SFEER IN PEKING IS ONTDOOID goedkoper .Ontmoeting is een keerpunt' 'V Arabieren kapen Duitse jumbo-jet Uitkering stakingsgelden vormt groot probleem Tsjoe En-lai roept op tot normalisering van betrekkingen IfïinEÈi voortaan 10 Ct krenterig! Het Kwartet Mounties-shows naar concours „gouden roos" gestegen Joseph Kennedy passagier Omfeet A en O Helderziende zag vermiste kat in Parijs Werknemers in metaal in onzekerheid vrolijk nieuws voor moeders en dochters I de lekkerste slankmaker Nieuwe Leidse Courant Dinsdag 22 februari 1972 52ste jaargang vooraanstaande prol. christelijke dagbladen CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR'LEIDEN EN OMGEVING „Stanlvastich Is ghebleven mijn hert in teghenspoet!" Hoofdkantoor Leiden Steenstraat 37 Postbus 76 Telefoon 31441 Giro 58936 Abonnementsprijs p.w. 1,83, p. ;n. 7,90, p. kw. 23,35 Klachtendienst bezorging 18.00—19.00 uur. PEKING (UPI, REUTER, AP) Een moment is gisteren in Peking ver ondersteld dat president Nixon voor schut werd gezet. Dat was toen een formele bijeenkomst met premier Tsjoe En-lai plotseling negentig minuten werd uitgesteld. De oorzaak hiervan was evenwel tot op luchting van het Amerikaanse gezelschap zeer gunstig: partijvoorzitter Mao Tse-toeng had niet willen wachten tot het formeel vastgestelde tijdstip van de ontmoeting met Nixon. Dit verrassende gebaar van de Chinese leider gaf het Amerikaanse gezelschap de hoop dat de Chinezen veel belang hechten aan het Amerikaanse bezoek, al was de aan komst in China zeer koel en zonder enig ce remonieel. A (voor vervolg zie pag 6) Nixon schudt de hand van dc^ Chinese partij-voorzitter Mao Tse-toeng tydens een onver wachte ontmoeting in de woning van de Chinese leider. HILVERSUM De Nederlandse omroepstichting zal een combinatie van een aantal Mountiesshows inzen den naar het concours om de Gouden Roos van Montreux, dat van 27 april tot en met 4 mei in de Zwiterse plaats Montreux wordt gehouden. De Mountiesshows zijn door de AVRO gemaakt en uitgezonden. En kele shows behoorden tot de meest bekeken programma's in het afge lopen winterseizoen en bereikten een kijkdichtheid van rond 65 procent, hetgeen neerkomt op ruim zes mil joen kijkers. Dit jaar zal de NOS geen programma's voor deelneming buiten mededinging inzenden. ré- PARIJS Dankzij een Am sterdamse helderziende en een bevriende stewardess heeft de Nederlandse mevrouw De Bruin haar angorakat Sussandra terug, die anderhalve maand geleden in Parijs was zoekgeraakt. Mevrouw De Bruin, die meer katten bezit, was op 8 januari met „de mooiste uit het nest" in Parijs aangekomen, om Sussan dra aan een tentoonstelling te la ten deelnemen. De nacht daarop ontsnapte de poes uit haar geca pitonneerde kooi, en bleef on vindbaar. Haar bazin keerde een paar dagen later verdrietig naar Am sterdam terug, waar zij direct contact opnam met de helder ziende Werner Tholen. Deze zei zonder aarzelen dat hij Sussan dra had zien ronddwalen in het tentoonstellingsgebouw bij de Champs Elysees. Mevrouw De Bruin vroeg een vriendin, die stewardess is, of zij daar eens een kijkje wilde ne men maar de speurtocht leverde niets op. Een maand later echter, op 12 februari, vroeg zij de stewardess het gebouw toch nog een keer te doorzoeken daar de helderziende volhield dat de kat zich daar be vond. En toen werd Sussandra in derdaad, bijna uitgehongerd op een oude divan in een hoek van de zolder gevonden- De kat werd direct onder behandeling van een dierenarts gestelh, en keert vrij dag onder de hoede van de ste wardess per vliegtuig naar Am sterdam terug. De prinsjes Constantijn, Johan Friso en Willem-Alexander doen ieder voor zich hun uiterste best om de aandacht van papa te krijgen. Prins Claus keerde maandagavond in Nederland terug van een reis naar Tanzanië. FRANKFORT (AP, AFP) Een jumbo-jet van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthan sa met 188 passagiers aan boord, onder wie Joseph Kennedy een zoon van de vermoorde se nator Robert Kennedy is gis teravond gekaapt, kort nadat het toestel van New Delhi was op gestegen voor een vlucht naar Athene. Drie Arebieren, die vlak voor het vertrek uit New Delhi aan kwamen lopen, maar een dag eerder hadden gereserveerd, dwongen de beman ning een uur na vertrek van koers te veranderen. Nu is bekend, dat dit in de richting van Aden is geweest. Omstreeks zes uur vanochtend werd namelijk bekend, dat de jumbo jet om half vijf in Aden was geland en dat alls passagiers veilig waren. Eerst zouden de kapers de beman ning bevel hebben gegeven naar Am man de hoofdstad van Jordanië te vliegen. Op een vliegveld in de woestijn bij Arhman dwongen Palestijnse guerril la's in september 1970 twee gekaapte vliegtuigen te landen. Een woord voerder van de guerrilla organisatie eiste toen de vrijlating van de Ara bische moordenaar van senator Ro bert Kennedy. Sirham Bishara Sir- han, in ruil voor de passagiers van de twee vliegtuigen. De reden van" de kaping van gister avond zijn nog niet bekend. Een woordvoerder van de Palestijnse ver zetsorganisatie ..Fatah" heeft ver klaard dat zijn organisatie van niets weet. De 19-jarige Joseph Kennedy, een van de passagiers, is een van de elf kinderen van wijlen Robert Kenne dy. Hij was met zijn oom Edward naar Bangladesj meegereisd. Toen deze naar Amerika terugkeerde, bleef Joseph achter voor een week vakantie in India, die hij groten deels per motorfiets zou hebben be steed. BAARN De bij A O Neder land aangesloten groothandelsleden hebben hun omzet in het afgelopen jaar vergroot tot 221 miljoen, tegen 193 min. in 1970. Ook de detailhan delsactiviteiten van dit vrijwillig fi liaalbedrijf namen in 1971 toe. De totale omzet in deze sector steeg tot J 395 (351) min, zo blijkt uit het jaar verslag. A O is gestart met een nieuw type detailhandelsonderneming, waarbij geen gebruik gemaakt wordt van het merkbeeld A O. Men volgt hier het zogenaamde discount-sy steem', terwijl aan het artikelenpak ket tevens nonfoods zijn toegevoegd. Voor 1972 wordt uit deze activiteiten een omzet van ongeveer 20 miljoen verwacht. kre*ZSe°"engoea 9e' *5? en f" 9eivelde <ÖP 9o®9 genoeg. xP yjefbeterlijk dwars- gebakken BUMS' .«rV>*l«r"Jk (Van onze sociaal-economische redactie) ROTTERDAM Zo'n 30.000 werknemers in de metaalindustrie verkeerden gisteravond nog steeds in onzekerheid over de vraag hoe hoog het maandloon zal zijn, dat zij eind deze week uitbetaald krijgen. Onder hen bevinden zich naar schatting ongeveer 6.000 werknemers die actief aan de stakingsacties hebben deelgenomen. Dc overige ongeveer 24.000 werkne mers hebben het werk min of meer gedwongen neergelegd, hetzij dat dit hun door de stakers onmogelijk werd gemaakt, hetzij omdat de direkties van de betrokken bedrijven de poor ten hebben gesloten om onlusten bin nen het bedrijf te voorkomen. Onder Leide groepen werknemers bevinden z?ch een flink aantal ongeorganiseer den. Al met al een ingewikkelde situa tie, die het in veel gevallen moeilijk maakt nauwkeurig na te gaan wie wel en wie niet voor doorbetaling van loon, voor een stakingsuitkering o£ voor helemaal niets in aanmerking komt. Het zal zeker nog wel enkele d'gen duren voordat dit door de werkgevers en de vakbonden is uit gemaakt, zei ons gisteravond een woordvoerder van de CMB. Tien miljoen De totale als gevolg van de sta- kingsakties gederfde loonsom be draagt naar schatting ongeveer 10 miljoen gulden. En de grote vraag, waarmee de betrokken werkgevers en de vakbonden nu al enige dagen worstelen, is wie dat bedrag op moe ten brengen. Gisteravond zag de leg puzzel er als volgt uit: 1. Zowel werkgevers als vakbonden slaan op het standpunt, dat de onge organiseerden (in aantal ongeveer de helft van degenen die aktief aan de stakingsakties hebben deelgenomen) de loonstrop zelf maar moeten dra gen. De Industriebond N'VV heeft z'.ch evenwel bereid verklaard, deze stakers een uitkering te verstrekken als zij zich voor minstens drie jaar als lid melden; 2. De betrokken werkgevers willen geen loon uitbetalen aan de aktieve stakers, maar staan niet onwelwillend tegenover uitbetaling van loon aan de r.:et-werkers, van wie redelijkerwijs kan worden aangenomen (aange toond) dat zij wel werkwillig waren; onder hen bevinden zowel leden van de Industriebond-NVV (in minder heid) en van de confessionele vak bonden (in meerderheid) als ongeor- ga.vseerden; de vakbonden zijn al enige dagen bezig met het aanleggen van lijsten. (voor vervolg zie pag. 6) BRIEFPAPIER en enveloppen CADEAU krijgen als v deze bon invult! Ik geef op als nieuwe abonneer I Naam: I Adres: Plaats: betaling per kwartaal Omaand. mop postpapier. Mijn naam is: Stuur mij als tegenprestatie map postpapier. Crita) HIT De hoop is een voorschot op toe komstig geluk. RIVAROL Zon en maan 23 februari: zon op 7.41, onder 18.07; maan op 11.34, onder 4.36; 29 febr. V.M. Hoog water Hoog water. 23 februari: Rot terdam le getij 10.57. 2e getij Scheveningen 9.25-22.15; Vlissin- gen 9.55-22.50; Haringvliet aan de Zeezijde 8.23-21.1 Dit is een treurige tentoonstelling u hebt geen zeemeermin gekregenl DE BILT Een vlak lage drukgebied boven het zuidelijk deel van de Noordzee verplaat ste zich langzaam naar het zui den. In de bovenlucht bleef het aktiever dan verwacht werd. Het gevolg was dat het in de nacht van maandag op dinsdag vooral in het westen van het land lang durig regende. De lucht, die het komende etmaal wordt aange voerd is wat droger, zodat er enkele opklaringen zullen voor komen. BAROMETERSTAND: heden 10 uur 76.2 cm (1015 millibar), stij gend. ERA HALVARINE

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 1