TV-commentaar Vrouwenmisdaad in de Victoriaanse tijd Twee stromen Kamerlid vraagt naar kostenstijging bij de Wereldomroep Vertoning film over slachtoffers coneentratiekamp MARY PERKINS NCRV onderzoekt positie Princen COLIN FORBES Ps Sh"gonsUnoEa" ^hWaSeRe" OPe"de die' "K° maan' kora aan' harde arbeiti 12 DONDERDAG 24 FEBRUARI 197J 4 1 De brandende vraag: gaan we de „drie van Breda" vrijlaten of niet? dreigt van het toch al zo verdeelde vaderlandse erf een tweestromenland te maken. Hei geweld waarmee we uit elkaar drijven wordt er dan oor zaak van dat de een de ander niet meer verstaat. Of erger misschien: dat we elkaar niet meer willen be grijpen. In het kerkelijk rrogramma Ken merk gaf rabbijn Aschkenasy woens dagavond zijn mening over het pro bleem. Hij keerde zich tegen de voor stelling van zaken als zou de Joodse mens zich baseren op' de god van de wraak en de christen op de god van liefde. Toen de rabbijn zei dat het allemaal wat gemakkelijker zou val len als er maar bewijzen van berouw voor handen zouden zijn, rees de vraag: hebben de Drie inderdaad geen grein berouw, of dringt er daar omtrent te weinig uit de koepelgc- vangenis naar buiten? Interessante achtergrondinformatie verschafte Kenmerk verder over de zogenaamde Berrigan-groep, een uit katholieken bestaande beweging in Amerika, wier ODtreden FBI-chef Hoover in het geweer heeft gebracht. Maar daarover heeft u reeds eerder uitvoerig in eigen krant kunnen le zen. Uit hetzelfde programma signa leren we voorts een door mevrouw dr. Nooy-BaU met merkbaar veel be grip voor de Staphorsters, gegeven belichting van die gesloten gemeen schap. Tussen de informatierubriek van de kerken en het verscheiden van ko ningin Elizabeth I lag „Seks in wor ding" een beetje ongelukkig inge klemd. Maar. eerlijk is eerlijk, deze keer was het programma heel wat acceptabeler dan voorgaande uitzen dingen. De presentatie was serieuzer en de discussie had aanzienlijk meer niveau. Het is hier niet de plaats om een reeks citaten te geven van het geen door de ondervraagde ouders naar voren werd aebracht, al zaten er waardevolle en leerzame uitspraken tussen. Zoals deze: ..ouders laat uw kinderen niet in de steek, waf er ook gebeurt." En de slotovmerkxng van dr. Musaph: „Kinderen bepalen zelf wanneer en met wie zij hun eerste seksuele ervaring willen hebben en dat stelt ouders, die zich altijd ver antwoordelijk hebben gevoeld, en die hun kinderen in veel hebben geleid, voor een groot probleem". Dit is inderdaad een kern van het vraagstuk. T. H. Van een verslaggever DEN HAAG Het Kamerlid Van der Sanden (KVP) heeft minister En gels van CRM vragen gesteld over de kostenstijging bij de Wereldomroep. Volgens de heer Van der Sanden zijn de kosten bij Radio Nederland in de afgelopen twee jaar gestegen met 71 procent tot 24 miljoen gulden m 1972. In de toelichting op de begroting van 1972 had de minister meegedeeld dat de kosten bij de omroep met 10 procent per jaar zullen stijgen bij een ongewijzigd .beleid. Het Kamerlid acht de kostenstijging bij de Wereld omroep niet in overeenstemming te brengen met deze uitspraak. Ook wil de heer Van der Sanden graag weten, waarom het jaarverslag over 1970 van de Wereldomroep pas in februari 1972 is verschenen. AMSTERDAM Het televisie-pro gramma Ter Visie van de NOS (van-> avond om tien over half elf op Ned. II) zal geheel worden gewijd aan de Drie van Breda. In het programma zal de uitslag bekend worden ge maakt van een telefonische enquête van de afdeling Studie en onderzoek van de NOS onder 488 Nederlanders over de vraag of de Drie al dan niet moeten worden vrijgelaten. Hier en Nu-radio van de NCRV zal vanmiddag van vijf tot zes aandacht besteden aan de hearings die vandaag vrijwel de hele dag in de Tweede Kamer over de Drie van Breda wor den gehouden. Van onze radio- cn tv-redactie HILVERSUM De VARA heeft van de Britse commerciële televisie vier afleveringen van zes-delig, historische serie over misdadige vrouwen in het Vic toriaanse tijdperk aangekocht. Deze vier zullen, te beginnen za terdag, vierwekelijks via Neder land II op het scherm komen on der de titel „Verdorven vrou wen'. In het 19e-eeuwse Engeland kende men verscheidene opzienbarende rechtszaken tegen vrouwen, die de sluwste misdaden uitdachten en be gingen. De starre gebondenheid waaraan de vrouw ten offer was ge vallen onder het strenge regime van Victoria en de puriteinse opvattingen van haar tijd, waren dikwijls mede a aleiding tot moord zowel uit mach teloosheid tegen absolute onvrijheid als uit protest tegen het knellende keurslijf van fatsoen, haar door de maatschappij opgedrongen. Uiterlijk lieftallige en voorbeeldige vrouwen bleken stiekem monsters te zijn in haar daden. In de eerste aflevering wordt het uit 1900 daterende verhaal van Augusta Vullam, zorgvuldig gerecon strueerd uit geschiedschrijving en processtukken, uitgebeeld. De keurige echtgenote van een hoge regerings functionaris in het voormalige Brits- Van onze Haagse redactie DEN HAAG Minister Van Agt (justitie) en een aantal kamerleden hebben gisteren de vertoning gezien van de film „Begrijpt u nu waarom ik huil", waarin een concentratie kampslachtoffer onder invloed van LSD probeert zijn ervaringen door te geven. Deze voorstelling was door een van de makers van de film, prof. Bas- tiaans uit Leiden en de rabbijn Soe- tendorp speciaal georganiseerd in verband met de hearing die de ka mercommissie van justitie vandaag houdt over de vrijlating van de drie van Breda. Prof. Bastiaans legde er na afloop de nadruk op dat medisch niet te voorzien is wat voor effect de vrijla ting van de drie op rond 40.000 over levenden uit de kampen zou hebben. Hij meent dat vrijlaten nu beter is „beter deze schok nu dan steeds weer discussies die de wonden openrijten" maar zo verklaarde hij, „als de meerderheid van deze mensen meent dat gevangenhouding van de drie hen meer rust geeft, heb ik daar als me dicus vrede mee." Ook uit onzekerheid over het effect van de film op de slachtoffers is in 1969 in overleg met minister Klompé besloten hem niet op de tv te verto nen. Prof. Bastiaans verklaarde giste ren echter dat vertoning toch wel nuttig kan zijn om algemeen begrip voor de afschuwelijke problematiek van de lijders aan een concentratie kampsyndroom op te wekken. Van verschillende kanten werd erop aan gedrongen dat het hele kabinet en ook de drie van Breda zelf de film zien. voordat de definitieve beslissing genomen wordt. Vooralsnog lijken de vele acties en persoonlijke gesprekken met kamer leden om vrijlating te voorkomen, de kamermeerderheid die voor gratië- ring is niet hebben doen omzwaaien. Een meerderheid van ruim tien ka merleden vóór, was gisteren nog steeds aanwezig. Intussen is bekend geworden dat het hoofd van de politie in Breda, de Bredase officier van justitie en de di recteur van de gevangenis in Breda met elkaar overlegd hebben over een eventuele overplaatsing van de drie naar een andere gevangenis. Over het resultaat van dit overleg is niets be kendgemaakt. Indië ontmoet een eveneens gehuwde arts en het tweetal wordt zo verliefd op elkaar, dat Augusta besluit tot het uit de weg ruimen van de twee ob stakels welke haar liefde verhinde ren: haar eigen man en de dokters vrouw. Voor de lieve Augusta gaat dan geen zee te hoog. Vanavond te zien NEDERLAND I NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.18 Pianorecital 19.46 Popeye NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 Laurel en Hardy 20.50 Germaine Greer reisde naar Amerika, filmportret 21.30 De Fred Haché-Show CVK IKOR 22.30 Leerhuis, gesprekken NOS 23.00 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal TROS 19.05 Calimero 19.10 Op losse groeven NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Mission Impossible 21.15 Wereld op wielen 21.50 Liefde op z'n Amerikaans 22.20 Podium: jonge uitvoerende kunstenaars NOS 22.40 Ter Visie 23.05 Journaal >{AAR6E-J HI3 HOEFT toch .X3A7 ARSESTffSD-r NIET AU.es T£ J T£VJ0R£€vJ AJG-MCNÊR kOMTEErt JlKMJ CcG7>,&OGv' -ZQX<o£N? IK HEB MO HtiN I V*'A*>H£T DAT L TEL E FOONTJBrJk 2or££H! .^'seRI£T5ri3f^ lUUlU IvANAVOM» Hilversum I 102 m. NCRV 17.30 Nieuws 17.32 Hier en Nu: actualiteiten 18.00 <S) Licht ensemble (opn) 18.24 Op de man af. praatje 18.30 Nieuws 18.41 Wereldpanorama 18.50 (S) Muziek van Het Leger des Hells (gr) 19 05 Kerkorgel- concert 19.33 (S) Tijd vrij voor muziek in vrije tijd; Koorzang en Harmonieorkest 20.05 Infor matie over toerisme en recrea tie '20.30 (S) Radio Actief: ge varieerd programma 22.20 Avondoverdenking 22.30 Nieuws 22.40 Den Haag van daag 22.50 Revolutie cn/of vroomheid, lezing 23.10 <S) Me- tropoie Orkest. Meisjeskoor en solisten 23.55—24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. AVRO 18.00 Nieuws, om 18.11 Radiojournaal en om 18 20 Uit zending van het GPV 19.00 Ontwikkelen (V): themapro gramma 19.25 Gesproken brief IKOR: 19.30 Kleur: vragen rondom schrift en samenleving AVRO: 20.00, Nieuws 20.05 (S) Harp en fluit 21.35 (S) Roe meens^ volksmuziek (gr) 21.45 Ontwikkelen (VI): themapro gramma 22.30 (S) Nieuwe lied jes, chansons of songs 22.55 Mededelingen 23.00 Nieuws 23.10 Radiojournaal 23.20 Ik hoor. Ik hoor wat u niet hoort, causerie met grammo foonplaten 23.55-24.00- Nieuws. HILVERSUM I. 402 m. KRO: 7.00 Nieuws 7,02 Het le vende woord 7.<17 (S> Radine- rie: klassieke- en moderne muziek (gr) (7.30 Nieuws: 7.41—7.50 Actualiteiten) 8.24 Overweging 8.30 Nieuws 8.41 Voor de hulsvrouw 9.40 Schoolradio 10.00 (S) De beste plaat voor Uw stereokop (10.30—10.32 Nieuws) 11.00 Voor de zieken 11.55 Mededelingen 12.00 (Si Van twaalf tot twee (12.22 WIJ van het land: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws: 12.41—12.50 Actualiteiten 13.00—13.05 Raden maar....) 14.05 Schoolradio 14.30 (S) Interlo kaal op vrijdag: muzikaal middagmagazine (15.30—15.32 Nieuws) 17.00 Zonder grenzen: over missie en zending 17.10 (S) Metropole Orkest 17.25 Voor de kinderen 17.30 Nieuws 17.32 (S) Actualiteiten 18.00 <S) Licht ensemble met zangsolls- tcn Politieke Partijen: 18.19 Uitzending van de PSP. HILVERSUM II 298 m. AVRO: 7.00 Nieuws ochtend gymnastiek 7.20 Dag met een gaatje: lichte grammofoonmu- ziek met reportages en inter views en om 8.00 Nieuws, om 8.11 Radiojournaal en om 8 30 De groenteman 9.00 <S) Klas sieke muziek (gn> 9.35 Water standen 9.40 (S) Radio Blazers Ensemble 10.00 Voor de kleu ters 10.10 Arbeidsvitaminen: (Om 11.00 Nieuws) 11.30 (S) Fluittrio 22.55 Beursberichten NOS: 12.00 Blik op de wereld: een programma over ontwik kelingswerk 12.30 Voor de landbouw 12.40 (S) Lichte grammofoonmuziek 12.50 Recht en slecht, praatje 13.00 Nieuws 13.25 Toeristische Informatie 13.50 (S) Promenade orkest 14.25 spiegel van Duitsland: in formatie en muziek EO- 14.55 Ruimte: magazine met gewijde muziek lezingen en een korte overdenking VPRO: 16.00 VPRO-Vrijdag: lichte muziek, reportages, interviews en (om 16.00 Nieuws: 17.55 Mededelin gen. HILVERSUM UI. 240 m. NCRV: 7.00 Nieuws 7.02 Lichte vocale muziek (8.00 Nieuws) NOS 9.00 Nieuws 9.03 Jan Cor- duwener Show. met o.a. Euro pees Popparlement 10.00 Nieuws 10.03 De Eddy Becker Show (11.00 Nieuws) VPRO: 12.00 Nieuws 12.03 The Joe Blow Show 13.00 Nieuws 13.03 Felix Meurders Show NOS: 14.00 Nieuws 14.03 De Herman Stok Show 16.00 Nieuws 16.03—18.00 Top-30. (17.00 Nieuws). Vanavond te horen HILVERSUM I 19.35 uur Kerkorgelconcert 19.35 uur Koorzang en harmonie orkest 20.30 uur Radio Actief, gevarieerd programma 23.10 uur Metropole Orkest, meisjes koor en solisten HILVERSUM 2 19.00 uur Ontwikkelen (V), themaprogramma 19.30 uur (IKOR) Vragen rondom schrift en samenleving 20.05 uur Harp en fluit 21.35 uur Roemeense volksmuziek 21.45 uur Ontwikkelen (VI), themaprogramma 22.30 uur Nieuwe liedjes, chansons of songs Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De NCRV is bezig met onderzoek naar de positie van haar Indonesische „correspondent J. C. Princen, over wiens na-oorlogse acti viteiten tegen het Nederlandse leger waaruit hij was gedeserteerd, diverse klachten bij de omroep binnenkwa men. De NCRV had bij informatie naar de in Indonesië genaturaliseerde en in Djakarta wonende Nederlandse heer Princen geen bezwaren tegen diens persoon ontmoet en hem daar om op 1 september 1971 als free-lan- ce-correspondent in tijdelijke dienst bij de radio-actualiteitenrubriek aan gesteld. Zijn arrestatie op grond van kritiek op het Indonesische staatsbe leid en daarna zijn nogal schielijke vrijlating, die enige ongerustheid bij de Nederlandse ambassade in Djakar ta heeft verwekt, hebben de NCRV mede doen besluiten het onderzoek naar deze kwestie voort te zetten en uit de resultaten daarvan zullen de nodige consequenties worden getrok ken, aldus werd ons van directiezijde meegedeeld. DE ROTSEN VAN ZERVOS 97 Hun uniformen verschilden zo volkomen van die van het Alpenkorps, dat het leek of ze bij een ander leger thuis hoorden. Ze droegen potvormige helmen, die wel iets weg hadden van duikhelmen. camouflage-uniformen met groene en bruine vlekken en broeken die hun een misleidend plomp uiterlijk gaven. Er was" echter niets plomps in hun bewegin gen toen ze zich tot secties begonnen te groeperen. Macomber, die het voertuig intussen in zijn macht had gekregen, zat nu kaarsrecht, zodat zijn Alpenkorpspet duidelijk was te zien. Hij stuurde met een hand, terwijl hij met de andere wuifde naar de mannen die zich in het veld verzamelden, een verto ning die door Prentice met enig onbehagen werd gadegesla gen. Het was net iets voor Macomber, dacht hij, om de bluf tot het uiterste door te voeren. „Kijk uit!" Prentice gilde de waarschuwing. Evenals die van Macomber, was heel zijn aandacht geconcentreerd op het landingsgebied van de parachutisten en door een toeval had hij naar links gekeken. Een Gotha zweefvliegtuig, dat was losgekoppeld van .zijn sleepkabel, kwam vanuit het oosten invliegen om te lan den. Het vloog al zeer laag, misschien slechts zes meter boven de grond en het had een koers die het dwars over de weg zou voeren, juist voor de snel rijdende halfrupstrekker langs. Prentice veronderstelde dat de piloot wanhopig probeerde zijn vlucht zo lang mogelijk te rekken zodat hij zijn toestel over het moerassige gedeelte zou kunnen vliegen. Het was overdui delijk, dat de twee volkomen verschillende vervoermiddelen naar een fatale botsing op elkaar afstormden. Macomber had wel tijd om af te remmen, maar dichtbij marcheerde een compacte eenheid parachutisten in een stevig tempo in de richting van de weg. Als hij zijn snelheid verminderde en stopte, zouden ze duidelijk kunnen zien wie er in het voertuig zaten. Bovendien hadden ze machinepistolen over hun schou ders. Zonder aarzeling voerde hij zijn snelheid op en het werd een wedloop met de dood. Met ingetrokken schouders keek hij naar de weg en naar de naderende zweefvlieger. Het was een hachelijk rekensomme tje: de bekende snelheid van de halfrupstrekker tegen de on bekende snelheid van het zweefvliegtuig, waar nog bijkwam de dalingshoek van het toestel. De wagen raasde nu de hellen de weg af met een snelheid die Prentice verontrustte. De rupsbanden roteerden in een krankzinnig tempo en het la waai was haast niet te harden. Het zweefvliegtuig boven de vlakte werd steeds groter en volgde standvastig dezelfde koers, intussen hoogte verliezend. Die man is gek, dacht Pren tice. Macomber wil proberen dat vervloekte ding voor te zijn, hij wil er voor langs! Het zweefvliegtuig was nu zo dichtbij dat hij zijn ogen wilde sluiten en zijn hoofd afwenden, maar hij werd gedwongen te staren naar de naderende machine, die nu enorm groot leek te zijn. „We halen het niet," zei Ford, die intussen gezien had wat er gaande was en Ford was goed in zulke berekeningen. Pren tice zou zich nog ongelukkiger hebben gevoeld als hij had ge weten dat Macomber precies hetzelfde dacht, maar nu was het al te laat om aan remmen te denken. De convergerende projectielen waren elkaar zo dicht genaderd, dat de trekker waarschijnlijk de staart van het vliegtuig zou raken als dat passeerde. Het enige antwoord was nog meer snelheid. De weg liep nog steiler naar benedén toen hij zijn voet naar beneden drukte. Hij had wel eens gehoord dat wanneer je een voertuig met rupsbanden met te grote snelheid reed, een rupsband los kon raken van de kleine wielen waar ze over heen liepen en het voertuig aan zijn lot overlaten. Als zoiets zou gebeureri bij de snelheid waarmee ze op het ogenblik re den, bestond er maar zeer weinig kans dat ze het zouden overleven. In ieder geval zou dan de hoop aan de Duitsers te ontsnappen en Zervos te bereiken in rook opgaan. Grimmig hield hij zijn voet op het pedaal en hij concentreerde zich vol komen op de rechte voor hem liggende weg, op de omwente lingen van de overbelaste rupsbanden en op die grote, zwe vende schaduw, die op het punt stond voor hem langs te gaan. Prentice had een arm voor Ford uitgestrekt om hem op zijn plaats te houden en met zijn andere hand greep hij de zijkant van het voertuig vast, terwijl het zweefvliegtuig nog meer hoogte verloor en op een hoogte van nauwelijks twee meter boven het plateau en op minder dan vijftig meter van de weg naar vorent gleed. Grapos, die beledigd op de vloer lag met zijn voet onder een stoel en zijn rug tegen de achterkant van het voertuig, kreeg de schok van zijn leven toen hij omhoog keek en de reusachtige Gotha zag opdoemen. De halfrupstrek ker raasde verder, Grapos trok onwillekeurig zijn hoofd in en de vleugel van de Gotha streek over de achterkant van het voertuig, waarna hij op korte afstand van de weg landde. Prentice leunde tegen de achterkant van zijn stoel en keek met geluidloos bewegende lippen naar de rug van de grote Schot. Macomber schakelde terug op een kleinere snelheid en wachtte op het een of andere oncomplimenteuze commentaar van zijn passagiers, maar die waren volkomen verbijsterd, waardoor hem opmerkingen bespaard bleven. In de verte stond een transportvliegtuig aan de rand van de weg en Ma comber floot zachtjes toen hij iets dat leek op een onderdeel van een stuk veldgeschut een plank zag afkomen door een grote opening in de fuselage. „Hoe gaat het met Ford?" riep hij over zijn schouder. „Die heeft het overleefd", antwoordde Ford. „Het was een schampschot," lichtte Prentice toe, die nu de laatste hand legde aan het schroefverband. „Hij heeft wat bloed verloren en ziet er uit als een geest, maar de frisse-lucht zal hem wel opkikkeren." „Daarginds staat een vliegtuig waar iets uit gehaald wordt, misschien kunt u eens proberen er achter te komen waar we het tegen op moeten nemen." „We kunnen zo wel zien waar we het tegen op moeten ne men." zei Prenlice kortaf. „Het neusje van de zalm van de Wehrmacht. U hebt zeker wel gezien dat er aan de rechter kant van de weg nog meer half rupstrekkers zijn? Er is juist een te voorschijn gekomen uit de Gotha die ons op een haar na gemist heeft." „Jammer." Macomber deed zijn stem spijtig klinken. „Als Ij we dat zweefvliegtuig hadden neergehaald zouden we kolonel Burckhardt in moeilijkheden hebben gebracht." „En ons zelf ook." „Denkt u dat we bijna uit hun buurt zijn?" vroeg Ford met een verontruste klank, in zijn stem. „Er is vóór ons niet veel te zien.Waarom?" Macomber had deJ/EF bezorgde klank in Fords stem gehoord en hij vroeg zich af waarover de sergeant zich zorgen maakte. „Omdat we tot nu toe geluk hebben gehad ik ben bang voor hun draadloze communicatie. Als de voorhoede van het Alpenkorps een bericht kan versturen, wacht er misschien een comité van ontvangst op ons." Wordt vervolgd Cao in suiker- en chocolade-industrie UTRECHT De ruim 8.000 werk nemers in de suikerwerk- en chocola- deverwerkende industrie krijgen per 1 januari jl. een loonsverhoging van 3 procent, gevolgd door 5 procent op 1 juli a.s. De prijsstijgingen zullen dit jaar met maximaal 7 procent worden gecompenseerd. Werkgevers en vak bonden in deze bedrijfstak besloten voorts om de tijdelijke toeslag van vorig jaar (2 pet in de loonschalen te verwerken, de vakantie met 1 dag uit te breiden tot 19 dagen en de vakan tietoeslag te verhogen van 6,8 tot 7,2 procent. Momma UFT SP WK IK SIA t>E NEK VAN 81ER- HET EINDE, MAMS. FLESJES EN VUL DIE DAAR NA MET DIVERSE KLEU- Jfe, - REN WAS. Kereltje Knetter en de 82. „U wordt alweer har telijk bedankt voor de me dewerking, meneer Lothar," zei smidje Verholen. „Daar staan we dan hé! Ik heet van nu af aan Bramah en Kareltje heet Koeloe. Maar wat nu?" „Bramah en Koeloe! Dat zijn mieterse namen, joh!" riep Kareltje Knetter opgetogen uit. Intussen was Lothar, de helderziende, naar een van de raampjes van zijn woon wagen gelopen. Hij wierp een deskundige blik op het uitspansel en zei plechtig: .De ochtend breekt reeds aan en juicht het uit. Het gulden morgenlicht ontspringt als zonfonteinen en jaagt de nacht terug, diep in haar donker hol. Vervolgens liep hii naar de nederh.TL, 1? U' ,"Bouwen ons van de hardheid des booms en rhkMHk 7" ke"nSe. ""Maats. "aar het dagelijks brood ons veelktairSTIh u 7 8°n toen zel' uil allerlei hoeken en gaten Dm «anew, h h h "an f slepen' alsmede raamwerk, latten en planken. Die stapelde hij buiten op In overzichtelijke en ordelijke stapeltjes, Kareltje blauwgeruite kiel I en de smid zagen dat natuurlijk wel en de kleine Koeloe fluisterde: „Zj baas, ik geloof vast dat-ie een tentje gaat bouwen." „Dat denk ik ooi antwoordde de smid. „De brave man spreekt erg vreemd en plechtstatig, ma zoveel begrijp ik er ook nog wel van." „Dan moeten we hem niet alle laten ploeteren," vond Kareltje. En zo werd eventjes later het eerste sch van Lothars kermisattractie reeds door drie zeer ijverige tentenbouwe overeind gezet FERDNAND vot de doo (3 i jud V sie van Zo tele ove 55 i te l D uit Stu hee feit Het 496 oud

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 12