ULSTER NIEUWE VREEST RELLEN Nederlander eind 1970 voor f 8.195 verzekerd ,Dag van ontwrichting' in Noord-Ierland de Kuip: 1-0 Record aan winstdeling HEGEMONIE VAN ORANJE-MEISJES Robeco keert Feijenoord klopt militairen iets meer uit Schamel voetbal Hl Op ruim 28 miljoen levenpolissen Kroon verbiedt publicatie van verhuizingen "ent ir ïulen loten Kredietfaciliteit Mees en Hope Sterke groei Altmann ontkent Barbie te zijn Apollo 15 in het Hadley Ravijn Brits vlootbezoek aan Rio door moord bekort hypotheken Argentijn bekent elf moorden Athene vonnist vier Grieken Politie-inval in espressobar BELFAST (AP, AFP, Reuter. |UPI) De Noordierse Bewe ging voor de Burgerrechten l(NICRA) organiseert vandaag in Ulster een dag van ongehoor- raamheid en ordeverstoringen. [Zij doet dit om te protesteren tegen de interneringsmaatrege len, die vandaag precies een half lar van kracht zijn. De grootste oppositiepartij van Noordierse rooms-katholieken, de So- ||iaaldemocratische Labourpartij (SDLP) doet niet aan de actie mee. Ook de onafhankelijke Noordierse parlementsleden (rooms-katholieken) (lebben zich gedistantieerd. De SDLP de onafhankelijken vrezen dat de acties van vandaag uit de hand zullen lopen. Wij willen het leven van geen pnkele Noord-Ier riskeren, zo werd |door hen gezegd. De parlementsleden tullen in plaats van de actie een hon- irstaking van 24 uur houden in Londonderry, waar vorige week zon- Idag dertien burgers door Britse pa- ichutisten werden doodgeschoten. De ongehoorzaamheidsactie zal ge- Ïeldloos worden gevoerd, zo heeft de ICRA meegedeeld. De acties zullen Inder meer bestaan uit zitstakingen, massabijeenkomsten, het blokkeren aan Britse legerposten, en het op de weg leggen van versperringen .In augustus vorig jaar ging de Noordierse regering over tot interne ring van personen, die ervan ver- Jacht werden lid van de IRA te zijn >f ermee samen te werken. Onder het hterneringsdecreet kunnen personen tonder meer worden opgepakt en na jfhdervraging geïnterneerd. Enkele jionderden Noord ieren zijn opgesloten drie verschillende concentratie kampen. Priesters Een topman van de „provisionele" ^n zeer militante vleugel van de IRA ontsnapt uit het interneringskamp ng Kesh Dij Belfast. De man. Fran- :is Mcguigan had bezoek gekregen Pan zes rooms-katholieke priesters. IRA-man liep gekleed in priester- tieren met de zes echte „collega's" jngehinderd het kamp uit. Een lid van de IRA heeft in Luik Maandagavond een toespraak gehou- len, hoewel de Belgische autoritei- én alle IRA-leden.een spreekverbod leeft opgelegd. Toen de rijkswacht de Dan na afloop wilde arresteren was lij al verdwenen door een zijdeur. De Engelse Lord Kilbracken (51), lie sinds 1950 in de Ierse Republiek loont, heef^ zijn Brits staatsburger- chap opgezegd en zijn onderschei- angen uit de Tweede Wereldoorlog par Londen teruggestuurd. De Lord |1 nu het Ierse staatsburgerschap invragen uit protest tegen het neer lieten van de burgers in London- ferry. De Ierse minister van buitenlandse aken Patrick Hillery heeft zijn be- oek aan Canada afgesloten en is gis- ren in Parijs aangekomen. Hillery ;i daar dat hij verscheidene, met Ingeland bevriende, landen bezoekt m hun te vragen Londen te bewegen en ander standpunt in te nemen in et Britse-Ierse geschil. In Washington en Ottawa heeft [illery weinig resultaat bereikt. Bei- landen hebben zich formeel neu- •aal opgesteld in de kwestie Ulster, o heeft Canada gezegd de situatie in Noord-Ierland te „betreuren", maar zich niet te zullen mengen in deze „Britse binnenlandse aangelegen heid." Toch zei Hillery na afloop tevreden te zijn over de besprekingen met zijn Canadese collega Mitchell Sharp. Ca nada zou evenals de VS zijn goede diensten hebben aangeboden, mits Londen en Dublin daar allebei mee akkoord gaan. O'Brien Kurt Waldheim, de secretaris-gene raal van de VN, heeft verklaard niet in staat te zijn in het Noordierse con flict te bemiddelen. Waldheim zei be reid te zijn zijn diensten aan te bie den zo dit hem door Engeland zou worden toegestaan. Dr Conor Cruise O'Brien, leidend functionaris van de Ierse Labourpar- tij en voormalig assistent van wijlen Dag Hammarskjöld, taj diens missies als VN-secretaris-generaal in Kongo, heeft de Ierse regering opgeroepen Waldheim naar Dublin te halen, zo dat hij de situatie in Ierland zelf kan bekijken. Volgens O'Brien moet Du blin het aanbod van Waldheim te be middelen aanvaarden. Öe Ierse rege ring heeft eerder al voorgesteld een onafhankelijke VN-vredesmacht naar Ulster te halen, eventueel bestaande uit Britse en Ierse militairen. Londen is daar tegen gekant omdat Ulster volgens haar een binnenlandse kwes tie is waar Dublin niets mee te ma ken heeft. In Omagh bij Londonderry heeft een sluipschutter vanuit een rijdende auto twee Britse militairen, die verlof hadden, neergeschoten en ernstig ge wond. Britten waren in burger. Bij een militaire observatiepost in Londonderry zijn naar schatting drie sluipschutters neergeschoten tijdens een gevecht van een uur met het le ger. Aangenomen wordt dat minstens twee van hen dodelijk geraakt zijn. ROTTERDAM Het Rotterdamsch Beleggings Consortium (Robeco) zal voorstellen het slotdividend over 1971 te bepalen op 2.5 pet. in aandelen ten laste van de agioreserve. Het slotdivi dend kan naar keuze ook in contan ten worden opgenomen en bedraagt ƒ4.80. Bij uitkering in contanten wordt het totale dividend over 1971 verhoogd tot ƒ11.80 (ƒ11.60). In no vember 1971 werd namelijk al een interimdividend van 7 betaalbaar gesteld. Eind 1971 bedroeg het vermogen vanRobeco (na winstverdeling) ruim 3 miljard tegen bijna ƒ2,8 miljard eind 1970. Het aantal uitstaande aan delen nam toe van 13,3 min. tot 14,1 min. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Er waren gisteravond in het Feijenoord-stadion twee dieptepunten te registreren. In de eerste plaats het schamele toeschouwersaantal van zevenduizend en in tweede instantie het schamele spel in de oefenwedstrijd die Feijenoord tegen het Neder lands Militair elftal speelde. De landskampioenen traden zonder Treytel, Israël, Van Hanegem en Posthumus aan en dat speelde qua kracht een behoorlijke slok op een borrel. Ladinsky die voor het eerst weer voor het topteam uitkwam, speelde zeer statisch en buurman Schoenmaker faalde eveneens. De hoofdweg tussen Dublin in Ierland en Belfast in Ulsteris bij de grens post Killean geblokkeerd door opge blazen vrachtauto's. Personenwagens loringen zich hier door een nauwe doorgang. Volgens geruchten zou de aanslag niet door de IRA zijn ge pleegd. maar is de Oranje-groepering schuldig om te trachten de import uit Ierland te stoppen. DEN HAAG In het plaatselijke 'euws- en advertentieblad „Het Kla- rblad" mag de Friese gemeente ngeradeel (Akkrum en omgeving) iet meer de namen publiceren van t personen, die de gemeente verla- Sn of zich er vestigen. Ket betreffende besluit van B. en deze informatie met het oude en feuwe adres van de mensen, die ver- Uisden, via „Het Klaverblad" te mdhaven is door de kroon geschorst t 1 december. Voor die datum moet 'orden uitgemaakt, of het besluit in r;jd is met de wet en het algemeen flang en of het daarom vernietigd oet worden. Het besluit van de kroon betreft et de gehele rubriek „Burgerlijke land". De hoofdredacteur van „Het laverblad", de gemeente-ambtenaar M. de Jong vertelde, dat de publi- [atie van geboorten, huwelijken |n overlijden door blijft gaan. I Het bezwaar van „hogerhand" is, pt privacy van degenen, die verhui- kn, door „Het Klaverblad" onvol- Joende wordt geëerbiedigd. Volgens ie heer De Jong is in de gemeente r'nter nooit bezwaar gemaakt tegen tZf- publikaties. Een paar keer is ge- aagd geen adres te publiceren. Aan fn dergelijk verzoek is altijd prompt Je'daan. De adressen worden vooral kpubliceerd ten gerieve van de ver engingen in de dorpen van de ge beente Utingeradeel. aldus de heer Jong. Het Klaverblad", dat maandelijks chijnt in een oplaag van 3000 emplaren. was aanvankelijk opge- als voorlichtingsblad van de ge- nte Toen bleek, dat hieraan be fte bestond, is het een nieuws- en ertentieblad geworden, dat nu rdt uitgegeven door de VVV. De ieente geeft aan het blad subsidie de vorm van betaling van de mte in het blad, die wordt besteed l gemeentelijke voorlichting. APELDOORN De Nederlandse levensverzekeringsmaatschap pijen hadden eind 1970 in totaal 28,8 miljoen polissen uitstaan, waar van 28,1 miljoen in Nederland. Op alle polissen tezamen was 112,3 (v.j. 101,5) miljard verzekerd. Hiervan 107,5 (97,1) miljard in ons land. Het gemiddelde verzekerde bedrag per hoofd van de bevolking steeg in 1970 van 7.495 tot 8.195, zo blijkt uit het jaarverslag 1970 van de Verzekeringskamer, de overheidsinstelling die belast is met het toezicht op het verzekeringswezen in ons land. vEULEN Bij eeri speuractie ar voortvluchtige inbrekers is in nacht van dinsdag op woensdag politieman doodgeschoten. De nt was bezig met het controleren auto's en werd blijkbaar vanuit der wagens bes<*hoten. Drie verdachten bevinden zich in 'est. Het bedrag verzekerd op nieuwe polissen die in 1970 tot stand kwamen bij de Nederlandse maatschappijen, was 18.9 miljard. De totale toene ming van de portefeuille, andere oor zaken meegerekend, bedroeg 29.7 miljard. De nieuwe verzekeringen van uitkeringen-ineens (kapitaalver zekeringen) en van periodieke uitke ringen (renteverzekeringen) die in 1970 gesloten werden, waren gemid deld 18.877 groot; de begrafenisver zekeringen ƒ1.048. Deze gemiddelden van nieuwe verzekeringen zijn be langrijk hoger dan de gemiddelden van bestaande polissen, die resp. 11.302 en 300 bedragen. Door afkoop verdween in 1970 een verzekerd bedrag van 2 miljard. Dit is 1.8 pet. van het totale verzekerd bedrag. In 1969 beliep de afkoop een verzekerd bedrag van 1.7 miljard en in 1968 van ƒ19 miljard; resp. 1.7 pel. AMSTERDAM De Export-Im port Bank of the United States heeft aan Bank Mees en Hope een herfi nancieringsfaciliteit ter beschikking gesteld ter waarde van S 3 miljoen als onderdeel van het verlenen van financieringsfaciliteiten bij exporten van Amerikaanse goederen en diensten. Bank Mees en Hope heeft hierdoor een interessante mogelijk heid om Nederlandse importeurs van Amerikaanse goederen en diensten te fina/.cieren. De kredietverlening aan de Neder landse importeur zal voor rekening en risico van Bank Mees en Hope geschieden, die zich door middel van een eenvoudige procedure tot 45 pet. van de importwaarde kan herfinan cieren bij Eximbank. De importeur dient 10 pet. contant te betalen, ter wijl Bank Mees en Hope voor de res terende 45 pet. van de waarde van de import-transactie de Nederlandse im porteur uit eigen middelen zal finan cieren. De looptijd van het totale krediet moet in overeenstemming zijn met de internationale handelsgebruiken en kan maximaal 5 jaar bedragen. Bank Mees en Hope zal de kredieten op hun merites beoordelen, doch iedere transactie zal aan Eximbank worden voorgelegd. en 2.1 pet. van het totale verzekerd bedrag. In het verslag wordt een opsom ming gegeven van de gelden, die de Nederlandse levensverzekeringsmaat schappijen eind 1970 hadden belegd in de woningbouw. Aan vaste eigen dommen in de sector woon- en win kelhuizen was dit voor een balans- waarde van 1212 min. Aan hypothe ken op woon- en winkelhuizen had den zij in totaal uitstaan 4.788 min. Voor 1969 luidden deze cijfers resp. ƒ1160 min. en ƒ4435 min. Bij het be drag van circa ƒ6 miljard, dat le vensverzekeraars in de woningbouw hadden gestoken, kan. nog worden ge teld een niet nader vastgesteld deel van de kredieten aan bedrijfsleven (in 1970 7713 min) en aan de over heid 4806 min.). Eind 1971 waren in ons land 56 Ne derlandse en 14 buitenlandse levens verzekeringmaatschappijen werk zaam. De uitkeringen die de maat schappijen in 1970 deden, met inbe grip van afkoop van verzekeringen, stegen van ƒ769.9 min. tot ƒ854.7 min. Aan premies en koopsommen ontving het levensverzekeringbedrijf in 1970 ruim ƒ2.4 mrd. De wiskundig berekende toekomstige verplichtingen jegens de polishouders de premie reserve steeg in 1970 van ƒ17.2 mrd tot 18.8 mrd. Winstsaldo De acquisitiekosten van het bedrijf stegen van 126 min in 1969 tot 148 3 min in 1970, de vaste lasten van ƒ452 min tot ƒ522.3 min. Het winstsaldo kwam van ƒ261.2 min in 1969 op ƒ265.9 min. in 1970*. Van dit bedrag was ƒ92.4 min. bestemd voor toevoeging aap de extra reserve en 36.6 min voor belastingen (in 1969 waren deze bedragen 92.3 min en 42.6 min). Voor dividend en tantiè mes was 53.5 min. en voor diversen 8,0 min. beschikbaar. De balanswaarde van de beleggin gen, die eind 1970 ter dekking van de premiereserve en van de extra reser ves aanwezig waren, bedroeg f20.8 mrd. Een stijging met 1.6 mrd". ten opzichte van 1969. De levensverzeke ringmaatschappijen hadden in 1970 een bedrag van 3.7 mrd aan nieuwe en vrijkomende gelden te beleggen. De gemiddeld over alle beleggingen gekweekte intrest was 5.80 pet. APELDOORN De Verzekerings kamer heeft in 1971 een onderzoek ingesteld om na te gaan in welke ma te de Nederlandse levensverzekering maatschappijen de voordelen van de hoge rentestand ten goede doen ko men aan hun polishouders. Daarbij is gebleken, dat met de voor polishou ders geldende moderne winstdelingen een belangrijk deel van de winsten van de levensverzekeraars naar de consumenten gaat, zowel voor indivi duele als voor collectieve verzekerin gen. In 1970 kwam aan houders van in dividuele polissen van levensverzeke ring in Nederland ca. 89 miljoen ten goede en aan de houders van collec tieve (vaak pensioen-icontracten ca. f 225 miljoen, veelal in de vorm van rpntestandskorting op de premies. De totale winstdeling aan verzekerden kwam hiermee op het record-bedrag van 31-J miljoen. Het militair elftal, dat veel minder kansen kreeg, was een homogenere formatie die echter de fout beging te weinig brutaal te spelen. René van den Kerkhof, speelde als rechtervleu gelverdediger een uitgekookte wed strijd waarbij het zijn bedoeling was om als snel opkomende verdediger kansen voor zijn medespelers te schetsen. Dat lukte redelijk. Het was alleen spijtig voor de volgelingen van Jan Zwartkruis, de ambitieuze trainer, dat de doelrijpe mogelijkheden niet werden uitgebuit door o.a. Stanley Bish, Arie Haan en de soms te traag reagerende Hovenkamp. Leen Barth liet zien dat hij terecht in de eerste keus van het Belgische Anderlecht staat. Aan het enige doelpunt, waar mee Van Daele, die in de tweede helft ingevallen was voor Wim Jan sen, had hij geen schuld. De daveren de inzet was hard en kwam onver wachts. Feijenoord beging de fout om alles maar over rechts te dirigeren PARIJS (DPA-AFP) De uit Duitsland afkomstige Boliviaanse zakenman Klaus Altmann heeft in een gisteren door de Franse televi sie uitgezonden vraaggesprek ont kend de ter dood veroordeelde voor malige chef van de Gestapo in Lyon, Klaus Barbie, te zijn. In het in La Pax opgenomen vraaggesprek verklaarde Altmann dat hij op 25 oktober 1915 in Berlijn is geboren en dat zijn gelijkenis met Barbie toevallig is. Hij ontkende ooit in Lyon te zijn geweest en zei geen Frans te spreken (Barbie sprak uitstekend Frans). Toen men hem een foto liet zien van de door Barbie doodgemartelde leider van de Franse verzetsbewe ging in Lyon, Jean Moulin, vertrok Altmann geen spier. „Ik ken deze man niet", zo zei hij. Vier Franse verzetsstrijders uit de tweede wereldoorlog die Barbie gekend hebben, verklaarden dat Altmann de voormalige gestapochef Barbie is. Een van hen, een vrouw, wist het zeker. De drie anderen wa ren voorzichtiger. Zij zagen over eenkomst in voorkomen en houding, maar meenden toch dat alleen een identificering door de politie zeker heid kan geven. Geen subsidie Voor wereldwinkels in twee Van onze Haagse redactie DEN HAAG De gemeenten Via- .nen en Gorinchem mogen tot 1 ja nuari 1973 geen subsidie geven aan de wereldwinkels in deze gemeenten. De Kroon heeft de betreffende be sluiten van de gemeenteraden ge schorst, hoewel gedeputeerde staten hun goedkeuring hadden gegeven en er geen sprake was van een beroeps procedure. Dat betekent, dat de Kroon autonoom ingreep. Verwacht wordt, dat het besluit van de beide gemeenten, omdat het in strijd is met de wet of het alge meen belang, na de schorsing vernie tigd zal worden. De Kroon heeft namelijk reeds "het niet goedkeuren van een dergelijk besluit van de gemeente Almelo door gedeputeerde staten terecht gevon den. Het ging hier om een plaatselij ke actie voor ontwikkelingssamen werking. waar de geroutineerde Aad Mellaard, met kennis van zaken ingreep. In de tweede helft, toen Wery plaats had gemaakt voor De Haan was Feijenoord evenals in het eerste bedrijf het meest in de aanval. Er zat echter geen stuiver verrassing in de acties en ook de militairen waren niet in staat, door middel van een treffer een bruggehoofd te vormen. Scheids rechter Hoppenbrouwer leidde het sportieve duel goed. Het militaire elftal is voor het in ternationale CIMS-toernooi in de voorronden ingedeeld bij Italië, VVest- Duitsland en Oostenrijk. De eerste wedstrijd, uit tegen Italië, werd met 22 gelijkgespeeld. Op woensdag 1 maart volgt in Enschede in het Diek- man-Stadion 's avonds acht uur het duel tegen het Westduitse militaire team. De laatste wedstrijd wordt in april tegen Oostenrijk uit gespeeld. Aanstaande woensdag oefent de Nederlandse militaire brigade tegen Go Ahead. Feijenoord: Geilman, Rijsbergen, Schneider. Laseroms, Vos, Boskamp, Jansen (Van Daele), Wery (De Haan), Maiwald, Schoenmaker en Ladinsky. Militairen: Barth (Anderlecht), Oude Wesselink (Go Ahead Eagles), Adriaanse (FC Utrecht), Mellaard (NEC), Hovenkamp (FC Groningen), Haan (Ajax). Jansen (Fortuna S.C.), R. v.d. Kerkhof (FC Twente). Hazel- hekke (Wageningen). Van Marwijk (Go Ahead Eagles). Bish (NAC), (De Munnrnk (Sparta). HILVERSUM Enkele weken ge leden hebben 800 wetenschapsmensen uit alle delen van de wereld afkom stig, in Houston verslag uitgebracht van de onderzoekingen betreffende de resultaten van de vlucht die de Apol lo 15 maakte naar de plaats van de maan die het Hadley Ravijn wordt genoemd. Niet alleen door de astro nauten meegebrachte maanstof en -stenen en de instrumenten welke op de maan of in de satelliet werden achtergelaten zijn bestudeerd, ook de vlucht zelf en het falen van een van de parachutes bij de landing. De NOS-televisie maakte tijdens de gedachten wisseling in Houston opna men en dit materiaal is verwerkt in een 45 minuten durende documentai re getiteld „Reis naar het Hadley Ra vijn", welke zondagavond a s. op Ned. II verschijnt. De samenstellers Hans Engelman, drs. Chriet Titulaer en Rudolf Spoor zullen in deze uitzen ding de gehele betekenis van de tot nu toe meest gedurfde ruimtevlucht nagaan en analyseren. RIO DE JANEIRO (Reuter) Een Brits smaldeel heeft gisteren een be zoek aan Rio de Janeiro bekort, na dat een 18-jarige opvarende van een der schepen in deze stad was dood geschoten. De 18-jarige David Cuthbert kwam om het leven toen vorige week zater dag de taxi waarin hij zat door ma- chinepistoolvuur werd doorzeelfd. Volgens de Braziliaanse veiligheids politie is de Brit vermoord door „linkse terroristen die een interna tionaal incident wilden veroorzaken". Een woordvoerder van de Britse ambassade verzekerdé echter, dat het gebeurde niet van invloed is op de „traditionele vriendschap" tussen de twee landen. WASHINGTON (AP) De Ver enigde Staten gaan hun spionage- satellieten uitrusten met betere ca mera's. die sneller foto's naar de aarde kunnen zenden. SAPPORO De schittering van het goud ontbrak weliswaar in Maarses damesteam, maar met het zilver van Stien Baas, het brons van Atje Keulen- Deelstra en de vierde plaats van Elly van den Brom illustreerde de Oranje-formatie op de eerste dag van het damestoernooi toch duidelijk hard op weg te zijn naar complete overvleugeling van de Russinnen. Slechts de uiterst ongunstige loting van Atje Keulen weerhield haar van haar eerste gouden plak. De Amerikaanse vechtjas Diane Holum, rijdend onder bijna ideale omstandigheden, profiteerde er dankbaar van. „Ik had het geluk dat het tijdens mijn race windstil was. Atje Keulen was duidelijk gehandi capt. Daardoor kon ik het goud hier pakken." Opvallender nog dan de greep naar de macht van Maarses keurteam, was de afgang van de Russinnen. Nina Atatkovitsj werd in een rechtstreeks duel met Diana Holum ronduit vernederd. „Ik was te duidelijk favoriete hier. Dat gaf de geweldige spanning". Ook Savru- lina, de ontdekking van het Euro pese kampioenschap in Inzeil en Se- regina, de vriendin, van de Twellose schaatsenrijder Henk Waanders. kwamen in het stuk niet voor. Het verschil tussen de Russinnen en de Nederlandse dames kwam het dui delijkst tot uiting in de techniek. Terwijl alle Oranje dames hun slag goed aan het ijs hadden aange past, bleven de Russinnen op de Mo- komannai-piste volharden in een te lange slag. Dat had tot gevolg dat zij veelal met de punten van de BELFAST (AP) De Noord ierse rooms-katholieken zijn vandaag ten „dag van ontwrich ting" begonnen terwijl in Bel fast het 240ste slachtoffer sinds het begin van de onlusten in Ulster viel. In de Roomskatholieke wijk Ar- doyne werd een niet geïdentificeerde burger doodgeschoten vanuit een voorbijrijdende auto. Twee burgers werden gewond bij Koningin Elizabeth in Bangkok D BANGKOK (AP) Koningin Eli zabeth is vandaag aangekomen op de luchtbasis Utapao, vanwaar B 52 bom menwerpers starten voor operaties in de Indochinese oorlog. Zij is de eer ste regerende Britse monarch die een bezoek brengt aan het koninkrijk Thailand. De Koningin was in gezelschap van haar gemaal prins Philip en de 21 jaar oude prinses Anne. Het vorstelij- DEN HAAG De hypotheekporte- fouille van de gezamenlijke Neder landse hypotheekbanken (met uitzon dering van de Scheepshypotheekbank Nederland) is in 1971 met ruim ƒ500 min gestegen tot ƒ3.76 mrd. De stij ging in het vierde kwartaal ad 178 min was het grootst vergeleken met resp. 85 min. 112 min en 139 min in het eerste, tweede en derde kwar taal van het afgelopen jaar. De uitstaande pandbrieven en schuldbekentenissen vertoonden eveneens een opgaande lijn en wel van ƒ3.13 mrd per ultimo 1970 tot 3,55 mrd per eind 1971. BUENOS AIRES (Reuter) Een 20-jarige zoon van een rijke Argen tijnse autofabrikant heeft tegenover de politie verklaard, dat hij bij een reeks roofovervallen in totaal elf mensen heeft gedood. De jongeman, Eduardo Robledo Puch. zou de leider zijn van een uit drie leden bestaande bende. Onder zijn slachtoffers bevonden zich vier nachtwakers, twee jonge mannequins en één van zijn voormalige mede plichtigen. een bomontploffing in deze wijk rond middernacht. Elders in Noord-Ierland. bij de grens met de Ierse republiek, werden een garage en een vrachtwagen ver nield door ontploffingen. Hier zou niemand zijn gewond. De politie heeft geen commentaar willen geven op geruchten dat de ont ploffingen in de Ardoyne wijk. een van de dichtstbevolkste katholieke wijken, het werk zouden zijn ge weest van protestantse militanten die op deze wijze het begin van D-Day zouden hebben willen verstoren. Het Engelse leger heeft 550 mili tairen naar Londonderry gezonden ter ersterking van de daar reeds aan wezige troepen teneinde op onlusten in verband met D-Day voorbereid te zijn. De bedoeling van de katholieken is dat vandaag heel het burgerlijke le ven in Noord-Ierland stil kortit te lig gen. TUNIS (AP) De Tunesische re gering heeft vandaag de faculteit van rechtswetenschappen en letteren van de' universiteit van Tunis tot september gesloten, nadat honder den studenten .de eerste grote de monstratie tegen president Habib Bourguiba hadden gehouden uit diens vijftienjarige ambtsperiode. schaatsen in het ijs prikten, wat vreselijk remmend werkte. Coach Gerard Maarse„De Russinnen zijn naar mijn idee veel te weinig op dit ijs geweest. Zij hebben zich niet aan de omstandigheden aangepast. De Europese kampioene Atje Keu len moest in het eerste paar gewoon gokken. In overleg met Gerard Maarse besloot zij weg te gaan op een tyd van 2.18 minuten. De gok bleek verkeerd. Maarse „„Het eni ge dat Atje kon doen was een tjjd neerzetten, waar de rest niet meer aan zou kunnen komen. Zy moest hetzelfde presteren wat Schenk heeft gedaan op de 1500 meter. At je had de pech dat de vlaggen strak aan de masten stonden, toen zij reed. De eerste 700 meter ging goed. Zelfs op de 1100 meter zaten er nog alle kansen in. Maar in de laatste ronde wreekte zich toch de inspan ning, die zij eerder had moeten le veren.". ATHENE, (Reuter) De rechtbank in Athene heeft gisteren vier mensen veroordeeld tot gevangenisstraffen an vier jaar tot negen maanden we gens „samenzwering om de verboden Griekse communistische partij op- rieuw op te richten". De oorspronke lijke beschuldiging luidde „sameiv /wering om het regime omver te werpen en een door communisten ge leide staat te vestigen". De rechtbank veranderde deze aanklacht, waarop de doodstraf kan staan, in de be schuldiging van „samenzwering (er heroprichting van de communistische partij". AMSTERDAM De Amster damse politie heeft gisteravond tegen 17.30 uur een grootscheep se inval gedaan in de Milano- espressobar in de Leidsestraat in Amsterdam. Van de 42 personen die werden aangehouden en gefouilleerd werden er 11 na een kort onderzoek vrijgela ten. Met overvalauto's werden 29 bui tenlanders en 2 Hollandse meisjes naar het hoofdbureau van politie overgebracht. „Aanleiding tot de inval was dat dc recherche uit recent onderzoek was gebleken dat deze bar een tref punt is voor buitenlanders en Ne derlandse criminele figuren." Dit deelde hoofdinspecteur H. Hock van het Bureau Bijzondere Zaken en van de centrale recherche mede. Er was bij de inval gerekend op ge wapend verzet. Er werd echter geen tegenstand geboden en de inval die circa 40 minuten duurde, verliep or delijk. Vier personen worden verdacht van het bezit van verdovende middelen, gestolen of geheelde sieraden en kle ding. Verder is uit een verhoor on dermeer een zaak met kentekenpla ten en bewijzen naar voren gekomen. Er is adressenmateriaal in beslag ge nomen. Naar wapens werd ook ge zocht maar deze zijn niet gevonden. Aangehouden werden 8 Tunesiërs, 10 Italianen, 2 Algerijnen. 5 Marok kanen, 1 Fransman. 1 Spanjaard, 1 Portugees. 1 Irakees en 2 Nederland se meisjes.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9