Boertien kapittelt boycot van koffie uit Angola „Vonnis Stheeman stond al vast" Omzet industrie nam met ruim 10 pet. toe De Vlucht": mooi slot van Cinemanifestatie Van Agt wil meedoen aan onderzoek naar te hoog sleutelgeld Partijen groot metaal maandag om de tafel? Kamerleden willen alsnog subsidie voor koffie-actie „De stikke trui" vuilstortplaats VNO: matiging belangrijker dan injectie De helft van de treinreizigers bezit een auto niEUUl! E-10105515- speciool dg cassis voor de slanke lijn VRIJDAG 11 FEBRUARI 1972 Beeld uit „De Vlucht", de film waarmee Cinemanifestatie werd afgesloten. door BER HULSING UTRECHT Cinemanifesta tie '72 is voorbij. Wat wij er van mochten verwachten is het ge worden: een manifestatie van, zeer uiteenlopende, films die nog niet werden vertoond, het ver tonen om, alweer zeer verschil lende, redenen zeker waard zijn; en vqor een deel waarschijnlijk niet meer vertoond zullen wor den. omdat het meer commer ciële bioscoopbedrijf er geen brood in ziet. Of er vóór de Cine manifestatie nog geen brood in zag. Er waren veel films. Te veel meen ik. Niet omdat het voor mij onmoger lijk was ze alle teverwerken maar omdat ik er verwerkt heb, die de na druk van de Cinemanifestatie nauwe lijks waard waren, of niet nodig had den. En ook omdat het belangstellen de publiek met eigen voorkeuren nu eens gering was en dan weer voor uitverkochte zalen stond. Het „geef film of filmer ook maar een kans" is wel de meest innemende instelling van de organisatoren, maar een strengere selectie zou toch geen kwaad gedaan hebben. Toch waren er de laatste dagen telkens weer films die de toenemende kijkmoeheid over- ronnen. Behalve dë films waren er ook de ontmoetingen met de vele gasten uit iet Kwaad, Rendez-vous a Bray, Lé filmspelers. Cinemanifestatie weet ze, merkwaardig genoeg, veel beter naar Utrecht te lokken, dan ons andere filmfestival naar Arnhem. De mensen die films maken, of helpen maken, zijn ook boeiend. Zii kunnen, soms. nog aardig wat vertellen over hun werk en over zichzelf, al is het wel zo. dat zij in hun film het voornaam ste al gezeed moeten hebben. Cinemanifestatie speelt zich af in twee, niet bijzonder grote, bioscopen Camera en Studio, met Scala voor de ochtendvoorstellingen, en in de Cine- cave. waar aardige meisjes goed eten en drinken brengen, of in de pflFskel- der (er zijn veel kelders aan de Oude Gracht), waar iedereen iedereen weer treft. Zodat zij die in het donker le ven. van filmzaal naar cave, van kel der naar bioscoop, een grote filmfa milie worden. Cinemanifestatie wordt daardoor een bijzonder intiem festi val. waaroD uiteraard alles van de ochtend tot in de nacht om films draait. Om mooie traditionele films, als De Vlucht. Oom Wania, De Herberg van het Kwaad. Rendez-vous e Bray, Le Genou de Claire bijvoorbeeld; om al dan niet documentaire films over be langrijke problemen als La Bataille de 10.000.000, Viva la Muerte, De Boeren van het tweede Front; om sa tires als Millhouse, a White Comedy of Gas SSS; om gewaagde, veelbe sproken, hier of daar verboden films als Trash. Sweet Sweetback en het septet van Frans Zwartjes; om films van bijzondere of nog weinig bekende regisseurs....kortom om films die zo'n Cinemanifestatie levendig, lend en belangrijk maken. Het merendeel heb ik in deze week al kort, te kort, kunnen bespreken. Er zijn er die in het circuit van de art- house's gaan lopen, en dan nog eens uitvoeriger besproken kunnen wor den. Er zijn er ook die, na deze eerste vertoningen, toch wel een goed plaatsje in onze bioscopen moeten kunnen krijgen. En er waren er ook, die verder weinig kans zullen hebben. De Vlucht De Cinemanifestatie werd besloten met De Vlucht, van Alexander Alov en Wladimir Naoemov, naar het werk van Michail Boelgakov. Het is een grote film en een lange, in twee de len. In het eerste deel worden, in 1920, de Witte Troepen in de Krim door het Rode Leger verslagen. De veldslagen en troepenbewegingen, de bestorming van Perekop, in de kou en de drassige grond, zijn machtig opge zet, met een geweldige massa-regie, en een overstelpende hoeveelheid ge beurtenissen. Daarbij zijn ze, door Levan Paatasjvili, bijzonder schilder achtig gefotografeerd. In dat grootse schouwspel leren wij ook de karak ters kennen, die in Sebastopol vluch ten. en die wij in het tweede, geheel andere, deel als emigranten in Con- stantinopel en Parijs zien. Verarmd, bedelend, aan prostitutie toe. Er zijn er die uit heimwee naar hun vader land teruggaan, anderen durven daar niet meer heen. Dat tweede dgel is d,us een mense lijke komedie, met tragiek maar ook met humor. De karakters worden prachtig gespeeld: Loedmilla Savelje- va, jong, mooi en zuiver (ze was in Utrecht) speelt de vrouw die met een op haar verliefde leraar, Alexei Bata- lov, terugkeert. Michail Oeljanov is een pracht van een generaal, die in de verarming een grappige, goedmoe dige schooier wordt, en dan nog wel zo menselijk is. Wladislav Dvordz- jetski is de sombere generaal, die als een beul mensen liet ophangen en daar <Jan, in zijn dromen, een waan zinnige herinnering aan heeft. Er zijn ook een paar corrupte schurken, die het in het westen ook weer weten te versieren. De film is lang, te lang meende de regisseur zelf, maar ver veelt geen ogenblik. De film is een verzameling van stijlen van kome die. via bijna surrealistische droom- scènes, tot aan het historische schouwspel en toch ook weer één boeiend verhaal. Cinemanifestatie is er mooi mee afgesloten. DEN HAAG De waarde van de totale omzet van de Neder landse industrie (zonder open bare nutsbedrijven) heeft in de eerste 9 maanden van 1971 ƒ65,6 mrd bedragen, tegen 59.4 mrd in dezelfde periode van 1970. Dit betekent een stijging van 10,4 pet. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Twee leden van de regeringsfracties in de Tweede Kamer, de heren Zelis- sen (KVP) en Vermaat (ARP) hebben minister Schmelzer (bui tenlandse zaken) en minister Boertien (ontwikkelingshulp) gevraagd terug te komen op het besluit de subsidie aan het An- gola-comité niet goed te keuren. Zoals bekend had de commissie ontwikkelingsstrategie, waarvan prins Claus voorzitter is, 9.500 gulden toe gekend voor de koffie-actie van dit afwisse- comité. De ministers wilden echter hun goedkeuring niet geven. Minister Schmelzer van buiten landse zaken liet zich zaterdag voor de radio nogal kritisch uit over de actie van dit comité. De Kamerleden, kennelijk ook doelend op de uitlatin gen van minister Schmelzer, vragen de ministers verder of zij van mening zijn dat het voeren van gerichte v£ orlichtingsactiviteiten de vrijheid van handelsrelaties van het bedrijfs leven onverlet laten. Ook willen de heren Zelissen en Vermaat weten of de beslissing van het al of niet verle nen van financiële steun een politieke standpuntbepaling betekent Bij de behandeling van de begro ting van ontwikkelingssamenwerking slemden de heer Vermaat met zijn fractiegenoot De Koning voor een amendement, waarin een bijdrage voor het Angolo-comité werd ge vraagd. Dr. Bas de Gaay Fortman (PPR) vraagt minister Boeftien of zijn be slissing betekent of paragraaf 5 van de door de regering aanvaarde ont wikkelingsstrategie niet geldt In deze paragraaf wordt namelijk verband gelegd, tussen het ontwikkelings vraagstuk en de kolonialisering, ras sendiscriminatie en apartheid. ARNHEM De zandafgraving „De stikke trui" in Rheden zalu de ko mende jaren dienstbaar kunnen wor den gemaakt aan de vuilstorting van de gemeenten in de agglomeratie Arnhem. De president van de Arnhemse rechtbank, mr. W. J. Borgerhoff Mul der heeft in een kort geding de raad voor de milieudefensie ongelijk gege ven. Volgens de president zijn er geen doorslaggevende argumenten om het vuilstorten in De stikke trui te verbieden. E'EN HAAG De Nederlandse or ganisatie voor zuiver wetenschappe lijk onderzoek (ZWO) krijgt voor het lopende jaar ruim 71 miljoen gulden uit de rijkskas, een reële stijging van zes procent ten opzichte van 1971. ZWO financiert onderzoek dat niet op directe toepassing is gericht, voor namelijk op het gebied der natuur wetenschappen. Van onze soc.-econ. redaktic) DEN HAAG Matiging van de loonkostenstijging moet bij de be strijding van de werkloosheid voor rang hebben boven de door de drie vakcentrales voorgestelde extra-in- Jectie van 500 miljoen gulden, zo meent het Verbond van Nederlandse Ondernemingen. In een reactie op de dinsdag gepu bliceerde werkgelegenheidsnota van de vakcentrales zegt het VNO, dat de hoofdoorzaak van de sterk toege nomen werkloosheid is dat vele be drijven de hoge loonkostenstijgingen niet meer kunnen dragen. Daarin ligt volgens het VNO clan ook het voor naamste aangrijpingspunt voor het terugdringen van de werkloosheid. De gevraagde extra-injectie van 500 miljoen gulden noemt de werkge versorganisatie inflatoire financie ring, met name indien daarvoor de opbrengst van de wiebeltax zou wor den gebruikt. Dat zou het paard ach ter de wagen sDannen zijn, aldus het VNO. dat eventuele extra uitgaven gedekt wil zien door leningen op de kapitaalmarkt, uit de besparingen dus. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Minister Van Agt (justitie) wil meewerken aan een onderzoek naar de vraag of er duidelijk vaststaande gevallen zijn, waarin het vragen van sleutelgeld zinvol met ,straf bedreigd kan worden. Hij ant woordt dit op vragen van de P.v.d.A.-Kamerleden Van Thijn en Schaefer. Hij voegt er echter wel aan toe dat bij het zoeken naar bestrijdingsmid delen tegen dit euvel „de doeltref fendheid en de evenredigheid van de ze middelen wel in het oog gehouden moeten worden". De Kamer zal geïnformeerd worden als het onder zoek nieuwe gezichtspunten oplevert. De minister wijst er nog eens op dat de huurwet nu al bepaalt, dat voorwaarden (zoals sleutelgeld) die zijn gesteld in verband met huur overeenkomsten van een onroerend goed, waarvan een derde een onre delijk voordeel heeft, nietig zijn. In zo'n geval mits binnen een gebied waar de huurwet nog geldt kan de betaler voor de rechter zijn sleutel geld terugeisen. Zoals bekend wordt er sleutelgeld betaald, wanneer de nieuwe huurder in verhouding tot de waarde oneven redig veel geld betaalt voor achterge laten meubilair. Ook de bouwer van een nieuw huis vraagt wel eens sleu telgeld aan de eerste huurder, zoge naamd voor de onrendabele kosten die hij tijdens de bouw heeft ge- Moeilijk De export van de industrie bedroeg in de eerste drie kwartalen van 1971 25.3 (21.2) mrd. Dit komt neer op een stijging van 19.3 pet, zo blijkt uit een opgave van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Hoewel een toeneming in de perso neelsbezetting in de industrie van het 2e kwartaal op het 3e kwartaal van een jaar een gebruikelijk verschijn sel is, gaf de bezetting in het 3e kwartaal van 1971 een geringe te ruggang te zien met 1.300 personen (0.1 pet) tot 1.06 min. Deze vermin dering had voor ca. éénderde deel be trekking op vrouwelijk personeel. Ten opzichte van de bezetting ul timo september 1970 waren er eind september 1971 ca. 22.000 personen minder in de industrie werkzaam 2 pet). Deze teruggang had voor ruim 40 pet betrekking op vrouwe lijk personeel. Per bedrijfsklasse ge zien blijkt dat t.o.v. september 1970 alleen in de chemische industrie de personeelsbezetting toenam en wel met 1000 tot 103.000 personen (plus 1 pet.) In vrijwel alle overige bedrijfs- klassen was een vermindering te zien. UTRECHT Een kwart van de treinreizigers heeft als alternatieve vervoermogelijkheid een auto tot zijn beschikking, maar kiest toch voor be paalde trajecten de trein. Het selec tief treingebruik ligt dus rond 25 pro cent. Dit blijkt uit een marktonderzoek, dat de spoorwegen onlangs onder 3.150 treinreizigers boven de 18 jaar hebben laten verrichten. Het onder zoek, dat volgens NS als representa tief kan worden beschouwd, vond op 23 november 1971 plaats op 27 sta tions in het hele land. Bleek uit een vorig onderzoek in 1968 dat bij 41 procent van de trein reizigers een auto thuis aanwezig was, bij het jongste onderzoek is dit percentage gestegen tot 50 procent. Van die 50 procent kon ongeveer de helft voor de betreffende reis over een auto beschikken. maakt. Een derde vorm is, dat de huurder aan de eigenaar sleutelgeld betaalt om daardoor gedurende een bepaalde tijd de mogelijkheid te krij gen zelf te bepalen wie er als volgen de huurder in zijn huis za! trekken. Niet steeds „Het feit", zo vervolgt de minister in zijn antwoord, „dat een bepaalde gedraging afkeurenswaardig of maat schappelijk onwenselijk is, is naar mijn mening op zichzelf niet steeds voldoende reden deze gedraging strafbaar te stellen. Strafbaarstelling is slechts dan gerechtvaardigd, als er een redelijke kans bestaat dat een strafbedreiging en een strafsanctie ertoe zullen leiden dat de bedoelde gedraging kan worden teruggedron gen. Daarbij geldt dan nog de voor waarde dat dit doel niet beter met andere middelen kan worden be reikt." Het is moeilijk om te bepalen wan neer de hoogte van de vergoeding voor bijvoorbeeld meubilair „de re delijke grenzen" (nu de maatstaf van de huurwet) overschrijdt, vindt de minister. Een andere moeilijkheid is, dat wanneer men niet. ook de huurder strafbaar zou stellen (voor het aan bieden van sleutelgeld) men provoca tie in de hand zou werken. Zou men echter de huurder strafbaar stellen, dan zou de kans dat aangifte wordt gedaan van het strafbare feit sterk afnemen. Als extra moeilijkheid noemt de minister nog, dat het sleu telgeld meestal contant wordt be taald, zonder ervoor een kwitantie af te geven De drie bemiddelaars ontvingen als eerste de Industriebond NVV. Van links naar rechts de heren Coppes, Groenevelt (Industriebond NVV), Albeda en Wijkstra. Minister Geertsenia moet antwoorden Van onze radio- en tv-redactic HILVERSUM Maandagochtend om negen uur is minister Geertsema aan de beurt om tien Nederlanders te antwoorden op vragen welke zijn be leid betreffen. In dit radioprogramma van de NOS behoren tot de vragenstellers een monteur, een autosloper, een procura tiehouder, een ambtenaar, een jour nalist en een zogenaamde lastige* Am sterdammer. De aan te snijden kwes ties gaan over de lintjesregen, de BB, Openbare orde, inspraak bij het be sturen van de gemeente, de gemeen telijke herindeling, reorganisatie van de politie en de filmkeuring. Kant en klare universele kunsthars vul pasta met gebundelde hechtkracht op ELK materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten. Krimpt of scheurt niet, zet niet uit. Onschadelijk voor handen. Onbeperkt houdbaar. Geen ver lies resten. Onmisbaar bij elk karwei: STOPPEN, PLAMUREN, HERSTELLEN van beton, houtrot, afdichten, enz. I kg ƒ8.55, 2 kg ƒ15.30, 5 kg ƒ29.95 bij Rinkels in hobby- en dhz-artikelen. Verfwaren, ijzerwaren en bouwstoffen. Van onze sociaal-economische redaptie AMSTERDAM Waar schijnlijk zullen de werkgevers en de vakhonden in de metaal industrie (inclusiefd e Indus triebon d-NVV) zich niet voor maandag of dinsdag weer om de tafel scharen, zij liet dan nog in het bijzijn van het drie manschap dat thans bemiddelt in het conflict over de cao voor deze bedrijfstak. Het college van bemiddelaars (prof. dr. W. Albeda, drs. Th. Coppes, R. Wijkstra) is gisteren met voortvarend heid aan de slag gegaan. Na 's mor gens eerst zelf te hebben vergaderd, werden achhtereenvolgens de delega ties ontvangen van de Industriebond- NW ('s middags half twee), van de vijf confessionele metaal vakbonden ('s midddags vier uur) en van de bij V^n een onzer verslaggevers DEN HAAG „Het project, waarvoor de Nationale Commis sie Ontwikkelingsstrategie fi nanciële middelen van de rege ring vraagt (de actie tegen de koffie-import uit Angola), houdt slechts een ver verwijderd ver band met de wezenlijke onder delen van de ontwikkelingsstra tegie". Dit staat in de brief, die minister Boertien (ontwikke lingshulp) aan de Nationale Commissie heeft gestuurd. De brief geeft een toelichting op het besluit van de regering geen goedkeu ring te geven aan de subsidie van 9500 gulden, die de commissie heeft toege kend aan de actie van het Angola- comité. waarover wij gisteren reeds berichtten. Het is de taak van de Nationale Com missie zich te richten op de doelstellin gen van de strategie voor het tweede ontwikkelingsdecennium en op de mid delen, die voor het bereiken van die doelstellingen .worden aangegeven, zo vervolgt de bfief. Het uitdragen van die doelstellingen is een belangrijke en constructieve taak. Het organiseren van, respectievelijk het oproepen tot, een handelsboycot, waar de koffie-actie op neerkomt, is een vorm van sanctie waartoe niet door de betreffende orga nen van de Verenigde Naties is opge roepen. Aan een interventie, zoals door de commissie voorgesteld, kan de rege ring dan ook niet meewerken, aldus de brief, die door minister Boertien is on dertekend. de cao betrokken werkgeversorgani saties (in de avonduren). Informaties Deze gesprekken die plaats vonden in het gebouw van de Raad van Ar beid in de Wibautstraat in Amster dam, hadden, zo werd ons na afloop verklaard, voor de commissie-Albeda een zuiver informatief karakter. Na dat de bemiddelaars zich 's morgens reeds over een groot aantal stukken en publikaties hadden gebogen, kre gen zij later van de betrokken partij en nog meer stukken en hun visie op het ontstaan van het conflikt en de daarop volgende ontwikkelingen. Ook kregen de bemiddelaars (zeer vertrouwelijk) te horen tot welke „uiterste concessies" elk der betrok ken partijen bereid is. Vandaag? De bemiddelaars namen al deze ge gevens gisteravond laat nog door om tot een exacte analyse van de wezen lijke knelpunten te komen. Vanoch tend gaan zij daarmee door. Mocht de conclusie van de cohimissie-Albe- da zijn, dat hierin tevens aankno pingspunten liggen voor een geza menlijk gesprek, (prof. Albeda sprak gisteravond van een moeilijke leg puzzel) dan zullen alle partijen zich wellicht maandag of dinsdag om de tafel scharen in een poging een for mule te vinden op basis waarvan het overleg tussen de werkgevers en alle metaalbonden kan worden hervat Dat is waarschijnlijk vandaag of morgen nog niet mogelijk, mede om dat vandaag de Industrie-NKV en zaterdag de Industriebond NW ver gaderen over de cao klein-metaal. In elk geval zal de commissie vandaag een tweede gesprek hebben met de Industriebond NVV. Verbazing Afwijzing Intussen hebben de confessionele metaalvakbonden er gisteren hun verbazing over uitgesproken, dat de stakingsacties nog steeds doorgaan, ook nu er een reële bemiddelingspo ging aan de gang is. Volgens de In- dustriebond-NKV wordt het de hoog ste tijd, dat de angstpsychose bij de werkgevers, die de poorten voor alle werknemers gesloten houden, wordt doorbroken. „Er staan ontzettend veel werkwilligen", aldus de NKV- bond. Een woordvoerder van de In- dustriebond-NVV verklaarde echter dat naar zijn mening de metaalsta kingen waarschijnlijk pas ophouden als de onderhandelingen tussen de werkgevers en alles zes bonden wor den hervat. BUSSUM De 36-jarige glazen wasser A. A. van der Pluym uit Bus- sum is gistermorgen uit een 14 meter hoge dakgoot gevallen en ernstig ge wond geraakt. De man viel van de vierde verdieping en kwam op een tegelpad terecht. Hij verkeert in zorgwekkende toestand. Overigens wil de regering geen twij fel laten bestaan aan haar principiële afwijzing van het Portugese standpunt met betrekking tot de overzeese ge biedsdelen van dit land. Het kader ech ter, waarin zij die afwijzing kenbaar maakt is een ander dan voorzien in het project, dat de commissie voorlegde. De regering verkiest daarvoor het kader van de VN. In antwoord op vragen van vier libe rale Kamerleden over dit onderwerp zegt de minister, dat ten onrechte werd verondersteld, dat de regering reeds tot verlening van subsidie had besloten. Verder verwijst hij naar de brief, die hij aan de nationale commissie heeft gestuurd. De Kamerleden Van der Spek (PSP), Ter Beek en Pronk (beiden PvdA) hebben er in vragen bij minister Boertien op aangedrongen alsnog de bewustmakingsactie van het Angola-co- mité te steunen. Zonodig via andere ka nalen. Ze wijzen erop, dat de minister zelf in de Tweede Kamer als zijn me ning heeft uitgesproken, dat er nog e- r.orm veel te doen is in Nederland aan voorlichting en bewustmaking van het publiek. Kan de bewindsman zich een succesvolle bewustmakingsactie voor stellen op het gebied van ontwikke lingshulp, die niet de bij een bewust wordingsproces behorende tegen-reac ties oproept, aldus 'de Kamerleden. De ARJOS, CHJO en KVPJG hebben met verontwaardiging kennis genomen van het besluit van de regering niet akkoord te gaan met de subsidie aan de koffie-actie van het Angola-comité. Na de weigering steun te geven aan bevrij dingsbewegingen in de Portugese kolo- draagt dit besluit bepaald De mist zorgde voor stagnatie voor de Nederlandse schaatsploeg, die al vroeg tot geloofwaardigheid van het rege- naar Noorwegen zou vertrekken. Het gevolg was een wazige deken op Schip- ringsstandpunt. De drie confessionele hoi, zodat enkele uren moest worden gewacht. Ard Schenk benutte de tijd jongerengroeperingen roepen in hun voor het eten van een broodje en een handtekening uit te delen aan een verklaring hun fracties op de regering charmante bewonderaarster. te bewegen het besluit te herzien. In 3/4 literflessen Van een verslaggever UTRECHT „De heer Sthee man wist reeds voordat hij de pleidooien had gehoord hoe zijn beslissing zou luiden. Dit valt onder andere af te leiden uit zijn houding tijdens het geding en uit het feit dat hij de schorsing van de zitting niet benutte om zijn vonnis te formuleren, maar rustig naar een restaurant ging om de maaltijd te gebruiken." Mr. D. van de Kamp, juridisch me dewerker van het Christelijk Natio naal Vakverbond, zegt dit in Het Me taalbedrijf van de Christelijke Me- taalbedrijfsbond. Hij geeft daarin een beschouwing over het stakingsrecht naar aanleiding van het vonnis van mr. Stheeman in het kort geding van de metaalwerkgevers tegen de Indus triebond N.V.V. Het wetsontwerp stakingsrecht, ge baseerd op een S E R-advies van 1968 is volgens hem reëler dan het uit 1960 daterende Panhonlibco-arrest waarop mr. Stheeman zijn vonnis heeft geba seerd. Mr. Van de Kamp acht het niet onwaarschijnlijk, dat mr. Stheeman de staking op grond van het wetsont werp ook verboden zou hebben. Als de Amsterdamse president de normen van het wetsontwerp had ge hanteerd, zou hij volgens de CNV- jurist niet hebben kunnen volstaan met een zo summiere motivering als hij nu heeft gegeven. Mr. Van de Kamp vindt zelf, dat de dreigende staking op grond van de nieuwe nor men niet onrechtmatig verklaard had mogen worden: Er was geen strijd met wet of CAO, geen kennelijke on evenredigheid tussen middel en ge volgen, geen strijd met de normen die gelden in het verkeer tussen werkge vers en werknemers. Bovendien had de NV V-bond aan gekondigd dat de actie maar 24 uur zou duren. Mr. Stheeman heeft aan dit aspekt geen aandacht geschonken. Mr. Van de Kamp concludeert: Hoe wel de aangekondigde staking getuig de van overstandig beleid behoefde ze daarom niet voor onrechtmatig te worden verklaard.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 7