrije uren cursussen volg de en dat daaraan waarschijnlijk mede de alle prognoses overtref fende groei van het protestants- christelijk onderwijs is te danken. Het openbaar onderwijs in deze gemeente, heeft nog geen speel leerklassen en het is nu net als of ons wordt gezegd, dat wij ei genlijk maar een beetje aan het sukkelen zijn met die klassen. Een laatste punt van kritiek: Van de openbare school aan de Lan- gevoort wordt gezegd, dat die last heeft van geluidshinder. Over onze school, die van diezelfde hinder van het voorbijsnorrende verkeer heeft te lijden, wordt niet gerept in de nota. Daarom zal over die nota voorlo pig het laatste woord nog niet zijn gezegd; ik mag aannemen, dat ook ons stiohtingsbesuur het niet allemaal voor zoete koek zal slikken. NOORDWIJKERHOUT Het ultimatum aan de Lagere Tuin bouw School in Noordwykerhout is gesteld. Of adjunct-directeur C. Hijnen zorgt ervoor dat hy voor het begin van het komende schoolseizoen tien aanmeldingen kan laten zien of de school aan de Vlashoven wordt opgeheven. Een hard standpunt van het mi nisterie van onderwjjs bij monde van de LTB uitgesproken. Een vorige week opgerichte werk groep van de LTB stelt daarom op het ogenblik alles in het werk om er zo snel mogelyk achter te komen of het LTS- onderwys in Noordwökerhout de dans nog kan ontspringen. Erg veel perspectieven lyken er echter op het eerste gezicht niet aanwezig. Immers, de eer ste klap kreeg de school al te incasseren toen vorig jaar van hogerhand werd beslist dat de eerste klassen moesten afvloeien naar de Lagere Tuinbouw School in Hillegom. Is het niet beter dat het LTS-onderwös gebun deld wordt in een grote streek school? In Noordwökerhout zou men zo'n gang van zaken toejuichen maar men ziet de zuilenvorming nog steeds als een groot strui kelblok. Noordwökerhout wil daarom ook op eigen benen pro beren te blöven. Een streven dat al tekening begint te krygen want op zön eenzame tochten langs schooldirecteuren en ouders hebben reeds zes een leerling aan de Noordwykerhout- se LTS toegezegd. Resteren er nog vier. LEIDERDORP Ter gelegenheid van zijn vijftigjarig jub ontving de heer J. Cólijn uit de Doeslaan de zilveren ereme\ ïn de Orde van Oranje-Nassau. Het was een bevordering. De bro medaille werd hem bij zijn veertigjarig jubileum in 1962 uitgen De jubilaris was op 22 februari vijftig jaar als handdraaier in dieiheit bij de kleiwarenfabriek van de gebr. Ginjaar acun de Doeslaan. I ontving de medaille niet alleen voor zijn verdiensten als werknem\sc**' Indertijd vervulde hij ook functies op maatschappelijk en kerkelfett\ (hervormd) gebied in Leiderdorp. Het jubileum werd gisteravo\yen in de kapel van de Scheppingswerk gevierd. De burgemeester reiflfete de onderscheiding uit. rj^' \voo KATWIJK In deze lijdensweken, nu allerwegen bekende (en onbe kende) passiemuziek wordt uitge voerd, staat ook het chr. gemengd koor Halleluja weer gereed voor Bachs beroemde Matthëus-Passion. ALPHEN/KOUDEKERK De heer W. van Vegten te Koudekerk is gisteravond in Hotel Centraal in Alphen uitgeluid als medewerker in de buitendienst van het Algemeen Ziekenfonds Alphen en Omstreken", waaraan hij ruim dertig jaar ver bonden was. De reden: hij is woens dag 65 jaar geworden en is met pen sioen gegaan. Het afscheid vond plaats in een geheel bezette zaal; het medewerkersbestand van het Zie kenfonds is in die dertig jaar belang rijk gegroeid. De taak van een fonds bode in een kleine gemeente is be langrijk; men treedt in tal van ge vallen op als adviseur. Daarvoor was men bij Van Vegten aan het goede adres (mede geschoold in politiek en vakbeweging). Terecht werd zijn echtgenote ook meermalen genoemd, want die moest nogal eens als rem- placant van haar man optreden. Eerste spreker was de voorzitter van het Fonds, de heer K. Gill, arts te Zwammerdam. Deze wees erop, dat een afscheid als op deze avond honderd jaar geleden bijna ondenk baar was, want toen (in 1860) was de gemiddelde leeftijd 36 jaar; in 1960 was die opgelopen tot gemiddeld 72 jaar. Hij zei dat de heer Van Vegten de nestor van de bodes van het Zie kenfonds was en dat het met hem goed vergaderen was. Dokter Gill besloot zijn lovende woorden met de aanbieding van de erepenning van het ziekenfonds en een gouden pols horloge. Mevrouw Van Vegten kreeg een bloemstukje. Hierna volgden nog vier sprekers. De heer K. Kooy, chef van de bui tendienst. zei, dat er nooit botsingen waren met Van Vegten. Hij is een man van veel tact en wijsheid en klachten over zijn taakvervulling Het zal volgende week donderdag 2 maart, om half acht voor de derde keer zijn, dat het koor dit grote en grootste werk onderneemt. De eer ste en tweede uitvoering waren een groot succes en de gunstige waar dering was algemeen. Halleluja is daarna een ware mag- meet voor alle aktieve zangliefheb bers geworden; het telt nu al 132 leden, die geen repetitie overslaan, hard en enthousiast studeren en het een grote eer vinden, de Mat- thaus-Passion te mogen uitvoeren. Ze zijn er altijd mee bezig, deze prachtige, indrukwekkende muziek neemt hen helemaal in beslag. Er is dan ook nooit een componist ge weest, die Christus' lijden zo in dringend, zo diep,-gelovig heeft geïnterpreteerd als Bach, de Leip- ziger cantor, die men wel eens de „vijfde evangelist" heeft genoemd. Iedereen kan er op zijn manier te genoverstaan. Maar vrijblijvend heid, neutraliteit is onmogelijk. Er zijn mensen, die de koralen het mooist vinden, anderen de koren, het bijbelverhaal in gezongen recitatieven, of de aria's, of, zonder bepaalde voorkeur, het geheel. Maar wie deze Bachmuziek één keer heeft gehoord, raakt de herin nering nooit meer kwijt. Het was een onvergetelijke, ingrijpende ontmoeting. De Matthaus-Passion verlangt een volmaakte uitvoering. Daar dit menselijkerwijs onmogelijk is, moet men toch wel zo hoog als het maar kan, grijpen. Halleluja, onder leiding van Johan Admiraal, heeft er alles aan gedaan. En de Lente klokjes, die in deel I driemaal op treden, zijn eveneens uitstekend voorbereid. Als vocale solisten werken mee: de sopraan Annette de la Bye, de alt Martha van Kerkhoff, de tenor (evangelist) Chris van Woerkom, de bas Henk van den Brink (Chris tuspartij). de tenor Reinier Schweppe (aria's), de bas Jan Hulsbos (aria's en Pilatus, Judas, Petrus). Het instrumentale „koor" wordt ge vormd door het Gewestelijk Or kest, de continuo-partijen worden verzorgd door Tijn van Eijk (kla vecimbel) en Jos Carpay (orgel). De uitvoering heeft deze keer niet plaats in de Sporthal, maar in de Nieuwe Kerk, die evenveel zit plaatsen heeft en waar de akoes tiek beter is. Men zal nu de solis ten, de begeleidende instrumenten en zeker ook de Lenteklokjes dui delijk kunnen verstaan. Johan van Wolfswinkel NOORDWIJK Het Lido- theater was gisteravond on gekend vol. Een feestelijk ge stemde menigte was getuige van Crescendo's jubileum concert. Eigenlijk was dit nog maar een voorslag, want het hele week-eind lang duurt de viermg van Crescendo's 75ste verjaardag, die op donderdag 24 februari viel. Voorzitter Wassink had alle reden tot dankbaarheid. Toen de gordijnen weken, zag men het korps, geflankeerd door de drumband en in het midden de fraaie majorettes, in splin ternieuwe uniformen zitten. Onbewegelijk, ais ware het een tdbleau-vivant. De Tambour-maitre Huizinga vertel de, hoe alles zo was gekomen. Het buitengewoon ijverige aktie-komi- té had al in de zomer alle bars, dancings, automatieken afgestroopt, loterijen georganiseerd, de jeugd op alle manieren in beweging ge zet. Nou ja, we hebben ook nog een paar pauken voor een twee en een half duizend nodig, maar we kunnen natuurlijk niet aan het stropen blijven -In de „kleine pauze" van het con cert sprak burgemeester Bonnike. Hij decoreerde negen korps- en drumband-leden, die resp. 45, 35, 30, 25 en 20 jaar met grote trouw en toewijding in het korps hadden gespeeld. m|n' iet i! bleven daardoor uit. De jongere col lega's menen wel eens, dat het vroe ger alles veel gemakkelijker was, maar de heer Kooy gaf met feiten aan, dat het juist andersom lag. De heer J. Horsman releveerde als colle ga-bode een en ander over de jaren lange omgang met elkaar en bood namens het personeel een kijker aan. De heer Van Meurs beschreef de bij zonder prettige ervaringen van de mensen van de binnendienst met de bode van district I en als laatste spreker bleef de directeur van Alp hen en Omstreken niet achter in woorden van dankbare herinnering en waardering. TER AAR De gemeenteraad komt bijeen op dinsdag 29 februari half negen voor de volgende agenda: beëdiging raadslid verkiezing wet houder beschikbaarstelling krediet voor het bouwrijpmaken van gron den ;n het bestemmingsplan Aardam- west, ontslagaanvrage technisch ambtenaar, beroep weigering bouw vergunning. NIEUWKOOP Het ziet ernaar uit dat de jeugdsociëteit „At Home" binnenkort zal kunnen beschikken over een voorlopig onderkomen. Deze jeugdgroep heeft nu ruim 120 leden. Zeer binnenkort komt het pand Noordenseweg 1, bestaande uit een vrij ruim woonhuis, een kantoor ruimte en twee garages leeg. Dit pand is eigendom van de gemeente en is aangekocht met de bedoeling het t.z.t. te slopen, teneinde een re constructie en verbreding van de aansluiting van de Nieuwveenseweg en de Noordenseweg mogelijk te ma ken. NIEUWKOOP De raad zal dins dag 29 februari om half 8 bijeenko men ter behandeling van de begro tingen voor 1972. Teneinde de ver wachte publieke belangstelling voor deze vergadering te kunnen opvan gen, zal deze vergadering, evenals verleden jaar, worden gehouden in de ontvangstruimte van de Dr. Ariensschool aan de Lindelaan. Muziekleerlingen musiceerden NIEUW-VENNEP De grote zaal van het verenigingsgebouw ..De Rank" was gisteravond bijna te klein, zo groot was de belangstelling voor de leer lingenavond van de muziek school Haarlemmermeer. De jongens en meisjes uit Nieuw- Vennep en Lisserbroek lieten hun muzikale prestaties horen, nadat de heer F. G. Zwaving de avond had geopend. Er werd gemusiceerd en gezongen- Bij de gevorderden werden „Sneeuw vlokken", „Zingen met Bach" en het Israë'isch lied „Goede nacht" goed gebracht. Tal v-.n instrumenten werden be speeld. Dal de leerlingen van de Haarlemmermeerse muziekschool (di- rekteur Piet Kiel jr.) uitstekend „werk verrichten", blijkt wel uit het feit dat ai drie keer medewerking werd verleend aan radioprogram ma's. De samenspelklas 2, met ldein or kestbezetting, bewees ruimschoots wat bereikbaar is. Tot besluit van deze muzikale avond gingen allen leerlingen en belangstellenden een „geleide im provisatie" z.ngen en spelen op het thema „Vader Jacob, slaapt gij nog?". j LEIDEN De historische keuken in museum De Lakenhal, die model stond voor „Saartjes keuken", waar in Swiebertje en Bromsnor menig kopje koffie dronken, is in ere her steld en weer te bezichtigen. Eind 1970 moest de keuken worden ge sloten omdat een snel voortwoeke rende zwamplant via de kozijnen vat had gekregen op de hechtingslaag van de eeuwenoude tegels. Sindsdien hebben de museumtech nici B. Bootsma en O. J. Hoogteyling ontelbare uren in die keuken door gebracht. Van de 3000 tegels hebben zij er 2300 al of niet in stukken van de muren gehaald. Daar was veel ge duld voor nodig. Soms bedroeg de „produktie" maar enkele tegels per dag. Nu kwam die zwam-aanval aan de ene kant goed van pas: van een his torisch onverantwoord „allegaartje" kon een veel verantwoorder geheel worden gemaakt onder leiding van conservatrice mejuffrouw dra I. W. L. Moerman, terwijl een aantal te gels, met name de tableaus, nu vrij kwamen voor de speciale tegelgale rij, die het museum sinds enige jaren rijk is. Dankzij onze vorige publikatie werden van verschillende kanten zoveel witte tegels uit de achttiende en negentiende eeuw aangeboden. dat herstel van de tegelwanden ten slotte nog sneller verliep dan was gedacht. Metselaar J. Holverda van Gemeentewerken zorgde na een for- malinebehandeling voor het opnieuw betegelen van de keuken; op zich zelf ook al een minutieus karwei om dat bijvoorbeeld niet alle tegels de zelfde kleur en afmeting hadden. Maar enfin, het werk is nu ge klaard en de keuken is nog mooier en stijlvoller dan voorheen. Alle at tributen, zoals koperen keukengerei en houten waslijsten, kregen een op knapbeurt en centraal staat nu een originele, ruwhouten, ovale keuken tafel. (Foto NLC Wim Croese) Het programa was uitgebreid, res( wat de lengte van de stukken treft. Albert Mey leidde met va hand, strak en puntig. Het was i merkelijk, hoe soepel de joi krachten (o.a. de binnenste h^ cirkel van klarinettisten) zich Ptir>d pasten. Crescendo is altijd een i>a d stekend amateur-korps gewcj^er(^ waarvan de goede techniek di'e^^ gaans méér opviel dan de vfen dracht. Deze keer meande ik nfichtl warmte in de klank op te merlif/1 nog niet zo zeer in de begin-mr de correct en droog gespee1 ee „Alte Kameraden", als wel iitef Scheffers „Gospel Rhapsody". name zongen hier de bas-mf,J dieën. Een knap staaltje van spf vaardigheid leverde de uitvoeijj'h van „The Black and White N\\k strel Show-selectie". een v In het tweede deel verdienden o.a'"^2 suites „Jamaican en AmerLj^ Folk"-suites een prijzende vent" dins. TK Na de tweede pauze werkten |!t drumband en de showende i rettes met veel succes. En het t zikale deel van de avond werdl sloten met het optreden van[ „Salzkammergut Musikkapelle" het Oostenrijkse Attnang-Pu heim. Johan van Wolfswil Z. telij ACAD. EXAMENS Si een DELFT Geslaagd voor kandldichri examen wiskundig ingenieur: mej. Ijs va van Lohuizen (Delft), de heren C den Bosch (Hazerswoude), N Doe De (Delft), MEJ van Eijndhoven (O \j R J Fonteljne (IJmuiden), L A de 1-. (Schiplulden), J B van Haren (Dell "j1 F Hermsen (Den Haag), T Hoender! Dc (Delft), W C J Hop (Delft), p Kj Tr (Den Haag), G J M Koelemij (Den ij p w de Leeuw van Weenen (jkoos lem), K D Malwald (Den Haag), J26921; Mulder (Schiedam), J H Okker (E A B W de Ruiter (Delft), P I M Sd^ (Delft), P J E M van der Velden (Bo9.<3 N A J Visser (Delft), M R Vlendre f kandidaatsexamen mijningenieur: d« "e ren J A Groothoff (Den Haag), peme Heerema (Wassenaar), H Parislus (Dvoor J A Raabe (Delft), J G SchonfelL chers (Delft), P J Sitter (Vlaardlr P V Steeneken (Assen), R C Tamtir (Zeist), J Tilma (Blija, Fr.), L W j ders (Sinderen); kandidaatsex. si" bouwkundig ingenieur: mej. R stra (Bussum). de heren J E Bi (Rotterdam), T van Essen (Vinkei R van der Graaf (Delft). J C Har kei (Bloemendaal), M Hoekstra dijk). R L Holtrop (Delden), PCI (Heemstede). T Lantau (Hilversunj van Marle (Lelden), N Molenaar Z C Verheij (Den Haag), G de (Ermelo), H P Zweers (Rotterdam); didaatsexamen vliegtulgbouwkundlj genieur: de heren H Baas (Blijhar G Bakker (Delft), G Bekebrede (An dam), D J van den Berg CUtrecB^ A Chase (Middelburg), G W Dit (Zelhem), C J L Florie (Schaesbei D Jager (Den Haag), J H W (Den Haag). M van der Kramer (Li dorp), D Kuiken (Emmeloord), Louwaard (Amsterdam). F J L Pl (Arnhem), C P Schouten (Delft)f Spiekhout (Leeuwarden), H StokerI huisterveen), A C Vianen (Delft)J J Warrlnk (Ermelo); doctoraal q mijningenieur: de heren J A Bil vel (Delft), H W Gerrits (Delft), Klebert (Den Haag), J J de (Utrecht); doctoraalexamen werktuj dig ingenieur: de heren A H J A tijn (Amstelveen), P S Baaijens I sterdam), W P J van Bergel (HellJ sluis), P H A G de Boer (Den f T C de Boer (Rijswijk Z-H). Al Faaij (Haastrecht), R L KrabbendaJ Zilk), K Kruithof (Den Haag), van Linge (Delft), M van de Lu (Spijkenlsse). P J Mulder (Schel gen), C Panncvis (Krimpen aan del sel), M A P M van Thlel (Delf van Vliet (met lof) (Zwolle), J If (Heemstede), D V C van den WallL (Schiedam); doctoraalexamen bouf dig ingenieur: de dames J A Pet Lantermans (Delft), L E Slolker-Nj ga (Delft). M E H Rab (Delft). I van Egmond-De Wilde Ligny (Had C E Zijlstra (Delft), de heren I Beemsterboer (Delft). J Comijsf Haag), F Dekker (Amsterdam). C ker (Delft). R J A Derks (Delft). M Dulntsveld (Delft). B van F (Haarlem), J I Hage (Delft), J J t Helm (Voorburg), J Kooien (Rijswf G J Kuiper (Winterswijk), J W i Laan (Delft). MEN Lampe (Delftl de Lange (Enschede). K van det (Terhorne), J B Raggers (Delft), J mans (Delft), J W G M van (Den Haag). Sie TJong Hien (Del de La Vega Aragon (Den Haag), 1 van Veldhuizen (Velp), F N (Helvoirt), R F W de Waal (Ui, J G Wegner (Delft), E WlersmaJ sterdam), A H B Willemsen hout).

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4