Ard Schenk onbedreigd' winnaar gouden medaille1 Rus Vedenin niet moe na triomf op cross country TRIJNIE REP MIST VADER EN VISSER Starten in eerste paar was geen nadeel voor Europese kampioen »r Medaillestand Uitslag 5000 m Japanse student sterk op schans kurtTïnder knappe start verlaat psv hans vultink Weer remise 9 VRIJDAG 4 FEBRUARI 1972 ARD SCHENK SAPPORO Zijn eerste commentaar was, dat hij zich „helemaal niet moe" voelde. Maar hoe de dertig slopende kilometers van de cross country aan de eerste gouden medaille winnaar van Sapporo hadden geknaagd bleek pas later. Want toen de 30-jarige Rus Wjatsjeslav Vedenine na zijn overwinning op een persconferentie wilde vertellen hoe hij aan zijn overwinning was gekomen, ver dween hij plotseling, verbaasd nagestaard door de persmensen. Zijn begeleiders vertelden later dat Vedenine door de kou en de ver moeidheid niet meer in staat was geweest commentaar te leveren. Het was tekenend voor de prestatie die de Russische soldaat had moeten leveren om het goud in de wacht te joop holfchausen Naast de wedstrijd Real Ma dridFlamingo's werd gisteravond nog een aantal wedstrijden gespeeld voor de Europese bekertornooien. Slavia Praag plaatste zich voor de volgende ronde door bij het Belgische Bus Lier. dat de eerste wedstrijd met 9581 had verloren, met 8383 gelijk te spelen. Yogoplastia drong eveneens door tot de volgende ronde, hoewel men met 94-83 ten onder ging bij Pa- nathinaikos. De Grieken verloren de eerste wedstrijd met 8763. Den Bosch heeft gisteravond op eigen ijs met 37 verloren van The Raiders, een Canadese militaire ploeg uit Baden Baden. Deze wedstrijd gold i voor de Coupe International. Aan de Winter-universiade, die van 26 februari tot 5 maart in Lace iPlacid (VS) wordt gesouden, zullen ivier Nederlandse studenten deelne men. Het zinj de schaatsenrijders Harm Kuipers, Ronnie Nooitgedagt, Jos Valentijn en Hans Keunz. Cees Smouter is de begeleider. Een Nieuwzeelandse estafette ploeg, bestaande uit Kevin Ross, To ny Polhill, Dick Tayler en Dick Quax, heeft tijdens atletiekwedstrijden in Auckland een wereldrecord op de 4 x 1 mijl verbeterd. Het kwartet noteer de een tijd van 16 minuten en 2.8 seconden. slepen. Na de eerste omloop van tien kilometer was hij nog niet meer dan een favoriet die teleurstelde met een plaats in de middenmoot. Zoals er zo veel waren, want in de eerste ronde kwamen ook de Noren niet in het hoofdstuk voor. Maar in de tweede, tien kilometer kwamen Vedenine en de Noren Paal Tyldum en Johc Har- viken onweerstaanbaar snel naar vo ren. Vedenine forceerde eenzaam een voorsprong en slaagde erin die in de slotkilometers nog uit te breiden. De Noorse tegenstanders voelden zich toen echter al verslagen zoals de 29-jarige Tyldum later ook toegaf: „Na 20 kilometer wist ik dat ik wer kelijk alles zou moeten geven om de gouden medaille te kunnen pakken. Ik heb het geprobeerd maar op zo'n drie of vier kilometer voor de finish zag ik dat ik verslagen was. De Rus was deze keer onbetwist de beste skiër, hij verdiende zijn overwinning volkomen". Een forse tegenvaller kregen de Finnen te verwerken op dit onderdeel waarop zij al vele jaren lang tot de internationale top behoren. De 33-ja- rige Eero Maentyranta die in 1964 in Innsbruck twee gouden medailles veroverde kwam nu in het hoofdstuk niet voor. Hij finishte als negentien de. Maentyranta kreeg de zwaarste klap al in de eerste ronde te verwer ken, toen hij het hoge tempo van de gerekte kopgroep niet kon volgen. UITSLAG t. VJatsjeslav Vedenin (Rus) de 30 km in 1 uur. 36 min 31,15 sec (goud); 2. Paal Tyldum (Noor) 1.37.25.30 (zilver) 3. Johs Harviken (Noor) 1.37.32.44 (brons) 4. Gunnar Larsson (Zwe) 1.37.33.72 5. Walter Demel (Wdld) 1.37.45.53 6. Fedor Simasjev (Rus) 1.38.22.50 7. Alois Kölln (Zwi) 1.38.40,72 8. Gert Klause (Odld) 1 39.15.54 9. Gerhard Gehring (Wdld) 1.39.44.47: 10. Lars Aaslund (Zwe) 1.39.45,29. SAPPORO Na de tweede dag van de Olympische winterspelen in Sapporo is de medaillestand als volgt: Nederland 10 0 Rusland 10 0 Noorwegen 0 2 2 SAPPORO Veertienhonderd meter lang heeft Roar Grönvold de illusie gehad dat hij goud zou kunnen veroveren. Veertienhonderd meter joeg de talentvolle Noor door de sneeuw op de tijd, die Ard Schenk in alle vroegte op de Makomanai-piste had gelegd. Eén vinger had de Noorse trainer Johs Tenmann tot dat moment slechts omhoog hoeven te steken. Maar in de volgende ronde wist Grönvold dat hij verslagen was. De tweede vinger, ten teken dat hij op dat moment twee seconden boven de tijd van Schenk zat, was voor hem fataal. Op dat moment wist ik dat ik verslagen was. Vechten had toen geen zin meer. Ook een ongunstige start positie heeft op Ard blijkbaar geen uitwerking. Deze Schenk is eenvoudig niet te verslaan. Daar heb je je ge woon bij neer te leggen." Schaatswedstrijden in Sapporo zijn in feite een grote lotery. Waarbij de hoofdprijs op de eerste dag in ieder geval terecht is gekomen bij de enige man, die er recht op kan doen gel den: bij Ard Schenk. Bij de loting hadden alle drie de Nederlanders: Schenk. Verkerk en Bols de wens te kennen gegeven in de eerste groep te worden ingedeeld. Pfrommer ging toen terecht op de prestaties af en deelde Schenk in groep 1 in, Bols in groep 2 en Ver kerk in de derde serie. Toen Schenk als eerste de baan op moest, leek het er op dat hij fout had gegokt Temeer daar de gestaag neerdwarrelende sneeuw een extra moeilijkheidsfactor betekende. Schenk en Pfrommer tastten toen over mogelijkheden op dit ijs in het duister. Leen Pfrommer: „Ik heb het ijs vanmorgen getest Bij het inrijden leek het mij mogelijk om hier een tiid van rond 7.24,0 te realiseren. Ik adviseerde Ard dan ook op dat sche ma weg te gaan." Schenk, meer nog dan Pfrommer kenner van mogelijkheden, besliste anders. Ard: „Ik vond het gevaarlijk om op zo'p scherp schema te vertrek ken Een tijd van 7.28 leek mij heel goed haalbaar. Je kunt beter op een wat slechter schema gokken, omdat je dan meer kans hebt dat de coach met de vingers naar beneden staat te vijzen tijdens de rit en dat geeft mo raal." Ard bleek juist besloten te hebben. Hoewel de omstandigheden verre van ideaal waren, bleef hij de eerste vier ronden toch beneden de 35 seconden. Met de regelmaat van een klok draai de hij vervolgens zes ronden beneden de 36 om de race te beëindigen met een voorlaatste ronde van 36.2 en een slotronde van 36 blank. Leen Pfrommer: „Achteraf bekeken had Ard volkomen gelijk om op een dergelijk schema weg te gaan. Met 7.24 zou hij veel moeite hebben ge had. Ard had het risico gelopen zich te forceren wat nu niet gebeurde. Hij kwam. doordat hij zoveel onder de 7.28 bleef, zelfs nog uit op een tijd beneden de 7.24.01. GEEN UITSCHIETER Voor Ard Schenk was dc derde rit, die van Grönvold tegen Sandler een goede graadmeter. Dc Noorse kam pioen, die in Davos een goed Euro pees tornooi reed, bewees dat zijn eerste o'ptreden in dit seizoen geen uitschieter was. Grönvold: „Nadat ik het schema van Ard had laten schieten, heb ik mij gericht op tijd beneden de 7.30 seconden. Ik wist dat ik dan een kans zou hebben op een medaille." De 7.28.IR die Grönvold neerzette, bleek """'"'"daad voldoende voor een me- da''io. S^iienk had daarbij in ziin achter hoofd de herinnering aan Davos. Toen «laaDte er ook een gat van viif seconden tussen Schenk en Grönvold. En ook toen bleek dat voldoende voor eerste plaats op die afstand. Ard had bovendien de mogelijkheden het ijs optimaal kunnen proeven. „Ik was dik tevreden met miin tijd. Ik kon eenvoudig niet harder. Bij het sneeuwschuiven was er een laagje blijven liggen. Steeds wanneer er zich een nieuw laagje daarbovenop ge vormd had. bevroor dat oude laagje. Het maakte de afzet een beetje moei- lüa. Af en toe had je het gevoel dat ie zou wepelijden. Hel nemen van nog meer ris'co's zou onverantwoord zijn geweest." Stensen reed in liet zevende1 paar tegen de zwakke Italiaan Toniolli. Ondanks het slechte ijs produceerde hij slechts vier rondetijden, die boven de 7 lagen. Hij bleef aanvankelijk zelfs gelijk met Schenk. Sten Stensen eindigde op 7.33.30. een prestatie, die goed bleek voor het brons. TERECHT Jan Bols merkte terecht op dat de verschillen tussen de verschillende toprijders te groot zijn. „Deze iitslag geeft geen afspiegeling van de juiste krachtsverhouding. Roar Grönvold heeft mazzel gehad dat hij zo vroeg mocht rijden. Maar wat doe je er aan? Meer dan je best kun je niet doen." Ook Bols' tegenstander, het Zweed se stayerstalent Johnny Höglin kon geen geweldige tijd realiseren. Höglin had echter een geldig excuus: „Sinds de dag dat ik hier in Sapporo ben, loop ik al met keelpijn rond. Ik slik allerlei medicijnen. De laatste dagen heb ik dat achterwege moeten laten. Omdat ik bang ben voor een positieve uitslag bij de doping-controle. Het enige dat ik kon doen was rijden tot ik erbij neerviel. Toen ik bovendien zulke slechte omstandigheden had, wist ik tevoren al dat ik verloren was. Voor mij is met die ziekte het hele tornooi al naar de knoppen." Claeson deed het weinig beter dan zijn landgenoot. De labiele Zweed, die het liefst elke moeilijkheid uit de weg gaat, had veel betere ijsomstan- digheden dan de tweede vier paren. Dat had hij te danken aan het geza menlijk optreden van de coaches. Leen Pfrommer: „Toen er na de eerste vier paren was geschaafd, heb ik uit naam van alle coaches gepro testeerd. Tengevolge van dat schaven kwamen er immers allemaal groeven in het ijs." De scheidsrechter ging ermee ak koord dat er niet meer werd ge schaafd. Toen dreigde men te gaan dweilen. In een bocht is een begin gemaakt, maar die bocht werd toen heerlijk glad. Dat was geweldig. De uitslag zou echter nog meer geweld zijn aangedaan, als de piste toen he lemaal klaar zou zijn gestoomd. scheidsrechter beval dan ook terecht dat het dweilen moest worden stop gezet, waardoor de omstandigheden in ieder geval niet veel beter wer den." Van die weinig betere omstan digheden heeft Claeson niet kunnen profiteren. „Ik ging weg op 7.31,0 maar dit ijs was zo beroerd, dat ik er eigenlijk maar weinig in zag." Ook Kees Verkerk slaagde er niet om om op het podium te komen. Ge start in het laatste paar, had hij toch met kwalitatief beter ijs te maken dan Stensen en Bols. Kees Verkerk was na afloop de meest veretterde rijder van het tornooi. „Dit Olym pisch tornooi op de vijfduizend meter was een volkomen oneerlijke zaak. Ard en Grönvold waren teveel be voordeeld ten opzichte van anderen." Verkerk heeft nog even een serieu ze poging gedaan in de richting van brons. ,.Ik ging weg op 7.36,0. Toen ik na vijf roden zag dat ik er nog maar een seconde boven zat dacht ik: nu gaat het komen. Maar het ging niet. Ik klapte gewoon in elkaar. Toen heb ik mij beperkt tot uitrijden. Een vier de plaats is niet interessant." Leen Pfrommer: „Ik vind het volkomen begrijpelijk van Kees en Jan dat zij zich niet tot het einde toe hebben leeggeknokt, toen hun kans op een medaille eenmaal was verkeken. Dit is nu eenmaal een Olympisch tornooi en dan tellen alleen maar de medail les." Ondanks de terechte opmerking van Verkerk dat er van een eerlijk tornooi onder deze omstandigheden geen sprake is, valt toch de prestatie van het Noorse team sterk op. Trai ner Johs Tenmann: „De Spelen zijn voor mij steeds belangrijk geweest. En met uitzondering van Grönvold hebben Stensen en Olsen toch ook niet onder goede omstandigheden ge reden. Met drie man bijde eerste vijf ben ik dik tevreden." De prestaties van de Noren dwon gen ook bewondering af van Leen Pfrommer. „Na tuurlijk kun je niet zeggen dat wij teleurgesteld hebben. Wij zijn wat verwend doordat het al vaker is voorgekomen dat drie Neder lander op het erepodium staan bij een vijf kilometer. Maar die Noren heb ben echt wel capaciteiten. Ik ben het meest geïmponeerd door Sten Stensen, die onder vrijwel gelijke omstandig heden als Jan Bols toch een tijd reali seerde. die zes seconden beter was. Wat Ard Schenk betreft: hij heeft de eerste stap gezet op de weg naar de evenaring van een flonkerend record: het trotse record van de Noor Hjalmar Anderson, die in 1952 tijdens de Olym pische Winterspelen in Oslo op de 500 meter na alle afstanden won." Schenk: „Het meest bang ben ik voor de 1500 meter. Daar zijn de ver schillen zo klein, dat je er geen peil op kunt trekken. Maar voor de 10.000 meter zie ik het min of meer wel zit ten". Op het erepodium van links naar rechts Roar Grönvold (zilver) Ard Schenk (goud) en Sten Stensen (brons)- SAPPORO De vervanging van Trijnie Rep op de 3000 meter door Stien Baas is meer dan een simpele omzetting. Het tekent in feite de eenzaamheid van de Oostzaanse, die in het verre Japan haar vertrouwde figuren erg mist. Vader Rep en Klaas Visser waren voor Trijnie tot nu toe hoekstenen van haar carrière. Het wegvallen van dit duo betekende voor haar het verlies van een brok zelfvertrouwen. Verlies, dat zelfs Gerard Maarse niet heeft kunnen opvangen. Ontegenzeggelijk heeft ook het hele voorspel rond het starten op de 3000 meter in Sapporo een be langrijke rol gespeeld. Na veel geharrewar werd Stien Baas, wereldrecordhoudster op dit nummer. gepasseerd omdat Trynie Rep de uit vorm zijnde Stien Baas in Inzeil voor was gebleven. Stien dreigde aanvakelijk niet mee te gaan naar Sapporo, maar draaide te elfder ure toch bij. Naast Atje Keulen-Deelstra en de Nederlandse kampioene op deze afstand, Sippie Tigchelaar, zou Trijnie Rep op deze afstand uitkomen. Maarse zelf was daar sterk voor geporteerd. In Inzeil verklaarde hij: „Het tijdperk Stien Baas is voorbij. Nu moeten anderen een kans krijgen. En voor mij is Trij nie op dit moment beter dan Stien". Stien was duidelijk gebelgd over de woorden van Maarse. Na aankomst op Schiphol bij de terugkeer van do Europese titelstrijd in Inzeil, zei Stien: „Ik meen recht te hebben op die plaats op de 3000 meter. Als ik niet op die afstand meemag, hoef ik niet naar Japan". Coach Gerard Maarse slaagde er pas na langdurig gesprek met Stien Baas en haar echtgenoot in om Stien alsnog mee te krijgen naar Japan, voornamelijk voor de 1500 meter. De plaats op de 1000 meter, die Stien bovendien kreeg toebedeeld, was voor haar niet meer dan troostprijs. Stien Baas bleef na-mokken. Zij verklaarde: „Ik ben ziek geweest. Daar is te weinig rekening mee ge houden. Bovendien is dit seizoen wel in de war gestuurd door die trainers- wisselingen. Ik voor mij had veel lie ver Henk Lamberts gehouden. Voor mij is hij de beste trainer." De voorgeschiedenis, de houding van Stien Baas en het ontbreken van haar vertrouwensfiguren hebben de labiele en internationaal nog onerva ren Trijnie Rep mijlen achteruit ge worpen. Trijnie ging zoeken naar de oorzaak van haar mindere vorm: „Ik heb nieuwe buizen in mijn schaatsen gekregen. Direct na Davos ging het mij al stukken minder. Ik heb het gevoel dat het helemaal niet meer gaat. Meer dan vierhonderd meter gaat niet. Dan wil het niet meer. Ik heb Gerard Maarse gevraagd, maar die zegt ook niet te weten waar het aan ligt Naar de dokter Maarse zelf zoekt het terecht in psychische oorzaken. ,.Ik heb achter Trijnie gereden op de 3000 meter tij dens de training, maar het gaat in derdaad niet. Stien daarentegen ging met de dag beter rijden. Zij werkte haar programma's feilloos af. Ik heb Trijnie naar de dokter gestuurd, maar die zegt dat zij zo gezond is als een vis. Trijnie ziet als een berg te gen die zeven ronden op." „Dat zwaarste schaatsnummer kan zij op dit moment niet aan. En gezien alles wat zich in de voorafgaande pe riode heeft afgespeeld, geloof ik dat zij er een beetje onderdoor is gegaan. Bij het Nederland kampioenschap en het Europees kampioenschap heeft Trijnie het hele bekende wereldje om zich heen. Daar is het Trijnie voor en Trijnie na. Hier in zo'n Olympisch dorp staat zo'n meisje alleen. Ieder knokt voor zich. En dat vereist nu eenmaal een zekere hardheid." Trijnie Rep, duidelijk geëmotio neerd. voelt zich verlaten. „Ik heb tegen Gerard Maarse gezegd, dat het niet best ging op de 3000 meter. Ik heb gesuggereerd dat hij misschien toch beter Stien kon laten starten. Maarse heeft niet. tegen mij gezegd, dat is van voorbijgaande aard, mis schien gaat het wel over. Neen, hij haakte er direct op in". Gerard Maar se: „Toen Trijnie mij vertelde dat zij liever niet startte, ben ik met Stien gaan praten. Stien beloofde mij ak koord te gaan, mits Trijnie geen be zwaar had. Er moest een gesprek ko men. De papieren liggen eerlijk. Stien is op dit moment beter". Na de voorgeschiedenis voelt Ge rard Maarse dit niet als een afgang tegenover Stien Baas. „Het is sport. En in sport moet je echt uitgaan van degenen, die de beste prestaties leve ren. Bij de eerste selectie was Stien echt geen haalbare kaart. Ik ging nu eenmaal uit van haar prestaties in Inzeil. En Stien mag dan ziek zijn geweest, zij kan niet de garantie ge ven dat het daarna beter gaat. Daar om was op dat moment de uitverkie zing van Stien Baas geen haalbare kaart". Atje Keulen-Deelstra geeft daar echter haar eigen mening over. „Stien ging in Inzeil inderdaad niet best. Maar zij heeft toch herhaalde malen getoond tot welke fenomenale prestaties zij in staat is. Ik vind wel dat Stien recht heeft op een plaats op de 3000 meter." grote Stien eruit gereden, nu mag ik niet falen. Ik moet hard gaan. Maar als ik de prestaties van Trijnie tij dens de training bekijk, heeft zij dc laatste dagen inderdaad gefaald." Trijnie Rep vond het niet sportief tegenover Stien Baas om te starten op de 3000 meter. „Ik voelde gewoon dat het erg slecht ging. En dan zou het erg egoïstisch van mijzelf zijn als ik de plaats van Stien op de 3000 meter zou blijven opeisen. Tenslotte kan ik hooguit twaalfde worden op deze afstand en als ik erg goed zou gaan misschien achtste. Maar Stien kan als zij een uitschieter heeft misschien wel Olympisch goud win nen. Nu rijd ik nog de 500 en 1000 meter hier in Sapporo. De 3000 heb ik maar laten schieten, ook al omdat Gerard Maarse duidelijk liet blijken geen vertrouwen in mij te stellen op deze afstand." Ontspanning Gerard Maarse meent dat het nict- rijde nop de 3000 meter voor Trijnie een geweldige ontspanning betekent. Zij heeft steeds maar gedacht: ik heb Ard Schenk 7.23.61 (goud); 2. Roar Grönvold (Noor) 7.28,18 (zilver): 3. Sten Stensen (Noor) 7.33,39 (brons): 4. Göran Claeson (Zwe) 7.37.17; 5. WUly Olsen (Noor) 7.36.47; 6. Kees Verkerk 7.39.17: 7. Valerl Lavrushkln (Rus) 7.39.26: 8. Jan Bols 7.39.40: 9 Gerhard Zimmermann (Wdld) 7.41,16; 10. Dan Carroll (VS) 7.44,71: 11. Klmmo Koski- nen (Fin) 7.45.15; 12. Johnny Höclln (Zwe) der (It) 7.55,77: 16. Osamu Nalto (Jap) 7.45,68; 13. Klyoml Ito (Jap) 7.45.96; 14. Or- Jan Sandler (Zwe) 7.47,92; 15. Giovanni GIo- 7.56.97; 17. Bruno Toniolli (It) 7.57,30; 18. Jouko Salakka (Fin) 7.57,42; 19. Kevin Si- rols (Can) 8.02,66; 20. Charles Gilmore (VS) 8.03,04 21. Clark King (VS) 8.07,20 22. David Hampton <GB) 8.07.85 23. Colin Coatcs (Aus) 8.09,35 24. Richard Tourne (Fra) .811,52; 25. Andrew BarTon (Can) 8.11,84; 26. John Blewitt (GB) 8.16.75; 27. Herbert Schwarz (Wdld) 8.28.03 28. Tsend Louv- sancharav (Mong) 8.30.47. SAPPORO De 19.jarige Japanse student Hideki Nakano, die slechts 1 meter 61 meet, heeft vandaag voor de Noordse combinatie het onderde'e springen van de 70 meterschans ge wonnen. Hij kwam tot een superieure waardering van 220,5 punten. Tweede werd de 22-jarige Finse bakker Rau- no Miettinen, die 210,0 punten had. Titelverdediger Franz Keiler uit West-Duitsland stelde wel heel erg teleur met zijn 31e plaats. De uitslag was: 1. akano (jap) 220,5 punten (81, 81, 81 meter); 2. Miettinen (Fin.) 210,0 (73,5, 77,5, 79); 3. ossov (Rus.) 201,3 (70, 77,5, 79,5); 4. Wehling (Odld) 200,9 (78. 76,5, 77,5); 5. Araya (jap) 199,7 (72. 765 77); 6. Kal- suro (Jap) 195,1 (71, 74,5, 78). UTRECHT Gisteren werd in het Marcus-centrum in Utrecht-Oost een begin gemaakt aan de wedstrijden om het Nederlands kampioenschap van Nederland bandstoten. De stand na de eerste dag luidt: Vultink 4 pnt (alg. gemiddelde 5.63), Steures 4 pnt. (5.63), Bessems 4 pnt. (4.87), Teegelaar 2 pnt. (5.25), Dekker 2 pnt. (5.01), De Kleine 0 pnt. (4.55). Ligthart 0 pnt. (3.98), Sundquest 0 pnt. (3.30). TRIJNIE REP TALLIN De tiende partij uit de tweekamp om het wereldkampioen schap dammen tussen de twee Russische grootmeesters Koeperman en. Andreiko js donderdag in Tallin in remise geëindigd. De stand in de tweekamp is 1010. EINDHOVEN Het contract tus sen PSV en trainer Kurt Linder, dat zou lopen tot midden 1973, zal aan het einde van dit seizoen worden ver broken. Linder zal dan vier seizoenen bii PSV hebben gewerkt. Secretaris Ben van Gelder ver strekte gisteravond, met betrekking tot het vertrek van Linder, het vol gende communiqué: „Het bestuur van PSV en de trainer, de heer Kurt Lin der, hebben na uitvoerig overleg be sloten de tussen hen bestaande af spraken per 30 juni aanstaande te teëndigen." Bestuur en trainer van PSV zijn tot dit besluit gekomen om dat liet thans in het belang van beide partijen wordt geacht het volgende seizoen in een andere combinatie op te treden. PSV noch de heer Linder, die sinds mei 1968 trainer was van de vereniging, kan op dit moment mede delingen doen omtrent de plannen voor het volgende seizoen. Linder heeft reeds een aanbieding om trai- nercoach te worden van het Zwitser se nationale elftal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9