urjcvAND GALA DU BISQUE Kamer Circus met tradities Maatschappij loopt ook vooruit op wetenschap Protesten vol verbittering tegen vrijlating van ,drie' Burgemeester verdient derde deel begroting Techniek voor op samenlevingmaar: Duitse Verolme- dochter aan Britten verkocht Uit de Haagse hof geplukt VRIJDAG 25 FEBRUARI 1972 Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM „Ik zit eigenlijk te wachten op het grote schan- aal, maar dat is er nog steeds niet", zegt een montere Piet Beis- uizen, sinds zo'n jaartje of vijf directeur van de Stichting collec- eve grammofoonplaten campagne (merkwaardig genoeg tot CCGC fgekort). Onder auspiciën van die stichting wordt vanavond het Ifde Grand gala du disque populaire gehouden, een evenement dat, togen we de uiterst welbespraakte organisator Beishuizen geloven, jn weerga in de wereld niet kent. Zelfs Amerikanen die hij tegen komt, zegt hij, raken niet uitgepraat over deze, ondanks de naam, puur Nederlandse manifestatie, en inder daad: dat zegt toch wel wat. Ook een Israëlische journalist heeft hem al aan zijn jasje getrokken, terwijl eveneens van Duitse zijde grote be langstelling voor dit galagebeuren aan de dag is gelegd. De interesse die de Duitsers tonen, geldt overigens niet de gebeurtenis 'an sich', zoals zij dat zeggen, maar de omstandigheid dat dit jaar voor het eerst een van hun landgenoten een Edison in de wacht heeft ge sleept. Een paar dagen geleden is die landgenote" neergestreken in het sjie- ke, om het maar eenvoudig te zeggen, hoofdstedelijke Amstelhotel, waar ze onmiddellijk door verslaggevers werd belegerd. Ten slotte is Hildegard Knef, zoals ze heet, niet elke dag in dit land. Piet Beishuizen beschouwt de Duit se actrice en zangeres, na de ver schijning van haar boek „Der ge- schenkte Gaul" beroemder dan ooit geworden, als een van de parade- paardjes op dit elfde gala. Andere in het oog lopende artiesten aan wie vanavond zo'n felbegeerde Edison zal worden uitgereikt, zijn Charles Azna- vour, die in het Ókurahotel verblijft, John Woodhouse en Lenny Kuhr. Behalve door deze en andere Edi- sonwinnaars wordt het populaire-pla- tenfeest opgeluisterd door beroemd heden als Rod McKuen (die aanvan kelijk wat moeilijk had gedaan, maar volgens Beishuizen toch een heel aar dige vent blijkt te zijn), the Beach Boys, the Bee Gees, Gene Pitney en, niet te vergeten, Johnny Cash, de Amerikaanse held van het weemoedig getinte lied, die met The Johnny Cash Show voor het eei^t in Neder land optreedt. (Vervolg van pag. 1) De emoties die tijdens de, over het gemeen waardig verlopeen bijeen- imst, werden opgeroepen bij de be- okkenen in de zaal en op de publie- tribune, applaus bij de pleidooi van tegenstanders van vrijlating, ftige reacties als iemand voorstan- r bleek riepen bij een groot ntal Kamerleden de vraag op of ze hoorzitting ten aanzien van de ichtoffers wel verantwoord is ge lest. De vrees bestaat dat deze bij- nkomst de toch al geactiveerde ge- elens van kampslachtoffers meer n verantwoord verergerd heeft, en t deze geladenheid zich nog in ver- vigde mate zal manifesteren tijdens t Kamerdebat. Men vraagt zich af of t in verband hiermee misschien et beter is om het debat uit te ïllen. Effect De meningen over het effect van de aring waren overigens verdeeld. Zo nd de voorzatter van de commissie, liberaal Geurtsen, dat er mogelijk n bepaalde ontlading van emoties 'ft kunnen plaatsvinden. Hij meen- dat de hoorzitting terecht is ge- ïouden. 'al was het alleen maar om- hieraan bij de directe betrokke- n behoefte bestond.' iVel is nog eens duidelijk geworden, t discussie over al dan niet vrijlaten ast onmogelijk zijn door het onover- ugbare verschil tussen de uitgangs inten van voor- en tegenstanders, idelijk was dat te merken bij het idisch betoog dat de Rotterdamse minoloog prof. Hulsman ten gunste de vrijlating hield. 'Emotioneel ik aan de kant van de oorlogs- chtoffers, maar deze emotie mag n standpunt niet bepalen. Deze af is niet meer doelmatig; de ihtoffers worden er niet door ge pen. Gratie is alleen aanvaardbaar grond van waardebesef waarvoor tie oorlog is gevochten', aldus prof. Isman. )eze verklaring, met name de ont- ïning van de rol die emoties in de- zaak kunnen spelen, lokte een zo- ïige storm van zeer geëmotioneerde itesten door de betrokkenen uit, de zitting voor enige tijd werd ge torst. rijf en dertig van de veertig aan het ord gekomen organisaties hadden st het effect van de vrijlating op slachtoffers als belangrijkste argu- nt tégen die vrijlating aangevoerd, •or ons zijn drie misdadigers geen nbolen van het Nazidom, wij heb- persoonlijk onder hen geleden, is voor ons onverdraagzaam als op vrije voeten worden gesteld en weer dezelfde lucht als wij inade- n', aldus een woordvoerder van het schwitz-comité. 'Het is een dolk- ik in het hart van degenen die toe- lig zijn overgebleven', verklaarde andere woordvoerder. Syndroom Ugemeen werd door de voorstan- s van vrijlating kritiek aangevoerd de manier waarop tot nu toe de ers aan het concentratiekamp- droom in de Nederlandse samen- Ing zijn opgevangen. De Leidse kundige op dit gebied prof. J. Bas ins wees erop dat van de rond 00 lijders aan dit syndroom slechts miniem aantal geholpen kan wor- aangezien de beschikbare deskun- ieid en outillage. 'De discussie van móet in elk geval het begin zijn de strijd en actie om wat dit reft betere voorzieningen te tref- om deze mensen sociale zeker- d te verschaffen', aldus prof. Bas ins. Opvallend was. dat hij, na ier verklaard te hebben toch wel >r vrijlating te zijn, nu vertelde dat chok van de vrijlating waarschijn- toch wel harder aan zal komen de ellende die de herhaalde dis- iies teweeg brengen. 'Deze schok vermoedelijk bij een meerderheid de slachtoffers erg lang doorwer- meende hij. 'an de zijde van de organisatie k en Samenleving in het bisdom da werd de sttelling tegengespro- 1 dat levenslange gevangenisstraf de dood moet eindigen. 'Levens- betekent straf tijdens het leven, ing dat nog bewust beleefd wordt, rvan is bij deze drie geen sprake, zo'n moment wordt dit recht on- >t. Met zorg', aldus deze woord- ^^kder, 'stellen wij regels op en kie- wij personen die deze regels moe- J onderhouden. De strafkamer van Hoge Raad en de bijzondere Starf- JBhc-r in Amsterdam hebben una- M\i.i tot vrijlating geadviseerd. Het P onze democratie sieren, als dit Hes gevolgd wordt, de beslissing t personen behoort in deze arena t thuis', concludeerde hij. TWEEJAARLIJKS We praten met Piet Beishuizen (57), wel de 'nestor van de Nederlandse tv-critici' genoemd en via de radio en Philips in de grammofoonplaten-bus- iness terecht gekomen, aan de voor avond van het gala in de kantine van het in een heksenketel herschapen RAI-congrescentrum in Amsterdam. Van daaruit zal het feest vanavond live door de AVRO worden uitgezon den, tot na middernacht, zoals al is aangekondigd. Beishuizen wordt wat kregel als hem, niet voor het eerst wordt ge vraagd of dat uren durende optreden van 21 artiesten en groepen nou niet wat te veel van het goede is. Meer dan eens is bijvoorbeeld geopperd het gala in tweeën te splitsen. Twee jaar geleden moet een dame. wie het te machtig werd, in zwijm zijn gevallen. Piet Beishuizen wuift alle bezwa ren weg. De mensen willen dit feest, hoe lang het ook mag duren, niet missen, constateert hij eenvoudig, als hij niet zo nauw bij de zaak was betrokken, zou hij het zelf ook wel weten, vertrouwt hij ons toe. en het allemaal rustig via de televisie over zich laten komen, „want je krijgt na tuurlijk wel houten billen als je de hele avond in die zaal zit". Maar ja, zegt hij, dat gala is nou eenmaal een circus en dat heeft z'n tradities waaraan je niet moet tornen. En een van die tradities is dat er op zo'n avond een hele artiestenstal op draaft. Ja, alle gala's zijn zo'n beetje hetzelfde, maar een winnend paard moet je niet in de steek laten. Er wordt, vindt Beishuizen, niet voor niets steeds meer over geschreven in het buitenland. Daarom zijn ook dit jaar opnieuw Mies Bouwman en Wil lem Duys als presentatoren en Edi- son-uitreikers ingehuurd. Trouwens, noem Piet Beishuizen maar eens even twee mensen aan wie dat werk beter is toevertrouwd. Wel is de kans groot, vertelt de CCGC-voorzitter, dat het festijn voortaan om de twee jaar in plaats van jaarlijks zal worden gehouden. De kosten, dit jaar zo'n zes a zeven ton, worden gewoon te hoog. Vorig jaar is er ook geen populair gala ge houden, al had dat minder met ge brek aan geld dan met gebrek aan talent te maken. Die afgelasting heeft de organisato ren op het idee gebracht van het jaarlijkse feest een tweejaarlijks te maken. Dat hoeft nog geen grauwe galaloze jaren op te leveren, want er bestaat ook nog zoiets als een klas siek gala, dat dan in de impopulaire jaren gepresenteerd kan worden. Omdat zo'n klassiek feest minder kost, kan er in datzelfde jaar dan ook nog wel een popgala af. waardoor bij progressieve popliefhebbers in hoog aanzien staande Beacn en andere boys niet meer aan de zijde van bij voorbeeld een door hen minder ge waardeerde John Woodhouse hoeven op te treden. CULTUUR Behalve over de lengte van het programma wordt Piet Beishuizen ook nogal eens lastig gevallen over het onverbloemd commerciële karak ter van de galafeesten, die geen an der doel lijken te dienen dan de sti mulering van de grammofoonplaten- omzet. Piet Beishuizen staat keer op keer versteld van de vooringenomen heid van de journalisten die over die commercie struikelen. Hij zou, mee smuilt hij, wel eens een boek over de hedendaagse journalistiek willen schrijven. Piet Beishuizen wil weliswaar niet ontkennen dat het galagebeuren com merciële trekjes vertoont, maar daar naast, meent hij, moet het zeker ook tot de cultuur worden gerekend. „De zestiger jaren zijn toch ingrijpend veranderd mede door de lichte mu ziek. En denk eens aan de hele jeugd- emancipatie, daaraan heeft die mu ziek toch ook een belangrijke bijdra ge geleverd." Ook als er geen greinte cultuur aan te pas kwam, filosofeert Beishui zen verder, zou het gala nog te ver dedigen zijn: „Het is voor de mensen gewoon een escape. Ze kunnen even stoom afblazen. Met wat voor ellende word je niet dagelijks geconfron teerd'. Zonder zo'n 'escape' als het gala, vindt Piet Beishuizen, zou je nog gek worden. Hoewel, je hebt in de handel waarin hij zit, ook wel 'positieve gek ken'. Die opperen dan het idee een gala te houden in tachtig helikopters. Dat kan natuurlijk niet. Maar je zou het wel. en de grote promotor zou dat zelfs dolgraag willen, in Carré kun nen houden, met in de Amstel een hele rij boten. Als dat plan nog eens wordt uitge voerd, moet. vreest Piet Beishuizen, ook wel de Dorus Rijkers worden ge huurd. „voor al die mensen die dan over boord donderen". Uniform tarief voor huur safeloketten AMSTERDAM De banken heb ben besloten een uniform tarief in te voeren voor de buur van safeloketten. Deze gelijktrekking en een daarmede gepaard gaande verhoging van de al geruime tijd niet gewijzigde tarieven, heeft in een aantal gevallen geleid tot aanzienlijke verhogingen van de hu ren van safeloketten. (Van een verslaggever) BEMELEN De burgemeester van het plaatsje Bemelen (bij Maastricht) verdient een salaris (43.000 gulden) dat ongeveer een derde gedeelte van de gehele ge meentebegroting bedraagt. Het 600 inwoners tellende dorpje is dan ook in moeilijkheden om dat het niet langer in staat is de meest noodzakelijke voorzienin gen te treffen. De moeilijkheden zijn drie jaar geleden ontstaan. Voordien was de burgemeester, de heer Spauwen, ook nog burge meester van Amby, maar die laatste plaats is bij Maastricht gevoegd. Tot drie jaar geleden droeg Bemelen slechte 3000 gul den bij aan het burgemeesterssa laris. Nu moet het dorp het hele salaris opbrengen. Bemelen heeft al diverse keren in Den Haag aan de bel getrok ken, maar dat heeft tot nu toe niet geholpen. In Bemelen noemt men de toestand onhoudbaar. Mevr. Fels, overlevende van het vrou wenkamp Ravenbrück, aan het woord tijdens de hoorzitting over de drie van BredaRechts van haar haar medeslachtoffer mevr. Furth. Van onze redacteur wetenschappen SCHEVENINGEN Het is een algemeen verkondigde wijsheid dat de technische veranderingen sneller zijn gegaan dan de samen leving kon bijhouden en dat allerlei maatschappelijke en milieu problemen daardoor zijn veroorzaakt. Maar je kunt met evenveél recht zeggen dat juist maatschappelijke doelen, verwachtingen en normen nog sneller vooruit zijn gegaan dan wetenschap en techniek, en dat in feite een deel van onze problemen is ontstaan doordat de techniek de gestegen eisen van de maatschappij niet kon bijhouden. Deze schok voor het gebruikelijke denkpatroon is afkomstig van de Amerikaanse professor Harvey Brooks, in deze streken bekend ge worden doordat bij de wetenschaps ministers van de OESO de biecht aanzegde („meer accent op onderzoek naar maatschappelijke problemen dringend nodig") en doordat die mi- AANPASSEN nisters het mett hem eens waren. is een complete revolutie, die trou wens voor een deel weer veroorzaakt is door de spectaculaire successen van de techniek, die lijken aan te tonen dat de mens zijn eigen lot kan bepa len. Maar diezelfde techniek houdt de gestegen eisen niet bij. Ga maar na, zei Brooks, wat er de laatste jaren veranderd is in de ver wachtingen op het punt van milieu bescherming. veiligheidsnormen, maatschappelijke gelijkheid van vrouwen en minderheidsgroepen. Het In ieder geval zal die techniek, en dus het wetenschappelijk onderzoek, zich snel aan nieuwe toestanden moe ten aanpassen. Over de wendbaarheid van het onderzoekapparaat ging de internationale conferentie die TNO gisteren en vandaag in Scheveningen organiseerde, en waar Brooks deze opmerkingen maakte. Over die wendbaarheid had profes sor P. Aigrain boeiende dingen te zeggen. De richting waarin je het on derzoek moet sturen besprak hij nauwelijks; hij had moeite genoeg met de voorwaarde om te kunnen sturen, het zorgen dat je veranderin gen kunt aanbrengen. Het ergste wat je kunt doen is het oprichten van een groot, gespecialiseerd en op een spe ciaal project gericht laboratorium. Dat verstart al van nature, en als je het dan ook nog een internationale status geeft (en dus belastingvrije sa larissen voor de onderzoekers) wil niemand er ooit meer weg, en zie dan in voorkomende gevallen het onder zoekprogramma maar eens radicaal om te buigen. Het komt er op neer dat regeringen moeten ophouden dit soort fouten te maken. (Prof. Aigrain is algemeen ge delegeerde voor onderzoek en tech niek van de Franse regering.) Zijn remedies: bevorderen *dat onderzoe kers geregeld van baan veranderen, van de zuivere wetenschap naar het toegepast onderzoek en terug. En geen nieuwe grote instituten oprich ten die weer zichzelf handhavende structuren worden. Zo'n groot instituut dat zichzelf dreigde te overleven was het Engelse centrum voor atoomonderzoek (AERE). Onderdirecteur dr. L. E. J. Roberts legde in Scheveningen uit hoe men dat voorkomen had door in een paar jaar tijd het programma ra dicaal om te gooien. In een discussie zei dr. Duncan Da- vies, researchdirecteur van de Britse chemie-reus ICI, dat eigenlijk alle landen met hun onderzoekbeleid in de verkeerde hoek zitten. De maat schappij groeit snel toe naar een toe stand waarin nog maar zo'n 15 pro cent van de mensen goederen produ ceert. De rest werkt in de dienstver lening, een sector die zich uitstrekt van het doen van eikaars was tot het voorkomen dat kinderen worden mis handeld. Het is zo klaar als een klontje dat ook het wetenschappelijk onderzoek zich dus veel meer op die diensten sector moet gaan richten en minder op het maken van dingen. Daar her kende Harvey Brooks zijn eigen OESO-rapport en hij was het er hele maal mee eens. Voor dat soort onder zoek zal een internationale taakver deling moeten komen: als je het aan de smaak van afzonderlijke landen overlaat gebeurt er veel te weinig en dan gaat het fout met de samenle ving. ROTTERDAM De Verolme-doch- ter Verolme Vacuumtechniek, geves tigd in Eltville bij Wiesbaden, is voor een niet nader bekend gemaakt be drag verkocht aan het Britse bedrijf Chamberlain Phipps. Chamberlain Phipps, een groep met 35 werkmaat schappijen over de gehele wereld, die in 1971 een omzet behaalde van on geveer 180 min., krijgt hiermee voor het eerst vaste voet in de Bondsrepu bliek. De groep vervaardigt textiel, machines, kleefstoffen etc. Verolme Vacuumtechniek houdt zich in hoofdzaak bezig met het me talliseren van folie- en papierproduk- ten. Het bedrijf, waar ongeveer 70 mensen werken, behaalde in 1971 een omzet van ongeveer 4,5 min. De tot het bedrijf in Eltville behorende Verolme Beschichtungs- und Kaschie- rungs Gesellschaft in Erlangen en Verolme International Reading Office in Londen werden reeds eerder af zonderlijk verkocht. Kant en klare universele kunsthars vulpasta met-gebundelde hechtkracht op ELK materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten. Krimpt of scheurt niet, zet niet uit. Onschadelijk voor handen. Onbeperkt houdbaar. Geen ver lies resten. Onmisbaar bij elk karwei: STOPPEN, PLAMUREN, HERSTELLEN van beton, lioutrot. afdichten, enz. 1 kg 8.55, 2 kg ƒ16.30, 5 kg ƒ29.95 bij winkels in hobby- en dhz-artikelen. verfwaren, ijzerwaren en bouwstoffen. Een nieuwe lente en een nieuw geluid: ik wil dat dit lied klinkt als het gefluit, dat ik vaak hoorde Drie jaar deed Herman Gorter over het gedicht, waarvan de eerste regels hierboven staan. Zijn be roemde Mei, een kleine eeuw gele den geschreven en nog ongelooflijk mooi. Een nieuwe lente, waarin alles terugkomt, maar anders dan het was elk jaar weer. Vernieuwing en verandering, soms met verrassingen, soms geleidelijk; zo is het nu eenmaal. Aan ons mensen de kunst er steeds het beste van te maken. En daarom in gemoede: dit is de laatste Haagse hof. De echte laatste, waarvan de terugkeer onmogelijk is. Kijk er nu niemand kwaad om aan of het moest mij ziin, 4ie ander werk gaat doen. Ik hoop echter, dat het „even goe de vrienden" blijft. We hebben, zo nu en dan toch wel, wederzijds plezier aan elkaar beleefd en dat kan een goede her innering blijven. Vang ze Een beetje vreemd zal het wel zijn om niet meer te kunnen grie- pen over wat je ergert, te kunnen juichen om wat je verheugt of te kunnen lachen als er weer eens iets zots gebeurt. Er gebeurt veel meer zots dan we gewoonlijk beseffen. Vergeet er nooit om te lachen. Dat is gezond. Ik geloof dat we het veel te wei- nig doen. Ons te .veel vastbijten op dat wat ons niet naar de zin is. Neem nu de stad. Autolawaai en stank maar toch in het oud ste, smalste stuk van de kilometers lange Laan van Meerdervoort hier in Den Haag daar bloeien nu de sneeuwklokjes, zo maar langs de straat Merkt iemand dat op? Is er iemand blij om? Trouwens de crocussen doen ook al hun best. En het is pret, dat de Kerstster die ik eerverleden jaar kreeg en als een malle staak heb overgehouden, nu ontroerend zijn best doet om te bloeien en rode blaadjes te krijgen. Zo kun je doorgaan. Het is gewoon de kunst om het te vinden. Als laatste wens dan, vanuit de Haagse hof, vang alle zonnestralen! Door BERT DE JONG Buiten voor het gebouw van de Tweede Kamer heerste gisteren, terwijl binnen de hoorzitting werd gehouden, een verbitterde en ook sinistere sfeer. Tegen de achtergrond van spandoeken met een op schrift als „Ariër Van Agt: 6.000.000 „dode" kameraden, gefolterd, verbrand, marchieren im Geist in unseren reihen mit. Vrij naar ariër Wessel" waren steeds de met ingehouden woede gevoerde discussies te horen. ze niet geranseld in Amsterdam. Het komt allemaal weer terug Opluchting In het fel verweer tegen de vrij lating van de drie kwamen in de ge sprekken soms momenten terug van de ongekende ellende van de jaren 1940-'45. En dat was niet alleen, door dat de gele Davidsster weer werd ge dragen. De kritiek spitste zich toe op de „veragtelijke minister van justitie", ..de ariër die zo snel mogelijk moet aftreden" en die volgens een oproep overstroomd zal worden met brief kaarten. waarin het vasthouden van de oorlogsmisdadigers wordt geëist. Verder ontlaadde de verontwaardi ging zich over prof. Lou de Jong, die ..in Londen altijd met zijn benen on der de tafel heeft gezeten en nooit kan weten, waarover hij praat en schrijft." Groepjes Er vormden zich steeds drie tot vier groepen, waarin de geladen woorden werden gewisseld. In deze persoonlijke gesprekken was er niet alleen geen genade te horen voor de drie oorlogsmisdadigers, maar ook niet voor de rooms-katholieke kerk: „Deze kerk is verantwoordelijk voor het antisemitisme in de wereld". Na de bevrijding hebben de rooms-katho- Niet alleen in Nederland, maar ook in Israël heerst opwinding over de plannen om de drie Duitse oorlogs misdadigers in Breda vrü te laten. Het parlementslid Zalman Shuval heeft zelfs een spoeddebat gevraagd van de Israëlische volksvertegen woordiging, het Knesseth. De eerstvolgende zitting van het Knesseth is maandag en het spoed debat wordt dan ook niet eerder ver wacht. Shuval meent dat Israël moet voorkomen dat „deze massamoorde naars in vrijheid worden gesteld." lieken de oorlogsmisdadigers naar het buitenland laten ontsnappen. Andere stem: „Ook de protestanten gaan niet vrijuit. De kerk kan hier niet van barmhartigheid spreken en de vrijla ting vragenIk ben blij dat ik nooit met het christendom te maken heb gehad en ik wil er nooit mee te ma ken hebben", luidt de conclusie. Rond het middaguur is de discussie het pijnlijkst: „Ik betaal mijn belasting voor de politie, maar niet voor de be wakers van Van Agt. En meteen de reactie: Die politie, de smoelwerken zijn toch vaak hetzelfde. Want hebben Later op de dag lijkt aan de scha duwkant van het Binnenhof toch wat opluchting te zijn gekomen. Na alles wat ze vandaag hebben gehoord is mijn fractie al helemaal omgeturnd, luidt een boodschap. Welke partij is dat? De PvdA. Na de kritiek van An neke Goudsmit op de R.K. Kerk als instituut zit het met D'66 ook goed, is een tweede mededeling. Ook over DS'70 wordt voor de mensen buiten gunstig gerapporteerd. Hans Wiegel zou omgepraat zijn. We kunnen op de WD rekenen, wordt voorspeld. De confessionele partijen blijven nu onbesproken. Binnen gaat de hoorzitting nog door. Maar deze voor lopige politieke prognose geeft vol doening en schijnt in deze stemming van het opdringend verleden uitzicht te bieden. Heim ins Reich, als ze thuis komen krijgen ze een officierspensioen voor al de jaren dat ze gezeten hebben, zo wordt meegedeeld. Pijnlijk Een meisje declameert het in Wes- terbork geschreven gedicht „Aan het einde van een ijzeren baan". Ze blijft in de nu zo ontroerende woorden stu ken. Een ander neemt het over. De ..Joodse jeugd" heeft de gevallenen niet meer gekend. Op haar affiches staat „Voor hen die nog leven". Het zijn de levenden, die het er zo onver draaglijk moeilijk mee hebben. Dat werd gisteren pijnlijk duidelijk op het Binnenhof.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9