Waarom een prinses haar tuinman een zoen gaf Papa Daniels bezit virtuoos vogelcircus ZATERDAG 12 FEBRUARI 1972 4 door Tiebe Slyk Die ochtend klopte de hofdame, zoals ze elke mor gen deed om half acht aan de deur van de slaapkamer, van prinses Wendelijn om haar te wekken. Meestal moest de hofdame lang kloppen eer er antwoord kwam, want de prinses vond slapen een heerlijke bezig heid. Verbaasd schrok ze op, toen de deur onmiddellijk open ging en een opgewon den prinses haar toeriep: „Gauw, help me zoeken, ik kan hem nergens vinden". De hofdame keek de prin ses niet begrijpend aan en stamelde: ,.w wat moet ik zoeken?" en terwijl ze de kamer inliep, werden haar ogen groot van ongeloof. 3De hele kamer lag overhoop! Het matras lag onder het bed inplaats van er op, de kasten waren helemaal leeggehaald en alle kleren van de prinses lagen slordig op een hoop. Zelfs de stoelen stonden ondersteboven en het leek wel, of er twee reu zen hadden gevochten. De prinses riep nogmaals: „Help me toch zoeken en sta daar niet zo dom te kijken". „Zegt U me dan, wat U kwijt bent, prinses". „Mijn ring, mijn ring met de diamanten die ik op mijn ver jaardag heb gekregen"! Ete hofdame schrok toen ze dat hoorde, want de ring was zoveel waard dat de koning lang geaarzeld had zo'n kost baar kleinood te geven. „Maar prinses, weet U dan helemaal niet, waar en wanneer U de ring miste?" „Natuurlijk weet ik dat! Toen Ik gisterenavond in bed stapte, had ik hem nog aan en vanmor gen had ik niets anders aan mijn vinger, dan dit miserabele gouden bandje". Ze liet haar hand zien en de hofdame zag niets anders dan een smalle gouden ring zonder diamant. „M... m.... maar dan heeft iemand Uw diamanten ring verwisseld terwijl U lag te slapen. Wie zou zo gemeen ge weest zijn en hoe is het moge lijk dat iemand midden in de nacht ongemerkt het paleis bin nendringt?" Aan die mogelijkheid had de prinses nog helemaal niet ge dacht! „We moeten het uw vader Puzzeloplossing De woorden met de beginlet ter P zijn: papieren muts, paardje, plissérok, pot, poot, portret, pet. poppewagen, pren tenboek, plak. priktol, poes, post, poort, paddestoel, pijp, potlood, pen. Deze keer is de kruis woordpuzzel weer 's aan de beurt, meisjes en jongens. De vijltjes bij de afbeeldingen geven de richting aan. hoe de namen in de hokjes in gevuld moeten worden, van boven naar beneden of van links naar rechts. Laat maar 's zien of jul lie ze allemaal weten. Graag insturen vóór dinsdag 15 februari. vertellen, misschien weet hij er iets op". „Ja", antwoordde de prinses gejaagd, ,.de dief moet gevon den worden".Samen met de hof dame ging de prinses naar haar vader, koning Manuel, die met afgrijzen vernam, dat de kost bare ring van zijn dochter waarschijnlijk gestolen was. „Wel heb ik ooit!", sprak de koning, „wie van mijn onderda nen zou zo brutaal zijn om het paleis binnen te dringen en de kostbare ring te stelen? Weet je zeker, Wendelijn, dat je de-ring voor je in bed stapte, nog aan je vinger droeg?" „Heel zeker, de dief heeft mijn diamanten ring terwijl ik lag te slapen van mijn vinger gehaald en er dit eenvoudige ding voor in de plaats gegeven. Kijkt U maar, het lijkt wel een gordijnringetje!" ..Dat is helemaal onbe schaamd!", sprak de koning en woedend berstte hij los: „De dief zal gevonden worden, zo waar ik koning Manuel heet, Ik bel onmiddellijk de hoofdin specteur van politie en de beste detective van ons land". Koning Manuel dacht niet meer aan regeren, maar alleen nog maar aan die kostbare ring en al spoedig waren er tiental len politiemannen in en om het paleis op zoek naar sporen. Alle vingerafdrukken en voetsporen werden met de grootste aandacht onderzocht, het hele paleis werd van kelder tot zolder afgetast, maar nie mand vond ook maar iets, dat leidde tot de oplossing van de diefstal. De agenten, die nog nooit van hun leven zo'n belangrijke zaak in handen hadden gehad, deden hun uiterste best, maar de ring Jarigen Hartelijk gefeliciteerd met jullie verjaardag en een plezierige dag hoor. 15 febr. Cora Bos. Overbuurtse- weg 17. Bleiswijk. 12 jaar. Peter Hoogerbrugge, Hofweg 150, Rotter dam, 10 jaar. 16. febr. Anja Oorebeek, Home russtraat 410, Rotterdam, 11 jaar, Ria Verhaar. Lage Giessen 59. Hoornaar, 12 jaar. 17 febr. Lieneke Trapman, Heer Ottostraat 8b, Gorkum. 10 jaar. Co- rien Wouters. Bieweg 2. Gapinge, 11 jaar. 19 febr. Annet Nelisse. Lange- weg 24. Anna iacobapolder, 10 jaar. 21. febr. Marten v.d. Drift, Ham burgerlaan 92, Boskoop, 8 jaar. was en bleef spoorloos. Diezelf de dag nog kreeg het volk te horen, dat de prinses bestolen was en alle mensen waren zeer verontwaardigd. „Heb je het gehoord?", vroe gen ze elkaar. „Is het geen schandaal? Die arme lieve prin ses Wendelijn, wat zal ze een verdriet hebben!" De koning had een grote som geld uitgeloofd voor de vinder, maar hoewel verschillende de tectives aan het werk gezet wa ren, was er niemand, die het raadsel kon oplossen. Iedereen die op straat liep, werd aange houden door een agent en on dervraagd. Alle huizen werden onderzocht, alle verkeer stopge zet en iedereen was in de weer om te proberen de gestolen dia manten ring op te sporen. De koning, een man vol goede ideeën, had zijn kroon en ko ningsmantel afgelegd, en een pak aangetrokken van één van zijn ministers. Zo begaf hij zich, zonder dat iemand hem herken de naar de buurt, waar veel be delaars en luie nietsnutten woonden, want hij dacht daar misschien iets te kunnen ont dekken. En terwijl de koning trachtte een spoor te vinden liep de prinses in de paleistuin en Ja nus, de hoftuinder keek meewa rig naar het anders zo opge wekte en vrolijke prinsesje en schudde medelijdend zijn hoofd. „Het is treurig", mompelde hij en nogmaals ging hij naar het rozenperk, dat precies onder het raam van prinses Wendelijns slaapkamer was gelegen. Hij onderzocht elke knop. el ke tak en elke doorn want mis schien zo dacht hij, misschien heeft de dief de ring wel tussen de rozen laten vallen. Zijn han den en zijn armen zaten vol Woed van de gemene scherpe rozendoornen, maar Janus lette daar niet op. Hij zou zo graag de ring terugvinden, niet alleen om de grote beloning te krijgen, maar veel meer on de prinses weer blij en tevreden te zien. Janus, de tuinman, nam de laatste rozenstruik onderhanden en prinses Wendelijn. die hem al een tijdje hoopvol had gade geslagen. boog triest haar hoofd, toen hij zich oprichtte en zei: „het spijt mij meer dan ik U zeggen kan, lieve prinses, maar waar de ring ook mag zijn, tus sen de rozen is hij beslist niet". De prinses slaakte een diepe zucht en Janus keek haar mee warig aan, toen ze met haar vanger een traan wegpinkte en toenopeens Janus werd lijkbleek en stamelde: „P... pa-... prinsesje, ik... ik.." „„Wat is er Janus?" en ter wijl de prinses hem vragend 3ankeek, ontdekte ze zijn be bloede handen „Mijn beste Ja nus, je ziet wit van pijn. Kom maar met me mee, dan zullen we je bebloede handen gauw laten verzorgen". „Nee, prinses, ik zie niet wit van pijn, maar van schrik, of liever gezegd van blijdschap". „Hoe kun je blij zijn als ik zo'n verdriet heb?" vroeg ze ge krenkt. „Prinses, ik heb Uw ring ge vonden!" riep 'hij toen vrolijk uit. „M... mijn ring gevonden? Waar is hij dan?" vroeg de prinses hem verbaasd. „Aan uw eigen vinger, prin ses!", zei Janus vol vreugde. De prinses keek naar haar vinger, maar zag niets anders dan het smalle gouden bandje, dat sinds ze haar diamanten ring kwijt was, haar vinger sierde. „Bedoel je soms dit akelige gordijnringetje? Dat is toch im mers niet de ring met de dia mant die ik kwijt ben?" „Zeker wel prinses, dat is de ring, die U mist". Toen werd de prinses heel erg boos en stampvoetend riep zij uit: „Jij bent gek man, weet je eigenlijk wel wat een diamant is?" Intussen was de koning na derbij gekomen en sussend sprak hij: „Kom, kom, Wende lijn, wees niet zo opgewonden, Janus meent 't niet kwaad!" „Zeker niet Sire, want zoals Het rijstvogeltje wacht op het sein „opstaan acht uur". Het is 'repetitiemiddag' ten huize van vogelpapa Henk Daniëls aan de Amsteldijk 46 te Amsterdam. 75 parkieten, die als acrobaat, automobilist of een andere functie in het vogelcircus moeten gaan op treden, produceren een oor verdovend gekwetter. Na het commando 'Jongens, stil' neemt het lawaai van de in hun kooitjes een beetje door plankenkoorts aangetaste ar- tisten dadelijk af. Maar het is nog niet genoeg. Eerst na de nieuwe vermaning 'En nu al lemaal stil' doet niemand van de vogelfamie een snavel meer open. Mevrouw Daniëls, die tijdens de voorstellingen in alle hoeken des lands (vooral in sanatoria, veel voor gehandicapte kinde ren, ziekenhuizen, verenigingen enz.) haar man assisteert bij de „presentatie", inspecteert de „piste", dwz. de grote tafel waarop dadelijk gewerkt moet worden, Waarna ze laddertjes, mini-auto's, mastjes, een klein bedje enz. aandraagt. Papa Daniels laat knalgroene Jopie op zijn wijsvinger balan ceren en zegt: „Ik werk over wegend met mannen, want die zijn geheel anders dan bij het menselijke ras intelligen ter dan vrouwen. Maar tussen de voorstellingen door moet er regelmatig getraind worden» an- ders loopt het acrobatische peil achteruit. De vogels vinden het zelf schitterend. Parkieten zijn rasechte komedianten. Kijk 'ns, hoe gezond ze er allemaal uit zien..." Inmiddels beginnen de vogels weer luid te kwetteren. Ze zijn het zat: er moet nu eindelijk maar 'ns begonnen worden. De hokjes van een handjevol „leer lingen", die pas zeven tot acht maanden in opleiding zijn, gaan het eerst open: Kinderen, uit sluitend over de tafel lopen. Plaats nemen op de tribune met het gezicht naar het publiek". Wanneer aan deze opdracht voldaan is, brengt mevrouw Da niels de gevederde vrienden met behulp van een houten lad dertje, waar zij gemakkelijk opwippen, terug naar de kooien. Onze gastheer presenteert hier na parkiet Willem, die te horen krijgt: „Via papa's rechterarm omhoog en dan achterom over de rug op de linkerschouder plaatsnemen". Voor Willem is dit gesneden koek; na enkele tellen bereikt hij parmantig het einddoel. De experimenten volgen el kaar thans snel op. Daniëls ls er de man niet naar om het - „stuntwerk" niet steeds van pakkend commentaar te voor zien. Nadat Willem en Jopie sa men een nummertje mastklim- men ten beste gegeven hebben, komt de groene halsbandparkiet Jakob (die veel van een papa gaai heeft) in de piste om als koorddanser op te treden. Jakob klimt keurig omhoog, maar stapt haastig van het pla teau af en balanceert behendig over .het gespannen koord. Ver komt hij echter niet. „Ga terug. Je moet wachten. Je weet, dat dit niet mag'.' Jakob keert gehoorzaam om en wacht. Eerst na het verlos sende „Ga je gang" brengt'hij zijn act opnieuw. „Goed zo. Netjes pootjes om en om zetten. En nu ga je terug naar de overkant. Je klimt in de derde stok van links ge zien en blijft er bovenop zit ten". Weldra troont de vogel bo venop het aangewezen mastje, waarna twee andere halsband parkieten precies hetzelfde moeten doen, zodat tenslotte het trio hoog naast elkaar zit. Dan brengt mevrouw Daniëls haar lievelingsnummer, waar aan zes parkieten, getooid met praktisch alle belangrijke na men uit de familie deelnemen. Dat zijn dan Willem, Jaap, Ber- tus, Bettie, Jet, Frans, Joop en Jakob, die op mini-botskermis- auto's irf de rondte rijden. Niets kan hen van de wijs brengen om weg te fladderen. Ook ander mechanisch speelgoed, dat be duidend hogere snelheden en onverwachte effecten ontwik kelt, wordt met de nodige „vo gelfilosofie" geaccepteerd. En zo is er nog veel meer in het vogelcircus te zien. Een van de topnummers wordt gebracht door een rijstvogeltje (even groot als een kolibrie), dat op zijn rug 'met de nodige teder heid in het minibedje gelegd wordt en onbeweeglijk blijft „slapen", „Deze slaapscène vroeg einde- Demonstratie van papa Daniels' vogelcaroussel. loos geduld. Ik heb er twee jaa aan gewerkt. Maar tenslott kreeg ik het vogeltje zove dat het op de klank van h< woord acht ging reageren". Papa brengt het kleurige v< geitje eerst bij zijn gezich „Kom, geef eerst 'ns een kusj Kijk. zonder dat kusje kan de zaak rustig vergeten". H( vogeltje peutert met de snavi tegen de wang van de hr. Da niëls en wordt hierna op zij rug in het ledikantje voorzichti „glad gestreken". Er verlooj een minuut en dan komt hi sein: „Opstaan 8 uur". De v< gelspringt onmiddellijk kwie op de rand van het bedje. „Mijn vogelcircus is ook ee I leuk object voor een recreate ig park of iets dergelijks. Dan ho< ia je niet zo te reizen", aldus pap lij „die erna vertelde, dat een pai er kiet tien twaalf jaar ou ol wordt. al rc „Op ongeveer negenjarif leeftijd worden ze gepensi< Uj neerd dan worden ze te ou uj voor het circus. Ik heb in ee e| andere kamer een groot aant kooien staan, waarin mijn vo I gel-AOW-ers zitten, die tot hu er dood verzorgd worden. Daaroi 'a heb ik steeds jonge kracht i uf opleiding. Als ik een jaar lan a£ een half uur dagelijks aan ee ie vogel besteed dus zo'n 2( s1 lesuren dan heb ik er ee nieuwe volwaardige artiest bi Ja, zo'n vogelcircus is bijzond arbeidsintensief. Als je het z< niet erg leuk blijft vinden, ki je er beter mee ophouden". ik zojuist al zei, zit de ring van uw dochter aan haar vinger!" Toen keek ook de koning zijn tuinman verontwaardigd aan. „Janus, dat je de prinses pro beert op te beuren, vind ik erg vriendelijk van je, maar je moet haar geen leugens gaan vertellen. De ring, die ze kwijt is, zit absoluut niet aan haar vinger. Kijk zelf maar" en de koning nam de handen van zijn dochter en stak ze Janus toe. „Staat U me toe, Hoogheid" en met zijn bebloede vingers raakte hij de ringvinger van de prinses aan, draaide haar hand om en toen.... De stomverbaasde koning kon geen woord uitbren gen en ook prinses Wendelijn keek onthutst naarde dia mant die te voorschijn kwam. Haar ring was eenvoudig ge draaid en de diamant prijkte dus aan de binnenkant van haar vinger. Toen barstte de koning in een luid gelach uit en prinses Wen delijn was zo blij. dat ze Janus, de tuinman een dikke zoen op zijn wang gaf. Al spoedig werd bekend, dat dc ring teruggevonden wvas door Janus, de tuinman, die blij was met de eerlijk verdiende belo ning, maar diep in zijn hart nog veel blijer met de zoen, die hij van de prinses had gekregen. Want welke eenvoudige tuin man overkomt zoiets?! Kareltje Knetter en de blauwgeruite kiel 72. „Poe! Het mocht wat! Ik fluit op Carolus de heremiet!" zei Kareltje schamper. „Die baard van zeegras kriebelt en misschien zit dat vieze stuk beddegoed wel vol ongedierte! En dan moet ik maar net doen alsof ik een soort kluizenaar ben. Vertel nou eens op, baas. „Waar is die maskerade eigenlijk goed voor!" „Dat zul je wel zien", lachte Smidse Verholen. „Ga hier maar eerst eens even bokkie staan. Het lijkt wel leuk om langs de rug van broeder Carolus naar het plafond te klimmen. Daar gaat-ie dan, een..., twee..., hoeplaaa!" Toen de smid hoepla zei voelde Kareltje de druk van de schoenen op zijn rug wijken en daarom keek hij op. Hij zag toen, dat zijn baas er op bekwame wijze in geslaagd was zich schrap te zetten tussen het stevige hout- en balkwerk van de zoldering. „Kijk zei de smid en hij wurmde zich steunend nog wat hoger. Nou ben ik helemaal onzichtbaar,, als detective Dieks Drabbelkoek straks zijn mallé hoofd om de hoek steekt. Hij kan links of rechts kijken, maar hij ziet me niet „Maar als-ie toevallig omhoog kijkt, dan ziet-ie U wèl smaalde Kareltje. „En onderwijl sta ik hier voor gek met baard van zeegras en„En doe jij nou maar wat ik je zeg zei smidje Verholen zelfverzekerd. „Ga maar op de rand va het bed zitten en zet een keel op van jewelste. Daar komt Diel Drabbelkoek dan natuurlijk op afgelopen en de rest zal dan kit derspel wezertKareltje begon het nu toch wel een lei spelletje te vinden en hij besloot van het hem toegedachte dra matische rolletje een meeslepende vertoning te maken. Hij bego op een allerafschuwelijkste manier te gillen en te janken eij maakte daarbij zo'n erbarmelijke herrie, dat dikke detectiv^ Dieks Drabbelkoek er wakker van schrok en zich afvroeg dat geluid toch wel kon wezen VANAVOND TE ZIEN NEDERLAND I NOS en VARA 18.45 uur De Fabeltjeskrant 18.55 uur journaal 19.05 uur Coronation Street^ 20.00 uur Journaal 20.20 uur Een van de Acht. quizprogramma 22.10 uur Achter het Nieuws 22.35 uur Mannix, t.v.-film 23.25 uur Journaal NEDERLAND II NOS en NCRV 18.45 uur De Fabeltjeskrant 18.55 uur Journaal 19.05 uur Kinderkoor met liedjes van vroeger 19.30 uur Dier en Vriend, t.v.-serie 20.00 uur Journaal 20.21 uur Bijtende honden blaffen niet. t.v.-spel 21.20 uur Kamermuziek met toelichting 21.45 uur De Migrants, documentaire film 22.35 uur Avondsluiting 22.45 uur Journaal VANAVOND TE HOREN HILVERSUM I TROS 19.00 uur Klassiek verzoekplatenprogramma 21.00 uur De tunnel der duisternis, vervolghoorspel 21.20 uur Poster, muziekprogramma 22.10 uur Dansen als een edplman, feuilleton 22.40 uur Stretch, amusementsprogramma HILVERSUM II VARA 19 00 uur Operetteklanken 20.05 uur Operamuziek 21.00 uur De Staalkaart 22 00 uur De pantoffels van meneer Prent, hoorspel 23.10 uur Muziekprogramma RADIO VANAVOND HILVERSUM I 102 m. TROS: 18.30 Nieuws 18.11 Voor de kleuters 19.00 <S) klassiek verzoekplatenprogramma 21.00 De tunnel der duisternis, ver volghoorspel 21.20 (S) Poster: Jicht muziekprogramma 22.10 Dansen als een edelman: mu zikaal geïllustreerd radio feuilleton 22.30 Nieuws 22.40 (S) Stretch: amusementsprogram ma (23.00—23.15 Sporti 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II 248 m. VARA: 18.00 Nieuws 18.11 Ac tualiteiten 18.20 Lieve Tante Truus 19.00 (S) Operetteklan ken (gr.) 20.00 Nieuws 20.05 De Scala 1925—1950: oude opera muziek (gr) 20.35 (S) VARA- Dansorkest met solisten 21.00 (S) De Staalkaart 22.00 De pan toffels van meneer Prent, hoorspel 22.25 Mededelingen 23.00 Nieuws 23.10 (S) Lui luis teren: muziek voor de late avond 23.55—34.00 Nieuws. RADIO MORGEN HILVERSUM I. 402 m. KRO: 8.00 Nieuws 8.10 Overwe ging 8.15 (S) Badlnerle: klas sieke muziek (gr) 9.00 Nieuws en waterstanden 9.15 (S> Lau- date: klassieke gewijde mu ziek (gr> 10.00 Eucharistievie ring 10.40 Godsdienstige kro niek 11.00 Nieuws 11.02 (S) Ra dio Filharmonisch Orkest 11.55 Mededelingen 12.00 Achter grondinformatie over kerk en samenleving 12.30 Nieuws 12.40 Actualiteiten 12.50 Buitenlands commentaar 13.00 (S) Licht programma met veel muziek 14.00 volksliedjes 14.15 strip: knipseldienst over boeken (13) NOS: 14.30 (S) Klassieke- en moderne muziek (15.20—15.40 Adempauze) 16.30 Ons streven naar zelfverwerking, gastcolle ge CVK: 17.00 Gereformeerde kerkdienst 18.00 De kerk ln de krant: Journalisten geven hun kijk op de kerkelijke pers IKOR: 18.30 Het Geladen Schip 18.58 Wilde Ganzen NCRV: 19.00 Nieuws 19.07 (S) Moderne kamermuziek (opn) 19.45 Con frontatie met Israël, lezing 20.00 (S) Klassieke muziek (gr) 20.10 (S) Psalmen nieuwe berij mingen - oude zettingen 20.30 Boekbespreking 20.35 <S) Pro menade-concert (gr) 21.00 (S) Samenzang: geestelijke liede ren. (opn) 21.25 Tussenbeide: actuele kroniek 21.50 (S) Kerkorgelconcert: klassleke- en moderne muziek (opn) TROS: 22.30 Nieuws 22.40 Om voor op te blijven...- luister- trilogie: 1. Wat zégt U?: klankbeeld over dialecten en het gebruik daarvan: 2. Piano muziek: 3. De wetenschap der Hypalthepy. hoorspel. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. VARA: 8.00 Nieuws 8.10 Voor het platteland 8.17 Weer of geen weer. gevarieerd pro gramma (Om 9.00 Sportmede- dellngen) 9.45 Humanistisch Verbond IKOR: 10.00 Onder weg: van de hak op de tak de kerk door 10.30 Hervormde kerkdienst 11.25 Wilde Ganzen 11.30 De Open Deur: onze veertiendaagse rubriek 11.50 Maatschappijkritiek A Theolo- giekrltlek. beschouwing AVRO: 12.00 (S) Muzikaal ont- PROGRAMMA'S haal: bonte muzikale show 13.00 Nieuws 13.10 De toestand in de wereld, lezing 13.19 Ra diojournaal 13.35 Delta: infor matieve show met commenta ren. meningen, enz. NOS: 14.30 Voor dc buitenlandse werkne mers 16.30 Een konink te rijk met Uw verzoekplaat VARA: 17.00 (S) Planoduo: klassieke en moderne muziek 17.55 Mededelingen 18.00 Nieuws 18.15 (S) Lichte grammofoon- muzlck 18.30 (S) Vrij entree: cabaretprogramma 19.00 Na mens ons...: politieke discussie VPRO: 19.30 Nieuws 19.35 Sex op zondag (V): gesprekken AVRO. 20.30 (S) Verzoekpla tenprogramma 22.30 (S) Syn these- auteurs lezen voor uit eigen werk (Om 22.55 Medede lingen; om 23.00 Nieuws en om 23.10—23.20 Radiojournaal) 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM III. 240 m. AVRO: 7.00 Nieuws 7.02 Lukraak, gevarieerd platen- programma (8.00—8.02 Nieuws) 9.00 Nieuws 9.02 Van negen tot tien 10.00 Nieuws 10 02 Juist op zondag 11.00 Nieuws 11.02 Mu ziek Mozaïek VARA: 12.00 Nieuws 12.02 Met vriendelijke groeten: verzoekplatenpro gramma 13.00 Nieuws 13.02 NAR: Nederlandse Artiesten Revue NOS: 14.00 Nieuws 14.02—18.00 Langs de lijn: sport, muziek en tot 14.30 Sap poro '72, de laatste resultaten van de Xle Olympische Win terspelen en een samenvatting van de sluitingsceremonie (15.00 16.00 en 17.00 Nieuws) RADIO MAANDAG HILVERSUM I. 402 m NCRV: 7.00 Nieuws. 7 02 Het levende woord. 7.08 (S> Prelu dium I: klassieke muziek (gr). 7.30 Nieuws. 7.41 Hier en Nu. ke muziek (gr). 8 10 Te Deum laudamus. (gr). 8.30 Nieuws. 8.41 (S) Podium voor de vrouw. 9.10 (S) Platennteuws met toelichting. 9.55 Theologi sche Etherleergang. 10.30 Nieuws. 10 33 (S) Samen leven een hoogtezonprogramma. 11.30 Hier en Nu. 11.32 De klei ne wereld. vervolghoorspel. 11.55 Mededelingen. 12.00 Los- Vast: gevarieerd programma (12.10-12.15 Boekbespreking: 12.21 Voor boer en tuinder: 12.?6 jjlededellngen t.b.v. land en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41-12.50 Hier en Nu. 13.00-13.04 De tafel van drie). 13.30 Gouden stemmen uit een voorbije tijd: opera-aria's (opn. en gr.) 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Mezzo-sopraan en pla no: seml-klassieke liederen. 15.00 Gereformeerde middag- dienst. 15.30 Nieuws. 15.33 Voor oudere luisteraars. 16.30 Voor de kleuters. 16.45 Hoorspel en Nu: actualiteiten. 18.00 (S) The Harbour Jazzband. Poli tieke Partijen: 18.19 Uitzending van de ARP. HILVERSUM II. 29* M. VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 (S) Spitsuur Amsterdam. (7.33-7.38 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nfeuws. 8.11 Actualiteiten. 8.23 (S) Spitsuur Amsterdam (ver volg). NOS. 9 00 Praten met de minister, politieke discussie. 9.35 Waterstanden. 9.40 Peda gogische rubriek. 9.55 (S) Mu ziek uit de Middeleeuwen en Renaissance. 10.15 (S) Reperto rium: moderne muziek. 11.00 Nieuws. 11.03 Spiegel van Bel gië 1130 Internationaal spec trum: klassieke muziek. 12.10 Den Haag deze week. VPRO: 12.15 VPRO-Maandag: klassie ke en moderne muziek, met lussen 14.00 en 14.30 uur Ame rikaanse folksongs en blues. (13.00 Nieuws.) 14.30 Schoolra dio. AVRO: 14.50 Radiojour naal. 14.55 AVRO deze week! 15 00 Brabant Journaal. 15.25 (S) Lichte grammofoon- muzlek. 15.35 Biels Co: we kelijkse strip. 16.00 Nieuws. 16.03 Mikadoo: klndermagazin. 17.00 (S) O: jongerenprogram ma. 17.55 Medellngen. HILVERSUM III, 240 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.03 KRO- op-drie: discjockeys-show. (8.00. 9.Q0. 10.00 en 11.00 Nieuws.) 12.00 Nieuws. 12.03 Van twaalf tot twee: KRO's pauze-programma, met om 13.03 Raden maar. (13.00 Nieuws.) TROS: 14.00 Nieuws. 14.03 Jam on Radio. (15.00 Nieuws.) 16.00 Nieuws. 16.03 De Hugo van Gelderen Show. 17.00 Nieuws. 17.03-18.00 De Hu- go van Gelderen Show (verv.), incl. de nationale tip-vijftien. ZONDAG TE ZIEN NEDERLAND I NOS en AVRO 17.00 uur Gereformeerde kerkdienst 19.07 uur Moderne kamermuziek 19 45 uur Confrontatie met Israël, lezing 20.10 uur Geestelijke liederen 20.35 uur Promenade-concert 21 00 uur Geestelijke 'lederen 21.50 uur Kerkorgelconcert 22.40 uur Klassieke en moderne muziek HILVERSUM II VPRO en AVRO 19.35 uur Sex op zondag, gesprekken 20.30 uur Verzoekplatenprogramma 22.30 uur Auteurs lezen voor uit eigen werk ich end uit 13.30 uur Samenvatting Olympische Winterspelen 15.00 uur Journaal 15.02 uur Weekjournaal met titels 15.22 uur Openbaar kunstbezit 15.37 uur Familieprogramma met amusement 17.00 uur (IKOR/CVK/RKK) Bijbelvertelling voor kinderei ire 18 20 uur (TELEAC) Esperanto les 7. 18.55 uur De Fabeltjeskrant 19.00 uur (IKOR/CVK) Filmportret 19.30 uur Geheimen der Zee 20 20 uur Journaal 20.25 uur Hier Parijs Hier Jan Brusse 20.35 uur Elizabeth R 22.05 uur Avroskoop: Vittorio de Sica 22.40 uur Uitzending Humartlstisch Verbond 22.50 uur Journaal NEDERLAND II NOS 18 55 uur De Fabeltjeskrant 19.00 uur Journaal 19.05 uur Pippi Langkous 19.30 uur Studio Sport 1 20.20 uur Panoramiek, achtergrondinformatie 20.45 uur Dubbeldekkers 21.10 uur Studio Sport 2 21.35 uur Dokumentaire Apollo 15 22.35 uur Journaal ZONDAG TE HOREN HILVERSUM I NCRV en TROS

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 16