Mededeling kwam niet als een complete verrassing Phili uiter WEEKAGENDA GROOT DEEL PERSONEEL VROUWEN EN MEISJES js afdeling in ijk voorjaar 1973 dicht Oprit Wilhelminabrug wordt geasfalteerd krijgt Voetbala^encla PRINSES BEATRIXSCHOOL WORDT STEEDS JONGER Goede jager beschermt de natuur Dr. W. ter Horst buitengewoon hoogleraar orthopedagogiek Parkeren langs de Ericalaan leg uw ideeën bij ons op tafel De Bijlen beplanting NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 26 FEBRUARI 1972 t lips-Leiden, Het personeel van Phi- lips-Leiden, dat gistermiddag door ir. A. W. M. Paling, directeur van de hoofdindustriegroep ELA. van de sluiting op de hoogte werd ge steld. heeft over het algemeen rus tig de mededeling verwerkt. Aan het slot van de uiteenzetting van lij de motieven tot de sluiting en de b te treffen maatregelen en plannen bi) op het gebied van begeleiding van n j het personeel kon er zelfs een bc- scheiden applausje vanaf. )e heer Paling, terzijde gestaan door plaatselijk directeur B. P. Andela, gaf de werknemers de verzekering, dat de problemen die zich bij het verplaatsen en de huisvesting van meeverhuizend personeel zullen voordoen zo goed mogelijk gcre- - geld zullen worden in samenwer- h king met de Ondernemingsraad. De O.R. krijgt bovendien een bepaalde inspraak bij het treffen van rege lingen voor over te plaatsen of af W< te vloeien werknemers. y( landhaving van „Leiden" was niet mogelijk. Er zijn in het verleden pogingen in het werk gesteld om met andere produktieprogramma's j de gang van zaken in Leiden gun- slig te beïnvloeden, maar zonder resultaat. Het overschakelen op andere produktieprogramma's is bij het Leidse personeel bepaald niet onopgemerkt gebleven. Men was er ook de conclusie uit gaan trekken, dat er wat in de lucht hing. De mededeling kwam daarom in Leiden niet als een complete verrassing. e vakbonden hebben over de slui ting. toen die gistermiddag werd aangekondigd, het woord „sociaal onaanvaardbaar" laten horen. NVV-woordvoerder Norendaal zei. dat Philips een morele plicht heeft ten cpzichte V2n de geoefenden en ongeschoolden, die in de plaats kwamen van het hoger geschoold personeel van Smit Röntgen, ie verwachting is wel, dat het nau welijks tot gedwongen afvloeiing zal komen, omdat bij het bedrijf in iLeiden ook veel meisjes en vrou wen we kzaam zijn. Zij zijn niet leri geneigd rm te verhuizen of in een andere stad te werken, zodat [zij naar ern andere werkkring in ^L lden zullen omzien. ds LEIDEN Van 25 tot en met 18 mei zal de Koninklijke Neder- ndse Jachtverenigïng. in sa menwerking met o.a. Stuatsbos- .beheer, Wereldnctuurfonds en de ^Vereniging tot behoud van de fj „Waddenzee, een tentoonstelling organiseren in de Doelcnizazerne, onder de naam Milieubeheer '72 lisse Het doel van de expositie is hei to once *2 jubUek, met name de jeugd, ie rr aten zien welke natuurgebieden 1 Ieder land nog heeft en wat er B*ïsian milieubehoud gedaan ken J J? oorden. Bovendien wil de KNJV ^.J^jjoorlichting geven over de positie 'an de jager in verband met na- uur bescherming. De heer J. Ebbink. de uit Lei- lén. afkomstige voorzitter van de 'erenigirtg, is de grote man ach- tHer project. Hij betreurt het 'lat de jacht steeds meer be de 1 chouwd wordt als het wrede. m nnodige doden van dieren tot tgen enoegdoening van een rijke eli- ■alt. e. ..Een goede jager is een na- "uurbeschermer, een dierenlief- tmenJjebber. Tegenstanders verwijs ik paar Jan Strijbos of naar een van e grootste natuurliefhebbers Jac. rnp. Thijsse. die eens gezegd heeft de tjof de duinstreek een dorrevo- ad\ elarme vlakte zou zijn als èr won een jagers waren. -/ zoua Een weidelijke jager legt zieh zoeif beperkingen op omdat de be- cherming van diersoorten die iet uitroeiing worden bedreigd p de eerste plaats komt. We zijn PD et hele jaar door. ook buiten hel ul\ achtseizoen, bezig op ons jacht- errein: met observatie, voeren an vogels, het helpen van zieke 1: kaderen. Door bijvoorbeeld vogels Zeth j( (e zetten in een bepaald ge- Gou ied, trekken we andere vogels Jon. Jagen is geen sport, maar erk ten bedrijf Ophe in de jachtwet zijn bepalingen ur pr ervat die excessen moeten voor- en omen. Van deze wel is een der- Sch4e herziening op komst, waarin ecretaan de jager de eis wordt gesteld Dtsch^at hij in bezit is van een offi- i eel diploma Ondanks deze H. iaatregelen gebeuren er dingen ie niet door de beugel kunnen. wijk; ijn dit nog uitzonderingen, als vijk, e zo vaak naar voren komen? 's-G „Het zijn inderdaad betreu- enswaardige uitzonderingen, baar een goede jager zich diep (Zld.)ioor schaamt. Helaas komen die titzonderingen in de publiciteit. den l)r word', dan zwaar geschut ge- ort. >ruikt. meestal door volslagen le- J. [en. Dat beïnuloedt ten onrechte ot gele publieke opinie." Naardl Aan de voorlichting over de I. A. ^cht mankeert nog veel. Intern Noorforden regelmatig informatie- t. Ivonden georganiseerd over de Lijndiolwur en natuurbehoud. Het -"id „De Jager" wijst regelmatig de goede naam van de jager stelt incidenten aan de kaak. aar de achtergronden van aaruit de jager werkt, zijn hém Heen bekend. Wil de negatieve itiek verdwijnen, dan zal er iet open vizier" gewerkt moe- n worden waardoor ook bij le- t'.n een duidelijker beeld ont- _aat uan de jager als natuurbe- fchermer. te (C; rc.) Nai tiss. «agi— p» LEIDEN Op 1 maart bestaat de „Prinses Beatrixschool" aan de Mors- weg 188, veertig jaar. Deze school gaat uit van de Protestants Christe- LEIDEN Dr. W. ter Horst, tot voor kort waarnemend directeur van de Heldringstichtingen te Zetten, is aan de Leidse Universiteit benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de orthopedagogiek. Prof. Ter Horst, die in 1929 in Bor ne werd geboren, behaalde na zijn onderwijzersopleiding te hebben ge volgd en de hoofdakte te hebben be haald, de akten MO pedagogiek A en B. Daarna was hij twee jaar in Nij- verdal als onderwijzer bij het basis onderwijs werkzaam. Vervolgens werd hij benoemd tot onderwijzer bij het buitengewoon onderwijs. Van 1958 tot 1965 bekleedde prof. Ter Horst de functie van leraar opvoed kunde aan de Hervormde Pedagogi sche Academie te Amsterdam. In 1965 werd hij benoemd tot waarne mend directeur van de Heldring stichtingen te Zetten. Prof. Ter Horst studeerde peda gogiek te Nijmegen, waar hij in 1967 slaagde voor het doctoraal examen. In september 1970 promoveerde hij aan de Groninger Universiteit bij prof. drs. W. J. Bladergroen tot doc tor in de sociale wetenschappen op een proefschrift, getiteld „Ontwar ring en ordening". lijke Schoolvereniging te Leiden. Als eerste schoolhoofd zwaaide in 1932 de heer Tijmstra de scepter. Hij bracht de school tot grote bloei. Een klas van veertig kinderen was wel het minimum en er waren elf leer krachten aan de school verbonden. Opvolger van de heer Tijmstra, werd de heer Sierat. Voor de school brak een slechte tijd aan omdat de wijk verouderde en er drie scholen in de Mors werden bijgebouwd. Het was voor de heer Sierat een moei lijke taak de school intact te houden. Na de aanstelling van de heer Lankhout veranderde het getij weer. Nieuwe woonwijken werden ge bouwd. Het aantal leerlingen stijgt met als gevolg dat vorig jaar een zesde leerkracht kon worden aange trokken. De school beschikt nu ook over moderne aparatuur. die werd betaald uit het schoolfonds. Binnen kort wordt een volledig ingericht handenarbeidlokaal in gebruik geno men. Na veertig jaar lijkt de school steeds jonger te worden in plaats van te verouderen. Het veertigjarig ju bileum wordt op 10 maart met de kinderen gevierd. LEIDEN De afdeling van Philips, waar circa honderd negentig werknemers o.m. onderdelen voor centrale an tennesystemen maken, zal uiter lijk voorjaar 1973 de produktie beëindigen. Dit is meegedeeld door de persdienst der n.v. Philips in Eindhoven. De n.v. Philips zal alles in het werk stellen een zo groot mogelijk aantal van die 190 medewerkers over te. plaatsen naar andere vestigingen van hét concern. De afdeling in Leiden is een onder deel van de hoofdindustriegroep Elektro Akkoestiek der n.v. Die groep heeft het voornerhen haar plannen tot concentratie, waar van in de afgelopen jaren al een belangrijk deel is verwerkelijkt, in de loop van 1972 verder uit te voeren. Gevolg daarvan zal zijn dat deze groep haar bedrijf in Leiden uiterlijk voorjaar 1973 zal moeten sluiten. Van Eindhoven uit is sinds 19C4 al regelmatig, overeenkomstig deze con centratiegedachte, een aantal activi teiten overgebracht naar de vesti ging Breda van de groep. Het zal dit jaar opnieuw gebeuren. Vestigingen waar van Leiden uit voor overplaatsing in aanmerking komende personeelsleden naar toe kunnen zijn Den Haag, Breda en Oosterhout. De Philips-afdeling in Leiden is ondergebracht in gebouwen van hel concern en een gehuurde hal. Wat er met die gebouwen zal gebeuren, is nog niet beslist. De afdeling kwam in 1968 in Lei den, nadat Philips de daar gevestigde fabriek van Smit-Rcentgen had over genomen. De produktie van die fa briek werd overgebracht naar Eind hoven en haar plaats werd ingeno men door het uit Amsterdam naar Leiden overgebrachte bedrijf van Te- wea. Met de vakorganisaties, die in middels op de hoogte zijn gesteld, zal verder overleg worden gepleegd, evenals met de ondernemingsraad van het bedrijf in Leiden, die vrij af gmiddag op de hoogte is gesteld. Opheffing is volgens de directie van de Leidse onderneming noodza kelijk vanwege de minder goede gang van zaken binnen de Ela-hoofdgroep. Er zou binnen de groep „een betere kruisbestuiving" moeten komen tus sen research- en uitvoeringswerk zaamheden. De betrekkelijk kleine vestiging in Leiden komt daarbij volgens de directie niet in aanmer king voor een aparte laboratorium- afdeling. Men heeft daarom besloten ait bedrijf af te stoten. De vakbonden noemden deze be slissing „sociaal onaanvaardbaar". Zij hebben in het gesprek met directie gewezen op de geschiedenis van vier jaar geleden, toen de Smit-Roent- GEMEENTE ZOETERWOUDE Aangifte van nieuwe leerlingen voor het openbaar basisonderwijs Op de openbare school voor BASISONDERWIJS, Dorpsstraat 22 te Zoeterwoude bestaat gele genheid tot plaatsing van leerlin gen, die vóór 1 oktober 1972 de leeftijd van zes jaren hebben be reikt. Ouders, voogden of verzor gers, die hun kinderen op deze school geplaatst wensen te zien, dienen daarvan zo spoedig moge lijk doch uiterlijk vóór 16 maart a.s., aangifte te doen. Deze aangifte kan geschieden na schooltijd bij het hoofd der school, de heer A. J. Stasse, tel. 01715- 1443 (school) of tel. 01727-3899 (thuis). De openbare school voor basis onderwijs. die thans nog is ge vestigd aan het adres Dorpsstraat 22. zal medio april/mei van dit jaar een nieuw schoolgebouw aan de Westeindseweg betrekken. gen apparatenfabriek in Leiden werd overgenomen door Philips. Be trekkelijk hoog geschoold personeel maakte sindsdien plaats voor ge oefende en ongeschoolde arbeiders. Tegenover hen heeft Philips een mo rele plicht, aldus een vakbondsbe stuurder. Een afvloeiingsregeling is nog niet LEIDERDORP De gemeenteraad van Leiderdorp gaat op 13 maart een voorstel van burgemeester en wet houders behandelen om aan de kant van de huizen langs de Ericalaan een parkeerverbod in te stellen. Nu zowel de Ericalaan als de Aca cialaan steeds drukker wordt is het niet meer verantwoord de rijbaan door geparkeerde auto's te laten ver smallen, vinden B. en W. Door het parkeerverbod hopen zij ook te be reiken dat automobilisten, die vanuit de dwarsstraten de Ericalaan op draaien een beter uitzicht krijgen. Parkeerruimte blijft er langs de Eri calaan voldoende aanwezig. Aan de overkant van de weg is ruimte voor 38 auto's. besproken. Dit zal 7 maart gebeuren. Philips heeft toegezegd, ongeveer de helft van het Leidse personeel in de bedrijven te Den Haag, Breda en Oosterhout te kunnen piaatsen, ze: NW-woordvoerder Norendaal. Hij vroeg zich vrijdag echter af of dit een reële mogelijkheid is: een groot deel van het personeel in Leiden be staat uit vrouwen en meisjes. Die zullen niet geneigd zijn te verhuizen. Vit do RIJNSTREEK KOUDEKERK Geboren: Remco zn v J W Ruben en H G W Volle mans. KOUDEKERK Maandagavond om 8 uur houdt de Oranjevereni ging „Koudekerk" de algemene ledenvergadering in de bovenzaal van 't Voorhof. KOUDEKERK De reeds enkele jaren groeiende samenwerking tus sen de Herv. Gemeente en Geref. kerk van Koudekerk/Hazerswoude- Rd. heeft een vervolg gekregen. Twee leden van de Geref. kerkeraad zijn toegevoegd aan de Herv. beroe pingscommissie. die naarstig zoekt naar een opvolger van ds. J. Th. W. Quak. HAZERSWOUDE Op 25 april wordt in het gemeentehuis een open bare hoorzitting gehouden over de reconstructie van de Rijndijk tussen Gemeneweg en de Kouderkerkse brug. BENTHUIZEN Woensdag 1 maart om 7.30 uur zal ds. H. J. Heg- ger, ex-priester en nu direkteur van de interkerkelijke stichting „In de Rechte Straat", spreken in de kerk van de Ger. Gem. aan de Dorpsstraat, over „De toenemende invloed van het humanisme brengt de kerk ten onder". Tijdens de pauze kan men schriftelijke vragen stellen, die daar na beantwoord worden. OEGSTGEEST Gisteren werd ingebroken in een pand aan de Haar lemmertrekvaart, Er worden een buitenboordmotor, een tv. een radio en een aantal Ip's vermist. De dader kwam door een wc-raam binnen. Hoog en laag Mater Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zondag 27 februari: hoog water 2.20 en 14.36 uur; laag water 10.25 en 22.50 uur. Maandag 28 februari: hoog water 3.03 en 15.15 uur: laag water 11.09 en 23.31 uur. LEIDEN Maandag 13 maart be gint de NBM in opdracht van de di recteur Gemeentewerken met de as faltering van de westelijke oprit van de Wilhelminabrug tot aan de Ka naalstraat. Met het voorbereidende werk hier voor. zoals o.m. het stelien van stoep randen, wordt begonnen op dinsdag 29 februari. Met. ingang van maan dag 6 maart moet de bushalte bij de Rijnstroomstraat tijdelijk worden verplaatst naar een plaats tegenover de Burggravenlaan (N.A.L., West- Nederland en NZH lijn 31) en de Burggravenlaan zelf (NZH lijn 40 en 42). Vanaf 13 maart, de datum waarop de asfaltering begint, kan alleen nog inkomend verkeer de normale route over de Hoge Rijndijk volgen. Het verkeer dat de stad verlaat zal dan via de Burggravenlaan, de Röomburgerlaan en de Kanaalweg worden omgeleid naar de Wilhelmi nabrug. De bushalte voor het Rem- brandtlyceum wordt dan verplaatst naar Burggravenlaan/Roomburger- laan. Deze situatie zal ongeveer drie weken duren. Zaterdag 26 februari LAK-theater, Levendaal, 20.15 u.; Lie ve Janet Rozenberg-Plm Peters Pro duktie. Kapel Diaconessenhuis. half 3: bijeen- komst t.g.v. 75-jarlg bestaan Diacones senhuis; 4-5 u.: receptie. NOORDWIJK Lido-theater. 3-5 u.: receptie Harmonie Crescendo. Micro-theater. Vestestraat 40, half 9: Imperium met „Droomezeven"'. Rijnlands Lyceum. Oegstgeest. 8.15 uur: „Litterls Sacrum'': ..Twaalf gezworenen" (door Haarlemse Toneelclub). Maandag 28 februari Gehoorzaal. 8 uur: kunstkring Voor Al len. Ned. Strijkkwartet. Rapenburg 10. 8 uur: amateurfotografen. Dinsdag 29 februari Stadhuis. 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 lot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratlecenlrale. Steenschuur 5. 8 tot 8.30 uur: spreekuur stichting Huisvesting werkende Jongeren. Foyer Gehoorzaal. 8 uur: K. en O., mevr. dr. Marga A. M. Klompé over ..Laatstgehouden Synode in Rome". Woensdag I maart Stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Zuiderkerk. 8 uur: aid. Centrum Chris tenvrouwenbond. Hooigracht 84, 5 tot 7 uur: spreekuur bureau Gezamenlijke voorlichting sociale wetgeving. Donderdag 2 maart Zaal Zuiderkerk. 8.30 uur: ardeling Lel den CHU, c. H. Kikkert over de toekomst van de CHU. Gehoorzaal, 8 uur: Residentie-Orkest, m.m.v. Rudolf Firkusny, plano. Vrijdag 3 maart Jazz-zolder Hot House, Rapenburg 24. 10 u. nam.: concert Rob Agerbeek. LAK-theater, Levendaal 150, 8.15 uur: „De hond in de pot" (cabaret). Antoniuskerk. zaal Leger des Heils en kapel Verbum Dei (Plantage 16). resp. 8 u.. 8 u. nam. en 11 u. voorm.: bijeenkomst Wereldgebedsdag. Zaterdag 4 maart Foyer Den Burcht, 8 uur: Ons Grunne- gerlaand, gevarieerd programma. FILMS LUXOR: 2.30. 7 en 9.15 U.. ZO 2.30, 4.45. 7 en 9.15 u. „Dirty Harry". 18 j. CAMERA: 7 en 9.15 u.. do vr ma en di 2.30 u. „Loving", 18 jr.; za wo 2 30. zo 2.30 en 4.45 u. „Heintje, ik zing mijn lied", a.l.; nachtv. vr/za 11.30 u. „Poke ren met de dood". 18 jr. STUDIO: 2.30, 7 en 9.15 u.. zo 2.30. 4 45. 7 en 9.15 u. „Decameron". LIDO: 2.30. 7 en 9.15 U„ ZO 2.30. 4.45. 7 en 9.15 u. „Geen genade voor rivalen". 18 jr. TRIANON: „Gejaagd door de wind", dag en zo 2 en 8 u. REX: 2.30, 7 en 9.15 U.. zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 u. „Sex op school"; nachtv. vr/za 11.30 u, „Erotisch waanzinnig'-, 18 Jr. Apotheken Apotheek Reyst, Steenstraat 35. telcf 20136. De apotheek Voorschoten heeft ook dienst Die" van Leiderdorp en Oegstgeest niet. De dienst loopt van vrij dag 17.30 uur nam. tot de volgende vrij dag 8 uur voorm. Doktersdiensl Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen lot zondag 24 uur. Mobiclkantoor ANWB Iedere maandag en donderdag van 10 lot 16 uur op de Lammermarkt. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdienst: 5 maal 2. (Zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer 5: maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en Informatiedienst voor Leiden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle- (wij leggen de onze daarnaast). Is uw bureau anno 1930 nog doelmatig? Plannen voor kantoor vernieuwing? Kom bij ons aan de werktafel (...even welkom voor een klein als een groot projekt). In een goed gesprek komen we samen tot de beste oplossing. Belt u even voor een afspraak? In ons tooncentrum ziet u werkplaatsen anno 1975... Over doelmatigheid gesproken. Welkom bij ons aan tafel.' ASPA-LEIDEN NV Willem Barentszstraat 23 (Industrieterrein 'De Waard') Telefoon (01710) 2 03 4Z informatie tele- Bczoekurcn ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00 19.45 uur; dinsdag van 13.00 14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30 15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologie: voor patiënten van de al- deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00 12.30 en van 15.00 20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00 11.30. 15.00 17.30, en van 18.30 20.00 uur. G;> dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdeling (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma., wo., do. en vrij., van 18.30 18.45 uur; za. en zon. van 15.00 15.15 uur. Diaconessenhuis: lste klasse dagelijks: 11.00 12.00 uur: 13.15 14.00 uur; 18.45 19.30 uur. 2de en 3de klasse: dagelijks: 13.15 14.00 uur: 18.45 19.30 uur. Kin derafdeling: dagelijks: 14.45 15.30 uur en maandag-, woensdag- en vrijdagavond 18.30 19.00 uur. Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: 3de klas alle dagen van 14.00 15.00 en van 18.45 19.30 uur; 2de klas: alle dagen vu n 11.30 - 12.00. van 14.00 15.00 en van 18.45 19.30 uur; lste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraam afdeling: 3de klas: van 15.00 16.00 en van 18.45 19.30 2de klas: van 11.30 12.00 (alleen vaders) van 15.00 16.00 en van 18.45 19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo., vrij. en zat. van 15.00 15.30; dl. en do. van 18.00 18.30 uur. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 15.00 16.00. di. en do. van 18.00 18.30 uur. Annakliniek: 3de klas: 13.30 14.30 en 18 19 uur: 2de klas: 13.30 15.30 en 19.00 20.00 uur; lste klas: 11.00 12.00. 13.30 15.30 en 19.00 20.00 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jeigersma- lcliniek: ma. t/m vrij. 16.45 - 17.45 uur; zaterdag 13.00 15.00 uur; zondag 11.00 11.45 en 13.00 15.00 uur. ALPHEN Bezoekuren ziekenhuis „Rijnoord": dagelijks (ook fn het wee kend): lste en 2de klas: van 10.30 11.00 uur; van 14.00 14.45 uur: van 18.00 19.00 uur: 3de klas: van 14.00 14.45 uur. van 18.00 19.00 uur: kraamafdeling: van 16.00 17.00 uur, van 19.00 19.30 uur alleen voor echtgenoten: kinder afdeling: van 15.00 15.30 uur, van 18.00 18.30 uur alleen voor ouders. Kinderen beneden de 16 jaar géén toegang op de kinderafdeling. NOORDWIJK Sole Mio klassepatiën ten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. Sociëteit Twentwel Twentwel. sociëteit voor kamerbewo- ners/jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21.00 24.00 uur. Bree straat 19. Lelden. Tel. inlichtingen: Nellie Pars. telefoon 31123. Secr.: Trudie D001- duln, Rijndijkstraat la. Leiden. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal Heulf Wassenaar (dorp) Hof- laan 7: Theo Swagemakers (schilderijen en aquarellen) en Corry Borst, sieraden. 5 t/m 26 febr. 10.00 uur. 's Zondags na afspraak. Rapenburg 73: LAK-tentoonstelllng, structuren van Hllgcmann, van 21 jan. lot 1 maart. Rapenburg 94, galerie 't Dulvenhuys: gouaches van Marion van Harre veld, tot 19 februari. Museum De Lakenhal, tol 3 april: Uit bagger geborgen, 10-4, zond. 1-5 u. Lakenhal, 4 febr.-i2 mrt.: „Reinler Lu- casscD over do schilderkunst". Tot 15 maart: expositie van werken van Fanny Mazure (Voorschoten) in de Openbare Bibliotheek .Houtkwartier". Zwellandlaan 5 te Lelden. Tot 17 maart: expositie van tekeningen van Joyce Koopmans in tie Openbare Bibliotheek „Zuid-West". Lduard van Belnumstraat 2 ie Lelden Pottenbakkerewinkel Dinges, Vrouwen- steeg 12: van 12 febr. tot en met 4 maart: schetsen van Fred Vos; maand. •1—6 u„ dlnsd. t.m. zaterd. 10—1 en zaandam leiden delft breda dordrecht den bosch utrecht enschede ALPHEN Door het omwerken van een strook grond met een zware machine, een zogenaamde mengro- der, heeft burgemeester Gallas gis termiddag de officiële aanzet gege ven voor de beplantingswerkzaamhe den rond het recreatiegebied „De Bijlen". Voor dit gebeuren waren mèt het college van burgemeester en wethouders veel raadsleden, de di recteur van Gemeentewerken ir. C. Hakstege, leden van de Vrouwenfe deratie in Alphen en vertegenwoor digers van Staatsbosbeheer en van de Ned. Heidemaatschappij bijeen. Na de handeling, die de burgemees ter goed afging, kwam men bijeen in de kantine van de voetbalvereni ging Alphen. Mevrouw Gallas ont ving hier een boeket uit handen van ir. Hakstege (de emancipatie is toch nog niet ver genoeg gevorderd zei de burgemeester, want ik deed het werk, mijn vrouw krijgt de waarde ring!). Mr. Gallas zei, dat men vroeger een zaak als deze bestempelde met: werk in de onrendabele sfeer. Men is dat, in het kader van het leefmilieu, gelukkig anders gaan zien. Veel agrarische grond is aan de uitbreiding van Alphen ten offer gevallen. Die uitbreiding door woningbouw vraagt ook een passende creatieve begelei ding. Vandaar het aanvragen van een groot krediet voor de uitvoering van dit werk, dat nog wel niet di rect ten volle tot uitvoering komt, maar men mag toch al nu voor f300.000 besteden, voor welke toe stemming de burgemeester waarde ring uitsprak aan het adres van wet houder Goedhart, die de juiste wegen vond. Dank werd gebracht aan alle medewerkenden, met name aan de Dienst Gemeentewerken onder lei ding van de heer Hakstege. Het com plex De Bijlen stond reeds in de grondverf, nu gaat de glansverf er op komen. Ir. Hakstege zei in zijn toespraak, dat in de naaste toekomst het gebied, waar de Kromme Aar door loopt, een grote recreatieve bestemming krijgt voor heel de gemeente. Er is daar een wat gedwongen situatie ontstaan, omdat men de bovenlaag uit het zandmeer kwijt moest, en die heeft daar een goede bestemming. Door er varingen op andere plaatsen in ons land krijgt men een goede indruk wat de meest nuttige recreatieve voorzieningen zijn. Daar zullen o.a. ook bouwspeelplaatsen in komen. De beplanting rond De Bijlen wordt ge subsidieerd door Staatsbosbeheer, dat ook meespreekt in de keuze van de beplanting, allerlei soorten echt Ne derlandse bomen. In die beplanting met recreatieve bestemming komen ook speelwerktuigen voor oudere en jongere jeugd. De heer Hakstege uit te overigens wel zijn bezorgdheid over het ongerept laten van deze voorzieningen. Vorig< jaar werd de gemeente voor f40.000 schade berok kend door vernieling en diefstal van beplantingen. Hiervoor is niet alleen de jeugd, maar zijn ook ouderen aansprakelijk. VOETBALAGENDA Zondag 27 februari: Eerste klas B: UVS-Xerxes. Neptun-us - Roodenburg, Gouda - Lugdunum. Tweede klas A: DHL - LFC. Derde klas A: Spel. Lisse - ADS. Alphen - DOCOS, VEP - Tey- lingen. Vierde klas A: Foreholte - GDA, HVV - Concordia (H), Hille- gom - Archipel, Van Nispen - Full Speed. SJC - WSB. Vierde klas B: Rijpwetering - UDO, Spoorwijk - Altior. VTL - De Flamingo's, SJZ - Vredenburch, ASC - Warmunda. Vierde klas C; Stolwijk - Alphia. LEIDERDORP In de week van 28 februari - 4 maart wordt de jaar lijkse collecte gehouden voor het werk van de sanatoria Sonnevanck en Zonnegloren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3