Weldra 'betaald parkeren' gezegd Kerkelijke Merenwijkraad gekozen Kindertehuis Alphen ontslaat personeel K Garenmarkt 2 Inbraak na jaar opgehelderd Burgerlijke stand Leids architectenbureau ontslaat acht man BonClUZCldorp ill a IIEUWE LEIDSE COURANT (Van onze stadsredacteur) LEIDEN Alle suggesties om de Beestenmarkt (het parkeerterrein aan de Steenstraat) om te dopen in jRembrandtplein" ten spijt, gaat de gemeente momenteel rustig door met het uitwerken van de in de voet gangersnota vastgestelde plannen voor dit en andere parkeerterreirteh. Het ligt in de bedoeling binnen een half jaar de parkeerterreinen aan de Beestenmarkt, de Garenmarkt en de Ir. Driessenstraat (en eventueel ook het Pieterskerkplein) alleen nog maar een afsluitboom en tegen be taling van een uurtarief beschikbaar te stellen voor parkeerders. Hiertoe wordt binnenkort een stichting op gericht, waarin onder meer het Leids City Centrum vertegenwoor digd zal zjjn. Het ziet ernaar uit, dat het betaald parkeren op de genoemde terreinen een feit zal zijn, voordat de in Sittard op gang gebrachte ge rechtelijke molen betreffende in blauwe-zonegebieden liggende par keerterreinen is uitgedraaid. Deze week heeft de rechtbank in Maastricht conform de eis van de officier van justitie een rij-instruc- teur uit Sittard in hoger beroep ont slagen van rechtsvervolging wegens het parkeren op het Tempelplein in Sittard, zonder daarbij gebruik te maken van een parkeerschijf. Ook in Leiden In dit proefproces ging het om een verkeerssituatie, die zich ook in Leiden voordo Het Tempelplein in Sittard is qua vorm inrichting duidelijk een parkcerplein. maar de gemeente trok het medio 1970 bij de „blauwe zone", waarin gebruik van de parkeerschijf verplicht is. Er werden, evenals op de Leidse ter reinen. borden geplaatst, waarop staat, dat niet langer dan anderhalf uur mag- worden geparkeerd en dat een parkeerschijf moet worden ge bruikt. Volgens de officier van justitie bij de meervoudige kamer in Maastricht is dit besluit ten onrechte genomen, omdat het in strijd is met de wet. Een parkeerplaats, die duidelijk als zodanig is ingericht, kan volgens art. 84. lid 2. van het WVV„ niet tot parkeerzone worden gemaakt door er enkele borden te plaatsen. Schrikaeties Ongetwijfeld zal deze interessante zaak tot in de Hoge Raad worden uitgevochten. In dit stadium is er echter voor de gemeente Leiden en de Leidse politic geen aanleiding om de Leidse parkeerterreinen uit de blauwe zone te halen, zo vernamen wij vanochtend. Er wordt gewoon doorgegaan met het bekeuren van overtreders. Dit gebeurt niet dage lijks, maar in de vorm van onver wachte massale „schrikaeties". it m jlind die als Dben 2i, •ordt 'Het dat lijke :gin- de- vko- iecu- ndcr ver. Ba- naar ifiin- DONDERDAG 10 FEBRUARI 1972 eh schrijft ons in wat i ramei :t Kret LEIDEN Eén van de drie man nen, die gisteren in Soest door de politie werden aangehouden, heeft bekend vorig jaar februari uit een pand aan de Van Slingelandtlaan voor een bedrag van 25.000 gulden aan sieraden en kunstvoorwerpen te hebben gestolen. De man heeft de buit voor slechts 2000 verkocht. Deze week wordt de 23-jarige man. die geen woon- of verblijfplaats heeft, naar Leiden gebracht voor een nader verhoor. LEIDEN Geboren: Marius A R, 7.v R H J de Vries en P H C M Zand bergen; Jozef L M, zv J J Ouwerkerk en A M Devilee; Silvia, dv N Jelte- ma en A Otto; Michel, zv P J R Ebbens en F H Krook; Michel, zv I Noorduin en J A M Verhoogt; Choi Yee, dv W L Chan en Y Lee; Robert, zv G J van der Meer en C Gijsman; Ingrid S, dv T J Koppers en- E E Sie- pert. Overleden: G Goor, 25-2-'06, man; J Roosendaal, 5-10-'!0, man; G. de Mey, 19-4-'00. man; P v d Lugt, 24- 3-'8S, man; J Hoogendam. 27-8-'93, man; C J v Leeuwen. 20-32-'85. wed. v J v Ruiten; A H G v Es, 14-6-'13. wed. v C Overdevest; C W Grootveld, 29-6-'5ö, zoon; S de Wit, 3-7-'22, man; B Burger, 26-9-T6. man; G J M Ober, 22-5-'05, man; N Kuijt, 8-9-T4, echt- gen. v M P Horstman; J A Tolenaar. 22-5-T4, man; J de Boer, 8-8-'00, man. Laten we eerlij k zijn. Medina wordt gemaakt voor vrienden. Van selecte tabakken. Niet meer en niet minder. Een eerlijk sigaartje. Van Velasaues. Voor een heerlijk priisie:i2'/2 ct. Medina, voor vrienden 20 stuks/250 ct LEIDEN Voor de Algemene Ker kelijke Merenwijkraad zijn de vol gende personen gekozen: E. Smits, Arendshorst 20, N.H.; L. M. Smit, Arendshorst 100, N.H.; C. P. «Leijte, Arendshorst 91, N.H.; P. Th. A. Dijk stra, Arendshorst 75, R.K.; F. M. C. Veenman, Condorhorst 46, R.K.; G. Bergman, Arendshorst 41, Geref.; mej. E. J. Swart, Arendshorst 36, Geref.; mej. J. L. Hamann, Arends horst 157; niet bij kerk aangesloten. Deze kandidaten hebben hun ver kiezing aanvaard. In totaal werden 482 stembiljetten uitgereikt op 219 adressen; 250 stem biljetten werden terugontvangen (128 adressen). De installatie van de A.K.M. zal plaatsvinden tijdens de dienst op zondag 20 februari. Deze raad zal, samen met de beide pastores, het pastorale werk van de gezamenlijke kerken in de Meren- wijk gaan voorbereiden en bepalen. Hij zal ervoor moeten zorgen, dat do kerken hun pastorale werk in deze wijk op de juiste wijze en de juiste plaats doen. Uit de doelstel- ding van het Ontwerp Pastoraal Plan blijkt, dat het niet alleen om de zon dagsdiensten, gespreksbijeenkomsten, geloofsbezinning e.d. gaat, maar ook om de maatschappelijke funktie van de kerken. Het bijzondere van de raad is, dat hierin een zeer gemengd gezelschap zitting zal hebben, namelijk: drie hervormden,twee gereformeerden, twee rooms katholieken, één uit de kleine kerken en één die niet (meer) is aangesloten bij een kerk. De zetel verdeling 3-2-2-1-1 is een compromis tussen de gezindten-samenstelling in de Merenwijk volgens de officiële gegevens van het bevolkingsregister en de feitelijke kerkelijke meele vendheid der Merenwijkbewoners op dit moment. De A.K.M. in deze sa menstelling zal één jaar funktione- ren. Het volgend jaar zal immers, bv. door aanwas van de bevolking, een nieuwe situatie zijn ontstaan. ALPHEN Hel subsidiebeleid van het ministerie van justitie is er de oorzaak van dat steeds min der kinderen in tehuizen worden opgenomen en dat wat Alphen aan den R(jn betreft een gedeelte van de gebouwen aan de Raadhuislaan van het kindertehuis „Rijnstroom" zal worden gesloten. Het gevolg hiervan is dat vijfen twintig personeelsleden in de ko mende maanden zullen afvloeien. Het aantal kinderen per groep van vier leiders wordt van negen op veertien gebracht. Zestien pedago gisch georiënteerde personeelsleden moeten daardoor worden ontslagen. Daarnaast zullen ook technische Afscheid wika De Vlieger OEGSTGEEST Wika M. A. de l'lieger, centraal jeugdwerkleidster bij de Hervormde jeugdraad te Oegst- geest, neemt zaterdagmiddag af scheid in het Gemeentecentrum aan de Lijtweg. De algemene receptie begint om 16.15 uur. na een officieel gedeelte om 15.30 uur. ACAD. EXAMENS LEIDEN Rijksuniversiteit. Ge slaagd: doet. ex godgeleerdheid: de heer P Mentzel (Rotterdam): doet. ex. notariële studierichting: de heren J R D Deinum (Warmond). A H C Grooge (Leiden). R A A Koger (Hazerswoude). Ik wil niet eindeloos voortbordu ren op de kwestie van Garenmarkt 2. maar ik wil wel graag enige „ver gissingen" van wethouder Kret, in de N.L.C. van 8 febr., rechtzetten. Mijn woning is niet gekraakt en dus niet illegaal bewoond. Door bemid deling van de vroegere wethouder Piena, hebben wij sinds 1964 een woonvergunning voor dit huis en betalen de huur iedere maand aan de gemeente-ontvanger. Ik weet, dat de heer Kret heeft gedacht, dat wij illegaal woonden, maar, dat hij nu nog niet weet, dat dat niet zo is, vind ik erg vreemd. Ik zou bijna denken, dat hij het niet wenst te weten. Met zijn opmerking: „een dergelijk slooppand trekt nu eenmaal snel bal dadige jeugd aan", ben ik het uiter aard roerend eens. Daarom vind ik, dat je een pand beter niet kunt slo pen, als er nog mensen wonen. Als de foto in de krant van dins- ag j.l. van de voorzijde was geno men, i.p.v. de achterzijde, dan had u kunnen zien, dat de bovenramen van de benedenverdieping ontbre ken. De deur aan de kant van het Levendaal is kapot en ieder kan er dus in en uitlopen. Of dat in het belang van de bewoners is, of op voor manier de dichtgemetselde imen zo zin hebben, kan de heer ;t mij waarschijnlijk niet uitleg gen. Leiden J. N. VAN WOUW-PAAUW, Garenmarkt 2. (De zaak ligt vrij gecompliceerd omdat het hier geen „woning" in de in der wet betreft. Het „geval" wordt beheerd door het gemeentelijk Grond- en Saneringsbedrijf. Van „il legale bewoning" blijkt echter geen irake te zijn en inderdaad incas seert de gemeente maandelijks een bedrag van de familie Van Wouw voor het wonen in het pand Garen markt 2. Redactie NLC). LEIDEIN Hel architecten bureau Kirch, Hermans, Van der Eerden N.V. te Leiden, zal aan hel gewestelijk arbeid s- bureau op korte termijn voor 8 werknemers een ontslagver- gunning aanvragen. Op langere termijn zullen door beëindiging van werken, die nu nog in uit voering zijn, nog enkele ont slagen moeten volgen. Boven dien zal voor 5 personeelsleden arbeidstijdverkorting van 50% worden aangevraagd. Een en ander is een gevolg van door de overheid genomen maatre gelen ten aanzien van de bouw in de sector gezondheidszorg. Zoals be kend, heeft minister Stuyt aange kondigd, dat in 1972 geen nieuwe ziekenhuizen worden gebouwd en evenmin goedkeuring zal worden verleend voor uitbreiding of verbou wing van bestaande ziékenhuizen. Ziekenhuisbouw vormt een zeer be langrijk deel van het opdrachten pakket van dit bureau. Momenteel wordt over de maatre gelen overleg gepleegd met de vak bonden. De totale personeelsbezetting van het architectenbureau Kirch, Her mans, Van der .Eerden, een voortzet ting van het architectenbureau Ir. Jan A. van der Laan, bedroeg vóór de te nemen maatregelen inclusief de vestiging in Vught 80 man. Nader is PROMOTIE LEIDEN Gepromoveerd de heer J Heyboer te Delft tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurweten schappen op een proefschrift „Mecha nical properties, of glassy polymers con taining saturater ring". De promotie ge schiedde cum laude. Promotor was prof, dr A J Staverrhan. bekend geworden, dat 2 van de 8 werknemers, voor wie ontslag is aangevraagd, inmiddels een andere betrekking hebben gevonden. Garenmarkt 2 (TI) Naar aanleiding van uw artikelen over het pand Garenmarkt 2 moet ik toch wel vragen hoe wethouder Kret kan beweren, dat het pand illegaal wordt bewoond. Sinds wanneer le vert het GEB elektriciteit aan ge kraakte panden, sinds wanneer wor den woonvergunningen verstrekt voor kraakpanden en sinds wanneer accepteert de gemeente huur voor gekraakte woningen? Als een wet houder wil zwammen, laat hij dan mycologie (kennis van de zwammen, biologie) gaan studeren. Leiden E. VAN TOL, Hoflaan 261. Scholieren gaan Voorhout doorlichten VOORHOUT Derdeklassers van het Fioretti College gaan in de week van 21 tot en met 26 fe bruari de gemeente Voorhout „sociografisch onderzoeken". Men moet niet al te zwaar tillen aan deze term. Men wil er slechts mee aangeven, dat deze scholie ren zich een week lang verdie pen in het wel en wee van een dorpsgemeenschap; zelf ervaren hoe „men" in Voorhout denkt over ontspanning, sport, radio en t.v., milieu-verontreiniging, re clame, enz. enz. De schoolleiding wil mede door dit projekt grotere taalvaardigheid, zowel mondeling als schriftelijk, bevorderen. Maandag 21 februari zullen in het Parochiehuis de centrale post heci die week twee lezin gen met discussie worden gehou den. Gemeenteraadslid v. d. Aard weg zal spreken over Voorhouts verleden en het raadslid ir. Van Os zal de jongens en meisjes 's middags informeren over „Voorhout als bollendorp" en over „dit dorp nu en straks". Van heide lezingen moeten de leerlin gen een verslag maken. De twee volgende dagen gaan de leerlingen in groepjes van vier naar huisvrouwen, wie van te vo ren om medewerking is verzocht. Initiatief vaii zes moeders had succes NIEUWE WETERING De gemeente Alkemade staat wat het onderwijs betreft aan de voor avond van een historische dag. Op 18 februari wordt in Nieuwe Wetering de eerste neutrale school geopend. Een kleuterschool. Het resul taat van een initiatief dat zes moeders in dit dorpje twee en een half jaar geleden namen. De dames Zaal, Peters, Raaphorst, Van der Knijff, Hoogenboom en Obdam hadden er indertijd ge noeg van hun kindertjes iedere dag naar Roelofarendsveen of Oude Wetering te brengen. Een van hen, mevrouw Peters, ver zorgde vier keer per dag het ver voer van 8 kleuters naar hun schooltje. Enige communicatie met het rijk leerde dat de afstand tussen huis en school groot genoeg was om de aanvraag voor een eigen school te billijken. De overheid was bereid de inrichting van de school voor haar rekening te ne men. Ook de gemeente Alkemade toonde zich welwillend. Zij zorg de voor het gebouw. De resterende kosten die dit onderwijs vergt, de extraatjes zo als schoolreisjes, sinterklaasfeest enz., komen voor rekening van de Stichting Bijzondere Kleuter school Nieuwe Wetering. De ouders van de kleuters zorgen voor een deel van de financie ring; zij betalen iedere maand een bedrag voor dit doel. De inwoners van Nieuwe Wete ring hebben zich uitermate sym pathiek opgesteld ten opzichte van de neutrale school. Toen er vorig jaar augustus wel voldoen de leerlingen waren maar het schoolgebouw nog niet klaar was, stond de muziekvereniging „Door Gunst Verkregen" haar repetitielokaal af. Ook de acties ter ondersteuning van de school ondervonden veel medewerking. OEGSTGEEST Tussen Ken nedy- en Rozenlaan te Oegst- geest verrijst een uniek speel- complex waar de jeugd nu reeds in groten getale haar fantasie uitleeft. De kinderen noemen het „Bonanza-dorp" maar van gemeentewege ie er nog geen sprake van een officiële naam geving. Waarschijnlijk zal over enkele maanden aan de opening een officieel tintje worden ge geven. Overigens zijn bij de uit voering van het complex kosten noch moeiten gespaard. Men heeft een bedrag uitgetrokken van twee ton. Het complex valt in drie ge deelten uiteen nl. voor de oude ren, kleuters en peuters. Aller eerst treft men een rolschaats- baan aan die ook dienst kan doen als ijsbaan, volleybalveld (er kunnen netten worden ge spannen). basketbalterrein en zomers zélfs als spartelvijver. Aansluitend hierop een trap veld waarop men een tweetal doelen aantreft bestaande uit gekleurde wanden waarin zich uitsparingen bevinden. „Bonanzadorp" is in feite een prachtig houten fort afgerond met de nodige kliminstallaties en uitkijkposten. Bijzonder leuk is een groot houten schip. Fel- Vragen over ambtenaren in Adviesraad Binnenstad LEIDEN Het raadslid Van Aken (PvdA) heeft b. en w. gevraagd of het juist is, dat b. en w. belangstel lende gemeente-ambtenaren aanvan kelijk wel en later niet hebben toe gelaten tot het lidmaatschap van de Adviesraad voor de Binnenstad. Waarom worden ambtenaren achter gesteld bij andere burgers? zo wil hij weten. Krijgt de heer Van Aken niet vóór a.s. maandag antwoord, dan zal hij maandagavond de raad verzoeken hem een interpellatie over deze zaak toe te staan. ZOETERWOUDE De vijfde bij eenkomst in het 'kader van het pas torale plan „Toerusting" vanavond in de Christus Dienaarkerk is onge twijfeld een van de belangrijkste voor de 400 deelnemers. Ds. J. L. Klink zal dan spreken over de „Re ligieuze opvoeding van het kind". Zij is deskundige op dit terrein; van haar hand zijn verscheidene boeken hierover verschenen. personeelsleden moeten afvloeien. In „Rijnstroom" kunnen tot nu toe 316 kinderen worden onderge bracht. Dit aantal moet met hon derd worden verminderd. Gevraagd na 1 maart MEISJE voor halve dagen en/of 1 of meer WERKSTERS (Voorjaarsschoonmaak klaar Mevrouw Mast. Boulevard 136, Katwijk. Telefoon 01718—12537. OEGSTGEEST Het honderd le den tellende jongerenkoor „Ambas sade Geuzenveld" te Amsterdam zal op 27 februari 3 uur een concert ge ven in de Willibrorduskerk aan de Leidse Buurt te Oegstgeest. In de ochtenduren zullen zij de kerkdienst luister bijzetten. „Ambassade Geu zenveld" is in zoverre een uniek koor .dat het altijd optreedt in het kader, van ontwikkelingshulp. -* Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag 11 februari: hoog water 0.09 en 12.43 uur. laag water 8.07 en 20.48 uur. gekleurde speelbollen, een soort miniatuur atomiüm, ronden het geheel af. Voor de peuters ten slotte is er een echt huis met tafels en stoeltjes, een spartelvijver en het huis van Piggelmee. Men heeft ernaar gestreefd de mogelijkheden optimaal uit te buiten. En zo het zich nu af tekent is men hier uitstekend in geslaagd. De werken worden uitgevoerd door de firma Haasnoot en het bedrijf van Van Klaveren en Koomen. Bijzonder veel aan dacht wordt besteed aan de beplanting. "Te veel haast haarscherp vastgelegd LEIDEN De kruising van Schuttersveld en Oegstgcester- weg, een van de drukste ver keerspunten van Leiden, is sinds gisteren 'onveilig' voor automo bilisten, die te veel haast hebben. Als ze nog juist even door het rode licht willen glippen, komt er een „roodlichtcamcra met tijdklok" in werking. Het mechaniek knipoogt twee maal: de eerste keer als de ver keerslichten op rood springen en twee seconden later nogmaals. Daarmee is de positie van de overtreder haarscherp vastge steld, inclusief datum en tijdstip van de overtreding. De plaatsing van hel apparaat „is nog maar een bescheiden be ginaldus dc verkeerspolitie. Het is de bedoeling de belang rijkste verkeerspunten in Leiden met een of twee sets van deze dure apparatuur te gaan bewa ken. „Bewaking door politieper soneel is niet toereikend. Daar voor is een poliliepet te opval lend". Vrijdag 11 februari Boshuis, achter Hoflaan 76, 7-9.30 u.: ruilbeurs voor verzamelaars. Holiday Inn, 19 u. en 21.15 u.: modeshow Ets. Boussac (fa. Gronheid). Stadsgehoorzaal, 8 u.: Leldsch PollUe Muziekgezelschap. Foyer "Gehoorzaal. 8 uur: afdeling NCRieisiV, Oostenrijkse avond. Zaterdag 12 februari Stadsgehoorzaal, 8 u.: jubileumconcert Werkmans Wilskracht. OEGSTGEEST Rijnlands Lyceum, 8.15 u.: cabaretavond Lenny Kuhr én Kort en Klein. FILMS TRIANON: Wie een kuil graaft voor een ander (Louis de Funès), 14 J.; 2.30, 7 cn 9.15 u., zond 2.15, 4.30. 7 en 9.15 u. L1DOBlozende Charlie, 18 J., 2.30, 7 en 9.15 u., zond 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. STUDIO: Diamonds are forever, 14 J.. 2.30, 7 en 9.15 u., zond 2.30, 4.46, 7 en 9.15 u. CAMERA: Het bloed van Dracula, 18 J.. 7 en 9.15 u,, do vrijd di 2.30 u.; zat en woe 2.30 u:. Daar komen de smur fen, a.l,; nachtvoorst, vrijd en zaterd 23.30 u„ De Dulvelsdans, 18 j. REXA De Seks-saloon, 18 j.. 2.30. 7 en 9.15 u„ zond 2.30, 4,30, 7 en 9.15 u., vrijd en zaterd nachtvoorst. 23.30 u. King Kong. 18 j. APOTHEKEN Haven-apotheek. Haven 18, tel. 20083; de apotheek Voorschoten heeft ook dienst: de apotheken In Leiderdorp en Oegstgeest niet. De dienst loopt van vrijdagmiddag half zes tot de volgende week vrijdagavond 8 uur. Doktersdienst Tot zaterdag 10 uur dc eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3