ïV-commenlaar Motie-Roethof (PvdA) werd verworpen Over rechter en cao-conflictsituaties Psychologisch Sprinten compact op televisie Pim Jacobs nu naar de TROS Lieve Vader na Dubbeldekkers COLIN FORBES Ikor over Staphorst WOENSDAG 23 FEBRUARI 1972 Het zal ons niet verbazen, als blijkt dat velen bij het dinsdagavond door de VARA uitgezonden televisiespel „Zeg maar welterusten oma", vooral naar de zichtbare werkelijkheid heb ben gekeken. En het hier en daar maar zo-zo hebben gevonden, of zich zelfs hebben geëergerd. De waarde van Colin Wellands spel ligt echter niet bij de getoonde bui tenkant, maar in de dingen die niet direct zichtbaar waren. In de karak terologische gesteldheden van de per sonen, in de achtergronden van het broeiende en al gauw uitbarstende conflict tussen een giftig-overheer- sende vrguw en een schoondochter die alles waagt om haar prille gezin te behoeden voor een splijtzwam. De ze psychologische duidingen zullen waarschijnlijk boeiend zijn overgeko men bij degenen die door het hard handig brokje realiteit konden heen kijken. Tot de waardevolle kanten van te levisie behoort ongetwijfeld de con frontatie met sterke persoonlijkheden, met mensen die weten waarover zij spreken en dat helder formulerend onder woorden brengenIn Achter het Nieuws waren dat de bekende psychiater prof. dr. J. Bastiaans met behartigenswaardige uitspraken over het Breda-probeem en de veelzijdige Amerikaan John Kenneth Galbraith die zonder geleerde omhaal direct de kern aansneed in zijn door lichten van de economische situatie. En daarbij ook nog optimistische ge luiden liet horen. Dat commentaar bii de reportage over München als Olympische stad hadden we objectiever gewenst. Men kan wat ons betreft niet genoeg schamoeren op de hitleriaanse pathos, waarmee ook de Spelen van Berlijn in 1936 werden overgoten. Maar ver geet dan niet te onderstrepen dat de sportmensen van vrijwel d.e gehele wereld zich daar uitleefden alsof er geen nazi-Duitsland bestond. De waarheid van München is, dunkt ons, niet in de eerste plaats nationaal chauvinisme, maar het al gemene verschijnsel dat de financiële inspanningen, noodzakelijk geacht voor grote internationale sportmani festaties, zo absurd hoog worden, dat ze niet meer in verhouding staan tot wat er te beleven valt. Maar het is a1 lang geleden voorspeld dat de elite van de nabije toekomst vooral uit sportmensen en kunstenaars zal be staan. Omdat ze dan tot de best be taalden zullen behoren. T.H. Van onze radio en t.v.-redactie HILVERSUM De wereldsprint- kampioenschappen op de schaats voor lames en heren, zaterdag en zondag te houden in het Zweedse Eskils- tuna, worden door de NOS-televisie compact verslagen maar via NOS-ra- dio voor een goed deel ook recht streeks. Op het scherm zijn zaterdag tussen 17.30 en 18.15 uur en zondag van 17.10 tot 18.00 uur via Nederland I samen vattingen te zien. Beide dagen gaat iet om de 500 en de 1000 meter voor lames en heren. De NOS-radio is za- :erdag om 12 uur enkele minuten in ie lucht op Hilversum II en om 14.25 aur op Hilversum I. Tussen 16. en 17 iur zijn er korte reportages op Hil versum III te horen. Zondag gaat al- es over Hilversum III: om 11.05 uur een kort bericht over de resultaten bij de dames, tussen 15 en 17 uur echtstreekse verslagen van de wed kampen heren. De Tweede Kamer heeft gisteren een motie-Roethof (PvdA) verworpen waarin werd gesteld dat de rechter geen uitspraak mag doen over ar beidsconflictsituaties die voortvloeien uit een onderhandeling over een nieuwe CAO. Voor stemden alleen de linkse oppositiepartijen. De motie werd ingediend tijdens de interpella tie van de communist Marcus Bakker over de gevolgen van het stakings verbod van de Amsterdamse recht bankpresident mr. Stheeman. De PvdA wilde met de motie een va cuüm opvullen dat nu in de recht spraak bestaat over deze materie. In een stemverklaring distantieerde mevrouw Goudsmit zich van c tiek als zou deze motie een stukje wetgeving betekenen bij motie. Be doeld zou alleen zijn het rechtsgevoel van de Kamer te vertolken. Wat de rechter ermee doet zou minder ter zake doen. De Tweede Kamer verwierp de motie omdat deze ten onrechte voor- „Tussen kanker en verontreinigde lucht relatie" Van een onzer verslaggevers GRONINGEN Het feit dat kan ker ongeveer zes keer zo vaak voor komt in industriegebieden, vooral in de omgeving van hoogovens, wordt veroorzaakt door koolwaterstoffen die de lucht verontreinigen. Dit is geble ken uit een onderzoek van het insti tuut voor luchtverontreiniging van de universiteit van Düsseldorf, onder leiding van prof. H. W. Schlipköter. Het onderzoek had plaats in Nord- rhein-Westfalen, dat als gevaarlijk industriegebied is gebrandmerkt. De laatste jaren stegen de koolwaterstof concentraties. De luchtvervuiling heeft ook een schadelijke invloed op kinderen. Onderzoekingen in Gelsen- kirchen en Westerland op het eiland Sylt toonden aan dat de beendergroei van kinderen uit het kolendistrict Gelsenkirchen duidelijk achterbleven bij hun jaargenoten (tien en elf jaar) van het waddeneiland. Van onze radio en t.v.-redactie HILVERSUM Sinds de NCRV jazz-pianist Pim Jacobs enige jaren geleden de kans gaf om als presenta tor van het programma Rodeo met regelmaat op de televisie te komen, is Pim zich steeds meer gaan toeleggen op dit vak. Met succes leidde hij en kele seizoenen deze op talentenjacht gerichte uitzendingen, daarna ging hij bij dezelfde omroep over naar de show „Anno". Twee jaar geleden nam hij afscheid van de NCRV om bij de AVRO te gaan optreden als presentator van de show „Muziek is troef" en nu deze serie in april wordt beëindigd stapt hij over naar de -TROS. Hier heeft hij een contract getekend om van 1 mei a.s. af twee jaar als t.v.-presentator uitsluitend bii deze omroep te zullen werken. In zijn vrije tijd mag hij natuurlijk wel jazz-musicus blijven. HILVERSUM Liggen voor de zgn. „top-werklozen", onder wie op het ogenblik 750 academici en 600 ho gere functionarissen de problemen anders dan voor de werkeloze hand werksman? De AVRO zal aan dit onderwerp vrijdagavond in de pauze van het Grand Gala Populaire een extra uit- zendipg van Televizier wijden. Aan getoond wordt, dat de gewestelijke arbeidsbureaus niet of nauwelijks zijn geoutilleerd om iets voor deze werklozen te doen en hoe organisaties die zich met deze problematiek bezig houden, weinig resultaat boeken. uit zou lopen op het wetsontwerp waarin het stakingsrecht wordt gere geld. Een motie van de heer Bakker om dit wetsontwerp in te trekken werd eveneens verworpen. De heer Bakker vindt dat een wettelijke rege ling overbodig is omdat het stakings recht een onvervreemdbaar recht is van de arbeider waaraan niemand mag tornen. Van onze radio en t.v.-redactie HILVERSUM Nog drie afleve ringen van de zondagavondserie „Dubbéldekkers" resten de NOS-tele visie. Maar er is een nieuwe familie serie, eveneens van Britse makelij, aangekocht. De titel is „Father, dear father", want de familie beschikt weer eens niet over een moeder. Patrick Clover is gescheiden en heeft heel wat te stellen met zijn modern-denkende teener dochters Anne en Karen. Steun vindt hij maar ten dele bij huishoudster Nanny, naar natuurlijk trekt hij stilletjes altijd aan het lang ste eind. De belevenissen van het viertal zijn voornamelijk komisch en hebben ge woonlijk te maken met mode, liefde en huwelijk. De NOS kan met deze serie voorlopig vooruit, want er zijn 2 reeksen te koop. Eén van 19 en één van 13 afleveringen. Vanavond te zien NEDERLAND 1 NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal TROS 19.05 Met de Kamera op jacht 19.30 Kleine mensen hebben grote wensen NOS 20 00 Journaal P.P. 20.21 Uitzending N.M.P. TROS 20.31 Picnic, speelfilm 22.20 Socutera NOS 22.35 Journaal 22.40 Den Haag vandaag NEDERLAND 2 NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal AVRO 19.05 Tarzan NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Elizabeth R (dl. VI) 21.40 Sex in wording IKOR CVK RKK 22,15 Kenmerk NOS 22.40 Journaal Vanavond te horen HILVERSUM I NOS 18.41 uur (NCRV) Veel gevraagde gewijde muziek 19.20 uur Openbaar Kunstbezit 19.30 en 22.50 uur Woensdagavond muziekmagazine 23.20 uur Signaal muziek van eigen tijd HILVERSUM 2 VARA 19.30 uur Licht orkest met zang soliste 20.05 uur Dansorkest met solisten 20.35 uur Wie is Ad Dekkers: radio portret 20.50 uur Popsmuk 21.45 uur Koloriet, muziekprogram ma 22.30 uur Piano, viool en hoorn 23.20 uur Jazz Magazine kaiiio I Vanavo\i> Hilversum I 402 m. NCRV: 18.30 Nieuws. 18.41 Veel ge vraagde gewijde muziek. 19 00 De kerk vanaaag - nieuws en commentaar. NOS: 19.10 Voor blinden en slechtzienden 19.20 Openbaar Kunstbezit 19.30 (S) Woensdagavond - Muziekma gazine. Bond zonder Naam: 22 25 Met eikaar meer mans. lezing. NOS: 22 30 Nieuws. 22.40 Den Haag vandaag 22.50 (S) Woensdagavond Muziekmaga zine: Extra aflevering. 23.20 (S) Signaal - muziek van eigen tijd (opn). 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum n 298 m. VARA: 18.00 Nieuws. 18 11 Actualitei ten. 18 20 Uitzending van de PvdA. 18 30 (S) Klink Klaar, zonder nonsens. 19.30 (S) Licht orkest me*, zangsoliste. 20.00 Nieuws. 20.05 (S) Dansorkest met solisten 20 35 Wie ls Ad Dekkers: radioportret. 20.50 (S) Popsmuk. 2145 Koloriet: mu ziekprogramma. 22.30 (S) Pla no. viool en hoorn. 22.55 Mede delingen 23 00 Nieuws. 23.10 Actualiteiten. 23.20 (S) Jazz Magazine 23.55-24 00 Nieuws. DRAADOMROEP VAN 18 - 20 UUR Sel. „Gasparone". Tu as pu me quitter; Caterlna; Je suis seul ce solr; lei l'on pêche; Un premier amour: T'aimerai toujours; Cinématographe; Je bois; Scotland twist; Et maln- tenant; Chiqultina; Alba de amor; Teo; El Botellero; Mor- rlna; Cada cual; Dulce de lec- he; Orquidea arabe; Minuet circa '61; Love Jumped out; Glna, my love; Whims of Chamberland; Blue genes; Bunny; What's the rush; 18 Carrots for rabbit. kaiiio morgein Hilversum I 402 m. NCRV: 7 00 Nieuws. 7 02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium I: klassieke muziek (gr). 7.30 Nieuws. 7.41 Hier en Nu: ac tualiteiten 7.55 (S) Preludium H. 8.10 Te Deum Laudamus (gr). 8 30 Nieuws. 8.41 <S) Po dium voor de vrouw. 9.10 (S) Moderne muziek (opn). 10 00 Zondagslied bij de schoolra dio. 10.94 Schoolradio. ÏOJO Nieuws. 10.33 (S) Voor de zie ken. 11.05 (S) Geestelijke liede ren met toelichting. 11 30 Hier en Nu: actualiteiten. 11.32 <S> Populair klassieke muziek. 1155 Mededelingen. 12.00 Los- Vast: gevarieerd programma. <12.10-12.15 Kunst- en vlieg werk; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41-12.50 Hier en Nu: actualiteiten; 13.00-13.04 De ta fel van drie). 13.10 Hervormde middagdlents. 13.30 Zingen met Cecilia. 13.45 Bulten de taal grens: vertaalde gedichten uit Engeland. 14 05 Schoolradio. 14.25 (S) Moderne kamermu ziek (opn. 1500 Evangelisch- lutherse middagdienst. 15.30 Nieuws. 15.33 (S) Kinderkoor (gr). 16.00 (S) Jeugdland. 17.00 (S) Popmuziek. Hilversum H 298 m. AVRO: 7.00 Nieuws en ochtend gymnastiek. 7.20 (S) Dag met een plaatje (gr.) 8 00 Nieuws. 8 11 Radiojournaal. 8.20 (S) Dag met een plaatje (vervolg. (Om 8.30-8.33 De groenteman.) 8.40 Ontwikkelen (I). themapro gramma. Aansluitend: mor genwijding. 9.00 Toppers van toen (gr.). 9,35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitami nen. (Om 11.00 Nieuws.) 11.30 Ontwikkelen (II): themapro gramma. 11.45 Voor de vrouw. (Om 11.56 Beursberichten.) 12.30 Sportrevue. 13.00 Nieuws 13.11 Radiojournaal. 13.30 Ont wikkelen (III): themaprogram ma. 13.45 (S) Lichte grammo- foonmuzlek. 14.00 (S) Licht en semble met zangsolisten. 14.30 (S) Marinierskapel der Ko ninklijke Marine 15 00 Voor de zieken. 15.45 Ontwikkelen (IV), themaprogramma. 16.00 Nieuws. 16.03 Aspecten: kunst programma. 17.00 Mobiel: een beweeglijk programma voor beweeglijke mensen, waarin om 17.55 Mededelingen. Hilversum III 240 m. TROS: 7.00 Nieuws 7.02 De Hugo van Gelderen Show. (8.00 Nieuws.) 9.00 Nieuws. 9 03 Take nine. 10.00 Nieuws. 10.03 Robbie Dale on Radio. EO: 11.00 Nieuws. 11.03 Gospelsound: muziekpro gramma, speciaal voor Jonge mensen 12.00 Nieuws. 12.03 Van twaalf tot twee met om 1303 Raden maar. (13.00 Nieuws.) 14.00 Nieuws. 14.03-18 00 KRO-op-drle: disc- jockeys-show. (15.00, 16.00 en 17.00 Nieuws. i televisie! v" .'"4"" morgen VAN ZERVOS 95 Het ratelende geluid werd sterker toen het voertuig pijnlijk langzaam naar buiten rolde. De versufte chauffeur was zich nog altijd niet bewust van hun nabijheid. Hij had geen pet op en hij droeg het uniform van het Alpenkorps, maar Macom- ber keek niet naar de soldaat maar naar het voertuig, toen hij zijn hand in z'n zak stak en doelbewust over het gras begon te lopen. Het was een langwerpig voertuig zonder dak, de car rosserie had een vale, olijfgroene kleur en aan de voorkant bevonden zich twee normale wielen, maar aan de achterkant was het voertuig voorzien van twee grote rupsbanden. Het was, zoals Ford gezegd had, een halfrupstrekker, half tank, half auto. Het malen van de rupsbanden werd gesmoord toen ze het gras raakten. Toen de chauffeur zijn hoofd optilde om te zien waar hij reed, zag hij Macomber een meter verderop stóan. De Schot begon snel in het Duits te spreken. „Remmen! Kolonel Burckhardt is hier. Hij moet dit voertuig onmiddellijk hebben!" De chauffeur reageerde automatisch op het in het Duits ge geven bevel, remde en keek scherp naar de man die het bevel, had gegeven. Zijn ogen dwaalden over de schouder van de 'Schot naar Prentice en Ford die .naderbij kwamen, terwijl Grapos de weg achter hen in het oog hield. Toen hij een on verhoedse beweging maakte om iets te grijpen, trok Macom ber de Luger en sloeg hem ermee tegen de slaap. Nog voordat de soldaat op de vloer was gezakt had hij het portier open en zeulde hem naar buiten, terwijl Prentice en Ford ieder naar een kant van de open mond van het zweefvliegtuig renden. Met een hand de chauffeur op het gras tillend en met de an dere de Luger vasthoudend keek hij omhoog toen een tweede Duitser in de open neus verscheen met z'n geweer in de aan slag. Twee schoten werden afgevuurd in een fractie van een seconde. Het eerste, dat door de Duitser werd afgevuurd, trof Ford. het tweede, afkomstig van Macomber, sloeg in het lic haam van de Duitser op het ogenblik dat Prentice om de ach terkant van het voertuig verscheen en de Alpenkorps soldaat in elkaar zakte in de ruimte tussen de rupsbanden. „Koppen omlaag!" schreeuwde Prentice, terwijl hij een handgranaat uit de koppel van de gevallen Duitser rukte. De granaat zeilde in het zweefvliegtuig en ontplofte ergens ach terin. Ford hield zich zittend op zijn knieën vast aan de zij kant van de rupsbanden, maar hij probeerde overeind te krabbelen toen Prentice en Macomber op hem toe kwamen. De weg van de kogel werd gemarkeerd door een keurig gat in de rechtermouw van zijn schapeleren jas. Prentice had een arm om hem heen geslagen en hielp hem overeind terwijl hij tegen Macomber zei: „Laat maar! Ik red het wel. U zult moe ten proberen dit verwenste ding op gang te krijgen binnen een minuut zitten ze boven op ons." Ford stond nu rechtop met een arm om Prentice heen gesla gen en stapte door de opening die de achterdeur van de wa gen vormde. Hij richtte zich met opeengeklemde tanden tot Macomber. „De bediening is hetzelfde als bij een wagen.... een gewone wagen.... de rupsbanden bewegen met de wielen mee." Macomber wilde net naar voren lopen toen hij de opvallende Alpenkorpspet zag op het hoofd van de soldaat die was weg gezakt tussen de rupsbanden. Hij nam de pet en zette hem op z'n eigen hoofd, toen Grapos in een sukkeldrafje kwam aan rennen, met het geweer in zijn handen. „De ezels zijn gearriveerd," bracht hij er hijgend uit. „Ze komen met een flink vaartje over de heuvel. De eerste man...." „Schiet op, stap in." Prentice was er in geslaagd Ford op een van de banken achter de twee voorste zitplaatsen te manoeuvreren en Ma comber zat achter het stuur toen Grapos instapte. Rem, kop pelingspedaal, versnellingshandle het zag er uit als een ge wone wagen. Ford vroeg Prentic een ogenblik te zwijgen en leunde naar voren. „Een gewone auto, Macomber, een doodge wone auto tenminste, wat de bediening betreft." Hij zakte terug tegen de leuning van de bank, terwijl Prentice een pro-^ visorisch schroefverband aanlegde en het vehikel over het gras begon te rollen in de richting van de weg. De rupsbanden maakten een rammelend geluid en het voertuig gaf een in druk van grote stabiliteit. Macomber concentreerde zich op drie dingen tegelijk, hij probeerde er achter te komen hoe dit vreemde monster werk te, hij hield een oogje op de heuveltop, waarover ieder ogen blik de Alpenkorpssoldaten konden verschijnen, en bovendien wierp hij snelle blikken naar het zuiden, waar de weg langs het landingsgebied liep. De hemel werd verduisterd door een nieuwe golf parachutisten en het zoveelste transportvliegtuig was na een hobbelige landing tot stilstand gekomen. Hij vloekte inwendig en voerde de snelheid op. De trekker bereik te de weg op het ogenblik dat de eerste Alpenkorpssoldaat op zijn ezel over de kruin van de heuvel verscheen. Hahnemann! Macomber was ervan overtuigd, dat het de Duitse luitenant was die op het beest zat. Hij moest overboord zijn gesprongen nadat de Hydra in de lucht gevlogen was; hij moest een van die mannen zijn geweest, die in het water zwommen. Die gedachte hield hem nog bezig toen alles in één grote kaleidoscoop veranderde en hij alleen nog maar in stinctmatig handelde. Nog twee soldaten op muilezels versche nen achter Hahnemann. Parachutisten bereikten de aarde. Een reusachtig zweefvliegtuig kwam naar beneden om te lan den op de strook bruine grond. Boven hun hoofden klonk het ronken van vliegtuigmotoren, dat zich vermengde met het schreeuwen van de mannen op de ezels. Met een gevoel of hij een caravan op sleeptouw had draaide hij aan het wiel en het voertuig klom de weg op. Met een knarsend geluid vraten de rupsbanden zich vast in het harde teeroppervlak en door dit onverwachte lawaai raakten de ezels in paniek. Het schreeu wen nam in hevigheid toe toen de dieren naar de top van de heuvel renden en snel tussen de rolstenen door stapten, weg van dat vreemdsoortige voertuig. Macomber draaide aan het stuur, trok zijn schouders in, drukte zijn voet omlaag en de trekker rolde naar voren. Steeds sneller draaiden de wielen rond en steeds sneller maalden de rupsbanden over het weg dek, zodat de inzittenden door het lawaai half werden ver doofd. „Hoe snel loopt dat ding?" schreeuwde de Schot. „Dertig.... vijftig.... zestig. Tachtig zal er wel niet in zitten." Ford had zijn arm nu uit zijn mouw en hij was bezig zijn jekker uit te trekken toen hij antwoordde. Er bevonden zich drie banken achter de voorste zitplaatsert> en Grapos zat op de achterste bank. Hij had zijn geweer op Hahnemann gericht, maar de wagen had net op het verkeerde moment een schok kende beweging gemaakt, waardoor hij er bijna af geworpen was, zodat hij nog geen schot had kunnen afvuren. Nu was er geen doelwit meer de ezels en hun berijders waren verdwe nen in de doolhof van rolstenen. Hij vloekte kleurrijk in het Grieks toen Macomber hem over zijn schouder heen toeriep dat hij op de vloer van de wagen moest gaan liggen Grapos viel op het ogenblik veel te zeer in het oog. Voor hen ronkten nog meer transportvliegtuigen in de lucht, wachtend op het moment dat ze konden landen. Het plateau aan de rechterkant van de weg bood een ongeorgani seerd militair schouwspel. Tot dusverre bevonden zich nog geen troepen dicht bij de weg, maar enkele honderden meters verderop waren parachutisten in de weer met de voorraad- containers en een aantal soldaten was al gewapend met ma chinepistolen. Enkelen keken op toen het voertuig voorbij raasde. Wordt vervolgd HILVERSUM In de IKOR-tv- uitzending „Kenmerk" van heden avond (22.15 uur, Nederland 2) wordt een reportage uitgezonden over het „Zware géloof van Staphorst". Verder wordt aandacht besteed aan de vrij lating van de Amerikaanse priester Daniel Berrigan een katholiek pa cifist, die door de BI wordt beschul digd van een poging tot ontvoering van Henry Kissinger. Ook komt het PvdA-Kamerlid Franssen aan het woord om toe te lichten, waarom hij heeft voorgesteld de zinsnede „bij de gratie Gods" in de aanhef van wetten te schrappen. Momma Kareltje Knetter en de blauwgeruite kiel 81 Toen stond de helder ziende op en haalde uit een kastje een stelletje witte kledingstukken te voor schijn. „Trek dit aan en vermom u", zei hij, „Bij mij zult gij veilig zijn als het jeugdige roodborstje in het nest. De beelden, die ik krijg, roepen mij immers toe: hier klinkt de waar heid en de leugen is ver Wel bedankt voor uw ver trouwen, meneer Lothar", zei de smid blij. „Maar wat moeten we nou precies met die kleren?" „Aantrek ken en u vermommen", herhaalde Lothar. „Als ge klaar bent, wrijf ik u in met Houtema's onovertrof- feu cacaopoeder. Daarvoor is dat goedje in elk geval goed genoeg. Vervolgens voorzie ik u van een pruik. En dan is het moment gekomen, dat ik u beiden in dienst neem als Bramah en Koeloe, mijn Pakistaanse assistenten. In deze ver- momming zult ge veilig zijn voor politie en misdadigers beide..." >rja, da's lollig Dat doen we nep Kareltje opgetogen. Maar de smid keek een tikje zuinig. „Nou niet om wat te zeggen, meneer Lothar," lispelde hij. „Maar eh wel, wij kunnen toch niet ons hele leven bij u in dienst blijven als Bramah en Koeloe „Wie kent het hele leven en wie weet de duur antwoordde Lothar. „Vertrouw mij slechts en zie hoe kort alles duurt. De beelden zeggen het mij immers". En deze woorden boezemden smidje Verholen zoveel ver trouwen in, dat hij zich ook maar vermomde en even later lachend stond te kijken naar Kareltje, alias Koeloe, die pret had voor tien.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13