Relaties tussen VS en China sinds 1949 Bezoek van Nixon aan Peking Loon mijnwerkers boven plafond Ierse regering grijpt in rechtsspraak in 11 Hanoi stelt vijf piloten van VS voor aan pers Caïro: alleen oplossing via Jarring Amerikaanse havenstaking beëindigd Activiteit van IRA Druggebruik bijna epidemisch Hulp voor werkloze ingenieurs Britse regering berust Arts: psycholoog via ziekenfonds Kans op gesprek India-Pakistan Bar weer kwelt Noord-Italië en Zuid-Frankrijk MAANDAG 21 FEBRUARI 197;^= WASHINGTON (Reuter) De maanden die verstreken zijn sinds bekend werd, dat president Nixon een bezoek aan China zou brengen, hebben meer „doorbraken" in de muur van ver wijdering tussen Washington en Peking te zien gegeven dan ooit het geval geweest is, nadat de Chinese communisten 22 jaar geleden de macht in handen namen. Sinds de ping-pong-diplomatie begin vorig jaar haar intrede deed. hief Amerika handelsbeperkingen op, liet China Amerikaanse gevan genen vrij en bracht een groot aan tal Amerikanen een bezoek aan Pe king om het bezoek van Nixon voor te bereiden. Enkele belangrijke da ta in de tot voor kort zeer koele betrekkingen tussen beide landen zijn: 1 oktober 1949: De Volksrepu bliek China wordt uitgeroepen, na een burgeroorlog van 20 jaar. De verliezer, generaal Tsjang Kai-sjek, trekt zich met een deel van zijn troepen terug op het eiland Taiwan (Formosa), waar hij bescherming van de Ver. Staten genoot. 1 oktober 1950: Chinese troepen nemen deel aan de Koreaanse oor log, vier maanden na het uitbreken ervan. Zij raken in zware recht streekse gevechten met de Ameri kaanse strijdkrachten gewikkeld. 1 augustus 1955: In Genève be ginnen Amerikaans-Chinese be sprekingen op ambassadeursniveau, die later zonder succes - in War schau werden voortgezet. 1 juli 1969: Amerika maakt be kend. dat Amerikaanse toeristen Chinese goederen mogen meebren gen ter waarde van 350 gulden. En kele maanden later worden de meeste beperkingen opgeheven voor Amerikaanse firma's, die zaken doen met China. 15 maart 1971: Washington heft alle reisbeperkingen op voor Ame rikanen, die China willen bezoeken. 10 april 1971: Een Amerikaans tafeltennis-team van 15 man arri veert in Peking voor een bezoek van een week. Amerikaanse ver slaggevers werden eveneens in Chi na toegelaten. 14 april 1971: De Chinese premier Tsjoe En-lai praat met de Ameri kanen en vertelt: „Wij hebben een nieuwe bladzijde opengeslagen in de historie van de betrekkingen tussen de Amerikaanse en Chinese volken. 14 april 1971: President Nixon zegt toe dat hij het handelsembargo voor China zal verzachten en ande re stappen zal nemen om de be trekkingen met dat land te verbe teren. 26 april 1971: Washington geeft toe, dat het andere landen heeft ge bruikt voor diplomatieke contacten met China, nadat de Warschaube- sprekingen in 1970 waren afgebro ken. 7 mei 1971: Washington laat het gebruik van dollars in transacties met China vrij en heft enkele han delsbeperkingen op. 9-11 juli 1971: Nixons top-advi- seur voor tAiitenlandse zaken, Hen ry Kissinger, heeft in Peking een geheime ontmoeting met premier Tsjoe En-lai. 15 juli 1971: Als gevolg van het bezoek van Kissinger wordt volko men onverwacht bekend gemaakt, dat Nixon China zal bezoeken. 20 oktober 1971: Kissinger begint een tweede ronde van besprekingen met de Chinese leiders (in Peking) om het bezoek van Nixon voor te bereiden. 25 oktober 1971: De Algemene vergadering van de Ver Naties be sluit Peking de VN-zetel te geven, die tot dan toe werd bezet door vertegenwoordigers van generaal Tsjang Kai-sjek op Taiwan. Als ge volg daarvan is Nationalistisch Chi na van Tsjang geen lid meer van de VN. 13 december 1971: China laat Amerikanen vrij, die van spionage worden beschuldigd: anderen krij gen verlichting van hun levenslan ge gevangenisstraf. 29 januari 1972: Ongeveer 90 stafleden van het Witte Huis arri veren in Peking om details van het bezoek van Nixon te regelen. 14 februari 1972: Nixon bepaalt, dat China voortaan dezelfde goede ren in Amerika kan kopen, die de Sowjet-Unie uit de VS mag betrek ken. 17 februari 1971: Nixon verlaat Washington om via Hawaii Goeam en Sjanghai naar Peking te vliegen. PHNOM PENH (Reuter) Vijf Amerikaanse piloten die vorige week met hun toestellen boven Noord-Viet- nam zouden zijn neergeschoten, zijn zaterdag op het ministerie van bui tenlandse zaken in Hanoi voorgesteld aan de pers. Radio-Hanoi gaf een uitvoerig ver slag van de voorstelling. Volgens een commentator werden er bij de door de piloten uitgevoerde aanvallen „veel mensen gedood, onder wie vrouwen en kinderen". Vier van de piloten mochten iets tot hun vrouwen en kinderen zeggen: de vijfde had blijkbaar geweigerd een boodschap te verstrekken. CAIRO (UPI) Egypte zal volgens het persbureau voor het Midden-Oos ten alleen via Gunnar Jarring, de be middelaar van de Verenigde Naties, een oplossing van het conflict met Is raël aanvaarden. Dit bericht betekent volgens waarnemers, dat Egypte niets meer ziet in het Amerikaanse voor stel van indirecte besprekingen over een her-opening van het Suez-kanaal die via een Amerikaanse tussenper soon gevoerd zouden moeten worden. Jarring zelf heeft gisteren, na af loop van een tweedaags bezoek aan Caïro, zijn besprekingen daar „suc cesvol en vruchtbaar" genoemd. Hij voegde er overigens aan toe. dat hij voornamelijk naar Egypte was geko men om „zich vertrouwd te maken met de jongste ontwikkelingen" en dat zijn bezoek „geen verband hield met zijn opdracht: de tenuitvoerleg ging van de resolutie van de Veilig heidsraad van november 1967." In Parijs heeft de 76-jarige presi dent van het Joodse Wereldcongres, Nahum Goldmann, gezegd, dat de Egyptische en Israëlische leiders mo gelijk in het geheim contact zoeken voor een regeling van het conflict, maar hij benadrukte, dat „geheim houding essentieel" is. Volgens Gold mann beschouwen „bepaalde Egypte- naren" minister van defensie Dajan als de meest geschikte man voor het tot stand brengen van een vredesre geling. 'san francisco (Reuter) De langste havenstaking uit de geschie denis van de Ver. Staten is geëindigd door een overeenkomst, die loonsver hogingen van 26 procent inhoudt. Het akkoord werd zaterdag tussen de ha venarbeiders aan de westkust en de werkgevers bereikt. De staking was op 1 juli vorig jaar begonnen, maar op grond van de wet van Taft en Hartley moest later een afkoelingsperiode van tachtig dagen in acht worden genomen, waarin het werk werd hervat. Door de staking werden 122 maatschappijen en 24 ha vens aan de westkust van Canada tot Mexico getroffen. De schade wordt geschat op bijna twee miljard dollar. EINDHOVEN (ANP) De rijks- psychiatrische inrichting in Eindho ven is zaterdagavond geteisterd door een brand, die voor enkele tonnen schade heeft aangericht. Een nieuwe loods, die werd gebruikt voor de ar- beidstherapie van de patiënten, brandde geheel uit. Bepaalde personen die onlangs door Ierse rechtbanken op volgens de mir nister 'onverklaarbare' wijze zijn vrijgesproken, zullen op last van de procureur-generaal opnieuw worden berecht. Vorige week sprak een rechtbank in Dundalk (bij de grens met Ulster) zeven mannen vrij. onder wie een duo dat ontsnapt was uit de gevange nis van Belfast. De rechter achtte on voldoende bewezen, dat de zeven in het bezit waren van vuurwapens met het doel, levens in gevaar te brengen. De premier van Ierland, Jack Lynch, heeft zaterdagavond een vre- Ook u kunt een MAP MET BRIEFPAPIER en enveloppen CADEAU krijgen als i' deze bon invult! Ilk geef op als nieuwe abonnee. Noom: I Adres: J Ploats: I betaling per kwartaal Omaand. Mijn naam is: PEKING (Reuter, UPI, AP) Aan de vooravond van de aan komst van president Nixon was gisteren in Peking (waar hier en daar sneeuw lag) geen enkel teken van opwinding te ontdekken. Spandoeken met welkomstleuzen waren nog nergens te zien. Wel Hoe de begroeting zou worden ge regeld was ook nog niet bekend. Di plomatieke vertegenwoordigers zou den in elk geval niet op het vliegveld zijn. Zij zullen ook niet aanzitten aan hel banket ter ere van de Ameri kaanse gasten. China wil hiermee het bilaterale karakter van het bezoek onderstrepen en tevens er aan herin neren, dat het geen diplomatieke be trekkingen met Amerika onderhoudt. Op het Plein van de hemelse vrede, waar een koude wind voor onaange naam weer zorgde, was niets te mer ken van voorbereidingen van een grootse ontvangst. Waarnemer^ wa ren van mening dat de Chinezen in staat zijn, binnen enkele uren een massaal welkom door vele duizenden te organiseren. Verwacht werd, dat op het vliegveld jongens en meisjes in nationale costuums aanwezig zou- c.en zijn, om de aankomstplechtigheid er ige fleur te geven. De spandoeken, die gisteren nog op het plein hingen, bevatten leuzen als: „Wij zijn blij met de grote overwin ningen van de drie Indo-Chinese vol ken in hun strijd tegen het Ameri- kaf.nse imperialisme" en „Wij steu nen de Arabische volken in de strijd tegen het Amerikaanse imperialisme en zionisme". Diplomaten achtten het onwaarschijnlijk, dat de Chinese re gering de opschriften zou laten weg- ha'en Op weg van Hawaii (waar hij an- aerhalve dag heeft doorgebracht om „aan het tijdverloop" te wennen) naar Goeam, heeft Nixon met vier verslag gevers over zijn reis gesproken. Hij mortelde dat de plenaire bijeenkom sten in beginsel twee uur zullen du ren. Er is echter ruimte gelaten om zonodig door te kunnen gaan. „Als het tot produktieve gesprekken komt, kunnen we doorgaan", aldus de presi dent. Hij is bereid te blijven deelne men. zo lang zijn gastheren dat wil len. hingen op het Plein van de hemelse vrede leuzen met kritiek op de Amerikaanse politiek. Deze waren echter niet stotend voor de gas ten, omdat zij in Chinese karakters waren gesteld. In diplomatieke kringen twijfelde men er niet aan, dat de verwelkoming van de Nixons hartelijk zou zijn. geen pragmatici, geen leiders die bij de dag leven. Zij houden rekening met de lange termijn. Nixon liet blij- ker. met name met Tsjoe En-lai een gemeenschappelijke basis te willen vinden, van waaruit zij kunnen spre ken over de verschillen in hun opvat- ringen. Aangenomen wordt dat de presi dent van plan is met de Chinese lei ders te praten over de mogelijkheid, een communicatie-kanaal tussen Pe king en Washington te openen. Een Amerikaanse zegsman ontkende ech ter. dat een Amerikaanse vertegen woordiger daarvoor in Peking zou moeten verblijven. President Tsjang Kai-sjek van het nationalistische bewind op Taiwan (Formosa) heeft gezegd, geen herver kiezing voor een nieuwe ambtspericv ue van zes jaar na te streven. De 84- jarige Tsjang is van 1950 af onon derbroken president geweest. Sommi ge waarnemers menen, dat hij dit ieei wel zal aftreden. Anderen ver-J wachten, dat Tsjang heeft gehandeld' ir overeenstemming met de Chinese 1 escheidenheid en wijzen er op, dat hij voor elke presidentsverkiezing praktisch dezelfde lijn volgde. In Peking is bekend gemaakt dat diplomatieke betrekkingen zijn aan geknoopt met Argentinië, welk land „nota heeft genomen van de Chinese aanspraken op Taiwan". Eén van de verslaggevers wees Nixon er op, dat van Goeam Ameri kaanse B-52 bommenwerpers vluch ten uitvoeren naar Vietnam. Hij vroeg of Nixon van plan was, een wijziging in de militaire taktiek in de Indo-Chinese oorlog aan te kondigen, ter gelegenheid van zijn bezoek aan China. Nixon antwoordde dat het hem niet gepast voorkwam, deze vraag op dat ogenblik te beantwoor den. Over Mao Tse-toeng en Tsjoe En- lai zei Nixon: „Als men leest wat zij hebben gezegd en geschreven dan blijkt daaruit, dat het mannen zijn met een filosofische inslag. Zij zijn DUBLIN/BELFAST (Reuter, UPI) De minister van justitie van de Ierse Republiek heeft gisteren een drastische stap aangekon digd, om de activiteit van het verboden Ierse Republikèinse Leger (IRA) te bestrijden. Stuur mij ols tegenprestatie de g map postpapier. desplan-in-drie-punten voor Ulster gelanceerd: Oprichting in Ulster van een 'specifiek Ierse instelling', die protes tanten en katholieken in staat zou stellen tot samenwerking. Besprekingen tussen de Ierse re gering en de Britse, met deelneming van vertegenwoordigers van de Noordierse gemeenschappen, om te beslissen over een voor heel Noord- Ierland aanvaardbare bestuursvorm. De instelling van een interim commissie die de zaken in Ulster re gelt, terwijl deze besprekingen plaatsvinden. EENHEID Lynch, die op de jaarlijkse confe rentie van de Ierse regeringspartij sprak, zei ook, dat geen enkel voor stel een blijvende oplossing voor Noord-Ierland zal brengen, als daarin de fundamentele wens van de over weldigende meerderheid van de Ieren voor eenheid zou worden veronacht zaamd. Tegen deze fundamentele wens keert zich o.a. de militante 'Ulster- Vanguard-beweging', die door de Britse autoriteiten wordt beschouwd als het begin van de langverwachte protestantse reactie op de terreur van de IRA. Op een bijeenkomst van deze beweging hebben zich zaterdag hon derden Noordierse protestanten aan gemeld voor een gewapende burger militie die elke stap op de weg naar een verenigd Ierland wil bestrijden. Geen doodstraf voor Sirhan en Manson SAN FRANCISCO (UPI) Nu het hooggerechtshof van Californië heeft uitgesproken, dat de doodstraf in deze staat ongrondwettig is, is de dreiging van de gaskamer weggevallen voor 107 mannen en vrouwen die in Cali fornië voor de doodstraf in aanmer king kwamen. Onder hen zijn de moordenaar van senator Robert Ken nedy. Sirhan, en Charles Manson. de hippie-aanvoerder die veroordeeld is wegens negen moorden in de zaak Sharon Tate. Krachtens de uitspraak van het hof moeten alle doodstraffen in Californië worden omgezet in levenslang. Gou verneur Ronald Reagan, een voor stander van de doodstraf, heeft het hof ervan beticht, dat het „een bijna dodelijke slag heeft toegebracht aan het recht van de maatschappij, wets- getrouwe burgers en hun gezinnen te beschermen tegen geweld en mis daad". GENèVE (Reuter) Het drugge bruik in de wereld is in 1971 krachtig toegenomen en heeft een bijna epide mische omvang bereikt, zo meldt het jaarverslag van de Internationale controle-raad voor narcotica, een or ganisatie van de Verenigde Naties De raad waarschuwt tegen verslap ping van de controle op cannabis- produkten zoals hasjisj en marihua na. „Er zijn aanwijzingen, dat canna- bis-produkten een ernstig en groeiend gevaar betekenen in vele landen, zo wel vanwege de schadelijke moge lijkheden van deze produkten zelf als vanwege de kans dat gebruikers er van overgaan op andere vormen van drugmisbruik", zegt het verslag, dat ook melding maakt van een „nieuwe tendens" om van eenvoudige drugs over te gaan op produkten als morfi ne en heroïne. De handel in cannabis neemt vol gens de controle-raad toe en de brede stroom cannabis die Afghanistan en Nepal verlaat, brengt de doeltref fendheid van internationale controle ernstig in gevaar. Russische bisschop agent van Kremlin" BRISBANE (Reuter) Tijdens een bezoek van de Russische orthodoxe aartsbisschop Boris Rotow Nikodim aan het Australische Brisbane is het daar zaterdag tot felle demonstraties gekomen. Toen de metropoliet van Leningrad en Nowgorod op het vlieg veld arriveerde, moest de politie hem tegen woedende demonstranten be schermen. Toch wist een vrouw van middelbare leeftijd hem een klap met een demonstratiebord te verkopen. In Australië wonende Russen had den de regering gevraagd, de aarts bisschop de toegang tot het land te weigeren, omdat hij huns inziens een agent van het Kremlin is. Voorhoede van Nixons bezoek vor men de journalisten uit vele landen. Op de foto wordt een groep pers mensen uit de Verenigde Staten, die uitverkoren zijn de reis te volgen, verwelkomd Van een verslaggever DEN HAAG Het Koninklijk in stituut van ingenieurs (KIvI) gaat hulp bieden aan werkloze academici. Een aantal leden heeft zich op ver zoek van Klvl-president ir. l. Sche pers bereid verklaard met werkzoe kende collega's persoonlijke proble men te bespreken en hun praktische suggesties te doen. Men dient zich echter wel te reali seren dat de vele en goede relaties, die bestaan slechts een beperkt effect kunnen hebben bij dergelijke bemid delingsactiviteiten, aldus Klvl-com- missie arbeidsmiddeling. De moge lijkheden liggen meer in het raadge vende vlak dan in het actief bemid delen. De commissie is van mening dat voor werkloze academici in de prak tijk niet veel gedaan blijkt te kunnen worden. Zij hebben wel recht op de maximale werkloosheidsuitkering, maar die staat voor hen in geen en kele verhouding tot de kosten die aan hun natuurlijke behoeftenpatroon zijn verbonden. (De maximale uitke ring bedraagt ruim ƒ2500 per maand - red.) De kansen om weer een pas sende werkkring te vinden worden hierdoor wezenlijk verkleind, meent de commissie. LONDEN (Reuter, UPI, AP) Om een eind te maken aan de mijnwerkersstaking, heeft de Conservatieve regering van Engeland zaterdag berust in een loonsverhoging die ver, zeer ver boven het officiële plafond uit gaat. Ter bestrijding van de inflatie zou de regering-Heath loonstijgingen wil len beperken tot hoogstens 8 procent. Maar de mijnwerkersbond heeft de regering zo ver gekregen, dat ze ak koord is gegaan met een verhoging van 20 procent plus extra vakantie en andere verbeteringen Andere bonden (zoals die van spoorwegpersoneel, van onderwijzers en van werkers in elektrische centra les) staan nu te dringen om eveneens door het loonplafond van de regering te gaan. Met bezorgdheid wordt in Engeland afgewacht, of zij zich (voor zover ,ze daartoe de mogelijkheid hebben) van dezelfde taktiek zullen bedienen als de mijnwerkers en ook door stakingen en post-acties de Brit se economie flinke schade zullen toe- brenger^. Over het akkoord dat zaterdagmor gen vroeg is bereikt tussen de mijn werkersbond, de regering en de Na tionale kolenraad (die de genationali seerde mijnen exploiteert), moeten de mijnwerkers deze week stemmen. Van een verslaggever ROTTERDAM De zieken fondsen zouden op zo kort moge lijke termijn psychologen als me dewerker moeten accepteren, om dat deze in een team voor ge zondheidszorg een belangrijke rol kunnen vervullen. Dit zei dok ter V. E. Dubois, als huisarts ver bonden aan het gezondheidscen trum Hoensbroek-Noord, zater dag op een symposium over ge neeskundige en maatschappelijke hulpverlening. Op deze bijeenkomst, onder de naam „Meer lijn in eerste lijn" geor ganiseerd door de Medische faculteit Rotterdam, werd opnieuw gepleit voor geïntegreerde hulpverlening in wijk of buurt. De veel gepropageerde groepspraktijken van huisartsen gaan alleen uit van medische dienstverle ning. maar omdat een groot deel van de medische klachten een psychische achtergrond heeft kan een maat schappelijk werkster of psychiater vaak beter hulp bieden. Dit maakt volgens de deelnemers aan het sym posium de oprichting van welzijns- centra nodig. Een dergelijk buurtcen trum bestaat al in Hoorn: een groepspraktijk van huisartsen, wijk verpleegsters, maatschappelijk werk sters, maar ook advocaten en een consulterend psychiater. De heer Polderman, aanwezig na mens de Unie van ziekenfondsen, zei dat men geen idee heeft van de kos ten die uitvoering van de plannen op nationale schaal met zich mee bren gen. Hij noemde een afweging van kosten en baten onafwendbaar: de kostenstijging is te explosief om elke medische vooruitgang in het voorzie ningenpakket op te nemen. NEW DELHI (Reuter) India heeft zich bereid verklaard, met Pa kistan besprekingen te houden „op elk niveau, op elke tijd en zonder voorwaarden vooraf". Het aanbod (vervat in een brief aan de secretaris-generaal van de Ver enigde Naties) werd op dezelfde dag gepubliceerd als een verklaring van de Pakistaanse president, Bhoetto, waarin deze India voorstelde, onder handelingen te beginnen, met name over de kwestie van de krijgsgevan genen. Hoewel de leiders van de kompels in Kent de overeenkomst al hebben ver worpen en ook in Schotland en Yorkshire verzet wordt verwacht, neemt de leiding van de nationale mijnwerkersbond aan, dat een grote meerderheid van de 280.000 stakers zich tevreden zal betonen. Miljard gulden Vrijdag had een bemiddelingscom missie de stakers een voorstel gedaan, dat de Nationale kolenraad en de re gering 113 miljoen pond (een kleine miljard gulden) zou kosten. De mijn werkers wilden daar niet aan. re gering vond. de toestand zo kritiek, dat premier Heath zich persoonlijk hevig met dc zaak ging bemoeien en als gevolg daarvan besluiten moest, een bezoek van de Franse president Pompidou, voor zaterdag af te zeggen. Wat de mijnwerkersbond ten slotte uit het vuur sleepte, was 10 miljoen pond méér dan de bemiddelingscom missie had voorgesteld. De postploegen van de mijnwer kers, die de afgelopen weken de be voorrading van de elektrische centra les hadden belemmerd, zijn inmiddels goedddeels teruggetrokken. Hoewel daardoor ongeveer vier miljoen ton opgeslagen steenkool is vrijgekomen (drie kwart van de elektrische cen trales in Engeland draait op steen kool), wordt de rantsoenering van het stroomverbruik voorlopig gehand haafd. Het kan nog wel een paar we ken gaan duren, voordat de fabrieken weer op volle toeren draaien en het dagelijks leven rijn normale gang kan hernemen. Wat de mijnwerkersstaking Enge land tot dusver heeft gekost, is niet nauwkeurig te schatten De voorzitter van de Nationale kolenraad heeft het produktieverlies op ruim een half miljard gulden geraamd. CANNES'ROME (Reuter) Stor- men, zware regens en hevige sneeuw- val hebben de afgelopen dagen delen van Italia en Frankrijk geteisterd. In Noord-Italië heeft de zware sneeuwval gisteren tientallen berg-- dorpen van de buitenwereld afgesne- den. Vooral het bergstadje Cham- porcher is er ernstig aan toe. De bur gemeester zei over de telefoon, dat de sneeuw tot aan de tweede en derde verdiepingen van de huizen ligt. Elk moment zou een lawine het stadje kunnen bedelven. In Noordwest-Italië zijn zeker acht grote en talloze klei nere wegen onbegaanbaar. Een ande re geïsoleerde plaats waar volgens de politie de toestand snel verslechtert, 1 is Macugna, even ten zuiden van het Zwitserse Zermatt, waar 2500 toeris ten ingesloten zijn. Er dreigt gebrek aan brandstof en de stroomvoorzie ning hapert. Ten westen van Turijn is in het weekeinde in twaalf uur meer dan 1,3 meter sneeuw gevallen. In andere de len van Italië regende het al bijna tachtig uur. Ten gevolge van het bar re weer zijn verscheidene mensen verongelukt. Aan de Franse Rivièra heeft aan houdende regenval dit weekeinde voor grote overlast gezorgd. Veel we ren zijn ondergelopen, onder andere de kustweg van Nice naar Antibes en Cannes. In Cannes stond op verschei dene plaatsen een meter water. Bij stormen aan de Cote d'Azur zijn windstoten van 130 km per uur gesig naleerd. In Larche bij Barcelonette in Zuid-Frankrijk zijn gisteren uit voor zorg hotels en woonblokken geëva cueerd. nadat een lawine zich via boerderijen een weg had gebaand naar het dal waarin het dorp ligt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6