Baron mr. Van Verschuer nieuwe voorzitter CHU w Frans Halsmuseun| op de tweespron Percentage voor vrijlating „drie" nog nooit zo hoog GROTEMEERDERHEIDUNIERAADVOOR JONGE BARON Bemiddeling in conflict j ournalisten vereniging Een ivoord voor vandaag BEROEPINGSWERK Hitier wilde Vaticaan bezetten Puzzelhoek MAANDAG 21 FEBRUARI 191 Van onze parlementsredactie UTRECHT Mr. Otto Willem Anton baron van Verschuer. 44 jaar oud, is zaterdag in Utrecht door de unieraad met grote meerderheid van stemmen gekozen tot voorzitter van de CHU. Hij is voorstan der van een christelijke partij met een open karakterDat wil zeggen, dat ook buiten-kerkelijken lid kunnen zijn van de partij en dat zij deel kunnen uitmaken van de leiding van unie. Het gesprek met de KVP en ARP moet van de nieuwe CHU-voorzitter een christelijke partij als resultaat hebben. Een federatie van de drie. zoals de centrum gespreksgroep zou willen, is voor hem alleen acceptabel als tactische zet en wanneer men in principe tot samengaan heeft beslo ten. Evenals KVP-voorzitter ir. D. de Zeeuw betreurt hij het, dat de PvdA als grote partij niet deelneemt aan de regering. Mr. Baron van Verschuer, ook wel „de jonge baron" genoemd, kreeg in de besloten vergadering van de unie raad 41 stemmen. Oud-minister mr. H. K. J. Beernink, kandidaat gesteld cr or 115 verontruste CHU-ers, kwam -«is goede tweede met 10 stemmen uit de bus. Dr. E. Bleumink kreeg 4 slenimen. Van de door het dagelijks bestuur naast baron Van Verschuer voorgedragen kandidaten verzamelde de heer A. J. Kaland uit Middelburg vier stemmen op zich. Jongeren blanco Er zijn in de unieraad tenminste ook twee blanco-stemmen uitgebracht en wel van de CHJO, omdat de jon gerenorganisatie geen van de door het dagelijks bestuur voorgedragen kandidaten geschikt vond. „Wij heb ben Van Verschuer niet gestemd, onv dat hij voor ons een politiek onbe kende en kleurloze figuur is", zo ver telde CHJO-voorzitter Chris van Gu- lik. De vroegere CHU-secretaris en te genwoordig lid van de Tweede Ka mer drs G. v«n Leijenhorst zei vooral voldaan te zijn over de grote meer derheid, waarmee baron Van Ver schuer is gekozen. De nieuwe voorzit ter zal de tegenstellingen in de unie weten te overbruggen. De heer Van Leijenhorst had alle vertrouwen, dat er een goede samenwerking met de fractie zou ontstaan. KVP-voorzitter ir. D. de Zeeuw, die zegt mr. baron Van Verschuer.. goed te kennen gaf het volgende commen taar: De CHU kan blij zijn met haar nieuwe voorzitter. Hij is een sterk bindende figuur, die de CHU tot een eenheid zal weten te smeden. Hij zal er een moderne partij van weten te maken met voldoende elan voor de jeugd. Het deed de KVP-voorzitter veel genoegen, dat hij een partij voorstaat waar een plaats is voor de zoekende buiten-kerkelijken. Uitgangspunt In het begin van zijn rede tot de unieraad las baron Van Verschuer enkele gedeelten uit de bijbel voor luit Hebreeën 11 en 12 en 2 Corinthe 12). De opvolger van prof. dr. J. W. van Hulst verklaarde, dat dit geloof in God een essentieel bestanddeel Is van zijn leven. Uit dit geloof doet de nieuwe CHU- voorzitter zijn politieke keuze en wil hij een partij, die dit geloof als uit gangspunt heeft. Maar, voegde hij er aan toe, er mag niet met de bijbel in de hand politiek worden bedreven. De partij moet niet exclusief zijn. maar ook open voor mensen die van uit hun eigen uitgangspunt bewogen zijn met de noden van deze tijd. De heer Van Verschuer was zijn KVP-collega De Zeeuw dankbaar, dat hij door zijn kritische opstelling de discussie over de grondslag van de partij, met name in de CHU, positief heeft beïnvloed. In een toelichting op zijn visie op de toekomstige partijformatie zei mr. Van Verschuer te geloven, dat er tus sen hem en ARP-voorzitter Veerman wel een nuance-verschil in opvatting bestaat. Polarisatie stoppen ..De jonge baron" verklaarde een hekel te hebben aan het woord „pro gressief", maar „redelijk vooruitstre vend" te willen zijn. Hij vervolgde: „Er moet nog een heleboel in het land veranderen. Er moeten nieuwe wegen worden gegaan. Vraag: Leiden die wegen ook naar een nieuwe rege ringscombinatie? Antwoord: Dat is ook mogelijk. Grote partijen moeten niet lang in de oppositie zijn. De CHU-voorzitter is niet tegen het maken van afspraken voor de verkie zingen, zoals de Pvda en D'66 willen. Maar hij ziet wel praktische bezwa ren tegen dergelijke afspraken. De rechtse centrum gespreksgroep zag de nieuwe voorzitter het liefst in de CHU opgaan en niet meer afzon derlijk opereren, maar een verbod of een royement van de aanhangers van ceze groep zou niet juist zijn. In zijn reden tot de unieraad zei de heer Van Verschuer, dat hij een halt wil toeroepen aan de heilloze ptlarisatie. die de CHU ook niet onberoerd laat Werkprogramma Als globaal programma voor de or ganisatie van de unie noemde hij het betrekken van zoveel mogelijk perso nen bij het werk en de kadervor ming. Binnenkort hoopt hij met de kamerkringvoorzitters een werkpro- giamma voor de CHU te ontwikkelen. Hij deed verder, herinnerend aan de 18-jarigen, die bij de volgende verkiezingen naar de stembus gaan, een beroep op de jeugd: „Wij hebben het bitter nodig, dat ook jullie de verantwoordelijkheid samen met ons wilt dragen." Tot slot beloofde de voorzitter zoo veel mogelijk „holle woorden" te ver mijden om te vervolgen met: „Laat ons dan samen een nieuw blad van CHU omslaan, laten wij elkaar pro beren te herkennen en erkennen." Hij wenste een open partij van mensen „die vanuit hun uit- TILBURG Zaterdag is een magazijn waarin plastic produkten opgeslagen waren, in vlammen opge gaan. Door de zeer dichte bebouwing in de omgeving van het magazijn had de brandweer een uiterst zware taak. Het nablussen zal geruime tijd ver gen, omdat het hele magazijn (150 m3) volledig moet worden leegge haald. De schade bedraagt volgens een voorlopige schatting 100.000 gul den. gangspunt bewogen zijn met de noden van deze tijd en daaraan met de daad wat willen doen, eerlijk voor hun mening durven uitkomen, ons nooit beter voor doen dan we zijn met een diepe hunkering naar een wereld waar gerechtigheid heerst". Een klate rend applaus was dank van de unieraad voor deze en andere woorden. Mr. O. W. A. baron van Ver schuer is geboren te Beesd in het jaar 1927. Nadat hij het chr. lyceum in Arnhem had doorlopen, studeer de hij rechten in Utrecht. Na vol tooiing van zijn studie werd hij be noemd tot rentmeester van het kroondomein afdeling Oost-Brabant en Gelderland. Tegelijkertijd bekleedde hij vele functies in het bestuurlijk, maat schappelijk en kerkelijk leven. Hij is nu bestuurslid Span het diacones- senhuis Arnhem, bestuurslid van het psychiatrisch ziekenhuis Wolf- heze en van andere instellingen op sociaal-medisch terrein. Ook moet worden genoemd het voorzitter schap van de Jacoba van Ver- schuerstichting te Arnhem, die een tehuis voor alleenstaanden beheert. De stichting is voortgekomen uit de Nat. chr. geheelonthoudersvereni ging. Mr. baron Van Verschuer is ver der lid van de raad voor de water staat en voorzitter van de commis sie waterverontreiniging van deze raad. In 1962 kwam hij in de provin ciale staten van Gelderland. Sinds 1965 is hij lid van gedeputeerde staten. Als eerste gecommiteerde beheert hij nu de portefeuille van ruimtelijke ordening en landbouw. De nieuwe voorzitter van de CHU is gehuwd en heeft vijf kin deren. Hij woont in zijn geboorte plaats Beesd. Psalm 134 bevat twee stukken. De verzen 1 en 2 roepen bij herhalii op om de Heer te „zegenen", te loven, en vers 3 laat een priesterlijI zegen horen. Toch is het meest in het oog springende in deze psalm h feit dat het hier geldt mensen die „nachtdienst" hebben. Blijkbaar o» vatte de doorgaande liturgie in de tempel ook het loven en prijzen v God in de nacht. Men zal daarbij elkaar in ploegen afgewisseld heb bi De woorden die we dan gebruiken doen denken aan een continu-arbeii Zoiets was het ook. Ook loven en prijzen is een arbeid onder de zaj Het kan met al die arbeid ijdel zijn, nl. als het niet het antwoord is de oproep om deze ene God té loven en te prijzen, deze ene God, van Zion uit zegent. Ook deze arbeid is niet ijdel, in de Heer, Hemel aarde, die Hij gemaakt heeft, hangen ermee samen. Loven en prij; van God, dat is de beweging die God terugkrijgt op zijn liefde en zt en overstroomde goedheid. Als broeders samenwonen, de mensen hun broeder Jezus. Maar als hemel en aarde ermee te maken hebb en overstromende goedheid. Als broeders samenwonen, de mensen zaak van dag en nacht. Dan gaan ook in de nachten de lichten aan weerklinkt daar het lied en worden daar de handen opgeheven naar h heiligdom. Er kan gevraagd worden of het dan misschien toch onze f makzucht is wanneer zelfs zondagmorgen tien uur ons te bar en vroeg is. Het „vroeg in de morgen" klinkt ook altijd een beetje hyp criet. Er is een nachtdienst, niet als een extraatje, de avond voor kei De kloosters lopen leeg. waar men dan nog in de nacht opstond Psalm 134 zong. Maar hier en daar gaat ergens tussen hoge huizen in ie nacht een lamp aan. Een mens die niet slapen kan. Wat doet hy i daar verderop in het ziekenhuis woelt iemand, in slapeloosheid. Ze| hij in de nacht roep ik tot U We lezen vandaag 2 Samuël 11 14 - 18. Mr. O. W. A. baron Van Verschuer NED. HERVORMDE KERK Beroepen: te Huizen (N.H.), A. Kas- telijn te Strijen; te Schoonhoven, D. v.d. Berg te Huizen (N.H.). Bedankt: voor Alblasserdam, J. G. v.d. Vlist te Zevenhuizen (Z.H.). GEREFORMEERDE KERKEN Beroepbaar: de cl. Stadskanaal heeft beroepbaar verklaard (naar art. 6. k.o.) H. J. van Dalen te 2e Exploër- mond. Beroepen: te 2e Exloërmond, kand. H. J. van Dalen aldaar, die dit beroep heeft aangenomen; te Beekbergen. A. A. Zwaai te Westmaas. GEREF. KERKEN (VRIJGEM) Bedankt: voor Bergentheim, W. Wierenga te Berkel-Rodenrijs. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt: voor Kerkwerve, G. Bil- kes te Westzaan. GEREF. GEMEENTEN Beroepen: te Genemuiden. L. Blok te Beekbergen: te Kootwijkerbroek, C. Wisse te Elspeet. Van onze kunstredactie HAARLEM Woensdag wordt over de toekomst van het Haarlemse Frans Halsmuseum heslist. Dan zal de gemeenteraad zich moeten uitspreken ovêr wie als opvolger van de gepen sioneerde heer H. P. Baard direc teur van het internationaal be faamde museum zal worden. Er staan twee namen op de voor dracht van het college van B en W, die van drs. C. Boschma uit Leeuwar den en die van de heer D. Couvée uit Amsterdam. Drs. Boschma (43) is sinds 1963 directeur van het Fries Museum in Leeuwarden en komt van de dienst Monumentenzorg; hij heeft kunstgeschiedenis gestudeerd. De heer Couvée (50) werd in 1964 hoofd van de afdeling Nederlandse geschiedenis van het Rijksmuseum in Amsterdam, en sinds de heropening van deze spectaculair vernieuwde afdeling vo rig jaar is hij er directeur van. Bei den zijn overgebleven uit de vele sol- >s O isi 1 11 N ion VATICAANSTAD AFP Adolf Hitler wilde in 1943 het Vaticaan bezetten en ongetwij feld paus Pius XII gevangen ne men, maar zijn minister van bui tenlandse zaken, Von Ribbentrop, en de minister van propaganda, Goebbels, hebben hem tenslotte daarvan kunnen weerhouden. Dit heeft de Amerikaanse jezuïet Ro bert Graham, deskundige inzake de Vaticaanse archieven tijdens de oorlog, onthuld in Civilta Cat- tolica, het orgaan van de Socië teit 1van Jezus in Italië. Hitier verdacht de paus ervan, te hebben bijgedragen tot de val van Mussolini in 1943. Hij werd woedend en op 26 juli verklaarde hij: „Ik ga onmiddellijk het Vati caan binnen. Ik neem het zonder slag of stoot, daar zal ik, voor alles, het corps diplomatique aan treffen. Maar dat kan me niet schelen: als alles achter de rug is, zullen we dat wel in orde ma ken". Uit een brief van Goebbels en Von Ribbentrop van 27 juli blijkt, dat zij er in slaagden, de Führer van zijn plan af te bren gen. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Nog nooit is het aantal mensen dat vóór vrij lating is van de drie oorlogsmis dadigers in Breda, zo groot ge weest als op dit ogenblik. Van 1004 ondervraagde Nederlanders bleek eind vorig jaar 41 procent voor vrijlating op lange termijn te zijn. terwijl 14 procent de drie op korte termijn gratie zou wil len verlenen. De cijfers werden zaterdagavond bekend gemaakt in een uitzending van Brandpunt. Ze vormen het resul taat van een serie enquêtes die ge houden zijn door het instituut voor psychologisch marktonderzoek in Schiedam (waarvan de directie wordt gevormd door de heer en mevrouw Zeldenrust-Noordanus). Opdracht tot het houden van de steekproeven die in 1966 begonnen, gaf mr. J. Ie Poole in Den Haag. een particulier die on dermeer werkzaam was in de reclas sering. Uit de enquete die vorig jaar onder 1004 mensen werd gehouden bleek dat 26 procent tegen vrijlating was, terwijl 19 procent geen mening had. In 1967 was nog 47 procent van de geénqueteerden tegen vrijlating. Minister Van Agt is van de cijfers op de hoogte en heeft tegenover ver zetsorganisaties, zoals woordvoerders vrijdagavond op een vergadering in Amsterdam vertelden, dc resultaten al gemeld. Gedurende het weekeinde heb ben een aantal organisaties laten we ten tegen het voornemen van de regering te zijn de drie vrij te laten en dit komende besluit „absoluut ver werpelijk" te vinden. Onder de nee- zeggers behoren de afdeling Amster dam van de WD die heeft laten we ten het voornemen tot gratieverlening „met ontsteltenis" vernomen te heb ben. Het dagelijks bestuur van de af deling vindt de gratieverlening „een bezoedeling van de nagedachtenis aan de tienduizenden in de oorlogsjaren omgekomen stadgenoten" en een wre de slag aan de nabestaanden. De Nederlandse Vrouwenbeweging (gewest Amsterdam) zegt in een open brief aan de minister dat de gedachte aan vrijlating „absoluut verwerpe lijk" is en dat „discussie volstrekt overbodig is". Volgens de vrouwenbe weging waren de misdaden van de drie „misdaden tegen de mensheid en vallen als zodanig buiten het kader van het gewone strafrecht". Het Wereldverbond van joodse stu denten in Londen heeft met kracht geprotesteerd. „Hun slachtoffers, dood of levend zijn al genoeg gehoond" al dus de tekst van een telegram dat aan premier Biesheuvel werd gezon den. Het Humanistisch Verbond blijkt verdeeld te zijn over het aangekon digde besluit. Een deel van het hoofdbestuur wil de gevangenschap „uit ontzag voor het leed van onver gelijkelijke aard en omvang dat door de drie werd veroorzaakt". Een ander deel wil over z'n emotionele bezwa ren heenstappen en de vrijlating op grond van een voorkeur voor conse quente toepassing van het recht. Het bestuur constateert dat „slijtage van gevoelens eerder dan rationele dis cussie misschien eenmaal eensgezind heid teweeg zal brengen. Eenstem migheid bestaat in het hoofdbestuur als er bij de regering op wordt aan gedrongen pas tot vrijlating over te gaan, wanneer hiervoor in de volks vertegenwoordiging een ruime meer derheid bestaat. Het hoodbestuur is van mening dat „in deze bijzondere aangelegenheid meer dan gewoonlijk groot gewicht moet worden toegekend aan de diepe emotionele bezwaren van hen die wellicht in getal langza merhand een minderheid gaan vor men, maar wier betrokkenheid bij wat voor onze gemeenschap in de laatste wereldoorlog op het spel stond, ons verplicht tot uiterste be hoedzaamheid". De landelijke vergadering van Pro letarisch Links heeft laten weten de vrijlating „een klap in het gezicht te beschouwen van de Nederlandse arbeidersbeweging". De herdenking var» de februarista king in Amsterdam die vrijdag om vijf uur in Amsterdam begint, lijkt een grote manifestatie te worden. Voor het eerst na de oorlog, zo werd in het weekeinde gezegd, trekken ze ventien oud-verzetsorganisaties en comité's van oud-gevangenen eensge zind op om tijdens deze herdenking óók hun protest te laten uitmonden tegen de vrijlating van de Drie van Breda. Ds. Wurmbrand houdt lezingen in ons land Van een onzer veslaggevers AMSTERDAM De uitgeweken Roemeense predikant Richard Wurm brand houdt de volgende maand drie lezingen in ons land. Hij zal 6 maart in het Thialf-stadion te Heerenveen spreken, op 8 maart in de hervorm de kerk te Oud-Beijerland en op 10 maart in de Eusebiuskerk te Arnhem. Deze drie samenkomsten beginnen om acht uur 's avonds. ICCC-secretaris ds. J. C. Maris treedt op als tolk. Bij uitgevereij N. V. Buijten Schipperheijn is inmiddels een nieuw boek van ds. Wurmbrand verschenen: „De Sovjet-heiligen" (180 pag., prijs 10.—). Professor De Jong over Drie van Breda Van een onzer verslaggevers HILVERSUM Naar aanleiding van de mogelijke vrijlating van de drie van Breda gaat prof. dr. L. de Jong vanavond in Televizier Magazi ne in op hun verantwoordelijkheid voor de oorlogsmisdaden. (Nederland 2, 22.00 uur.) In dit programma verder onder an dere aandacht voor het onderzoek „auto's te water" waarin de mythe van de reddende luchtbel werd door geprikt. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De moeilijk heden binnen de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) lijken te zullen worden opgelost via een bemiddelings poging van een commissie van goede diensten. Ht dagelijks bestuur van de NVJ trad vorige week zaterdag af nadat het van de verenigingsraad (het hoogste orgaan binnen de NVJ) de opdracht had gekregen verder te on derhandelen over een redactiestatuut. De verenigingsraad wilde zich toen niet uitspreken over het bestaande bestuurs-voorstel van een apart hoofdredacteur ten slote nie mer is positie van de hoofdredacteur regelen binnen het redactiestatuut omdat de hoofdredacteu rtenslotte niet meer is dan een lid van de redactie. Na een gesprek met de bemidde lingscommissie stelt het afgetreden bestuur nu voor, het statuut voor de hoofdredactie voor de looptijd van één jaar goed te keuren. Na dat jaar zal het hoofdredactiestatuut dienen te verdwijnen en moet het worden op genomen in het redactiestatuut. Bo vendien zal in de nog af te sluiten CAO '71-'72 bepaald moeten worden dat binnen de krantenondernemingen een redactiestatuut zal worden inge voerd. De journalisten tillen bijzon der zwaar aan deze principe-formule ring in de nieuwe CAO. Het (nader uit te werken) redactiestatuut moet de redacties meebeslissingsrecht ge ven binnen de kranten. In de komende week zal het hoofd redactiestatuut ter inzage en voor discussie naar de verschillende lingen worden .gezonden, die tot nu toe onkundig bleven van de inhoud. Mocht de verenigingsraad het voor stel van het bestuur en de bemidde lingscommissie goedkeuren, dan zal het bestuur z'n ontslag terugnemen. Belangrijk voor het bestuur is dat onderhandelen over het hoofdredac tiestatuut al zal dit een zeer tijde lijke aangelegenheid kunnen worden geen gezichtsverlies betekent in het gesprek met de krantendirecteu ren. Openbaar verslag van Vaticaanse financiën? ROME (UPI) De paus heeft de kar dinalen John P. Cody van Chicago en Joseph Hoeffner van Keulen benoemd tot leden van de Vaticaanse prefec tuur voor economische zaken, de in stelling die toezicht houdt op de in vesteringen en uitgaven van de room-katholieke kerk. In Vaticaan se kringen werd gezegd dat deze uit breiding mogelijk bedoeld is om voor de eerste maal een openbaar verslag van de Vaticaanse financiën voor te bereiden. Een dergelijke maatregel was vorig jaar oktober op de inter nationale bisschoppenconferentie be pleit. Cody was de eerste Amerikaanse kerkelijke leider die een verslag over zijn aartsdiocees publiceerde, een ex periment dat door de paus met aan dacht werd gevolgd. De Vaoticaanse prefectuur voor eco nomische zaken is in 1968 ingesteld. licitaties op een advertentie waar de positie van directeur van h Frans Halsmuseum werd aangebode 'r Met zijn keuze uit deze twee kaï lot didaten zal de gemeenteraad voor et int belangrijk deel mede het toekomstig beeld van het Frans Halsmuseuif bepalen. Drs. Boschma wordt gat dit beleid in grote trekken te cont P' nueren in de geest van de vorige d recteur met het accent op het conse verende, kunsthistorische aspect. Hf duidelijk is de tendens van dit bele door de heer Baard geformuleerd^ de catalogus van de grote Frans Ha n tentoonstelling (1962), waarin hij sedert 1913 in het gerestaureert Weeshuis aan het Groot Heiliglai gevestigde (stedelijke) Frans Ha Museum noemt: „Nederlands tiemste museum, oase van rust, oi waardeerbaar kleinood van Haarle en dierbaar pelgrimsoord voor alli die de kunst liefhebben". Los van de afdeling moderne kunfe, die haar activiteiten onder leidii a: van de heer D. Schwagermann hoof zakelijk elders in Haarlem ontplof en; wordt door velen een voortzettifj0g( van het traditionele beheer van h f m Frans Halsmuseum wenselijk geacl,tte Daartegenover staat echter de zien wijze dat ook het „historische" Fra j j Hals Museum een meer eigentijds i gesteld beleid nodig heeft. In dat verband wordt er op gew 1®S zen dat de meeste Haarlemmers m nooit in het museum geweest zijn, i dat het in hoofdzaak door toeristi wordt bezocht. Wil men het Fra Hals Museum met zijn onschatba be waarde aan oude kunst een actie functie in de Haarlemse gemeensch; laten vervullen, zo wordt gezegd, d; zal ook een daarop gericht museur beleid gevoerd moeten worden. Vo< U'S degenen die dit voorstaan lijkt e^> heer Couvée de aangewezen man. ess Haarlem zal hierover, bij mon< oge van zijn gemeenteraad zelf moet< '94, beslissen. Het is, zo werd in het ve; leden al eens uitdrukkelijk gestel een gemeentelijke aangelegenhei in*" want het Frans Halsmusum is n< te) steeds geen rijksmuseum en de final ,ei ciële lasten drukken dientengevol) m in heel hun zwaarte op de Haarlerti j gemeenschap. O» bh Kwartet - Trouw De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant Dordts Dagblad Trouw Commissie van hoofdredactie: J. de Berg (voorzitter), H. P. Ester, G. J. Brinkman, J. van Hofwegen. ..Open Kerk" richt landelijke raad op HEERLEN De werkgroep „Open Kerk", gevormd na de benoeming van dr. Gijsen tot bisschop van Roermond, is overgegaan tot oprichting van een landelijke pastorale raad van pries ters en leken: men meent „dat na het pastoraal concilie reeds te lang een nationaal forum heeft ontbroken ter gezamenlijke bespreking van het vele dat op het spel staat". Voorts komt er een landelijke samenkomst van „Open Kerk", op zaterdag 25 maart te Noordwijkerhoüt. „Open Kerk" gaat het niet alleen om de benoeming van dr. Gijsen en het beleid dat hij zal gaan voeren, maar ook om „de grote verontrusting over de vele pastorale vragen rond om katechese en huwelijk, rondom de dialoog tussen het kerkvolk en hun bisschoppen, die door de jongste in grepen zeer ernstig bedreigd is ten nadele van de gezonde ontwikkeling van het nieuwe kerkbeeld, dat nog steeds velen voor ogen staat". Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1. snoer om papieren aan te rijgen, 4. inwendig orgaan, 7. kashouder. 10. deel van het jaar, 12. vlijtig, 14. herdersgod, 15. woonboot. 17. plaats op Ameland, 18. bevel. 20. boom, 21. innig, 22. wereldtaal, 24. droogoven (Z.N.), 26. lof, 27. gehoororgaan, 29. lynx, 31. els, 33. levendig, 35. wilskracht, 36. droogoven, 37. boom. Verticaal: 1. vod, 2. doornachtige sier plant, 3. plaaggeest, 4. nieuw, 5. godin van de vrede, 6. verlegenheid, 8. gebod. 9. opening van een fuik, 11. kleine gier. 13. lid van de senaat, 16. ruiterfeest, 19. atmosferische overdruk (afk.), 20. spoe dig, 23. grasland, 25. gevolg, 26. selderij, 27. familielid, 28. spinneweb, 30. strak, 32. loot, 34. waterplant. Oplossing vorige puzzel Horizontaal: 1. stage, 5. praam, 9. li-i neair, 11. e.a., ia Eelde, 14. v.a., 15. ever, 17. teer, 19. rem. 20. Ane, 22. ent, 2a gaar. 24. port, 25. Rai, 26. mee. 28. dia, 30. aait, 32. keer, 33. tr.. 34. edele, 37. l.k., 38. atelier, 40. Lisse, 41. staal. Verticaal: 1. speer, 2. al, 3. gier, 4 5. pad, 6. riet, 7. ar. 8. Maart, 10. elan, 12. avegaar, 14. ventiel, 16. email, 18. Eerde, 20. arm. 21. Epe, 25. ratel. 27. egel. 29. Arkel, 31. tets, 32. keet, 35. Dee, 36. lis, 38. as. 39. ra. irk, bbe •g v er Al enst ■eer. rler Wij lijk i ge Uw di htir giëi he ong If V Nan lijke

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 2